Új Néplap, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-26 / 226. szám

12 SportExtra 1994. szeptember 26., hétfő Cesart eltiltották William Cesart, a brazil Vasco da Gama labdarúgó csa­patának középpályását első fo­kon 20 napos eltiltással sújtot­ták, mivel a klubjának bajnoki mérkőzését követő doppingel­lenőrzésen nem tudott - vagy inkább nem akart? - vizsgálati anyagot produkálni. A 25 éves játékos akár egy évre szóló bün­tetéssel is számolhat, amennyi­ben a Brazil Labdarúgó Szövet­ség egyértelműen szándékosnak minősíti sajátos teszt-bojkottját. Ami a labdarúgó álláspontját il­leti, elmondása szerint olyany- nyira kiszáradt az összecsapás során, hogy jelentős mennyi­ségű folyadékpótlás után sem volt hosszú ideig képes vize­letmintát szolgáltatni. Dinamo vagy Croatia? Dinamo Zagreb futballcsapa­tát immáron két éve Croatia Zagrebként ismerik a nemzet­közi porondon. Csakhogy a horvát klub leglelkesebb szur­kolói („Bad Blue Boys” - így nevezik magukat. — a szerk.) in­kább a régi „Dinamóért” lelke­sednek. Vita támadt a névhasz­nálatról, amelynek során Franjo Tudjman horvát államelnök nyílt levelet intézett a „fans club”-hoz, kérve a szurkolókat: egyezzenek bele, a Croatia névbe, használják azt, e néven buzdítsák a kedvenceket, hiszen az sokkal inkább illik a horvát állami önállósághoz. A szurkolók válasza nem is­mert. A nemzetközi szaksajtó ennek ellenére Croatia Zagreb­ként tartja nyilván a jelentős múltú futballegyesületet. Letartóztatás Több, mint két tucat szurko­lót letartóztatott a rendőrség a pénteki FC Copenhagen - Bröndby (2-1) bajnoki mérkő­zés után. A rendőri jelentés sze­rint kétezer Bröndby-szurkoló már a találkozó előtt randalíro­zott a városban: sörös üvegek­kel dobálták a járókelőket, bu­szokat, bicikliket és autókat rongáltak meg. A mérkőzésen is folytatták a rendbontást: pénz­érméket és üvegeket hajigáltak be a pályára és néhány széket is megpróbáltak felgyújtani a sta­dionban. Megtagadták a kiadatást A kábítószer-kereskedelem­mel vádolt egykori perui labda­rúgó, Ramon Antonio Mifflin hiába kérte, hogy adják ki Spa­nyolországnak, a szövetségi bí­róság megtagadta ezt. A 46 éves Mifflint a spanyol hatóságok kérésére tartóztatták le, s azzal vádolják, hogy hét évvel ezelőtt 13,5 kiló kokaint vitt be az ibé­riai országba. Emellett állítólag tagja a nemzetközi kábítószer­maffiának. A perui játékos egyébként részt vett az 1970-es mexikói labdarúgó világbaj­nokságon, idén pedig rádió- és televíziókommentátorként volt jelen a futball vb-n. Bundesliga A-osztály: MSV Duisburg - Werder Bremen 0-2, Eintracht Frankfurt - Bayer Uerdingen 0- 3, Kaiserslautern - Schalke 04‘ 3-1, Hamburg - Dynamo Dres- . den 2-1, Mönchengladbach - VfL Bochum 7-1, Freiburg - Bayer Leverkusen 1-1, Borus­sia Dortmund - VfB Stuttgart 5-0. 1. FC Köln - Karlsruhe 3- 4 Az élcsoport: 1. Werder Bre­men 11 pont, 2. Borussia Dort­mund 9, 3. Karlsruhe 9 ponttal. Vereség a „rokonoktól” A magyar női labdarúgó vá­logatott Európa-bajnoki selej­tező mérkőzésen fogadta a finn nemzeti tizenegyet: Magyaror­szág - Finnország 0-1 (0-0), gólszerző: Kantanen (50. perc), piros lap: Lindell (52.), jók: Kiss J., illetve Auveri, Kanta­nen, Rytkönen Rendkívül alacsony színvo­nalú játékkal „rukkolt” elő a magyar válogatott utolsó Eb-se­lejtezőjén. A sok hibával tarkí­tott mérkőzés során még a Lin­dell kapus kiállításával tíz em­berre fogyatkozott finn váloga­tottnak sem tudtak gólt rúgni. Labdarúgó NB L, 8. forduló A Parmalat még mindig nyeretlen, az UTE viszont veretlen Vasas-llzer - PMSC-Fordan 3-0 (2-0) Fáy u„ 5000 néző, v.: Stam- ler gólszerzők: Vincze O. (8„ 72.), Földes G. (21.) sárga lap: Simon (20.), il­letve Dienes (42.), Lengyel (70.) jók: Jessy, Vincze O., Földes G„ illetve Virágh Vasas-llzer: Sáfár - Galas- chek - Herczeg, Erős - Mó- nos, Vincze O., Szenes, Simon A., Jessy - Földes G. (Grica- juk 80.), Claude (Borgulya 63.) PMSC-Fordan: Géléi - Di­enes, Lengyel, Schneider (Ul- veczki a szünetben) - To- locsko, Braun, Dárdai, Fehér, Virágh - Tököli (Ja:kl 73.), Niederbacher A Vasas szereplése az eddigi bajnokságban nem volt hű a klub hagyományaihoz, a piros­kékek csak a 14. helyet foglal­ták el a 8. forduló előtt. A Pécs a 10. helyen állt, de nehéznek ígérkezett a budapesti kirándu­lás, hiszen két meghatározó já­tékosát. a csatár Warzychát és a söprögető Mártont eltiltás miatt nélkülöznie kellett. A mérkőzés összképe alapján megérdemel­ten nyert a Vasas-llzer csapata, hiszen három gólt rúgott, míg a Pécs képtelen volt a kapuba ta­lálni. EMDSZ-Sopron - Csepel-Kordax 0-2 (0-0) Sopron, 7000 néző, v.: Mol­nár J. gólszerzők: Váczi (49. p.), Tyukodi (53.) _ sárga lap: Árpási (86.) jók: Dragoner, Szántó, illetve Hajdú (a mezőny legjobbja), Váczi, Tyukodi, Puskás EMDSZ-Sopron: Milch­ram (Babos 55.) - Nagy, Dra­goner, Katona, Árpási - Bor­sos Korsós 76.), Ignácz (Deák 55.), Szántó, Majoros - Chi- ratcu, Fischer Csepel-Kordax: Hajdú - Váczi - Bereczki, Szalai ­Tyukodi, Medgyes, Ács, Sze­keres, Puskás (Zombori 86.) - Répási (Süveges 82.), Jakab Ä „szigetország” csapata megérdemelten vitte el a három pontot a hűség városából. Békéscsabai EFC - Debreceni VSC 3-3 (1-1) Békéscsaba, 8000 néző, v.: Vágner gólszerzők: Kulcsár (11., 77.), Madar (53., öngól), illetve Sándor T. (16., 11-esből), Arany (70.), Ilea (81.) sárga lap: Szenti (33.), Ko­vács (66.), illetve Madar (54.), Balogh (79.) jók: Fodor, Szarvas, Kulcsár, illetve Gojan, Sándor Cs., Sán­dor T. Békéscsabai EFC: Drljaca - Dávid (Horváth L. 46.), Csató J., Szenti, Zahorán - Fodor, Csató S., Major (Kiss 74.), Kovács - Szarvas, Kul­csár Debreceni VSC: Horváth B. - Balogh, Gojan, Pető - Madar (Ilea 54.), Sándor Cs., Arany, Sándor T., Vadicska, Szatmári - Dombi A jó iramú, de közepes szín­vonalú találkozón a védelmek mindkét oldalón zavarba hozha­tók voltak. Ezt bizonyítja a sok gól is. Végül is a játék összképe alapján reális eredmény szüle­tett. Ferencváros - Vác FC-Samsung 5-0 (3-0) Üllői út, 6000 néző, v.: Nagy L. gólszerzők: Albert (23. p.), Lipcsei (30.), Lisztes (4L), Za- vadszky (66.), Nagy Zs. (75.) sárga lap: Albert (29.), Si­mon (58.), illetve Nyilas (56), Romanek (58.) jók: Lisztes, Lipcsei, Albert, illetve a Vác csapatából senkit nem lehet kiemelni Ferencváros: Balogh - Si­mon, Telek, Szekeres - Albert (Zavadszky 37.), Kuznyecov, Lipcsei, Lisztes, Szűcs (Hrutka 11.) - Nagy Zs., Nea- goe Vác FC-Samsung: Hámori - Aczél, Nagy T., Puglits - Nyikos, Kasza, Zvara (Nyilas 37.), Farkas, Romanek - Szedlacsek (Bánföldi - a szü­netben), Füle A Ferencváros alaposan meg­leckéztette az idei szezonban meglepően harmatos teljesít­ményt nyújtó Vácot. A látottak alapján akár nagyobb arányú győzelem is születhetett volna az Üllői úton, de az 5-0-ás vég­eredmény így is önmagáért be­szél. Kispest-Flonvéd - Stadler FC 2-0 (1-0) Bozsik-stadion, 4500 néző, v.: Vad gólszerzők: Illés (2., 75. - utóbbit 11-esből) sárga lap: Linnyikov (5.), Makrickij (56.), Molnár Z. (91.) jók: Mátyus, Csehi T., Illés, Puhalak, illetve Babócsy, Nagy N., Molnár Z., Csehi Z., Csehi I. Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Bánfi - Szaba­dos, Mátyus - Stefanov (Pi- sont 58.), Illés, Milinkovic, Csehi T. - Puhalak (Forrai - a szünetben), Kovács K., Orosz Stadler FC: Babócsy - Op- risan - Makrickij, Kecskés Á., Nagy N. - Kertész J., Molnár Z., Linnyikov, Csehi Z. (Ko­vács J. 55.) - Rumán (Kanál - a szünetben), Csehi I. A huszonkét, játékot megkez­dett futballista sorában bőven Illés (hátul) két góllal, Mátyus masszív védekezéssel járult a Kispest győzelméhez lehetett szemelgetni a Csehi­család fiaiban, a kispestiek sora­iban egy, a vidékiek együttesé­ben két futballista játszott egy családi név alatt — mindhárman testvérek. Közülük azután a leg­idősebb, a fővárosi Tibor gyor­san örülhetett is társaival együtt. Parádés percekkel ijesztgetett a Kispest, az idő múlásával azonban egyre szür­kébbé vált a piros és fekete klub színe. Fura, de igaz: a kiskőrösi csapatnak számra több gólszer­zési esélye volt, a három pont azonban a fővárosban maradt. Parmalat FC - Nagykanizsai Olajbányász 1-1 (0-0) Székesfehérvár, 3000 néző, v.: Juhos gólszerzők: Kepe (öngól, 58.), illetve Filipovics (49.) sárga lap: Dvéri (23.), Ke­resztúri (63.), Horváth F. (68.), illetve Kiss (34.), Filipovics (49.) jók: Mitring, Zimmermann, illetve Filipovics, Fehér, Ágics Parmalat FC: Mitring - Treso (Zombori 60.), Disztl, Németh - Zimmermann, Ke­resztúri, Dvéri, Varsányi - Pálfi, Horváth, Tóth N. (Tóth M. a szünetben) Nagykanizsai Olajbányász: Vlaszák - Tóth, Ágics, Kepe, Iványi - Kiss, Vidóczi (Své- lecz 81.), Hegedűs, Kajdy (Dudás 53.) - Fehér, Filipo­vics A mérkőzésből eltelt néhány perc után már kirajzolódott, hogy a Nagykanizsa teljesen visszahúzódva saját térfelére - gyors csatáraiban bízva - kont­rákra játszik. így nem csoda, hogy a Parmalat hamar me­zőnyfölénybe került. Ám ez a mezőnyfölény igencsak med­dőnek bizonyult, hiszen az el­lenfél védelmét álldogáló, alig mozgó csatárokkal nem lehetett zavarba hozni. Nem így a haza­iak hátsó alakzatát, akiket rendre futásgyorsaságban fe­lülmúlt a két nagykanizsai ék, Fehér és Filipovics. A két játé­kos több helyzetet is kidolgo­zott, ám ezeket el is ügyetlen­kedték. Küzdelmes, ám alig kö­zepes színvonalú találkozón a pontosztozkodás igazságosnak mondható. ZalaegerszegiyTE 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 5000 néző, v.: Tóth V. gólszerző: Preisinger (47.) sárga lap: Kovács Zs. (24.), Halápi (37.), Preisinger (57.), il­letve Lázár (19.), Jagodics (62.) jók: Szabó Zs., Balog, Prei­singer, Lendvai, ill. Jagodics, Farkas, Herczeg Zalaegerszegi TE: Tóth - Szabó I. Zs., Balog, Halápi - Horváth J. (Kutasi 17.), Lendvai, Fújsz (Horváth Á. 71.) Kovács Zs., Szabó II. Zs.- Sztipánovics, Preisinger ETO FC Győr: Végh - Lá­zár - Radics, Farkas - Miri- uta, Kuttor, Jagodics, Haj­szán (Kocsis 46.), Korsós (Ár- gyelán 46.) - Herczeg, Hámori Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen a hősiesen küzdő eger- szegiek egy jó képességű ellen­felet győztek le, így méltán gyűjtötték be a pontokaí. BVSC Dreher - UTE Novabau 2-4 (0-1) Szőnyi u., 13000 néző, v.: Molnár gólszerzők: Bognár (68., 70.- mindkettő 11-esből), illetve Wukovics (46., 88.), Egressy (50.), Belvon (61.) sárga lap: Bükszegi (6.), Ku- cselata (62.), Komódi (90.), il­letve Füzesi (70.) jók: Bükszegi, Farkas J., Ko­vács Z., Bognár Gy., illetve Fü­zesi, Bérczy, Véber, Wukovics, Egressy BVSC-Dreher: Tarlósi - B. Szabó - Werner, Szalma - Urbányi (Kucselata, 60.), Komódi, Bognár Gy., Nagy P., Farkas J. - Bükszegi, Ko­vács Z. UTE-Novabau: Praj - Fü­zesi - Bérczy, Molnár Z. - Je­néi S. (Tomka, 81.), Véber (Szanyó, 60.), Kozma, Szlezák- Bel von, Wukovics, Egressy NB III. Mátra-, és Tisza csoport Csak Kunhegyesen szomorkodhatnak a szurkolók Jászberény - Palotás Dréher 5-0 (2-0) Jászberény, 400 n„ v.: Sza­bad Jászberény: Rácz - Balogh G., Bató, Lukácsi (Juhász R.), Juhász G., Szántai, Ludasi (Vasas), Tasi, Mosonyi A., Ládi, Nagy Gy. Edző: Sárközi Gyula. 3. perc: Tasi beadását Ládi megcsúsztatta, Ludasi combbal levette, majd egyből a hálóba lőtt, de a játékvezető kezezés címén nem adta meg a gólt. 19. perc: Nagy Gy. beadását Ládi öt méterről megcsúsztatta, Németh ugyan beleért, de így is a hálóban landolt a labda, 1-0. 20. perc: Mosonyit lerántot­ták a tizenhatoson belül, a meg­ítélt büntetőt Ládi biztosan he­lyezte a jobb sarokba, 2-0. 50. perc: Szántai szögletét Juhász G. fejelte a hálóba, 3-0. 65. perc: Szántai beadását Ládi a kapufára fejelte. 66. perc: Balogh G. megka­varta a védelmet, majd a bal sa­rokba lőtt, 4-0. 75. perc: Szántai belőtt szög­letét Nagy Gy. kapura fejelte, egy védőről Ládi elé pattant a labda, aki közelről nem hibá­zott, 5-0. Jók: a harcosságáért az egész hazai csapat, ill. Kéri, Varga A szerény képességű vendé­gek nem kényszerítették teljes erőbedobásra a hazaiakat, de a végeredmény még így is jó rá­juk nézve. Sárközi Gyula: - Biztosan gyűjtöttük be a pontokat. Szabó Jácint: - Egy fokozat­tal nagyobb sebességgel játszott a hazai csapat, de így is három elkerülhető gólt kaptunk. Ifi: Jászberény-Palotás Dré­her 6-0 Szalóki Sz. MÁVMTE- Szécsényi VSE 4-1 (2-0) Szolnok, 600 n., v.: Kóródi Szolnok: Hatvani - Das- kóczy, Major L., Szecsei, Ba­logh, Fodor, Bontovics, Ko- hári (Orosz), Irinyi, Major S., Méri. Edző: Szatmári János. Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a hazaiak csatárának Méri Gábor édesapjának el­hunyta tiszteletére. 8. perc: Kohárit buktatták a 16-os vonala közelében. Major S. elemi erejű szabadrúgása előbb a bal majd a jobb kapufát érintve a léc alatt kötött ki, 1-0. 14. perc: Major S. keverge- tett a bal szélen, beadása egy védőn megpattanva Bontovics elé került, aki hét méterről a kapu közepébe fejelt, 2-0. 25. perc: A kitörő Gubán elől Hatvani parádés vetődéssel há­rított. A csatár átesett a hazai kapuson, az alakítás a játékve­zetőnél büntetőt ért. A tizen­egyest Hodúr csúnyán az égbe küldte. 50. perc: Birinyi két védőt kergetett az őrületbe a bal oldali alapvonalnál, élesen középre lőtt és Méri a rövidsaroknál ér­kezve a hálóba csúsztatott, 3-0. 85. perc: Juhász 25 méteres szabadrúgása a sorfalon meg­pattanva a kiszolgáltatott Hat­vani mellett a jobb alsó sarok­ban kötött ki, 3-1. 90. perc: Méri remekül ug­ratta ki a jobb összekötő helyén üresen futó Major S-t, aki ve­zette egy pár lépést a labdát, majd 16 méterről, nagy erővel a kapu bal oldalába bombázott, 4-1. Hamar megnyugtató előnyt szerzett a hazai csapat, ám ez az előny a kelleténél is jobban megnyugtatta a Véső útiakat. Álmosan folyt a mérkőzés egé­szen a második játékrész 15. percéig, amikor a szemfüles Méri tovább növelte a Ti- sza-partiak előnyét. A MÁV MTE összességében félgőzzel is biztosan utasította maga mögé a külső szemlélő által igencsak kishitűen futballozó szécsényi együttest. Jók: Szecsei, Major S., Biri­nyi, Méri ill. Kómár, Kerényi, Zsélyi, Juhász Szatmári János: - Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Bérezi József: - A Szolnok lélektanilag mindig a legjobb­kor szerezte góljait, ezzel sok­kolt bennünket. Ifi: SZUSE-Szécsény 3-0 Urbán Rakamaz - Kunhegyes 4-2 (1-1) Rakamaz, 300 n., v.: Patkó Kunhegyes: Faragó - Ke- mecsi, Szabó Gy., Szoboszlai, Náhóczki, Bohács, Csubra, Sipos, Tóth, Csillag, Bese (Szabó L.). Edző: Varga László. 24. perc: Bese kilépett a vé­dők közül, és a kapuba helye­zett, 0-1. 26. perc: Adamszki fejesből egyenlített, 1-1. 54. perc: Csillag ugrott ki egy labdával, majd a hosszú sa­rokba helyezett, 1-2. 72. perc: Szekrényes gurított a kapuba, 2-2. 80. perc: Szekrényest ezúttal sem tudták tartani, 3-2. 86. perc: Lehoczki magasan felugorva bólintott a kapuba, 4-2. A vendégcsapat sorozatban hagyta ki helyzeteit, s ez a vé­gén megbosszulta magát. Veingli Géza: - Nem számí­tottam ilyen jó csapatra, de azért nyertünk. Varga László: - 15 perc fi­gyelmetlenség elég volt a vere­ségünkhöz. Jók: Adamszki, Vitkai, Csorna, ill. Csillag, Szoboszlai Ifi: Rakamaz-Kunhegyes 6-1 Kovrig Karcag - Nagykálló 3-1 (2-0) Karcag, 1100 n., v.: Kormos Karcag: Móga - Kocsis, Méhes, Csontos, S. Nagy (Szi­lágyi), Albert, Varga J. (Varga Z.), Békési, Tóth T., Antal, Novikov (Bernáth). Edző: Sólyom Vilmos. Nagykálló: Pók - Lizák, Horváth, Spisák (Kaszab), Balogh, Boda (Sinka), Hudák, Boros (Balázs), Ónodi, Szilá­gyi, Polonkai. Edző: Kaszab István. 5. perc: Csontos 50 méteres átadással indította Novikovot, akinek bal oldali pontos beadá­sát Tóth Tibor az ötösről a léc alá fejelte, 1-0. 17. perc: Csontos 28 méteres szabadrúgását óriási bravúrral tolta ki a jobb alsó sarok elől Pók. 30. perc: S. Nagy labdájával Tóth T. futott el a bal oldalon. A 16-oson belül Boda buktatta; és a megítélt büntetőt a sértett értékesítette, 2-0. 64. perc: Varga J. jobb oldali pontos beadását Tóth T. a rövid saroknál pofozta a hálóba, 3-0. 90. perc: Az agyontaktiká­zott hátvédjáték Szilágyi révén ajándékgólhoz juttatta a vendé­geket, 3-1. A megszokottól eltérő össze­állításban és felfogásban játszó hazaiak viszonylag könnyedén nyertek a mezőnyben jól ado­gató, de szerény képességű nyírségi csapat ellenében. Jók: Antal, Csontos, Tóth T. ill. Spisák, Szilágyi, Ónodi Sólyom Vilmos: - Gratulálok csapatomnak, mert ha nem is szép játékkal, de biztosan hoz­tuk a kötelező győzelmet. Kaszab István: - Változatos mérkőzést játszottunk, a látot­tak alapján lehetett volna szoro­sabb is az eredmény. Ifi: Karcag-Nagykálló 2-2 Bihari Vámospércs - Tiszafüred 0-2 (0-1) Vámospércs, 200 n. v: Nagy J. Tiszafüred: Szitaló - Faze­kas, Földvári, Görbe, Antal, Káló, Kaszonyi, Dajka, Mik­lós (Óceán), Nagy, Kondria (Múzsái). Edző: Szűcs Árpád. 45. perc: Miklós lopott el egy hazaadást, középre játszott, Nagy pedig a hálóba pofozta a labdát 0-1. 90. perc: Múzsái átjátszotta védőjét, beadását Nagy lőtte a hálóba, 0-2. Tiszafüred fokozatosan kere­kedett felül vendéglátóján, a második játékrészben már az történt a pályán, amit Földvá­riék elterveztek. Jók: Mező, ill. Görbe, Föld­vári, Fazekas, Kaszonyi Mező József: - Megérdemelt vendéggyőzelem született. Szűcs Árpád: - Megtört a jég, a látottak alapján nagyobb arányban is győzhettünk volna. Ifi: Vámospércs-Tiszafüred 6-0 Szabó