Új Néplap, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-26 / 252. szám

1994. október 26., szerda Sport 11 Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági és Jászsági csoport Ugrin játékvezető mentette meg a pusztamonostori mérkőzést Kunsági csoport Tiszaroff- Tiszaderzs 0-0 Tiszaroff, 100 n., v.: Mihályi Tiszaroff: Farkas G. - Farkas A., Magda J., Farkas L., Laka­tos /., Farkas Zs., Puzsoma O., Puzsoma PPataki B., Jánosi Gy., Lakatos II. Edző: Kovács István. Tiszaderzs: Gőz - Németh K., Jávorszki, Nagy, Juhász, Fűtő, Kiss, Sipos, Szatmári, Németh Gy., Mári. Edző: Kiss László. Mindkét csapat tartalékosán állt fel, így a döntetlen igazsá­gosnak mondható. Jók: Farkas G. (a mezőny legjobbja), Farkas L., Magda J., Puzsoma O., ill. Szatmári, Ju­hász Kovács István: - A múlt heti fiaskó után csak az eredmény­nyel vagyok elégedett, a játék­kal nem. Kiss László: - „Köszönöm” a játékosoknak, akik cserben­hagytak, és köszönöm azoknak, akik helytálltak. Ifi: Tiszaroff-Tiszaderzs 8-2 Kovács Kengyel- Kunmadaras 2-2 (1-1) Kengyel, 250 n., v.: Markóth Kengyel: Kozák - Nagy, An­gyal, Szőke, Horváth (Pénzes), Peres, Kovács L. (Polgár), Szabó K. (Kovács S.), Rimóczi Z., Rimóczi J., Hellenpach. Edző: Papp János Kunmadaras: Sipos - Balogh, Dániel, Tüdős, Kovács, Máté, Balogh, Salánki, Rózsa, Varga, Hunyadi. Edző: Juhász Imre 17. perc: Angyal egy csúsz­tatott labdát maga elé tett, majd két védőt kicselezve a hálóba lőtt, 1-0. 23. perc: a hibázó védők kö­zött Rózsa helyezett a kapuba, 1-1. 48. perc: Szabó a lesre játszó védők között egyedül kapura tört, s a kapus lába között a há­lóba gurított, 2-1. 70. perc: a kunmadarasi Dá­niel könyékkel megütötte Ri­móczi J.-t, a játékvezető kiállí­totta. 82. perc: jobb oldali beadás után Varga a kapu bal oldalába lőtt, 2-2. Jók: Peres, Szabó, Rimóczi Z„ ill. az egész vendégcsapat Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen igazságos ered­mény született. Bár Kunmada­ras a mezőnyben jobban ját­szott, Kengyelnek több helyzete volt. Papp János: - Jó kis meccs volt, csak azt nem tudom, hogy Kunmadaras vagy Karcag ellen játszottunk. A játékvezető kitű­nően vezette a találkozót. Juhász Imre: - Küzdeni tu­dásból jelesre vizsgáztunk. Kö­szönöm az egész csapatnak. Ifi: Kengyel-Kunmadaras 3- 3 Rimóczi Tiszaföldvár- Tiszaszentimre 6-0 (2-0) Tiszaföldvár, 100 n., v.: Tű­hegyi Tiszaföldvár: Hernek - Pa­taki, Kollár Z., Bíró, Grácsin (Kóródi), Járai J., Gál, Kollár I. (Benedek), Dutkon, Lovas, Tihi (Bokor). Edző: Seres Fe­renc Tiszaszentimre: Szirák - Tó- vizi, Szanyi, Kerepesi (Jung), Simon, Fekete, Szokolai, Lend- vai, Beleznai, Postás, Nagy. Edző: Lakatos Pál 28. perc: szabadrúgás után a Lovasról lepattanó labdát Kol­lár I. a kapuba lőtte, 1-0 33. perc: Kollár átadásából Gál a kapu bal alsó sarkába bombázott, 2-0. 52. perc: Kollár átadását Gál a kapuson átemelve továbbította a hálóba, 3-0. 60. perc: Gál a védőket ki­cselezve a jobb sarokba lőtt, 4- 0. 70. perc: Járai beadását Gál a hálóba helyezte, 5-0. 76. perc: Gál beadását Grá- csin a jobb felső sarokba lőtte, 6-0. A jól játszó hazai a csapat megérdemelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Gál, Kollár I., Bíró, ill. Simon Seres Ferenc: - Javuló hoz­záállással megérdemelt a győze­lem. Lakatos Pál: - Sportszerű mérkőzésen megérdemelt volt a hazai győzelem. Ifi: Tiszaföldvár-Tiszaszent- imre 5-1 Szűcs Kun FC-Cibakháza 0-1 (0-1) Kunhegyes, 100 n., v.: Pató Kun FC: Berkes (Tatai) - Csillag, Boros T., Boros Cs., Rusz, Barna, Molnár (Kalafut), Újfalvi E., Kun, Vona, Czapkó (Balogh). Edző: Szabó András Cibakháza: Szabó - Tóth, Tó- vizi, Abel, Beregszászi, Varga, Kalmár, Lénárt, Magyar (Ki­rály), Burka, Barta. Edző: Fa­zekas András 12. perc: Tóth ügyes egyéni akció végén erős lövést küldött a jobb alsó sarokra, Berkes csak beleütni tudott 0-1. Jók: senki, ill. az egész csa­pat Nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen az elképzelés és át­ütőerő nélkül játszó hazai fiata­lok nem tudtak mit kezdeni a végig jól védekező vendégek­kel. A látottak alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Szabó András: - Nagyon rosszul játszottunk. Fazekas András: - Három kezdő emberünk hiányát meg­érezte a csapat. Lelkesedésből jelesre vizsgáztak. Ifi: Kun FC-Cibakháza 4-3 Nagy Abádszalók- Rákócziújfalu 2-0 (0-0) Abádszalók, 100 n.,.v.: Balog Abádszalók: Szabó J. - Szabó Z., Juhász, Hamar, Szekeres, Oláh, Cicze (Bakó), Puzsoma, Kovács, Nagy (Dányi), Lóié. Edző: Fekete István Rákócziújfalu: Mihályi Kiss, Banka. Burda, Bana (Kő­falvi), Csák, Zakar, Vígh (Fe­kete), Kollár Z., Kollár J., Ke­lemen. Edző: Csonka András 60. perc: kitűnő hazai táma­dás, pontos Lólé-beadás után Puzsoma remek fejese a háló­ban kötött ki, 1-0. 75. perc: Kovács háttal a ka­punak emelt a hosszú sarokba, 2-0. A helyi csapat talán leggyen­gébb játékával is megérdemel­ten nyert, a kissé nagy mellény­nyel játszó vendégek ellen. Jók: Lóié, Bakó, Szabó J., ill. Zakar Fekete István: - A második félidei nagy ellenszélben az ön­jelölt sztárjaink miatt alaposan megtörtünk. Csonka András: - Az ered­ménnyel elégedett vagyok, a já­ték viszont hagy kívánnivalót. Ifi: Abádszalók-Rákócziúj- falu 0-3. Bodor Fegyvernek- Tiszagyenda 2-1 (0-1) Fegyvernek, 150 n., v.: Káli. Fegyvernek: Bata - Göblyös Cs., Vágón (Kocsis), Szabó, Farkas, Rabóczki, Voicu (Pong­rác), Bukta, Kiss Sz., Fridrich, Göblyös J. Edző: Molnár Fe­renc. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Kéré­szi (Tuder), Baráth, Tóth, Kiss S., Boros, Farkas. Edző: Tóth Gábor. 40. perc: Farkas visszagurí­tott labdáját Tóth 10 méterről a bal sarokba vágta, 0-1. 58. perc: Fridrich 12 méte­res lövése egy védőn irányt vál­toztatva jutott a hálóba, 1 -1. 88. perc: Fridrich több védő között, gólhelyzetbe küzdötte magát, de végül a szemfüles Kiss Sz. gurított a hálóba, 2-1. Az első játékrészben a hazai kapufákra a gyendaiak góllal válaszoltak, de a fordulás után Fegyvernek megérdemelten fordította a maga javára a mér­kőzést, a játékkal kevésbé fog­lalkozó vendégek ellen. Jók: Bata, Bukta, Fridrich, Voicu, ill. Jenei, Boros, Tóth. Molnár Ferenc: - Tartalékos csapatom nehezen szenvedte ki ezt a három pontot. Tóth Gábor: - Helyzeteink kihagyása megbosszulta magát, sajnálom az elvesztett pontokat. Ifi: Fegyvemek-Tiszagyenda 4-0. Kelemen Túrkeve-Kenderes 2-2 (0-1) Túrkeve, 200 n., v.: Nagypál. Túrkeve: Tőke - Teleki, Ducza, Kelemen, Jandó, Szilá­gyi, Barna, Pálfi, Gál, Bodó, Nagy L. (Nagy F.). Edző: Ho­moki Károly. Kenderes: Galó - Agócs, Magyar, Andrási, Molnár, Bak- tai (Kugler), Sass (Horváth E.), Szerencsi, Pádár, Barabás (Fá­bián), Ferenczi. Edző: Magyar József. 34. perc: Molnár a tétovázó védők mellett hat méterről gurí­tott a kapu közepébe, 0-1. 48. perc: egy védők mögé ívelt labda Baktait „találta meg”, aki a kimozduló Tőke felett a hálóba emelt, 0-2. 55. perc: Bodó remek indí­tása után Gál kilépett a védők közül, és a léc alá lőtt, 1-2. 88. perc: Pálfit buktatták a büntetőterületen belül, a 11-est Barna értékesítette, 2-2. Kenderes kicsit jobban, Túr­keve lelkesebben futballozott. Az eredmény igazságos. Jók: Jandó, Kelemen, Barna, ill. Magyar, Galó, Molnár, Bak- tai. Homoki Károly: - Csak az akarás dicsérhető, a sírból hoz­tuk vissza az egy pontot. Magyar József: - Biztosnak tűnő győzelmet szalasztottunk el. Ifi: Túrkeve-Kenderes 0-3. Márki Jászsági csoport Kőtelek-Tiszajenő 8-1 (2-0) Kőtelek, 70 n., v.: Bakos Sándor Kőtelek: Horváth - Ujj, Bo- zsó J., Kosik, Visnyei (Birkás), Bozsó L., Matúz, Boros, Nagy (Tűri), Földes (Dobler), Csörge. Edző: Papp Lajos Tiszajenő: Jelenfi - Fehér (Jónás), Péter, Pintér, Balázs, Sebestyén, Zatkó, Nagy (Dé- kány), Katona R., Katona K., Baktai. Edző: Szalai István 22. perc: Birkás beadását Földes 10 méterről a hálóba perdítette, 1-0. 30. perc: jobb oldali beadás után a kapufáról kipattanó lab­dát Nagy közelről befejelte, 2-0. 55. perc: Földes 16 méterről a léc alá bombázott, 3-0. 61. perc: a kapu előtt ke­resztbe suhanó labdát Dobler a hálóba lőtte, 4-0. 68. perc: Csörge éles szög­ből a hosszú sarokba emelt, 5-0. 73. perc: a Boros buktatásá­ért megítélt tizenegyest Matúz értékesítette, 6-0. 78. perc: Dobler az üres ka­puba helyezett, 7-0. 80. perc: bal oldali beadást követően Katona a védőket megelőzve fejelt a hálóba 7-1. 87. perc: Matúz indítását Csörge 11 méterről a kapufa segítségével a hálóba rúgta 8-1. Jók: az egész csapat (Boros a mezőny legjobbja), ill. Zatkó és Katona K. A védekezésre berendezke­dett vendégek az első félidőben még állták a hazai rohamokat. A második játékrészben viszont már nem tudták megakadá­lyozni a nagy különbségű hazai győzelmet. Papp Lajos: - Nagyszerű já­tékvezetői hármas, és egy na­gyon sportszerűen játszó csapa­tot megérdemelten győztünk le. Szalai István: - Sokan nem szeretnék, hogy mi létezzünk, de még így is létezünk. Ifi: Kőtelek-Tiszajenő 4-0 Bozsó Jászladány- Jászárokszállás 4-1 (0-0) Jászladány, 150 n., v.: Durts. Jászladány: Morzsa - Varga, Nagy, Dósa, Bíró, Suki (Tálas), Puzsamai, Csikós J., Tóth, Bagi Czibak (Csikós /.). Edző: ifj. Földvári Sándor. Jászár okszállás: Tóth - Bor­dás, Miklós, Dósa, Petes (Bo- bák), Banka, Oláh, Kaszab, Kiss, Szabó, Kovács (Barócsi). Edző: Szívós István. 53. perc: jobb oldali szöglet után Bagi Dósa elé tálalt, aki közelről nem hibázott, 1-0. 60. perc: Csikós J. kilépett a védők közül, és elegánsan a há­lóba gurított, 2-0. 66. perc: Puzsomai szögletét Bagi sorolta a hálóba, 3-0. 71. perc: a csereként beállt Bobák az első labdaérintéséből gólt szerzett, 3-1. 85. perc: Bagi küzdötte ma­gát helyzetbe, és 10 méterről Tóth kezével együtt lőtt a há­lóba, 4-1. Meglepően szívós és jól ját­szó vendégek alaposan ráijesz­tettek a hazaiakra, akik felvet­ték a kesztyűt, és a második fél­időben jól elpáholták a fáradt árokszállásiakat. Jók: az egész hazai csapat, ill. Szabó, Oláh. Ifj. Földvári Sándor: - Rég­óta vártunk egy ilyen győze­lemre, gratulálok valamennyi játékosomnak. Szívós István: - A második félidőben a hazai csapat fejjá- tékben megvert bennünket. Ifi: Jászladány-Jászárokszál- lás 6-4. Gimesi Tiszapüspöki- Jászdózsa 0-2 (0-1) Tiszapüspöki, 500 n„ v.: Kö­kény. Tiszapüspöki: Juhász - Kállai Z., Lengyel S., Barta, Suki I. (Ramos), Kállai G., Ferge (Pó­lyák), Szedlák (Lukács A.), Lu­kács T., Lukács K., Lengyel R. (Suki J.). Edző: Lengyel Ágos­ton. Jászdózsa: Rédei - Simon, Kovács, Vágner I., Kiss J. (Kissbakos), Sánta, Vágner, Varga (Konkoly), Kiss A. (Bo­lya), Kiss B., Tőzsér. Edző: Sánta György. 4. perc: Kiss A. beadását Tö- zsér lőtte a hálóba, 0-1. 63. perc: Varga éles szögből elvégzett szabadrúgása után Lukács T. lába és a kapus hasa alatt talált utat a labda a kapuba, 0-2. Az első félidő még élvezetes volt, ám a második, szerencsét­len gól összetörte a hazaiakat, így megérdemelten nyert a jászdózsai csapat. Jók: Kállai G„ Barta, ill. Varga, Kovács, Tőzsér, Sánta. Lengyel Ágoston: - A szü­netben egy percig sem hittem, hogy ki tudunk kapni. A máso­dik gól megpecsételte sorsun­kat, gratulálok az ellenfélnek és a játékvezetőknek. Sánta György: - Sportszerű mérkőzésen, kevés helyzetünk­ből kettőt kihasználtunk, így megérdemelten győztünk. Ifi: Tiszapüspöki-Jászdózsa 3-3. Varga Jászfényszaru- Jászágó 1-1 (1-1) Jászfényszaru, 200 n., v.: Hagyó. Jászfényszaru: Török J. - Ko­lompár (Mészáros), Csécsei, Borbély, Rózsa, Pál, Nagy, Drabos (Bíró), Palócz, Hor­váth, Török I. Edző: Rózsa Gá­bor. Jászágó: Dobos Zs. - Csikós, Mága, Dobos F., Guba (Len­gyel), Beszteli, Juhász, Hallgat, Beredi, Raffael, Boros. Edző: Lengyel Tibor. 6. perc: Hallgat bal oldali be­adását Juhász fejelte a kapufa felső sarkába, 0-1. 37. perc: Horváth szabadrú­gása bombaként vágódott Do­bos alatt a hálóba, 1-1. Jók: senki, ill. az egész ven­dégcsapat. Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen a dön­tetlen reális eredmény. Rózsa Gábor: - Edzés nél­kül hiába várjuk a jó eredmé­nyeket. Lengyel Tibor: - Három pontért jöttünk, de örülünk az egynek is. Ifi: Jászfényszaru-Jászágó 1-2. Szabó L. Jászjákóhalma- Jászkisér 0-7 (0-4) Jászjákóhalma, 250 n„ v.: Munkácsi. Jászjákóhalma: Hevér (Szől- lősi) - Farkas, Móczó J., Kon­csik, Vaskó, Oláh, Tóth J., For­gács, Pernyész (Hájas), Móczó A., Zsidei L. Edző: Nagy Zoltán. Jászkisér: Tajti G. - Farkas J. (Tonner), Farkas L., Nagy, Otta, Tarkó (Tajti Z.), Drávucz, Pálfi, Papp, Utasi (Tajti K.), Kövesdi. Edző: Gócza Zoltán. 2. perc: Drávucz okos gólt rúgott, 0-1. 6. perc: jobb oldali beadás után, Papp fejese a kapuban kö­tött ki, 0-2. 20. perc: Kövesdi jobb oldali szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a sarokba, 0-3. 30. perc: a bal oldali védelem hibáját kihasználva, Kövesdi belsővel juttatta a kapuba a lab­dát, 0-4. 50. perc: jobb oldali beadás után Kövesdi a gólvonalról a hálóba passzolt, 0-5. 70. perc: Utasi a kapus ügyetlenségét kihasználva lőtt az üres kapuba, 0-6. 80. perc: a végig jól játszó Kövesdi hatalmas gólt rúgott, 0-7. A listavezető megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat ellen. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Nagy Zoltán: - Nincs mit mondanom. Gócza Zoltán: - Sportszerű mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Ifi: Jászjákóhalma-Jászkisér 0-9. Szöllösi Jászszentandrás- Szajol 2-0 (2-0) Jászszentandrás, 250 n„ v.: Csató. Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Szarka, Előhegyi, Fa­ragó (Jezsovitzki), Busa, Rideg, Danka (Diminy), Kardos, Bá­rány (Hopka), Oláh (Antal). Edző: Szabó Lajos. Szajol: Mályer - Bernáth (Asztalos), Meggyes, Zentai, Sándor (Kristály), Zelei, Nagy, Bódi, Gulyás, Dudás, Szokolai. Edző: Szabó Zoltán. 24. perc: Bárány önzetlen át­adását Banka közelről nem hi­bázta el, 1-0. 41. perc: Bárány egy kitűnő indításból Mályert is becsapva szerezte a második gólt, 2-0. A hetek óta sérülteket nélkü­löző és sérültekkel pályára lépő hazai csapat megérdemelten nyerte meg a rangadót. Jók: Rideggel az élen az egész csapat, ill. Bódi. Szabó Lajos: - Örülök, hogy jó játékkal sikerült megverni nagynevű ellenfelünket, mely­hez gratulálok a csapatnak. Szabó Zoltán: - Második félidei játékkal és hozzáállással sokkal több pontja lenne a csa­patnak. Ifi: Jászszentandrás-Szajol 0- 4. Boxi Pusztamonostor- Jásztelek 1-1 (1-0) Pusztamonostor, 150 n., v.: Ugrin Pusztamonostor: Bibók Varga, Rezes, Vancsik, Szűcs, Szabó, Balázs, Kocsis, Dobos, Lakatos, Pethes. Edző: Kovács György Jásztelek: Fekete - Rigó, Ambrus, Blaskó, Zubkó, Varga F., Varga Z., Mészáros, Kuli (Nanics), Radnai, Tóth. Edző: Varga György 30. perc: Pethes jobb oldali beadását Dobos fejelte a léc alá, 1- 0. 50. perc: Tóth elhúzott a bal szélen, és 11 méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-1. Alacsony színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény szü­letett. Köszönet Ugrin játékve­zetőnek, ugyanis a mérkőzésre küldött játékvezetők nem érkez­tek meg, így az ő közreműködé­sével került lejátszásra mindkét mérkőzés, a két csapatvezető beleegyezése alapján. Jók: Dobos, Szűcs, ill. Rigó vezetésével az egész vendég­csapat. Kovács György: - Köszön­jük a játékvezető sportszerű gesztusát, nélküle ez a mérkő­zés nem jött volna létre. Varga György: - Jó, küz­delmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Ifi: Pusztamonostor-Jászte­lek 5-0 Szekeres Az állás Kunsági csoport 1. Homok 10 8 2- 42-14 26 2. Cibakháza 11 7 2 2 28- 9 23 3. Kenderes 10 6 4- 14- 4 22 4. R.újfalu 11 4 5 2 26-14 17 5. T.földv. 11 5 2 4 23-19 17 6. Fegyvernek 10 4 4 2 18-14 16 7. Kunmadaras 10 4 2 4 22-13 14 8. Kunhegyes 10 4 2 4 23-16 14 9. Abádszalók 10 4 1 5 14-19 13 10. Kengyel 10 4 1 5 16-22 13 11. Tiszagyen. 10 3 3 4 12-14 12 12. Túrkeve 10 2 3 5 14-17 9 13. Tiszaderzs 10 1 4 5 10-21 7 14. T.szt.imre 10 2 _ 8 6-27 6 15. Tiszaroff 11 1 1 9 10-55 4 Ifjúságiak 1. Kunhegyes 10 8 2­44-10 26 2. Kenderes 10 7 2 1 39- 6 23 3. T.földv. 11 6 4 1 22-11 22 4. Kunmadaras 10 6 3 1 34-12 21 5. Homok 10 6 2 2 35-20 20 6. Cibakháza 11 5 3 3 36-12 18 7. Fegyvernek 10 6­4 29-14 18 8. Túrkeve 10 5 1 4 23-21 16 9. Kengyel 10 4 1 5 19-20 13 10. T.szt.imre 10 3 1 6 23-29 10 11. Tiszagyen. 10 3 1 6 18-28 10 12. R.újfalu 10 2 1 7 13-36 7 13. Abádszalók 10 2 1 7 13-46 7 14. Tiszaroff 10 2­8 11-53 6 15. Tiszaderzs 10­­10 8-49 0 Jászsági csoport 1. Jászkisér ii 8 2 1 31- 8 26 2. J.szentan. 10 7 1 2 31- 5 22 3. Kőtelek 10 6 2 2 28-13 20 4. Jászdózsa 10 6 1 3 17- 9 19 5. Z.rékas 10 5 2 3 19-10 17 6. Szajol * 11 5 1 5 14-13 16 7. Jászlad. 10 3 3 4 16-19 12 8. J.ároksz. 10 3 3 4 10-15 12 9. J.fénysz. 11 2 5 4 13-22 11 10. Jászágó 10 1 7 2 10-15 10 11. Tiszajenő 10 2 4 4 11-18 10 12. P.monostor 10 1 6 3 10-17 9 13. Tiszapüsp. 11 2 3 6 12-21 9 14. J.jákóhal. 10 2 3 5 5-27 9 15. Jásztelek 10 1 3 6 8-23 6 Ifjúságiak 1. Jászkisér ii 8 2 1 32- 9 26 2. Z.rékas 10 8­2 40-15 24 3. Szajol 11 7 2 2 36-17 23 4. Kőtelek 10 7 1 2 33-10 22 5. J.ároksz. 10 6 1 3 34-15 19 6. Jásziád. 10 6 4 42-30 18 7. P.monostor 10 5 2 3 35-17 17 8. Tiszajenő 10 5 2 3 28-18 17 9. J.szentan. 10 4 1 5 21-28 13 10. Jászágó 10 3 1 6 18-25 10 11. J.fénysz. 10 2 3 5 9-17 9 12. Jászdózsa 10 2 1 7 8-41 7 13. Tiszapüsp. 11 1 3 7 22-45 6 14. Jásztelek 9 2­7 6-3311 ’6 15. J.jákóhal. 10­1 9 2-46 1 Új Néplap-totó Legnagyobb örömünkre kedves olvasóinkat elkapta a „totóláz”. A hét végi mér­kőzések tipposzlopát olyan sokan küldték be szerkesz­tőségünkbe, hogy sajnos még nem tudtuk feldolgozni mindet. A totószelvények értékelését így holnapi számunkban olvashatják. Megértésüket köszönjük! Torzsalkodás a FIFA ülésén? Várhatóan igazi perpatvarrá alakul a FIFA végrehajtó bizott­ságának New York-i ülése. A lényeges témákban döntéshoza­talra készülő „gyülekezet” tag­jainak véleménye között ugyanis szakadékok tátonga- nak. A legnagyobb vitát az 1998-as világbajnokság plusz­helyeinek elosztása váltotta ki. Ismert, a következő World Cu- pon már 32 válogatott méri ösz- sze tudását. Hogy mely orszá­gok kapják a helyeket? Erről készül dönteni a FIFA. Biztos, hogy nehéz lesz kimondani a végső szót, ugyanis minden földrész szövetsége magának akarja a legtöbb helyet. Az afri­kai, az ázsiai és a CONCACAF - a közép-amerikai és karibi - térség képviselői egybehang­zóan állítják: több helyet érde­melnek, mint amennyit eddig kaptak a világbajnokságokon. Afrika kettő, Ázsia egy, a CONCACAF pedig legalább egy újabb helyet követel magá­nak 1998-ra. Ausztrália és Óce­ánia szerényebb, csak azt sze­retné elérni, hogy ne kelljen mindig interkontinentális selej­tezőkön részt venniük. Termé­szetesen Európa és Dél-Ame- rika szövetségei elégedettek a mai helyzettel. Ezt futballkultú- rájuk jelentőségével magyaráz­zák. Az UEFA egyik érdeke­sebb ajánlata szerint 1998-ban a nyolc új hely közül négyet az 1994-es vb elődöntősei - Brazí­lia, Olaszország, Svédország, Bulgária - kapnának meg au­tomatikusan. Csütörtökön eldől, mely földrészek kapják a több­lethelyeket. 1 c L