Új Néplap, 1994. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-11 / 110. szám

1994. május 11., szerda Sport 15 Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport Jászsági botrányok: Tiszajenő, Besenyszög, Zagyvarékas és most Jászladány Alapi kapusnak ugyan a tizenegyes hárításánál nem volt esélye, de a rékasiak pontszerzésében döntő érdemeket szerzett Jászsági csoport Besenyszög- Zagyvarékas 2-2 (2-1) Besenyszög, 200 n., v.: Mol­nár Besenyszög: Csajbók Szabó L., Gilszki Cs., Kon­­csik, Tóth, Gilszki T. (Mol­nár), Horváth, Pintér, Boros, Szabó A. (Kiss B.), Ficsór T. (Benedek). Edző: Kocsis An­dor Zagyvarékas: Alapi - Kiss L., Major, Dora Z. (Jánosi L.) Alföldi, Jánosi Z., Mihályi A., Antal, Zsákai (Polgár), Val­­kai, Varga. Edző: Kovács Sándor 4. perc: Horváthot a vendég­­végok a tizenhatoson belül fel­vágták, a megítélt büntetőt Bo­ros értékesítette, 1 -0. 27. perc: Pintér jó ütemben ugratta ki Horváthot, aki 14 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba, 2-0. 41. perc: Gilszki Cs. szeren­csétlenül szerelt a tizenhatoson belül, Antal a tizenegyest bizto­san vágta a hálóba, 2-1. 70. perc: jobb oldali beíve­lést Jánosi L. 12 méterről ka­pásból lőtte a kapuba, 2-2. A tartalékos hazaiak szem­pontjából úgy indult a mérkő­zés, hogy biztos besenyszögi siker születik, de a vendégek 2-0 után sem adták fel. Egyenlő partnerei voltak a hazaiaknak, és kevéske lehetőségeik közül kettőt értékesítettek. A hazai csatárok ismét egymást múlták felül a helyzetek sorozatos ki­hagyásaival, ám ennek ellenére csapatuk győzelmet érdemelt volna. Jók: Horváth, Pintér, Gilszki T., Gilszki Cs., ill. Alapi (aki végig sérülten de bravúrosan védett), Major, Jánosi L. Kocsis Andor: - Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen nem él­tünk lehetőségeinkkel. Kovács Sándor: - Értékes pontot raboltunk a listavezető­től. Úgy érzem, a döntetlen reá­lis eredmény. Ifi: Beseny szög-Zagy varé­­kas 5-0 Kosaras Jók: Bibók (a mezőny leg­jobbja), Hamos, Rezes, Szabó, ill. Zsidei, Rostás, Kis Balázs Kovács György: - A mi helyzetünkben ez a győzelem úgy kellett, mint éhezőnek egy falat kenyér. Bérezési József: - Csatárso­runk többet hibázott, mint a vé­delmünk. Ifi: Pusztamonostor-Jászjá­­kóhalma 3-1 Szekeres Jászárokszállás- Tiszajenő 2-3 (2-1) Jászárokszállás, 300 n., v.: Nagypál Jászárokszállás: Tóth L. - Nagy B. (Szajkó), Csikós, Banka, Dobos, Bobák, Oláh, Bordás L., Kiss B., Szabó Z., Dévai. Edző: Ács János. Tiszajenő: Jándi - Jenei, Zatkó, Fehér, Balázs, Sebes­tyén, Kocsis (Vígh), Nagy (Pé­ter), Katona R., Pallagi, Ka­tona K. Edző: Szalai István. 16. perc: Bordás L. húzott el a jobb szélen, beadásából a jó­kor érkező Kiss B. magabizto­san szerzett vezetést, 1-0. 20. perc: Bobák A. beadását Szabó Z. szorongatott helyzet­ben a bal felső sarokba fejelte, 2-0. 30. perc: Katona R. beadását az őrizetlenül hagyott Katona K. vágta a léc alá, 2-1. 55. perc: egy előrevágott labdára Katona K. csapott le, majd védhetetlenmmül bombá­zott a léc alá, 2-2. 72. perc: a csereként beállt Vígh könnyedén cselezte ki a hazai védőket és a kapus mellett a bal sarokba gurított, 2-3. A hajrára beszorultak a ven­dégek, de a hazai támadók gól­képtelennek bizonyultak már. Jók: Szabó Z„ ill. Jándi, Ka­tona R. Ács János: - Szégyellem magam a szépszámú közönség előtt. Szalai István: - A két, mások által megtizedelt csapat sport­szerű mérkőzésén mi voltunk jóban Fortunával. Ifi: Jászárokszállás-Tisza­jenő 5-0 Farkas Pusztamonostor- Jászjákóhalma. 1-0 (0-0) Pusztamonostor, 300 n., v.: Zsirák Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Rezes, Har­­nos, Szűcs, Száj ka, Balázs, Kocsis, Petes, Jenes. Edző: Kovács György. Jászjákóhalma: Rostás - Farkas, Vaskó, Móczó J., Bállá, Szabó, Forgács, Kis Ba­lázs, Koncsik, Móczó A., Zsi­dei. Edző: Bérces) József. 20. perc: Hamos csúsztatott fejese centiméterekkel kerülte el a kaput. 25. perc: Balázs bombasza­badrúgása elsüvített a jobb felső sarok mellett. 60. perc: Jenes senkitől sem zavartatva, középről a kapus kezébe fejelt. 75. perc: a vendégek formás akciójánál Bibók óriási bravúr­ral, lábbal védett. 76. perc: Pethes remek ütemben lépett ki a védők kö­zül, és 15 méterről higgadtan helyezett a kapuba, 1 -0. 85. perc: Szabó az ötös sar­káról, kapásból, méterekkel kapu fölé lőtte a labdát. Küzdelmes mérkőzésen, re­mek játékvezetés mellett, meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Jászdózsa- Jászfényszaru 3-1 (3-0) Jászdózsa, 300 n. V.: Csipe. Jászdózsa: Surányi - Vág­­ner I., Simon, Kiss J., Kovács, Vágner R., Sánta, Varga (Kocza), Kiss B., Kiss A. (Csömör), Tőzsér. Edző: Sánta György. Jászfényszaru: Török Drahos, Mészáros, Rózsa, Horváth, Rácz, Nagy, Palócz (Kolompár), Vidák (Szitái), Jarábik, Török. Edző: Pecha Bertalan. 20. perc: Kiss Béla lépett ki a lesre játszó vendégvédők kö­zött, és a kiinduló kapus mellett a hálóba gurított, 1-0. 28. perc: Kiss A. jobbról be­lőtt labdáját Vágner R. bólin­totta a kapuba, 2-0. 38. perc: Kiss A. mintaszerű beadását Sánta Gy. mesterien fejelte a hálóba, 3-0. 55. perc: Bal oldali szöglet­rúgást követően Jarábik fejelt a hazai kapuba, 3-1. A nagyszerűen játszó dózsai csapat már az első félidőben el­döntötte a mérkőzés két pontját az igen jó képességű vendégek ellen. Jók: az egész csapat, ill. Horváth, Rózsa, Jarábik Sánta György: - Megérde­melt győzelmet arattunk egy jó csapat ellen. Pecha Bertalan: - Nagyon sportszerű mérkőzésen a két csapat mindent megtett a sike­rért. Két hete én szégyelltem magamat, most szégyellje ma­gát más. Ifi: Jászdózsa-Jászfényszaru 0-2 Kovács Jászágó- Jászszentandrás 0-6 (0-2) Jászágó, 100 n., v.: Szabó Jászágó: Barta • Kácsor, Szénási J., Boros, Szántó, Mága (Kaszab), Juhász, Pe­redi, Csámpai, Langó (Guba), Szénási B. Edző: Jenes Miklós Jászszentandrás: Máji (Nagy) - Donkó, Koczka, Szabó, Király, Busa, Banka, Papp, Rideg, Hopka (Antal), Oláh. Edző: Szabó Lajos 36. perc: Banka 18 méteres szabadrúgása a jobb felső sa­rokba vágódott, 0-1. 43. perc: Papp 6 méteres ka­páslövését nem védhette Bartha, 0-2. 57. perc: Oláh egyéni kitö­rése után gurított a hálóba, 0-3. 76. perc: Antal a leálló hazai védők mellett, öt méterről gurí­tott a bal sarokba, 0-4. 87. perc: Busa beadásából újból Ántal volt eredményes, 0-5. 88. perc: Papp közelről sze­rezte csapata hatodik gólját, 0-6. A rosszul játszó hazaiaktól megérdemelten vitték el a két pontot a vendégek, a kemény, de sportszerű mérkőzésen. Jók: senki, ill. az egész csa­pat Jenes Miklós: - Ennyire fu­totta. Szabó Lajos: - A jól küzdő hazaiak ellen értékes győzelmet arattunk. Ifi: Jászágó-Jászszentandrás 5-0 Módé Jászladány-Kőtelek 1 -1 -nél félbeszakadt Jászladány, 200 n., v.: Varga Zs. Jászladány: Földvári Nagy, Tóth Gy., Dósa, Bíró J., Varga, Csikós, Tóth I., Pu­­zsomai, Bagi, Suki. Edző: Gémesi Zoltán. Kőtelek: Horváth - Ujj, Matúz, Visnyei, Nagy, Jónás, Tűri, Boros, Bozsó L., Bozsó J., Csörge. Edző: Papp Lajos. 8. perc: Csikós szabadrúgása után a kipattanó labdát Tóth I. helyezte a kapu közepébe, 1-0. 40. perc: a kapufa belső lap­járól Földvári kezébe pattant a labda, a játékvezető partjelzője segítségével gólt ítélt, 1-1. A hazaiak kapusa ezt követően sportszerűtlenül próbált elégté­telt venni a játékvezetőn, mire Varga lefújta a mérkőzést. A történtekhez még hozzátartozik, hogy kiállítás nem történt, az if­júsági és a felnőttmérkőzés pe­dig a játékvezetők késése miatt 15 perccel később kezdődött. Az eset intő példa lehet azok számára, akik három fiatal bírót küldtek erre a rangadó mérkő­zésre. Gémesi Zoltán: - Sajnálom, hogy így történt, de ha Csató úr vezeti ezt a mérkőzést, akkor biztos vagyok benne, hogy a pá­lyán dőlt volna el minden. Papp Lajos: - Sajnálom, hogy lefújták a mérkőzést. Ifi: Jászladány-Kőtelek 1-1 Gémesi Kunsági csoport Homok-Túrkeve 5-1 (2-1) Homok, 500 n., v.: Sulyok Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Farkas, Tóth, Ko­vács, Szénási, Makó, Németh, Balogh, Bagossy. Edző: Né­met Géza Túrkeve: Tőke - Kiss, Bodó, Bihari (Pálfi), Kalmár, Barna, Fekete, Debreczeni, Nagy, Takács I. (Fekete M.l, Takács A. Edző: Homoki Ká­roly , 4. perc: Tóth merek átadását Szénási lőtte kapura, a Tőkéről kipattanó labdát Balogh már nem hibázta el, 1-0. 25. perc: Tóth Bagossyt hozta helyzetbe, aki futtából nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 2-0. 35. perc: kisszöglet után a belőtt labdát több védő is elvé­tette, Takács A. elé került, aki Szénásitól szorongatva szépí­tett, 2-1. 54. perc: a kitörő Bagossyt a büntetőterületen belül felvág­ták, a megítélt tizenegyest Ba­logh értékesítette, 3-1. 58. perc: a hazaiak gyors szabadrúgást végeztek el, Makó a jól érkező Tóth fejére ívelte a labdát, és ő nem hibázott, 4-1. 80. perc: Bagossy ismét ellenállhatatlanul tört kapura, szabálytalanul sem tudták fel­tartani, és a csatár beállította a végeredményt, 5-1. Az első félidő kiegyenlített volt, bár a hazaiaknak így is több helyzetük volt, ám akkor még nem használtak ki azokat. A második játékrészben a ho­moki csatársor - élén Bagossy­­val - ellenállhatatlannak bizo­nyult, így akár több góllal is nyerhett volna a hazai gárda. Jók: Bagossy (a mezőny leg­jobbja), Tóth, Makó, Kovács, Szénási, ill. Tőke, Bodó, Barna Németh Géza: - Köszönöm a csapatnak a győzelmet, a máso­dik félidőben már játszottak a fiúk. Ezen a mérkőzésen a csa­társor szétfutotta az ellenfelet, s helyzetei nagy részét be is lőtte. Homoki Károly: - Gratulá­lok a hazai csapatnak, még ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. Ifi: Homok-Túrkeve 1-1 Németh Kun FC­­Tiszaörs 2-6 (0-2) Kunhegyes, 100 n., v.: Jancsó Kunhegyes: Berkes - Mol­nár, Ludasi (Kalafut), Patkó, Barna K, Boros Cs. (Balogh), Csillag, Boros T., Kun, Vona, Czapkó. Edző: Szabó Ándrás Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Koncz, Fényes (Kosina), Bállá A., Farkas (Barna). Edző: Fekete László 20. perc: a jogosan megítélt tizenegyest Czinege lőtte be, 0-1. 24. perc: nagy védelmi hiba után Czinege talált újra a ka­puba, 0-2. 48. perc: éles szabadrúgás után a lecsorgó labdát Koncz jól helyezett lövéssel továbbította a kapuba, 0-3. 54. perc: Bállá A. ügyes egyéni akció végén szépen emelt a kifutó kapus fölött a ka­puba, 0-4. 60. perc: Czapkó az egész vendégvédelmet lefutotta, és szépen helyezett a kapuba, 1-4. 66. perc: egy szöglet utáni kavarodás végén Boros T. esz­mélt a leggyorsabban, ügyesen lőtt a hálóba, 2-4. 85. perc: a kapusról kipat­tanó labdát Bállá A. közelről vágta a léc alá, 2-5. 89. perc: ügyes kontraakció végén Bállá A. állította be a végeredményt, 2-6. A jól szervezett tiszaörsi csa­patnak nem lett volna szüksége ekkora bírói segédletre, kár, hogy Jancsó úr főszereplővé vált. Szabó András: - Jó mérkő­zés volt, ebből mi is tanulhat­tunk. Gratulálok a Tiszaörsnek. Fekete László: - Csak a győ­zelem volt elfogadható ered­mény a múlt heti vereség után. Megérdemelten diadalmaskod­tunk. Jók: senki, ill. Nyíri, Kecs­keméti, Kovács B., Czinege, Balia K. Ifi: Kun FC-Tiszaörs 0-1 Nagy Abádszalók- Tiszagyenda 1-1 (0-1) Abádszalók, 250 n., v.: Csató. Abádszalók: Szabó - Kiss, Hamar, Czicze, Puzsoma, Oláh, Varga, Kovács (Bács­kái), Nagy, Lóié (Szombati), Tóth. Edző: Tóth Imre. Tiszagyenda: Csőke - Jenei, Tonigold, Varga, Héder, Si­pos, Papp, Tóth, Boros, Far­kas, Péter. Edző: Tóth Gábor. 30. perc: Farkas 20 méteres szabadrúgása a szétugró sorfal között jutott a hálóba, 0-1. 60. perc: Lóié buktatásáért megítélt büntetőt Hamar bom­bázta a kapuba, 1-1. 65. perc: a hazaiak 10 főre fogyatkoztak, mivel Kiss máso­dik kezezése után mehetett zu­hanyozni. Közepes színvonalú, csap­kodó mérkőzés volt, egyedül az iramra nem lehetett panasz. Ez a Tiszagyenda már nem az őszi csapat, megérdemelten vitte haza az egyik pontot. Jók: senki, ill. Farkas vezér­letével az egész csapat Tóth Imre: - Tudtam, hogy nehéz lesz, de hogy ennyire...! További sok sikert a gyendai­­aknak. Tóth Gábor: - Úgy érzem, közelebb álltunk a győzelem­hez. Ifi: Abádszalók-Tiszagyenda 10-2 Tóthné Kenderes- Kengyel 1-1 (0-0) Kenderes, 200 n., v.. Mar­­kóth Kenderes: Galó - Demeter, Baktai S., Pádár, Fábián (Kugler), Molnár (Magyar), Barabás, Ferenczi, Baktai B., Simon, Horváth. Edző: Ma­gyar József Kengyel: Major - Szabados, Szőke, Fehér, Pénzes, Szar­­vák, Gulyás (Csík), Ladányi, Kovács, Földes, Rimóczi (Szabó). Edző: Kovács Tibor 38. perc: Ferenczit a tizenha­toson belül elkaszálták, a meg­ítélt büntetőt Baktai S. gyengén rúgta, így Major bravúrral hárí­tani tudott. 51. perc: szögletből beívelt labdát Gulyás nagy helyzetben mellé fejelt. 83. perc: Ladányi 20 méte­res nagy lövése a jobb alsó sa­rokba vágódott, 0-1. 89. perc: kapu előtti kavaro­dásból Baktai B. fejelt a hálóba, 1-1. Igen alacsony színvonalú, csapkodó játékot láthatott a kö­zönség. Második félidei telje­sítményével Kengyel megér­demelten vitte el az egyik pon­tot. Magyar József: - Tavaszi leggyengébb játékunkkal sike­rült pontot rabolnunk. Kovács Tibor: - Egy percet már nem bírtunk ki. Jók: Simon, Pádár, ill. Ma­jor, Szőke, Pénzes, Ladányi Ifi: Kenderes-Kengyel 6-1 Korpás Fegyvernek- Cibakháza 2-2 (1-1) Fegyvernek, 200 n., v.: Varga György Fegyvernek: Domány Fridrich, Farkas, Kapás, Batta, Bukta, Guth (Balogh), Szász, Göblyös Cs. (Bámer), Csörgő (Boicu), Göblyös J. Edző: Molnár Ferenc. Cibakháza: Major - Mol­nár, Kántor (Tóth), Ábel, Kálló, Berekszászi, Lénárt, Varga, Király, Burka, Ma­gyar. Edző: Fazekas András. 12. perc: egy előrevágott in­dításba rossz ütembe belelépő Göblyös Csabáról a kapus fölött a hálóba hullott a labda, öngól, 0-1. 35. perc: a jobb szélről in­duló Kapás végigcselezte az egész cibaki védelmet, majd a kapust is elfektetve a hálóba pöckölt, 1-1. 55. perc: Lénárt beadását Varga öt védő között rúgta a hosszú sarokba, 1 -2. 75. perc: Göblyös J. labdájá­val Fridrich kilépett a védők közül, és a kapus mellett, 6 mé­terről a hálóba gurított, 2-2. Fordultos mérkőzést Játhatott a közönség. Az első félidőt sze­rencsésen átvészelő cibaki csa­pat ugyan feljavult a szünet után, de a fiatalabb hazaiak a végét jobban bírták erővel. Jók: Batta, Fridrich, Kapás, ill. Lénárt, Varga Molnár Ferenc: - Küzde­­nünk kellett az egy pontért, pe­dig már az első félidőben gó­lokkal nyerhettünk volna. Fazekas András: - A négy kezdőember hiánya, és a sérül­tek játéka alapján nagyszerű eredménynek könyveljük el a döntetlent. Ifi: Fegyvemek-Cibakháza 3-1 Kelemen Tiszaderzs- Kunmadaras 0-0 Tiszaderzs, 300 n., v.: Per­­nyész Tiszaderzs: Kiss A. - Her­­bály, Szűcs, Horváth (Mári), Fűtő (Nagy I.), Dajka, Né­meth, László, Szatmári, Kiss S., Nagy T. Edző: Jaczó And­rás. Kunmaradras: Sípos Nagy F., Kovács Z., Kálmán, Hosszú, Balogh, Hunyadi, Rózsa, Oros, Varga Zs., Tü­dős. Edző: Juhász Ferenc. 35. perc: Hunyadi lövését Kiss A. bravúrosan hárította. 70. perc: Sípos sem maradt el kollégájától, a váratlanul lecsa­pódó lövést robinsonáddal hárí­­tította. 77. perc: Horváth Zsoltnak egy rossz mozdulat következté­ben kifordult a térde, ínszalag­szakadást szenvedett, a mentők a karcagi kórházba szállították. A mérkőzés kibontakozását mindkét fél számára nagyban hátráltatta az erős szél. Jók: Kiss A., Herbály, Szűcs, Németh K., László, Szatmári, ill. Sípos, Nagy, Kálmán, Hosz­­szú Jeczó András: - Tovább folytatódik a balszerencse-so­rozatunk, nagyon sajnáljuk Horváth Zsoltot. Juhász Ferenc: - A helyzete­ink alapján győzelmet érdemel­tünk volna, de csatáraink a százszázalékos helyzeteket sem tudták berúgni. Ifi: Tiszaderzs-Kunmadaras 0-8 Richter Az állás Jászsági csoport 1. Besenyszög 18 12 3 3 52-16 27 2. J.szentan. 18 8 6 4 37-22 22 3. Kőtelek 17 8 6 3 32-19 22 4. J.fénysz. 18 10 1 7 35-21 21 5. Z.rékas 18 8 5 5 20-17 21 6. Jászlad. 17 8 4 5 37-21 20 7. J.jákóhal. 18 7 3 8 23-21 17 8. Jászdózsa 18 6 5 7 27-35 17 9. Tiszajenő 18 7 3 8 25-43 17 10. P.monostor 18 5 3 10 18-31 13 11. J.ároksz. 18 3 6 9 22-33 12 12. Jászágó 18 1 3 14 13-62 5 A következő forduló párosítása: Kőtelek- Jászárokszállás (szombat), Jászjákóhalma- Jászfényszaru, Jászszentandrás - Jászdó­zsa, Zagyvarékas - Jászágó, Tiszajenő - Be­senyszög, Pusztamonostor - Jászladány (va­sárnap). Ifjúságiak 1. J.ároksz. 18 2. Besenyszög 18 3. Jászlad. 18 4. Kőtelek 18 5. Jászágó 18 6. J.fénysz. 18 7. P.monostor 18 8. J.szentan. 18 9. Tiszajenő 18 10. J.jákóhal. 18 11. Z.rékas 18 12.Jászdózsa 18 Kunsági 14 3 1 55-15 31 13 3 2 84-17 29 13 3 2 62-37 29 10 4 4 58-24 24 6 5 7 31-37 17 7 2 9 43-56 16 639 34-56 15 6 2 10 39-42 14 6 2 10 32-47 14 459 21-50 13 1 5 12 14-48 7 3 1 14 23-67 7 csoport 1. Tiszaörs 22 2. Homok 22 3. R.újfalu 21 4. Kenderes 22 5. Cibakháza 22 6. Fegyvernek 22 7. Túrkeve 22 8. Abádszalók 22 9. Tiszaderzs 22 10. Kengyel 22 11. KunFC 22 12. Kunmadaras 22 13. Tiszaroff 21 14. Tiszagyen. 22 15 3 4 48-20 33 12 6 4 64-34 30 11 7 3 36-16 29 10 7 5 43-20 27 10 5 7 39-33 25 9 7 6 36-40 25 10 3 9 34-33 23 8 6 8 27-33 22 8 4 10 35-42 20 7 4 11 33—41 18 7 4 11 37-56 18 4 8 10 35-45 16 2 6 13 28-54 10 2 6 14 20-48 10 A következő forduló párosítása: Tisza­roff - Cibakháza, Kengyel - Fegyvernek (szombat), Rákócziújfalu - Tiszaderzs, Tűr­­keve - Kenderes, Tiszaörs - Homok, Tisza­gyenda - Kun FC, Kunmadaras - Abádsza­lók (vasárnap). Ifjúságiak 1. Kenderes 22 18 3 1 82- 13 39 2. Fegyvernek 22 17 1 4 71- 21 35 3. Abádszalók 22 15 2 5 76- 27 32 4. Túrkeve 22 14 3 5 86- 22 31 5. Tiszaörs 22 14 3 5 70- 25 31 6. Cibakháza 22 11 3 8 39- 31 25 7. Kengyel 21 10 1 10 59- 49 21 8. R.újfalu 21 9 2 10 45- 41 20 9. Homok 22 8 3 11 44- 44 19 10. Kun FC 22 8 2 12 32- 40 18 11. Kunmadaras 22 7 1 14 42- 65 15 12. Tiszaroff 21 5-16 35- 87 10 13. Tiszagyen. 21 2-19 24-105 4 14. Tiszaderzs 22 2-20 19-154 4