Új Néplap, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-08 / 133. szám

Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport Besenyszögnek egy esztendő elegendő volt a visszatéréshez 1994. június 8., szerda Sport 11 A megyei I. osztályba visszatért besenyszögi gárda Jászsági csoport Besenyszög- Jászladány 2-0 (2-0) Besenyszög, 400 n., v.: Pa- róczai Besenyszög: Csajbók Gilszki Cs., Hajdú, Koncsik (Szabó A.), Danyi, Tóth (Gilszki T.), Horváth, Pintér, Boros, Kiss (Molnár), Ficsór. Edző: Kocsis Andor Jászladány: Bíró F. - Bíró J., Dósa, Tóth Gy., Nagy, Tóth I. , Varga, Donkó, Suki, Bagi R. (Győr), Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán 18. perc: Pintér nagy hely­zetben a jobb kapufa tövénél luftot rúgott. 35. perc: Ficsórt a vendég védők a büntetőterületen belül hátulról buktatták, a tizenegyest Boros magabiztosan értékesí­tette, 1-0. 37. perc: Ficsór harcolt ki lö­vőhelyzetet, és a tizenhatosról a kapu közepébe bombázott, 2-0. 70. perc: Donkó 18 méteres lövését a hazai portás biztosan védte. 78. perc: Ficsór közelről az oldalhálóba durrantott. A hazaiak részéről a bajnok­ság megnyerése volt a tét, ezért nagy elszántsággal, akarattal vetették magukat a küzdelembe. Végeredményben két perc alatt el is döntötték a mérkőzés - baj­noki cím - sorsát. A vendégek méltó partnernek bizonyultak, de kapura veszélyt nem jelentet­tek. Kitűnő játékvezetés mellett a mérkőzés sportszerűen zajlott le. Egy kis község életében rit­kán fordul elő, hogy a felnőtt- és az ifjúsági csapat is bajnok­ságot nyerjen, most ez történt Besenyszögön, s ez a jövőt te­kintve nem tűnik rossz előjel­nek. Jók: Boros, Hajdú, Danyi, Ficsór, ill. Nagy I., Varga, Bíró F. Kocsis Andor: - Gratulálok játékosaimnak a bajnokság megnyeréséhez és hogy győzte­sen sikerült búcsúznunk közön­ségünktől. Gémesi Zoltán: - Köszönöm játékosaimnak az egész évi munkát, hozzáállást. Külön gra­tulálok az ificsapatnak az érem­szerzéshez. Ifi: Besenyszög-Jászladány 8-3 Kosaras Jászdózsa- Kőtelek 2-3 (1-1) Jászdózsa, 300 n., v.: Sulyok Jászdózsa: Surányi • Si­mon, Kovács, Lágner J., Kiss J. , Sánta, Lágner A., Varga (Csömör), Kiss A., Kiss B., Tőzsér. Edző: Sánta György Kőtelek: Horváth - Újj, Matúz, Visnyei, Nagy Cs., Jó­nás, Tűri, Boros, Bozsó L., Bozsó J., Csörghe (Kosik). Edző: Papp Lajos 15. perc: a Horváthról kipat­tanó labdát Tőzsér vágta a há­lóba, 1-0. 30. perc: ártatlannak tűnő támadás végén Nagy Cs. egyen­lített, 1-1. 46. perc: a lesre játszó ven­dég védők közül Tőzsér lépett ki jó ütemben, és a kifutó kapus alatt a hálóba gurított, 2-0. 64. perc: Nagy Cs. éles szög­ből a hosszú sarokba passzolt, 2-2. 72. perc: a csereként beállt Kosik kilőtte a rövidsarkot, 2-3. Jók: az egész csapat, ill. Bo­zsó J., Boros, Nagy Cs. A végig szemerkélő esőben nagy iramú, változatos csatát vívott a két együttes. A helyze­teiket jobban kihasználó vendé­gek megérdemelt győzelmet arattak a helyenként jól játszó hazaiak ellen. Sánta György: - A bátran támadó vendégek rászolgáltak a győzelemre. Papp Lajos: - Gratulálok a fiúknak egész évi teljesítmé­nyükhöz, és köszönöm vezető­ink hozzáállását. Ifi: Jászdózsa-Kőtelek 0-4 Kovács László Jászágó- Pusztamonostor 0-5 (0-3) Jászágó, 100 n., v.: Kelemen Jászágó: Barta - Dósa, Bo­ros, Nagy F., Szántó, Bognár, Juhász, Kácsor, Peredi A., Peredi B. (Kaszab), Meleg (Tösér). Edző: Jenes Miklós Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Rezes, Har- nos, Szűcs, Vancsik B., Ba­lázs, Sinka, Pethes (Peredi), Vancsik R. Edző: Kovács Gyögy 14. perc: Sinka 6 méteres lö­vését bravúrral a lécre tolta Barta, a kipattanó labdát Pethes három méterről azonban a ka­puba fejelte, 0-1. 26. perc: Vancsik B. beadá­sát Sinka az ötös sarkáról bólin­totta a hálóba, 0-2. 30. perc: Balázs pontos be­adását az elalvó védők meNett Pethes öt méterről lőtte a jobb sarokba, 0-3. 62. perc: Vancsik R. szögle­tét Lakatos fejelte a léc alá, 0-4. 84. perc: Sinka a lesre játszó hazai védők között kiugrott, és a magára maradt, tehetetlen Barta mellett a kapu bal sarkába gurított, 0-5. Végre vége. Reméljük, a nyár folyamán rendezi sorait a hazai csapat. Ha olyan játékosokat tud összehozni, mint a 17 éves Barta Ferenc, aki előtt még szép jövő állhat és a lassan veterán-' korba tartozó Nagy Ferenc, aki csupaszív játékával a csapat példaképe lehet, talpra állhat a község labdarúgása. Jók: Barta F., Nagy F., ill. Balázs, Szűcs, Vancsik B., Sinka, Bibók Jenes Miklós: - Megérde­melt vendéggyőzelem született. Kovács György: - Köszö­nöm a csapatnak a szép tavaszi sorozatot. Ifi: Jászágó-Pusztamonostor 0-6 Módé Jászszentandrás- Zagyvarékas 4-1 (2-0) Jászszentandrás, 350 n., v.: Nagy Imre Jászszentandrás: Mályi (Nagy) - Donkó, Szarka, Szabó, Király, Busa, Banka, Papp, Rideg (Koczka), Antal, Oláh (Hopka). Edző: Szabó Lajos Zagyvarékas: Alapi - Kiss, Varga, Dora, Jánosi Z., Pol­gár (Tóth L), Alföldi, Antal, Mayor, Tóth Cs., Jánosi L. Edző: Kovács Sándor 26. perc: mintaszerű támadás végén Oláh beadását Antal fe­jelte a kapuba, 1 -0. 31. perc: keresztbe gurított labdát Rideg 18 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 2-0. 70. perc: Papp 12 méterről növelte csapata előnyét, 3-0. 75. perc: Antal kiverekedett egy labdát, majd okosan emelt a kapus fölött a hálóba, 3-1. 76. perc: még a szépítésnek örültek a vendégek, mikor egy gyors kontratámadás végén Hopka átadását Papp értékesí­tette, 4-1. A rossz idő ellenére kitűnő játékkal szórakoztatta szép­számú közönségét a hazai csa­pat. A nagyszerű szakmai munka és a játékosok hozzáál­lása tavasszal bajnoki címet ért volna. Jók: Papp vezérletével az egész csapat, ill. Jánosi Z., An­tal Szabó Lajos: - Remek játék­kal búcsúztattuk a tavaszi sze­zont, melyért köszönet vala­mennyi játékosnak. Kovács Sándor: - Gratulálok Besenyszög és Jászszentandrás egész évi teljesítményéhez. Ifi: Jászszentandrás-Zagyva- rékas 1-3 Boxi Jászárokszállás- Jászjákóhalma 2-0 (0-0) Jászárokszállás, 250 n., v.: Inges János Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás L., Ivony, Dósa, Do­bos, Dobák (Banka), Szabó Z., Kaszab L., Kiss B., Kisbakos (Gregor) Dévay. Edző: Ács János Jászjákóhalma: Kevér - Kisbalázs, Bállá, Moczó, Szabó L, Koncsik, Forgács, Szabó J., Pernyész, Moczó A., Zsidei. Edző: Bérezési József 51. perc: Dévay robogott el a jobb szélen, beadására Bordás jókor érkezett, és 16 méterről a bal sarokba lőtt, 1-0. 70. perc: a mozgékony Dé- vayt Balia a büntetőterületén belül felvágta a megítélt tizen­egyest Kaszab értékesítette, 2-0. Jók: Dósa, Kiss B., Kaszab, ill. Hevér, Kisbalázs, Szidei Ács János: - Ez a szezon el­múlt, felejtsük el, bízzunk a jobb folytatásban! Bérezési József: - A szeren­csésebb csapat győzött. Lassan el kellene gondolkozni a ho­gyan továbbon is. Ifi: Jászárokszállás-Jászjá- kóhalma 11-0 Farkas Jászfényszaru- Tiszajenő 5-0 (2-0) A mérkőzésről tudósítás nem érkezett. Ifi: Jászfényszaru-Tiszajenő 1-2 Kunsági csoport Cibakháza- Tiszaörs 2-3 (1-0) Cibakháza, 250 n., v.: Katona Cibakháza: Major - Fa­ragó, Tóvizi, Kálló, Molnár, Beregszászi, Varga, Kántor, Burka (Király), Magyar (Kálmán), Lénárt. Edző: Fa­zekas András Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kosina, Czinege, Kecs­keméti, Bállá, Fényes (Kovács P.), Kapás, Bállá A. (Zobo- lyák), Barna. Edző: Fekete László 40. perc: Kántor 30 méteres lövése a kapust meglepve a jobb alsó sarokban kötött ki, 1 -0. 49. perc: Kapás ballal, elemi erővel bombázott a bal felső sa­rokba, 1-1. 51. perc: Burka remekül hú­zott el a bal oldalon, pontosan tálalt Kántor elé, aki nyolc mé­terről a kapu közepébe gurított, 2-1. 67. perc: korszerű vendég­akció végén Balia A. a hosszú sarokba bombázott, 2-2. 76. perc: gyors bal oldali tá­madás végén Barna keresztbe lőtt labdáját Bállá A. kapásból a jobb alsó sarokba lőtte, 2-3. Közepesnél valamivel jobb színvonalú mérkőzésen a haza­iak méltó ellenfelei voltak a bajnokcsapatnak. A szépségdí­jas gólok mérkőzésén a jobb helyzetkihasználás döntött a vendégek javára. Jók: Tóvizi, Kántor, Varga, Burka, ill. Kovács kapussal az élen az egész vendégcsapat Fazekas András: - Örülök, hogy vége a bajnokságnak. Fekete László: - Remek já­tékkal, nagyszerű ellenfelet győztünk le. Kupaszereplésük­höz és a «következő bajnokság­hoz is sok sikert kívánunk a ci- bakiaknak. Ifi: Cibakháza-Tiszaörs 1-1 Bíró Homok- Rákócziújfalu 2-0 (1-0) Homok, 350 n.,.v.: Gyertyás Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Farkas, Kovács, Szántai, Németh, Makó (Szőke), Szénási (Lipka), Ba­logh (Jakab), Tóth. Edző: Németh Géza Rákócziújfalu: Bálint - Kiss (Ordódi), Fekete, Durda, Va­das, Mucsi, Zakar, Banka (Papp), Vígh, Göncző, Kollár. Edző: Fekete István 15. perc: Tóth középen kilé­pett a védők közül, már csak Bálinttal állt szemben, de ki­várt, és Vadas szögletre mentett előle. 25. perc: Fekete 25 méteres szabadrúgása a kapufáról vágó­dott a mezőnybe, majd a védők felszabadítottak. 45. perc: szép hazai támadás végén Balogh lövését Bálint csak kiütni tudta, Szénási érke­zett és közelről nem hibázott, 1-0. 60. perc: Göncző lefutotta a hazai védelmet, de Nagy M. remekül hárított. 68. perc: a sorozatos hazai támadások újabb helyzetet eredményeztek, de Balogh Bá­lintot találta telibe. 72. perc: egy kontrából Vígh került helyzetbe, de elhibázta az egyenlítési lehetőséget. 89. perc: végleg eldőlt a mérkőzés. Egy szép Né- meth-Tóth adogatás után utóbbi nagy lövését Bálint csak kiütni tudta, és Lipka jókor érkezett, 2-0. Jó játékvezetés mellett nagy iramú, színvonalas mérkőzést vívott a két csapat. A végig nyílt találkozón a hazaiak kapu előtti határozottabb játékukkal meg­érdemelten nyertek. A homo­kiak újabb otthoni sikere azt je­lenti, hogy az újonc csapat ve­retlenül zárta hazai sorozatát, és megőrizte helyét a tabella má­sodik fokán. Jók: Szántai, Kovács, Né­meth, Tóth, ill. Bálint, Göncző, Vadas Német Géza: - Köszönöm a csapatnak az egész éves jó telje­sítményét, úgy gondolom, ha az őszi szereplésünk jobban sike­rül, akkor talán ismét egy osz­tállyal feljebb kerülhettünk volna. Fekete István: - Gratulálok a homokiak győzelméhez. Ifi: Homok-Rákócziújfalu 4-2 Németh Abádszalók­Tiszaroff 0-0 Abádszalók, 150 n., v.: Fe­kete Abádszalók: Szabó - Kiss, Hamar, Czicze, Puzsoma (Ju­hász), Oláh, Bácskái, Kovács, Nagy (Varga), Kasza, Lóié (Szombati). Edző: Tóth Imre Tiszaroff: Farkas G. - Bóta, Lakatos I. I. (Magda), Pu- zsama O., Farkas L. L, Far­kas Zs., Farkas A., Farkas L. II., Pataki, Puzsoma L., Laka­tos I. II. (Farkas A.). Edző: Puzsoma Lajos Az első félidő enyhe hazai mezőnyfölény jegyében telt el, de a vendégeknek voltak na­gyobb helyzeteik. A második játékrészben csupán az utolsó tíz perc volt a hazaiaké, de ad­digra a tiszaroffiak már gólok­kal vezethettek volna, ha az abádszalóki kapus nem mutat be több bravúrt is. Tóth Imre: - Sajnos az idény leggyengébb játékát produkál­tuk a zárófordulóban. Ez ma­gyarázható fáradtsággal is, ez azonban az edzéshiányra utal. Nehéz egyébként olyan csapat ellen játszani, amelyik a bent- maradásért küzd. Puzsoma Lajos: - A látottak alapján közelebb álltunk a győ­zelemhez, de a döntetlen igaz­ságos eredmény. Jók: Bácskái, Czicze, Szabó (a mezőny legjobbja), ill. az egész csapat Ifi: Abádszalók-Tiszaroff 9-0 Tóthné Kenderes­Kunmadaras 0-0 Kenderes, 200 n., v.: Mihályi Kenderes: Galó - Demeter, Baktai S., Magyar, Agócs, Pádár, Fábián (Ferenczi), Ba­rabás (Kugler), Molnár, Csepregi, Horváth (Baktai). Edző: Magyar József Kunmadaras: Sipos - Oros, Kovács, Kálmán, Tüdős, Ba­logh I., Hunyadi, Rózsa, Nagy L. (Nagy F.), Varga, Balogh S. Edző: Juhász Ferenc Közepes színvonalú, változa­tos küzdelmet vívott a két csa­pat. Mindkét kapu előtt több gólhelyzet maradt ki. A határta­lan lelkesedéssel és ügyesen futballozó Kunmadaras rászol­gált az egy pontra. Jók: Baktai S., Magyar, ill. az egész csapat Magyar József: - Köszönöm közönségünknek az egész évi szurkolást. Juhász Ferenc: - Igazságos eredmény született. Ifi: Kenderes-Kunmadaras 11-0 Korpás Kengyel- Túrkeve 1-1 (1-1) Kengyel, 300 n., v.: Baráth Kengyel: Major - U. Szabó, Szőke, Fehér, Pénzes, Szar- vák, Gulyás (Kovács), Ladá­nyi, Szabó, Rimóczi, Földes. Edző: Kovács Tibor. Túrkeve: Tőke: Ducza, Fe­kete, Kalmár, Barna, Kiss, Kelemen, Nagy, Debreczeni, Bodó, Takács Ä. (Takács J.). Edző: Homoki Károly. 11. perc: Gulyás elvesztette a labdát a saját tizenhatosán be­lül, Bodó lecsapott rá. és óriási erővel bombázott a kapu köze­pébe, 0-1. 37. perc: Rimóczit szabályta­lanul szerelték a büntetőterüle­ten belül, a tizenegyest Földes a jobb alsó sarokba vágta, 1-1. 53. perc: Ladányi hajszál­pontos beadását Földes 5 méter­ről a kapu mellé fejelte. Jók: Pénzes, Rimóczi, Fehér, Szarvák, ill. Tőke, Debreczeni, Barna, Kelemen A szövetség ismét nehéz helyzetbe hozta a játékvezetőt, mivel ilyen szikrázó rangadót nehéz két emberrel jól vezetni. A hazai csapat a második fél­időben nagy fölényben játszott, győzelmet érdemelt volna. Kovács Tibor: - Az utolsó hat mérkőzéshez gratulálok a fiúknak, a többit gyorsan felejt­sük el. Homoki Károly: - Gratulá­lok csapatomnak egész éves tel­jesítményéhez, azt hiszem, ma rászolgáltuk az egyik pontra. Ifi: Kengyel-Túrkeve 0-2 Rimóczi Fegyvernek- Tiszagyenda 2-2 (1-1) Fegyvernek, 300 n., v.: Tóth Fegyvernek: Domány Göblyös (Balogh), Bukta, Szász, Farkas (Bámer), Gyil­kos, Guth (Boiczu), Batta, Csörgő, Kapás, Fridrik. Edző: Molnár Ferenc. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Varga, Jenei, Papp, Kiss, Tóth, Péter, Far­kas, Fuder. Edző: Tóth Gá­bor. 23. perc: Fridrik jobb oldali szögletét Gyilkos a hosszú sa­rokba bóintotta, 1-0. 26. perc: Tóth szép átadását Kiss a jobb sarokba vágta, 1-1. 65. perc: a védőkről kipat­tanó labdát Bukta Csaba a há­lóba pofozta, 2-1. 90. perc: Héder hatalmas, 30 méteres szabadrúgása a léc alatt kötött ki, 2-2. Nem látszott meg a tudáskü­lönbség a két csapat között. A vendégek sok helyzetet kihagy­tak az első játékrészben, de for­dulás után elfáradtak, és csak az utolsó pillanatban tudták meg­szerezni az egyik pontot. Jók: Domány, Szász (a me­zőny legjobbja), ill. az egész csapat Molnár Ferenc: - Nagyon gyenge játékkal izzadtuk ki az egyik pontot. Tóth Gábor: - Az első fél­idei játékunk alapján közel áll­tunk a győzelemhez. Ifi: Fegyvemek-Tisza­gyenda 7-0 Kelemen Kun FC- Tiszaderzs 0-1 (0-1) Kunhegyes, 100 n., v.: Hagyó KunFC: Berkes - Molnár, Ludasi, Pathó, Barna, Balogh (Rusz), Csillag, Boros T., Kun, Vona, Czapkó. Edző: Szabó András. Tiszaderzs: Bőv (Kiss) - László, Szűcs, Németh, Kiss (Mári), Fűtő, Pető, Herbály, Szatmári, Németh (Juhász), Nagy (Dajka). Edző: Jeczó András. 22. perc: szöglet után Mol­nárt hagyták egyedül a hazaiak, aki könnyedén fejelhetett az üres kapuba, 0-1. A rutinosan játszó vendégek nagyszerűen felkészültek a fia­talos lendület ellen. A kilencven perc kevés volt ahhoz, hogy a jól záró derzsi védelmet áttörjék a hazai fiatalok. Jók: Pathó, Boros T., ill. Szatmári, Kiss, Herbály Szabó András: - Egy potya­góllal nyert a vendég gárda, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jeczó András: - Rutinos já­tékosaim nagyon jól oldották meg feladatukat. Ifi: Kun FC-Tiszaderzs-10-0- Ifj. Nagy A megyei II. osztály végeredménye Jászsági csoport 1. Besenyszög 22 13 5 4 55-18 31 2. J.szentan. 22 12 6 4 46-24 30 3. Kőtelek 22 11 8 3 44-24 30 4. Z.rékas 22 10 6 6 30-26 26 5. J.fénysz. 22 11 2 9 43-28 24 6. Jászlad. 22 8 6 8 40-31 22 7. Jászdózsa 22 7 6 9 36-42 20 8. J.jákóhal. 22 7 5 10 25-26 19 9. P.monostor 22 8 3 11 29-35 19 10. Tiszajenő 22 7 5 10 29-56 19 11. J.ároksz. 22 5 8 9 30-38 18 12. Jászágó 22 1 4 17 16-75 6 Ifjúságiak 1. Besenyszög 22 16 4 2 102-24 36 2. J.ároksz. 22 15 4 3 68-21 34 3. Jászlad. 22 15 3 4 75-49 33 4. Kőtelek 22 13 4 5 68-30 30 5. P.monostor 22 8 5 9 45-59 21 6. Tiszajenő 22 9 2 11 47-54 20 7. J.szentan. 22 8 3 11 48—47 19 8. J.fénysz. 22 8 3 11 52-64 19 9.Jászágó 22 6 5 11 33-56 17 10. Z.rékas 22 4 5 13 28-52 13 11. J.jákóhal. 22 4 5 13 24-77 13 12. Jászdózsa 22 4 1 17 26-83 9 Kunsági csoport 1. Tiszaörs 26 18 3 5 58-29 39 2. Homok 26 15 6 5 78-39 36 3. Kenderes 26 12 9 5 50-23 33 4. R.újfalu 26 12 7 7 39-25 31 5. Túrkeve 26 11 6 9 40-37 28 6. Tiszaderzs 26 12 4 10 43-43 28 7. Fegyvernek 26 9 9 8 41-48 27 8. Cibakháza 26 10 6 10 44-42 26 9. Abádszalók 26 9 7 10 28-38 25 10. Kengyel 26 9 6 11 38-44 24 11. KunFC 26 9 4 13 43-64 22 12. Kunmadaras 26 5 9 12 44-52 19 13. Tiszaroff 26 2 9 15 32-62 13 14. Tiszagyen. 26 3 7 16 28-60 13 Ifjúságiak 1. Kenderes 26 22 3 1 101- 15 47 2. Fegyver. 26 20 1 5 86- 30 41 3. A.szalók 26 18 2 6 105- 35 38 4. Túrkeve 26 16 3 7 97- 26 35 5. Tiszaörs 26 16 3 7 78- 38 35 6. Cibakháza 26 14 3 9 52- 38 31 7. R.újfalu 26 12 2 12 69- 52 26 8. Kun FC 26 11 2 13 . 53- 50 24 9. Kengyel 26 11 1 14 67- 63 23 10. Homok 26 10 3 13 56- 53 23 11. K.madaras 26 9 1 16 55- 86 19 12. Tiszaroff 26 7 _ 19 44-106 14 13. Tiszagyen. 26 2­24 26-127 4 14. Tiszaderzs 26 2­24 19-189 4