Új Néplap, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-01 / 254. szám

1993. november 1., hétfő Sportextra íi Női kosárlabda NB I. B-csoport Tartósított veretlenségi sorozat Szolnoki MÁV MTE - Zala Volán 73-65 (33-35) Szolnok, 200 n., v.: Vasvári, Szalontai Sz. MÁV MTE: SZAVER- CSENKO 21, Czeglédi 9, TÓTH 14/6, GAILOUMA 20/3, Telepovszki. Csere: Szá­lai 5, EDELÉNYI 5. Edző: Szalay Ferenc. Zala Volán: Monostori 5, ZSOLNAI 17, Brand 12, PLUGAVEVA 15/3, Szűcs 6. Csere: Bicsák 3/3, Frigy 2, Ki- tinszka 4. Edző: Kovács László. Kipontozódott: 36. perc: Plugaveva, 39. perc: Szalai, Brand, 40. perc: Szűcs. Zsolnai kosarával indult a B-csoport rangadója, melyre Szavercsenko azonnal vála­szolt. Ezután azonban meglé­pett a vendégegyüttes, a MÁV MTE gyenge védekezésének és pontatlan dobásainak köszönhe­tően 10-2-re alakult az állás. Gyors szolnoki időkérés után valamit javult a hazaiak játéka, ám a lepattanók megszerzésé­ben továbbra sem jeleskedtek Czeglédiék. Ennek ellenére las­san sikerült megközelíteni a za­lai gárdát, és Gailouma révén a vezetést is megszerezték a pi­ros-kékek. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a játékrész végén mégis a Zala Volán vo­nulhatott minimális előnnyel pihenőre. Fordulás után Edelényi egyenlített, ám mégsem válto­zott a játék képe. Hiába került elérhető közelségbe többször is a vezetés, a vendégek nem ad­ták ki könnyen kezükből az irá­nyítást. Rengeteg személyi hiba tördelte a játékot, a hajrában pedig megkezdődtek a kiponto­zódások. A Zala Volánnak túl nagy érvágást jelentett leg­jobbja, az idegenlégiós Pluga­veva kényszerű kiválása. Ekkor átvették a vezetést a Véső utca­iak, végre azt játszották a lá­nyok, amit már a mérkőzés ele­jén várt a szépszámú nézősereg. A szép támadásokat pontos do­bások követték, így a MÁV MTE előtt felcsillant a győze­lem lehetősége. A „feltámadt” Szavercsenko, Tóth és Gailo­uma vezetésével egyre nagyobb előnyre tett szert a hazai együt­tes, amit a mérkőzés végéig már sikerült megtartani, ami azt is jelenti, hogy tovább őrzi veret­lenségét, és a tabellán elfoglalt vezető pozícióját a Szolnok. Tóth Kati a második félidőben alaposan feljavult, és ilyen laza csuklóval dobta hármasait Kropkó második a Világ Kupában Hawaii szigetén került sor a triatlon-világbajnokságra, amely egyben az utolsó Világ Kupa-viadal is volt. A verse­nyen összesen 1478 „vasember” állt rajthoz, hogy 3.8 kilométert ússzon, 180 kilométert kerékpá­rozzon és 42.124 kilométert fusson a 35-38 fokos hőségben. A férfiaknál továbbra is az ame­rikai Mark Allen maradt a triat- lon „királya”, miután a 35 éves kaliforniai versenyző sorozat­ban már ötödik versenyét nyerte. Jutalma ezért 20 ezer dollár volt, csakúgy, mint a női győztes, zimbabwei Paula Newby-Fraseré, aki megszakí­tás nélkül hatodszor végzett az élen az idei triatlonviadalokon. A magyar színeket a Világ Ku­pában második helyen végzett Kropkó Péter képviselte, aki végül a 14. helyen fejezte be a versenyt. Kropkó Péter így nyi­latkozott a verseny után: - Első igazi profi évem volt az idei, amikor szponzoraim támogatá­sával megfelelő helyeken és megfelelő ideig tudtam készülni. Egyben tanulóév is volt ez, mert a profi körülményekhez hozzá kell szokni. A tapasztalatok alapján jövőre még keményeb­ben készülök, és remélem, elő­rébb is fogok lépni. A 15. triatlon-világbajnok- ság végeredménye - férfiak: 1. Mark Allen (amerikai) 8:07:45 ó, 2. Pauli Kiuri (finn) 8:14:27, 3. Wolfgang Dittrich (német) 8:20:13, ...14. Kropkó Péter 8:38:00. Nők: 1. Paula Newby-Fraser (zimbabwei) 8:58:23 ó, 2. Erin Baker (ame­rikai) 9:08:04, 3. Sue Latshaw (amerikai) 9:20:40. A Világ Kupa végeredmé­nye: 1. Ken Glah (amerikai), 2. Kropkó Péter, 3. Lothar Leder (német). Torna Szerenkénti döntök a pénzdíjas versenyen Fajkusz a talajon nem tudta megszerezni a harmadik helyet Vasárnap a szerenkénti dön­tőkre került sor a Tornacsar­nokban az FTC pénzdíjas nem­zetközi férfi tomaversenyén. A mezőnyből egyedül az összetett ezüstérmes bolgár Ivan Iva- novnak adatott meg a lehető­ség, hogy mind a hat szeren harcba szálljon a szerelsőségért járó 500 német márkáért. Az első finálé mindjárt meg­lepetést hozott, hiszen - miután Ivanovtól a vezető bíró utólag levont néhány tizedet - a fiatal nemzedék egyik legtehetsége­sebb tagja, Jordanov Krisztián (KSI) győzött. Ezután már a szerspecialisták percei követ­keztek: a gyűrűn a vb-ezüstér- mes Csollány Szilveszter, ló­lengésben pedig a románok egykori ifjúsági Európa-baj- noka, Marius Urzica kimagasló pontszámmal végzett az első he­lyen. A fiatal román tornász rá­adásul - a mezőnyből egyedüli­ként - a korláton duplázni tu­dott, már második aranyérmét szerezte. Az ugrás után csak magyarok állhatták dobogóra, míg a nyújtó talán a legszínvo­nalasabb finálét hozta. A szer favoritja, a szlovén Aljaz Pe- gan parádézott, így a vb-n bronzérmet nyert Supola Zol­tán és a fiatal Bordán Csaba csak megközelíteni tudta a szlovén tornászt. A rendező klub csak most sajnálhatja iga­zán, hogy legjobbja, a vb-bronzérmes Schupkégel Károly nemrégiben úgy dön­tött, felhagy a tornával, hiszen az FTC Kupán a két nap során a zöld-fehéreknek egyetlen első­ség sem jutott (két bronzérem­mel zártak). Sajnos ugyanígy arany nélkül maradt a pillanat­nyilag legjobbnak tartott ma­gyar tornász, Supola Zoltán is. Eredmények - talaj: 1. Jor­danov Krisztián (magyar) 9.375 pont 2. Ivan Ivanov (bolgár) 9.275 3. Jevgenyij Zsereb- sevszkij (ukrán) 9.175. Lólen­gés: 1. Marius Urzicá (román) 9.625 pont 2. Thomas Zim­mermann (osztrák) 9.325 3. Su­pola Zoltán (magyar) 9.275. Gyűrű: 1. Csollány Szilveszter (magyar) 9.650 pont 2. Ivanov 9.275 3. Fajkusz Csaba (ma­gyar) 9.250. Ugrás: 1. Péter Zsolt (magyar) 9.425 pont 2. Supola Zoltán 9.412 3. Janis Pál (magyar) 9.162. Korlát: 1. Ur­zica 9.500 pont 2. Ivanov 9.375 3. Aljaz Pegan (szlovén) 9.250. Nyújtó: 1. Pegan 9.650 pont 2. Supola Zoltán 9.450 3. Bordán Csaba (magyar) 9.400. Női kézilabda NB l/B, Keleti-csoport Váci gólok, jászberényi kapufák Váci Forte SC- JKF DSE 25-16 (12-6) Vác 100 n., v.: Antal, Dará­zsi. JTKF DSE: Lenhardt-Sass 1, Debre 2, Gergi 2, Fekete 8, Jankovics 1, Pesti 1. Csere: Farkas 1, Lukácsi, Galambos, Lengyel, Moravcsik. Edző: Ugrin György. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4, Nem éppen ideális körülmé­nyek között, egy lovardából kia­lakított beton borítású pályán kellett megmérkőznie a fiatal jászberényi csapatnak az esé­lyesebb hazaiak ellen. A váciak tavaly csak az osztályozón csúsztak el az NB I-es tagságért folytatott küzdelmek során, s úgy tűnik, hogy céljuk idén sem változott. Hat forduló után, pontveszteség nélkül, csak rosszabb gólkülönbségük miatt szorultak a tabella 3. helyére a Kiskunhalas és a Derecske mögé. A papírforma tehát biz­tos hazai győzelmet ígért. Már az első percekben érezni lehetett, hogy a Vác semmit sem bíz a véletlenre. A jászbe­rényiek 3-0-ás hazai vezetés után csak a 7. percben szerezték első góljukat. Nem változott a játék képe a folytatásban sem. A rutinos hazai gárda jól hasz­nálta ki ellenfele megingásait, annak köszönhetően a 23. perc­ben már 11-4 volt az eredmény. Különösen Spargl semlegesí­tése okozott sok gondot Debré- éknek, aki nem kevesebb, mint 11 gólt szerzett a találkozó so­rán. Vele a jászberényiek közül csak Fekete tudott valamelyest lépést tartani, aki régen játszott már ilyen jól. A második játékrészben is a Spargl által vezényelt hazai együttes akarata érvényesült a pályán. Persze az igazsághoz tartozik az is, hogy amíg a jász­berényiek rendre a kapufát talál­ták el, addig a váciak a kipatta­nókból sok esetben gólt szerez­tek. A gyors indítások ellensze­rét nem találta a vendégcsapat. Fokozatosan növelte előnyét a Forte, és végül biztosan nyerte a találkozót. A kitűnő játékvezetés mellett lejátszott összecsapáson megér­demelt hazai siker született. Egy kis szerencsével azonban jóval szorosabb is lehetett volna az ál­lás. A vendégegyüttesből Fekete és Pesti nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Veresége ellenére a JTKF DSE továbbra is tartja 4. helyét a vezető hármas mögött. A jászberényiek mérlege: 7 mérkőzésből 5 győzelem és két vereség. Szántai Túrkevei VSE- Bp. Postás 20-24 (10-11) Túrkeve, 300 n. V.: Éder, Hégli. Túrkeve: Vígh - Nagy J 2, NAGY E. 6 (2), SZÉCSI M. 7 (2), Nagy T. Lakatosné, Gyö- kös 1. Csere: Vad (kapus), Kovács 4 (1), Faragó, Szécsi A. Edző: Lakatos Tibor. Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 10/5, ill. 6/6. A postások legjobb dobói: Kiss 7, Künsthaller 6, Vészeli 5. A múlt heti füzesabonyi mér­kőzés nem múlt el nyomtalanul a keviekben, a kezdő sípszó után hamar elhúzott a fővárosi együttes 2-6-ra. Abban a hazai kapusok indiszponáltsága is közrejátszott kissé, mintha né­hány mezőnyjátékossal egye­temben nem tudtak volna eléggé koncentrálni. Ezt bizo­nyítja a kihagyott zicerek és he­tesek sokasága is. A 20. percben mindentől függetlenül sikerült 7-6-ra felzárkózni, ám a 28.-ban már 8-11 volt az állás. Fordulás után bő tíz percen át együtt haladt a két csapat, és ekkor úgy látszott, jó hajrával otthon tartható a két pont. Nem Nagy Edit és Kovács párban készül az ellenfél rohamára így történt. A megint elhibázott helyzetek és elpuskázott hete­sek megbosszulták magukat. A hazaiak közül Szécsi M. és Nagy E. annyival múlták felül társaikat, hogy náluk jóval ke­vesebbet hibáztak. A TVSE a mezőnyben szemre is tetszető­sen játszott, ám mit sem ért, ha nem párosult eredménnyel. Férfiak Csömör-TSE 25-29 A Gödöllőn lejátszott mér­kőzésen is bizonyította Török- szentmiklós, ha akar, bele tud szólni még a bajnokság sorsába is. Immár harmadik idegenbeli győzelme újabb bravúr, lelkes szurkolóik nagy örömére. Asztalitenisz Tiszások házicsatája a férfiaknál, a hölgyek között egyeduralkodó a Volán A csapatbajnoki küzdelmek közepette valószínűleg némi ki- kapcsolódást jelentett a szol­noki pingpongosoknak, hogy vasárnap a városi II. és III. osz­tályú egyéni és páros bajnokság keretében léphettek asztalhoz. Három egyesület a Tisza SE, a Jászkun Volán-Nefag és a Szikra - versenyzői vetélkedtek a helyezésekért a Tiszaligeti Sportcsarnokban. A másodosztály férfi négyes döntőjébe a Tiszai SE kiválósá­gai - Csiszár, Fehér, Lesskó - mellett az ötvenedik esztendejét taposó Bodor Lajos is bekerült. A fináléba jutásért vívott mér­kőzésen óriási csatában maradt alul Fehérrel szemben, akinek viszont a fináléban csapattársá­val, Csiszár Csabával gyűlt meg a baja. A hölgyek versenyét két cso­portban rendezték, majd a győz­tesek viaskodtak az első helyért. Végül Kiss Katalin bizonyult a legjobbnak, a döntőben Bozsó Andreát verte. A harmadosztály férfibajnokságában az ifjúsági korú Hubert Attila és Börzsei Krisztián találkozott, utóbbi biztosan nyert. Az ifjú hölgyek­nél a bajnoki címet Gönczi Bar­bara nyerte el, csapattársa, Bo­zsó Andrea második ezüstérmét szerezte. Az egyénik befejeztével a pá­rosok folytatták. A férfiak kö­zött Csiszár duplázott Tóth ol­dalán, második az ifjú titánok­ból álló duó, Börzsei és Hubert lett. A lányok között Bozsó Andrea végre aranyra váltotta ezüstjeit, párja Kenyeres volt. Az erőviszonyoknak megfe­lelően alakult tehát a városi baj­nokság, szomorú viszont, hogy csupán ennyi aktív képviselője van a szolnoki asztalitenisz­sportnak. Fehér Pál nagy csatában alulmaradt csapattársával, Csiszárral szemben