Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-29 / 74. szám

1995. március 29., szerda Sport 15. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Jászszentandrás két pontot ledolgozott hátrányából rés lövése a léc alá vágódott, 0-2. Jászárokszállás- Jásztelek 0-1 (0-1) Jászárokszállás, 350 n., v.: Tombor Jászárokszállás: Tóth-Kár- páti, Ivony, Bordás, Bobák A., Dévay (Gregor), Oláh, Kovács, Kiss B., Szabó Z. (Pethes), Kiss A. Edző: Szívós István. Jásztelek: Fekete-Kisbako­nyi, Varga P., Ambrus, Zrupkó, Varga F. (Bartus), Sisa, Mol­nár F.. Trangusz, Gerhát, Rad- nai. Edző: Varga György. 35. perc: Gerhát bal oldali beadása a kapu előterében ide-oda pattogott, végül Rad- nai a hálóba kotorta, 0-1. A hazaiak szétesően, lelke­sedés nélkül játszottak, a ven­dégek harcosságuknak köszön­hetően megérdemelten vitték haza a három pontot. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Szívós István: - Ilyen nem­törődöm. akaratgyenge játékkal nem is lehet más az eredmény. Varga György: - Rászolgál­tunk a győzelemre. Ifi: Jászárokszállás-Jászte­lek 1-0 Farkas Jászdózsa-Szajol 0-2 (0-1) Jászdózsa, 200 n., v.: Deák Jászdózsa: Surányi (Rudas) - Simon, Kovács, Lágner L, Bo­lya, Sánta (Kabács), Lágner R.. Varga (Bognár), Kocza, Csö­mör (Kiss B.), Gyurkó. Edző: Sánta György Szajol: Májer - Tóvizi, Bódi, Tóth, Zentai (Erdei), Kollár, Meggyes, Szokolai, Gulyás (Sándor), Bernáth, Rideg. Edző: Szabó Zoltán 10. perc: Kapu előtti kava­rodás után Gulyás fejelt a jobb felső sarokba, 0-1. 28. perc: Kocza óriási zic­cerben hibázott. 62. perc: Szokolai 20 méte­Tiszaderzs­Rákócziújfalu 4-2 (3-0) Tiszaderzs, 150 n. v.: Kökény Tiszaderzs: Kiss (Dözs) - Katona. Jávorszki, Szűcs, Ju­hász, Fűtő, Pető, Molnár, Szatmári, Fekete (Kolompár), Tóth (Nagyistván). Edző: Kiss László. Rákócziújfalu: Kőfalvi - Va­das, Mucsi, Durda, Banka, Hanga, Zakar, Kollár, Végh, Tóth (Fenyves), Bujdosó. Edző: Zakar Pál. 8. perc: Szatmári 30 méte­res szabadrúgásból mesterien csavarta a jobb sarokba, 1-0. 14. perc: Szatmári szögleté­ből Juhász a jobb sarokba fe­jelt, 2-0. 15. perc: Újabb szöglet után Szatmári lövése a jobb sarok­ban kötött ki, 3-0. 49. perc: Végh 25 méterről a jobb sarokba bombázott, 3-1. 81. perc: Juhási beadásából Pető lőtt a hálóba, 4-1. 90. perc: Kollár tizenegyes­ből állította be a végeredményt, 4-2. Kiss László: - Nagyvonalú játékvezetés mellett reális eredmény született. Zakar Pál: - 3-1-es állásnál a játékvezető döntően befolyá­solta a mérkőzést. Jók: Kiss, Sziíöcs, Molnár, Szatmári, ill. Vadas, Kollár. IfhTiszaderzs-Rákócziúj- falu 1-2 Richter Tiszaszentimre- Cibakháza 04 (04) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Varga Gy. Tiszaszentimre: Ladányi-Ju- hász, Szanyi, Demjén, Fekete, Tóvizi (Postás Zs.), Prázmári, Beleznai, Balta, Sóskúti (Nagy), Bódi. Edző: Lakatos Pál. Cibakháza: Csécséi-Faragó (Molnár), Tóvizi. Ábel, Kál­mán. Zatkó, Kalmár. Varga Változatos, jó iramú mérkő­zésen a helyzeteit hetek óta sorra kihasználatlanul hagyó hazai csapat nem bírt lelkes vendégeivel. A döntetlen - a já­ték képe alapján - talán reáli­sabb lett volna. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Sánta György: - Jó játékve­zetés mellett gólhelyzetek so­kaságát hagytuk ki. Gratulálok a vendégeknek. Szabó Zoltán: - Jó hozzáál­lással az eredmény sem marad­hat el. Ifi: Jászdózsa-Szajol 0-3 Kovács Kőtelek-Pusztamonostor 2-1 (1-1) Kőtelek, 50 n„ v.: Tűhegyi Kötelek: Horváth - Ujj, Bo- zsó J., Guzsi, Bordás. Bozsó L. (Csörghe), Matuz, Boros, Nagy, Jónás (Tűri), Szabó. Edző: Papp Lajos. Pusztamonostor: Bibók ­Szabó, Lakatos, Varga, Szajka, Rezes, Balázs, Hartman, Van- csik. Jenes, Peredi. Edző: Ko­vács György. 9. perc: Jobb oldali szabad­rúgást követően az elalvó vé­dők közül Balázs fejelt a hosz- szú sarokba, 0-1. 44. perc: Nagy cselsorozata végén középre gurított, a jó ütemben érkező Jónás pedig a hálóba passzolt, 1 -1. 75. perc: Nagy megelőzte védőjét, Matuzhoz fejelt, aki a kapus mellett megszerezte csa­pata győztes találatát, 2-1. Ezen a mérkőzésen is beiga­zolódott, milyen nehéz egy jól védekező csapat ellen játszani. Jók: senki, ill. Bibók. Balázs. Papp Lajos: - Ezt a játékot minél előbb felejtsük el, de az akarásért azért dicséret illeti a csapatot. (Horváth), Kántor (Magyar), Burka (Barta), Lénáit. Edző: Farkas András. 3. perc: Jobb oldali támadás útán Kántor helyezett a hosszú sarokba 0-1. 8. perc: Bebodást követően Zatkó szép fejessel növelte az előnyt, 0-2. 27. perc: Az egyedül kilépő Kalmár az üres kapuba helye­zett, 0-3. 30. perc: A tétovázó hazai védők mellett Kántor gurított a hálóba, 0-4. A vendégcsapat teljesen megérdemelten győzött a rossz napot kifogó hazaiak ellen. Jók: Szanyi, Bódi, ill. az egész csapat. Lakatos Pál: - A csapat első félidei teljesítménye siralmas volt. Farkas András: - A máso­dik félidőben leült a csapat. Ifi: Tiszaszentimre-Cibak­háza 0-4 Papp Kengyel-Abádszalók 2-1 (0-0) Kengyel, 300 n., v.: Csonka Kengyel: Bezsella-Polgár (Kovács) Földes, Szőke, Szaba­dos, Angyal, Peres (Nagy), Gu­lyás, Ladányi, Szan'ák, Székely. Edző: Mészelyi Imre. Abádszalók: Szabó J.-Szabó Z., Cice, Szekeres, Puzsoma, Hamar, Nagy L., Varga (Glück), Oláh, Kovács J., Lóié. Edző: Csonka András. 65. perc: Angyal két csel után, 15 méterről a hosszú sa­rokba lőtt, 1 -0. 73. perc: Földes 18 méterről a kapu közepébe bombázott, 2-0. 87. perc: Szöglet utáni kava­rodásból Glück szerencés gólt „talált”, 2-1. Jók: Angyal, Szarvák, Ladá­nyi, ill. Szekeres, Cice. Nagy iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzésen megér­Kovács György: - Tizen­egyen érkeztünk, öt perc után maradtunk tízen. Ifi: Kőtelek-Pusztamonostor 6-0 Bozsó Jászágó-Jászkisér 1-1 (1-0) Jászágó, 200 n., v.: Pernyész Jászágó: Dobos Zs.-Szénási, Boros (Antal), Dobos F., Besz- teri, Juhász, Csikós, Halgat, Dari, Raffael (Peredi B.), Pe­redi A. Edző: Bobák József Jászkisér: Tajti G.-Farkas J., Otta, Tajti K., Tajti Z., Kiss, Farkas L., Utasi, Kövesdi, Papp, Tarkó. Edző: Gócza Zol­tán. 1. perc: Csikós egyéni játék után 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. 63. perc: Farkas J. éles, 15 méteres lövése a kapu jobb ol­dalába vágódott, 1-1. 83. perc: Peredi A. faképnél hagyta az egész vendégvédel­met, de közeli lövését Tajti nagy bravúrral védte. 87. perc: Peredi B.-t a tizen­hatoson belül visszahúzták, de a játékvezető csak szabadrúgást ítélt a vonalról. A hazai csapat egyáltalán nem tisztelte nagynevű ellenfe­lét, mely a szerencsének kö­szönhette, hogy egy ponttal tér­hetett haza. Jók: Dobos F., Juhász, Csi­kós, ill. az egész csagat. Bobák József: - Ügy érzem, rászolgáltunk a döntetlenre a bajnokesélyes ellen. Gócza Toltán: - Mozgókór- házcsapatunktól ma ennyire tel­lett. Ifi: Jászágó-Jászkisér 2-1 Módé Jászfényszaru- Zagyvarékas 2-1 (1-1) Jászfényszaru, 250 n., v.: Fekete Jászfényszaru: Török ./. ­demelt győzelmet aratott a lel­kes hazai csapat. Mészelyi Imre: - Nagy me­zőfölényünk ellenére nehéz győzelmet arattunk. Csonka András: - A magu­kat sztárnak kikiáltó játékosok­nak észhez kellene térni. Ifi: Kengyel-Abádszalók 1-2 Rinióczi Kunmadaras- Tiszagyenda 1-0 (1-0) Kunmadaras, 150n., v.: Varga Kunmadaras: Szeghalmi - Balogh B.. Dániel (Budai), Tü­dős, Lévai, Hosszú, Hunyadi, Salánki, Rózsa (Botos), Varga Zs.. Balogh G. (Kovács). Edző. Juhász Imre. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold G.. Héder. Sipos (Szabó). Jenei, Papp, Baráth (Kiss), Pé­ter, Farkas Ll.. Boros (Tóth), Farkas L. ll. Edző: Tóth Gábor. 25. perc: Salánki szögletét a kitűnő ütemben érkező Tüdős a hosszú sarokba csúsztatta, 1-0. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen a csatárok a szoros em­berfogás miatt ritkán kerültek helyzetbe. Gólveszélyt legin­kább a pontrúgások jelentettek. Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat. Juhász Imre: - Gratulálok csapatomnak, küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Fegyelme­zett játékkal sikerült egy ke­mény ellenfelet legyőznünk. Tóth Gábor: - Varga játék­vezetővel nincs szerencsénk. Ifi: Kunmadaras-Tisza­gyenda0-l Zimán Tiszaföldvár-Homok 34 (1-3) Tiszaföldvár. 800 n., v.: Balogh Tiszaföldvár: Hernek-Bíró, Kollár, Tibi, Lovas (Bokor), Já­rni (Pataki), Gál, Simonyik, Dutkon, Sínké, Herkó Z.. Edző: Seres Ferenc. Homok: Nagy-Szőke (Far­Drabos. Tál. Nagy, Palócz, Rácz, Borbély, Török /., Jará- bik (Horváth), Vidák (Kolom­pár), Darics. Edző: Szabó László. Zagyvarékas: Antal-Jánosi I. (Kiss), Varga L., Alföldi, Jánosi Z., Hajdú M. (Révész), Ecseki, Varga L, Mihályi, Jánosi L., Hajdú Z. Etfző: Kovács Sándor. 9. perc: Vidák jobb oldali szögletét Jarábik csúsztatta a kapu közepébe, 1-0. 24. perc: A hazai védők a ti­zenhatoson belül szabálytalanul szerelték Hajdú Z.-t, a megítélt büntetőt Varga I. értékesítette, 1-1. 70. perc: Borbély 30 méteres bombaszabadrúgása védhetet- lenül vágódott a bal felső sa­rokba, 2-1. Jók: Pál (a mezőny leg­jobbja), Jánosi I., Ecseki, Varga I., ill. Varga I. A közepes színvonalú mér­kőzést leginkább a csapkodó, kapkodó játék jellemezte, Fe­kete játékvezető pedig jó né­hány sárga lap kiosztására kényszerült. Az összképe alap­ján a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. Szabó László: - Örülök, hogy a zsinórban szerzett há­rom győzelem előbbre tolta a csapat szekerét. Kovács Sándor: - Gratulá­lok a hazaiaknak, a játékvezető működése azonban nem minő­síthető. Ifi: Jászfényszaru-Zagyva­rékas 3-1 Szabó Tiszapüspöki- Jászjákóhalma 0-0 Tiszapüspüki, 150 n., v.: Mihá­lyi Tiszapüspöki: ' Buru-Suki (Lengyel S.), Ramos, Bartha, Suki f. (Kállai Z.). Kállai G„ Sedlák, Bojtok, Lukács T.. Lu­kács K., Lengyel R:Edző: Len­gyel Ágoston. kas), Herkó L, Kovács, Jakab (Németh), Nicula, Szénási (Lipka), Pallagi, Szikora, Ba­logh. Tóth. Edző: Makó Mihály. 8. perc: Szikora beadását Tóth megcsúsztatta, és Balogh a hálóba passzolt, 0-1. 14. perc: Szikora keresztlab­dáját Tóth a jobb sarokba lőtte, 0-2. 27. perc: Tóth buktatásáért megítélt büntetőt Szikora hig­gadtan értékesítette, 0-3. 40. perc: Nicula kezezett sa­ját tizenhatosán belül, amiért megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. A ti­zenegyest Gál magabiztosan lőtte a kapuba, 1-3. 51. perc: Szénási remek cse­lek után Balogh elé talált, aki bombagólt lőtt, 1-4. 62. perc: Dutkon is meg­kapta második sárga lapját, így mindkét gárda 10 fővel fejezte be a mérkőzést. 68. perc: Gál átadását Herkó Z. a tizenhatosról ügyesen emelte a homoki kapuba, 2-4. 77. perc: Tihi előrevágott labdájával Simonyik kiugrott, és a jobb sarokba lőtt, 3-4. 90. perc: Herkó Z. lábában volt az egyenlítés, de Nagy óri­ási bravúrral hárított. Változatos, jó iramú mérkő­zésen vérbeli rangadót produ­kált a két csapat. A hazaiakat dicséri, hogy háromgólos hát­rány után is nyílttá tudták tenni a mérkőzést. Jók: Gál, Tihi, Hernek, Herkó, ill. Kovács, Jakab, Ba­logh, Tóth. Seres Ferenc: - Várakozás alatti színvonal, a szerényebb játékerőt képviselő csapatom második félidei játéka alapján döntetlent érdemelt volna. Makó Mihály: - Magunk­nak tettük nehézzé a városi rangadót. Ifi: Tiszaföldvár-Homok 1-3 Szűcs Jászjákóhalma: Tóth G. - Bállá, Móczó ./., Vaskó, Urbán G., Koncsik, Móczó A.. Zsidei, Szabó (Molnár), Káplár, Hajas. Edző: Bérezési József. Ezen a mérkőzésen a tudó­sító jegyzetfüzete üresen ma­radt. Kitűnő játékvezetés mel­lett mindkét együttes a vereség elkerülésére törekedett elsősor­ban, a kapuk alig forogtak ve­szélyben. Jók: Buru, Kállai G., ill. Tóth, Bállá, Móczó J.. Móczó A. Lengyel Ágoston: - Ennél rosszabbul nem játszhattunk. Bérezési József: - Értékes pontot szereztünk. Ifi: Tiszapüspüli-Jászjákó­halma 2-0 Lengyel Jászladány­Jászszentandrás 04 (04) Jászladány, 50 n., v.: Csipe Jászladány: Kiss-Lázár, Tóth Gy.. Dósa. Tóth /., Nagy, Suki, Puzsomai, Varga, Tálas, Koczka. Edző: Bagi István. Jászszentandrás: Nagy­Donkó, Szarka, Maksó, Busa (Faragó), Kardos (Demény), Zsidei (Csőké), Banka, Előhe- gyi, Rideg, Bárány. Edző: Szabó Lajos. 19. perc: Dósa vétlen keze- zését szabálytalannak minősí­tette a játékvezető. A megítélt „ajándék” tizenegyest Banka értékesítette, 0-1. Két, elgondolás nélkül játszó csapat találkozóján a szeren­csésebb győzött. Jók: Lázár, ill. Szarka, Elő- hegyi, Maksó. Bagi István: - Mindkét fél­idő a miénk volt, egy vitatható büntető miatt mégis vesztet­tünk. Szabó Lajos: - Küzdelmes mérkőzés után csak az ered­mény elfogadható számunkra. Ifi: Jászladány-Jászszen­tandrás 1-2 Gémesi Túrkeve-F egyvernek 14 (1-3) Túrkeve, 200 n., v.: Tóth M. Túrkeve: Katona-Fekete T., Kelemen, Teleki (Soós), Barna, Debreczeni, Nagy (Szabgyas), Sárkány, Fekete R., Pálfi, Szi­lágyi (Rácz). Edző: Homoki Károly. Fegyvernek: Batta-Fridrik, Kocsis (Göblyös Cs.), Balogh, Szabó, Bukta. Kiss (Boicu), Szász (Farkas), Náhóczki, Ka­pás (Göblyös .!.), Szoboszlai. Edző: Nagy Attila. ■ 23. perc: Kapás villámgyors kitörés után közelről a jobb felső sarokba bombázott, 0-1. 24. perc: A fegyverneki vé­dők egy beívelésnél röviden szabadítottak fel,'majd egymára várva nézték, hogy Nagy a jobb sarokba emelt, 1 -1. 39. perc: A felezővonaltól küldött labdára Kapás rajtolt, s a lest vitató védők díszkíséreté­ben a hálóba helyezett, 1-2. 42. perc: Kapás a jobb oldali szögletzászló közelében sze­relt, középrejátszott, Fridrik pedig 5 méterről a kapuba gurí­tott, 1-3. 47. perc: Szoboszlai jól idő­zített beadását Fridrik 6 méter­ről fejelte a léc alá, 1-4. A többségében ifjúsági játé­kosokból álló hazai együttes derekasan küzdött, de ez kevés volt a jobban játszó, rutinosabb Fegyvernekkel szemben. A já­tékvezetői kettős helytállt. Jók: Barna, Fekete T.. Deb­reczeni, ill. Kapás, Fridrik, Szoboszlai, Náhóczki. Homoki Károly: - Ez nem a mi mérkőzésünk volt, és lehet, hogy ehhez a játékvezető-küldő bizottságnak is köze van. Nagy Attila: - Ilyen arány­ban is megérdemelten nyer­tünk. Ifi: T úrke ve-Fegy vernek 1-2 , Márki Az állás Jászsági csoport 1. Jászkisér 18 13 4 i 47-12 43 2. J.szentan. 18 13 2 3 50-13 41 3. Kőtelek 17 11 2 4 47-22 35 4. Z.rékas 18 9 3 6 37-18 30 5. Szajol 18 9 2 7 32-24 29 6. J.ároksz. 18 8 ,3 7 23-26 27 7. P.monostor 18 6 6 6 23-25 24 8. J.fénysz. 18 6 6 6 23-31 24 9. Jászdózsa 18 7 2 9 23-25 23 10. Jászágó 18 4 10 4 18-27 22 11. Jásztelek 17 4 4 9 16-36 16 12. Tiszapüsp. 18 3 6 9 19-37 15 13. Jászlad. 17 3 5 9 20-32 14 14. Tiszajenő 17 3 4 10 19-38 13 15. J.jákóhal. 18 2 5 Ifjúságiak 11 9—40 11 1. Szajol 18 14 2 2 67-19 44 2. Kőtelek 17 14 1 2 54-15 43 3. Jászkisér 18 12 3 3 52-14 39 4. Z.rékas 18 11 2 5 48-24 35 5. Jászlad. 17 10 1 6 68-43 31 6. P.monostor 18 9 4 5 58-36 31 7. J.szentan. 18 8 4 6 43-40 28 8. J.ároksz. 18 8 3 7 45-41 27 9. Tiszajenő 17 6 3 8 36-45 21 10.Jászágó 18 • 6 2 10 31-41 20 11. J.fénysz. 17 5 4 8 23-31 19 12. Jásztelek 17 4 3 10 15—44 15 13. Tiszapüsp. 18 3 3 12 32-63 12 14.Jászdózsa 18 3 2 13 15-63 11 15. J.jákóhal. 17­1 16 3-71 1 Kunsági csoport 1. Homok 17 12 4 1 57-23 40 2. Cibakháza 17 10 5 2 37-11 35 3. Kenderes 16 9 6 i 21- 6 33 4. Fegyvernek 16 9 4 3 29-20 31 5. Kunmadaras 17 7 3 7 20-29 24 6. T.földv. 17 7 2 8 36-33 23 7. Kengyel 16 7 2 7 22-28 23 8. Kunhegyes 16 5 5 6 30-22 20 9. R.újfalu 17 4 6 7 26-27 18 10. Abádszalók 16 5 2 9 21-28 17 11. Tűrkeve 15 4 4 7 23-27 16 12. Tiszagyen. 16 4 4 8 15-26 16 13. Tiszaderzs 17 2 6 9 19-43 12 14. T.szt.imre 17 3 1 13 11—44 10 15.Tiszaroff - - - Ifjúságiak 1. Kunhegyes 16 14 2­75-13 44 2. Kenderes 16 11 3 2 54-11 36 3. Homok 17 11 3 3 52-28 36 4. T.földv. .lT 10 4 3 38-22 34 5. Kunmadaras 17 8­' 5 4- 37-22 29 6. Fegyvernek 16 9 1 6 42-24 28 7. Cibakháza 16 7 6 3 43-14 27 8. Túrkeve 15 5 3 7 35-38 18 9. Kengyel 16 5 2 9 35-44 17 10. T.szt.imre 17 5 2 10 31-53 17 11. Tiszagyen. 16 4 i 11 21^14 13 12. R.újfalu 17 4 i 12 24-57 13 13. Abádszalók 16 3 1 12 15-68 10 14. Tiszaderzs 16 1­15 18-82 3 15. Tiszaroff­Új Néplap-totó Az utolsó forduló szelvé­nyeinek értékelése az óri­ási érdeklődés miatt elhú­zódott, így totójátékunk végeredményét csak csü­törtöki számunkban tud­juk közzétenni. Magyar Kupa Szerdán ismét pályára lépnek az alacsonyabb osztályú labda­rúgócsapataink, ezúttal Magyar Kupa-mérkőzésen mérik össze erejüket. Ha az azonos osztály­ban játszó ellenfelek összecsa­pása (Vegyiművek SK-Mező- túr, ill. Martfű-Sz. Borovi FC) döntetlenül végződik, hosszab­bításra, illetve tizenegyesrúgá­sokra kerül sor. A találkozók kezdési időpontja egységesen: 14.30. A párosítás Pusztamonostor-Jászboldog- háza (Sebestyén), Jászárokszál- lás-Alattyán (Nagypál), Tisza- püspöki-Tószeg (Ágócs), Sza- jol-Besenyszög (Pál T.), Rá- kócziújfalu-Szászberek (Mar- kóth), Nagyiván-Tiszaörs (Pathó), Jásztelek-Jánoshida (Jancsó), Kun FC-Török­szentmiklós (Paróczai), Ho- mok-Rákóczifalva (Kormos), Cibakháza-Kunszentmárton (Nagy I. I.), Jászszentandrás- Jászapáti (Török), Fegyvemek- Kisújszállás (Nagy S.), Ken- gyel-J ászalsószentgy örgy (Molnár), Vegyiművek SK­Mezőtúr (Inges), Martfű­Szolnoki Borovi FC (Gyer- tyás). Kunsági csoport, 19. forduló „Homok” került a földvári gépezetbe