Új Néplap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-07 / 81. szám

1994. április 7., csütörtök Sport 9 Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport A besenvs/.ügi védő (5) nem kímélte vetélvtársát (Fotó: Kama) Jászjákóhalma- Besenyszög 0-1 (0-0) Jászjákóhalma, 200 n., v.: Sallai Jászjákóhalma: Rostás - Bállá, Farkas, Móczó, Vaskó- Kisbalázs, Koncsik, Forgács- Fekete, Szabó I. (Szabó J.), Zsidei. Edző: Bércesi József. Besenyszög: Csaj bók - Hajdú, Koncsik, Szabó L., Tóth, Gilszki T., Gilszki Cs., Boros, Horváth, Ficsor, Kiss. Edző: Kocsis Andor. 60. perc: fölösleges szabály­talanságot követtek el a hazai védők, Boros óriási góllal bün­tetett érte, 0-1. Közepes színvonal, de nagy küzdelem jellemezte a mérkő­zést. Kitűnő játékvezetés mel­lett sportszerű volt az összecsa­pás, melyen a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Bérezési József: - Gól nélkül nem lehet pontot szerezni. Kocsis Andor: - Küzdelmes mérkőzésen értékes győzelmet arattunk a sportszerű hazaiak felett. Jók: Bállá, Koncsik, Zsidei, ill. Gilszki Cs., Gilszki T., Bo­ros, Hajdú Ifi: Jászjákóhalma-Beseny- szög 0-0 Szöllősi Jászágó- Jászárokszállás 1-5 (1-2) Jászágó, 200 n., v.: Nagypál Cs. Jászágó: Barta - Mága, Bo­ros, Szénási J., Langó (Ká- csor), Guba (Kaszab), Csám­pai, Peredi A. (Szántó, Me­leg), Antal, Peredi B., Szénási. Edző: Jenes Miklós Jászárokszállás: Tóth Borbás, Ivony, Dobos, Dósa, Bobák, Oláh, Banka (Ka­szab), Kiss B., Szabó, Dévai (Kis-Bakos). Edző: Ács János. 10. perc: Oláh mintegy har­minc méterről kapura lőtt lab­dája a szél segítségével került Barta kapujába. Óriási potyagól volt, 0-1. 35. perc: szép vendégakció végén Dévai 11 méterről a bal alsó sarokba gurított, 0-2. 41. perc: Peredi Attila kitört a védő közt, és ballal nagy gólt lőtt, 1-2. 78. perc: a hazai védők hibá­jából Kiss B. 10 méterről talált a kapuba, 1-3. 79. perc: Oláh egyedül ve­zette Bartára a labdát, az elé ki­futó kapus felett az üres hálóba ívelt, 1-4. 85. perc: Bordás végigvitte a jobb oldalon a labdát, senki sem támadta, és a kétségbeesetten menteni akaró Barta mellett húsz méterről szép gólt lőtt, 1-5. Sárga lapokkal tarkított, ke­mény mérkőzésen a hazaiak hamar elfáradtak és ettől kezdve fölénybe kerültek a vendégek, akik megérdemelten vitték el a két pontot. Jók: senki, ill. Bordás, Kiss Jenes Miklós: - Fordulás után nem ezt vártam. Ács János: - A második fél­idei játékunkkal megérdemelten nyertünk. Ifi: Jászágó-Jászárokszállás 0- 1 Módé Jászfényszaru- Pusztamonostor 0-1 (0-1) Jászfényszaru, 200 n., v.: Kovács F. Jászfényszaru: Csécsei - Drabos, Rózsa, Pál, Mészáros, Rácz Z., Borbély, Jarábik, Török, Vidák, Rácz L. (Ko­lompár). Edző: Pecha Berta­lan Pusztamonostor: Bibók ­Szűcs, Rezes, Harnos, Dobos, Kocsis, Balázs, Szajka, Szabó J., Gyenes, Pethes. Edző: Ko­vács György 25. perc: Balázs 18 méteres bal oldali lövését Csécsei bra­vúrral tenyerelte szögletre. 26. perc: Gyenes szögletét követően a kapu előtti kavaro­dásban Balázs a bal sarokba lőtt, 0-1. 57. perc: Vidák lövése haj­szállal kerülte el a bal sarkot. Pontatlan átadások, csapkodó játék jellemezte a mérkőzést. Megtört a jég, Pusztamonostor emberemlékezet óta nem nyert Jászfényszarun. Jók: senki, ill. az egész ven­dégcsapat Pecha Bertalan: - Szégyel­lem magam, remélem, a játéko­saim még jobban. Kovács György: - Lelkes já­tékkal, szerencsés körülmények között sikerült győzni. Ifi: Jászfényszaru-Puszta­monostor 7-1 Szabó Jászszentandrás- Kőtelek 0-0 Jászszentandrás, 350 n., v.: Nagy I. Jászszentandrás: Mályi (Nagy) - Donkó, Szarka, Szabó, Király, Busa, Banka, Papp (Görbe), Rideg, Antal, Oláh (Dósa). Edző: Szabó La­jos Kőtelek: Horváth - Ujj, Tűri, Visnyei, Nagy, Kosik, Csörghe (Szecskó), Vígh, Bo­ros, Bozsó J., Jónás (Bozsó L.). Edző: Papp Lajos 10. perc: Ántal az öt és fe­lesig vezette a labdát, majd nagy helyzetben a kapusba rúgta. 58. perc: Vígh nyolc méter­ről pörgetett kapura, amely az oldalsó léc tövénél pihent meg. Két, közel azonos képességű csapat küzdelmét a közönség élvezte legkevésbé. Jók: Mályi, Szarka, Banka, ill. Horváth, Bozsó L., Visnyei Szabó Lajos: - Csak erőlköd­tünk, de a játékunkban még na­gyon sok javítanivaló van. Papp Lajos: - Igazságos eredmény született. Ifi: Jászszentandrás-Kőtelek 1- 1 Boxi Zagyvarékas- Tiszajenő 0-1 (0-0) Zagyvarékas, 150 n., v.: Far­kas Gy. Zagyvarékas: Alapi - Kiss, Varga, Dora, Alföldi, Mihályi, Polgár (Zsigárdi, Magda), Antal, Zsákai (Polónyi), Valkó, Major. Edző: Kovács Sándor Tiszajenő: Jándi - Jenei, Péter, Katona (Kocsis) Balázs, Sebestyén, Zatkó (Nagy) Ka­tona, Szarvák, Pallagi, Far­sang. Edző: Szalai István 60. perc: gyors vendég kont­ratámadás végén a hazai véde­lem „betlizett”, Farsang két pontot érő gólt szerzett, 0-1. A hazai csapat több gólszer­zési lehetőséget szalasztott el, ám a vendégek kevesebb lehe­tőségükből egyet értékesítettek. Jók: Varga, Antal, ill. a köz­vetlen védelem Kovács Sándor: - Sok hibá­val játszottunk, így lelkesedé­sünk kevésnek bizonyult. Szalai István: - Sportszerű mérkőzésen győzelmünk meg­érdemelt. Ifi: Zagyvrékas-Tiszajenő 0-1 Koxi Jászdózsa- Jászladány 0-2 (0-1) Jászdózsa, 250 n., v.: Kökény Jászdózsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Kiss J., Lágner S. , Sánta, Lágner R., Varga, Kapács, Kiss B., Kiss A., Csömör, Tőzsér. Edző: Sánta György. Jászladány: Földvári - Bíró T. , Dósa, Tóth Gy., Nagy, Tóth S., Bagi J. (Bíró G.), Varga, Csikós, Bagi R., Pu- zsomai. Edző: Gémesi Zoltán. 30. perc: Bagi J. kihasználta a kínálkozó lehetőséget, bizto­san gurított a kapuba, 0-1. 65. perc: Sánta 20 méteres szabadrúgása a kapufán csat­tant. 74. perc: ezúttal a ladányiak jutottak kedvező helyről sza­badrúgáshoz, melyet Csikós ra­vaszul nyesett a sorfal mellett a hosszú sarokba, 0-2. A hazai csapat mezőnyfölé­nyét nem tudta gólra váltani, miközben a vendégek szórvá­nyos ellentámadásaik közül ket­tőt is kihasználtak. Jók: Kiss J., Lágner S., ill. Földvári, Tóth Gy. Sánta György: - Jó játékve­zetés mellett megérdemelt ven­dégsiker született. Gémesi Zoltán: - Sportszerű hazaiak ellen sikerült kivívnunk a sikert. Ifi: Jászdózsa-Jászladány 5-5 Kovács László Kunsági csoport Kengyel- Rákócziújfalu 1-2 (1-0) Kengyel, 450 n„ v.: Gyertyás Kengyel: Major - Szabados, Szőke, Ángyai, Pénzes, Szar­vák, Gulyás, Ladányi (Föl­des), Kovács, Rimóczi, Lévai (U. Szabó). Edző: Kovács Ti­bor Rákócziújfalu: Bálint Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Mucsi, Zakar, Göncző (Banka), Vígh, Kollár Z., Kol­lár J. Edző: Fekete István 6. perc: Kollár Z. húszméte­res szabadrúgását Major a lécre tolta. 31. perc: a kitörő Rimóczit Vadas felvágta, amiért sárga la­pot kapott, a szándékosan tör­lesztő Szabadost pedig Gyer­tyás játékvezető kiállította. 32. perc: Rimóczi fordulás­ból óriási gólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába, I -0. 58. perc: Zakar lövése irányt változtatott az egyik védőn, és az elmozduló kapus mellett a kapu közepébe gurult, 1-1. 79. perc: Vígh egy lecsorgó labdát a kapu bal sarkába gurí­tott, 1-2. Remek mérkőzésen, nagyon jó játékvezetés mellett sajnos a kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Rimóczi, Szarvák, ill. Bálinttal az élen az egész csapat Kovács Tibor: - Hatvan perc emberelőnyt nem adhatunk még hazai pályán sem a rutinos játé­kosokból álló ellenfélnek. Gra­tulálok mindkét csapatnak! Kiss János: - Jó játékvezetés mellett a szerencsésebb csapat győzött. Ifi: Kengyel-Rákócziújfalu 0- 3 Rimóczi Cibakháza- Tiszaderzs 5-0 (1-0) Cibakháza, 400 n., v.: Kele­men Cibakháza: Major - Mol­nár, Tóvizi, Ábel, Barta, Kálló, Kálmán, Varga, Kán­tor, Burka (Magyar), Lénárt. Edző: Fazekas András. Tiszaderzs: Németh K. - Katona, Horváth Zs., László, Kolompár, Fütő, Herbály, Kiss, Szatmári, Németh Gy., Mári. Edző: Jeczó András. 6. perc: Kálmán átadásával Kántor ugrott ki a védők közül, beadását Varga bólintotta a há­lóba, 1-0. 25. perc: Lénárt lövése a ka­pufán csattant. 30. perc: Horváth Zs. bal ol­dali szöglete a kapufát érintve hagyta el a játékteret. 60. perc: Molnár hatalmas partdobását Barta fejjel tovább­csúsztatta, Lénárt okosan lapo­san a kapu bal sarkába gurított, 2-0. 75. perc: remek Kántor-Lé- nárt összjáték után utóbbi pom­pás indításával Magyar lefutotta a védőket, és a kapust is kicse­lezve biztosan lőtt a hálóba, 3-0. 85. perc: ismét Németh Gy. keverte meg a hazai védelmet, jó beadását Szatmári 10 méter­ről kapásból rátűzte, de Major bravúrral védett. 87. perc: Kántor pompás in­dításával Magyar meg sem állt a kapuig, 4-0. 90. perc: mintaszerű hazai akció futott a pályán, Kálmán remek átadását Magyar az alap­vonalról élesen a kapu elé ka- nyarította, és Kántor higgadtan a háló közepébe passzolta, 5-0. Rendkívül sportszerű, igen jó iramú és színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak mintaszerű akciók után szerzett szebbnél szebb gó­lokkal hálálták meg szépszámú közönségük bizalmát. Á talál­kozó iramára és színvonalára jellemző, hogy mindkét edző valamennyi játékosával elége­dett volt. Fazekas András: - Ha a szív mellé a tudatosság is párosul, ez az eredmény. Jeczó András: - Tartalékos csapatom egy kis szerencsével akár az egyik pontot meg is sze­rezhette volna. Ifi: elmaradt Bíró András Túrke ve- Kunmadaras 3-2 (2-2) Túrkeve, 200 n., v.: Paróczai Túrkeve: Kiss Zs. - Kiss L, Ducza, Bihari (Pálfi), Kalmár, Fekete, Barna, Debreczeni, Takács L, Bodó, Nagy (Ta­kács A.). Edző: Homoki Ká­roly. Kunmadaras: Sipos - Lé­vai, Kovács, Hosszú, Tüdős, Balogh B., Oros (Nagy), Ró­zsa, Máté, Varga, Balogh G. Edző: Juhász Ferenc. 9. perc: formás hazai táma­dás végén Takács I. kilépett a védők között, és a kapuba he­lyezett, 1-0. 15. perc: Oros a tizenhatos bal oldali sarkától végezhetett el szabadrúgást, lövése nyomán a labda a gólvonalon túl landolt, 1- 1. 25. perc: a madarasi csatárok heves ostroma ismét gólt ered­ményezett, újfent Oros talált a hálóba, 1-2. 41. perc: Nagy ügyes labda- szerzés után az ötös bal oldali sarkáról célozta meg a kaput, s labdája a menteni akaró Lévai lábáról a léc alá vágódott, 2-2. 82. perc: a veszély megint csak a bal szélről fenyegette a vendégeket, egy beívelést köve­tően Bodó lesgyanús helyzetből fejelt a léc alá, 3-2. A második félidőben nyo­masztó fölényben játszottak a hazaiak, mégis izzadságszagú győzelmet arattak. Jók: Kalmár, Barna, Debre­czeni, Bodó, ill. Sipos, Balogh B., Kovács, Hosszú, Oros Homoki Károly: - Jó játék- vezetés, megérdemelt győze­lem. Juhász Ferenc: - A látottak alapján a hazaiak rászolgáltak a győzelemre, de Túrkeve jobb csapat annál, hogy partjelzői segítségre szoruljon. Ifi: Túrke ve-Kunmadaras 2-0 Márki Kenderes- Kun FC 3-1 (0-0) Kenderes, 250 n., v.: Varga Kenderes: Galó - Demeter M., Ferenczi (Demeter Cs.), Magyar, Agócs, Molnár (La­katos), Fábián, Szerencsi, Ba­rabás (Simon), Csepregi (Lódi), Horváth. Edző: Ma­gyar József Kun FC: Berkes - Molnár Cs. (Molnár F.), Boros Cs., Patkó, Barna, Balogh, Csillag, Boros T., Vona, Kun, Rusz. Edző: Szabó András 53. perc: Molnár szép cse­lekkel lépett ki a védők közül, és elegánsan a hálóba lőtt, 1-0. 77. perc: Fábián beadását a fiatal Simon a kapust meg­előzve fejelt a hálóba. 2-0. 80. perc: Molnár szerezte csapata harmadik gólját, 3-0. 86. perc: jobb oldali beadást követően az elalvó hazai védők között Csillag nyolc méterről a hosszú sarokba lőtt, 3-1. Közel egy órán keresztül egyenrangú ellenfél volt a fiatal vendégcsapat, ám ezt követően magabiztos győzelmet aratott a rutinosabb Kenderes. Jók: Molnár, Csepregi, Hor­váth, Simon, ill. Patkó, Boros Cs., Csillag Magyar József: - Meg kellett küzdeni a győzelemért a jó ké­pességű fiatalok ellen. Szabó András: - Megérde­melten nyert a hazai csapat. Ifi: Kenderes-Kun FC 2-1 Korpás Tiszaörs- Tiszagyenda 1-0 (0-0) Tiszaörs, 250 n., v.: Pató Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Fekete (Ádám), Koncz (Kovács P.), Bállá A., Barna. Edző: Fekete László. Tiszagyenda: Csőke - To- migold, Héder, Varga, Jenei, Sipos, Kiss, Tóth, Farkas, Bo­ros (Papp), Péter. Edző: Tóth Gábor. 50. perc: Bállá Károly sza­badrúgását a kapus még ki­ütötte, a kipattanó labdát azonban Koncz a hálóba fejelte, 1-0. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak nagy nehezen, egy sze­rencsés találattal szerezték meg a győzelmet. Jók: Balia K., Kovács Bar­nabással az élen a védelem, ill. az egész csapat Fekete László: - Kiszenved­tük a győzelmet. Tóth Gábor: - Szerencsés góllal nyert a hazai csapat. Ifi: Tiszaörs-Tiszagyenda 7-0 Fekete László Tiszaroff- Homok 0-3 (0-2) Tiszaroff, 200 n., v.: Kiss A bajnoki címre is esélyes vendégek biztosan nyertek. Ifi: Tiszaroff-Homok 0-2 Fegyvernek- Abádszalók 3-2 (1-2) Fegyvernek, zárt kapu mö­gött. V.: Csató Az állás Jászsági csoport 1. Besenyszög 13 10- 3 36-12 20 2. J.fénysz. 13 8 1 4 27-10 17 3. Jászlad. 13 6 3 4 22-15 15 4. Z.rékas 13 6 3 4 13-11 15 5. J.szentan. 13 5 4 4 24-19 14 6. Kőtelek 13 4 6 3 18-16 14 7. J.jákóhal. 13 6 2 5 14-13 14 8. Tiszajenő 13 6 2 5 18-21 14 9. J.ároksz. 13 3 4 6 16-24 10 10. P.monostor 13 3 3 7 13-23 9 11. Jászdózsa 13 3 3 7 15-30 9 12.Jászágó 13 1 3 9 11-33 5 Ifjúságiak 1. J.ároksz. 13 10 3 - 33-11 23 2. Besenyszög 13 8 3 2 54-12 19 3. Jászlad. 13 8 3 2 38-32 19 4. Kőtelek 13 7 3 3 37-18 17 5.Jászágó 13 4 5 4 21-23 13 6. J.fénysz. 13 5 2 6 35-29 12 7. J.szentan. 12 5 2 5 26-21 12 8. Tiszajenő 13 5 2 6 26-34 12 9. J.jákóhal. 13 2 5 6 16-32 9 10. P.monostor 12 2 3 7 21-44 7 11. Jászdózsa 13 2 2 9 21-50 6 12. Z.rékas 13­5 8 9-31 5 Kunsági csoport 1. Tiszaörs 17 12 2 3 37-14 26 2. R.újfalu 17 10 5 2 31-12 25 3. Homok 17 10 4 3 53-27 24 4. Kenderes 17 9 3 5 36-16 21 5. Cibakháza 17 9 2 6 32-29 20 6. Fegyvernek 17 7 6 4 26-25 20 7. Túrkeve 17 8 2 7 25-21 18 8. Abádszalók 17 6 4 7 22-29 16 9. Tiszaderzs 17 7 1 9 27-36 15 10. Kengyel 17 6 2 9 27-32 14 11. Kun FC 17 5 4 8 27-42 14 12. Kunmadaras 17 3 6 8 28-36 12 13. Tiszaroff 17 2 5 10 23-46 9 14. Tiszagyen. 17 4 13 12-41 4 Ifjúságiak 1. Kenderes 17 14 2 1 66- 11 30 2. Túrkeve 17 12 1 4 66- 14 25 3. Fegyvernek 16 12 1 3 60- 17 25 4. Tiszaörs 17 II 2 4 55- 20 24 5. Abádszalók 17 11 1 5 55- 22 23 6. Cibakháza 16 8 2 6 32- 23 18 7. Homok 17 8 2 7 39- 34 18 8. Kengyel 16 8 1 7 43- 33 17 9. Kun FC 17 7 2 8 25- 31 16 10. R.újfalu 17 6 1 10 27- 35 13 11. Kunmadaras 17 4 1 12 25- 60 9 12. Tiszaroff 17 4- 13 33- 76 8 13. Tiszaderzs 16 2- 14 19-105 4 14. Tiszagyen. 15 1- 14 11- 75 2 Fegyvernek: Domány - Fridrick, Báner (Göblyös J.), Kapás, Batta, Bukta, Guth, Szász, Göblyös Cs., Csörgő, Karkusz (Boicu). Edző: Mol­nár Ferenc. Abádszalók: Szabó ­Czicze, Juhász (Puzsoma), Szekeres, Nagy, Hamar, Tóth, Angyal (Kovács), Lóié, Varga (Balogh), Szombati. Edző: Tóth Imre. 18. perc: Varga 18 méteres szabadrúgásból szép gólt lőtt a jobb sarokba, 0-1. 38. perc: Varga szöglet után 5 méteres fejessel növelte a vendégek előnyét, 0-2. 44. perc: a kilépő Kapást már csak fölrúgni tudták a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Bata a kapu közepébe vágta, 1-2. 58. perc: szögletből egyenlí­tett a hazai csapat, Bukta beadá­sát Fridrick 8 méterről fejelte a léc alá, 2-2. 78. perc: Kapás védői kísé­rettel szerezte meg csapata győztes találatát, 3-2. Esős időben, a csúszós pá­lyán hatalmas küzdelem folyt, melyben a jobb erőkből álló Fegyvernek 0-2-ről fordított a szívósan küzdő, de hamarabb elfáradó vendégekkel szemben. Jók: Bata, Fridrick, Kapás, ill. Angyal, Varga Molnár Ferenc: - Kitűnő já­tékvezetés mellett jobb erőnlét­ben lévő csapatom megérdemel­ten győzött a sportszerűen küzdő Abádszalók ellen. Tóth Imre: - A tizenegy ámokfutó, hetven rendező mel­lett, az erélytelen bírói hármas­nak köszönhetően tartotta ott­hon a pontokat. Ifi: Fegyvernek-Abádszalók 2-0 Kelemen Csaba A sötét mezes szalókiak kétgólos előnyről vesztettek