Új Néplap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-16 / 270. szám

1994. november 16., szerda Sport íi Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport Jászsági csoport Jászdózsa- Pusztamonostor 1-2 (0-1) Jászdózsa, 200 n., v.: Tűhe­gyi­Jászdózsa: Surányi - Lágner (Kocza), Simon, Kovács, Kiss J„ Sánta, Konkoly (Lágner R.), Kiss A., Tőzsér. Edző: Sánta György. Pusztamonostor: Libák Szabó, Lakatos, Varga, Peredi, Kocsis, Szűcs, Balázs, Dobos, Jenes, Pethes. Edző: Kovács György. 22. perc: Kiss A. húszméte- res szabadrúgása a jobb felső saroknál csattant a lécen. 35. perc: egy előrevágott labdát Pethes ívelt a hazaiak kapujába, 0-1. 50. perc: jobb oldali beadást Tőzsér vágott a kapufára. 70. perc: szögletrúgás után Lágner R. bólintott a vendégek kapujába, 1-1. 88. perc: a vendégek szögle­tet végeztek el, melyet Balázs fejelt a hálóba, 1-2. Végig mezőnyfölényben ját­szó hazai csapat nem bírt a néha tíz emberrel védekező vendé­gekkel, akik két kontratámadá­sukkal eldöntötték a mérkőzést. Jók: senki, ill. Balázs vezér­letével az egész csapat. Sánta György: - Indiszpo­nált hazai csapat, megérdemelt vendéggyőzelem. Kovács György: - Lelkes já­tékunkkal, úgy érzem, rászol­gáltunk a győzelemre. Ifi: Jászdózsa-Pusztamonos- tor 2-3. Kovács Jászárokszállás- Jászszentandrás 2-4 (2-1) Jászárokszállás, 200 n„ v.: Paróczai. Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Miklós, Dósa (Pádár), Pethes, Dévay, Oláh, Kaszab, Kiss, Szabó Z., Kovács (Bobák). Edző: Szívós István. Jászszentandrás: Mélyi Busa, Szarka, Szabó Zs., Fa­ragó, Dankó, Előhegyi, Banka, Rideg, Antal (Csőke), Bárány. Edző: Szabó Lajos. 5. perc: Bárány bal oldali be­adását, az egymásra váró védők közt Antal helyezte magabizto­san a kapuba, 0-1. 12. perc: Dévay bombája alig kerülte el a jobb alsó sarkot. 25. perc: Szabó Z. sorra cse­lezte ki a védőket, majd jól elta­lált lövéssel egyenlített, 1-1. 31. perc: Kiss ügyes cselek után beadott, a jókor érkező Bobák biztosan gurított a há­lóba, 2-1. 49. perc: Rideg jobb oldali centerezését Antal fejelte a léc alá, 2-2. 70. perc: érdekes góllal szer­zett vezetést a vendégegyüttes. A hazaiak tizenhatosánál Pethes és Busa vívott fejpárbajt. A szentandrási támadó lökött, Tóth kapus pedig szabadrúgás­ban reménykedve földre tette a hozzá pattant labdát. Mivel Pa­róczai bíró nem fütyült, a szem­füles Busa az üresen tátongó kapuba gurított, 2-3. A gól után elszabadultak az indulatok, a já­tékvezető előbb Szabó Zoltán­nak, majd Bobáknak is felmu­tatta a piros lapot. 80. perc: Rideg átadását Bá­rány értékesítette, 2-4. A két szomszédvár igazi pa­rázs csatát vívott. Szívós István: - Figyelmet­lenségünkkel saját magunkat vertük meg. Szabó Lajos: - Jó mérkőzés, igazi rangadó volt, érzésem sze­rint megérdemelten nyertünk. Ifi: Jászárokszállás-Jász­szentandrás 2-2. Farkas Jászfényszaru- Jászladány 3-1 (0-1) Jászfényszaru, 250 n., v.: Nagy II. Imre. Jászfényszaru: Török J. - Mészáros, Kolompár, Borbély, Rózsa, Pál, Palócz J., Palócz S., Drabos, Horváth, Török I. Edző: Rózsa Gábor. Jászladány: Murzsa - Bíró, Dósa, Győr (Cibak), Nagy, Tóth, Tálas, Suki, Csikós, Bagi, Puzsomai. Edző: Földvári Sán­dor. 25. perc: Tálas 15 méteres lövése a kapu bal alsó sarkában kötött ki, 0-1. 55. perc: Palócz Sándorral a tizenhatoson belül szabályta­lankodtak, a megítélt büntetőt Borbély értékesítette 1-1. 72. perc: Pál 28 méteres, bombaerejű kapáslövése a kapu jobb dalába vágódott, 2-1. 84. perc: Török I. egyéni já­ték után növelte az előnyt, 3-1. Jók: az egész csapat, ill. Tá­las. A hazaiak a második félidő­ben nyújtott sziporkázó játékuk alapján teljes mértékben rászol­gáltak a győzelemre. Nagy II. játékvezető jól tartotta kézben az itt-ott parázs hangulatú mér­kőzést. Rózsa Gábor - Küzdeni aka­rásból jelesre vizsgáztunk. Földvári Sándor: - Még Jászfényszaruval szemben bol­dogultunk volna, a játékvezető azonban már sok volt. Ifi: Jászfényszaru-Jászla­dány 1-2. Szabó L. Jászágó- Kőtelek 1-0 (1-0) Jászágó, 100 n., v.: Kelemen. Jászágó: Dobos Zs. - Boros, Dobos F., Juhász, Kácsor, Szé­nást, Raffael (Antal), Csikós, Beszteri, Hallgat, Peredi. Edző: Bobák József. Kőtelek: Horváth - Ujj, Ma- tuz, Bozsó L., Nagy, Jónás, Föl­des, Boros, Szabó, Bozsó J., Csörghe. Edző: Papp Lajos. 43. perc: Csikós mintaszerű beadását Hallgat a kapust elfek­tetve pofozta a hálóba, 1-0. A mérkőzés folyamán a két kapus egymást múlta felül soro­zatos bravúrjaikkal. A hazai csapat igen lelkes játékával és egy szépen kidolgozott akció­góllal fektette két vállra a jó ké­pességű labdarúgókból álló vendégeket. Jók: az egész csapat, ill. Bo­zsó L„ Bozsó J., Matuz, Boros. Bobák József: - Minden el­ismerésem a fiúké, mert az osz­tály egyik legjobb csapatát győzték le. Papp Lajos: - Gratulálok a hazaiaknak, de Kelemen úrnak új szabálykönyvet ajánlok. Ifi: Jászágó-Kőtelek 1-2. Módé Tiszajenő- Jászjákóhalma 2-1 (0-0) Tiszajenő, 100 n., v.: László Tiszajenő: Szarvák - Jónás, Péter, Pintér, Balázs, Gulyás (Kocsis), Nagy (Katona K.), Ka­tona R., Baktai (Jándi), Sebes­tyén, Zatkó. Edző: Szalai István Jászjákóhalma: Tóth G. - Vaskó, Moczó J., Koncsik, Mol­nár, Moczó A., Pernyész, For­gács, Gólya, Hajas, Zsidei. Edző: Nagy Zoltán 65. perc: Szarvák tizenegye­sét Tóth G. kiütötte, de a leg­jobban odafigyelő Gulyás a há­lóba lőtt, 1-0. 80. perc: szép támadás után Baktai 15 méterről vette be Tóth G. kapuját, 2-0. 82. perc: Hajas 18 méteres szabadrúgásból kilőtte a bal felső sarkot, 2-1. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a kevés nézőt nem tüzelte fel a játék. Jók: Péter, Gulyás, Nagy, Katona K., ill. Tóth G, Moczó J., Hajas. Szalai István: - Még élünk, van reményünk, reméljük, hogy jövőre is létezünk. Nagy Zoltán: - Igazságo­sabb lett volna a döntetlen, nagy védelmi hibákból kaptuk a két gólt. Ifi: Tiszajenő-Jászjákóhalma 5-0 Sepsi Jásztelek- Zagyvarékas 0-5 (0-3) Jászberény, 150 n., v.: Gyenge Jásztelek: Fekete - Kis bako­nyi (Rigó), Ambrus, Rácz, Mé­száros, Zrupkó, Varga F., Varga Z. (Bartus), Kuli, Rad­nai, Tóth (Ivanics). Edző: Varga György. Zagyvarékas: Alapi - Ecseki, Varga L., Alföldi, Jánosi Z., Hajdú M., Antal (Valkó), Varga I. (Kiss L.), Mihályi, Jánosi L., Hajdú Z. Edző: Kovács Sándor. 16. perc: Jánosi L. a lest rek­lamáló védők közül kilépve, könnyedén lőtt a kapuba, 0-1. 20. perc: Hajdú Z. kapott ki­tűnő indítást, melyet biztosan értékesített, 0-2. 42. perc: bal oldali szöglet­rúgás után ismét a fiatal Hajdú Z. volt eredményes, ezúttal fej­jel, 0-3. 67. perc: Varga I. a visszafe­jek labdát sakk-matt helyzetből helyezte a kapu jobb oldalába, 0-4. 75. perc: Jánosi L. második találatával már öt gólra nőtt a különbség a két csapat közt, 0- 5. Jók: senki, ill. Antal vezérle­tével az egész csapat. A kitűnő játékvezetés mellett a minden csapatrészében jobb vendégek könnyű győzelmet arattak a csak vergődő hazaiak ellen. A jászteleki sportegyesü­let köszönetét mond a jászberé­nyi Lehel Sportegyesületnek pá­lyája őszi használatáért. Varga György: - A vendég­csapat győzelme teljesen meg­érdemelt. Kovács Sándor: - Sport­szerű mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Ifi: Jásztelek-Zagyvarékas 0-0 Dobos Szajol­Jászkisér 2-3 (0-1) Szajol, 150 n., v.: Gyertyás Szajol: Májer - Bernáth (Ze- lei), Bódi, Zentai, Kemencei (Sándor), Erdei, Meggyes, Nagy Z., Szokolai, Dudás, Gu­lyás. Edző: Szabó Zoltán. Jászkisér: Táj ti G. - Farkas, Nagy F., Drávucz, Tunner, Otta, Farkas, Utasi, Kövesdi, Papp, Szentpéteri (Tajti K.). Edző: Gócza Zoltán. 40. perc: Papp egy jobbról jövő keresztlabdát 16 méterről lőtt a hálóba, 0-1. 48. perc: Dudás balról belőtt labdáját Gulyás értékesítette, 1- 1. 55. perc: Nagy partdobását Papp az elmélázó védők mel­lett, az ötösről fejjel csúsztatta a hálóba, 1-2. 60. perc: adok-kapok alapon hárman is mehettek zuha­nyozni: Nagy Z., Erdei, Utasi L. 80. perc: Papp jobb oldali beadását Kövesdi lőtte be a há­lóba, 1-3. 85. perc: Tizenegyesből Meggyes volt eredményes, 2-3. A két, szebb napot látott csa­pat találkozóján az első félidő­ben a hazaiak kihagyták helyze­teiket, a másodikban, főleg a ki­állítások után, az egységesebb kisériek megérdemelten harcol­ták ki a győzelmet. Jók: Májer, Bódi, Dudás, ill. az egész csapat. Szabó Zoltán: - Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen a mai napon a szerencsésebb csapat nyert. Gócza Zoltán: - Az ered­mény nem tükrözi a két csapat közti mai különbséget. Ifi: Szajol-Jászkisér 2-0. Török Kunsági csoport Tiszaszentimre- Túrkeve 1-2 (0-1) Tiszaszentimre, 100 n., v.: Török. Tiszaszentimre: Szivák - Tó- vizi, Szanyi (Bereznay), Kere­pesi, Simon, Juhász (Sóskúti), Szokolai, Lendvai, Molnár, Pos­tás, Ladányi (Fekete). Edző: Lakatos Pál. Túrkeve: Tőke - Fekete T., Fekete R., Teleki, Kelemen, Nagy, Gaál, Nagy, Pálfi (Sós), Bodó, Tucza. Edző: Homoki Károly. 45. perc: jobb oldali támadás végén Bodó a hosszú sarokba gurított, 0-1. 50. perc: Lendvai elhúzott a jobb szélen, mintaszerű beadá­sát Szanyi fél fordulattal emelte a hálóba, 1-1. 62. perc: bal oldali támadás végén Gaál egyéni játék után a rövid sarokba helyezett, 1-2. A mérkőzés nagy rész alatt Szentimre irányította a játékot, de egyéni hibákból a vendég­csapat szerezte meg a győzel­met. A látottak alapján a döntet­len reálisabb lett volna. Jók: Simon, Molnár, Postás, ill. Fekete T., Fekete R. (a me­zőny legjobbja), Pálfi, Janó, Bodó. Lakatos Pál: - A szerencsé­sebb csapatnak a két talált gól elég volt a győzelemhez. Homoki Károly: - Jó csapa­tot ismertem meg Tiszaszentim- rében, örülök, hogy ma mi nyer­tünk. Sok sikert kívánok nekik a bajnoksághoz. Ifi: Tiszaszentimre-Túrkeve 2-2. Papp Tiszaderzs- Fegyvernek 1-3 (0-1) Tiszaderzs, 100 n., v.: Mar- kóth. Tiszaderzs: Sipos - Nagy /., Faragó, Kolompár, Juhász, Fűtő, Fazekas (Katona), Né­meth K., Szatmári, Molnár Cs., Mári. Edző: Kiss László. Fegyvernek: Bata - Fridrich, Farkas, Balogh, Szabó (Ko­csis), Bukta, Kiss, Szász, Boicu, Pong rácz, Göblyös .1. (Göblyös Cs.) Edző: Molnár Ferenc. 38. perc: Farkas 30 méteres szabadrúgása a bal sarokban kö­tött ki, 0-1. 43. perc: Molnár Csaba rek­lamálásért piros lapot kapott. 78. perc: Frier ich 2 méterről a bal sarokba fejelt, 0-2. 82. perc: Bukta szabadrúgá­sát Sipos bevédte, 0-3. Jók: Sipos, Nagy, Szatmári, Mári, ill. Bukta, Kiss, Szász. Kiss László: - Szégyellem magam, de mások miatt. Molnár Ferenc: - Nehéz mérkőzésen fiatal csapatunk ilyen arányban is megérdemel­ten győzött. Ifi: Tiszaderzs-Fegyvemek 0- 8. Richter Tiszaföldvár- Kengyel 0-1 (0-1) Tiszaföidvár, 100 n., v.: Kö­kény. Tiszaföldvár: Libor - Pataki, Kollár Z., Tichi, Grácsin, Járai J., Gál, Kollár /., Dutkon, Lo­vas, Bíró. Edző: Seres Ferenc. Kengyel: Kozák - Peres, Hel- lenpach, Szőke, Polgár, Szar­vák, Lovrencsics, Angyal, La­dányi (Kovács), Rimóczi Z., Szabó (Nagy, Rimóczi J.). Edző: Papp János. 20. perc: a kengyeliek ügye­sen kényszerítőztek a földvári tizenhatoson belül, végül Lov­rencsics tiszta helyzetből a ka­puba lőtt, 0-1. 77. perc: a kezezésért meg­ítélt büntetőt Dutkon a kapusba lőtte. Egyenlő erők küzdelmében, a kapu előtt határozottabb csapat nyert. Jók: senki, ill. Kozák, Lav- rencsics, Szőke, Hellepach. Seres Ferenc: - Gyenge helyzetkihasználás miatt szen­vedtünk vereséget. Papp János: - Gratulálok a csapatnak küzdeni tudásáért. Örülök, hogy Seres Öcsi nem játszott, különben.... Ifi: Tiszaföldvár-Kengyel 9-3. Szűcs Kunmadaras- Abádszalók 2-1 (1 -0) Kunmadaras, 100 n., v.: Mi­hályi. Kunmadaras: Sipos - Balogh, Dániel, Tüdős, Lévai L., Budai (Botos), Hunyadi, Máté, Rózsa, Varga Zs., Tóth. Edző: Juhász Ferenc. Abádszalók: Szabó Szabó Z., Angyal, Dányi (Horog), Oláh, Hamar, Varga T., Czicze, Kovács, Bakó, Nagy. Edző: Csonka András. 6. perc: formás hazai táma­dást Hunyadi góllal fejezett be, 1- 0. 47. perc: a hazai védők hibá­jából Bakó egyenlített, 1 -1. 50. perc: kezezés miatt jogo­san megítélt tizenegyest Varga Zs. a jobbra mozduló kapus mellett helyezte a hálóba, 2-1. A mérkőzés lefújása után az öltözőbe menet Hamart a játék­vezető sportszerűtlen megnyi­latkozás miatt kiállította. Közepes színvonalú mérkő­zésen mindkét csapat nagyon akart, ezért a játékra inkább a küzdelem volt a jellemző. Jók: az egész csapat, ill. Szabó J., Nagy, Bakó. Juhász Ferenc: - Köszönöm tartalékos csapatomnak a lelkes játékot, mely végül is győzel­met eredményezett. Csonka András: - Egy gyenge hazai csapattól ajándék tizenegyessel kaptunk ki. Ifi: Kunmadaras-Abádszalók 1-0. Zimán Rákócziújfalu- Cibakháza 1-3 (0-3) Rákócziújfalu, 300 n., v.: Varga. Rákócziújfalu: Mihályi (Kő­falvi) - Kiss, Banka, Durda, Nagy, Vadas S., Göncző, Zakar, Vígh, Kollár J„ Kollár Z. Edző: Fekete István. Cibakháza: Szabó - Molnár, Tóvizi, Abel, Beregszászi, Kál­mán, Lénárt, Kántor, Burka, Varga (Magyar). Edző: Faze­kas András. 1. perc: a kapusról kipattanó labdát Lénárt helyezte a ka­puba, 0-1. 28. perc: Kollár Zoltán 40 méterről bődületes kapufát lőtt. 30. perc: Szögletből Varga fejelt a hálóba, 0-2. 42. perc: Kalmár a kapust kicselezve gurított a sarokba, 0-3. 87. perc: bal oldalról belőtt labdát Kollár Zoltán vágta a hálóba, 1-3. Jó játékvezetés mellett a me­zőnyfölényüket nem tudták gólra váltani a hazaiak, a három gyermeteg gól eldöntötte a pon­tok sorsát. Jók: Kollár Z., Zakar, ill. az egész csapat. Fekete István: - Kisiskolás­gólokkal kaptunk ki egy grundmeccsen. Fazekas András: - Úgy ér­zem, az első félidőben döntöt­tük el a mérkőzést. Ifi: Rákócziújfalu-Cibakháza 0-2. Beke Tiszagyenda- Homok 0-0 Tiszagyenda, 100 n., v.: Durst. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Nagy, Fú- der, Baráth, Tóth. Kiss, Boros, Márton. Edző: Tóth Gábor. Homok: Maruzsi - Herkó, Nagy, Kovács, Szőke, Szántai (Makó), Szénási, Nicula, Né­meth, Balogh, Tóth. Edző: Né­meth Géza. A tartalékos hazai csapat a nagy mellényben felálló vendé­gektől pontot rabolt. Jók: Papp vezérletével az egész csapat, ill. senki. Tóth Gábor: - Lelkesedé­sünknek köszönhetjük, hogy itthon tartottuk az egyik pontot a listavezető ellen. Németh Géza nem nyilatko­zott. ifi: Tiszagyenda-Homok 1-3. Fábián Kenderes- Kun FC 0-0 Kenderes, 150 n., v.: Varga Kenderes: Galó - Agócs, Magyar, Andrási, Baktai (Hor­váth), Pádár, Fábián, Barabás, Sass, Molnár J., Kugler. Edző: Magyar József. Kun FC: Berkes - Molnár Cs. (Kalafet), Boros T., Barna, Csil­lag, Boros Cs., Újfalvi, Kun, Balogh, (Pzapkó. Rusz. Edző: Szabó András. Kezdettől fogva a hazaiak léptek fel támadólag, irányítot­ták a mérkőzést. A kidolgozott helyzeteket azonban nem sike­rült értékesíteniük, ami elsősor­ban a kitűnően védő Berkesnek köszönhető. A mezőnyben ügyesen futballozó, fiatalokból álló Kun FC megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. Jók: Pádár, Fábián, Kugler, ill. Berkes, Boros T., Barna, Csillag, Boros Cs., Kun. Magyar József: - Gratulálok a lelkesen és ügyesen játszó vendégcsapatnak. Szabó András: - Úgy érzem, megérdemelten visszük haza az egy pontot. Ifi: Kenderes-Kun FC 1-1-es állásnál, a 82. percben félbesza­kadt. Korpás Az állás Jászsági csoport 1. J.szentan. 13 10 1 2 42-10 31 2. Jászkisér 13 9 3 1 34-10 30 3. Kőtelek 13 7 2 4 32-18 23 4. Jászdózsa 13 7 1 5 22-15 22 5. Szajol 14 7 1 6 25-19 22 6. Z.rékas 13 '6 3 4 26-14 21 7. J.ároksz. 13 5 3 5 17-20 18 8. Jászágó 13 3 8 2 15-18 17 9. J.fénysz. 13 3 6 4 18-25 15 10. P.monostor 13 3 6 4 14-22 15 11. Jászlad. 13 3 4 6 19-25 13 12. Tiszajenő 13 3 4 6 16-25 13 13. Tiszapüsp. 13 2 4 7 16-26 10 14. Jásztelek 13 2 3 8 10-31 9 15. J.jákóhal. 13 2 3 8 7-35 9 Ifjúságiak 1. Szajol 14 10 2 2 45-18 32 2. Kőtelek 13 10 1 2 41-12 31 3. Jászkisér 13 9 2 2 34-11 29 4. Jászlad. 13 9­4 57-33 27 5. P.monostor 13 8 2 3 48-19 26 6. Z.rékas 13 8 1 4 40-18 25 7. J.ároksz. 13 6 2 5 36-26 20 8. Tiszajenő 13 6 2 5 33-26 20 9. J.szentan. 13 5 3 5 29-32 18 10. Jásztelek 13 4 2 7 14-35 14 11. Jászágó 13 4 1 8 23-33 13 12. J.fénysz. 13 3 3­7 14-24 12 13.Jászdózsa 13 2 1 10 11-54 7 14. Tiszapüsp. 13 1 3 9 24-51 6 15. J.jákóhal. 13­1 12 3-60 1 Kunsági csoport 1. Homok 13 9 4 _ 45-15 31 2. Kenderes 13 8 5­19- 4 29 3. Cibakháza 13 8 3 2 32-11 27 4. Fegyvernek 13 6 4 3 25-20 22 5. Kunhegyes 13 5 4 4 27-19 19 6. R.újfalu 14 4 6 4 29-21 18 7. Kunmadaras 13 5 2 6 25-22 17 8. T.földv. 13 5 2 6 23-21 17 9. Kengyel 13 5 2 6 19-25 17 10. Túrkeve 13 4 4 5 21-19 16 11. Abádszalók 13 5 1 7 18-22 16 12. Tiszagyen. 13 3 4 6 13-19 13 13. T.szt.imre 13 4­9 12-30 12 14. Tiszaderzs 13 1 6 6 13-26 9 15. Tiszaroff 13 2 1 10 11-58 7 Ifjúságiak 1. Kunhegyes 13 10 3- 53-14 33 2. Kenderes 13 9 3 1 53- 7 30 3. Kunmadaras 13 8 4 1 41-15 28 4. T.földv. 13 8 4 1 40-14 28 5. Homok 13 8 3 2 44-26 27 6. Cibakháza 13 6 4 3 40-14 22 7. Fegyvernek 13 7 1 5 38-22 22 8. Túrkeve 13 6 2 5 31-29 20 9. T.szt.imre 13 5 2 6 36-32 17 10. Kengyel 13 5 1 7 29-35 16 11. Tiszagyen. 13 4 1 8 22-35 13 12. R.újfalu 13 2 1 10 19-46 7 13. Abádszalók 13 2 1 10 13-56 7 14. Tiszaroff 12 2­10 11-69 6 f5. Tiszaderzs 13­­13 11-67 0 Dömping Valószínűleg a bajnoksá­gok egyre közeledő vége - s az emiatt rövidített totójáték - az oka annak, hogy min­den eddiginél több tippsor érkezett. Mivel a levéldöm- ping szinte elárasztotta szerkesztőségünket, feldol­gozásukat sajnos nem tud­tuk befejezni. Az értékelést ezért holnapi számunkban találhatják meg játékos kedvű olvasóink. Beckenbauer az elnök Amint az várható volt, a „Császár” elfoglalta helyét a trónon, ugyanis nagy többség­gel Franz Beckenbauert válasz­tották az FC Bayern München új elnökévé. A 2912 szavazásra jogosult tag közül hatan tartóz­kodtak, és csak tízen voksoltak az egykori futballista ellen. A három alelnök egyike a korábbi első ember, Fritz Scherer, míg a másik kettő Karl-Heinz Rum­menigge és Hans Schiefele lett. Ezzel újabb állomásához ér­kezett a Németország-szerte sportolói példaképnek tartott Franz Beckenbauer pályafutása. Beckenbauer játékoskarrierje során 103 alkalommal szerepelt a válogatottban, amellyel 1972-ben Európa-bajnokságot, 1974-ben pedig vb-t nyert. Öt­ször volt német bajnok, négy­szer kupagyőztes, 396 Bundes- liga-találkozón 44 gólt szerzett a Bayern színeiben. Négy alka­lommal vehette át a BEK-tró- feát, egyszer pedig a Világ Ku­pát is elhódította a bajorokkal. Edzőként 1990-ben világbaj­noki címre vezette a Nationalel- fet, majd 13. bajnőki címéhez juttatta a bajor klubot. A „Csá­szár” 1991 óta a Bayern alelnö- keként tevékenykedett. A közgyűlésen eldőlt az is, hogy a jövőben nem töltik be a kincstárnoki tisztséget, mivel Beckenbauer új struktúrát kép­zel el. Tavaly mindössze 158 340 márka nyereségre tett szert a bajor klub, amely 74.3 millió márkás rekordköltségvetéssel vágott neki az új idénynek.