Új Néplap, 1994. augusztus (5. évfolyam, 179-204. szám)

1994-08-15 / 191. szám

12 Sportextra 1994. augusztus 15., hétfő Az NB 1. l.UTE 2 állása 2 - - 11—4 6 2. Kispest 2 2 - ­6-1 6 3. FTC 2 2 - ­6-2 6 4. B.csaba 2 1 1 ­4-3 4 5. BVSC 2 1 - 1 4-4 3 6. N.kanizsa 2 1 - 1 3-4 3 Vác FC 2 1 - 1 3-4 3 8. DVSC 2 1 - 1 2-3 3 9. PMSC 2 1 - 1 2-6 3 10. Csepel 2- 1 1 1-2 1 11. ETO FC 2- 1 1 0-1 1 12. Sopron 2- 1 1 3-5 1 13. Stadler 1- - 1 0-1­14. ZTE 1- - 1 1-3­15. Vasas 2- - 2 4-7­16. Parmalat­- - ­­­A Paralat ZTE mérkőzési hétfőn 19.00- kor közvetíti a televízió. A 3. forduló párosítása augusztus 20-án, szombaton 17.00- kor Nagykanizsa - Csepel Kordax, Békéscsaba - Ferencváros, Debrecen - Vác FC Samsung, 19.00-kor Kispest HFC - PMSC Fordán. Újpest Novabau - Sopron, Zalaegerszegi TE - Stadler FC, 19.30-kor ETO FC Győr - Vasas Ilzer. Augusztus 21-én vasárnap, 17.00-kor BVSC Dreher - Parmalat. NB III. Mátra-csoport 1. Eger i 1- 5-0 3 2. Dunakeszi i 1­- 2-0 3 Jászberény i 1­- 2-0 3 Monori SE i 1­- 2-0 3 5. Multi-R. i 1­- 1-0 3 6. B.gyarmat i­1- 1-1 1 MÁV MTE i­1- 1-1 1 Szécsény i­1- 1-1 1 Tenk i­1- 1-1 1 10. Apci TE i­1- ­1 F. abony i­1­1 12. REAC i­­1 0-1­13. Gyöngyös i­­1 0-2­Palotás y i­­1 0-2­Recski ÉSE i­­1 0-2 _ 16. Pásztói SE i­­1 0-5­További eredmények: Rákospalotai EAC - Multi Rocco 0-1, Füzesabony - Apc 0-0, Dunakeszi - Gyöngyös 2-0, Szécsény - Tenk 1-1, Palotás - Monor 0-2, Eger - Pásztó 5-0. A 2. forduló párosítása augusz­tus 20-án, szombaton, 16.30-kor: Apc - Sz. MÁV MTE, B. gyarmat - Jászberény. Ifjúságiak 1. F. abony 1 1­­6-0 3 2. Jászberény i i­­6-2 3 3. MÁV MTE i i­­5-1 3 4. REAC i i­­4-1 3 5. Monori SE i i­­3-1 3 6. Eger i i­­2-0 3 7. Gyöngyös i i­­4-3 3 8. Szécsény 1 ­i­2-2 1 Tenk 1 ­1­2-2 1 10. Dunakeszi 1 ­­i 3-4­11. Palotás 1 ­­i 1-3­12. Pásztói SE — i 0-2­13. Multi-R: " y V '1^1­14. Recski ÉSE 1 ­­i 2-6­15. B.gyarmat 1 ­­i 1-5­16. Apci TE Tisza 1 - - 1 0-6 ■csoport 1. Encs i i _ _ 3-1 3 Karcag i i­­3-1 3 3. Mátészal. i i­­2-1 3 4. Nyírbátor i i­­1-0 3 5. Sényő i ­i­2-2 1 V.pércs i ­i­2-2 1 7. Kunhegyes 1 ­1­1-1 1 Rakamaz i ­i­1-1 1 Tiszafüred i ­i _ 1-1 1 Ózd i ­i­1-1 1 11. Bors. Ép. i ­­1 1-2­12. Kisvárda i ­­1 0-1­13. Edelény i ­­1 1-3­Nagykálló i ­­1 1-3­15. Szerencs Tiszaújv. További eredmények: Nyírbátor - Kis- várda 1-0, Borsodi Építők - Mátészalka 1-2, Sényő - Vámospércs 2-2, Nagykálló - Encs 1-3. A Tiszaújváros - Szerencs mérkőzést augusztus 24-én, szerdán 17.00-kor játszák. A 2. forduló párosítása augusztus 20-án, szombaton 17.00-kor: Encs - Kunhegyes. Augusztus 21-én, vasárnap 17.00-kor: Ti­szafüred - Karcag. Megyei I. osztály 1. Új szász 2. Jászapáti Tószeg 4. Besenyszög J. boldogh. K. szentm. Mezőtúr 8. Jánoshida Rákóczii. 10. Martfű Borovi FC 12. Kisújsz. Sz.Vegyi Tiszaörs Töröksz. 16. Szászberek 17. Alattyán J.alsósz.­- 3-1 3­- 2-0 3­- 2-0 3­- 1-0 3­- 1-0 3­- 1-0 3­- 1-0 3 1- 3-3 1 1 1- 3-3- 1-1 1 1 1- 1-1 1 0-1 1­1 0-1 _­1 0-1­­1 0-1 1 1 T­_ 1 1— J 1 0-2 „­1 0-2­A 2. forduló párosítása augusztus 20-án, szombaton 16.30-kor: Jánoshida - Török- szentmiklós, Kunszentmártoni TE - Be­senyszög, Mezőtúr - Szászberek, Sz. Borovi FC - Jászboldogháza. Augusztus 21-én, va­sárnap: Kisújszállás - Sz. Vegyiművek, Új­szász - Martfű, Tiszaörs - J. szentgyörgy, Tószeg - Alattyán, Jászapáti - Rákóczifalva. Ifjúságiak 1. Új szász i i ­- 5-0 3 2. Jánoshida i i ­- 4-0 3 3. Besenyszög i i ­- 4-1 3 Töröksz. i i ­- 4-1 3 5. J.alsósz. i i ­- 3-0 3 6. Mezőtúr i i ­- 3-1 3 7. J.boldogh. i i ­- 3-2 3 8. Borovi FC i i ­- 2-1 3 9. Alattyán i - i- 5-5 1 Jászapáti i - i- 5-5 1 11. Tiszaörs i - ­1 2-3­12. Martfű i - ­1 1-2 _ 13. Sz.Vegyi i - ­1 1-3­14. K.szentm. i - ­1 1^1­Kisújsz. i - ­1 l^t­16. Tószeg i - ­I 0-3­17. Rákóczii. i - ­1 04­18. Szászberek i - ­1 0-5­Labdarúgó bajnokságok, NB /., 2. forduló Lila-fehér köd ereszkedett Angyalföldre Csepel-Kordax Kispest-Honvéd 1-2 (0-1) Csepel, 5000 néző, V: Mol­nár L. gólszerzők: Puskás (80. p.), illetve Illés (11. - 11-esből), Kovács K. (60.) sárga lap: Pena (26. p.), Be- reczki (39.), Szalai (58.), illetve Mátyus (14.), Hahn (19.), Duró (29.) piros lap: Mátyus (68.) jók: Süveges, Pena, Jakab, il­letve Brockhauser Csepel-Kordax: Hajdú - Váczi - Szalai, Ács, Bereczki (Répási, 71. p.) - Szekeres J., Puskás, Jakab - Pena, Vancsa (Tyukodi, 64.), Süveges Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Mátyus, Bánfi, Hahn - Duró, Forrai, Illés (Sallói, 85. p.), Pisont, Stefa- nov - Kovács K. (Csehi, 79.), Hamar Ezen az estén a Kispest csak a szerencséjének köszönhette, hogy diadalmaskodni tudott. A mezőnyfölényben játszó csepeli együttes hadilábon állt a hely­zetkihasználással, így nem tu­dott pontot szerezni. Vasas-llzer- UTE-Novabau 3-5 (0-3) Fáy u., 4500 néző, V: Puhl gólszerzők: Földes (53. p.), Simon (60., 77.), illetve Egressy (8., 53.), Wukovics (15.), Véber (36.), Szanyó (85.) sárga lap: Jessy (73. p.), Vincze (81.), illetve Szanyó (55.) jók: Jessy, Földes illetve Szlezák, Kozma, Véber, Eg­ressy, Wukovics Vasas-IIzer: Sáfár - Mó- nos, Juhár, Jessy - Gricajuk, Tizenegy gól két meccsen. Az újpestiek tavalyi veszszőfutá- suk után megtanulnak örülni Erős, Vincze, Galaschek (Sze­nes - a szünetben), Simon - Jován, Borgulya (Földes - a szünetben) UTE-Novabau: Praj - Je­néi (Tomka 73.), Füzesi, Szle­zák - Molnár, Bérczy, Kozma, Túri (Szanyó - a szü­netben) - Véber, Wukovics, Egressy Magyar pályán szokatlanul nagy elánnal esett egymásnak a két csapat a Fáy utcában, ahol a hazai pálya ellenére a Vasasnak adtak kisebb esélyt a sikerre. Az Újpest összerázódva, tudatos csapattá érve vágott neki az új idénynek, valósággal szétzúzva a Pécset (6-1) az első forduló­ban. Ugyanakkor a bajnoki nyi­tányon a piros-kékek tisztesnek mondható, de mégis csak vere­séggel (1-2) tértek haza Békés­csabáról. Az Újpest ragyogó első fél­időt produkált, s a második já­tékrészben is tetszetősen, lendü­letesen futballozott. A lilák bal- szerencséjére v azonban az új­pesti kapus, Praj kétszer is „lepkézett”, s bizony működé­sének „köszönhetően”, majd­nem elúszott a háromgólos előny. Összességében megér­demelt vendéggyőzelem szüle­tett a Fáy utcában, ahol a Vasas csak a 2. félidőben tudott labda­rúgásszerűt produkálni. EMDSZ-Sopron Békéscsaba 2-2 (2-1) Sopron, 7000 néző, V: Ger­gely gólszerzők: Chiratcu (11.), Katona (18.), illetve Csató S. (46.), Mracskó (74.) sárga lap: Chiratcu (39.), Na- hóczky (55.), illetve Fodor (53.), Váczi (68.), Major (75.), Kulcsár (83.) jók: Chiratcu, Ignácz, Ka­tona, Szántó, Milchram, illetve Kovács T., Csató S., Váczi, Mracskó EMDSZ-Soproni LC: Milchram - Varsányi, Na- hóczky, Katona, Cseh - Ig­nácz, Chiratcu (Kovács L., 65.), Szántó, Korsós (Borsos, 83.) - Cservenkai, Fischer Békéscsabai EFC: Udva- rácz - Kovács T., Csató J., Szenti - Mracskó, Fodor (Ma­jor, 69.), Csató S., Zahorán (Kasik, a szünetben), Szarvas - Váczi, Kulcsár. Ritkán látható jó iramú, nagyszerű mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodásnak lehe­tett tanúja a nyári esővel is da­coló, csaknem kizárólag sopro­niakból álló szurkolósereg. PMSC-Fordan- ETO FC Győr 1-0 (0-0) Pécs, 5000 néző, V: Bede gólszerző: Tököli (75.) sárga lap: Dienes (2. p.), Lengyel (5.), Tolocsko (23.), Márton (42.), illetve Tóth (33.), Farkas (44.) piros lap: Azoitei (81.) jók: Géléi, Dienes, Márton, Tököli, illetve Végh, Pintér, Bordás PMSC-Fordan: Géléi - Di­enes, Márton, Braun - To­locsko (Pest 89.), Fehér, Dár­dai, Lengyel, Virág - Doro- bantu (Tököli - a szünetben), Azoitei ETO FC Győr: Végh - Tóth, Pintér, Farkas - Kuttor, Miriuta, Árgyelán, Bordás, Kocsis (Lázár - a szünetben)- Csertői, Hámori (Herczeg, 61.) A látottak alapján az egygó- los hazai győzelem reálisnak mondható a nem túl magas színvonalú mérkőzésen. Debrecen- Stadler FC 1-0 (1-0) Debrecen, 6000 néző, V: Kurmai gólszerző: Arany (20.) sárga lap: Arany (40.), illetve Nagy N. (63.), Csehi Z. (80.) jók: Sándor Cs., Sándor T., Vadicska, Arany, illetve Opri- san, Kanál, Csehi Z., Kovács J. Debreceni VSC: Horváth B. - Földvári, Gojan, Sándor Cs., Pető (Balogh, a szünet­ben) - Dombi, Sándor T., Va­dicska, Buliga - Arany, Ilea (Tóth, 90.) Stadler FC: Ba- bócsy - Oprisan - Kertész, Makrickij, Linyikov, Nagy N.- Csehi I. (Rumán, 72.), Mol­nár, Kanál - Csehi Z., Kovács J. (Lakatos, 48.) Alig történt esemény, a ven­dégcsapat védekezett, a hazaiak csak lassú, körülményes táma­dásokkal próbálkoztak. Egyre unalmasabb lett a játék, a ven­dégcsapat tervszerűtlen, előre­vágott labdával kísérletezett. Csapkodó játékban, alacsony színvonalú mérkőzésen a vala­mivel többet kezdeményező Debrecen megérdemelte a győ­zelmet. Vác ­Nagykanizsa 3-0 (0-0) Vác, 3 000 néző, V: Tóth V. gólszerzők: Szalai (58. p. - öngól), Dzurják (74. - l l-es- ből), Nyilas (90.) sárga lap: Kasza (47.), illetve Agics (51.), Csáki (74.), Iványi (77.) jók: a Vác csapatában kie­melkedőt senki sem nyújtott, il­letve Kepe, Agics, Kiss Vác FC-Samsung: Koszta - Aczél - Puglits, Kasza - Zvara (Kriska, 70.), Sallai, Nagy, Víg (Nyilas, 32.), Ro­ntanék - Dzurják, Füle Nagy- kanizsai Olajbányász: Csáki - Kepe - Agics, Kiss - Szalai, Farkas (Fuisz, 61.), Svélecz, Vidóczi, Iványi - Filipovics, Fehér (Hegedűs, 46.) A kanizsai újoncok nagyon lelkesen játszottak, és ha táma­dóik határozottabbak a váciak kapuja előtt, akár meglepetés is születhetett volna. Ferencváros - BVSC-Dreher 3-1 (2-1) Üllői út, 12 000 néző, V: Pil­lér gólszerzők: Czéh, Neagoe, Christiansen, illetve Bognár sárga lap: Lipcsei, illetve Dzsinovics, Bondarenko Ferencváros: Szeder - Si­mon, Telek, Szekeres - Pálint, Albert, Lipcsei, Keller, Czéh - Neagoe, Christiansen BVSC-Dreher: Tarlósi - Bondarenko, Dzsinovics, B. Szabó - Bükszegi, Urbányi, Nagy P., Bognár, Marozsán - Kovács Z., Vincze NB III. Mátra- és Tisza-csoport Csámpi végezte a kezdőrúgást a szolnoki találkozón A balassagyarmati védők hősiesen verték vissza a hazai rohamokat F.: B.S. Sz. MÁ V MTE- Balassagyarmat 1-1 (1-1) Szolnok, 600 n. V.: Varga A. Szolnok: Hatvani - Zsem- beri, Major L., Szecsei, Ba­logh, Draskóczy (Orosz), Ma­jor S., Fodor, Birinyi, Bonto- vics (Kohári), Méri. Edző: Szathmáry János. Balassagyarmat: Papp - Pénzes, Szalay, Orgoványi, Szlonkai (Béres, Dombóvári), Horváth, Molnár, Oláh R., Oláh T., Naszály. Edző: Vi- domusz Tibor. 11. perc: Major S. szöktette a középen kiugró Mérit, aki fut­tából 18 méterre úgy találta el a baloldali léc belső lapját, hogy onnan a labda sajátos módon ki­felé pattant. 25. perc: Baloldali szöglet után a kapura forduló Naszájt Balogh a háló előtt 8 méterre térden rúgta, 11-es. A büntetőt Orgoványi, a bal alsó sarokba helyezte, 0-1. 29. perc: Birinyi balról kül­dött beadását Draskóczy öt mé­terről sem tudta a kapuba to­vábbítani. A hazatért Szendrei Csámpi- nak még mindig jól áll a labda 35. perc: A hősiesen helyt­álló vendégvédelem többször hárított, de a harmadszor kapu- elé ívelt labda Fodor elé per­dült, aki balról azonnal a túlsó oldalon érkező Méri elé ívelt. A csatár először lyukat rúgott, majd egy csel után, 6 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1-1. 42. perc: Balogh 25 méteres bombáját Papp a jobb felső sa­rok elől paskolta szögletre. 58. perc: Major egy beívelés után Bontovics elé fejelt, aki hét méterről a kapus lábát találta te­libe. 65. perc: Tűzijáték alakult ki a gyarmatiak kapuja előtt, melynek végén Fodor 5 méter­ről tette naggyá Papot. 85. perc: Méri viharzott el a bal szélen, remekül gurított a középen érkező Major S. elé, ám a középpályás 14 méterről, senkitől sem zavartatva a bal sa­rok mellé gurított. 89. perc: Molnár szándéko­san belerúgott Major L.-be, amiért kiérdemelte második sárga lapját, ezzel együtt a piro­sat is. A kezdőrúgást nem kisebb labdarúgó egyéniség végezte el, mint a Szolnokról elszármazott Szendrei József, aki összesen tizenkétszer ölthette magára a válogatott 1-es számú mezét. Az igazi kezdést követően mint oroszlán az áldozatára, vetette rá magát a MÁV MTE ellenfe­lére. Sorra gördültek a lendüle­tes támadások, de a befejezé­sekbe mindig hiba csúszott. A számtalan kihagyott helyzet természetesen megbosszulta magát, amikor egy ártalmatlan helyzetben Balogh teljesen fö­löslegesen szabálytalankodott a saját 16-osán belül. Hátrányát ugyan még sikerült kiegyenlíte­nie a hazaiaknak, ám a folyta­tásban teljesen elpártolt tőlük a szerencse és képtelenek voltak betalálni. Jók: Méri, Major L., Fodor, ill. Papp, Pénzes, Szalay, Hor­váth, Naszály. Szathmáry János: - Renge­teg helyzetet kidolgoztunk, ha azok felét kihasználjuk, sima győzelmet aratunk. Vidomusz Tibor: - Szerény csikócsapattal, a megbeszélt taktikát betartva, nagyon érté­kes pontot szereztünk. Ifi: SZVSI - B.gyarmat 5-1. Urbán Karcag- Edelény 3-1 (0-0) Karcag, 800 n., v.: Mónus Karcag: Móga-Kocsis (Csontos), Antal, Albert, Varga J., Méhes, L. Kiss, S. Nagy K., (Módos), Békési, Tóth T., Novikov. Edző: Só­lyom Vilmos. Edelény: Mag-Serfőző, Lá­zár, Jakab, Szaniszló (Bede), Göndör, Rákos, Szlifka, Al- mási, Sinkó, Kótai (Fazekas). Edző: Németh Attila. 63. perc: Varga J. szögletét Módos L. Kisshez fejelte, aki 10 méterről a léc alá lőtt, 1-0. 66. perc: Ismét Varga J. lőtt be szögletet, amit Novikov a bal oldali kapufánál a hálóba fejelt, 2-0. 75. perc: A hazai védelem könnyelműsködése miatt Bede került helyzetbe, és 10 méterről a jobb sarokba helyezett, 2-1. 88. perc: Békésit lerántották a 16-oson belül, a büntetőt Tóth T. értékesítette, 3-1. A keményen és olykor dur­ván játszó vendégek ellen a ha­zaiak az átlagosnál több hibával játszottak. Ennek ellenére a helyzetek sokaságát dolgozták ki, amit rendre kihagytak. Tel­jesítményük idényeleji, mégis győzelmük megérdemelt. Jók: L. Kiss, Módos, Albert, ill. Mag, Sinkó, Bede. Sólyom Vilmos: - Ezt a győ­zelmet Antal Lőrinc mielőbbi felgyógyulásához adjuk. A negyvenen régen túlhaladt Csontos Kocsist váltotta Karcagon Németh Attila: - A többet támadó hazai csapat megérde­melten nyert. Ifi: Karcag-Edelény 1-2 Bihari Rakamaz- Tiszafüred 1-1 (0-1) Rakamaz, 400 n., v.: Bobkó Rakamaz: Cziotka-Juhász (Muri), Szondi, Csorna, Sipos, Pásztor, Karóczkai, Tóth, Le- hóczky, Szekrényes, Barczi. Edző: Veigli Géza. Tiszafüred: Magi-Földvári, Görbe, Fazekas, Oczeán, Ra- dax (Kaszonyi), Dajka, Kalló R., Miklós (Antal), Kondria, Nagy. Edző: Szűcs Árpád. 25. perc: Kalló pontos átadá­sát Kondria védhetetlenül a jobb felső sarokba bombázta, 0-1. 40. perc: Nagy szép cselek után 14 méterről kapura lőtt, Cziotka óriási bravúrral hárított. 67. perc: Barczi 30 méteres ívelése a bal alsó sarokban kö­tött ki, 1-1. 78. perc: Korszerű vendég­támadás végén Kalló a kapus kezei közé emelt. 87. perc: Sakk-matt helyzet alakult ki a hazaiak kapujánál, Kondira lövésébe önfeláldo- zóan belevetődtek a hazai vé­dők. Tiszafüred nagyszerű játékot produkált. A játék képe alapján gólokkal kellett volna nyernie. A második félidőben a hazaiak a jól bevált szabolcsi ’’csoda- fegyvert” bevetvén, megfélem­lítették a vendégek csatárait, durvaságukat pedig a játékve­zető nem torolta meg. Jók: Karóczkai, Lehóczky, Tóth, ill. Földvári, Kondria, Kalló. Veigli Géza: -Idényeleji já­tékot nyújtottunk. Szűcs Árpád: - A sok kiha­gyott gólhelyzet majdnem meg­bosszulta magát. Ifi: Rakamaz - Tiszafüred 5-1 Ifj. Szabó