Új Néplap, 1994. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-25 / 121. szám

1994. május 25., szerda Sport 15 Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport Tiszaörs és Besenyszög egyetlen pontra a bajnoki címtől Besenyszög- Kőtelek 0-0 Besenyszög, 400 n., v.: Csató Besenyszög: Csajbók Szabó L., Hajdú (Danyi), Koncsik. Gilszki Cs., Gilszki T. (Kiss B.), Horváth, Tóth, Boros, Pintér (Berényi Z.), Fi­csór (Molnár). Edző: Kocsis Andor. Kötelek: Horváth - Újj, Matúz, Visnyei, Nagy, Jónás (Birkás), Vígh, Túri, Bozsó L., Bozsó J., Csörghe (Szecskó). Edző: Papp Lajos. 42. perc: a hazai Horváth a bal oldali ötös sarkáról sem ta­lált be az üres kapuba. 48. perc: Bozsó J. közelről a jobb oldali kapufára bombázott. 83. perc: Gilszki Cs. 10 mé­terről a vetődő kapusba lőtt. A nagy meleg és a „jászsági rangadó” jelleg rányomta bé­lyegét mindkét fél játékosaira és a játékvezetőkre is, akik kissé enerváltan vezették a mérkő­zést. Mind a hazaiak, mind a vendégjátékosok sok hibával, idegesen, de sportszerűen ját­szottak. Összességében a rang­adón a döntetlen megfelelt a játék képének. Jók: Csajbók, Szabó L., Koncsik, Gilszki Cs., ill. Hor­váth, Bozsó J., Nagy Cs. Kocsis Andor: - Mindkét fél részéről a kihagyott gólhelyze­tek mérkőzése volt, igazságos pontosztozkodás született. Papp Lajos: - Jó iramú mér­kőzésen - reális eredmény. Ifi: Besenyszög-Kőtelek 5-0 Kosaras Jászárokszállás- Pusztamonostor 3-2 (2-2) Jászárokszállás, 250 n., v.: Agócs Jászárokszállás: Tóth Bordás L, Ivony T., Dósa F., Dobos, Bobák, Oláh, Kaszab, Kiss B., Szabó Z. (Kiss Bakos) Dévai. Edző: Ács János Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Rezes, Har­­nos, Kocsis, Balázs, Vancsik, Szajka, Jenes, Pethes. Edző: Kovács György 25. perc: Vancsik beadását Jenes az elalvó hazai védelem mellett a jobb sarokba fejelte, 0-1. 28. perc: Dósa beadását Kiss B. a védőktől szorongatva fe­jelte a hálóba, 1 -1. 40. perc: Dévai kapásból a hosszú sarokba bombázott, 2-1. 42. perc: Balázs 25 méterről küldött szabadrúgására Hamos jókor érkezett, senkitől sem za­vartatva, könnyedén a hálóba bólintott, 2-2. 87. perc: Kiss B. középről indulva kicselezte a rátámadó­­kat, majd biztosan talált a ka­puba, 3-2. Jók: Kiss B., Dobos, Dósa, ill. Bibók, Balázs, Vancsik Ács János: - Ne csak vasár­nap, hét közben is találkozzunk. Kovács György: - A döntet­len igazságosabb lett volna. Ifi: Jászárokszállás-Puszta­­monostor 1-1 Farkas Jászágó- Tiszajenő 2-2 (0-2) Jászágó, 150 n., v.: Sulyok Jászágó: Barta - Dósa, Bo­ros, Juhász, Langó, Antal, Bognár (Gulyás), Kaszab (Csámpai), Kácsor (Feiner), Peredi B., Peredi A. Edző: Je­nes Miklós Tiszajenő: Jándi - Jenei (Szilágyi), Fehér, Balázs, Se­bestyén, Zatkó, Nagy, Szar­­vák, Pallagi, Kocsis (Baktai), Csepregi. Edző: Szalai István 23. perc: Szarvák mintaszerű beadását Pallagi fejelte a hazai hálóba, 0-1. 42. perc: Pallagi a félpályá­nál faképnél hagyta az egész hazai védelmet, és a tehetetlen Barta mellett a bal alsó sarokba gurított, 0-2. 52. perc: Peredi A. minta­szerű beadásából Peredi B. a kapu közepébe vágta a labdát, 1-2. 80. perc: Peredi B.-t a tizen­hatoson belül csúnyán felvág­ták, a megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, 2-2. Ezután elszabadult a pokol. Előbb Sebestyént, majd Szar­vából, végül Pallagit küldte le a pályáról a játékvezető sportsze­rűtlen viselkedés miatt. Az igen kemény mérkőzésen két ellentétes félidő szemtanúja volt a lelkes nézősereg. A má­sodik játékrész hazai nyomását nem bírta elviselni a vendég­csapat, s ezért nagy árat fizetett. Jók: az egész csapat, ill. Jándi Jenes Miklós: - Végre meg­tört a jég. Köszönöm a csapat­nak a lelkes játékot. Szalai István: - Jellemtelen játékvezetés mellett reális eredmény született a sportszerű találkozón. Ifi: Jászágó-Tiszajenő 2-3 Módé Jászdózsa- Zagyvarékas 11 (1-0) Jászdózsa, 250 n., v.: Varga Jászdózsa: Surányi Kocza, Simon, Lárner I., Kiss J., Sánta, Lárner R., (Csö­mör), Varga (Kiss Gy.), Kiss A., Kiss B., Tőzsér. Edző: Sánta György. Zagyvarékas: Alapi - Kiss, Major, Alföldi, Dara, Zsi­­gárdi, Mihályi, Jánosi Z., Pol­gár, Antal, Polónyi. Edző: Kovács Sándor. 5. perc: Kiss B. lépett ki a lesre játszó védők közül, de óri­ási helyzetben a kapu fölé lőtt. 27. perc: a kiugró Kiss Atti­lát Alapi a tizenhatoson belül elütötte, 11 -es! A büntetőt Kiss Béla magabiztosan értékesí­tette, 1-0. 30. perc: Polónyi esett el az ötösön belül, ez is 11 -es! A sér­tett állt a labda mögé, melyet Surányi óriási bravúrral hárított. 58. perc: az egyedül kitörő Major a felső lécet találta telibe. 61. perc: a kaputól 25 m-re letett labdát Polónyi a léc alá vágta, 1-1. Változatos, jó iramú mérkő­zésen, ellentétes félidők után, reális a pontosztozkodás. Jók: Surányival az élen az egész csapat, ill. Alföldi, Pol­gár, Antal, Polónyi Sánta György: - Az első fél­időben mi voltunk a jobbak, a másodikban a vendégek. Reális eredmény született. Kovács Sándor: - Sok kiha­gyott helyzetünk megbosszulta magát. Ifi: Jászdózsa-Zagyvarékas 2-1 Kovács Jászladány- Jászjákóhalma 2-2 (2-1) Jászladány, 200 n., v.: Tóth Jászladány: Gémesi - Nagy L, Tóth Gy., Dósa, Bíró, Suki B. (Varga L.), Csikós, Tóth I., Puzsomai, Bagi R., Bagi J. Edző: Gémesi Zoltán. Jászjákóhalma: Hever - Migács, Moczó J., Farkas, Szabó J., Kisbalázs, Forgács, Szabó L, Völgyi (Hájos), Zsi­­dei, Móczó A. (Pernyész). Edző: Bérezési József. 19. perc: Bagi R. lépett ki a jobb összekötő helyén, majd a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 25. perc: kapu előtti kavaro­dás után Bagi R. közelről a há­lóba helyezett, 2-0. 4L perc: Zsidei lövése Gé­­mesiről kipattant, és az érkező Szabó I. nem hibázott; 2-1. 65. perc: bal oldali beadás után Szabó I. két méterről fejelt a hálóba, 2-2. 80. perc: Csikós 18 méteres szabadrúgása a felső kapufáról vágódott a mezőnybe. Az egyre fogyatkozó hazaiak gyatra helyzetkihasználásuknak köszönhetően egy nagyon lel­kes csapatnak ajándékoztak egy pontot. Jók: Nagy I., Suki, Bagi R., ill. Móczó J., Kisbalázs, For­gács Gémesi Zoltán: - Köszönöm ennek a pár embernek, akik be­csülettel végigjátsszák a baj­nokságot, akik pedig itthagytak minket, nézzenek a tükörbe, és beszélgessenek egy kicsit saját lelkiismeretükkel. Bérezési József: - 0-2 után sikerült talpra állni, becsülettel küzdöttünk. Ifi: Jászladány-Jászjákó­halma 7-2 Földvári Jászfényszaru- Jászszentandrás 0-2 (0-1) Jászfényszaru, 250 n., v.: Se­bestyén Jászfényszaru: Török J. - Kolompár (Szitái), Mészáros, Borbély Dózsa, Pál, Nagy, Horváth (Drapos), Vidák, Rácz, Török I. Edző: Pecha Bertalan Jászszentandrás: Mályi (Nagy) - Donkó, Szarka (Fa­ragó), Koczka, Király, Bura, Rideg, Papp, Kardos (Hop^a), Antal, Oláh. Edző: Szabó Lajos 14. perc: Papp bal oldali szögletét Oláh hat méterről a bal felső sarokba vágta, 0-1. 54. perc: Oláh átadását köve­tően Rideg 16 méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 0-2. A jobb erőnlétű és átgondol­tabban játszó vendégek végig irányították a mérkőzést, így a végeredmény nem meglepetés. Jók: Rózsa, Török, Kolom­pár, ill. az egész csapat Pecha Bertalan: - Megér­demelten győzött a jobb erőkből álló vendégcsapat. Szabó Lajos: - Örülök, hogy jó játékkal sikerült visszavág­nunk az őszi vereségért. Ifi: Jászfényszaru-Jászszent­­andrás 1-1 Szabó L. Kunsági csoport Kun FC­­Kunmadaras 3-2 (2-1) Kunhegyes, 200 n., v.: Ba­logh S. Kunhegyes: Berkes - Mol­nár, Ludasi, Patkó, Barna, Boros Cs., Csillag, Boros T., Kun, Vona, Czapkó. Edző: Szabó András Kunmadaras: Nagy - Lévai (Máté), Kovács, Kálmán, Hosszú, Balogh, Hunyadi, Rúzsa, Boros (Budai), Varga, Török. Edző: Juhász Ferenc 10. perc: ügyes hazai akció végén Csillag szemfülesen fe­jelt a hálóba, 1-0. 12. perc: Boros T. 18 méter­ről hatalmas gólt rúgott, 2-0. 43. perc: ügyes vendégakciót Varga jól eltalált lövéssel feje­zett be, 2-1. 70. perc: gyors jobb oldali akció végén Vona szépen he­lyezett a hálóba, 3-1. 87. perc: Török egyéni akció­ját góllal fejezte be, 3-2. Nem góíríyi különbség volt a két csapat között, a hazai fiata­lok, főleg az első félidőben na­gyon ötletesen játszottak. Jók: Boros T. (a mezőny leg­jobbja), Molnár, Patkó, Ludasi, ill. Nagy, Kálmán, Rózsa, Varga Szabó András: - A múlt hét­végi súlyos vereség utáni két nap pihenő ennyit jelentett. Juhász Ferenc: - Jól képzett, fiatal csapattól szenvedtünk ve­reséget. Kis szerencsével akár döntetlen is lehetett volna. Ifi: Kun FC-Kunmadaras 5-2 Nagy Kálmán Tiszaderzs- Tiszaroff 3-1 (1-1) Tiszaderzs, 250 n., v.: Nagy Tiszaderzs: Kiss A. László, Szűcs, Kolompár (Nagy. T.), Juhász (Herbály), Fütő (Mári), Németh K., Dajka, Szatmári, Német Gy. (Pető) Nagy I. Edző: Jeczó András Tiszaroff: Farkas G. - Vóta, Lakatos L, Magda, Farkas L., Lakatos P., Farkas Zs., Far­kas L.IL, Pataki B., Puzsoma P. (Farkas A., Farkas F.), La­katos II. Edző: Puzsoma László 10. perc: Szatmári a kaputól 10 méterre luftot rúgott, Laka­tos P. 5 méterről nem hagyta ki a ziccert, 0-1. 16. perc: Szatmári jobb sa­rokra tartó labdáját Farkas Gá­bor bravúrosan védte. 37. perc: Juhász 18 méteres, hatalmas szabadrúgása a bal sa­rokban kötött ki, 1-1. 64. perc: László lapos beadá­sát Szűcs öt méterről a bal sa­rokba passzolta, 2-1. 78. perc: Herbály forintos át­adását Nagy T. 12 méterről a jobb sarokba vágta, 3-1. Az ellenfél igyekezett állan­dóan a levegőben tartani a lab­dát, így csapkodó játék alakult ki. Jók: Kiss A., Szűcs, Fűtő, Német K., ill. Farkas G. (a me­zőny legjobbja), Vóta Jeczó András: - Nagyképű játékunk nehezen hozta meg az eredményt. Puzsoma László: - Jó csapat ellen tartalékosán álltunk ki, sajnos ennyire voltunk képesek. Ifi: Tiszaderzs-Tiszaroff 0-3 Richter Kenderes- Tiszaörs 5-2 (1-1) Kenderes, 250 n., v.: Veres Kenderes: Galó - Demeter, Baktai, Magyar, Agócs, Pá­dár, Molnár, Szerencsi, Bara­bás (Fábián), Simon (Fe­­renczi), Horváth (Csepregi). Edző: Magyar József Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K. (Kovács P.), Koncz, Fényes, Bállá A., Barna (Kosina). Edző: Fekete László 17. perc: Szerencsi tizen­egyesből szerzett vezetést, 1-0. 4L perc: a vendégek Bállá A. révén egyenlítettek, 1-1. 55. perc: Molnár a tizenha­tosról talált a hálóba, 2-1. 60. perc: a csereként beállt Csepregi egyéni akció végén növelte csapata előnyét, 3-1. 62. perc: Csepregi újfent megoldhatatlan feladat elé állí­totta a vendégek védelmét, 4-1. 75. perc: Ferenczi nem ke­gyelmezett Kovácsnak, 5-1. 80. perc: Kosina gólja csak szépségtapasznak bizonyult, 5-2. A jó iramú mérkőzésen jobb erőlétének és helyzetkihaszná­lásának köszönhetően megér­demelt győzelmet aratott Ken­deres. Jók: Agócs, Baktai, Molnár, Csepregi, ill. Nyíri, Koncz Magyar József: - Végre ki­használtuk gólhelyzeteinket. Fekete László: - Ez még be­lefért a bajnokságba. Ifi: Kenderes-Tiszaörs 4-1 Korpás Abádszalók- Rákócziújfalu 1-0 (1-0) Abádszalók, 200 n., v.: Fe­kete Abádszalók: Szabó - Kiss, Hamar, Szekeres, Puzsoma (Juhász), Czicze (Nagy), Ko­vács, Varga, Oláh (Bácskái), Lóié (Szombati), Kasza. Edző: Tóth Imre. Rákócziújfalu: Bálint - Kiss A., Fekete, Durda, Vadas, Mucsi, Zakar (Göncző), Banka, Vígh (Nagy), Kollár Z., Kollár J. Edző: Fekete Ist­ván 30. perc: A kitámadó védők mögé kerülő Kasza egyéni ak­cióját sikerrel fejezte be, miután még lerántani sem sikerült Dur­­dáéknak, 1-0. A hazaiak kontrái körül egy sikerrel járt, s ez elég volt a győzelemhez. A vendégek csak átlövésekkel próbálkoztak, a kapuhoz szinte egyáltalán nem kerültek közel. A közönség ki­mondottan élvezte a jó iramú mérkőzést. Jók: Szekeres, Kovács, Oláh, ill. Bálinttal az élen a közvetlen védelem Tóth Imre: - Egy, két hibától eltekintve végre fegyelmezet­ten, jól játszottunk. Fekete István: - Be vagyunk oltva góllövés ellen. Ifi: Abádszalók-Rákócziúj­­falu 5-1 Tóthné Fegyvernek- Túrkeve 1-1 (1-0) Fegyvernek, 250 n., v.: Nagy S. Fegyvernek: Domány Fridrik, Farkas (Bámer), Ka­pás, Batta, Bukta, Guth (Ba­logh), Szász, Göblyös Cs., Csörgő (Kocsis), Göblyös J. Edző: Molnár Ferenc. Túrkeve: Tőke - Takács, Fekete, Kalmár, Barna, Kiss, Kelemen, Nagy (Bihary), Debreczeni, Bodó, Ducza. Edző: Homoki Károly. 38. perc: Guth jó labdájával Fridrik lefutotta a védelmet és 12 méterről a bal sarokba gurí­tott, 1-0. 57. perc: Takács kilépett a bal oldalon, átemelte a labdát a kifutó kapuson, mely a kapufá­ról visszapattant, de az érkező Bodó a hálóba pofozta, 1-1. 89. perc: a labdát kísérő Bi­hary elcsúszott, kézzel meg­fogta a labdát az ötös sarkánál. 11 -es! Batta büntetőjét azonban Tőke szögletre ütötte. Végig nagy iramú, sportszerű mérkőzésen a nézők nem unat­koztak, mindkét csapat több gólhelyzetet dolgozott ki. A lá­tottak alapján egyik csapat sem érdemelt vereséget. Jók: Fridrik, Kapás, Göb­lyös, Batta, Bukta, ill. Tőke, Ducza, Kelemen, Bodó, Fekete Molnár Ferenc: - Magas színvonalú, sportszerű mérkő­zésen helyzeteink alapján köze­lebb álltunk a győzelemhez. Homoki Károly: - Remek já­tékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Ifi: Fegyvemek-Túrkeve 0-7 Kelemen Cibakháza- Kengyel 0-1 (0-1) Cibakháza, 400 n., v.: Farkas Alacsony színvonalú mérkő­zésen a jól védekező vendégek védelmét nem tudta feltörni, a négy kezdő játékosát nélkülöző hazai csapat. Egy szerencsésnek mondható találattal végül a vendégek hazavitték mindkét bajnoki pontot. Ifi: Cibakháza-Kengyel 6-2 Homok- Tiszagyenda 7-0 (3-0) A mérkőzésről tudósítás nem érkezett. Ifi: Homok-Tiszagyenda 5-0 Az állás Jászsági csoport 1. Besenyszög 20 12 5 3 53-17 29 2. J.szentan. 20 10 6 4 41-23 26 3. Kőtelek 20 9 8 3 38-22 26 4. Z.rékas 20 9 6 5 24-19 24 5. J.fénysz. 20 10 2 8 35-23 22 6. Jászlad. 20 8 5 7 40-29 21 7. J.jákóhal. 20 7 5 8 25-23 19 8. Tiszajenő 20 7 5 8 28-46 19 9. Jászdózsa 20 6 6 8 29-38 18 10. J.ároksz. 20 4 7 9 28-38 15 11. P.monostor 20 6 3 11 23-35 15 12. Jászágó 20 I 4 15 16-67 6 Ifjúságiak 1. Besenyszög 20 15 3 2 93-20 33 2. J.ároksz. 20 14 4 2 57-19 32 3. Jászlad. 20 14 3 3 70-41 31 4. Kőtelek 20 11 4 5 61-30 26 5. J.fénysz. 20 8 3 9 50-58 19 6. P.monostor 20 7 4 9 37-58 18 7. J.szentan. 20 7 3 10 44-44 17 8.Jászágó 20 6 5 9 33-46 17 9. Tiszajenő 20 7 2 11 38-53 16 10. J.jákóhal. 20 4 5 11 24-63 13 11. Z.rékas 20 2 5 13 21-50 9 12. Jászdózsa 20 4 1 15 26-72 9 Kunsági csoport 1. Tiszaörs 24 16 3 5 52-26 35 2. Homok 24 13 6 5 72-36 32 3. R.újfalu 24 12 7 5 39-21 31 4. Kenderes 24 11 8 5 48-22 30 5. Cibakháza 24 10 6 8 40-35 26 6. Fegyvernek 24 9 8 7 38-43 26 7. Túrkeve 24 10 5 9 35-34 25 8. Tiszaderzs 24 10 4 10 41-43 24 9. Abádszalók 24 9 6 9 28-37 24 10. Kengyel 24 9 4 11 36-42 22 ll.KunFC 24 8 4 12 41-63 20 12. Kunmadaras 24 5 8 11 41-48 18 13. Tiszagyen. 24 3 6 15 25-56 12 14. Tiszaroff 24 2 7 15 31-61 11 Ifjúságiak 1. Kenderes 24 20 3 1 88-15 43 2. Fegyvernek 24 18 1 5 73-29 37 3. Abádszalók 24 16 2 6 84-35 34 4. Túrkeve 24 15 3 6 94-24 33 5. Tiszaörs 24 15 3 6 74-30 33 6. Cibakháza 24 13 3 8 48-34 29 7. R.újfalu 24 11 2 11 61-47 24 8. Kun FC 24 10 2 12 42-44 22 9. Kengyel 23 10 1 12 62-57 2) 10. Homok 24 9 3 12 50-47 21 11. Kunmadaras 24 8 1 15 51-73 17 12. Tiszaroff 24 6-18 40-95 12 13. Tiszagyen. 23 2-21 26-115 4 14. Tiszaderzs 24 2-22 19-167 4 A jákóhalmiak a padlóról felkelve egyenlítettek