Új Néplap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-30 / 75. szám

1994. március 30., szerda Sport 13 Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági-csoport Csikós mesterhármassal kezdte a szezont Jászladányon A fehérnadrágos rékasi támadók időnként alaposan megkever­ték a jákóhalmi védelmet F.: Barna Zagyvarékas - Jászjákóhalma 1-0 (0-0) Zagyvarékas, 100 n., v.: Pál Zagyvarékas: Alapi - Kiss, Dora, Jánosi, Varga. Mihályi, Antal, Major, Polgár, Valkó, Zsákai. Edző: Kovács Sándor. Jászjákóhalma: Rostás - Migács, Farkas, Móczó, Bállá (Vaskó), Szabó J., Kisbalázs, Koncsik, Forgács, Szabó I„ Zsidei. Edző: Bérezési József. 68. perc Kapu előtti kavaro­dásból Major fejelt a kapuba, 1-0. Küzdelmes, taktikus mérkő­zésen a győzelmet jobban akaró, lelkesebb hazai csapat győzött. Jók: az egész csapat, ill. Ros­tás, Bállá, Koncsik Kovács Sándor: - A döntet­lenre játszó vendégek ellen ér­tékes győzelmet arattunk. Jó lenne, ha a kevés nézőnk a csa­pat mellé állna. Bérezési József: - Nem ér­demeltünk vereséget. Ifi: Zagyvarékas-Jászjákó­halma 1-1 Koxi Jászladány - Jászágó 5-0 (2-0) Jászladány, 100 n., v.: Veres Jászladány: Földvári Nagy, Tóth Gy., Varga, Bíró, Csikós, Dankó, Tóth I. (Suki), Puzsomai (Győr), Bagi R., Bagi J. (Czibak). Edző: Gé- mesi Zoltán Jászágó: Barta - Mága, Bo­ros, Langó (Hájas), Juhász, Antal, Peredi B. (Kaszab), Szénási J., Peredi A., Csám­pai, Szénási B. Edző: Jenes Miklós 23. perc: Puzsomait gólhely­zetben szabálytalanul szerelték. A megítélt büntetőt Csikós ér­tékesítette, 1-0. 35. perc: Ezúttal Dankót ka­szálták el a tizenhatoson belül. A tizenegyest a sértett magabiz­tosan helyezte a hálóba, 2-0. 55. perc: Csikós 20 méteres szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a léc alá, 3-0. 66. perc: Dankót reklamálás miatt kiállította a játékvezető. 69. perc: Bagi R. a tehetetlen Barta mellett a bal sarokba gurí­tott, 4-0. 85. perc: Védelmi hiba után Csikós elegánsan passzolt a kapu bal oldalába, 5-0. A hazaiak helyenként szipor­kázó játékkal akár nagyobb ará­nyú győzelmet is arathattak volna. Jók: Csikóssal az élen az egész csapat, ill. Barta, Peredi A. Gémesi Zoltán: - Az ered­mény önmagáért beszél. Jenes Miklós: - Gratulálok a hazaiaknak, megérdemelt győ­zelmet arattak. Ifi: Jászladány-Jászágó 1-1 Gémesi Jászárokszállás - Besenyszög 3-0 (2-0) Jászárokszállás, 550 n., v.: Paróczai Jászárokszállás: Tóth Bordás, Ivony, Dósa, Dobos, Bobák, Oláh, Banka, Kiss B„ Szabó Z., Dévai. Edző: Ács János. Besenyszög: Csajbók Koncsik, Hajdú, Tóth, Szabó, Gilszki, Horváth, Pintér, Bo­ros, Kiss, Ficsor. Edző: Kocsis Andor. 25. perc: Szöglet után az őri­zetlenül hagyott Szabó Z. ügye­sen perdített a hálóba, 1-0. 36. perc: Egy előre vágott labdára Szabó Z. csapott le, megkerülte védőjét és meg sem állt a kapuig, 2-0. 75. perc: Kiss B. viharzott el a jobb szélen, laposan belőtt labdájára Dévai jókor érkezett, biztosan lőtt a sarokba, 3-0. Jók: az egész csapat, ill. Koncsik, Hajdú, Pintér Ács János: - A listavezetőt akaratban vertük meg. Kocsis Andor: - A jobb for­mában lévő együttes megérde­melten győzött. Ifi: Jászárokszállás-Beseny- szög 2-0 Farkas János Pusztamonostor - Jászdózsa 1-0 (1-0) Pusztamonostor, 250 n., v.: Horváth 30. perc: A fölényben játszó hazai csapat támadásai végre góllá értek, Harnos István ta­lált a hálóba, 1-0. Közel egyenlő erők küzdel­mében egy szerencsésnek mondható találat döntötte el a két pont sorsát. Mindkét együt­tes idényeleji formát árult el. Ifi: Pusztamonostor-Jászdó- zsa 2-1 Kőtelek - Jászfényszaru 2-1 (1-0) Kőtelek, I00 n., v.: Csőke Kőtelek: Horváth - Újj, Matúz, Visnyei, Bozsó L. (Birkás), Kosik, Csörghe (Szecskó), Tűri, Boros, Bozsó J., Jónás (Vígh). Edző: Papp Lajos. Jászfényszaru: Csécsei - Kolompár, Mészáros, Bor­bély, Rózsa, Pál, Nagy (Rácz L.), Drahos (Rácz Z.), Vidák, Jarabik, Török. Edző: Pecha Bertalan. 19. perc: Jónás szöktetését Bozsó L. centiméterekkel küldte a kapu mellé. 30. perc: Jónás beadását Ma­túz közelről a hálóba fejelte, 1-0. 50. perc: Jónás az üres kapu mellé gurított. 55. perc: Kavarodást köve­tően Török a hosszú sarokba lőtt, 1-1. 72. perc: Egy keresztbe lőtt labda Tűri ügyesen visszafelé gurított, Boros pedig a hosszú sarokba helyezett, 2-1. Korrekt játékvezetés mellett izgalmas, sportszerű mérkőzé­sen megérdemelt hazai győze­lem született. Jók: az egész csapat, ill. Pál, Vidák, Török Papp Lajos: - Idényeleji já­ték, a helyzetek alapján megér­demeltük a győzelmet. Pecha Bertalan: - A jobban akaró csapat nyert. Ifi: Kőtelek-Jászfényszaru 3-3 Bozsó László Tiszajenő - Jászszentandrás 1-2 (0-0) Tiszajenő, 100 n„ v.: Somo­gyi Tiszajenő: Jándi - Jenei, Péter, Kocsis (Fehér), Balázs, Sebestyén, Katona R., Zatkó, Szarvák, Pallagi, Katona K. Edző: Szalai István. Jászszentandrás: Mátyi - Koczka, Szarka, Szabó, Ki­rály, Búza, Banka, Rideg, Oláh, Antal, Demeter, Nagy. Edző: Szabó Lajos. 48. perc: Antal cselezte át magát a védelmen és közelről a hálóba lőtt. 0-1. 53. perc: Pallagi 30 méteres szabadrúgása a bal sarokban kö­tött ki. 1-1. 65. perc: Antal emelt a tehe­tetlen Jándi fölött a hálóba, 1-2. Jók: Pallagi, ill. Antal, Rideg A nagy szélben nem alakult igazán élvezetes játék. Szalai István: - A partjelző eldöntötte a két pont sorsát. Szabó Lajos: - A nagy szelet is legyőztük, értékes két ponttal távoztunk. Ifi: Tiszajenő-Jászszentand- rás 1-1 Sepsi Ildikó Tiszaderzs - Fegyvernek 1-2 (0-2) Tiszaderzs 100 n.. v.: Kolláth Tiszaderzs: Gőz (Kiss) - László, Szűcs, Katona, Pető (Kolompár), Dajka, Herbály, Kiss, Szatmári, Németh, Nagy. Edző: Jeczó András Fegyvernek: Domány - Fid- rik, Balogh, Kapás, Bata, Bukta, Guth (Baicu), Szász, Rózant (Vásárhelyi), Csörgő, Karkusz (Göblyös). Edző: Molnár Ferenc 7. perc: Szatmári szabadrú­gása a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret. 17. perc: Az oldalvonal kö­zeléből szabadrúgást ívelt be Bukta, a szabadon hagyott Bata pedig könnyedén fejelt a bal sa­rokba. 0-1. 26. perc: A lagymatag játé­kot Guth 11 méteres kapáslö­vése teszi egy szempillantás alatt izgalmassá, a labda a felső kapufáról vágódott a gólvona­lon túlra, 0-2. 90. perc: Szűcs szép egyéni játék után csökkentette a hát­rányt, 1-2. Ez a találkozó méltatlan volt a megyei másodosztály színvo­nalához, elgondolás nélküli csapkodó játék folyt, melyben a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Katona, Szatmári, Nagy, ill. Domány, Guth, Csörgő Jeczó András: - Játékosaim már megtanultak dumálni a pá­lyán. Kiváló játékvezetés volt. Molnár Ferenc: - Úgy ér­zem, megérdemelten nyertünk egy jó derzsi csapat ellen. Richter Tiszaörs - Tiszaroff 5-0 (1-0) Tiszaörs, 150 n„ v.: Markócz Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Koncz (Kovács P.), Fényes, Bállá A. (Ádám), Barna. Edző: Fekete László. Tiszaroff: Farkas G. - Bóta (Csóó), Lakatos L., Farkas A., Farkas Lajos., Farkas Zs., Puzsoma O., Farkas László, Jánosi (Puzsoma P.), Puzsoma L. Lakatos I. Edző: Puzsoma László. 33. perc: Kecskeméti jobb oldali beadását Barna kapásból vágta a bal felső sarokba, 1-0. 55. perc: Fényes keresztlab­dáját Bállá Károly helyezte a kapu bal oldalába, 2-0. 70. perc: Kecskeméti lefu­totta az egész védelmet, Bar­nához játszott, aki a kapust is Nemcsak a levegőben, a föl­dön is a kőtelkiek (balról) uralták a játékot kicselezve lőtt a hálóba, 3-0. 75. perc: Jobb oldali támadás végén Bállá Károly növelte a hazaiak előnyét, 4-0. 88. perc: Czinege labdájával Barna kiugrott és beállította a végeredményt, 5-0. Kiváló játékvezetés mellett a mérkőzést szinte végig támadó hazai csapat ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a gyenge napot kifogó vendégek ellen. Jók: Gál, Kecskeméti, Czi­nege, ill. Farkas G., Farkas L. Fekete László: - Korrekt já­tékvezetés mellett biztos győ­zelmet arattunk. Puzsoma László: - Tartalé­kos csapatom csak ennyire volt képes, a jobb erőkből álló Ti­szaörs ellen. Ifi: Tiszaörs-Tiszaroff 4-0 Kunmadaras - Kengyel 1-1 (0-1) Kunmadaras, 200 n„ v.: Nagy I. Kunmadaras: Sipos - Lé­vai, Kovács, Kálmán (Máté), Hosszú, Balogh, Hunyadi, Rózsa, Tüdős (Farkas), Varga, Török (Oros). Edző: Juhász Ferenc. Kengyel: Major - Szabados, Szőke, Angyal, Lévai, Szar­vák, Gulyás, Ladányi, Kovács S. , Rimóczi, Bontovics (Csík). Edző: Kovács Tibor. 15. perc: Rózsa jó indításával Varga lépett ki a védők közül, a 16-oson belül szabálytalanul szerelték, a játékvezető sípja azonban néma maradt. 40. perc: Rimóczi egy félpá­lyán szerzett labdával jó csellel lerázta Kálmánt, lövését Sipos még bravúrral kiütötte, a szem­füles Ladányi azonban közelről a hálóba talált, 0-1. 73. perc: Farkas jobb oldalról beívelt szöglete elszállt a fejek felett. Török visszaemelését Ba­logh közelről a hálóba vágta, 1-1. Jó iramú, de közepes színvo­nalú mérkőzésen a kihagyott gólhelyzetek alapján akár mindkét csapat győzhetett is volna. Jók: Varga, Balogh, Máté, Hunyadi, ill. Rimóczi, Ladányi, Szarvák Juhász Ferenc: - A második játékrészben mutatott játék alapján akár győzhettünk is volna. Kovács Tibor: - Két lelkes csapat csapott össze, az ered­ményt igazságosnak tartom. Ifi: Kunmadaras-Kengyel 3-3 Zimán Sándor Kunhegyes - Homok 0-4 (0-0) Kunhegyes, 150 n., v.: Varga Zsolt Kunhegyes: Berkes - Mol­nár, Ludasi, Boros Cs., Patkó, Barna, Balogh, Csillag, Boros T. , Vona, Kun. Edző: Szabó András. Homok: Nagy M. - Szőke (Makó), Nagy Z., Kovács, Cserna, Szántai, Szénási (Si- monyik), Jakab (Tóth), Né­meth, Balogh, Bagossy. Edző: Németh Géza. 49. perc: Szénási jól helye­zett lövéssel szerzett vezetést, 0-1. 61. perc: Egy gyors, korszerű kontratámadás végén a csere­ként beállt Tóth lőtt szép gólt, 0-2. 77. perc: Németh 16 méter­ről vette be Berkes hálóját, 0-3. 89. perc: Balogh szép egyéni teljesítmény után beállította a végeredményt, 0-4. A végig sportszerű mérkőzé­sen a szimpatikusán küzdő ha­zai fiatalok egyetlen pillanatra sem adták föl a küzdelmet. Ál­landó támadásaik nem vezettek sikerhez. A rutinosan játszó vendégek jó helyzetkihasználá­sukkal nyertek. Jók: Patkó, Balogh, Csillag, ill. Nagy M., Szénási, Németh Szabó András: - Aki nem látta a meccset, el sem hiszi, hogy meg is nyerhettük volna. Németh Géza: - Adtunk egy félidőnyi előnyt a fiataloknak. A második félidőben a mi ruti­nunk döntött. Ifi: Kunhegyes-Homok 0-0 Nagy Kálmán Rákócziújfalu - Cibakháza 1-0 (1-0) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Farkas Rákócziújfalu: Bálint Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Mucsi (Banka A.,). Zakar, Göncző, Vígh, Kollár Z., Kol­lár J. Edző: Fekete István. Cibakháza: Major - Fa­ragó, Tóvizi, Ábel, Barta, Kálló (Magyar), Kántor, Varga (Beregszászi), Kálmán. Burta, Lénárt. Edző: Fazekas András. 26. perc: Távoli szabadrú­gásból Kollár Z. nagy gólt lőtt. 1-0. 40. perc: Vígh jobb oldali beadását Göncző két méterről fejelte az üres kapu mellé. Csapkodó játékban egy jól el­talált szabadrúgás-gól döntötte el a két pont sorsát. Jók: Zakar, Banka, ill. az egész csapat. Fekete István: - Korrekt já­tékvezetés mellett megérdemel­ten nyertünk. Fazekas András: - Egy po­tyagól eldöntötte a mérkőzést, nem érdemeltünk vereséget. Ifi: Rákócziújfalu-Cibakháza 3-1 Kiss János Abádszalók - Kenderes 2-1 (1-0) Abádszalók, 250 n., v.: Kö­kény Abádszalók: Szabó - Kiss, Hamar, Puzsoma (Bácskái), Juhász, Czicze, Nagy, Angyal (Szekeres), Varga, Szombati (Kovács), Lóié (Tóth). Edző: Tóth Imre. Kenderes: Galó - Agócs, Pádár, Demeter M., Baktai, (Demeter Cs), Barabás, Fe- renczi, Horváth, Fábián, Kug- ler, Csepregi (Ferenczi). Edző: Magyar József. 1. perc: Az elmélázó védők között Angyal szerzett labdát, majd kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. 48. perc: Szöglet után kifejelt labdát Nagy, kapufára vágta. 58. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgás után Kugler kilé­pett a védők közül és nem hi­bázta el a ziccert, 1 -1. 78. perc: Varga forintos lab­dáját Kovács előbb a kapusba lőtte, a visszapattanót azonban már a léc alá vágta, 2-1. Több biztosnak látszó helyze­tet hagyott ki mindkét csapat. A hazaiaknak mintha fontosabb lett volna a két pont. Jók: Czicze, Kiss, Varga, Szabó, ill. senki Tóth Imre: - Végre két hely­zetet belőttünk, s ez ma elég volt. Magyar József: - Saját ma­gunkat vertük meg. Ifi: Abádszalók-Kenderes 1-3 Tóthné Ács Mária Tiszagyenda - Túr ke ve 0-0 Tiszagyenda, 150 n., v.: Se­bestyén Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Varga S., Jenei, Sipos, Varga Z., Péter, Tóth, Farkas, Boros (Kiss Cs.). Edző: Tóth Gábor. Túrkeve: Kiss Zs. - Bihari (Debreceni), Fekete R., Fekete M., Barna, Kiss I., Takács, Nagy, Pálfi, Bodó, Ducza. Edző: Homoki Károly. 7. perc: Sipos lövését bravúr­ral védte Kiss Zs. 32. perc: Nagy szándékos kezezését a bíró sárga lappal „jutalmazta". 88. perc: Pálfi utánrúgásért csak sárga lapot kapott. Az egyenlő erők küzdelmé­ben egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Jók: Tonigolddal az élen az egész csapat, ill. Barna G„ Ducza, Debreceni Tóth Gábor: - Lelkesedésből a csapat és a közönség is jelesre vizsgázott. Homoki Károly: - Igazságos eredmény született, gratulálok a hazaiaknak. Ifi: Tiszagyenda-Túrkeve 2-9 Fábián István Megyei II. o. Jászsági csoport 1. Besenyszög 12 9­3 35-12 18 2. J.fénysz. 12 8 1 3 27- 9 17 3. Z.rékas 12 6 3 3 13-10 15 4. J.jákóhal. 12 6 2 4 14-12 14 5. J.szentan. 12 5 3 4 24-19 13 6. Jászlad. 12 5 3 4 20-15 13 7. Kőtelek 12 4 5 3 18-16 13 8. Tiszajenő 12 5 2 5 17-21 12 9.Jászdózsa 12 3 3 6 15-28 9 10. J.ároksz. 12 2 4 6 11-23 8 11. P.monostor 12 3 7 12-23 7 12.Jászágó 12 1 3 8 10-28 5 A következő forduló párosítása - ápr. 3. (vasárnap), 15.00.: Jászszentandrás-Kőte- lek. Jászjákóhalma-Besenyszög, Jászágó- Jászárokszállás, Jászdózsa-Jászladány. Jászfényszaru-Pusztamonostor, Zagy varé - kas-Tiszajenő. Ifjúságiak 1. J.ároksz. 12 9 3­32-11 21 2. Besenyszög 12 8 2 2 54-12 18 3. Jászlad. 12 8 2 2 33-27 18 4. Kőtelek 12 7 2 3 36-17 16 5.Jászágó 12 4 5 3 21-22 13 6. J.szentan. 11 5 1 5 25-20 11 7. J.fénysz. 12 4 2 6 28-28 10 8. Tiszajenő 12 4 2 6 25-34 10 9. J.jákóhal. 12 2 4 6 16-32 8 10. P.monostor 11 2 3 6 20-37 7 11. Z.rékas 12­5 7 9-30 5 12. Jászdózsa 12 ■> 1 9 16-45 5 A Jászszentandrás-Pusztamonostor el­maradt mérkőzés eredménye nem érkezett meg szerkesztőségünkbe. Kunsági csoport 1. Tiszaörs 16 11 2 3 36-14 24 2. R.újfalu 16 9 5 2 29-11 23 3. Homok 16 9 4 3 50-27 22 4. Kenderes 16 8 3 5 33-15 19 5. Fegyvernek 16 6 6 4 23-23 18 6. Cibakháza 16 8 O 6 27-29 18 7. Túrkeve 16 7 2 7 22-19 16 8. Abádszalók 16 6 4 6 20-26 16 9. Tiszaderzs 16 7 1 8 27-31 15 10. Kengyel 16 6 2 8 26-30 14 11. Kun FC 16 5 4 7 26-39 14 12. Kunmadaras 16 3 6 7 26-33 12 13. Tiszaroff 16 2 5 9 23-13 9 14. Tiszagyen. 16­4 12 12—40 4 A következő fordoló párosítása - ápr. 2. (szombat), 15.00: Tiszaroff-Homok, Fegy- vernek-Abádszalók, Kengyel-Rákócziúj- falu. Ápr. 3. (vasárnap), 15.00.: Cibakháza- Tiszaderzs, Túrkeve-Kunmadaras. Kende­res-Kun FC, Tiszaörs-Tiszagycnda, Ifjúságiak 1. Kenderes 16 13 2 164- 10 28 2. Túrkeve 16 11 1 4 64- 14 23 3. Fegyvernek 15 11 1 3 58- 17 23 4. Abádszalók 16 11 1 4 55- 20 23 5. tiszaörs' Tfe ICl 2 4 48- 20 22 6. Cibakháza 16 8 2 6 32- 23 18 7. Kengyel 15 8 1 6 43- 30 17 8. Homok 16 7 2 7 37- 34 16 9. Kun FC 16 7 2 7 24- 29 16 10. R.újfalu 16 5 1 10 24- 35 11 11. Kunmadaras 16 4 1 11 25- 58 9 12. Tiszaroff 16 4 - 12 33- 74 8 13. Tiszaderzs 16 2 - 14 19-105 4 14. Tiszagyen. 14 1 - 13 11- 68 2 A Fegyvernek-Tiszagyenda és a Ken- gyel-Tiszagyenda mérkőzések elmaradtak. Felhívjuk a megyei II. osz­tályú labdarúgó mérkőzések­ről beszámoló külsős kollégá­ink figyelmét, hogy a húsvéti ünnepek miatt kedden dél­előtt adják le tudósításaikat az 56/424-444-es telefonszá­mon. Kupa­forduló A Magyar Kupa megyei selejtezőinek második for­dulóját szerdán délután 15 órai kezdettel rendezik. A párosítás: Jászfény­szaru - Újszász. Jászárok­szállás - Jánoshida, Puszta- monostor - Jászapáti, Ken­deres - Kisújszállás, Tisza- szentimre - Kunhegyes, Homok - Kunszentmárion, Cibakháza - Mezőtúr, Sza- jol - Rákóczifalva, Kengyel - Tószeg, Szászberek - Jászalsószentgyörgy Döntetlen esetén az ala­csonyabb osztályú együttes jut tovább, az azonos cso­portban szereplő csapatok­nál viszont hosszabbításra, illetve tizenegyesrúgásokra kerül sor. A cél: Amerika A hajdani Magyar Ifjúság Kupa országos kispályás labda­rúgó viadal mintájára, rendezik meg idén a Magyar Árutőzsde Kupa küzdelmeit, melynek végső győztese a helyszínen te­kintheti meg az egyesült álla­mokbeli világbajnokságot. A megyei döntőn három csapat vett részt, győzött a karcagi Kalten Bier gárdája, megelőzve a jászladányi „AC Milan”-t és a szolnoki Szigetkert.