Új Néplap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-07 / 55. szám

1994. március 7., hétfő Sportextra íi Labdarúgás, megyei I. osztály, 18. forduló T-—— A tavasz első meglepetése Újszászon született Kunhegyes - Jászkisér 3-0 (1-0) Kunhegyes, 350 n., v.: Sza- bari Kunhegyes: Gál - Kemecsi, Szabó, Varga, Szoboszlai, Bo- hács, Oláh S. (Kovrig), Sipos, Tóth, Csillag, Bese. Edző: Varga László. Jászkisér: Tajti G. - Farkas Duka, Drávucz, Utassy, Nemes, Farkas L., Bója, Tajti K., Kövesdi, Tarkó. Edző: Bója György. 11. perc: Tóth szögletét Csil­lag fejelte a kapuba, 1-0. 68. perc: Bese helyezett a há­lóba, 2-0. 85. perc: Tóth labdájával Bohács kiugrott, és ügyesen gu­rított, 3-0. A lelkes, szimpatikus Jászkisér foggal, körömmel küzdött a számára minél kedve­zőbb eredményért, de ezen a napon a sok mozgásos és főleg „lövésgyakorlatot” végző haza­iak ellen a lelkesedés kevésnek bizonyult. Korrekt játékvezetés láthatott a szépszámú közönség. Varga László: - Rengeteg helyzetünk töredékét sikerült csak értékesítenünk. Bója György: - Az ered­ményt reálisnak tartom. Jók: Szoboszlaival az élen az egész csapat ill. Farkas J., Far­kas L., Drávucz Ifi: Kunhegyes - Jászkisér 2-2 Kovrig Kunszentmárton - Martfű 1-0 (0-0) Kunszentmárton, 500 n., v.: Nagy R. KUTE: Dudás - Hóbei (Ga- ráz), Szarvák, Sipos, Kiss, Aszalói, Határ (Varga), Tóth, Závoda (Demeter), Imrei L., Pálinkás. Edző: Paulik János. Martfű: Sagát - Erdélyi, Hellenpach, Nagy A., Bartus, Lengyel, Benedek, Kesjár, Honti, Nagy J., Hábensusz. Edzó: Kardos Mihály. 48. perc: Pálinkás 30 méte­res szabadrúgása a felső lécet súrolva került a hálóba, 1-0. 63. perc: A sokat szabályta­lankodó Nagy J. sárga lapja után kiérdemelte a pirosat is. A vendégek birtokolták ugyan többet a labdát, de a ha­zaiak higgadtabbak voltak és egyszer a hálóba is betaláltak. Jók: Dudás (a mezőny leg­jobbja), Pálinkás, Szarvák, Kiss, ill. Kesjár, Nagy A., Hel­lenpach, Bartus Paulik János: - Küzdelmes mérkőzésen nem alakult ki fo­lyamatos játék, de megérdemel­ten nyertünk a nyitányon. Kardos Mihály: - Egy ka­pushiba eldöntötte a mérkőzést. Ifi: Kunszentmárton ­Martfű 0-0 Lázi Jászapáti - Mezőtúr 1-0 (0-0) Jászapáti 300 n. V.: Ferenczi Jászapáti: Tajti - Kiss, Zsi- dei, Borics, Nagy, Tóth L., Tóth L, Kálé, Németh, Deme, Palásti. Edzó: Birkás Nándor. Mezőtúr: Kegyes - Liszkai, Szabó J., Juhász S., Erdósi, Német, Sórés, Kocsis, Juhász J., Forgács (Török), Tanács. Edző: Dávid Tibor. 46. perc: Deme beadását Pa­lásti fejelte a kapuba, 1-0. A hazai gárda tetszetős játék­kal szolgált rá a győzelemre. Jók: Tóth L„ Deme, Németh, Palásti ill. Szabó J., Tanács. Birkás Nándor: - Nehezen kicsikart győzelem volt. Dávid Tibor: - Megérdemel­ten nyert Jászapáti. Ifi: Jászapáti - Mezőtúr 1-2 Illés Tiszaföldvár - Jánoshida 1-2 (0-0) Tiszaföldvár, 200 n. V.: Ve­res Tiszaföldvár: Hérnek - Pa­taki, Herkó L, Bíró (Bokor), G rác sin, Járai, Gál (Nagy), Kollár (Lovas), Dutkon, Szi­kom, Herkó Z. Edző: Szikora Károly. Jánoshida: Herédi - Tóth P., Varga P., Pikó, Eszes, Mol­nári., Kisnémet, Bagi, Berczeli (Tóth G.), Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre. 72. perc: Eszes a kapu jobb oldalába bombázott, 0-1. 76. perc: Szikora büntetőből egyenlített, 1-1. 87. perc: Tóth G. átadását Tóth Cs. pofozta a kapuba, 1-2. A többet és veszélyesebben támadó vendégegyüttesnek a hajrában sikerült eldöntenie a két pont sorsát. Jók: Hemek, Herkó I„ Dut­kon, Grácsin, ill. Bagi, Eszes, Pikó, Kisnémet Szikora Károly: - Küzdel­mes mérkőzésen a vendégcsa­pat megérdemelten nyert. Szabó Imre: - Nehéz szülés volt, de túlvagyunk az életve­szélyen. Ifi: Tiszaföldvár - Jánoshida 0-4 Szikora Újszász - Rákóczifalva 0-3 (0-1) Újszász, 700 n. V.: Farkas Újszász: Rézsó - Makai, Varga, Viola, Szabó, Szilvási, Erdei, Szőjiyi, F.Tóth, Katona (Vígh), Mérész. Edző: Mérész József. Rákóczifalva: Kupeczki • Erdei, Csabai, Mihályi, Szabó, Szeberényi, Silye, Zsidai, Kis, Bárány (Nikula), Ruskó. Edző: Papp István. 21. perc: Ruskó átadását Bá­rány közelről passzolta a há­lóba, 0-1. 68. perc: Szeberényit a bíró szabálytalanságért kiállította. 75. perc: A pattogó labdát Ruskó vágta a hálóba, 0-2. 78. perc: Bárány lövése a bal sarokban kötött ki, 0-3. A tartalékosán játszó újszászi csapat nem tudta megőrizni ve­zető pozícióját a néhol durván játszó Rákóczifalva ellen. Jók: Viola, ill. az egész csa­pat Mérész József: - Az a csapat, amely tíz ember ellen sem tud gólt rúgni, vereséget érdemel. Papp István: - Minden tekin­tetben felülmúltuk Újszászt. Ifi: Újszász - Ráczifalva 0-3 Nagy K. Jászalsó- szentgyörgy - Szászberek 1-0 (1-0) Jászalsószentgyörgy, 300 n. V.: Hagyó Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Kátai (Kákái), Bankó, Kiss F., Turcsányi, Orbán, Bathó, Györgyei (Csirke), Máj­úk, Kiss T. L, Gólya. Edző: Ladányi Tibor. Szászberek: Farkas - Ko­vács, Vasas Zs., Gara (Burda), Tóth, Móra, Újfalusi (Alföldi), Pomáú, Nagy, Bezzeg, Vasas L. Edző: Laki Imre. 5. perc: Urbán jobb oldali beadását Majzik az ötösről ér­tékesítette, 1-0. 70. perc: Móra tizenegyesét Ladányi bravúrral hárította. 75. perc: Pomázit visszahú­zásért Hagyó kiállította. Idényeleji formában játszot­tak a csapatok, a nehéz talajon sok hiba csúszott be mindkét oldalon. A küzdelemre azonban nem lehet panaszuk a nézőknek. Jók: Turcsányi, Majzik, Kiss T. ill. Vasas Zs., Vasas L. Ladányi Tibor: - A jó rajt mindig sokat ér. Laki Imre: - Nem érdemel­tünk vereséget. Ifi: Jászalsószentgyörgy - Szászberek 3-1 Kátai Szajol - Kisújszállás 0-1 (0-0) Szajol, 300 n. V: Kolláth Szajol: Kemenczei - Tóth L, Bódi, Zelei, Nagy J., Tóth Zs., Dudás M. (Csörgő), Nagy Z. (Bernáth), Sós, Szőke (Sán­dor), Dudás M. Edző: Szabó Zoltán. Kisújszállás: Varga - Kása, Ari, Süveges, Kolics, Farkas, Muresán, Hídvégi, Dan, S. Nagy K., Mircea. Edző: Por- handa János. 62. perc: Muresán a későn mozduló kapus alatt, a rövid sa­rokba lőtt, 0-1. A fiatalokból álló hazai csa­pat egyenrangú partnere tudott lenni a nagyobb játékerőt kép­viselő kisújiaknak. Jók: Bódi, Nagy J., Tóth I., ill. Muresán, S. Nagy K., Varga Szabó Zoltán: - A szeren­csésebb csapat egy gólt talált és azzal nyerni tudott. Porhanda János: - A lelke­sen játszó Szajol ellen kiszen­vedtük a győzelmet. Ifi: Szajol-Kisújszállás 2-1 Török Jászboldogháza- Sz. Vegyiművek 2-2 (0-1) Jászboldogháza, 170 n. V: Sulyok Jászboldogháza: Gál - Pet- rócú, Kárpáti, Pető, Földi (Farkas), Mihályi, Győr (Kere­kes), Fodor, Zsilkin (Meny­hárt), Mednyik, Tóth. Edző: Gömöri Béla. Vegyiművek: Gerhát Szabó, Bálint, Kun, Ecseki, Szarvas (Sós), Zsigmond (Ba- zsi), Vadkerti, Pintér, Felföldi, Fehér (Rabovszki). Edző: Hajdú Gábor. 23. perc: Felföldi lepattanó labdából szerzett vezetést, 0-1. 53. perc: Szögletrúgás után Mednyik talált a kapuba, 1-1. 67. perc: Kerekes 18 méter­ről óriási gólt lőtt, 2-1. 85. perc: Jobb oldali beadást Felföldi passzolt a hálóba, 2-2, Jó iramú mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. Jók: Menyhárt, Mednyik, Fodor, Kerekes, ill. Gerhát, Vadkerti, Felföldi Gömöri Béla: - Az első fél­időben a Vegyiművek, a máso­dikban mi voltunk a jobbak. Hajdú Gábor: - A két félidő összképe alapján a pontosztoz­kodás igazságos. Ifi: Jászboldogháza - Sz. Ve­gyiművek 2-2 Fajka Tószeg ­Alattyán 1-2 (0-1) Tószeg, 400 n. V: Jancsó Tószeg: Bottyán - Erkán, Súlágyi, Csútár, Buknicz, Kiss, Zsidai (Kolozsi), Drágán (Pá­linkás), Alexander, Tóth, Vincze. Edző: Rózsavölgyi László. Alattyán: Pesti - Vass, Nyeste, Juhász, Szabó Z. (Tóth L), Szabó S., Mosonyi A., Fe­kete, Bujáki (Ferencsik), Kal­már, Mosonyi Cs. (Mosonyi L.). Edző: Major Antal. 11. perc: Fekete átadását Mosonyi Cs. lőtte a kapuba, 0-1. 53. perc: Mosonyi A. beadá­sát Szabó S. a kapu jobb alsó sarkába vágta, 0-2. 89. perc: Tóth fejesgóllal szépített, 1-2. A helyzeteit elpuskázó hazai együttes nem tudott revansot venni az őszi fordulóban el­szenvedett vereségért. Jók: Bottyán, Buknicz, Kiss, Vincze ill. Mosonyi A., Kalmár, Nyeste, Fekete. Rózsavölgyi László: - A két együttes támadójátéka közti kü­lönbség döntött. Major Antal: - A jó képes­ségű Tószeg legyőzésével újból megmutatta csapatom igazi ere­jét. Ifi: Tószeg - Alattyán 2-1 Sulyok Női OB I. Szolnoki TE - Pécsi Fortuna 0-2 (0-1) Szolnok, 100 n., v.: Balogh SZTE: Vincze - Mustár, Szajkó (Nagy G.), Aknainé, Ács, Márki, Lajkó, Mező, Pál- szabó (Polónyi), Lévai, Pádár. Edző: Munkácsi József. 13. perc: Ferencz az álmél- kodó szolnoki védők és a későn kifutó Vincze mellett a háló jobb oldalába továbbított, 0-1. 65. perc: Arnold ballal, fél fordulattal a léc alá bombázta, 0-2. Az idényeleji formát mutató szolnoki lányok trénere mind­össze a Szegedről igazolt Márki Andrea bemutatkozásának örülhetett. Jók: Ács, Márki ill. Ferencz, Arnold, Lőj Munkácsi József: - Jobb el­lenféltől nem szégyen kikapni. Hunyadi Tibor: - Nehéz kö­rülmények között szereztük meg a tabella harmadik helyét. Urbán Aknainé nehezen boldogul a pécsi támadóval Tihanyi Lajos­Vámos és Patócs a pengeművészek A lányok versenyében is hatalmas csata dúlt a tusokért Tihanyi Lajos, az egykori ki­váló vívó emlékére rendezett tornát a megyei szövetség. A jó hírű vívómester hosszú ideig nevelte a fiatal tehetségeket a Szolnoki MÁV-nál, majd né­hány évig a Jász-Nagykun- Szolnok Megyei Vívószövetség elnöki tisztét is betöltötte. Meglepően népes mezőny gyűlt össze a MÁV MTE Véső utcai csarnokában. Pedig a meghívott szentesiek csupán három fővel képviseltették ma­gukat, lévén az eddig támoga­tásként kapott vasúti szabadje­gyüket megvonták tőlük. A debreceniek ellenben kitettek magukért, egész „hadsereggel” érkeztek a Tisza-parti városba. Hozzájuk társult még a házi­gazdák csapata, így összesen hatvan fő kezdte meg reggel ki­lenc órakor a küzdelmeket. Legtöbben a lány tőr szám­ban szerepeltek, így azt három fordulóban rendezték meg. A fiú tőrözők hét „kanyarban” bi­zonyíthatták tehetségüket, a harmadik fegyvernemben, a kardban azonban jóval keve­sebben indultak. A debreceni csapat kuriózuma volt, hogy edzőjük, Patócs Zsolt, fiát és három lányát is elhozta, akik fi­gyelemre méltóan szerepeltek. A lányok versenyében tanítvá­nya, Vámos Judit bizonyult leg­jobbnak, mögötte a szentesi Földesi Gabriella végzett. A harmadik helyezett a szintén debreceni Juhász Judit lett. A fiúk között mindkét számban hármas hajdúsági siker szüle­tett. Tőrben és kardban is Pa­tócs Ákos szerezte meg az aranyérmet, Vállai István és Balogh Péter pedig testvériesen megosztozott az ezüst-, illetve bronzmedálokon. A szolnokiak közül Béri Ágnes és Arany Bence volt a legeredménye­sebb, két negyedik és egy ötö­dik helyezést „gyűjtöttek be”. Női megyei kézilabda-bajnokság Rangadót nyert a Szpari A megyei női versengés ezút­tal a túrkeveiek pécsi vendég- szereplése miatt nem volt teljes, míg az előző fordulóból a JTKF DSK-Tomajmonostora találko­zót játszották le pótlólag. Martfű-Szolnoki Spartacus 9-10 (4-5) Legjobb dobók: Mészárosné 3, ill. Gálné 4, Tóth 2. A bajnokság végeredményé­nek kialakulásának szemszögé­ből rangadó volt a két együttes találkozója, amelyen kevés gól esett, ellenben annál nagyobb küzdelmet hozott. Döntőnek bi­zonyult, hogy a Szpari a kriti­kus helyzetekben rá tudta eről­tetni játékát a hazaiakra. Kiváló kapusteljesítmények és csapat­játékok jellemezték a mérkő­zést, amelyen megérdemelt szolnoki győzelem született, pedig a vendégek három hetest kihagytak. JTKF DSK-Tomaj­monostora 33-15 (14-7) Ld.: Bánfi 6, Sík 6, Rédei 7, Sándor 7, ill. Szikszai 11, Laka­tos 3. Elmaradt mérkőzésen: JTKF DSK-Tomaj­monostora 34-14 (20-4) Ld.: Baráth 9, Csík 7, Bánfi 6, ill. Szikszai 6, Lakatos 3. A két találkozó eredménye hűen tükrözi a két csapat közötti számottevő különbséget. Sz. Spartacus-Mezőtúri Sportiskola 19-22 (8-4) A Martfű elleni győzelem könnyelművé tette a szolnoki csapat tagjait, ezért megérde­melt a sportiskolás siker. Nádas Miklós (Sz. Sparta­cus): - A vereség főleg az én hibám, de úgy érzem, ezt meg­engedhettük magunknak. Gratu­lálok a mezőtúriak fegyelme­zett, jó játékához. Martfű-Mezőtúri Sportiskola 16-18 (7-1) Ld.: Fekecsné 5, Tóvizi 4, ill. Tokács 3. A szolnokiak elleni mérkőzés fizikailag és szellemileg is sokat kivett a fiatal mezőtúriakból, akiknek még talán a teherbírá­suknál nagyobb feladat napi két összecsapás a felnőtt mezőny­ben. A házigazdáknak ezt a mérkőzést mindenképpen meg kellett nyerniük ahhoz, hogy versenyben maradhassanak a bajnoki címért folytatott harc­ban. A megyei bajnokságot a Spartacus vezeti 22 ponttal (gólkülönbsége 306-183), ugyancsak 22-vel Martfű a má­sodik (305-194), tőlük tízzel (247-207) lemardva Mezőtúr következik, aztán a JTKF DSK 10 (239-186), a Túrkeve II. 2 (154-172), végül a pont nélküli (122-417) Tomajmonostora. Az NB I. állása 1. B.csaba 16 10 3 3 38-13 23 2. Vác 16 9 5 2 36-18 23 3. FTC 16 10 3 3 31-15 23 4. Kispest 16 8 4 4 37-21 20 5. Rába ETO 16 8 4 4 28-18 20 6. Csepel 16 8 4 4 23-27 20 7. Debrecen 16 8 3 5 24-19 19 8.Újpest 16 6 4 6 22-19 16 9. Videoton 16 5 5 6 20-25 15 10. Siófok 16 4 6 6 19-27 14 11. Sopron 16 4 5 7 22-30 13 12. Pécs 16 3 6 7 16-26 12 13. Vasas 16 4 3 9 21-26 11 14. MTK . 16 3 5 8 19-34 11 15. BVSC 16 2 5 9 16-37 9 16. Haladás 16 2 3 11 14-31 7 Megyei I. osztály 1. Jánoshida 18 12 2 4 50-29 26 2. Kunhegyes 18 12 2 4 30-12 26 3. Új szász 18 12 2 4 35-18 26 4. Kisújsz. 18 11 3 4 45-21 25 5. Alattyán 18 9 5 4 29-22 23 6. Jászapáti 18 9 3 6 23-21 21 7. Mezőtúr 18 6 8 4 25-13 20 8. Tószeg 18 8 4 6 29-26 20 9. Rákóczii. 18 8 4 6 22-20 20 10. Martfű 18 8 4 6 28-27 20 11. Kunszentm. 18 7 4 7 32-30 18 12. J.alsósz. 18 6 4 8 20-29 16 13. Szászberek 18 5 5 8 14-16 15 14. J.boldogh. 18 6 3 9 26-33 15 15. Sz.Vegyim. 18 4 6 8 16-23 14 16. Tiszaföld. 18 4 1 13 19-49 9 17. Jászkisér 18 1 4 13 23-43 6 18. Szajol 18 1 2 15 13-47 4 Ifjúságiak 1. Mezőtúr 18 16 1 1 82-17 33 2. Martfű 18 12 4 2 47-15 28 3. Kunszentm. 18 12 3 3 49-21 27 4. Újszász 18 10 4 4 39-27 24 5. Jánoshida 18 10 2 6 41-24 22 6. Rákóczii. 18 8 5 5 32-29 21 7. Sz.Vegyim. 18 9 2 7 39-44 20 8. Kisújsz. 18 9 1 8 56-30 19 9. Jászkisér 18 7 3 8 25-23 17 10. Alattyán 18 5 7 6 34-50 17 11. Jászapáti 18 4 8 6 36-32 16 12. Kunhegyes 18 6 3 9 23-25 15 13. J.boldogh. 18 5 3 10 27-30 13 14. Tiszaföld. 18 4 4 10 31-39 12 15. Tószeg 18 4 4 10 25-51 12 16. Szajol 18 4 3 11 28-69 11 17. J.alsósz. 18 4 1 13 34-86 9 18. Szászberek 18 3 2 13 14-50 8 A 19. fordulóban: Martfű­Jászalsószent­györgy, Alattyán-Kunhegyeshegyes, János- hida-Újszász, Szolnoki Vegyiművek-Jásza- páti, Szászberek-Jászboldogháza, Kisújszál- lás-KUTE, Rákóczifalva-Szajol, Jászki- sér-Tiszaföldvár, Mezőtúr-Tószeg. Jégkorong A hét végén folytatódott a február 25-26-án 'rrtegkezdétt Koha Csaba-emléktoma Jász­berényben. Míg egy héttel ko­rábban az előkészítő csapatok vetélkedtek egymással, addig most a kölyök korosztály négy együttese, a házigazdák, a Du­naferr, az ÚTÉ és a zólyomiak versengtek. A torna mérkőzései remek színvonalú, kitűnő játékot hoz­tak. Amint az várható volt, az első helyért külön versenyt ví­vott a szlovákok és a dunaújvá­rosiak csapata. Északi szom­szédainknak jobb gólkülönbsé­gük miatt már a döntetlen is elég lett volna a kitűnően felké­szített dunaújvárosiak ellen, de végül ezt a találkozójukat is megnyerték 6-5-re, s így pont­veszteség nélkül nyerték a tor­nát. Ők vehették át az ered­ményhirdetés során a torna fő­védnökétől, dr. Skultéty Sándor címzetes államtitkártól az általa felajánlott vándorserleget. A harmadik helyet eldöntő talál­kozón Kereső Csaba fiai egyet­len góllal maradtak alul a lila-fehérekkel szemben. A kupa és az oklevelek át­adása után a szponzorok jóvol­tából a legjobbakat külön is dí­jazták. Baranyi Szabolcs (Lehel HC) lett a torna legjobb kapusa, Konopka Vladimir (Zvolen) a legjobb hátvéd, míg Szalai Já­nos (Dunaferr) a gólkirály. Az első jászberényi gól szerzője - egyben legjobb hazai játékos­nak választották -, Palla Szil­veszter, valamint a Lehel HC legjobb hátvédje, Palla Mirkó is kapott különdíjat, csakúgy mint a torna legfiatalabb játékosa, Darázs Péter. A legsportszerűbb csapatnak a Lehel HC bizo­nyult, s az eredményhirdetés végén az együttesek egy-egy nagy tortával korcsolyázhattak le a jégről. A kitűnően szerve­zett és lebonyolított torna a Le­hel HC vezetőinek és nem kis részben a hokisszülőknek a munkáját dicséri. És azokét, akik a melegre fordult időjárás ellenére is játékra alkalmas je­get teremtettek. Eredmények: Zólyom-Duna- ferr 6-5, Zólyom-UTE 6-2, Zó- lyom-Lehel HC 7-2. Dunaferr-UTE 7-4, Duna- ferr-Lehel 10-6. UTE-Lehel HC 4-3. A torna végeredménye: 1. Zólyom 6, 2. Dunaferr 4, 3. UTE 2, 4. Lehel HC 0. Szántai