Új Néplap, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-06 / 131. szám

12 Sportextra 1994. június 6., hétfő Foci­világ i „ » Labdarúgó NB /., 29. forduló m Bajnok a Vác, kiesett a Haladás és az MTK : Az osztrák Salzburg ellen előkészületi mérkőzést vívott az orosz válogatott. A vendég­együttes elsöprő, 9:1-es győ­zelmet aratott. Fölénye egy per­cig sem volt kétséges. A gólözönből Ractesenko, a Racing Santander játékosa há­rom találattal vette ki a részét, Tetradze és Mosztovoj két-két, Pjatnyickij és Borodjuk pedig egy-egy góllal járult hozzá a nagy nem várt, de nagy különb­ségű orsz sikerhez. A szerdai Ausztria - Német­ország vb-előkészületi mérkő­zés után botrányos jeleneteknek lehettek szemtanúi a bécsi lako­sok. A 5-1-es vendéggyőzelem miatt felbőszült hazai szurkolók tömegverekedést provokáltak. Annak során egy német fiatal­embert mellbeszúrtak. Álla­pota válságos, mert más sérülé­sek mellett súlyos tüdősérülést szenvedett. A kivezényelt rend­őrök közül is tizenegyen szen­vedtek zúzódásokat, ütéseket. A rend helyreállítása után 40 sze­mélyt tartóztattak le. *** „Szárazság” köszönthet az ír fővárosra a világbajnokság kez­detétől. A dublini kocsmárosok a tervek szerint közvetlenül a június 18-i ír-olasz mérkőzés előtt lépnek sztrájkba. Az in­dok: az ír Borkereskedők Szö­vetsége csak egy százalékos béremelést akar adni októberig visszamenőleg. A kocsmárosok ezt nevetségesnek tartották, hi­szen napi 16-17 órát dolgoz­nak. Ezek után a béregyezke­dési tárgyalások félbeszakad­tak. Az alkalmazottak a jövő hé­ten titkos szavazással döntenek a sztrájkról. *** A végleges argentin keret: Kapusok: Sergio Goycochea (River Plate), Luis Isias (Inde- pendiente), Norberto Scoponi (Newell,s Old Boys) Védők: Sergio Vasquez (Universidad Catolica), Oscar Ruggeri (San Lorenzo), Jorge Borelli (Racing Club), Fernando Caceres (Real Zaragoza), Roberto Sensini (Parma), Jose Chamot (Foggia), Heman Diaz (River Plate) Kö­zéppályások: Fernando Re­dondo (Tenerife), Jose Basu- aldo (Velez Sarsfield), Hugo Perez (Independiente), Ale­jandro Mancuso (Boca Juniors), Diego Maradona (klub nélküli), Leonardo Rodriguez (Atalanta), Diego Simeone (Sevilla) Csatá­rok: Claudio Caniggia (Roma), Gabriel Batistuta (Fiorentina), Abel Balbo (Roma), Ramon Medina Bello (Yokohama Ma­rinos), Ariel Ortega (River Plate). sie** ' Az első világbajnokságán ér­dekelt szaúd-arábiai labdarúgó válogatott szakvezetése is kije­lölte 22-es keretét: kapusok: Mohammad Al Duaya, Hussein Al Sadiq, Ibrahim Al Hilwa vé­dők: Awad Al Anadi, Abdullah Saleh, Ahmad Jamil, Moham­mad Al Khilawi, Abdullah Su­leiman, Saleh Al Daoud, Mo-, hammad Abdel-Jawwad, Yas­ser Al Taift középpályások: Fo- uad An war, Talal Al Jibreen, Khalid Mussad, Fahd Al Hirafi, Hamza Saleh, Said Al Irwiran csatárok: Majid Abdullah, Hamza Idris, Sami Al Jaber, Fahd Al Muhallil, Fahd A1 Ghashayan. *** Szédítő statisztikai adatok láttak napvilágot Washington­ban, ahol sajtókonferencia kere­tében számoltak be a labdarúgás legnagyobb fesztiváljának tele­víziós közvetítéseinek menet­rendjéről. Az előzetes felméré­sek szerint a földkerekség 180 országában 32 milliárd néző követheti figyelemmel televí­zión keresztül az eseményeket. A Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség (FIFA) a jogdíjért közel 100 millió dollárt kasszírozott. Érdekesség, hogy a tengerentúli TV-nagyhatalom, az ABC tele­víziós társaság „csupán” 11 mil­lió dollárt áldozott a közvetítési jog megszerzésére, amelyből 11 összecsapás élőben való sugár­zására telik. Könnyű kiszámolni ezek után, hogy egy meccsért egymilliót kellett az ABC-nek leszurkolnia. Az Egyesült Ál­lamokban egyébiránt az ESPN sportcsatorna lesz a listavezető, hiszen a cég pontosan harminc­hat mérkőzésről számol be, méghozzá egyenes adásban. Békéscsaba - Kispest-Honvéd 0-1 (0-0) Békéscsaba, 10 000 néző, v.: Puhl gólszerző: Sallói (69. p.) sárga lap: Zahorán (45. p.), Mironas (61.), illetve Hamar (45.), Farkasházy (58.), Illés (64.) jók: Fodor. Mracskó, Zaho­rán illetve, Brockhauser, Bánfi, Forrai Békéscsaba: Udvarácz - Szenti, Mironas, Zahorán - Mracskó, Fodor, Csató, Van- cea, Kasik (Árgyelán 75.) - Szarvas, Kulcsár. Kispest-Honvéd: Brockha­user - Bánfi - Plókai, Mátyus - Farkasházy (Pisont), Stefa- nov, Forrai, Illés (Bárányos), Duró - Sallói, Hamar. A hazaiaknak mindenféle­képpen nyerniük kellett volna ahhoz, hogy versenyben marad­janak a bajnoki címért. Helyze­teik ezúttal is megvoltak, de az idő múlásával egyre inkább nyilvánvalóvá vált, ha egy na­pig játszanak, akkor sem talál­nak be Brockhauser kapujába. Ferencváros - Parmalat FC 3-0 (1-0) Üllői út, 10 000 néző, v.: Bognár gólszerzők: Wukovics (24. p.), Christiansen (53.), Szekeres (56.) sárga lap: Varga (13. p.) jók: Szűcs, Szekeres, Chris­tiansen, ill. Zimmermann Ferencváros: Szeder - Lip­csei (Petrók 76.) - Páling, Szűcs - Nagy Zs., Albert, Lisz­tes, Keller, Szekeres - Christi­ansen, Wukovics. Kecskeméti SC - Törökszentmikiós 10-0 (7-0) Kecskemét, 400 n„ v.: Závrák Törökszentmikiós: Németh - Bata, Lóié F., Orbán (Gö­rög), Rajt (Bán), Dékány, Gergely (Pleisovszki), Szőke, Babella, Ramos, Lóié R. Edző: Márton Ferenc. 9. perc: Csordás 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1 -0. 21. perc: Jobb oldali beadást Kurucz középre fejelt, Barna Cs. pedig hét méterről nem hi­bázott, 2-0. 27. perc: Bal oldalról belőtt labdát Csordás a bal felső sa­rokba fejelte, 3-0. 31. perc: Ide-oda pattogott a labda a miklósi kapu előtt, vé­gül Torbavecz 16 méterről a kapu közepébe bombázott, 4-0. 34. perc: Gazdag jobbról be­adott labdáját Torbavecz kapás­ból bevágta, 5-0. 38. perc: Gazdag 16 méterről bal alsó sarokba helyezett, 6-0. 44. perc: Barna Cs. kicse­lezte az egész védelmet, majd a, kapu közepébe gurított, 7-0. 60. perc: Gazdag átkígyózott a védelmen és higgadtan pasz- szolt a hálóba, 8-0. 62. perc: Barna Cs. használta ki a miklósi védelem újabb hi­báját, 9-0. 70. perc: Sakk-matt helyzet­ben Csordás talált a kapuba, 10-0. A jól játszó és kifogástalan erőben lévő hazai csapat győ­zelme megérdemelt a teljesen szétesően játszó miklósiakkal szemben. Jók: Barna Cs., Csordás, Gazdag, ill. senki Bende József: - A két csapat nem volt egy súlycsoportban. Márton Ferenc: - Osztálykü­lönbség volt a két együttes kö­zött. Ifi: Kecskeméti FC-Török- szentmiklós 6-1 Nagy K. Karcag-SBTC 2-3 (0-3) Karcag, 900 n. V.: Kalicz. Karcag: Móga - Tóth T., Parmalat: Mitring - Né­meth - Salacz, Varga - Jónás, Jován, Dubecz, Zimmer­mann, Bekő - Takács (Pálfi 79.), Horváth F. (Czéh 60.) Nyilasi Tibor búcsúmérkőzé­sén ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyertek a zöld-fehé­rek, a statiszta szerepre kárhoz­tatott fehérváriakkal szemben. ETO FC Győr - Haladás VSE 2-1 (1-1) Győr, 4 000 néző, v.: Bede gólszerzők: Popescu (33.p.). Faragó (89.), illetve Szekér (28.) sárga lap: Ivanics (18.), Csertői (27.), Ignácz (60.), il­letve Elekes (65.), Király (90.) jók: Lázár, Hajszán, illetve Szűcs, Szekér ETO FC Győr: Végh - Csi­kós, Lázár, Kuttor - Ivanics, Hajszán, Ignácz, Herczeg - Csertői (Virág, 63.), Klausz (Faragó, 46.), Popescu Haladás VSE: Király - Ne- udl, Szűcs, Bognár, Sánta - Szekér, Somfalvi, Tóth Gy., Tóth N. - Schneider (Berbás, 46.), Elekes Hiába fogadkoztak a győri já­tékosok, nem tudtak elfogadha­tót nyújtani, és csak az utolsó percben sikerült legyűrni a kie­sőjelöltet, amely végig egyen­rangú ellenfele volt a Győrnek. PMSC-Fordan - EMDSZ-Sopron 2-0 (1-0) Pécs, 4 000 néző, v.: Vad gólszerzők: Dárdai (29.), Azoitei (89.) sárga lap: Dárdai (46.), Tö­köli (73.) jók: Bódog, Csoboth, Dárdai, Azoitei, illetve Milchram Csontos, Méhes, Módos, Varga L., Lajkovics, Antal, Békési, Varga J., Albert. Edző: Sólyom Vilmos. Salgótarján: Oláh - Váradi, Gyetvai, Hómann, Sági, No- vák, Németh, Stark, Pala- ticzky (Garami), Rósa, Kő­házi. Edző. B. Kovács Zoltán. 1. perc: Németh jobboldali szögletét Sági fejelte a hálóba, 0-1. 18. perc: A hazai védelmet sakk-matt helyzetbe hozta a nógrádi támadósor. Rósa átadá­sát Kőházi pofozta közelről a kapuba, 0-2. 38. perc: Gyors kontratáma­dás után Novák kézzel tette maga elé a labdát, és 10 méter­ről a tehetetlen Móga mellett a kapu bal oldalába bombázott, 0-3. 67. perc: Lajkovics labdájá­val Tóth T.tört a 16-oson be­lülre, ahol a kapus elütötte és a megítélt büntetőt a sértett érté­kesítette, 1-3. 72. perc: Méhes Lajkovicsot szöktette, aki elment Sági mel­lett és 10 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett, 2-3. Az első félidőt elajándékozták a hazaiak, a másodikban csak szorossá tudták tenni a mérkő­zést. Jók: Csontos, Méhes, Lajko­vics, ill. Sági, Rósa, Palaticzki, Novák. Sólyom Vilmos: - Hét- ről-hétre az első másodpercek­ben megkapjuk a gólt, és így a mérkőzés további részében már futunk az eredmény után. B. Kovács Zoltán: - Nagy­szerűen játszottunk, ami méltó befejezése volt a bajnokságnak és egyben a bajnoki győzel­münket is jelentette. Ifi: Karcag - Salgótarján 1-8. Bihari Jászberény- Gyöngyös 5-1 (1-1) Jászberény, 300 n. V.: Gál. Jászberény: Rácz - Balog G. (Udvarias), Ludasi, Kartusz, Bató, Szántai, Juhász I., Tasi, Lukácsi, Ládi, Vasas. Edző: Sárközi Gyula. PMSC-Fordan: Csaban - Braun, Bódog, Vókó - Ul- veczki, Dienes, Csoboth (Len­gyel, 50.), Dárdai, Kocsis - Tököli (Dorbantu, 83.), Azoi­tei EMDSZ-Soproni LC: Milchram - Katona, Udvardi, Árpási - Varsányi, Nagy, Ma­joros, Deák (Horváth, 70.), Kovács - Chiratcu, Ördög Az osztályozós helyek elke­rülése szempontjából létfontos­ságú mérkőzésen a hazaiak ját­szottak erőteljesebben, a sopro­niak csupán védekezésre ren­dezkedtek be. Végül a mezőny­ben jól játszó PMSC-Fordan gyatra helyzetkihasználása mi­att nem nyert nagyobb arányban a gyenge napot kifogó vendé­gek ellen. Vác FC-Samsung - Vasas-llzer " 2-2 (0-0) Vác, 10 000 néző, v.: Pillér gólszerzők: Dzurják (57.), Nyilas (84.), illetve Neagoe (69.), Mónos (85.) jók: Koszta (a mezőny leg­jobbja), Puglits, Nyilas, Dzur­ják, Füle, illetve Sirinbekov, Neagoe Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy T. - Puglits, Hahn, Ara­nyos - Nyilas, Kriska (Kasza, 69.), Víg, Romanek - Dzurják (Szedlacsek, 81.), Füle Vasas-llzer: Sáfár - Galas- chek - Herczeg (Geress, 57.), Juhár - Mónos, Sirinbekov, Vincze, Maczó - Gricajuk, Neagoe, Cigan (Zvara, 63.) A Vác az aranyéremhez szükséges bajnoki egy pontot megszerezte, és ezzel az 1993/94-es idényben az első he­lyen végzett, függetlenül az utolsó mérkőzés eredményétől. A találkozó lefújása után óriási ünneplés kezdődött. A váci öl­5. perc: Vasas 16-oson belül járt, akasztották, a játékvezető sípja néma maradt. 27. perc: Nagy G. 20 méteres lövését hárította Rácz. 32. perc: Bezzeg betört a 16-oson belülre, Rácz elhúzta, a 11 -est Vona értékesítette, 0-1. 40. perc: Ludasi elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett és kisodródva a kapufát találta el. 42. perc: A kitörő Ládit lerán­tották a 11-es pontnál. A bünte­tőből Ludasi egyenlített, 1-1. 52. perc: Ládi egyedül tört a 16-oson belülre, de Labancz há­rította a lövését. 65. perc: Szántai szögletét Ládi a felső kapufára fejelte. 66. perc: Ládi visszagurított labdáját Szántai 18 méterről vágta a kapuba, 2-1. 76. perc: Tasi-Udvarias-Ládi volt a labda útja, utóbbi helye­zett az üres kapűba, 3-1. 88. perc: Ládi sarkazását Szántai 15 méterről emelte a felső sarokba, 4-1. 89. perc: Ládi az alapvonalig vitte a labdát, a kapufa és a ka­pus között úgy lőtte el a , hogy az a túlsó kapufáról vágódott a hálóba, 5-1. A végig szemerkélő esőben a helyzeteit a második félidőben jobban kihasználó jászberé­nyiek megérdemelten győztek. Jók: Bató, Szántai, Ládi, ill. Vajner, Tóth A. és Labancz. Sárközi Gyula: - Csak a má­sodik félidőben érvényesült erő­fölényünk. Nagy László: - Véleményem szerint a jogtalan kiállítás és a megadott szabálytalan gól telje­sen összetörte a csapatot. Ifi: Jászberény - Gyöngyös 0-0. Szalóki Sz. MÁVMTE- Szécsény 0-0 Szolnok, 300 n., v.: Bakos Sz. MÁV MTE: Hatvani - Zsemberi, Major, Ágh, Sze- csei, Draskóczi, Medjanszkij (Pataki), Horváth, Birinyi, Szabó (Fodor), Molnár (Orosz. Edző: Vígh Tibor. Szécsény: Hiesz - Kómár, Kerényi, Geczkó, Juhász, tözőben az ünneplő játékosok az egekig repítették mesterüket, és a szurkolók kis csoportja még a találkozó lefújása után egy órával is fennhangon ünne­pelte az aranyérmes együttest. Siófoki BFC - MTK 1-1 (0-0) Siófok, 3000 néző, v.: Hart­mann gólszerzők: Sallai (90.), il­letve Kovács (47rí sárga lap: Bimbó (25.), Per- ger (32.), illetve Kovács Z. (62.), Hámori (72.) piros lap: Kirchmayer (90.), Hámori (90.) jók: Bimbó, Olajos, Meksz, Varsányi, illetve Piel, Jessy, Turbék, Vancsa Siófoki BFC: Bíró - Ke­szeg, Bimbó, Olajos, Meksz - Perger (Szabó Z., 65.), Sallai, Varsányi, Király (Kirch­mayer, 50.) - Földes, Fischer MTK: Piel - Turbék, Jessy, Tamási, Zsivótzky - Komódi, Vancsa, Horváth, Kenesei Z. (Pölöskei, 80.) - Hámori, Ko­vács Z. (Kenesei K., 70) Már-már úgy tűnt, nyer az előző fordulóban kiesett MTK, mikor egy óriási kapushiba után sikerült a hazaiaknak egyenlí­teni. Az igen alacsony színvo­nalú és minden elgondolást nél­külöző mérkőzés eredménye igazságosnak mondható, bár a fővárosi csapat közelebb állt a győzelemhez. Csepel-Kordax - Debreceni VSC 1-3 (0-1) Csepel, 1 000 néző, v.: Stam- ler gólszerzők: Pena (80.), il­letve Dombi (36., 62.), Sándor T. (91.- 11-esből) sárga lap: Balogh I. (23.), Végh, Kisbali, Zsigmond, Ho- dur (Bocsó), Bódi, Kilik. Edző: Sisa Tibor. 1. perc: Kisbali jobbra-balra döntötte a szolnoki védőket, majd 15 méterről az égbe lőtt. 5. perc: Baloldali beadás után Kisbali a védők közül kie­melkedve a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, ám Hatvani bravúrral hárított. 17. perc: Kilik szögletét Kisbali a bal kapufára fejelte, majd a visszapattanó labdát Ju­hász három méterről fölé vágta. 38. perc: Draskóczi a 16-os jobb sarkáról lágyan ívelt kö­zépre, az érkező Molnár fejesét Hiesz a léc alól tornázta ki. 4L perc: Horváth a jobb ol­dali szögletzászlónál áthámozta magát védőjén, élesen beadott és a hosszú saroknál berobbanó Molnár fejéről a jobb kapufa mellé szállt pettyes. 54. perc: Fodor 13 méterről kapásból a jobb kapufát találta telibe, onnan a labda először a kapusra, majd róla az alapvona­lon kívülre pattant. 89. perc: Ágh szövegelésért második sárgáját is begyűjtötte, így idő előtt mehetett zuha­nyozni. A szécsényi csapat már a ta­lálkozó elején megmutatta, hogy nem a véletlen műve tava­szi remek szereplésük. A ven­dégek akár az első negyedórá­ban eldönthették volna a mér­kőzés sorsát, ám hol a kapufa, hol pedig Hatvani állta útjukat. A továbbiakban némiképp ma­gukra találtak a hazaiak is, azonban a rendkívül szervezet­ten védekező és veszélyes kont­ratámadásokat vezető szécsé- nyiek megérdemelten vihették haza az egyik bajnoki pontot. Jók: Hatvani, Szecsei, Hor­váth ill. Kómár, Juhász, Kisbali, Kilik Vígh Tibor: - ez a Szécsény már nem az ősszel ellenünk sze­repelt csapat volt. A küzdelmes mérkőzésen mezőnyben fölénk nőttek. Sisa Tibor: - Örülök az egy pontnak, örömöm még nagyobb lenne, ha helyzeteinket értéke­sítjük. Ifi: SZVSI - Szécsény 5-1. Urbán Puskas (53.), Váczi (77.), illetve Szathmári (70.) piros lap: Váczi (90.) jók: Puskas, illetve Gojan, Pető, Sándor T., Dombi (a me­zőny legjobbja) Csepel-Kordax: Hajdú - Váczi, Bereczki, Szabó A. (Patkós, 57.) - Tyukodi (Sü­veges, 67.), Puskas, Ács, Mik- ler, Szekeres - Balogh L, Pena Debreceni VSC: Horváth B. - Gojan - Földvári, Pető, Sándor Cs. - Sándor T., Kon­dás, Buliga, Szathmári (Tóth A., 90.) - Dombi, Ilea Tömören kifejezve azért nyert a Debrecen, mert a két csapat közül Garamvölgyi La­jos tanítványai játszották a fut­ballt. Újpesti TE - BVSC-Dreher 3-1 (3-1) Megyeri út, 3000 néző, v.: Tóth V. gólszerzők: Belvon (5.), Kozma (8. - l l-esből), Túri (12.), illetve Bognár Gy. (40. - 1 l-esből) sárga lap: Tóth Gy. (19.), Urbányi (59.) jók: Belvon, Kozma, Szanyó, illetve Bognár G., Bükkszegi Újpesti TE: Praj - Aczél - Molnár Z., Szlezák - Füzesi, Túri (Tóth P., 65.), Szanyó, Kozma, Kecskés - Belvon, Kovács L. (Horváth P., 76.) BVSC-Dreher: Disztl - Dzsinovics - Bondarenko, Werner (Bükkszegi, 20.) - Cseh, Farkas J., Bognár Gy., Nagy P., Urbányi - Tóth Gy., Mundi (Kvanduk, a szünet­ben) Méltán diadalmaskodott a jobb formát mutató újpesti együttes. A BVSC ezen a hét­végén nem tudta az ETO elleni teljesítményét megismételni. Karcagon Tiszafüred lyecospeed- Ozd 1-1 (1-1) Tiszafüred, 600 n., v.: Lőrinc Tiszafüred: Szitalo-Óczeán, Földvári Cs., Hajnal, Antal, Vidra, Múzsái, Király, Mol­nár, Kundria, Nagy. Edző: Szűcs Árpád. Ózd: Erdős-Bulavin, Ker­tész, Paulovics, Igó, Agócs, Drozdik, Kornyienko, Gál, Herceg, Farkas. Edző: Bíró István. 9. perc: Paulovics szerelése után Nagy pontos labdáját a jól érkező Molnár mintaszerűen fe­jelte a hálóba, 1 -0. 12. perc: Gál beívelését Drozdik 10 méterről a hosszú sarokba fejelte, 1 -1. 67. perc: Kondria futtából le- adot jobb lábas lövése centimé­terekkel kerülte el a jobb kapu­fát. 75. perc: Herceget sportsze­rűtlen megmozdulásáért a já­tékvezető teljesen jogosan kiál­lította. A rendkívül csúszós, veszé­lyes talajon a sérülések és eltil­tások miatt öt kulcsemberét nélkülözni kénytelen hazai csa­pat nagy elánnal kezdett, és az első félidőben fölényben ját­szott. Fordulás után a vendégek kiegyenlítetté tették a játékot és megérdemelten vitték haza az egyik bajnoki pontot. A fiata­lokkal teletűzdelt Tiszafüred lelkes játékáért dicséretet érde­mel. Jók: Szitalo, Kondria, Vidra, ill. Erdős, Farkas, Kertész. Szűcs Árpád: - Tartalékos csapatunkkal nyerhettünk volna. Bíró István: - Hatalmas csa­tában bravúros pontot szerez­tünk. Ifi: Tiszafüred-Ózd 0-11 Ifj. Szabó Monor Borovi Cukorgyár 2-0 A mérkőzésről nem érkezett helyszíni tudósítás. y u& NB Ili AlföldiMátra-, és Tisza-csoport Osztálykülönbség Kecskeméten, rövidzárlat