Új Néplap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-27 / 98. szám

1994. április 27., szerda Sport 15 Labdarúgó megyei II. osztály, Jászsági-, és Kunsági-csoport Húsz esztendei rendezőség után a pálya szélén érte a halál Az újfalusiak védője, Durda Zsolt(4> ritka feladatát hibátlanul látta el. F.: Barna Jászsági-csoport Jászladány - Zagyvarékas 1-1 (0-0) Jászladány, 200 n., v.: Bán Jászladány: Földvári Nagy, Tóth Gy., Dósa, Bíró, Varga (Suki), Dankó, Tóth I., Bagi R. (Győr), Csikós, Pu- zsomai. Edző: Gémesi Zoltán Zagyvarékas: Alapi - Kiss, Major, Dóra, Alföldi, Jánosi Z., Varga, Mihályi, Zsákai (Jánosi L.), Valkó, Polgár. Edző: Kovács Sándor 49. perc: Tóth I. bal oldali beadását a hosszú saroknál ér­kező Csikós lekezelte, majd a tehetetlen Alapi mellett a há­lóba gurított, 1-0. 73. perc: A második félidő első vendégtámadása után Ma­jor lövése Dósa lábán megpat­tant és a kapu jobb sarkában kö­tött ki, 1-1. Korrekt, nagyvonalú játékve­zetés mellett végig nyílt, küz­delmes mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat. Jók: Nagy I., Bíró, Földvári, Tóth I„ ill. Alapi, Varga, Major Gémesi Zoltán: - Az akarat mellé nem párosult jó játék, így törvényszerűen a pályán hagy­tuk az egyik pontot. Kovács Sándor: - Igazságos eredmény született. Ifi: Jászladány-Zagyvarékas 6-2 Gémesi Jászágó ­Jászdózsa 1-5 (1-3) Jászágó, 150 n., v.: Markócz Jászágó: Barta F. - Mága, Boros (Hályas), Langó, Szé- nási, Peredi B. (Kácsor), Barta J., Antal, Csámpai, Pe­redi T., Dobos (Kaszab). Edző: Jenes Miklós. Jászdózsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Vágner, Kiss J., Sánta, Lágner, Varga, Kiss Gy., Kiss A. (Kiss B.), Tősér. Edző: Sánta György. 4. perc: Boros hibájából Varga lőtt a bal sarokba, 0-1. 6. perc: Peredi Bélát a kapus akasztotta, a jogos büntetőt a sértett értékesítette, 1 -1. 11. perc: Kapu előtti nagy kavarodásban Bartát akadályoz­ták a védésben, a labda Tősér lábáról pattant a hálóba, 1-2. 32. perc: Lágner 18 méteres szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a léc alá, 1-3. 55. Perc: Kiállítás miatt előbb tíz, majd öt perccel ké­sőbb kilenc főre fogyatkozott a hazai csapat. 68. perc: Gyors jobb oldali ellentámadás után az élesen be­lőtt labdát Lágner vágta a há­lóba, 1-4. 72. perc: Egyéni betörés után Varga szerezte csapata ötödik gólját, 1-5. Jók: Barta F., ill: Lágner, Tő­sér, Varga Az egész mérkőzés alatt érezni lehetett az őszi dózsai botrány nyomait. A hazai csapat nem, de a helyi vezetőség él­ükön a rendezőséggel, megmu­tatta, hogy hogyan kell egy mérkőzést tisztává tenni. A két pontot egyébként megérdemel­ten vitte el a vendégcsapat. Jenes Miklós: - A kapus nem nyerheti meg a meccset. Sánta György: - A piros és sárgalapok kiszórására nem volt szükség. Ifi:Jászágó - Jászdózsa 0-3 Módé Besenyszög - Jászfényszaru 2-0 (0-0) Besenyszög, 250 n., v.: Far­kas Besenyszög: Csajbók Szabó L., (Szabó A.), Koncsik, Danyi T., Pilszki Cs. (Pilszki T.), Horváth, Molnár, Pintér, Boros, Kiss P. (Lévai), Ficsór. Edző: Kocsis Andor. Jászfényszaru: Csécsei - Drabos, Mészáros, Rózsa, Borbély, Rácz, Nagy (Szitái), Radics, Vidák, Jarábik, Tö­rök. Edző: Pecha Bertalan. 50. perc: Pintért a vendég vé­dők a tizenhatoson belül felvág­ták, a megítélt büntetőt Boros értékesítette, 1-0. 80. perc: Boros 22 méteres szabadrúgása a kapus hasa alatt jutott a gólvonalon túlra, 2-0. Ekkor Borbály, a vendégek egyik legjobbja nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illette a já­tékvezetőt, aki kiállította. Ez­után Csécsei, a vendégek ka­pusa nekirontott a bírónak, tár­sai nehezen akadályozták meg abban, hogy tettleg is bántal­mazza Farkast, aki természete­sen felmutatta a piros lapot a portásnak, majd lefújta a mér­kőzést. Úgy indult a mérkőzés, mint ahogy rangadóhoz illik, élénk iram, közepes színvonal. Nagy kár, hogy a vendégek nem tud­ták elviselni a vereséget. Jók: Hajdú (a mezőny leg­jobbja), Danyi T., Boros, Pintér, ill. senki Kocsis Andor: - Helyzeteink alapján megérdemelt a győzel­münk. Pecha Bertalan: - 1969 óta edzősködöm, ilyen eset még nem történt velem, szégyellem magam a játékosaim helyett is! Ifi: Besenyszög-Jászfény­szaru 11-0 (A 65. percben ko­molytalan játék miatt a mérkő­zés lefújva.) Kosaras Jászárokszállás - Jászszentandrás 2-2 (1-1) Jászárokszállás, 450 n., v.: Balogh Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Ivony, Csikód, Dobos, Bobák, Oláh, Kaszab, Kiss B., Szabó, Banka (Kis Bakos). Edző: Ács János. Jászszentandrás: Mályi - Dankó, Szarka, Koczka, Ki­rály, Busa, Banka, Papp, Ri­deg, Antal, Oláh. Edző: Szabó Lajos. 12. perc: Banka beadását a jókor érkező Kiss vágta a há­lóba, 1-0. 20. perc: Ulaki János rendező a pálya szélén váratlanul össze­esett, a kiérkező orvos márcsak a halál beálltát tudta megállapí­tani. A második félidő egyperces néma megemlékezéssel kezdő­dött. 69. perc: Bordás L. több jó csel után erőteljes lövéssel vette be Mályi kapuját, 2-0. 72. perc: Antal a védőktől szorongatva szépített, 2-1. 85. perc: Antal kapott jó lab­dát, a kimozduló kapus mellett a jobb sarokba gurított, 2-2. A játék képe alapján a döntet­len igazságos. Jók: Kiss B„ Kaszab, Bor­dás, Tóth, ill. Mályi, Banka, Papp Ács János: - Ezzel a játékkal még az egy pont is túlzás. Szabó János: - Nagyon akar­tuk a győzelmet, de erőnk ke­vésnek bizonyult. Ifi: Jászárokszállás - Jász­szentandrás 5-2 A sportkör elnöksége hálával emlékezett meg Ulaki Jánosról, aki a rendezői szalagot 20 éven át viselte és a feladatát igazi sportemberként teljesítette. Kí­vánjuk nyugodjon csendes bé­kességben! Farkas Kőtelek - Jászjákóhalma 3-1 (1-0) Kőtelek, 150 n., v.: Varga Kőtelek: Horváth - Újj (Ba­logh), Matúz, Visnyei, Nagy, Jónás (Birkás), Tűri (Szecskó), Boros, Bozsó L., Bozsó J., Csörghe. Edző: Papp Lajos. Jászjákóhalma: Rostás - Migács, Koncsik, Bállá, Far­kas, Szabó, Kiss B., Vaskó, Forgács, Zsidei, Vígh. Edző. Bérezési József. 9. perc: Remek indítás után Jónás talált a kapuba, 1-0. 25. perc: Egyenlítési alkal­mat szalasztottak el a vendégek, Horváth hárította Koncsik bün­tetőjét. 65. perc: Zsidei 16 méterről kilőtte a bal sarkot, 1-1. 70. perc: Szabadrúgáskom­binációt követően Matúz a sor­fal mellett csavart a jobb alsó sarkba, 2-1. 80. perc: Csörghe pazar mozdulattal emelt a jobb felső pipába, 3-1. Magasszintű játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen, a görcsösen akaró hazaiak nagy nehézségek árán nyertek. Jók: Horváth, Boros, Vis­nyei, ill. Koncsik, Rostás Papp Lajos: - Kiszenvedtük a győzelmet. Bérezési József: - Egyenlő erők küzdelme, a szerencsésebb csapat győzött. Ifi: Kőtelek - Jászjákóhalma 12-0 Bozsó L. Pusztamonostor-Tiszajenő 2-1 (1-0) Pusztamonostor, 150 n., v.: Szabó. A mérkőzésről tudósítás nem érkezett. Ifi: Pusztamonostor-Tisza­jenő 3-1 Kunsági-csoport Tiszaderzs - Tiszaőrs 1-1 (1-1) Tiszaderzs, 350 n., v.: Csipe Tiszaderzs: Kiss A. - Her- bály, Szűcs (Nagy I.), László, Juhász (Németh K.), Fűtő, Dajka, Kiss S., Szatmári, Né­meth Gy., Nagy T. (Horváth Zs.). Edző: Jeczó András. Tiszaőrs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Kenéz J., Fényes Cs., Bállá A., Barna Á. (Kovács P.). Edző. Fekete László. 28. perc: Szatmári 25 méte­res szabadrúgását Juhász a jobb sarokba fejelte, 1 -0. 41. perc: Czinege csúsztatott a bal sarokba, 1-1. Jók: László, Dajka, Kiss S., Szatmári, ill. Nyíri, Kovács B., Barna A. Csapkodó, lagymatag mér­kőzésen a listavezető csalódást keltett. Jeczó András: - Jó iramú mérkőzésen, úgy érzem igazsá­gos döntetlen született. Fekete László: - Nem szok­tam a játékvezetőkkel foglal­kozni, de ez a hármas járási színvonalat sem üti meg. Ifi: Tiszaderzs - Tiszaőrs 0-9 Richter Kunmadaras - Tiszaroff 2-1 (0-0) Kunmadaras, 250 n., v.: Deák kunmadaras: Sípos - Lévai, Kovács, Kálmán, Máté, Ba­logh, Oros (Tüdős), Rózsa (Budai), Hunyadi, Varga, Hosszú. Edző: Juhász Ferenc. Tiszaroff: Farkas G. - Magda, Lakatos I., Farkas A., Farkas Lajos., Farkas Zs., Puzsoma O., Farkas László, Pataki (Nagy), Puzsoma L., Lakatos II. (Farkas Frigyes). Edző: Puzsoma László. 58. perc: Varga jó indítását Hunyadi éles szögből bombázta a hosszú sarokba, 1-0. 76. perc: Varga-Hunyadi összjáték után az utóbbi növe- léte a hazaiak előnyét, 2-0. 83. perc: A térfél közepéről meglőtt szabadrúgást Farkas Frigyes sarokkal, a már elmoz­duló Sípos mellett a jobb felső sarokba pörgette, 2-1. Jó iramú, de közepes színvo­nalú mérkőzésen a hazaiaknak alaposan meg kellett küzdeniük a győzelemért. Jók: Sípos, Hunyadi, Kál­mán, Hosszú, ill. Faras Zsolttal az élen az egész csapat Juhász Ferenc: - Nagy küz­delemben szereztük meg a tava­szi idényben első „négy pontot érő” győzelmünket. Puzsoma László: - A két csapat mutatott játéka alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Ifi: Kunmadaras - Tiszaroff 3-0 Zimán Kun FC - Kengyel 3-1 (0-1) Kunhegyes, 200 n., v.: Bató Kun FC: Berkes - Molnár, Ludasi, Patkó, Barna, Boros Cs., Balogh (Kalafut), Csillag, Boros T., Vona, Kun. Edző: Szabó András Kengyel: Major - Szabados, Szőke, Fehér (Serfőző), Pén­zes (Lévai), Szarvák, Gulyás, Ladányi, Erdei, Rimóczi (Ko­vács L.), Kovács S. Edző: Ko­vács Tibor 44. perc: Hazai rohamok kö­zepette Szarvák szerzett veze­tést a vendégeknek, 0-1. 55. perc: Vona éles fejessel egyenlített, 1-1. 65. perc: Balogh 10 méterről helyezett a bal sarokba, 2-1. 88. perc: Kun éles beadásába a csereként beállt Lévai ügyet­lenül nyúlt bele, s a labda róla pattant a kapuba, öngól, 3-1. A hazai csapat végig folya­matosan támadott, győzelme mindenképpen megérdemelt. Jók: Molnár, Boros Cs., Kun, Barna, ill. Szarvák, Szőke Szabó András: - Végig tá­madtuk az egész mérkőzést, re­ális eredmény született. Kovács Tibor: - Azt az óriási bravúrt hajtottuk végre, hogy sikerült saját magunkat meg­verni. Ifi: Kun FC-Kengyel 6-0 Nagy Homok - Cibakháza 2-1 (0-0) Homok, 800 n., v.: Török Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Kovács (Horváth), Tóth, Jakab (Szőke), Szénási, Makó, Németh, Balogh, Ba- gossy. Edző: Németh Géza. Cibakháza: Major - Molnár (Király), Tóvizi, Kálló, Ábel, Barta, Kántor, Varga (Tóth), Lénárt, Burka, Magyar. Edző: Fazekas András. 54. perc: Makó gyorsan el­végzett szabadrúgását Balogh értékesítette, 1-0. 70. perc: Varga szögleténél a védők nem figyeltek Kántorra, aki a rövid sarokba fejelt, 1-1. 85. perc: Makó újabb sza­badrúgását ezúttal Szénási vágta a léc alá, 2-1. A feltűnően nagyszámú kö­zönség izgalmas mérkőzést lá­tott a két szomszédvár rangadó­ján. A második félidei jobb helyzetkihasználás döntött a ha­zaiak javára. Jók: az egész csapat, ill. Kán­torral az élen az egész csapat Németh Géza: - Gratulálok csapatomnak, a múltheti várat­lan vereség után ismét jó volt Homok edzőjének lenni. Fazekas András: - A ho­moki csapatot játékstílusban a kunszentmártoni együtteshez tudom hasonlítani. Nem szok­tam a játékvezetésre panasz­kodni, de most kifogásolom a sorfal felállítása előtt elengedett szabadrúgásokat. Ifi: Homok - Cibakháza 1-2 Németh Kenderes - Fegyvernek 5-2 (3-0) Keijderes, 200 n., v.: Kolláth Kenderes: Galló - Agócs, Pádár (Magyar), Demeter, Molnár (Lódi), Baktai S., Fá­bián, Szerencsi, Baktai B. (Ferenczi), Barabás M., Hor­váth E. Edző: Magyar József Fegyvernek: Domány Fridrich, Boicu, Kapás, Batta, Bukta, Guth, Rozzant, Szász, Göblyös Cs., Csörgő (Balogh). Edző: Molnár Ferenc. 6. perc: Baktai S. tizen­egyesből szerzett vezetést, 1 -0. 34. perc: Baktai S. újabb büntetővel növelte csapata elő­nyét, 2-0. 44. perc: Horváth E. a védők mögül kilépve talált a hálóba, 3- 0. 62. perc: Szerencsi 16 méter­ről bombázott a bal sarokba, 4- 0. 65. perc: Molnár 18 méter­ről, kapásból lőtt a léc alá, 5-0. 86. perc: Göblyös a jobb alsó sarokba gurított, 5-1. 89. perc: Batta szögletrúgás szépített, 5-2. Gólokban gazdag mérkőzé­sen a hazaiak akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettek volna. Jók: Baktai S., Fábián, Hor­váth, ill. Kapás, Göblyös, Batta Magyar József: - Ha gól­helyzeteink 50 százalékát ki­használjuk, kétszámjegyű győ­zelmet arattunk volna. Molnár Ferenc: - Gólokban gazdag mérkőzésen megérde­melt győzelmet aratott Kende­res. Ifi: Kenderes - Fegyvernek 3-0 Korpás Rákócziújfalu - Tiszagyenda 2-0 (1-0) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Varga Rákócziújfalu: Bálint - Va­das, Fekete, Durda, Göncző, Mucsi (Nagy Zs.), Zakar, Az állás Jászsági-csoport 1. Besenyszög 16 12 1 3 50-14 25 2. J.fénysz. 16 9 1 6 31-17 19 3. J.szentan. 16 7 5 4 31-22 19 4. Jászlad. 16 7 4 5 27-21 18 5. Kőtelek 15 6 6 3 23-17 18 6. Z.rékas 16 7 4 5 17-15 18 7. J.jákóhal. 16 7 3 6 22-18 17 8. Tiszajenő 15 6 3 6 21-25 15 9. Jászdózsa 16 4 5 7 22-33 13 10. J.ároksz. 16 3 6 7 20-29 12 11. P.monostor 16 4 3 9 16-28 11 12.Jászágó 16 1 3 12 12-53 5 Ifjúságiak 1. J.ároksz. 16 13 3- 50-14 29 2. Jászlad. 16 12 2 2 58-34 26 3. Besenyszög 16 11 3 2 77-16 25 4. Kőtelek 16 9 3 4 54-22 21 5. Jászágó 16 5 5 6 24-33 15 6. J.szentan. 16 6 2 8 38-35 14 7. Tiszajenő 16 6 2 8 30-39 14 8. P.monostor 16 5 3 8 30-52 13 9. J.fénysz. 16 5 2 9 37-54 12 10. J.jákóhal. 16 3 5 8 18-47 11 11.Jászdózsa 16 3 1 12 23-63 7 12. Z.rékas 16­5 11 13-43 5 Kunsági-csoport 1. Tiszaőrs 20 14 3 3 41-16 31 2. R.újfalu 20 11 6 3 34-14 28 3. Homok 20 11 5 4 57-31 27 4. Kenderes 20 10 5 5 42-19 25 5. Cibakháza 20 10 3 7 37-31 23 6. Fegyvernek 20 8 6 6 31-36 22 7. Túrkeve 20 9 3 8 30-27 21 8. Abádszalók 20 7 5 8 24-31 19 9. Tiszaderzs 20 8 2 10 34-41 18 10. Kun FC 20 7 4 9 3447 18 11. Kengyel 20 7 2 11 30-38 16 12. Kunmadaras 20 4 6 10 33—43 14 13. Tiszaroff 20 2 6 12 26-51 10 14. Tiszagyen. 20 2 4 14 18-46 8 Ifjúságiak 1. Kenderes 20 17 2 1 76- 12 36 2. Fegyvernek 19 14 1 4 62- 20 29 3. Abádszalók 20 14 1 5 64- 23 29 4. Túrkeve 20 13 2 5 79- 20 28 5. Tiszaőrs 20 13 2 5 67- 23 28 6. Cibakháza 20 11 2 7 38- 28 24 7. Kengyel 19 9 1 9 55- 41 19 8. R.újfalu 20 8 2 10 43- 40 18 9. Homok 20 8 2 10 41- 40 18 10. Kun FC 20 8 2 10 31- 33 18 11. Kunmadaras 20 6 1 13 33- 63 13 12. Tiszaroff 20 5­15 35- 84 10 13. Tiszaderzs 20 2­18 19-138 4 14. Tiszagyen. 18 1­17 14- 92 2 Banka, Vígh, Kollár Z., Kol­lár J. Edző: Fekete István. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Varga, Jenei, Papp (Sípos), Kiss, Tóth, Far­kas, Bajos, Péter. Edző: Tóth Gábor. 15. perc: Vég hosszú emelé­sét Kollár Z. a tétovázó kapus mellett a kapu közepébe fejelte, 1-0. 55 perc: Kollár J. átadásán Vígh igazított egyet és 20 mé­terről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba, 2-0. Küzdelmes mérkőzésen Rá­kócziújfalu biztosan nyert. Jók: Zakar, Bálint, Durda, Nagy Zs., ill. küzdeni tudásáért az egész csapat Fekete István: - Jó játékve­zetés mellett, kötelező győzel­münk küzdelmesre sikeredett. Tóth Gábor: - Varga játék­vezető, ezt még gyakorolni kell! Ifi: Rákócziújfalu - Tisza­gyenda 11-1 KissJ. Abádszalók - Túrkeve 2-0 (2-0) Abádszalók, 250 n., v.: Pa- róczai Abádszalók: Szabó - Kiss, Hamar, Szekeres, Puzsama (Varga), Nagy, Kovács (Bács­kái), Juhász, Lóié, Kasza, Tóth (Szombati). Edző: Tóth Imre. Túrkeve: Tőke - Takács A. (Pálfi), Fekete R., Kalmár, Barna, Kiss, Fekete M., Bi­hari, Nagy (Takács I.), Deb- reczeni, Bodó (Ducza). Edző: Homoki Károly. 17. perc: Lóié cselezgetett a védők között, majd kiugratta Kaszát, aki 10 méterről a kapus mellett a hosszú sarokba gurí­tott, 1-0. 43. perc: Lóié indítását a vé­dők mögül kilépő Tóth belsővel a hosszú sarokba passzolta, 2-0. Az első félidőben a hazai, a másodikban a vendégcsapat tá­madott többet, de a helyzetek befejezése csak a hazaiaknak sikerült. Jók: Szabó, Lóié, Kiss, Ka­sza, ill. Barna, Bihari Tóth Imre: - A játékosaim véleménye, hogy jobb idegen­ben játszani, mert ott nem szid­nak bennünket, sőt néha még meg is tapsolnak. Homoki Károly: - Gratulá­lok a hazai csapatnak, ma eny- nyire futotta. Ifi: Abádszalók - Túrkeve 3-0 Tóthné Kemény test-test elleni küzdelem folyt Ladányon, a szomszéd­várak rangadóján