Új Néplap, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-19 / 220. szám

1994. szeptember 19., hétfő Sportextra 13 Labdarúgás, megyei I. osztály, 7. forduló Az élen és a végen a helyzet változatlan Mosonyi Csaba gólja volt a kegyelemdöfés Alattyán- Kisújszállás 4-1 (2-0) Alattyán, 300 n., v.: Czele Alattyán: Fényi - Katona, Nyeste, Juhász (Vas), Kácser, Szabó S., Kalmár, Ferencsik (Mosonyi Zs.), Bujáki (Moso­nyi L.) Mosonyi Cs., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. Kisújszállás: Láng - Kása, Molnár, Kállai, Gulyás (Ari), Varga, Farkas, Hídvégi, S. Nagy Zs., Rácz, Sotus (Csiz­madia). Edző: Porhanda Já­nos. 11. perc: Kiss Cs. jobb oldali veszélyes szögletét Láng bra­vúrral öklözte a mezőnybe. 15. perc: Ferencsik szögletét Bujáki tovább csúsztatta. Kal­már az ötösről, senkitől sem za­vartatva fölé fejelt. 28. perc: Mosonyi Cs. visz- szagurítását Szabó S. a jobb fölső sarokba emelte, 1 -0. 42. perc: Mosonyi Cs. jobb oldali beadását Bujáki Kalmár elé tette, aki az ötösről nem hi­bázott, 2-0. 71. perc: Kiss Cs. beadását Mosonyi Cs. a kapu bal olda­lába pörgette, 3-0. 79. perc: A védekről lepat­tanó labdát Kállai 14 méterről a bal sarokba lőtte, 3-1. 88. perc: a kapusról kipat­tanó labdát Kiss Cs. biztosan vágta az alsó sarokba, 4-1. Jók: az egész csapat, ill. Kál­lai Az enervált, szétesően játszó vendégcsapatot valósággal el­söpörte a hazaiak lendületes és lelkes játéka. Ez a Kisújszállás csak árnyéka tavalyi önmagá­nak. Ladányi István: - Örülök, hogy a csapat rácáfolt a tavalyi botrányos mérkőzésre. Jó játék­kal, biztos győzelmet arattunk. Porhanda János: - Nagyon gyengén játszottunk, megérde­melt hazai győzelem született. Ifi: Alattyán-KisújszállásO-4 Papp Martfű- Rákóczifalva 1-0 (0-0) Martfű, I50 n., v.: Balogh S. Martfű: Sagáth - Hellen- pach F., Kesjár, Blaskó, Nagy A., Bart us (Dósa), Borza, Rupa, Hábensussz (Lengyel) Nagy J., Szikora. Edző: Borza István. Rákóczifalva: Kupeczki - Romvári, Kis, Piros, Mihályi, Hegedűs, Silye, Bagi (Csabai), Erdei, Majzik, Bárány. Edző: Bagi József. 30. perc: Szikora az alapvo­nalig cselezte magát, majd kö­zépre gurított, de a hazai csatá­rok elől Silye az utolsó pillanat­ban szögletre vágta a labdát. 65. perc: Rupa pontos indítá­sával Nagy J. kilépett, már csak a kapussal állt szemben, de lö­vése a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. 75. perc: Lengyel átadásával Szikora a jobb oldalon elvihar- zott, az alapvonal közeléből éles szögből, ravaszul meglőtte a labdát, amely Kupeczki kezét érintve csapódott a rövidsa­rokba, l-0. A csaknem végig zuhogó esőben lejátszott találkozón, a nagy becsvággyal játszó haza­iak győzelme - a gólhelyzetek alapján teljesen - megérdemelt a sportszerűen játszó vendégek­kel szemben. Jók: Hellcnpach F., Kesjár, Szikora, ill. Mihályi, Silye Borza István: - Nagy küzde­lemben, korrekt játékvezetés mellett, igazságos eredmény született. Bagi József: - A lelkesebben játszó Martfű megérdemelten győzött, gratulálok. Ifi: Martfű-Rákóczifalva 0-0 Juhász Sz. Vegyiművek- Besenyszög 3-1 (2-0) Vegyiművek-pálya, 150 n., v.: Gyertyás Vegyiművek: Szabó S. - Szabó M., Busi, Kun, Szarnák, Kiss S., Vadkerti, Felföldi, Bá­lint (Varga), Rimóczi, Zsig- mond (Sós). Edző: Hajdú Gá­bor Besenyszögi SE: Árvái - Gilszki, Benedek, Tóth, Rácz L., Boros (Lukács), Horváth, Berényi, Kiss B. (Lévai), Fi- csor (Molnár), Pintér. Edző: Kocsis Andor 9. perc: Vadkerti szép cse­lekkel tisztára játszotta magát, és 22 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-0. 28. perc: szép támadás végén Felföldi tizennyolc méterről a bal felső sarokba vágta a labdát, 2-0. 80. perc: szép besenyszögi támadás végén Berényi nyolc méterről a kimozduló Szabó mellett a hosszú sarokba pasz- szolt, 2-1. 82. perc: kontratámadás vé­gén Zsigmond a kapusról kipat­tanó labdát nyolc méterről a há­lóba gurította, 3-1. 84. perc: Rimóczi kezezésé- ért megítélt büntetőt Szabó S. remek érzékkel hárította. A borongós, esős időben a fi­atalokkal felálló hazai csapat végig kezében tartotta a mérkő­zés irányítását. Bár kidolgozott helyzeteinek felét sem tudta ki­használói, íd,e így , is biztosan győzött a lelkes vendégek ellen. Jók: Vadkertivel az élen az egész csapat, ill. Berényi, Gilszki. Rácz Hajdú Gábor: - Ehhez a fel­támadáshoz nagyon sokszor meg kellett halnunk. Kocsis Andor: - A technika­ilag képzettebb hazaiaknak job­ban feküdt a csúszós pálya, mindemellett tizenegyest hibáz­tunk. Ifi: Sz. Vegyiművek-Be- senyszög6-l Hajdú Felföldi kemény csatákat ví­vott besenyszögi ellenfelével Jászapáti- Borovi FC 4-1 (2-0) Jászapáti, 300 n., v.: Gyö- rönfi Jászapáti: Tajti - Szabari (Németh), Borics (Tóth L), Nagy, Tóth L., Palásti, Zsem- beri, László, Fekete, Deme (Káposztás), Lencse. Edző: Birkás Nándor Sz.Borovi: Öllé - Pálinkás, Honti, Dobos, Szikszói (Hole), Varga, Pintó, Soós, Zsidai, Pe- szeki, Nagy. Edző: Nász Mi­hály 16. perc: Szabari szöglete át­szállt Öllé fölött és Palásti öt méterről az üres kapuba fejelt, 1-0. 42. perc: Palásti ezúttal Fe­kete beadásából volt eredmé­nyes, 2-0. 65. perc: Palásti lefutott az alapvonalig, beadását Fekete passzolta a hálóba, 3-0. 80. perc: Palásti beadását Németh gurította a jobb sa­rokba, 4-0. 83. perc: a jogosan megítélt tizenegyesből Peszeki szépített, 4-1. Mindkét csapat „lazára" vette a taktikai fegyelmet, ennek kö­vetkeztében rengeteg helyzet adódott, ám a hazaiak lényege­sen határozottabbaknak bizo­nyultak a kapu előtt. Jók: Tajti, Borics, Palásti, ill. Honti, Pálinkás, Varga Birkás Nándor: - A szebb napokat megélt vendégek he­lyenként méltó ellenfélnek bi­zonyultak. Sok helyzetet pus­káztunk el. Nász Mihály: - Ne szólj szám, nem fáj fejem. Ifi: Jászapáti-Sz. Borovi FC 1-0 Illés Tószeg- Mezőtúr 0-1 (0-1) Tószeg, 300 néző, v.: Zábrák Tószeg: Bottyán - Szilágyi, Kántor, Csubra, Buknic, Kiss (Vágó), Rózsavölgyi, Erkán (Farkas), Tóth, Lödi, Vince. Edző: Rózsavölgyi László. Mezőtúr: Fási - Liszkai, Szabó, Oláh, Erd'ósi, Németh, Sörés, Závoda, Török, For­gács, Tanács. Edző: Dávid Ti­bor. Rózsavölgyi mester rutinja sem segített ezúttal Tószegen 9. perc: formás mezőtúri tá­madás végén Bottyán jó reflex­szel hárított. 34. perc: Forgács tizen­egyesből megszerezte a vendé­gek vezető, mint később kide­rült, egyben győztes gólját, 0-1. 37. perc: Rózsavölgyi egyéni akció végén az oldalhálóba bombázott. A listavezetőt nehéz feladat elé állították a hazai játékosok, de a jó erőkből álló, fiatal Me­zőtúr, ha soványka találattal is, de igazolta a tabellán elfoglalt helyét. A látottak alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jók: Szilágyi, Csubra, ill. Szabó, Tanács, Závoda, Erdősi Rózsavölgyi László: - Me­zőfölényünket nem tudtuk gólra váltani, egy szerencsétlen talá­lattal vesztettünk. Dávid Tibor: - A szikrázóan kemény mérkőzésen nagyon megszenvedtünk a pontokért. Ifi: Tószeg-Mezőtúr 0-2 Sulyok Szászberek- Törökszentmiklós 2-2 (1-0) Szászberek, 200 n., v.: Durst Szászberek: Farkas - Vasas Zs., Vasas L., Juhász, Göblyös, Burda, Gara, Gombai, Nagy, Szabó Gy., Szabó J. (Lázár). Edző: Laki Imre Törökszentmiklós: Németh - Orbán, Lóié, Katona, Rajt (Dékány), Dobos, Dán, Babella (Barabás), Ramos, Takács, Rimóczi. Edző: Márton Ferenc 30. perc: Gara beadását Nagy a bal sarokba fejelte, 1-0. 76. perc: egy bal oldali be­adást Ramos az alsó sarokba bólintott, 1-1. 80. perc: Nagy kilépett a vé­dők közül és okosan a bal alsó sarokba helyezett, 2-1. 85. perc: Ramos 22 méterről nagy erővel a jobb sarokba bombázott, 2-2. Jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, bár főleg a középpá­lyán folyt a játék. A hazaiak helyzeteik alapján közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Nagy, Göblyös, ill. Ra­mos, Katona Laki Imre: - Csak magunkat hibáztathatjuk, hogy győzel­münk elmaradt. Márton Ferenc: - Az egy pontnak is örülünk. Ifi: Szászberek-Török­szentmiklós 0-4 Laki Jászalsó- szentgyörgy- Kunszentmárton 1-3 (0-1) Jászalsószcntgyörgy, 200 n., v.: Tombor Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Kókai, Kiss II., Tóth (Csirke), Györgyei, Kalmár, Bathó (Kiss T. L), Bankó (Kocka), Kátai Sz., Kátai Zs., Filipcsei. Edző: Major A ntal. Kunszentmárton: Gácsi - Hiirkecz, Sipos, Demeter, Varga, Sütő, Határ, Kupeczki, Gergulics (Csornán), Imrei L., Imrei K. Edző: B. Tóth András. 13. perc: Határ 22 méterről kilőtte a rövid felső sarkot, 0-1. 20. perc: Kátai Sz. teljesen feleslegesen, hátulról buktatta a labdát már megjátszó Határt, jogosan villant a piros lap. 26. perc: Kiss T. II. lövése elment volna a kapu előtt, de az érkező Filipcsei a hálóba pasz- szolt. Tombor játékvezető part­jelzője beintésére azonban les címén érvénytelenítette a talála­tot. 56. perc: Csirkét buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt Filipcsei értékesítette, I -1. 60. perc: Kátai Zs. beadását Filipcsei 8 méterről, ziccerben, elhamarkodottan Gácsi kezébe lőtte. 68. perc: a Ladányiról kipat­tanó labdát Határ passzolta a hálóba, 1-2. 79. perc: Gergulics lépett kis a lesre játszó védők közül, s 6 méterről a sarokba gurított, L3< A nehéz helyzetben lévő ha­zaiakat még egy meg nem adott, szabályosnak tűnő gól és egy korai kiállítás is sújtotta. Jók: Györgyei (mezőny leg­jobbja), Ladányi, ill. Hürkecz, Demeter, Kupeczki, Sütő, Határ Major Antal: - Három hó­napja becsületesen dolgozunk, de csak ennyire vagyunk képe­sek. B. Tóth András: - Kitűnő já­tékvezetés, megérdemelt győze­lem. Ifi: Jászalsószentgyörgy­Kunszentmárton 1-3 Kátai Jász­boldogháza- Jánoshida 1-1 (0-1) Jászboldogháza, 350 n., v: Markóth Jászboldogháza: Gál - Pető, Petróczi, Győr (Nágy M.), Menyhárt (Kárpáti), Mihályi, Fekete, Fodor, Mednyánszkij, Mednyih, Kerekes. Edző: Go­in őri Béla. Jánoshida: Herédi - Tóth P., Pikó, Nagy F., Eszes, Molnár, Bagi (Kisnémeth), Szabó, Tóth G., Bezzeg, Tóth J. Edző: Szabó Imre. 37. perc: Molnár jobb oldali beadását Tóth G. lőtte közelről a hálóba. 0-1. 49. perc: Mednyánszkij jobb oldalról, 17 méterről szé­pen kilőtte a jobb sarkot, l-l. Mint mindig, most is a két szomszéd község csapata szín­vonalas, jó mérkőzést játszott egymással. Remek támadások, sok gólhelyzet jellemezte a mérkőzést. Csupán az időjárás és a játékvezető ítéletei zavarták kissé a mérkőzést. Jók: Gál, Petróczi, Menyhárt, Mednyánszkij, ill. Molnár, Szabó, Bezzeg Gömöri Béla: - Nagy iramú mérkőzésen bármelyik csapat megszerezhette volna a győze­lemért járó három pontot. A helyzetek mindkét oldalon ki­maradtak, így igazságos döntet­len született. Szabó Imre: - Mióta János- hidán vagyok, három év alatt ennyi döntetlent még nem ját­szottunk. A ziccereket továbbra is kidolgozzuk, ám ezeket nem tudjuk érléksíteni. Ifi: Jászboldogháza-János- hida l-5 Fajka Tiszaörs­Újszász 0-0 Tiszaörs, 350 n., v.: Hagyó Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kosina, Czinege, Kecs­keméti, Balia K., Koncz, Ka­pás, Lengyel, Fényes. Edző: Fekete László Újszász: Rézsó - Pető, Varga, Viola, Szabó (Kónyár) Szilvási, Erdei, Nagy, F.Tóth, Konka (Szönyi), Mérész. Edző: Kovács György 14. perc: Koncz nagy lövése centiméterekkel szállt cl a kapu fölött. 30. perc: szögletbeívelés után Czinege nagy helyzetben Rézsót találta telibe. 35. perc: Bállá Károly 20 méteres óriási bombája a tehe­tetlen Rézsó mellett a kapufán csattant. 52. perc: Mérész Zoltán nagy helyzetben öl méterről a kapu mellé fejelt. 78. perc: Balia K. hibázott ziccerben, lövésénél már verve volt Rézsó kapus is, ám a ka­pufa hárított. Az újonc tiszaörsi csapat méltó ellenfele volt a nagyobb játékerőt képviselő Újszásznak. A szép hazai támadások mellett két kapufa is borzolta Kovács edző idegeit, ám a döntetlen így is igazságos. Jók: Kecskeméti (a mezőny legjobbja), Gál. Balia K„ ill. senki Fekete László: - Kis szeren­csével akár nyerhettünk is volna. Kovács György: - Az a csa­pat, amelyik kilencven perc alatt nem tud gólt szerezni, nem érdemel győzelmet. Gratulálok a tiszaörsi csapatnak lelkes já­tékáért. Ifi: Tiszaörs-Újszász 0-5 Háttá Varga (szemben) és Mérész minden energiáját lekötötte a védekezés Tiszaörsön Az NB I. állása 1. UTK 6 6­­25- 6 18 2. BVSC 6 4 1 1 14- 7 13 .V Kispest 6 3 0 1 12- 0 11 4. B.csttba 6 3-> 1 12- 9 II 3. FTC 6 3 1 2 13-13 10 6. DVSC 6 3­3 7-11 9 7. N.kanizsa 6 3­3 8-15 0 8. ETO FC 6 2 7 5- 6 8 9. PMSC 6 ~) 2 2 7- 9 8 10. ZTE 6 2-> 7 9-12 8 11. Vác FC 6 2 1 3 • 8- 9 7 12. Csepel 6 T 1 3 3- 4 7 13. Vasas 6 1 1 4 10-14 4 14. Sopron 6 1 1 4 12-18 4 15. Stadler 5 1­4 2- 4 3 16. Parmalat 5­7 3 7-11 7 A hetedik forduló párosítása szeptember 21-én szerdán 16.00-kor Nagykanizsa - Fe­rencváros. Békéscsaba - BVSC Dreher. Vác FC Samsung - Sopron, Debrecen - PMSC Fordán, 18.00-kor Kispest HFC - Parmalat. UTE Novabau - Zalaegerszeg. Csepel Kor- dax - Vasas Ilzer. 19.00-kor ETO FC Ciyór - Stadler FC. NB III. Mátra-csoport l. Eger 6 6­29­1 18 2. Dunakeszi b 4 2­15­5 14 3. Jászberény 6 4 1 1 II­5 13 4. Multi-R. 6 4 1 1 11­9 13 5. MÁV-MTE 6 3 3­16­8 12 6. REAC 6 3 1-) 9­6 10 7. Monori SE 6 . 3 1 2 9­11 10 8. Pásztói SE 6 7 2 7 10­9 8 9. Füzesabony 6 2 1 3 7­7 7 10. Gyöngyös 6 2 4 6­9 6 11. Szécsény 6 1 7 3 7­II 5 12. Recski ESE 6 1 2 3 8­17 5 13. Apci TE 6­3 3 0­6 3 14. B.gyarmat 6­3 3 5­77 3 15. Palotás 6­2 4 5­13 7 16. Tenk 6­2 4 7­16 7 További eredmények: Szécsény - Füzes­abony 2-0, Apc - Pásztó ()-(). Balassa­gyarmat - Recsk 3-3, 'lénk - Eger 0-3. Gyöngyös - REAC 0-1, Dunakeszi - Multi Rocco 2-2. A hetedik fordulóban szeptem­ber 24-én szombaton 15.00-kor Jászberény - Palotás, szeptember 25-én vasárnap 15.00-kor Szolnoki MÁV MTI- - Szécsény. Ifjúságiak 1. REAC 6 6­_ 20- 2 18 2. Eger 6 5­1 22- 3 15 3. Jászberény 6 4 2­28- 9 14 4. Monori SE 6 '4 2­16- 8 14 5. MÁV-MTE 6 4­2 38- 6 | 7 6. Füzesabony 6 4­2 23- 8 12 7. Gyöngyös 6 4­2 10- 6 12 8. Multi-R. 6 3 1 2 15-10 10 9. Dunakeszi 6 7 3 ‘ 1 13-% 9 9 10. B.gyarmat 6 2 1 3 8-12 7 11. Szécsény 6 1 7 3 8-11 5 12. Pásztói SE 6 1 5 3-11 3 13. Recski ÉSE 6 1­5 6-22 3 14. Tenk 6 2 4 9-33 ’■ -) 15. Palotás r 6 J 5 .4-29 1 16. Apci TE 6­6 0-44 0 További eredmények: Dunakeszi - Multi Rocco 1-0, Apc - Pásztó 0-1. Balassagyar­mat - Recsk 3-2, Tenk - Eger 1-8, Gyöngyös - RHAC 0-1, Szécsény - Füzesabony 0-1. Tisza-csoport 1. Karcag 6 4 7­15- 7 14 2. Sényő 6 4 1 1 17-10 13 3. Nyírbátor 6 3 3­12- 3 12 4. Szerencs 6 3 3­13 5 12 5. Kunhegyes 6 3 7 1 7- 5 II 6. Kisvárda 6 3 1 7 8- 5 10 7. Encs 6 2 3 1 9- X 9 8. Mátészal. 6 3 _ 3 13-13 9 9. Ózd 6 7 2 2 7- 8 8 10. Tiszait jv. 6 2 1 3 5- X 7 11. Nagykálló 6 7 4 7-12 6 12. V.péres 6 1 3 2 5-11 6 13. Rakamaz 6 1 2 3 8- 8 5 14. Tiszafüred 6 1 2 3 5- 8 .5 15. Edelény 6­7 4 2-12 7 16. Bors. Ep. 6 1 5 3-13 1 További eredmények: Mátészalka - Se­nye) 2-4, Nagykálló - Rakamaz. 3-2. Encs - Tiszaújváros 2-2, ózd - Nyírbátor I-l. Edc- lény - Vámospércs 0-0. A hetedik forduló­ban szeptember 25-én vasárnap 15.00-kor Karcag - Nagykálló, Rakamaz - Kunhegyes. Vámospércs - Tiszafüred. Megyei I. osztály 1. Mezőtúr 7 7­­16- 3 21 2. Újszász 7 5 1 1 20- 5 16 3. Jászapáti 7 5 1 1 20- 9 16 4. Alattyán 7 5 7 12- 7 15 5. K.szentm. 7 4 1 2 13- 8 13 6. Jánoshida 7 3 3 1 19-11 12 7. Töröksz. 7 3 7 2 14-11 II 8. J.boldogít. 7 3 7 7 10-11 11 9. Besenyszög 7 3 1 3 12-12 10 10. Rákóczit. 7 1 5 1 16-12 8 II. Martfű 7 2 2 3 (r-11 8 12. Tószeg 7 2 I 4 10-12 7 13. Sz. Vegyi 7 2 1 4 16-23 7 14. Kisújsz. 7 2­5 13-17 6 15. Tiszaörs 7 í 3 3 9-13 6 16 Borovi FC 7 1 2 4 7-16 5 17. Szászberek 7 1 1 5 8-20 4 18. J.alsósz. 7­­7 6-26 0 A nyolcadik forduló párosítása szeptem­ber 25-én szombaton 15.00-kor Sz. Vegyi­művek - Jászapáti. TSE - Martfű. Rákóczi­falva - Jászboldogháza. Jánoshida - Jászal- sószentgyörgy, KUTE- Alattyán, Mezőtúr - Tiszaörs. Szeptember 25-én vasárnap 15.00-kor Besenyszög - Szászberek. Kisúj­szállás - Tószeg, Újszász - Sz. Borovi FC. Ifjúságiak 1. Mezőtúr 7 7- ­43- 2 21 2. Ú jszász 7 7 _ _ 35- 1 21 3. Sz. Vegyi 7 5 _ 2 30-15 15 4. Kisújsz. 7 5 _ T 21- X 15 5. Töröksz. 7 5 _ T 22-11 15 6. Jászapáti 7 4 2 I 26-11 14 7. Borovi FC 7 4 1 2 15- 3 13 8. Jánoshida 7 4 1 2 21-11 13 9. K.szentm. 7 4- 3 26-15 12 10. Alattyán 7 3 1 3 11-26 10 11. Rákóczii'. 7 2 1 4 13-16 7 12. Tiszaörs 7 2 1 4 9-1.5 7 13. Martfű 7 2 1 4 8-25 7 14. J.alsósz. 7 2- 5 (i-21 6 15. J.boldogh. 7 1 1 5 5-31 4 16. Besenyszög 7 1- 6 12-36 3 17. Szászberek 7­1 6 3-33 1 18. Tószeg 7­- 7 2-28 0