Új Néplap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-20 / 92. szám

1994. április 20., szerda Sport 15 Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági és Jászsági csoport A botrány hatására Tiszajenőn a visszalépést fontolgatják Dr. Láposi Lőrinc, a Magyar Detektívszövetség elnöke végezte el a kezdőrúgást Tiszaörsön. Kunsági csoport Tiszaörs- Rákócziúfalu 1-0 (1-0) Tiszaörs, 350 n., v.: Farkas Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Koncz (Ádám), Fényes (Kosina), Bállá A., Barna. Edző: Fekete László Rákócziújfalu: Bálint Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Mucsi, Zakar, Banka, Vígh, Kollár Z., Kollár J. Edző: Fe­kete István 25. perc: Czinege lefutotta a védelmet, alapvonalról vissza­adott labdáját Kecskeméti vágta a kapu közepébe 1-0. A nehéz, csúszós talaj elle­nére igazi rangadót játszott a két csapat. Jók: Kecskemétivel az élen az egész hazai gárda, ill. lelke­sedéséért az egész csapat. Fekete László: - Egy igen jó ellenfelet győztünk le, s ezzel fontos két pontot szereztünk. Fekete István: - 75 perc me­zőnyfölényünk is kevés volt a pontszerzéshez. Ifi: Tiszaörs-Rákócziújfalu 1-2 Fekete Cibakháza- Kun FC 4-0 (2-0) Cibakháza, 300 n., v.: Nagy- pál Cibakháza: Major - Mol­nár, Tóvizi, Kalló, Ábel, Barta, Kántor, Varga (Ki­rály), Lénárt, Burka, Magyar (Tóth J.). Edző: Fazekas And­rás Kun FC: Berkes - Tar (Molnár), Ludasi, Barna, Csillag, Boros Cs., Patkó, Kun, Vona (Nagy), Balogh G., Boros T. Edző: Szabó András 33. perc: Lénárt remek be­adását Kántor helyezte a há­lóba, 1-0. 37. perc: Kántor szögletét Varga hat méterről bólintotta a léc alá, 2-0. 55. perc: Ludasit egy durva közbelépésért kiállította a já­tékvezető. 60. perc: Tóvizi szabadrú­gása a sorfalról Lénárthoz pat­tant, aki 13 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 3-0. 78. perc: Tóvizi egy kapu előtti kavarodásból ügyesen emelt a hálóba, 4-0. A jéggel vegyes felhőszaka­dás ellenére jó iramú mérkőzé­sen a vendégek nem tudtak el­lenállni a gyors, korszerű cibaki akcióknak. Jók: az egész csapat, ill. Kun Z., Balogh G. Fazekas András: - A körül­ményekhez képest helyenként jó játékkal tartottuk itthon a két pontot. Szabó András: - Lénártot (Fotó: Barna) még kunhegyesi sportiskolás korában Európa-szerte nem-tud­ták kikapcsolni a játékból, mi sem boldogultunk vele. Ifi: Cibakháza-Kun FC 1-0 Bíró Túrkeve­Tiszaderzs 4-3 (2-0) Túrkeve, 250 n„ v.: Csató Túrkeve: Tőke - Kiss L, Ducza, Kalmár (Fekete M.), Nagy, Bihari, Barna, Debre- czeni, Takács I. (Fekete R.), Bodó, Takács A. Edző: Ho­moki Károly. Tiszaderzs: Gőz (Kiss A.) - Katona, László, Herbály, Ju­hász (Nagy I.), Fűtő, Dajka (Németh L), Kiss S., Szatmári, Németh Gy., Nagy T. Edző: Jeczó András. 23. perc: Barna 20 méteres szabadrúgását Gőz a jobb sa­rokba tenyerelte, 1 -0. 43. perc: Barna 35 méteres szabadrúgásból ismételt, 2-0. 48. perc: Németh Gy. a ki­futó kapus mellett 8 méterről emelt a jobb sarokba, 2-1. 66. perc: Bihari lendületes előretörés után 25 méterről lőtt a léc alá, 3-1. 77. perc: Kiss 18 méterről szabadrúgásból talált a bal alsó sarokba, 4-1. 84. perc: a hazai védelem lest reklamálva leállt, így Németh I. zavartalanul helyezhetett a há­lóba. 4-2. 89. perc: a könnyelműsködő Duczától Németh Gyula elvette a labdát, és a jobb alsó sarokba gurított, 4-3. Az időjárás okozta szünet jót tett a hazaiaknak, ám biztosnak tűnő győzelmük a végén majd­nem veszélybe került. Jók: Kalmár, Bodó, Barna, Takács A., ill. Szatmári, Fűtő, Herbály Homoki Károly: - Majdnem elszórakoztunk egy szépnek lát­szó győzelmet. Jeczó András: - Kapusok nélkül is lejátszhattuk volna ezt a mérkőzést. Ifi: Túrkeve-Tiszaderzs 10-0 Márki Kengyel­Abádszalók 2-0 (1-0) Kengyel, 300 n., v.: Nagy Kengyel: Major - Szabados, U. Szabó, Fehér, Pénzes (Lé­vai), Szarvák, Gulyás, Ladá­nyi (Kovács), Erdei, Rimóczi Z., Kovács S. Edző: Kovács Tibor. Abádszalók: Szabó - Go- icze, Juhász, Szekeres, Varga (Bácskái), Hamar, Tóth, An­gyal, Kovács, Lóié, Nagy. Edző: Tóth Imre. 18. perc: Rimóczit a tizenha­toson belül Hamar csak szabály­talanul tudta szerelni. A bünte­tőt a sértett higgadtan a jobb alsó sarokba gurította, 1-0. 65. perc: Hamar újabb sza­bálytalansága után mehetett zu­hanyozni. 86. perc: Kovács L. jobb ol­dali beadását Rimóczi passzolta a hálóba, 2-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat kiszen­vedte a győzelmet. Jók: Fehér, Rimóczi, Szar­vák, ill. Tóth, Lóié Kovács Tibor: - A szerdai kupamérkőzés fáradalmaival is sikerült nyernünk a jól játszó vendégek ellen. Tóth Imre: - Minden ide­genbeli mérkőzésen kell egy ti­zenegyes ellenünk, bár a hely­zeteket mi hagyjuk ki. Ifi: Kengyel-Abádszalók 1-2 Rimóczi Fegyvernek- Flomok 3-2 (0-0) Fegyvernek, 200 n„ v.: Veres Fegyvernek: Albert - Frid- rick, Boicu, Kapás (Balogh), Batta, Bukta, Guth, Szász, Göblyös Cs. (Göblyös J.), Csörgő, Karkusz (Kocsis). Edző: Molnár Ferenc. Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Farkas, Cserna (Tóth), Balogh, Szántai, Makó, Németh (Jakab), Szé- nási, Bagosi. Edző: Németh Géza. 50. perc: Batta-Gúth kény­szerítő után utóbbi a kapus mel­lett a jobb sarokba gurított, 1 -0. 70. perc: Tóth a kifutó Albert fölött a hálóba emelt, 1 -1. 77. perc: Szénási 12 méterről szép gólt lőtt, 1-2. 82. perc: az éppen pályára lépő Göblyös J. fordulásból a hosszú sarokba bombázott, 2-2. 87. perc: Fridrick a kapuson átemelte a labdát, és a berob­banó Göblyös J.-nek már nem volt nehéz dolga, 3-2. A helyzetekben, események­ben és gólokban gazdag mérkő­zésen a több helyzetet kihasz­náló hazai csapat öt perc alatt fordította a maga javára a talál­kozót. Jók: Battával az élen az egész csapat, ill. Németh, Ba- gori, Cserna Molnár Ferenc: - Küzdel­mes mérkőzésen frissebben mozgó csapatom megérdemel­ten győzött. Németh Géza: - A védel­münk ma gólképes volt, 2-1-nél már azt hittük, hogy megnyer­tük a meccset. Ifi: Fegyvemek-Homok 1-0 Kelemen Tiszaroff- Kenderes 1-1 (1-0) Tiszaroff, 200 n., v.: Csipe Tiszaroff: Farkas G. - Bóta, Lakatos I., Farkas Z., Farkas L., Magda, Puzsoma O., Far­kas L. II., Pataki, Puzsoma L., Lakatos II. Edző: Puzsoma László. Kenderes: Galó - Demeter, Baktai S., Magyar, Agócs, Fábián (Molnár), Barabás, Szerencsi, Pádár, Baktai B., Horváth (Csepregi). 29. perc: egy lecsorgó labdát Pataki húsz méterről, a védők lába közt lőtte a kapu bal alsó sarkába, 1-0. 44. perc: Magyart a játékve­zető kiállította. 79. perc: Molnár a kapus mellett a jobb sarokba gurított, 1-1. 86. perc: Molnárt a tizenha­toson belül ellökték, a büntetőt a sértett kapufára rúgta. A szerencsét és a játékvezető támogatását sem nélkülöző Ti­szaroff megérdemelt pontot szerzett a helyzetek sokaságát kihagyó Kenderes ellen. Jók: Patakival az élen az egész csapat, ill. Szerencsi, Baktai B. Puzsoma László: - Igazságos eredmény született. Magyar József: - A sok ki­hagyott helyzet miatt itt hagy­tunk egy pontot. Ifi: Tiszaroff-Kenderes 0-4 Korpás Tiszagyenda- Kunmadaras 4-2 (2-2) Tiszagyenda, 250 n., v.: Szabó Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Varga S., Jenei, Sipos J., Papp, Tóth. Farkas L., Boros T. (Kiss Sz.), Péter. Edző: Tóth Gábor Kunmadaras: Sipos J. - Lé­vai, Kovács, Kálmán, Máté, Balogh, Oros, Rózsa, Hosszú, Varga Zs., Farkas Ervin. Edző: Juhász Ferenc 19. perc: Oros lövése a ka­pust érintve vágódott a hálóba, 0-1. 20. perc: Sipos 10 méteres bombája a bal alsó sarokban kö­tött ki, 1-1. 24. perc: Rózsa okosan emelt a léc alá. 1-2. 32. perc: jobb oldali beadás­ból Péter öt méterről egyenlí­tett, 2-2. 68. perc: Héder 30 méteres szabadrúgása a kapust érintve vágódott a hálóba, 3-2. 80. perc: kapu előtti kavaro­dásból Farkas L. talált a hálóba, 4-2. Esős, csúszós talajon a má­sodik félidő alapján nagyobb különbségű hazai győzelem is születhetett volna. Jók: Csőkével az élen az egész csapat, ill. Varga Zs., Ró­zsa Tóth Gábor: - Megérdemelt a hazai győzelem. Juhász Ferenc: - Amíg a helyzeteket nem tudjuk kihasz­nálni, és alapvető hibákból gó­lokat kapunk, addig csak ilyen eredményt érhetünk el. Ifi: Tiszagyenda-Kunmada- ras 1-4 Fábián Jászsági csoport Zagyvarékas- Pusztamonostor 3-1 (2-0) Zagyvarékas, 200 n., v.: Agócs Zagyvarékas: Alapi - Kiss (Polónyi), Major, Dara (Já­nosi L), Alföldi, Jánosi II., Varga, Antal, Zsákai (Pol­gár), Valkó, Mihályi. Edző: Kovács Sándor. Pusztamonostor: Jenes - Szabó, Lakatos, Harnos, Re­zes, Szajka, Balázs, Kocsis, Ibók (Sinka), Dobos, Pethes. Edző: Kovács György. 22. perc: bal oldali beadás után Zsákai gurított a sarokba, 1-0. 35. perc: Mihályi középen le­futotta a vendég védőket, és a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 2-0. 70. perc: jobb oldali beadást követően Polónyi nagyszerű fe­jessel növelte csapata előnyét, 3-0. 75. perc: kapu előtti kavaro­dásból Pethes szépített, 3-1. A körülményekhez jobban alkalmazkodó, több gólhelyze­tet kialakító hazaiak megérde­melt győzelmet arattak. Jók: Antal és Mihályi vezér­letével az egész hazai csapat, il­letve Lakatos, Balázs, Pethes Kovács Sándor: - Nehéz ta­lajú pályán nagyszerű győzel­met arattunk. Kovács György: - Irreális pályán a körülményekhez job­ban alkalmazkodó csapat győ­zött. Ifi: Zagyvarékas-Pusztamo- nostorO-l Koxi Jászszantandrás- Jászladány 4-1 (2-0) Jászszentandrás, 300 n., v.: Kelemen Jászszentandrás: Mályi (Nagy) - Donkó, Szarka, Szabó (Koczka), Király, Busa, Banka, Papp, Rideg, Antal, Oláh. Edző: Szabó Lajos. Jászladány: Földvári Nagy, Tóth L, Varga, Bíró, Tóth G., Puzsomai (Czibak), Dankó, Csikós, Bagi R.. Bagi J. (Suki). Edző: Gémesi Zol­tán. 5. perc: Antal a kapufáról le­csorgó labdát közelről a kapuba vágta, 1-0. 36. perc: Király 20 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sa­rokba, 2-0. 77. perc: Oláht a tizenhato­son belül elütötték, a büntetőt Szarka értékesítette, 3-0. 83. perc: Antal lefutotta a védelmet, és Földvári mellett a hálóba gurított, 4-0. 88. perc: Csikós egy kipat­tanó labdát a kapus fölött ívelt a léc alá, 4-1. Megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Királlyal az élen vala­mennyi hazai játékos, ill. senki Szabó Lajos: - A kedve­zőtlen időben is biztosan nyertük a jászsági rangadót. Gémesi Zoltán: - Nálunk csak a játékvezető volt rosz- szabb. Ifi: Jászszentandrás-Jászla- dány 3-4 Boxi Jászfényszaru- Jászárokszállás 3-2 (2-1) Jászfény szaru, 200 n., v.: Gyurkovics Jászfényszaru: Csécsei - Drabos, Mészáros, Borbély, Pál (Radics), Rózsa, Nagy, Rácz, Vidák, Jarábik, Török. Edző: Pecha Bertalan Jászárokszállás: Tóth Bordás, Ivony, Dósa (Csikós), Dobos, Bobák, Oláh, Kaszab, Kiss, Szabó, Kis-Bakos (Banka). Edző: Ács Jenő 17. perc: egy kapu előtti ka­varodás után Nagy talált a há­lóba, 1-0. 28. perc: Vidák lövése a ka­pusról Borbély elé került, aki kilőtte a bal alsó sarkot, 2-0. 38. perc: egy ártatlannak tűnő szöglethez Csécsei olyan szerencsétlenül nyúlt, hogy a labda saját kapujába került, ön­gól, 2-1. 75. perc: Ivony 25 méteres nagy erejű szabadrúgása a jobb kapufáról vágódott a kapuba, 2-2. 81. perc: Drabos húszméte­res bombája a bal felső sarok­ban kötött ki, 3-2. A csúszós talaj ellenére jó iramú, küzdelmes játék alakult ki. A pontosztoszkodás lett volna a reális eredmény. Jók: Csécsei, Drabos, Bor­bély, Rózsa, Nagy, ill. Bordás, Bobák, Kiss Pecha Bertalan: - Korrekt játékvezetés mellett megérde­melt győzelmet arattunk. Ács Jenő: - Ezen a napon a játékvezető akár a hazaiak me­zét is viselhette volna. Ifi: Jászfényszaru-Jászárok- szállás 1-5 Szabó Jászdózsa- Besenyszög 2-2 (0-0) Jászdózsa, 300 n., v.: Varga Jászdózsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Lágner I., Kiss J., Sánta, Lágner R., Varga, Koczka (Kiss Gy.), Kiss A., Tőzsér. Edző: Sánta György. Besenyszög: Csajbók Szabó, Hajdú, Koncsik, Tóth, Gilszki Cs., Gilszki T. (Hor­váth), Pintér (Danyi T.), Bo- ross. Molnár (Kiss B.), Ficsor. Edző: Kocsis Andor. 55. perc: Kiss A.-t szabályta­lanul szerelték a tizenhatoson belül, a büntetőt Lágner Ri- chárd értékesítette, 1-0. 64. perc: jobbról belőtt lab­dát Ficsor fejjel továbbította a kapuba, 1-1. 71. perc: Horváth kilépett a hazai védők között, és a rövid sarokba bombázott, 1-2. 87. perc: a vendég védők kézzel tisztátak a tizenhatoson belül, az újabb büntetőt ezúttal Kiss J. lőtte a kapu jobb olda­lába. 2-2. Változatos, nagy iramú mér­kőzésen a hazaiak rászolgáltak az egyik pontra. Sánta György: - Kitűnő já­tékvezetés mellett a bajnokcsa­pattól megérdemelt egy pontot szereztünk. Kocsis Andor: - A játék képe alapján a győzelem reáli­sabb lett volna. Jók: Kiss J., Kiss A., Tőzsér, Surányi, ill. Hajdú, Szabó, Gilszki Cs Ifi: Jászdózsa-Besenyszög 3-5 Kovács L. Jászjákóhalma- Jászágó 5-0 (1-0) Jászjákóhalma, 200 n., v.: Kökény Jászjákóhalma: Rostás - Vaskó, Koncsik, Farkas (Mi- dács), Balia, Zsidei Z„ Kisba- lázs, Szabó L, Forgács, Szabó J., Zsidei L. Edző: Bérezési József Jászágó: Barta - Mága, Ré- dei D„ Hájas, Boros, Juhász, Antal, Langó, Csámpai, Ka­szab, Perédi A. Edző: Jenes Miklós 37. perc: Koncsik előreívelé- sét a kapus benézte, 1-0. 67. perc: Szabó szabadrúgá­sát nem védhette Barta, 2-0. 73. perc: Zsidei L. szerezte a harmadikat, 3-0. Az állás Kunsági csoport 1. Tiszaörs 19 14 2 3 40-15 30 2. R.újfalu 19 10 6 3 32-14 26 3. Homok 19 10 5 4 55-30 25 4. Kenderes 19 9 5 5 37-17 23 5. Cibakháza 19 10 3 6 36-29 23 6. Fegyvernek 19 8 6 5 29-31 22 7. Túrkeve 19 9 3 7 30-25 21 8. Tiszaderzs 19 8 1 10 33-40 17 9. Abádszalók 19 6 5 8 22-31 17 10. Kengyel 19 7 2 10 29-35 16 II. Kun FC 19 6 4 9 31-46 16 12. Kunmadaras 19 3 6 10 31-42 12 13. Tiszaroff 19 2 6 11 25-19 10 14. Tiszagyen. 19 2 4 13 18-14 8 Ifjúságiak 1. Kenderes 19 6 2 1 73- 12 34 2. Fegyvernek 18 4 1 3 62- 17 29 3. Túrkeve 19 3 2 4 79- 17 28 4. Abádszalók 19 3 1 5 61- 23 27 5. Tiszaörs 19 2 2 5 58- 23 26 6. Cibakháza 19 0 2 7 36- 27 22 ‘ 7. Kengyel 18 9 1 8 55- 35 19 8. Homok 19 8 2 9 40- 38 18 9. R.újfalu 19 7 2 10 32- 39 16 10. Kun FC 19 7 2 10 25- 33 16 11. K.madaras 19 5 1 13 30- 63 11 12. Tiszaroff 19 5- 14 35- 81 10 13. Tiszaderzs 19 2- 17 19-129 4 14. Tiszagyen. 17 1- 16 13- 81 2 Jászsági csoport 1. Besenyszög 15 il 1 3 48-14 23 2. J.fénysz. 15 9 1 5 31-15 19 3. J.szentan. 15 7 4 4 29-20 18 4. Jászlad. 15 7 3 5 26-20 17 5. J.jákóhal. 15 7 3 5 21-15 17 6. Z.rékas 15 7 3 5 16-14 17 7. Kőtelek 14 5 6 3 20-16 16 8. Tiszajenő 14 6 3 5 20-23 15 9. J.ároksz. 15 3 5 7 18-27 11 10. Jászdózsa 15 3 5 7 17-32 11 11. P.monostor 15 3 3 9 14-27 9 12. Jászágó 15 i 3 11 11-48 5 A Tiszajenő-Kőtelek mérkőzés félbe­szakadt, eredményé nem vettük figye­lembe. Ifjúságiak 1. J.ároksz. 15 12 3 - 45-12 27 2. Jászlad. 15 11 2 2 52-32 24 3. Besenyszög 15 10 3 2 66-16 23 4. Kőtelek 15 8 3 4 42-22 19 5. Jászágó 15 5 5 5 24-30 15 6. J.szentan. 15 6 2 7 36-30 14 7. Tiszajenő 15 6 2 7 29-36 14 8. J.fénysz. 15 5 2 8 37-43 12 9. J.jákóhal. 15 3 5 7 18-35 11 10. P.monostor 15 4 3 8 27-51 11 11. Z.rékas 15­5 10 11-37 5 12.Jászdózsa 15 2 1 12 20-63 5 76. perc: Vaskó jobb oldali beadását Forgács kapásból vágta a hálóba, 4-0. 83. perc: Koncsik mintaszerű labdával indította Forgácsot, akinek lövését a kapus csak bel­jebb tudta segíteni, 5-0. A hazai csapat nehezen tudta feltörni a vendégvédelmet. Jók: az egész csapat, ill. Barta, Hájas Bércesi József: - A körülmé­nyekhez képest helytálltunk. Gyenes Miklós: - Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: Jászjákóhalma-Jászágó 0- 2 Szőllősi Tiszajenő- Kőtelek 1-6-nál félbeszakadt Tiszajenő, 100 n„ v.: Mar- kóth Tiszajenő: Jándi - Jenei (Kocsis), Péter, Katona R., Balázs, Sebestyén, Zatkó, Ka­tona K. (Nagy), Szarvák, Pal- lagi, Farsang. Edző: Szalai István. Kőtelek: Horváth - Ujj, Matúz, Vígh, Nagy, Túri, Föl­des, Boros, Birkás (Szabó), Bozsó, Csörghe. Edző: Papp Lajos. 7. perc: Matúz szabadrúgás­ból szerzett előnyt, 0-1. 12. perc: szöglet után Tűri volt eredményes, 0-2. 20. perc: Szarvák beadását Farsang gurította a hálóba, 1-2. 36. perc: szabadrúgásból Nagy lőtt a léc alá, 1-3. 38. perc: Szarvák szövegelés miatt a kiállítás sorsára jutott. 47. perc: jobb oldali beadás után Birkás növelte az előnyt, 1- 4. 52. perc: szép támadás után Matúz már az ötödik kőtelki gólt szerezte, 1-5. 58. perc: Csörghe kiugrott a védők közül, és a bal sarokba gurított, 1-6. 59. perc: Farsang szabályta­lankodása után a játékvezetőt inzultálta, piros lap lett a „ju­talma”, majd Markóth a mérkő­zésnek is véget vetett. Szalai István: - Játékvezető urak, köszönjük, visszalépünk. Papp Lajos: - Csodálatos ér­zés kőtelkinek lenni. Ifi: Tiszajenő-Kőtelek 2-0 Sepsi