Új Néplap, 1994. augusztus (5. évfolyam, 179-204. szám)

1994-08-15 / 191. szám

1994. augusztus 15., hétfő Sportextra 13 Labdarúgás, megyei I. osztály, 1. forduló m Négy vendéggyőzelem a nyitányon Az egykori rákóczis, Molnár góllal büntette a hazaiakat Rákóczifalva - Jánoshida 3-3 (3-1) Rákóczifalva, 300 n„ v.: Su­lyok Rákóczifalva: Major - Erdei, Majzik, Piros, Szeberényi, Romvári (Mihályi), Silye, He­gedűs (Csabai), Bárány, Kis, Szokolai (Komáromi). Edző. Papp István. Jánoshida: Herédi - Tóth P., Varga, Fejes, Eszes, Molnár /., Bagi (Kisnémet), Szabó J., Tóth G., Bezzeg, Tóth J.. Edző: Szabó Imre. 13. perc: Jobb oldali beadás után Majzik három méterről a sarokba fejelt, 1-0. 15. perc: Tóth J. kilépett a tétovázó védők közt és szépen egyenlített, 1-1. 17. perc: Bárány 12 méterről a bal sarokba bombázott, 2-1. 22. perc: Bárány szögletét Piros három méterről a kapuba bólintotta, 3-1. 52. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Tóth G. a hálóba gurí­tott, 3-2. 85. perc: Nagy védelmi hi­bából, Molnár I. hat méterről egyenlített, 3-3. Küzdelmes mérkőzésen első félidei ragyogó játékával meg­érdemelten vezetett a Rákóczi, de fordulás után érthetetlenül visszaesett, így egyenlíthettek a hidaiak. Jók: senki, ill. Tóth G., Mol­nár, Varga, Bezzeg Papp István: - A nyújtott tel­jesítmény kevés az üdvösség­hez. A név nem elég, teljesít­mény kell mellé, futás nélkül viszont nincs futball. Szabó Imre: - Az elején Rá­kóczi jobb volt, a második fél­idei játékunk alapján azonban megérdemelten szereztünk pon­tot a jóképességű hazaiaktól. Ifi: Rákóczifalva-Jánoshida 0-4 Bagi Alattyán - Jászapáti 0-2 (0-1) Alattyán, 700 n., v.: Berta Alattyán: Pesti - Katona, Nyeste, Juhász, Kácser, Szabó, Mosonyi J., (Vass), Ferencsik (Mosonyi Zs), Bulyáki (Moso­nyi L.), Mosonyi Ős., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. Jászapáti: Tajti - Kiss J., Pa­lásti, Borics, Nagy, Tóth L. (Zsemberi), Fekete (Tóth I.), László, Németh, Deme, Sza- bari. Edző: Birkás Nándor. 2. perc: Bulyáki szabadrúgá­sát Juhász a bal sarokra lőtte, Borics azonban fejjel mentett. 5. perc: Nagy 25 méteres lö­vését Pesti bravúrral hárította. 34. perc: Deme jobb oldali beadását Pesti kibokszolta, a kipattanó labdát Szabari a ka­puba emelte, 0-1. 60. perc: Kácser fejesét Mo­sonyi Cs. kapura ollózta, Tajti szerencsével tisztázta a helyze­tet. 78. perc: Németh keresztlab­dáját Tóth I. senkitől sem zavar­tatva a kapu mellé helyezte. 90. perc: Szabari elfutott a bal oldalon, beadását Németh a bal sarokba bólintotta, 0-2. Színvonalas, változatos mér­kőzésen a jó nevekből álló ven­dégcsapat sok gólhelyzetet dol­gozott ki, melyekből kettőt si­került értékesítenie. Ez elég volt az átszervezett, akadozó csapat­játékot bemutató hazaiak ellen. A játékvezetői hármas remekül látta el feladatát. Jók: Kácser, Kiss Cs., ill. Tajti, Nagy, Szabari Ladányi István: - Csak a lelkesedést tudom dicsérni, a já­ték nagyon sok kívánnivalót hagyott maga után. Birkás Nándor: - A sok ki­hagyott gólhelyzet majdnem megbosszulta magát. Úgy ér­zem, ennyivel jobbak voltunk. Ifi: Alattyán-Jászapáti 5-5 Papp Törökszentmiklós - KUTE 0-1 (0-0) Törökszentmiklós, 300 n., v.: Nagy S. Törökszentmiklós: Németh - Tákos, Lóié F., Dékány, Or­bán, Rimóczi, Dobos, Gergely (Rajt), Babela, Ramos, Takács (Lóié R.). Edző: Márton Fe­renc. Kunszentmárton: Kardos - Fürkész, Sipos, Demeter, Kiss Zs., Imrei L., Imrei K. (Cso­rnán), Aszalói, Varga (Ku- peczki), Sütő, Határ. Edző: B. Tóth András. 21. perc: Rimóczi jobb oldali szögletét Dobos 10 méterről fe­jelte kapura, de Kardos nagy­szerű vetődéssel az alapvonalon túlra mentett. 64. perc: Sütő szabálytalan­kodott, mivel volt már sárga lapja, így a kiállítás sorsára ju­tott. 67. perc: Tákos 25 méterről leadott lövése a felső kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. 88. perc: A vendégek szinte első támadása góllal végződött. Határ az alapvonalról két védő közül visszagurított és az ér­kező Aszalai 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. * Alacsony színvonalú mérkő­zésen hiába volt nagy fölényben a miklósi gárda, játékukban, támadásaikban semmi elképze­lés nem mutatkozott, bár a sze­rencsével is hadilábon álltak. A vendég kunszentiek lelkes játé­kukkal meglepő győzelmet ér­tek el. Jók: Tákos, Dobos, ill. az egész vendégcsapat Márton Ferenc: - Gratulálok a kunszenti csapatnak. B. Tóth András: - Elismeré­sem a csapatomnak, de még mi mindig a kiesés ellen küzdünk. Ifi: Törökszentmiklós - Kun­szentmárton 4-1 Nagy K. Martfű - Sz. Borovi FC 1-1 (1-0) Martfű, 200 n., v.: Major Martfű: Sagát - Hellenpach F., Kesjár, Blaskó, Nagy A., Bartus (Mitykó), Borza (Ta­kács I.), Hábensusz, Lengyel, Nagy J., Szikora. Edző: Borza István. Borovi FC: Öllé - Pálinkás, Dobos, Szikszói, Varga, Hor- gosi, Pintó, Soós, Zsidai, Pe- szeki, Bagdány (Csató). Edző: Nász Mihály. 21. perc: Nagy J. elviharzott a jobb oldalon, mintaszerű bea­dását Szikora biztosan lőtte az alsó sarokba, 1-0. 47. perc: Peszeki egy potya­ízű góllal egyenlített, T-l. A csapatok idényeleji formá­ban játszottak, főleg a védeke­zésben jeleskedtek, így a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Jók: Kesjár, Szikora, Nagy J., Nagy A., ill. Dobos, Varga, Szikszai, Peszeki Borza István: - Az első hazai mérkőzésen szerencsétlen kö­rülmények között vesztettünk két pontot. Nász Mihály: - Hárompontos mérkőzésen idegenben az egy pontot is tudjuk értékelni. Ifi: Martfű-Szolnoki Borovi FC 1-2 Juhász S. Sz. Vegyiművek - Mezőtúr 0-1 (0-1) Szolnok, Vegyiművek pálya, 150 n., v.: Pál Sz. Vegyiművek: Szabó S. - Busi, Závorszki, Kun, Bálint (Sós), Pintér, Vadkerti, Zsig­NB III. Mátra- és Tisza-csoport Jászberény - Recski ÉSE 2-0 (0-0) Jászberény, 400 n., v.: Rad- vánszki Jászberény: Rácz - Balogh G., Bató, Lukácsi, Juhász G., Szántai, Ludasi (Vasas), Tasi, Mosonyi, Ládi, Nagy Gy. G., Edző: Sárközi Gyula. Recski ÉSE: Juhász - Tóth, Kolozsvári, Bolyki, Nagy, Bulyáki, Csomós, Farkas R., Béres, Pápai, (Farkas L.), Képes. Edző:Rozsnaki István. 28. perc: Gyors hazai akció futott a pályán, Szántai indí­totta Mosonyit a bal oldalon, akinek a beadását Ládi futtá­ból 12 méterről a kapufára fe­jelte, 51. perc: Mosonyit indítot­ták a bal összekötő helyén, s az új szerzemény a kapujából kivetődő kapus keze mellett a hosszú sarokba gurított, 1-0. 55. perc: Ludasi remek lab­dával indította megint Moso­nyit, aki azonban most a hosz- szú sarok mellé gurított. 88. perc: Vasas elment a bal oldalon, középre gurított, Ládi becsúszva a kapuba talpalta a labdát, 2-0. A védekezésre berendezke­dett vendégek védelmét nem­igen tudták feltörni a hazaiak az első félidőben. A második játékrész elején egy gyors ak­ció végén azonban sikerült megszerezni a vezetést. Jók: Mosonyi, Szántai, ill. Tóth, Kolozsvári, Farkas R. Sárközi Gyula: - Örülök a győzelemnek, de játékunk nem felelt meg a várakozás­nak. Rozsnaki István: - Becsü­lettel helytálltunk. Ifi: Jászberény-Recski ÉSE 6-2 Szalóki Kunhegyes - Ózd 1-1 (0-0) Kunhegyes, 800 néző, v.: Kerezsi Kunhegyes: Faragó - Ke- mecsi, Sipos, Varga, Csubra, Kolozsi, Szabó Gy., Szabó L., Náhóczki (Szoboszlai), Bohács (Szász), Bese. Edző: Varga László. Ózd: Erdős - Bulavin, Kertész, Paulovics, Gál, Agócs, Drozdik, Kornyinko, Farkas S., Herceg, Farkas T., Edző: Bíró István. 80. perc: Szögletrúgás után Faragó kapust kilökték a labda alól és a lecsorgó labdát Far­kas a kapu közepébe vágta, 0-1. 88. perc: Szabó Gy. labdá­jával Kolozsi iramodott meg és 18 méterről nagy gólt zúdí­tott az ellenfél kapujába, 1-1. Nagy iramú mérkőzésen az újonc kunhegyesi csapat komplett középpályás sorát nélkülözte sérülések és beteg­ségek miatt. Ennek ellenére végig egyenlő partnere volt a jóképességú játékosokból álló ózdi együttesnek. Igazságos erdmény született. Jók: Varga, Szabó Gy., Ko­lozsi, Bese, ill. Erdős, Paulo­vics, Farkas S., Drozdik Varga László: - Erősen tar­talékos csapatom a nyitó mér­kőzésen remekül helytállt. Bíró István: - Gólokkal kel­lett volna nyernünk, de a lel­kes hazaiak ebben megakadá­lyoztak bennünket. Ifi: Kunhegyes-Ózd 0-10 Kovrig mond (Szarnák), Csomós, Fel­földi, Bíró (Rimóczi). Edző: Hajdú Gábor. Mezőtúr: Kegyes - Sőrés, Szabó L, Erdősi, Juhász S., Hóbei, Oláh, Závoda, Német (Szaszkó), Forgács, (Máté), Tanács. Edző: Dávid Tibor. 2. perc: Zsigmond 18 méte­res lövése a felső lécen csattant, majd a védők szögletre mentet­tek. 9. perc: Bal oldali vendég­szöglet után Szabó S. Hóbei elé tolta a-labdát, aki 10 méterről kapásból a kapubá talált, 0-1. 88. perc: Felföldi jobb oldali szögletét Csomós 4 méterről senkitől sem zavartatva fölé fe­jelte. Óriási egyenlítési alkalom volt. A végig mezőnyfölényben játszó hazaiak nem tudták gólra váltani helyzeteiket, így a jól kontrázó vendégek ha szeren­csével is, de begyűjtötték a há­rom bajnoki pontot a végig sportszerű mérkőzésen. Jók: Busi, Kun, Závorszki, ill. Szabó I., Oláh, Hóbei, Sőrés Hajdú Gábor: - Mindkét csapatnak gratulálok a sport­szerű mérkőzéshez. Ma sajnos nem tudtunk gólt lőni, így tör­vényszerű volt vereségünk. Dávid Tibor: - Keserves, de annál értékesebb győzelmet arattunk a sportszerű hazaiak el­len. Ifi: Sz. Vegyiművek-Mezőtúr Jászalsó- szentgyörgy - Tószeg 0-2 (0-1 Jászalsószentgyörgy, 400 n., v.: Ferenczi Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Filipcsei, Kiss T.IL, Tóth /., Györgyei, Bankó, Gál, Bathó, Muhoray (Csirke), Kiss T. /., (Kátai Zs.), Gólya. Edző: Major Antal. Tószeg: Bottyán - Szilágyi, Kántor, Alekszander, Buknicz, Kiss, Erkán, Rózsavölgyi (Bur­ján), Tóth, Lődi (Farkas), Vincze (Volter). Edző: Rózsa­völgyi László. 6. perc: Tóth T. 16 méterről ügyesen a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 60. perc: Erkán beadása Kiss T. Il.-ről pattant a hazai kapuba, öngól, 0-2. 65. perc: Kántor 24 méteres szabadrúgása a kapufán csat­tant. A mezőnyben, illetve a kapu előtt határozottabb vendégek megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Jók: senki, ill. az egész ven­dégcsapat Major Antal: - Elnézést ké­rek közönségünktől, rosszul ját­szottunk, vereségünk megér­demelt. Rózsavölgyi László: - A nagyszerű csapatmunka ered­ménye a győzelem, mindenki­vel elégedett vagyok. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Tó- szeg 3-0 Kátai Besenyszög - Kisújszállás 1-0 (1-0) Besenyszög, 300 n., v.: Jan- csó. Besenyszög: Árvái - Gilszki T., Benedek, Gilszki Cs., Tóth (Lukács), Pintér (Molnár), Kiss (Berényi), Horváth, Rácz, Boros, Ficsór. Edző: Kocsis Andor. Kisújszállás: Láng (Horváth L.) - Kása, Csepregi, Kállai, Kolics, Varga, Csizmadia, Farkas, S. Nagy Zs., Molnár, Kenéz (Gulyás). Edző: Por- handa János. 10. perc: Árvái nagy bravúr­ral hárította Kenéz lövését. 22. perc: Csizmadia bombá­ját ismét bravúrral védte a hazai portás. 46. perc: Horváth jobb oldali beadását Pintér az ötösről per- dítette a kapuba, 1-0. A hazaiak győzelmüket a ki­válóan védő hazai portásnak. Árvainak köszönhetik, aki az első félidőben négy-öt alka­lommal is bravúrosan védett. A második játékrészben már kie­gyenlítettebbé vált a mérkőzés, a hazaiaknak is adódott néhány helyzetük, melyek közül egyet értékesítettek. Jók: Árvái (a mezőny leg­jobbja), Benedek, Gilszki Cs., Ficsór, ill. Csepregi, Varga Kocsis Andor: - Idény eleji formát mutattunk, kapunk töb­bet volt veszélyben, mint az el­lenfélé, de a focit gólra játsszák. Ma ebben mi voltunk a jobbak. Porhanda János: - Óriási helyzeteket hagytunk ki, a haza­iak egyetlen ziccerüket kihasz­nálták, így otthon tartották a há­rom pontot. Ifi: Besenyszög-Kisújszállás 4-1 Kosaras Jászboldog- háza - w Tiszaörs 1-0 (1-0) Jászboldogháza, 250 n., v.: Nagy Róbert Jászboldogháza: Gál T. - Menyhárt, Gerhát (Rácz), Mi­hályi, Pető, Győr, Tóth, Fodor, Mednyánszki, Mednyih, Kere­kes. Edző: Gömöri Béla. Tiszaörs Kovács J. - Gál B., Nyíri, Kosina, Czinege, Kecs­keméti, Balia K., Koncz, Kapás (Kovács B.), Balta A. (Fényes), Ekkert. Edző: Fekete László. 13. perc: Mednyih buktatá­sáért megítélt jogos tizenegyest Mednyánszki félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte, 1-0. 28. perc: Egy bal oldali szög­letrúgás után Koncz 5 méterről a felső lécre fejelt. 31. perc: Szögletrúgást köve­tően a menteni akaró Menyhárt saját kapufáját találta el. 64. perc: Menyhárt buktatá­sért sárga, majd a labda elrúgá- sáért piros lapot kapott. Változatos, sok kihagyott helyzettel tarkított mérkőzésen akár a vendégcsapat is elvihette volna a három bajnoki pontot. Jók: Gál T., Pető, Tóth, Fo­dor, ill. az egész vendégcsapat Gömöri Béla: - Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen egy na­gyon jól felkészített csapatot si­került legyőznünk. Fekete László: - A bemutat­kozás nem úgy sikerült, ahogy gondoltam. Óriási mezőnyfölé­nyünket - amit jelez a két ka­pufa és tizenhárom szögletünk - nem tudtuk gólra váltani. Vere­ségünk ellenére nem vallottunk szégyent. A hazai csapatnak szerintem még egy ilyen sze­rencsés mérkőzése nem lesz. Ifi: Jászboldogháza-Tiszaörs 3-2 Fajka Szászberek - Újszász 1-3 (1-1) Szászberek, 400 n., v.: Török Szászberek: Farkas - Vasas Zs., Kovács, Tóth, Lentler (Ju­hász), Újfalusi, Burda, Gara, Szabó Gy., Nagy, Szabó J. (Laki). Edző: Laki Imre. Újszász: Rézsó - F. Tóth, Varga, Pető, Szabó (Kónyár), Erdei, Viola, Nagy, Vígh (Konka), Szilvási, Mérész. Edző: Kovács György. 11. perc: Szilvási kilépett a védők közül, és a bal sarokba lőtt, 0-1. 17. perc: Szabót felvágták a büntetőterületen belül, a tizen­egyest a sértett értékesítette, 1-1. 64. perc: Viola egy lepattanó labdát 6 méterről bombázott a kapuba, 1-2. 85. perc: Újfalusi szabályta­lankodott a büntetőterületen be­lül, a megítélt tizenegyest Erdei vágta a léc alá, 1-3. A vendégek kezdtek jobban, majd negyedóra után kiegyenlí­tődött a küzdelem. A második félidőben is inkább a pálya kö­zepén folyt a két szomszédvár csatája. Ékkor a hazaiak két nagy ziccert is kihagytak, és ahogy ez már a focimeccseken lenni szokott, jött a büntetés. Jók: Szabó J., Kovács, ill. Rézsó, Viola Laki Imre: - Tartalékos csa­patom ha jobban összpontosít a befejezéseknél, elkerülhette volna a vereséget. Kovács György: - Ez a győ­zelem adjon akaratot a további mérkőzésekhez. Ifi: Szászberek - Újszász 0-5 Laki Maradona útra kész Diego Maradona kész el­utazni Zürichbe, hogy az au­gusztus 26-i FIFA-meghallga- táson megpróbálja megvédeni magát a nemzetközi labdarúgó szövetség vezérkara előtt. Az argentin sztárt az egyesült álla­mokbeli világbajnokságon érték tetten doppingoláson, s vétke következtében a játékosnak idő előtt ért véget a vb, s valószínű­leg futballista karrierje is. Ma­radona úgy nyilatkozott, hogy védekezni akar a doppingváddal szemben, de ehhez hatósági en­gedélyt kell kapnia az eluta­zásra. Az argentin hatóságok azután szigorították meg Mara­dona mozgásszabadságát, hogy az „isteni Diego” még február­ban szó szerint összetűzésbe ke­rült kíváncsiskodó újságírókkal, akiket puskalövésekkel elriasz­tott. Bowe stop után ütött Meglehetősen furcsára sike­redett Riddick Bowe, a volt ne­hézsúlyú profi ökölvívó világ­bajnok újbóli ringszereplése. Az amerikai ökölvívó e hétvé­gén először lépett szorítóba az­óta, hogy honfitársa Evander Holyfield november 6-án meg­fosztotta őt WBA- és IBF-vi- lágbajnoki címétől. Bowe At­lantic Cityben magyar idő sze­rint vasárnap hajnalban Buster Mathis ellen lépett a kötelek közé, és bár az első három me­netet fölényesen uralta az ex-vi- lágbajnok, mégsem nyilvánítot­ták győztesnek. Az történt, hogy a mérkőzést érvénytelení­tették, miután Bowe sportsze­rűtlen cselekedetre vetemedett. A negyedik menetben egy ütése nyomán Mathis térdre rogyott, s jóllehet a vezetőbíró a két bok­szoló közé lépett, hogy szétvá­lassza a küzdőfeleket, Bowe még egy nagy ütést eleresztett ellenfele állára. Amerika is A kanadai vendéglátók sike­rén felbuzdulva az Egyesült Ál­lamokbeli Portland is bejelent­kezett, hogy szeretne kosár­labda világbajnokságnak ott­hont adni. A nemzetközi szö­vetség, a FIBA főtitkára, Boris Stankovic kedvezően fogadta az amerikaiak szándékát, mond­ván, hogy az NBA-ből ismert TrailBlazers városa pompás színhelye lehet egy leendő vb- nek. Mindenesetre a következő, 1998-as kosaras csúcstalálkozó házigazda tisztére Portland mel­lett a „honfitárs” Indianapolis is kandidál, miként Olaszország­ból, Japánból és Mexikóból is várhatók pályázók. Döntés ok­tóber végén várható. Törökország először rendez November közepén Isztam­bulban rendezik meg a 66. férfi és a 8. női súlyemelő világbaj­nokságot. Donaueschingen (1991) és Melbourne (1993) után ez a harmadik alkalom, hogy a nők és a férfiak együtt versengenek összesen 57 világ- bajnoki aranyéremért. Az IWF, a nemzetközi szövetség buda­pesti titkárságának kimutatása szerint Törökország az 1881-től tartó súlyemelő világbajnoksá­gok történetében először házi­gazdája a világbajnokságoknak. Azért is nagy a várakozás, mert az eseményt a törökök már a 2004. évi olimpiai pályázatuk jegyében bonyolítják le. Elő­ször küzd a világ legjobbjai el­len hazai környezetben a két­szeres olimpiai és tizenhatszo­ros világbajnok, harmincnyolc­szoros világcsúcstartó Nairn Su- leymanoglu, a súlyemelés jelen­legi legnagyobb csillaga. Több­száz rajtaütésszerű dopping- vizsgálatot végez a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség három hónappal az isztambuli világ- bajnokság előtt öt kontinensen. A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség a görög szövetséggel közösen szeptember 17-én ren­dezi meg Szalonikiben az idei férfi és női Világ Kupa Gála versenyét. A küzdelmekre a vi­lág 11 legjobb férfi és 7 női súlyemelője kapott meghívást. A gálát az idén elhunyt görög miniszterasszony, Melina Mer­couri emlékének szentelik.