Új Néplap, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-12 / 214. szám

1994. szeptember 12., hétfő Sportextra 13 Labdarúgás, megyei I. osztály, 6. forduló Először nyert Rákóczifalva, nem vesztett még pontot Mezőtúr A Borovi védője mindent megtett, hogy megállítsa a támadót Rákóczifalva - Szászberek 5-0 (3-0) Rákóczifalva, 200 néző, v: Sebestyén Rákóczifalva: Balogh - Er­dei (Frankó), Majzik, Mihályi, Bagi, Romvári, Hegedűs, Bá­rány, Kis, Szokolai, Piros. Edző: Bagi József. Szászberek: Farkas - Gom­bai, Vasas Zs., Szabó Gy., Göb- lyös, Burda, Juhász, Szabó J., Nagy, Gara, Vasas L. Edzó: Laki Imre. 30. perc: Bárány 18 méterről a bal sarokba bombázott, 1 -0. 39. perc: Erdei 20 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 2-0. 42. perc: Szép egyéni játék után Bárány gurított a kapuba, 3- 0. 68. perc: Kipattanó labdából Majzik volt eredményes, 4-0. 89. perc: Hegedűs lövése a kapufáról pattant a hálóba, 5-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a gyenge játékerőt képvi­selő ellenféllel ilyen különb­séggel is megérdemelten győ­zött a hazai csapat. Jók: Bárány, Kis, Mihályi ill. Farkas Bagi József: - Az idei szezon leggyengébb játékával sikerült nyernünk, örülök, hogy helyze­teink felét azért kihasználtuk. Laki Imre: - Megköszönöm az idős játékosok segítségét, jobb volt az ellenfél, gratulálok. Ifi: Rákóczifalva-Szászberek 4- 0 Bagi Sz. Borovi FC - Tiszaörs 1-1 (0-0) Szolnok, Tiszalimes pálya, 100 néző, v.: Major Szolnoki Borovi FC: Öllé - Pálinkás, Honti, Dobos (Rigó), Szikszói, Varga, Pintó, Sós, Zsidai, Peszeki, Nagy (Hole). Edzó: Nász Mihály. Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Pocák, Kecs­keméti, Bállá, Koncz, Kapás, Kovács P., Barna. Edzó: Fe­kete László. 44. perc: Peszeki bal oldali szabadrúgására Varga emelke­dett a legmagasabbra az ötös vonalán, ám fejesét Kovács J. bravúrral tolta a léc fölé. 57. perc: Röviden tisztáztak a szolnoki védők, Kovács P. tá­lalta föl a labdát Gálnak, aki a kapu szájából a bal sarokba csúsztatott, 0-1. 86. perc: Sós szögletére Pintó érkezett, és megelőzve a kifutó Kovács J.-t, a kapu köze­pébe fejelt, 1-1. Az újonc Tiszaörs a második félidei „ziccerparádé” alapján közelebb állt a győzelemhez. Jók: Pintó, Peszeki ill. Nyíri, Gál, Bállá Nász Mihály: - A menetrend szerinti potyagólt ismét meg­kaptuk. Fekete László: - Erősen tar­talékos csapattal is nyerhettünk volna, ha értékesítjük a helyze­teinket. Ifi: Sz. Borovi FC - Tiszaörs 6-0 Turcsányi Jánoshida - Martfű 0-0 Jánoshida, 400 néző, v.: Tóth Jánhoshida: Herédi - Tóth P., Pikó, Fejes, Eszes, Molnár, Kissnémeth, Bagi, Tóth G., Bezzeg, Tóth J. Edző: Szabó Imre. Martfű: Sagáth - Hellen- pach, Dósa, Nagy A., Bartus, Lengyel, Borza, Kesjár, Szi­kom, Nagy J., Hábensusz (Fo­dor). Edző: Borza István 52. perc: Tóth G. nagy hely­zetből a kapust találta el. 63. perc: Tóth G. megismé­telte előbbi produkcióját. 73. perc: Bagi hibázott zic­cerben. 84. perc: Molnár eldönthette volna a mérkőzést, ám közeli lövése a vendégkapusról kipat­tant. A vendégek felállásán az első pillanattól látszott, hogy egy- pontért jöttek, amit Fortuna se­gítségével sikerült is elvinniük. Nagy akarásáért a hazai csapa­tot is dicséret illeti. Jók: Tóth P., ill. Sagáth-tal az élen az egész csapat. Szabó Imre: - A foggal-kö­römmel védekező ellenfél ellen, négy ziccert dolgoztunk ki, de sajnos ezek kimaradtak. Meg kell találnunk a zárt védekezés ellenszerét. Borza István: - Gratulálok csapatomnak a lelkes játékáért. Ifi: Jánoshida-Martfű 1-3 Szőllősi Kunszentmárton - Jászboldogháza 0-0 Kunszentmárton, 200 néző, V.: Paróczai Kunszentmárton: Gácsi - Hürkecz, Sípos, Demeter, Varga, Sütő, Határ, Csornán (Garáz), Aszalói, Imrei L., Im­rei K. Edző: B. Tóth András Jászboldogháza: Gál - Pető, Petróczki, Győr (Nagy), Len- hardt (Aczél), Mihályi, Gerhát (Fekete), Fodor, Mednyansz- kij, Mednyik, Kerekes. Edző: Gömöri Béla 8. perc: Aszalai jobb felső sarokba tartó szabadrúgását Gál kiöklözte. 19. perc: Mednyánszkij kö­zépen kiugrott és Hürkecznek az utolsó pillanatban sikerült csak lekeresztezni. 80. perc: Mihályi második sárgája után piros lapott kapott. Gól nélküli, de az utolsó per­cekig izgalmakban bővelkedő mérkőzésen is jól szórakozhat­tak a labdarúgást kedvelők. Jók: Hürkecz, Demeter, Varga, Határ, ill. Gál, Pető, Pet­róczki, Mednyik B. Tóth András: - Nyernünk kellett volna, de ma sajnos csak a helyzetekig jutottunk el. Gömöri Béla: - Küzdelmes mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Ifi: Kunszentmárton-Jász­boldogháza 8-0 Lázi Mezőtúr - Alattyán 2-0 (2-0) Mezőtúr, 300 néző, v.: Pintér Mezőtúr: Fási - Liszkai, Szabó /., Erdösi, Juhász S., Sö- rés (Juhász J.), Závoda, Né­met, Forgács (Oláh), Török, Tanács. Edző: Dávid Tibor Alattyán: Fényi - Katona, Nyeste, Szabó Z. (Vas), Kácser, Szabó S.. Kalmár, Ferencsik (Mosonyi Zs.), Bujáki (Moso- nyi J.), Mosonyi Cs., Kiss. Edző: Ladányi István 4. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Tanács nyolc méterről a bal alsó sarokba gurított, 1-0. 29. perc: Tanács a bal olda­lon elment, beadása Törökhöz került, aki védőjét átjátszva a rövid sarokba gurított, 2-0. Jó iramú mérkőzésen, a he­lyenként nagyszerűen játszó ha­zaiak győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Jók: Závoda vezérletével az TOTÓZZON AZ ÚJ NÉPLAPBAN! Akár elismerjük, akár nem, vitathatatlanul a foci a legnép­szerűbb sportág Magyarorszá­gon. Úgy tűnik, a szurkolókat hidegen hagyták az elmúlt évti­zed sikertelenségei, változatla­nul a labdarúgó mérkőzések tudósításainak átböngészésével kezdik a lapok olvasását. Nincs ez másként megyénkben sem, ahol a többi hasonló sajtóor­gánumhoz képest az Új Néplap viszonylag nagy terjedelemben foglalkozik az alsóbb osztályú bajnokságokkal. Minden hét­főn és szerdán kezdve az NB III-as Szolnoki MÁV MTE-től a megyei másodosztályú Tisza- roffal bezárólag valamennyi együttes összeállítását közöljük és megszólaltatjuk azok edzőit. Úgy gondoltuk, ha már eny- nyire áttekinthetik kedves Olva­sóink Jász-Nágykun-Szolnok megye labdarúgását, érdemes lenne egy TOTÓ-játékot életre keltenünk. Holnaptól minden kedden közlünk, egy általunk összeállított tippszelvényt, me­lyen csak megyénk csapatainak mérkőzései szerepelnek. Nem a manapság megszokott 13+1-es, hanem az egykori 12 összecsa- pásos TOTO-t szeretnénk fel­eleveníteni. Különbség még az is az állami szerencsejátékhoz képest, hogy valamennyi talál­kozóra csak egyetlen tippet fo­gadunk el. Telitalálatot elért kedves Olvasóink futball-labdát nyernek. Amennyiben négy hé­ten keresztül nem nyerne senki, akkor az ezen idő alatt legtöbb találatot elért játékosunk kapja a jutalmat. (Pl.: Tóth István: I. hét 10,2. hét 11,3. hét 9,4. hét 11 találat = 41 találat) Termé­szetesen ezzel azt akarjuk el­érni, hogy játékos kedvű olva­sóink folyamatosan küldjék be tippjeiket. Játszani csak az Új Néplapból kivágott eredeti szelvénnyel lehet. Egy foga­dónk akár - külön játéklapon - több tippsort is beküldhet. A beérkezési határidő - akár pos­tán küldik, akér személyesen hozzák be a szerkesztőségbe - péntek 18 óra, a helyes ered­ményeket pedig szerdai szá­munkban, a megyei másodosz­tályú mérkőzések alatt közöl­jük. Címünk: Új Néplap, Sport­rovat, 5001 Szolnok, Kossuth tér 1., 1. számú Irodaház. Minta-szelvény 1. Szolnoki MÁV MTE - Karcag X 2. Tiszafüred - Kunhegyes 1 3. Rákóczifalva - Törökszentmiklós X 4. Jászapáti - Sászberek 1 5. Jászboldogháza - Újszász 2 6. Besenyszög - Alattyán X 7. Tiszaroff - Túrkeve 2 8. Abádszalók - Tiszaföldvár X 9. Kunmadaras - Rákócziújfalu x 10. Zagyvarékas - Kötelek l\ 11. Szajol - Jászdózsa 2\ 12. Jásztelek - Jászágó X Feladó: Tóth István Cím: Zagyvarékas, Ág utca 2. egész csapat, illetve Kácser, Szabó S., Kalmár Dávid Tibor: - Örülnék, ha ilyen szép győzelemnek mint a mai is volt, sokkal több mező­túri szurkoló lenne részese. Ladányi István: - Vélemé­nyem szerint egy döntetlen ízű összecsapás volt, de sajnos két súlyos védelmi hiba eldöntötte a mérkőzést. Ifi: Mezőtúr-Alattyán 9-0 Buzi Törökszentmiklós - Sz. Vegyiművek 4-2 (2-1) Törökszentmiklós, 800 néző, v.: Gyekiczki Törökszentmiklós: Németh - Orbán, Lóié F., Katona, Rajt (Görög), Tákos, Rimóczi (Ba­rabás), Dobos, Dán, Babella (Takács), Ramos (Lóié R.). Edző: Márton Ferenc. Vegyiművek: Ács - Szabó M., Busi, Kun, Szarnák, Cso­mós (Záborszki), Bálint (Kiss), Vadkerti, Pintér (Zsigmond), Felföldi, Rimóczi. Edző: Hajdú Gábor. 2. perc: Rimóczi szögletét Dobos a jobb alsó sarokba fe­jelte, 1-0. 22. perc: Rimóczi újabb sa­rokrúgásából, ezúttal Babella volt eredményes, 2-0. 40. perc: A menteni akaró Katona kezét érintette a labda, tizenegyes. A büntetőt Vad­kerti értékesítette, 2-1. 51. perc: Ramos csúsztatott fejesét Dán hat méterről vágta a kapu közepébe, 3-1. 73. perc: A védőkről kipat­tanó labdát Katona kapásból vágta a jobb felső sarokba, 4-1. 89. perc: Lóié F. ziccer­ben hibázott, a kontrából Kiss Zsemberi, Nagy, Palásti Kiss Gyula: - Rutinosabb el­lenfelünk két helyzetét kihasz­nálta, így megérdemelten vitte el a három pontot. Birkás Nándor: - A sok ki­maradt helyzet miatt szoros volt a mérkőzés, de azt hiszem, hogy egy góllal jobbak voltunk. Ifi: Besenyszög-Jászapáti 8-2 Kosaras Újszász - Tószeg 2-0 (1-0) Új szász, 800 néző, v.: Varga Újszász: Rézsó - Kónyár, Varga, Viola, Szabó, Szilvási, Erdei, Vígh (Nagy L), F. Tóth, Konka, Mérész. Edző: Kovács György. Tószeg: Bottyán - Szilágyi, Kántor, Csubra, Buknic, Kiss, Rózsavölgyi, Erkán, Tóth, Lődi, Vincze (Farkas). Edző: Rózsavölgyi László. 4. perc: Viola beívelését Mé­rész a hosszú sarokba fejelte, 1-0. 85. perc: Szilvási és Mérész összjátéka után utóbbi kilőtte a bal alsó sarkot, 2-0. Az első percekben szerzett fejesgól után csapkodóvá, néhol durvává vált a játék, bár a má­sodik félidőre feljött az újszászi csapat és biztosan tartotta ott­hon a három pontot. Jók: Mérész, Viola, Varga, F. Tóth, Rézsó ill. Kiss, Csubra Kovács György: - Ezt a ne­hezen kiharcolt győzelmet Bi- lagit helyett ajánlom mindazok­nak, akik a múlt heti vereséget nem tudták megemészteni. Rózsavölgyi László: - Annak örülök, hogy az újszászi közön­ség jobban ismer engem, mint a saját játékosait. Ifi: Újszász-Tószeg 3-0 Nagy A tószegi sorfal stabilan állt a lábán szépen kilőtte a bal sarkot, 4-2. A szép számú közönség előtt lejátszott mérkőzésen a mikló- siak közepes játékkal is bizto­san tartották otthon a bajnoki pontokat. Jók: Lóié F., Tákos, Dobos, Ramos ill. Szarnák, Rimóczi, Vadkerti Márton Ferenc: - Izzadság­szagú győzelmet arattunk. Hajdú Gábor: - Az ászok egyik tulajdonsága, hogy min­denütt nyerők, nemcsak az öltö­zőben. Ifi: Törökszentmiklós - Sz. Vegyiművek 3-5 Nagy K. Besenyszög - Jászapáti 1-2 (1-2) Besenyszög, 300 néző, v.: Pál Besenyszög: Árvái - Gilszki T., Benedek, Gilszki Cs., Tóth (Molnár), Lévai (Lukács), Horváth, Rácz, Boros, Ficsór, Berényi. Megbízott edző: Kiss Gyula. Jászapáti: Tajti - Kiss, Pa­lásti, Borics, Nagy, Tóth L. (Fekete), Zsemberi, László, Németh (Tóth L), Deme (Ká­posztás), Lencse. Edző: Birkás Nándor. 10. perc: Horváthot szépen ugratták ki, a csatár könnyedén helyezett a hálóba, 1 -0. 16. perc: A vendégek a ti­zenhatoson belül kényszerítőz­tek, végül Németh nagy gólt lőtt, 1-1. 25. perc: Szögletrúgást köve­tően Palásti könnyedén fejelt a rövid sarokba, 1-2. A hazaiak másodjára veszí­tettek otthon, hogy mindkét esetben ők vezettek. Ezt nagy­részt Rutintalanságuknak kö­szönhetik. Jók: senki ill. Tajti, Borics, \ Kisújszállás - Jászalsó- szentgyörgy 4-2 (0-2) Kisújszállás, 300 néző, v.: Gombos Kisújszállás: Láng - Kása, Ari, Gulyás, Kolics, Varga, Farkas, Hídvégi, S. Nagy Zs., Kállai, Situs. Edző: Porhanda János. Jászalsószentgyörgy: Dósa - Kókai, Györgyei, Tóth, Kátai Sz., Kocka, Kiss T. II., Muho- ray (Major), Bathó, Kátai Zs., Filipcsei. Edző: Major Antal. 8. perc: Kátai Zs. egy csel után a felső sarokba bombázott, 0-1. 13. perc: Kátai Zs. senkitől sem zavartatva talált a hálóba, 0-2. 62. perc: Varga beadását Kállai értékesítette, 1-2. 71. perc: Sotus játszotta tisz­tára Hídvégit, aki nem hibázta el a ziccert, 2-2. 85. perc: Kása-átadását Híd­végi nehéz szögből vágta a sa­rokba, 3-2. 88. perc: Szép akció után S. Nagy Zs. állította be a vég­eredményt, 4.2. A hazaiak ragyogó második félidei játékuknak köszönhetik a győzelmet. Jók: Sotus, Kása, Hídvégi, Kállai, ill. Dósa, Györgyei Porhanda János: - A máso­dik félidőben jó játékkal sike­rült megfordítanunk az állást. Major Antal: - A második fordulóban négy, ezúttal újabb két játékosom hagyott cserben. Fiatal csapatom 70 percig bírta erővel. Gratulálok a hazaiak fordulás utáni játékához. Ifi: Kisújszállás-Jászalsó­szentgyörgy 0-1 Galambos Az NB I. állása l.UTE 4 4 _ _ 21- 5 12 2. Kispest 5 3 2­10- 3 11 3. B.csaba 5 3 1 1 11- 8 10 4. BVSC 5 3 1 1 9- 6 10 5. DVSC 5 3­2 6- 6 9 6. N.kanizsa 5 3­2 6- 8 9 7. PMSC 5 2 2 1 7- 8 8 8. FTC 5 2 1 2 10-11 7 9. ZTE 5 2 1 2 8-11 7 10. ETO FC 5 1 2 2 4- 6 5 11. Vasas 5 1 1 3 10-12 4 12. Csepel 5 1 1 3 2- 4 4 13. Vác FC 5 1 1 3 6- 9 4 14. Stadler 4 1­3 2- 3 3 15. Parmalat 3­2 1 6- 7 2 16. Sopron 5­1 4 5-16 1 A hatodik fordulóban szeptember 17-én szombaton PMSC Fordán - Csepel Kontrax, Sopron - Nagykanizsa 16.00, Vasas Ilzer - Vác FC Samsung 17.00, ZTE - Békéscsaba, Stadler FC - UTE Novabau, Paimalal FC - ETO FC Győr Ferencváros - Kispest HFC 19.00. Szeptember 18-án vasárnap BVSC Dreher - Debrecen 16.00. NB III. Mátra-csoport 1. Eger 5 5­­26- 1 15 2. Dunakeszi 5 4 1 — 13- 3 13 3. Multi-R. 5 4­1 9- 7 12 4. MÁV-MTE 5 3 2­14- 6 11 5. Monori SE 5 3 1 1 9- 7 10 6. Jászberény 5 3 1 1 7- 5 10 7. REAC 5 2 1 2 8- 6 7 8. Füzesabony 5 2 1 2 7- 5 7 9. Pásztói SE 5 2 1 2 10- 9 7 10. Gyöngyös 5 2­3 6- 8 6 11. Recski ÉSE 5 1 1 3 5-14 4 12. Tenk 5 _ 2 3 7-13 2 13. Szécsény 5­2 3 5-11 2 14. Apci TE 5­2 3 0- 6 2 15. B.gyarmat 5­2 3 2-19 2 16. Palotás 5­1 4 3-11 1 További eredmények: Füzesabony - Palo­tás 3-0, Dunakeszi - Szécsény 5-1, Pásztó - Balassagyarmat 4-0, Multi Rocco - Recsk 1-3, REAC - Apc 1-0, Eger - Gyöngyös 3-1. A hatodik forduló párosítása szeptem­ber 17-én szombaton 15.00-kor: Palotás - Szolnoki MÁV MTE, szeptember 18-án va­sárnap 15.00-kor Monor - Jászberény. Ifjúságiak 1. Jászberény 5 4 1­24- 5 13 2. Monori SE 5 4 1­12- 4 13 3. Eger 5 4­1 14- 2 12 4. REAC 4 4­­10- 2 12 5. Gyöngyös 5 4­1 10- 5 12 6. Multi-R. 5 3 1 1 15- 9 10 7. MÁV-MTE 5 3­2 31- 6 9 8. Füzesabony 5 3­2 22- 8 9 9. Dunakeszi 5 1 3 1 12- 9 6 10. Szécsény 5 1 2 2 8-10 5 11. B.gyarmat 5 1 1 3 5-10 4 12. Recski ÉSE 5 1­4 4-19 3 13. Tenk 5i (fj1; 2 3 8-25 2 14. Palotás 5- ­1 4 4-22 1 15. Pásztói SE 5­­5 2-11 0 16. Apci TE 4­­4 0-34 0 A REAC - Apc mérkőzés eredményéről nem érkezett jelentés. Tisza-csoport 1. Nyírbátor 5 3 2­11- 2 11 2. Karcag 5 3 2­11- 6 11 3. Sényő 5 3 1 1 13- 8 10 4. Kisvárda 5 3 1 1 7- 2 10 5. Szerencs 5 2 3­11- 4 9 6. Mátészal. 5 3-1 2 11- 9 9 7. Encs 5 2 2 1 7- 6 8 8. Kunhegyes 5 2 2 1 4- 4 8 9. Ózd 5 2 1 2 6- 7 7 10. Tiszaújv. 5 2­3 3- 6 6 11. Rakamaz 5 1 2 2 6- 5 5 12. Tiszafüred 5 1 2 2 4- 6 5 13. V.pércs 5 1 2 2 5-11 5 14. Nagykálló 5 1­4 4-10 3 15. Bors. Ép. 5­1 4 2- 9 1 16. Edelény 5­1 4 2-12 1 További eredmények: Tiszaújváros - Ózd 1 -0, Sényő - Encs-5-2, Rakamaz - Bors. Épí­tők 4-1, Szerencs - Edelény 5-0, Kisvárda - Vámospércs 3-1. A hatodik forduló párosí­tása szeptember 17-én szombaton 16.00-kor Kunhegyes - Kisvárda, Borsodi Építők - Karcag, szeptember 18-án vasárnap 16.00-kor Tiszafüred - Szerencs. Megyei I. osztály 1. Mezőtúr 6 6 _ _ 15- 3 18 2. Újszász 6 5­1 20- 5 15 3. Jászapáti 6 4 1 1 16- 8 13 4. Alattyán 6 4­2 8- 6 12 5. Jánoshida 6 3 2 1 18-10 11 6. Töröksz. 6 3 1 2 12- 9 10 7. K.szentm. 6 3 1 2 10- 7 10 8. Besenyszög 6 3 1 2 11- 9 10 9. J.boldogh. 6 3 1 2 9-10 10 10. Rákóczii. 6 1 5­16-11 8 11. Tószeg 6 2 1 3 10-11 7 12. Kisújsz. 6 2­4 12-13 6 13. Tiszaörs 6 1 2 3 9-13 5 14. Borovi FC 6 1 2 3 6-12 5 15. Martfű 6 1 2 3 5-11 5 16. Sz.Vegyi 6 1 1 4 13-22 4 17. Szászberek 6 1­5 6-18 3 18. J.alsósz. 6­­6 5-23 0 A hetedik forduló párosítása szeptember 17- én szombaton 15.00-kor Alattyán - Ki­sújszállás, Martfű - Rákóczifalva, Szolnoki Vegyiművek - Besenyszög. Szeptember 18- án vasárnap 15.00-kpr Jászalsószent­györgy - Kunszentmárton, Jászboldogháza - Jánoshida, Szászberek - Törökszentmiklós, Jászapáti - Szolnoki Borovi FC, Tiszaörs - Újszász, Tószeg - Mezőtúr. Ifjúságiak 1. Mezőtúr 6 6 _ _ 41- 2 18 2. Újszász 6 6­­30- 1 18 3. Borovi FC 6 4 1 1 15- 2 13 4. Sz.Vegyi 6 4­\2 24-14 12 5. Kisújsz. 6 4­r 17- 8 12 6. Töröksz. 6 4­6 18-11 12 7.Jánoshida 6 3 1 I 16-10 10 8. Alattyán 6 3 1 1 11-22 10 9. K.szentm. 6 3­3 23-14 9 10. Jászapáti 6 2 2 2 19-17 8 11. Tiszaörs 6 2 1 3 9-10 7 12. Rákóczii. 6 2­4 13-16 6 13. Besenyszög 6 2­4 17-24 6 14. J.alsósz. 6 2­4 5-18 6 15. Martfű 6 2­4 8-25 6 16. J.boldogh. 6 1 1 4 4-26 4 17. Szászberek 6­1 5 3-29 1 18. Tószeg 6­­6 2-26 0