Új Néplap, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-31 / 256. szám

12 SportExtra 1994. október 31., hétfő Labdarúgó NB /., 12. forduló Egerszegen és a Megyeri úton felállva tombolt a publikum Valdanót rehabilitálták A Spanyol Labdarúgó Szö­vetség fellebbviteli bizottsága visszavonta Jorge Valdanónak, a Real Madrid vezető edzőjének egy hónapra szóló eltiltását, va­lamint 663 ezer pezetás (5300 dolláros) pénzbüntetését. A ki­rályi gárda trénere azért nem ülhetett volna le egy ideig csa­pata kispadjára, mert a Compos­tela elleni bajnoki mérkőzésen egy percig egyszerre négy ide­genlégióst szerepeltetett. A Real Madrid 100 ezer pezetás (800 dolláros) büntetése to­vábbra is érvényben maradt. A 180 fokos fordulatban köz­rejátszhatott, hogy az első fokú döntés után Valdano sajtótájé­koztatót hívott össze, ahol ke­mény szavakkal bírálta a fe­gyelmi bizottságot. Elmondta többek között, hogy kezd hinni annak a teóriának, amely szerint összeesküvés indult csapata el­len. Ezt a véleményét osztotta a királyi klub alelnöke is. Val­dano azzal érvelt, hogy 1992 májusában már történt egy ha­sonló eset, amikor a Cádiz edzője követte el ugyanezt a hi­bát, éppen Valdano akkori csa­pata, a Tenerife elleni mérkőzé­sen, és semmilyen büntetést nem kapott érte. FIFA-ülés A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) végrehajtó bizottságának New York-i ülé­sén, ahol az 1998-as világbaj- hokság nyolc új helyét elosztot­ták, a FIFA brazil elnöke, Joao Havelange bejelentette, hogy 1998-ban lejáró megbízatását nem kívánja meghosszabbít- tatni. Sőt, más munkakört sem fogad el a jövőben a szövetség­től. Sepp Blatter főtitkár beszá­molójában a tervezett módosítá­sokról szólva azt mondta: a FIFA szeretné, ha a következő idénytől a világ minden orszá­gában bevezetnék, hogy három pont járjon a győzelemért.- Természetesen nem akar­juk, hogy a tagországok év köz­ben változtassák meg a ponto­zási rendszerüket - tette hozzá Sepp Blatter. A FIFA döntött arról is, hogy mindenféle nemzetközi bajnok­ságon bevezetik a „hirtelen ha­lált”. Vagyis ezentúl döntetlen esetén a rendes játékidő letelte után legfeljebb 30 perces hosz- szabbítás következik. Ha a fél óra alatt gól születik, nem kell végigjátszani a hosszabbítást. Ezeket a találatokat „aranygól­nak” fogjuk hívni. Amennyiben a félórás hosszabbításban sem születik döntés, tehát nem esik gól, következhetnek a büntető­rúgások. Az ülés nem múlhatott el a vb-n doppingoláson ért Diego Maradona ügyének megvitatása nélkül. A FIFA engedélyt adott az argentin labdarúgónak, hogy hazája bajnokságában edzőként tevékenykedhessen. Szélnek eresztették Szokatlan lépésre szánta el magát az Etióp Labdarúgó Szö­vetség: a hosszú ideje tartó szé­gyenletes szereplés miatt egy­szerűen szélnek eresztette a vá­logatott csapatot. Az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy az etióp gárda Kampalában 4-1 -es vereséget szenvedett Ugandától. A szövetség közle­ményében ez áll: „Amit a játé­kosok ezen a mérkőzésen nyúj­tottak, az sértette az ország jó hírnevét.” A történtek ellenére az etiópok nem léptek vissza az Afrikai Nemzetek Kupáján való részvételtől, hanem november 11-én, Kairóban egy teljesen új együttessel próbálják felvenni a harcot Egyiptom ellen. Az itt pályára lépő tizenegyet viszont már nem a szövetségi kapitány, hanem egy bizottság állítja majd össze. Berti, az anyagias Vitába keveredett egymással Berti Vogts, a német labda­rúgó-válogatott szövetségi kapi­tánya és Egidius Braun, a szö­vetség elnöke. A kapitány ugyanis úgy véli, hogy barátsá­gos mérkőzéseken is szükség van prémiumokra, míg Braun szerint a válogatottban megtisz­teltetés szerepelni. Békéscsabai EFC- Nagykanizsai Olajbányász 1-0 (0-0) Békéscsaba, 5000 néző, v.: Nyilas gólszerző: Major (69. p.) sárga lap: Szenti (85.), il­letve Kiss (17.), Farkas (22.) piros lap: Váczi (34.) jók: Zahorán, Kulcsár, illetve Vidóczi, Fújsz Békéscsabai EFC: Baji - Szenti, Usmajev, Zahorán - Mracskó, Fodor, Csató S., Csató J., Szarvas (Major, 68.)- Váczi, Kulcsár (Horváth, 86.) Nagykanizsai Olajbányász: Csáki - Szalai, Kepe, Kiss, Iványi - Farkas (Agics, 64.), Vidóczi, Hegedűs, Svélecz - Filipovics (Fehér, 60.), Fuisz Könnyen felejthető 90 percet produkáltak a két csapat játéko­sai, talán mentségükre lehet fel­hozni a felázott, csúszós talajt. Végül is a Békéscsaba egy fe­jesgóllal begyűjtötte a három pontot, de izzadságszagú győ­zelmet aratott, amit tíz emberrel sikerült kiharcolnia. ETO FC Győr- Debreceni VSC 1-3 (0-2) Győr, 4000 néző, v.: Molnár J. gólszerzők: Miriuta (76. p.), illetve Madar (21.), Dombi (36.), Sándor T. (90.) sárga lap: Bordás (35.), Ár- gyelán (42.), Korsós (72.), Ra­dies (83.), illetve Vadicska (580, Balogh (86.) piros lap: Bordás (65. p.) jók: Korsós, Hámori, illetve Horváth, Dombi, Madar ETO FC Győr: Disztl - Kuttor, Bordás, Radics - Kö­vecses, Mikóczi (Herczeg, 33. p.), Miriuta, Korsós, Árgyelán- Hámori, Popescu (Tóth, 62.) Debreceni VSC: Horváth B. - Balogh, Gojan, Sándor Cs. (Ilea, 25.), Pető - Dombi, Jászberény- Multi Rocco 1-0 (0-0) Jászberény, 400 n. V.: Bartos Jászberény: Rácz- Nagy Gy., Bató, Lukácsi, Juhász G., Szántai, Ludasi, Juhász R., Mosonyi, Ládi, Vasas. Edző: Sárközi Gyula. 69. perc: Szántai remek lab­dát kapott Ludasitól, a kapus mellett elvitte, de közben át­esett, a hálóőrön. A játékvezető tizenegyest ítélt, melyet Ládi biztosan helyezett a jobb sa­rokba, 1-0. Majdnem felbillent a pálya, a hazaiak annyira beszorították vendégeiket, de gólt nagyon nehezen tudtak elérni. Az amúgy is remekül védő vendég kapust naggyá tették. Jók: Nagy Gy., Szántai, ill. Nagy, Buci, Horváth. Sárközi Gyula: - Elszántan játszott a csapat, de a sok kiha­gyott helyzet miatt végig izgul­nunk kellett. Vaisser László: - Úgy ér­zem, a döntetlen igazságosabb lett volna. Ifi: Jászberény-Multi Rocco 4-0 Szalóki Vadicska, Arany, Szathmári - Madar, Sándor T. A hazai csapat részéről kiha­gyott sok helyzet megbosszulta magát, és vereséghez vezetett, míg a debreceniek győzelme megérdemeltnek mondható. Parmalat FC- Vasas 0-0 Székesfehérvár, 2000 néző, v.: Hanacsek sárga lap: Németh (47. p.), László (69.), illetve Juhár (35.) Erős (45.), Borgulya (71.), Má- riási (80.) jók: Mitring, Németh, illetve Juhár, Erős Parmalat FC: Mitring - Lőrincz, László, Németh - Dubecz, Zimmermann, Var­sányi (Pálfi 60.), Dvéri (Bekő - a szünetben), Tóth N. - Horváth, Tóth M. Vasas: Sáfár - Herczeg, Galaschek, Juhár - Máriási, Mónos, Erős, Simon, Pál (Claude 74.) - Földes, Borgu­lya (Faragó, 90.) Mindent elárul az a tény, hogy a 71. perc hozta először tűzbe a nézőket. Ám ekkor sem a játékosok, hanem Hanacsek játékvezető ténykedése: ebben a percben a hazai 16-oson belül Lőrincz becsúszva szabályosan szerelte Simont, ám a csatár elesett. A sípmester meglepe­tésre 11-est ítélt. A büntetőnek Galaschek futott neki, laposan a kapu jobb oldalába tartó lövését Mitring gyors vetődéssel hárí­totta. Az alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás született. Zalaegerszegi TE- Csepel-Kordax 3-2 (2-0) Zalaegerszeg, 5000 néző, v.: Bay gólszerzők: Preisinger (17., 43., 75.), illetve Pena (46.), Azoitei (64.) sárga lap: Tyukodi (23.), Ja­kab (45.), Acs (56.) piros lap: Kovács Zs. (5.), il­letve Medgyes (70.) jók: Preisinger, Kutasi, Né­Sz. MÁV MTE- Eger FC 0-1 (0-0) Szolnok, 1200 n. V.: Bogár. Szolnok: Hatvani - Dras- kóczy, Major L., Szecsei, Ba­logh, Bontovics, Kohári, Ko­vács I. (Pataki), Birinyi, Ma­jor S., Méri. Edző: Szathmáry János. 34. perc: Méri a bal szélről indulva három védőn is túlju­tott, ám az utolsó pillanatban Molnár felszedte előle a labdát. 51. perc: Karacsun húszmé­teres ívelése a felső lécet sú­rolva hagyta el a játékteret. 75. perc: Vojtakovszki vég­zett el szabadrúgást a tizenhatos bal sarkától. Laposan kapura lőtt, a nem túl erős löket Hatva­niról kipattant és a berobbanó Lévai öt méterről a léc alá bom­bázott, 0-1. Régen látott szépszámú né­zősereg előtt, rangadóhoz méltó elánnal estek egymásnak az együttesek. Végül, ha egy sze­rencsés góllal is, de megérde­melten vihette haza a három pontot a Heves megyei éllovas. Jók: Major L., Balogh, Bon­meth, Szabó II., illetve Puskás, Pena, Azoitei Zalaegerszegi TE: Tóth - Kovács Zs., Halápi, Kutasi - Fújsz (Zugor, 88.), Horváth A., Horváth J., Szabó II., Né­meth - Preisinger, Szőke (Ko- csárdi, 57.) Csepel-Kordax: Hajdú - Ács, Tyukodi, Szalai - Jakab (Répási, 46.), Vancsa (Süve­ges, 75.), Medgyes, Puskás, Szekeres - Pena, Azoitei Drámai csatában győzött a ZTE. A hamar tíz főre fogyat­kozott hazaiak hatalmas lelke­sedéssel játszottak, és 2-0-ás vezetésük után még volt lelki­erejük újítani. Megérdemelten jutottak a három pont birtokába az egerszegiek. A publikum egy remek csatárteljesítménynek is tapsolhatott, hiszen Preisinger a gólok mellett többször remekül került helyzetbe is. UTE-Novabau- Kispest-Honvéd 3-1 (2-0) Megyeri út, 10 000 néző, v.: Puhl gólszerzők: Kozma (9„ 39. - mindkettő 11-esből), Szanyó (56.), illetve Orosz (66.) sárga lap: Molnár (54.), Eg- ressy (62.), illetve Duró (8.), Milinkovic (35.), Mátyus (47.), Pisont (53.), Hamar (54.) jók: Füzesi, Bérczy, Véber, Egressy, illetve Brockhauser UTE-Novabau: Praj - Fü­zesi - Bérczy, Molnár, Szlezák- Jenei (Tomka, 81.), Kozma, Véber, Túri - Szanyó, Egressy Kispest-Honvéd: Brockha­user - Duró - Plókai, Mátyus- Forrai (Stefanov, 72.), Mi­linkovic, Pisont, Csehi - Orosz, Kovács K. (Illés - a szünetben), Hamar A Megyeri úti ütközet az ősz mérkőzésének ígérkezett, hi­szen kezdés előtt a házigazda UTE az első, a vendég Kispest a második helyet foglalta el a táb­lázaton. Emelte a tétet, hogy Pi- sonték győzelem esetén a ta­bella élére ugorhattak (volna). A gyomorbántalmakkal küsz­ködő Bánfi hiányát nagyon tovics, ill. Schindler, Lévai, Vojtakovszi Szatmáry János: - Megér­demelten nyert a jobbik csapat. Csuhay József: - A csoport egyik legjobb csapata ellen si­került győznünk, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk. Ifi: SZVSI-Eger FC 4-1 Urbán Kunhegyes- Szerencs 4-2 (1-1) Kunhegyes, 600 n. V.: Már­ton Kunhegyes: Faragó - Ke- mecsi, Szabó Gy. (Szoboszlai), Varga, Náhóczki, Bohács, Subra (Szabó L.), Sípos, Tóth, Csillag, Bese. Edző: Varga László. 7. perc: Igó két csel után, a kimozduló Faragó mellett he­lyezett a kapuba, 0-1. 32. perc: Varga megiramo­dott a bal szélen, mintaszerűen középre adását Bese a kapuba vágta, 1-1. 48. perc: Bese menetrend- szerű beadását Sípos két csel után bombázta a kapuba, 2-1. 52. perc: Tóth gyönyörű lab­dáját Bese elegáns mozdulattal gurította a tehetetlen kapus mel­lett a bal sarokba, 3-1. 64. perc: Csillag mesteri lab­dát tálalt Beséhez, Olajos csak kézzel tudott menteni, a jogos tizenegyest Tóth bombázta a kapuba, 4-1. 78. perc: Oszta kilépett a vé­dők közül és a kapuba lőtt, 4-2. A korán kapott vendéggól után nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, és sorra dolgozta ki helyzeteit, melyből az első félidőben egyet sikerült kihasználni. A második játékrész elején olyan kápráza­tos játékot mutatott a KESE, amitől a jó képességű ellenfél megérezte ezen az estén a kis­pesti védelem, amely olyan ösz- szeállításban játszott, mint talán még soha. Igaz, ehhez az is hozzájárult, hogy a sérüléséből lábadozó Hahn sem teljesen egészséges, így csak a kispadon kapott helyett. Hamar hátrányba került a Honvéd, s mivel a többi csapatrésze sem jeleskedett, így a mérkőzést csak az Újpest nyerhette. Méghozzá megérde­melten, és ezzel megerősítette első helyét a tabellán. BVSC-Dreher- Vác FC-Samsung 3-0 (1-0) Szőnyi út, 2000 néző, v.: Kiss G. gólszerzők: Komódi (21.), Szalma (52.), Bognár (57.) sárga lap: Farkas (55.), Ma­rozsán (56.), illetve Nagy T. (22.) jók: Farkas, Komódi, Ko­vács, Bognár, illetve Aranyos, Nagy T. BVSC-Dreher: Tarlósi - Csábi - Nagy P., Szalma - Marozsán, Komódi, Urbányi, Bognár, Farkas (Bondarenko, 69.) - Bükszegi, Kovács Vác FC-Samsung: Koszta - Puglits, Nagy T., Kasza, Ara­nyos - Nyikos (Nyilas, 29.), Kriska, Víg (Sallai, 57.), Ro­ntanék - Szedlacsek, Füle A találkozó előtt a két csapat a 7., illetve a 8. helyet foglalta el a bajnoki tabellán. A vasár­napi összecsapáson a BVSC-Dreher tűnt valamivel esélyesebbnek, mivel hazai pá­lyán játszott. Megérdemelten nyert a vasutasgárda, bár ebben sokat segített, hogy a váciak kapusa, Koszta igen gyenge na­pot fogott ki, többször is nagyot hibázott. Stadler FC- PMSC-Fordan 2-0 (1-0) Kiskőrös, 4000 néző, v.: Bede gólszerzők: Csehi Z. (1.), Csehi I. (89.) szinte sokkos állapotba került. Jók: Tóthtal és Besével az élen az egész csapat, ill. Májer, Oszta, Igó, Kozma. Varga László: - Remélem, ez a nagyszerű győzelem visz- szaadja fiatal csapatunk hitét. Földesi Károly: - Gratulálok a megérdemelt hazai sikerhez, nagyszerű csapatot ismertünk meg a Kunhegyesben. Ifi: Kunhegyes-Szerencs 1-3 Kovrig Karcag-Épkar- Tiszaújváros 2-1 (0-1) Karcag, 900 n. V.: Nagy F. Karcag: Szilágyi - Csontos, Antal, Módos (Varga L.), Hajnal, Albert, Varga J., S. Nagy K., Békési, Tóth T., No­vikov. Edző: Sólyom Vilmos. 22. perc: Mészáros a bal ol­dalon végigviharzott, beadását Horváth a hálóba lőtte, 0-1. 27. perc: A kitörő Tóth T.-t a kapus elkaszálta, a büntetőt a sértett a kapufára lőtte. 71. perc: Tóth T.-Antal ak­cióból utóbbi a kilépő Bán mel­lett a kapu jobb oldalába helye­zett, 1-1. 80. perc: A felfutó Csontos 40 méterről kapura bombázott, lövését az addig remekül védő Bán már nem védhette, 2-1. A végig nagy iramú mérkő­zésen a hazaiak többet birtokol­ták a labdát, számos helyzetet dolgoztak ki, de vagy a szeren­csével álltak hadilábon, vagy Bán védett szenzációsan. Ä győzelmet végül is határtalan lelkesedésüknek köszönhetik. Jók: Szilágyi, Csontos, Bé­kési, ill. Bán, Horváth, Mészá­ros. Sólyom Vilmos: - A baljós előjelek ellenére végül is nyer­tünk, és ez a győzelem nagyon értékes. sárga lap: Hleba (34.), Csehi Z. (50.), Csehi I. (55.), illetve Márton (26.), Tököli (38.), Lengyel (47.) jók: Babócsy, Nagy, Hleba, Csehi Z„ illetve Márton, Nie­derbacher, Lengyel Stadler FC: Babócsy - Op- risan - Makrickij, Nagy - Kertész, Linnyikov, Molnár (Kapic, 32.), Csehi Z., Csehi I.- Kovács (Rumán, 53.), Hleba PMSC-Fordan: Géléi - Ul­veczki, Braun, Dienes - Schneider (Benkovics, 63.), Márton, Niederbacher, Dár­dai, Jákl - Tököli, Lengyel A játék színvonala alig érte el az átlagot, azonban a hazai csa­pat küzdeni tudása példamutató volt, s ez meghozta számára az újabb győzelmet. A vendégek csak a mezőnyben voltak egyenrangú partnerek, igazi gólhelyzetük nem is akadt. Ferencváros- EMDSZ Sopron 2-2 (1-2) Üllői út, 8000 néző, v.: Juhos gólszerzők: Lipcsei (36., 75.- tizenegyesből), illetve Fischer (12.), Dragoner(39.) sárga lap: Lipcsei (56.), il­letve Varga (40.), Cservenkai (42.) piros lap: Varga (78.) jók: Lipcsei, Lisztes, illetve Babos, Dragoner Ferencváros: Szeiler - Te­lek - Hrutka, Szekeres - Si­mon, Lipcsei, Lisztes, Szűcs (Zavadszky, 75.), Czéh - Christiansen, Neagoe EMDSZ-Sopron: Babos - Dragoner - Varga, Katona - Ignácz, Chiratcu, Szántó, Nagy J., Majoros - Fischer, Cservenkai (Korsós, 73.) A győzelem reményében gyülekezett a ferencvárosi szur­kolósereg az Üllői úton. A Sop­ron azonban taktikus, nyugodt játékkal döntetlent ért el, a gyenge napot kifogó és sokat hibázó Fradi otthonában. A vendégek mellett a pontosztoz­kodásnak az éllovas újpestiek is örülhetnek, hiszen így öt ponttal vezetnek a bajnokságban. Szép Imre: - Öt perc kiha­gyás a vereségünket jelentette. Ifi: Karcag-Épkar-Tiszaújvá- ros 0-3 Bihari Mátészalka- Tiszafüred 3-1 (3-0) Mátészalka, 300 n. V.: Obkó Tiszafüred: Bagi - Antal (Gumerov), Fazekas, Föl­dvári, Görbe, Dajka, Kaszo- nyi, Múzsái, Kondria, Óceán, Bule (Radax). Edző: Szűcs Árpád. 3. perc: Szöglet után Gubá- nyi középre bólintott labdáját Felhov közelről a hálóba fejelte, 1-0. 8. perc: Fazekas szerelését a játékvezető tizenegyesnek mi­nősítette, melyet Kosa a bal alsó sarokba bombázott, 2-0. 38. perc: Az egykoron tisza­füredi színekben futballozó Ki­rály Csaba szép gólt szerzett, 3-0. 69. perc: A hazai tizenhato­son belül Koczán kezezett, a büntetőt Gumerov biztosan ér­tékesítette, 3-1. 89. perc: A sokat szabályta­lankodó Felihovot a játékvezető durvaságért kiállította. A mérkőzés elején szerencsés gólokkal elhúzott Mátészalka, melyet a vendégek állandó tá­madásokkal próbáltak kiegyen­líteni, de a helyzeteik ezúttal is kimaradtak. Jók: Kocsán, Király, Nagy, Kosa, ill. Földvári, Múzsái, Görbe. Vojtkó István: - Úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet, mivel berúgtuk gólhelyzetein­ket. Szűcs Árpád: - Tartalékos csapatom pontot érdemelt volna a játék képe alapján. Ifi: Mátészalka-Tiszafüred 5-1 Ifj. Szabó NB III. Mátra- és Tisza-csoport Nézőcsúcs a Véső utcában, káprázatos játék Kunhegyesen