Új Néplap, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-29 / 278. szám

12 Sportextra 1993. november 29., hétfő Teremfoci Talán nem mindenki tudja, az olajbányászok védőszentje Szent Borbála. Ezért már ke­vésbé meglepő, ha a Szolnoki Olajbányász SE öregfiúk csa­pata ezt a nevet adta annak a te­remlabdarúgó-tornának, ame­lyet kimondottan olajipari együttesek részére rendez de­cember 4-én a piros-feketék csarnokában. Még nem tudni, hogy a játéknap reggelén lesz-e közös istentisztelet a Vártemp­lomban, ám annyi bizonyos, hogy 8.30-tól hat csapat részvé­tele biztos. A házigazdák Eger, Füzesgyarmat, Kiskunhalas, Orosháza és Szeged legjobbjai­val mérik öszze gyorsaságukat, erőnlétüket, technikájukat. A délelőtti csoportmérkőzések után 12.00-kor a döntőkre kerül sor, eredményhirdetés a BM Ti- sza-parti üdülőjében lesz, némi misebor kíséretében. Érdekes­ség, hogy a mérkőzéseket Pádár László FIFA-bíró dirigálja majd kellő szigorral. Hokihírek Pénteken a köd leple alatt magabiztos győzelmet aratott a Lehel HC a jégkorong OB I-ben. A vendég debreceniek nemhogy tojások, de még szur­kolóik nélkül is érkeztek a Jász­ság fővárosába. Reményük sem sok volt, csupán az első harmadban voltak partiban a láthatóan ólomlábakon korcso­lyázó kék-fehérekkel, azt azon­ban el kell ismerni, a mezőny legjobbját ők „szállították”. Bán kapus személyében olyan portás állta a meg-megújuló rohamo­kat, akinek cseppnyi ideje nem maradt ámélkodásra. Szinte szi­tává bombázták őt Bálinték, de a derék cerberus csak a védhe- tetlen lövések egy részénél volt hajlandó megadni magát. Az első hazai hokimeccs tehát csu­pán Bán révén hozott látvá­nyosságot, ellenben kedden már jóval nehezebb és küzdelme­sebb derbire van kilátás. Este 18.00-kor ugyanis az alaposan megerősödött Álba Volán lép fel Jászberényben, amely izmo­sodását éppen a herényieknél sokáig szolgálatot teljesítő Pus- karjovnak (ő az edző) és a védő Vaszjuninnak köszönheti. Ere­detileg ők a pályaválasztók. A cserére azért került sor, mert a visszavágót a televízió is közve­títi majd, a nyáron arra alkal­massá tett, fedett jégpályáról, így egy héten belül három hazai találkozót láthatnak a jászberé­nyi szurkolók, akik a keddi ösz- szecsapás után a pénteki „örök­rangadóra” is készülhetnek a Ferencváros vendégjátékának köszönhetően. SZÍN ’93 a körcsarnokban A hét végén Szolnok öt kö­zépiskolája 24 órás vetélkedőn mérte össze erejét, tudását, fel- készültségét. Pénteken szellemi vetélkedőn vettek részt a diákok a művelődési központban, szombaton reggel pedig áttették székhelyüket a Tiszaligeti Sportcsarnokba, ahol - a hely szellemének megfelelően - ügyességi versenyekre került sor a sportcentrum alkalmazot­tainak irányításával. Játékos, tréfás feladatok vár­tak a nem éppen pihent vállal­kozó kedvűdére reggel nyolctól délután háromig, természetesen nonstop. A sorversenyektől, kö­télmászástól és egyéb „nyalánk­ságoktól” kitikkadt csapatok az utolsó feladatban pótolhatták az elveszített folyadékmennyisé­get, ugyanis a küzdőtér túlsó végébe állított lavórba kellett vizet hordaniuk - más szállító- eszköz nem lévén, a szájuk­ban. A csaknam vérre menő óriási küzdelmet hozó csatát s vele a sportcentrum különdíját végül a Széchenyi gimnázium nyerte a Petőfi előtt. Két harmadik lett, a RISZI és a Baross csapata, míg a negyedik helyet a környezet­gazdálkodási szakközépiskola szerezte meg a sportversenyen. Labdarúgó NB I., a 14. forduló elmaradt mérkőzései Csabai lecke Kispesten, Fradi-bukás Fehérvárott Szerda, 16.25 (TV 1): Ferencváros-DVSC Vasas ­Vác FC-Samsung 1-1 (1-1) Fáy utca, 3000 néző, v.: Vavika gólszerzők: Claude (7. p.), illetve Ré- pási (32.) Nyilas nem csak gólpasszával hívta fel magára a Figyelmet sárga lap: Claude (23.), Zvara (50.), Szarvas (84.) jók: Claude, Maczó, illetve Füle, Ara­nyos Vasas: Babócsy - Kecskés (Szarvas 79.), Juhár, Galaschek (Tímár 57.), Maczó - Mónos, Sirinbekov, Földes, Geress - Zvara, Claude Vác FC-Samsung: Koszta - Puglits, Nagy T., Hahn, Aranyos - Kriska, Molnár, Répási (Romanek 52.), Simon - Nyilas (Kasza 90.), Füle A játékvezető meglehetősen visszafo­gott teljesítményt nyújtva, olykor egyér­telmű esetekben is vitathatóan ítélt. Nem csoda hát, hogy mindenki elégedetlen volt a közreműködésével, ami elsősor­ban a váciak részéről mutatkozott meg, de sárga lappal mégis az ugyancsak so­kat szabálytalankodó piros-kékek gaz­dagodtak. A figyelmeztető kártyák be­gyűjtése azonban mégsem egalizálta azt a meg nem ítélt 11 -est, amellyel a Vác ta­lán a győzelmet is megszerezte volna. A meddő mezőnyfölény így csak döntetlent eredményezett. Videoton-Waltham - Ferencváros 3-1 (1-1) Székesfehérvár. 5 000 néző, v.: Vág- ner gólszerzők: Horváth F. (15., 47., 73. p.), illetve Wukovics (13.) sárga lap: Németh (4L), Takács (65.), Bekő (79.) jók: Mitring, Czéh, Horváth F. (a me­zőny legjobbja), illetve Szeder Simon, Lipcsei Videoton-Waltham: Mitring Varga, Balog, Németh - Zimmer­mann, Lörincz, Czéh (Dubecz, 80.), Horváth L. (Bekő, 46.) - Takács, Hor­váth F., Tieber Ferencváros: Szeder - Simon, Te­lek, Kuznyecov, Keller - Lipcsei, Pá- ling, Lisztes - Gregor, Cigan (Kovács, 68.), Wukovics (Nagy Zs., 18.) A lehetőségekhez mérten nagyszerűen felkészített pályán jó iramú küzdelmet vívott a két csapat. A Videoton-Waltham lényegesen jobban használta ki helyze­teit, de elsősorban Horváth Ferenc ér­deme volt a győzelem, aki egymaga há­rom gólt szerzett. MTK ­Siófoki Bányász 2-0 (1-0) Hungária körút, 1 000 néző, v.: Varga S. gólszerzők: Kovács Z. (10. p.), Há­mori (65.) sárga lap: Szalai (66.), illetve Szabadi (70.), Király (85.) jók: Vancsa, Komódi, Kovács Z., il­letve Meksz MTK: Piel - Turbék - Horváth, Szalai, Komódi, Sztanó - Vancsa, Zsi- vótzky, Hámori - Jován (Kenesei, 59.), Kovács Z. Siófoki Bányász: Bíró - Bimbó - Keszeg, Olajos, Meksz, Tóth - Varsá­nyi, Szabadi (Kovács I., 73.), Király - Fischer, Hausner (Molnár, 58.) Letakarított, ám inkább a nemrégiben megalakult magyar bobcsapatnak, sem­mint a futballistáknak kedvező pálya, no meg igen zord idő várta a fővárosban, a Hungária körúton a szombati műsorban fellépő csapatokat. Az állóképességet, sőt, a jégen megállni tudás képességét is alaposan próbára tevő talajon, amelyen ezúttal szó szerint sikamlós „téma” volt a labda, az MTK megérdemelt győzelmet aratott. Egyszersmind nem kell a kék-fe­héreknek az utolsó helyről kezdeniük a tavaszi folytatást. Ma már ennek is örülni kell a Hungária körúti patinás csa­pat háza táján. Kispest-Honvéd - Békéscsabai EFC 0-2 (O-l) Bozsik-stadion, 3500 néző, v.: Bay gólszerzők: Gricajuk (37. p.), Szarvas (84.) sárga lap: Csató (62.) jók: Forrai, illetve Gricajuk, Szenti, Fodor, Szarvas Kispest-Honvéd: Brockhauser - Forrai, Bánfi, Plókai (Sallói, 55.) - Csábi, Pisont, Illés (Hamar, a szünet­ben), Csehi, Dúró - Stefanov, Orosz Békéscsabai EFC: Baji - Mracskó, Usmajev, Szenti, Zahorán - Argyelán (Nagy, 89.), Csató, Vancea, Fodor - Gricajuk (Kasik, 75.), Szarvas A második félidőben a békéscsabai támadások jóval veszélyesebbek voltak, mint a hazaiak meddő próbálkozásai, így teljesen megérdemelt vendégsiker szüle­tett a Bozsik-stadionban. A Kispest szenvedett, a Békéscsaba futballozott. Ügyes, okos taktikát alkalmazva a Pász­tor-fiúk valóságos leckét adtak az egysí- kúan „daráló” piros-feketéknek. NB III. Mátra-, Alföldi és Tisza-csoport Jászberény- Salgótarján 3-1 (1-1) Jászberény 400 n., v.: Bartos. Jászberény: Rácz - Balogh G., Ba­logh J., Karkusz, Juhász G., Bató, Lu- dasi, Tasi (Udvarias), Lukácsi, Ládi, Vasas. Edző: Sárközi Gyula. SBTC: Oláh T. (Kresák) - Rósa, Gyetvai, Homann, Sági, Novák, Né­meth, Stark, Horváth, Váradi (Pala- ticzki), Csőke. Edző: B. Kovács Zol­tán. 1. perc: Vasas futott el a bal oldalon, beadását Ládi a rövid saroknál pörgette kapura, de a labda egy védőről szögletre pattant. 25. perc: Bal oldali vendégtámadás végén Balogh J. mentett a kapu torkában. 37. perc: Balogh G. sárga lapja után újabb szabálytalan szerelésért a kiállítás sorsára jutott. 39. perc: Németh jobb oldali beadását Horváth fejelte a kapu jobb oldalába, 0-1. 40. perec: Ládit a 16-oson belül Gyet­vai akasztotta, a játékvezető büntetőt ítélt. A sértett biztosan értékesítette a büntetőt, 1-1. 56. perc: Tassi beadását Oláh T. csak kitenyerelni tudta, Ládi rácsapott a lab­dára, elhúzta mellette, de Oláh T. vissza­vetődve kiütötte Ládi lábát. Ez is tizen­egyes. Ládi a második büntetőt is bizto­san értékesítette, 2-1. 66. perc: Jobb oldali szöglet átszállt a 16-os túlsó oldalára, Gyetvai lövését Rácz elvetődve hárította. 68. perc: Rácz gyönyörűen tolta szög­letre Csőke 17 méteres bombáját. 81. perc: Sági lyukat rúgott a felező­vonalnál, Ládi lecsapott a labdára és ka­pura húzott, majd a 16-osról a kifutó Oláh T. fölött a kapu közepébe helyezett. Mesterhármassal, 3-1. 84. perc: Vasas a 16-os sarkáról a ki­futó kapus fölött kapura emelt, de a labda a bal oldali kapufáról kipattant. A hamar megfogyatkozott hazaiak egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet, szerencsére a vezető gól után rögtön ki tudtak egyenlíteni. A második félidőben pedig aztán nem volt elveszett labda számukra. Régen várt, az idei szezonban soha nem látott játékukkal, határtalan lelkesedéssel és akarással, a kontrát jól játszva, megérdemelten fektették két vállra az ötvenhárom percig ember­előnyben játszó listavezetőt. Jók: Rácz, Balogh J., Ládi, ill. Gyet­vai, Horváth, Csőke. Sárközi Gyula: - Hősies küzdelem­ben sikerült begyűjteni az őszi szezon legértékesebb skalpját. B. Kovács Zoltán: - Elveszítettük a veretlenségünket, de ez nem csak a Jász­berény érdeme. Ifi: Jászberényi SE-SBTC 0-2. Szalóki Szegedi Dózsa- Törökszentmiklós 5-0 (4-0) Szeged 200 n., v.: Gulyás. Törökszentmiklós: Bak - Csubra A. (Görög), Csontos, Gál, Balogh, Kó- ródi, Lóié, Sipos, Tatár, Babela, Csa­tári. Edző: Csontos Lajos. 2. perc: Jobb oldali hazai szabadrú­gást követően Sahin kilenc méterről fe­jelt a kapu bal oldalába, 1-0. 5. perc: Egy előrevágott labdával Rácz a védők közül kilépve fejelt a há­lóba, 2-0. 35. perc: Jobb oldali beadást, Dézsi az elmélázó védők mellett helyezett a kapu bal oldalába, 3-0. 42. perc: Bosanszki a védőkről lefor­dulva kilőtte a jobb felső sarkot, 4-0. 87. perc: A menteni akaró Tatár, a kimozduló Bak fölött a saját kapujába emelt, öngól, 5-0. Az első játékrészben a hazaiak kö­nyörtelenül kihasználták a miklósiak hi­báit. A mérkőzést második félidejében hiába javult a vendégek játéka, az adódó helyzeteket nem tudták értékesíteni. A közepes iramú mérkőzésen ilyen különb­séggel is megérdemelt a szegediek győ­zelme. Jók: Magyar, Bosánszki, ill. Csontos, Csatári. Protigy Sándor: - Első félideji játé­kunk alapján a győzelmünk megérde­melt. Csontos Lajos: - Szakvezetőként, de nem utolsósorban játékosként a Török- szentmiklóstól való búcsúzásomat más­képpen tudtam volna elképzelni. Nagy K. Tiszafüred- Ivecospeed- Rakamaz 2-2 (0-2) Tiszafüred, 400 n., v.: Bukovics Tiszafüred: Gál Z.-Földvári Cs., Földvári T., Fazekas, Muliter (Dajka), Király, Kiss L., Kaszonyi, Kondora, Kondria, Nagy. Edző: Szűcs Árpád. 30. perc: Kondria bal oldali beadását Kiss L. gólhelyzetben elhibázta. 38. perc: Adámszki lesgyanús hely­zetből a kifutó Gál fölött távolról ívelt a hálóba, 0-1. 46. perc: Bal oldali szabadrúgást Pásztor fejelte a kapuba, 0-2. 55. perc: Kondora 17 méteres szabad­rúgásból a sorfal felett ívelt a hálóba, 1-2. 91. perc: Kondora 18 méteres szabad­rúgásból mesterien ívelt a bal „pipába”, 2-2. Jól kezdett a hazai csapat, de a magas­sági fölényben lévő vendégek játéka egyre magabiztosabbá vált, és a hazaiak kapkodó, ideges játéka is az ő malmukra hajtotta a vizet, így megérdemelten jutot­tak előnyhöz az első félidőben. Fordulás után a hazaiak feljöttek, és két, élmény­számba menő szabadrúgásgóllal egyenlí­tettek. Összességében igazságos pont- osztozkodás született a rangadón. Jók: Kondora (a mezőny legjobbja), Földvári T., Gál Z„ ill. Juhász, Ádámszki, Pásztor. Szűcs Árpád: - Jó hajrával megőriz­tük hazai veretlenségünket. Gratulálok csapatomnak és a közönségünknek egy­aránt őszi helytállásukhoz. Veigli Géza: - Nagy lehetőséget sza­lasztottunk el defenzív játékunk a máso­dik félidőben megbosszulta magát. Ifi: Tiszafüred-Rakamaz 2-0. ifj. Szabó Sz. MÁV MTE- Tenk 2-0 (l-O) Szolnok, 200 n. V. Csorba MÁV MTE: Hatvani-Birinyi, Ágh, Major, Mészáros (Zsemberi), Tasev, Draskóczi (Kohári), Novikov, Med- janszkij, Horváth, Burai (Fehér). Edző: Vígh Tibor. 23. perc: Horváth 35 méteres előre- ívelését Medjanszkij közelről fölé bombázta. 33. perc: Novikov nyargalt üresen a kapu felé, Pádért egy testcsellel lerázta, Jégbalett a Véső utcában közeli lövését azonban Nagy P. bravúrral hárította. 41. perc: Medjanszkij jobb oldali szöglete Horváth elé pattant, aki köny- nyedén a hosszú sarokba helyezett, 1-0. 55. perc: Birinyi bal oldali beadását Burai Medjanszkij elé tálalta, a légiós hét méterről, kapásból bombázott a léc alá, 2-0. 87. perc: Novikov viharzott el a bal oldalon, centerezését Medjanszkij a ti­zenhatosról fölé vágta. A többet támadó MÁV MTE teljesen beszorította az újoncot kapuja előterébe, de a tizenhatosnál elfogyott a tudomá­nya. A második félidőben valamelyest lendületbe jött a Tenk, ám még mielőtt veszélyesebb lehetett volna a kapura, megkapta a „kegyelemdöfést”. Jók: Major, Medjanszkij, Horváth, Ág, illetve az ellenfélben nem volt ki­emelkedő teljesítmény. Vígh Tibor: - Jó mérkőzés lett volna, ha a talaj nem ilyen, így azonban sok technikai hiba csúszott játékunkba. Káló Mihály: - A jóval többet támadó Szolnok megérdemelten nyert. Ifi: SZUSE-Tenk 3-0. Turcsányi Karcag-Szécsény 2-2 (O-l) Karcag, 400 n., v.: Berta Karcag: Móga-Kocsis, Szecsei, Mó­dos, Békési, Lajkovics, Albert, Varga J., Ramos, Antal, Tóth T., Varga L. Edző: Sólyom Vilmos. 3. perc: Bódi 24 méteres szabadrúgása a tehetetlen Móga mellett a bal felső sa­rokban kötött ki, 0-1. 50. perc: Lajkovicsot meglökték a 16-os vonalán, a szabadrúgást Tóth T. a kapus kezébe emelte. 57. perc: Albertet akadályozták sza­bálytalanul a 16-os bal oldalánál, az éles szögből elvégzett szabadrúgásból Tóth T. egyenlített, 1-1. 65. perc: Kuti szabadrúgását Kisbali a hálóba passzolta, 1-2. 75. perc: Oláh kezezését a bíró 1 l-es- nek minősítette, amit Tóth T. értékesí­tett, 2-2. A szibériai hidegben, a csontkemény talajhoz a vendégek jobban alkalmaz­kodtak, és elvitték a Karcag számára oly fontos másik pontot. Jók: Tóth T., Kocsis, Szecsei, ill. Bódi, Várszögi, Turányi. Sólyom Vilmos: - Annak kellene ját­szani, aki kitalálta, hogy ilyen körülmé­nyek között futballozzunk. Sisa Tibor: - Küzdelmes mérkőzésen úgy érzem, egy pontot veszítettünk. Ifi: Karcag-Szécsény 1-1. Bihari