Új Néplap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-14 / 87. szám

1994. április 14., csütörtök Sport 11 Röplabda Miskolc- Kunhegyes 0:3 (9, 7, 0) Miskolc, 100 n. Kunhegyes: Mile, Eperjesi, Dancsik, Tamasi, Bernáth, VI- csinyi. Csere: Kónya. Edző: Bodó István. Az NB Il-es kunhegyesi gárda tartalékosán is biztos győzelmet aratott a lelkes egye­temisták ellen. Az első két játszmában ugyan még tartotta magát a hazai együttes, a har­madik szettben azonban meg­semmisítő csapást mértek a MEAFC-ra a vendégek. Férfi kézilabda NB I. Elektromos-Sz. Olajbányász 24-20 (12-8) Színre lép a Háp-Háp SE Új sportegyesület, a Háp- Háp SE kezdte meg működését az elmúlt napokban Szolnokon. Igaz, egyetlen sportágban sem rendelkezik csapattal, mégis ér­dekes lehet megalakulása. Tag­jai ugyanis nem résztvevőként, hanem különféle versenyek szervezőiként kívánnak szere­pelni. Első feladatként az április 30-i, szolnoki kispályás labda­rúgótorna lebonyolításában vál- lanak aktív szerepet. A Ke­let-magyarországi Kispályás Labdarúgó Liga első forduló­jára kerül sor két hét múlva, de kívülálló együttesek nevezését is elfogadják. A selejtezőkben a ligacsapatokat egy csoportba sorolják, ám a középdöntőktől már nem lesz irányított a sorso­lás. Érdeklődni dr. Szabó And­rásnál és ifj. Durst Jánosnál le­het az 56/421-521/515-ös tele­fonon, ill. Szolnokon, a Csoko­nai u. 16. szám alatt. Budapest, 600 n., v.: Tass, Vida Elektromos: Bakos - Ker­tész 2., Németh 3, Kotormán 3, Gávai 1, Szotyori 7 (4), Kiss 3. Csere: Lepsényi (kapus), Grundmann 2, Heath 1, Ko­vács T. 2, Forgács. Edző: Hajdú János Szolnok: Köteles - Bendó 4, Harta 2, Makai 2, Kende 3, Berkó 6 (2), Bagdi 2. Csere: Erdélyi (kapus), Dengi, Dá­vid, Molnár 1, Szép Kiss. Edző: Nagy Károly Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 10 p. Az Olajbányász szombati csapatából négyen is kimarad­tak, helyettük fiatalok kaptak helyet a tizenkettes keretben. Szolnoki támadással indult a ta­lálkozó, de Makai lövését védte Bakos, míg Kotormán egyéni betörés után megszerezte a ve­zetést a fővárosiaknak. Az Elektromos jobb oldala jelentett különösen nehéz feladatot a Ti- sza-parti védőknek, ám Köteles kapussal az élen jól zártak a pi­ros-feketék. Egyre bátrabban játszottak Nagy Károly tanítvá­nyai, Berkó góljaival 7-6-ra alakították az állást a 20. perc­ben. Szünet után továbbra is fe­gyelmezetten játszottak az ola­josok, ennek köszönhetően két gólra sikerült felzárkózniuk, 20-18. A mérkőzés hajrájában azonban a fővárosiak több ruti­nos cseréjükkel hibára késztet­ték a vendégeket, és bebiztosí­tották győzelmüket. A szolnoki csapat fiatal játékosai nem val­lottak szégyent, ügyesen, takti­kusan játszottak. (Horváth) Torna-diákolimpia Bronzérmesek lettek Budapesten bonyolították le az A kategóriás diákolimpia döntőjét. Ebben a csoportban szerepelt a jászberényi Nagy­boldogasszony Á. I. együttese, amely igen szép eredményt ért el. Ezen a versenyen zömmel az egyesületek igazolt versenyzői indulnak iskolai szinten. Az igen erős mezőnyben a jászbe­rényi lányok harmadik helye­zést értek el a tizenhat csapat között. A bronzéremmel az egyesület fennállása óta a le- gobb eredményt érték el a diák­olimpiák történetében. A bronzérmes lányok edzőjükkel, Harmath Bélával Új korszak kezdődik Soproni Ászok-Sz. Olajbányász 73-67 (42-29) Női kézilabda NB l/B Hetesdömping a megyei rangadón Túrkevei VSE-JTKF DSE 16-14 (11-4) Sopron 2800 n., v. Váradi, Faidt Sopron: Rakolczai 6/6, KARADZIC 18/3, Turcsán 2, MOLNÁR 26/6, LEKARA- USKAS 17. Csere: Szakáll 4, Szlávik. Edző: Sterbenz I ctcylo Szolnok: KNÉZY 17/9, ALEXE 22/6, Tóth A. 5/3, Góbi 8, Ivkovics 9. Csere: Varga 3, Takács 3. Edző: Re- zák László és Tóth Zoltán. Tudósításunk Westel rádió- telefonon érkezett. A Hosszút és Mérészt nélkü­löző Olajbányász ellen hatalmas elánnal kezdett a hazai csapat, elsősorban Lekarauskas és Ka­radzic volt elemében. Rezák edző mindkét idejét kikérte, s ezzel valamelyest sikerült fel­ráznia csapatát, amely Alexe irányítása mellett 25-20-ra fel­zárkózott. Ezután nagy taktikai csata folyt a pályán, a hazaiak a félidő utolsó percére tíz pont fölé tornázták előnyüket. A má­sodik félidő Takács két büntető­jével kezdődött, mivel Karadzic a szünetben technikai hibát vé­tett, majd újból Lekarauskas és Molnár volt eredményes, talála­taikra ismét Alexe válaszolt. A hazaiak lendülete azonban nem tört meg, tartották tízpontos előnyüket. Felváltva estek a ko­sarak, aztán 65-55-nél sikerült újból ritmust váltani az Olajbá­nyásznak. Felcsillant az egyen­lítés reménye, ám Tóth A. kísér­lete kimaradt. A Szolnok letá­madott, melynek eredménye­Karadzsics (fehérben) erőlködése nem volt hiábavaló, Ivkovics és Alexe együttes erővel sem tudta megállítani ként két pontra közelítette meg ellenfelét. A végjátékban takti­kai szabálytalanságokkal pró­bálkozott az Olaj, ám a bünte­tőket értékesítették a hazaiak. Továbbjutott a Soproni Ászok együttese 3-1-es össze­sítéssel. Kékesi zaiakat, majd Nagy J. gyors tá­madás végén Szécsit hozta ab­szolút helyzetbe. A másik olda­lon Gergi bombázott a léc alá, Turcsányi ziccert hibázott, Fe­kete úgyszintén. Nagy E. hetese a jobb sarokban landolt, egy perc múlva elfutásból növelte az előnyt, 6-3. Kapkodott kissé a félénken játszó JTKF, ezt jól használta ki a határozottabb fel­fogásban játszó Túrkeve, a 20. percben 8-3-ra vezetett. Szüne­tig Krisztóffal magasított a ven­dégcsapat, a termetes amazon­nak azonban nem tudtak lövésre alkalmas pozíciókat kialakítani társai. Fordulás után egy merő­ben más felfogású Jászberény lépett pályára, és a játékot las­sító Túrkeve a visszavett tempó után pontatlanná vált. A végjá­tékban a hetesek játszották a fő­szerepet, a bírók szíve szinte „beszőrösödött”. Az erejével csaknem elkészült TVSE nagy küzdelem árán tartotta meg a két bajnoki pontot. Lakatos Tibor: - Rendkívül boldog vagyok. Nagyszerű első félidő után jókorát küzdöttünk a másodikban. Ugrin György: - Rémálom volt az első játékrész, akkor ve­szítettük el a találkozót. Túrkeve, 200 n., v.: Pátkai, Sápi Túrkeve: VAD-Sass M., NAGY E. 7 (5), Szécsi M. 4, LAKATOSNÉ 1, NAGY J. 4 (3), Nagy T. Csere: Tőke (ka­pus), Gyökös. Edző: Lakatos Tibor JTKF DSE: ZSIBÓK-Sass K., Debre 1, GERGI 3, FE­KETE 6 (1), Jankovics, Pesti 1. Csere: Lenhardt (kapus), Moravcsik, Krisztóf 3 (2). Edző: Lgrin György Kiállítások: 4, ill. 2 perc Hétméteresek: 11/8, ill. 5/3. Rövid járatás után Fekete szerzett vezetést a vendégek­nek, amit Szécsi M. befordulás- ból egyenlített, aztán Nagy E. parádés átadását vágta a hálóba. Két átlövést védett Zsibók jó érzékkel, aztán mindkét csapat 8 percen keresztül szüneteltette a góllövést, mígnem Fekete a 11. percben ki nem pókhálózta a jobb felső sarkot. Nagy J. bün­tetővel juttatta vezetéshez a ha­Nagy Jutkát Fekete ragadja nyakon Debre és Jankovics között Sportiskolások a küzdőtéren Labdarúgás Balassagyarmat-SZ VSI 1-1 (0-1) Balassagyarmat, v.: Bog­dán SZVSI: Nagy-Buczkó, Sza­bados, Jeczó, Raffael (Dor- zsák), Szalai, Antal, Szabó (Zsemberi), Erdélyi, Egri (Kiss), Kövér. Edző: Tari Já­nos Góllövő: Erdélyi Jók: Nagy, Buczkó, Szalai A két csapat találkozóján igazságos eredmény született. FTC-SZVSI 1-0 (0-0) Budapest, Kismartoni út, v: Albert SZVSI: Csányi-Ács, Győré, Telek, Tóth, Verebélyi, Se- ruca, Köblös, Mészáros, Mol­nár (Bulyáki), Gulácsi. Edző: Molnár István Jók: Győré, Csányi, Ács A szolnoki fiatalok gól­helyzeteik kihagyása miatt vesztették el a mérkőzést. Zuglói Kinizsi-SZVSI 0-4 (0-4) Budapest, v.: Egervári SZVSI: Tősér-László Sz., Szabady, László Zs., Csömör (Dékány), Eszes B., Baran, Papp, Nász, Tasi (Kodó), Ka- nyó. Edző: Pap Attila. Góllövő: Nász (2), Baran, Kanyó Jók: Nász, Kanyó, Eszes B. A minden tekintetben jobb szolnoki csapat megérdemel­ten győzött. Kosárlabda Az OSK döntőjét Zalaeger­szegen rendezték meg, nyolc csapat részvételével. Két cso­portban bonyolították le a versenyt: A csoport: MAFC, Karcag, Bp. Honvéd, Nagy­kőrös; B csoport: Debrecen Sí, Körmend, Zalaegerszeg, Szolnok VSI. A csoportmérkőzések so­rán a sportiskolás fiúk az első helyen végeztek, így nyugod­tan várhatták az elődöntő pá­rosítását. Eredmények: Szol­nok VSI-ZTE 60-59 (33-30), Szolnok VSI-Debrecen 62-52 (28-33), Szolnok VSI-Kör- mend 65-49 (38-18). Az első találkozón nehezen lendültek játékba a szolnoki fiatalok, de a mérkőzés utolsó öt percében mutatott játék alapján megér­demelten nyertek. A hátralévő csoportmérkőzések során a hallatlan lelkesedés és küz­deni tudás meghozta eredmé­nyét. A másik csoportban a MAFC csapat végzet az első helyen. A harmadik napon tisztázódtak az erőviszonyok, és így alakult ki a két elő­döntő párosítása: SZVSI- Körmend, MAFC-ZTE. SZVSI-Körmend 79-43 (39-24) A sportiskolások átérezve a mérkőzés tétjét, hihetetlen el­szántsággal futottak ki a pá­lyára. A feldobás pillanatától kezdve esélyt sem hagytak a körmendieknek, és simán nyerték a mérkőzést. Ezzel valóra vált a nagy álom: a szolnoki sportiskola csapata döntőt játszhatott. SZVS1-MAFC 39-73 (19-29) Az első félidőben még a lelkesedéssel és a hihetetlen akaraterővel tudtak lépést tar­tani a szolnoki fiúk. Ä máso­dik játékrészben viszont fejet kellett hajtani a jobb játékerőt képviselő fővárosiak előtt. Ennek ellenére a sportiskolá­sok nagyon örültek, hiszen az országban a másodiknak lenni nem csekélység. A döntőn részt vevők név­sora: Baláti Péter, Kiss Pál, Hamar Tamás, Mátyás Zol­tán, Rigó Tibor, Szalay Fe­renc, Kis András, Lázár Gá­bor, Szarvas Gábor, Kis Ist­ván, Horváth Csaba, Mészá­ros Richárd. Csapatvezető: Acsay Attila. Edző: Pór Péter. Pór Péter: - Ezúton szeret­nék köszönetét mondani min­den játékosomnak, akik a rengeteg edzésmunkát elvé­gezve, az országos döntőre felnőttek a feladathoz. To­vábbá a gyerekek előző edző­inek, Maroska Mariannák, Kis Katalinnak és a Lőrincz házaspárnak, a sportiskola vezetőinek és nem utolsósor­ban a szülőknek. Cselgáncs Az ifi II. országos, illetve nemzetközi dzsódóversenyen holland, német, osztrák, szlo­vák és a teljes magyar ifi gárda fiatal dzsúdósai vettek részt. Eredmények: 45 kg-ban 3. Kovács Imre és Farda Mik­lós, 55 kg-ban 5. Kis Tibor, 60 kg-ban 7. Varga Dudás István. Sajnos a többiek sze­replését nem kísérte szeren­cse. Különösen kellemetlen volt +86-ban Gecse Imre ki­esése, aki eddig minden ORSV-n érmes helyezést ért el. Mentségére szolgál, hogy nehezen engedik el edzésekre iskolájából. A sok kihagyás pedig kondicionális leépülést eredményez. Ez tükröződött munkáján. Férfi kosárlabda NB I. a négy közé jutásért Sakk II. Szászakku Kupa Immár második alkalommal ren­deznek Újszászon országos pénzdí­jas sakkversenyt. A verseny fővéd­nöke Boros Lajos, a Jász-Nagy- kun-Szolnok Megyei Közgyűlés el­nöke. Széles társadalmi összefogás­sal sikerült a tornát országos hír­névre emelni, a díjalap előteremté­sében nagy szerepet vállalt a Szász­akku, az újszászi önkormányzat, a Tigáz, a Szász étterem, az áfész, a Fecske Kft. Újszász, ezenkívül még számos egyéni vállalkozó járul hozzá a rendezvény lebonyolításá­hoz. A verseny formája open (nyílt) rapidverseny 9 fordulóval, 2x30 perc, helye: Újszász 5052, Szász ét­terem, Kossuth u. 41. Ideje: 1994. április 16-17. Megnyitó: április 16-án 8.45-kor, díjkiosztás 17-én 12.30-kor. Nevezés a helyszínen is lehetséges. * * * Ezzel párhuzamosan rendezik meg a Jász Kupa ifjúsági sakkver­senyt Jászjákóhalmán, két kategóri­ában. az 1984. május 31-e után, va­lamint az 1980. május 31 -e után szü­letett tanulók részére. A verseny he­lye: Jászjákóhalma, Községi Ház, Bajcsy u. 7. Ideje: 1994. április 16-án 9 órától. Sikeres tavaszi hadjárat tek. Az 5x5 kilométer során iz­galmas verseny alakult ki. A négy újszászi csapat végig az élbolyban futott. Eredményeik: középiskolás fiúk (11 csapat) 4. Újszászi Gimnázium és SZK (Battyhyá- nyi Attila, Jász Zsolt, Fehér Já­nos, Bóta András, Diós János). Általános iskolás fiúk (47 csa­pat) 4. újszászi Vörösmarty Á. I./Á (Joó Zoltán, Szórád Szi­lárd, Nagy Zoltán, Tóth Gábor, Joó Sándor). Az utolsó méteren szorult le az újszászi csapat a dobogóról - 13. újszászi Vö- rösmarty/B (Sipos Péter, Har- tyányi Dániel, Sárkány Gábor, Pintácsi László, Csókási Ist­ván). Általános iskolás lányok (20 csapat) 5. újszászi Vörös­marty Á. I. (Baky Orsolya, Baky Réka, Egervári Miran- della, Papp Eszter, Battyhyányi Anikó). A Bécs-Budapest Superma- raton ’94 futóverseny szervező- bizottsága ebben az évben is az előző két évben már bevált gya­korlatot folytatja, előversenyek sorozatát rendezi. Az első - pénzdíjas - előversenyre, az 1849. április 4-i tápióbicskei csata emlékére Nagykáta- T ápióbicske-T ápióság-T ápió- szecső útvonalon rendezett 22,5 kilométeres futásra az elmúlt hét végén került sor. Nyolcvan­nyolc egyéni induló és nyolc­vanöt fős váltó emlékezett meg a magyar honvédsereg győzel­méről. A férfiaknál a Szolnokon is többször felbukkanó BVSC-s Molnár Tibor, a nőknél Staicu Simone (Bp. Honvéd) győzött. Míg a felnőttek Nagykátáról Tápiószecsőre értek, addig a közép- és az általános iskolások a szecsői laktanya körül öt ki- lpAiéteres körpályán versenyez-