Új Néplap, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

12 Sportextra 1993. október 25., hétfő Atlétika A Kiskunfélegyházán meg­rendezett Mészáros Gyula em­lékversenyen nyolc város (Kis­kunfélegyháza, Kecskemét, Mezőtúr, Tatabánya, Hódme­zővásárhely, • Csongrád, Kis­kunhalas, Törökszentmiklós) több mint háromszáz gyermek korcsoportos versenyzője vett részt, melyen Törökszentmik- lóst a Kölcsey, Bercsényi, Ti- szagyenda és a Petőfi A.I. tanu­lói képviselték. A helyiek kiváló rendezése mellett a versenyt végig napsü­téses idő kísérte, amelyen 240 érem talált gazdára a négy évfo­lyamban. A rendezők által a há­rom legeredményesebb fiú és leány versenyzőnek felajánlott különdíjakból a miklósiak hár­mat hoztak haza: Csontos Rozá­lia, Papp Attila és Balogh Zsolt eredményes szereplése jutal­mául. Évfolyamonkénti jobb helye­zések és eredmények: 1979-80-ban született lá­nyok: 60 m síkfutás: 1. Csontos Rozália 8.15 mp, 2. Lovas Anett 8.32 mp, távolugrás: 3. Csontos R. 449 cm, 4x1 körös váltó: 1. Törökszentmiklós (Lovas-Boda-Bama-Csontos) 1:59,1 p. 1982-es lányok: távol­ugrás: 4. Kovács Zsuzsanna 395 cm, 4x1 körös váltó: 3. Török­szentmiklós (Szecsei-Ko- vács-Polgár-Dorka), 1983-as lányok: 60 m síkfutás 2. Polgár Nóra 9.48 mp, 800 m: 2. Polgár N. 2:47,9 p, 3. Szabó Andrea 2:55,0 p, távolugrás: 2. Tóth Ágnes 402 cm, 4x1 körös váltó: 2. Törökszentmiklós (Modla-T óth-Göblyös-Polgár) 2:15.4 p, 1979-80-as fiúk: 60 m síkfutás: 4. Juhász Péter 7.88 mp, távolugrás: 4. Pilár Zoltán 500 cm, 4x1 körös váltó: 3. Tö­rökszentmiklós (Bognár-Föld- vári-Pilár-Juhász) 1:52,5 p, 1981-es fiúk: 60 m síkfutás: 2. Bussay Péter 8.15 mp, 800 m: 2. Bussay P. 2:23,3 p, 4x1 körös váltó: 1. Törökszentmiklós (Mészáros-B író-V ígh-B ussay) 1:59,4 p, 1982-és szül. fiúk: 60 m síkfutás: 3. Papp Attila 8.75 mp, 800 m: 1. Papp A. 2:37.6 p, 4. Szabó Zsolt 2:41.8 p, 4x1 kö­rös váltó: 1. Törökszentmiklós (Drávucz-Szabó-Hajdú-Papp) 2:04,6 p, 1983-as fiúk: 60 m síkfutás: 3. Orsó Imre 8.98 mp, 4. Balogh Zsolt 9.12 mp, 800 m: 2. Molnár Attila 2:41.5 p, tá­volugrás: 1. Balogh Zsolt 432 cm, 2. Orsó Imre 427 cm, 4x1 körös váltó: 1. Törökszentmik­lós (Orsó-Sávai-fAolnár-Ba- logh) 2.08,5 p. Lövészet A Szolnoki MÁV Lövész Klub versenyzői a közelmúlt országos bajnokságain és más minősítő versenyeken a követ­kező eredményeket érték el. A Magyar Sportlövők Szö­vetségének országos bajnoksá­gán, szabadpisztoly 60 lövés if­júsági fiú korcsoportban Kes­keny Józef 495 körrel 3., a Fa­zekas Attila, Keskeny József és Szabó Zoltán összeállítású csa­pat a 4. helyezést érték el. A serdülő légpuskás verseny­számokban Kovács Andrea, Varga Etelka, Kozák Kornél, Mihályi Péter és Varga F. Zol­tán szerepelt jól. Az MKK döntőjében a szol­nokiakat Soltész Piroska képvi­selte, a sportpisztoly húsz lövé- ses verseny számban a 2. lett A szabadidős sportlövők or­szágos bajnokságán, Tóth Ist­vánná nyílt irányzékú kispuska, 30 lövéses, fekvő versenyszám­ban országos bajnoki címet, és a vele járó első osztályú minősí­tést szerzett. Húsz lövéses sportpisztolyban Soltész Pi­roska a 4. helyen végzett. Lég­puskával Tóth Anita, kispuská­val Ambrus László, Tóth István és Rakonczai László állt helyt jó szereplésével. A Pestszenterzsébeti Pol­gári Lövész Klub minősítő versenyén a légpuska 40 lö­véses számban Kozák Kornél arany, Mihályi Péter ezüst, Kovács Andrea, Tóth Attila és Varga F. Zoltán bronz jel- vényes minősítési szintet tel­jesített. Labdarúgó NB /., 11. forduló Elszenvedte első vereségét a Fradi, bajban az MTK és a BVSC-Dreher Újpesti TE - Ferencváros 1-0 (O-O) Megyeri út, 15 000 néző, v.: Nagy L. gólszerző: Belvon (53.) sárga lap: Belvon (44.), Kozma (50.), Molnár (65.), illetve Lipcsei (4L), Keller (70.) jók: Praj, Molnár, Kecskés, illetve Szeder Újpesti TE: Praj - Szőnyi (Egressy 31.) - Tomka, Molnár, Füzesi - Kecs­kés, Véber (Túri 77.), Kozma, Szlezák - Kovács L. Belvon Ferencváros: Szeder - Hrutka - Szekeres, Kuznyecov (Szűcs 11.) - Pá- ling, Albert, Détári, Lipcsei, Keller - • Cigan, Kovács J. (Wukovics 74.) Egy küzdelmes, kemény összecsapá­son veszítette el veretlenségét az éllovas Ferencváros. Az újpestiek teljesen meg­érdemelten győzték le a zöld-fehéreket, mivel sokkal szervezettebben játszottak, , s erőnlétileg is jobban bírták a vendé­geknél. Garami győzelemre vezette az Újpestet Rába ETO FC - Videoton-Waltham 1-1 (O-l) Győr, 4000 néző, v.: Tóth V. gólszerzők: Csertői (85. p.), illetve Horváth F. (2.) sárga lap: Virág (27.), Bordás (51.), Csertői (88.), illetve Czéh (4L), Lőrincz (53.), Bekő (60.) jók: Radics, illetve Lőrincz, Czéh Rába ETO: Végh - Radics, Kuttor, Virág - Csikós (Makkos 46.), Csertői, Bordás, Ignácz (Faragó 46.) - Her- czeg, Klausz, Mikóczi Videoton-Waltham FC: Mitring - Kucselata (Heinczinger 77.), Balogh, Lőrincz, Bekő - Zimmermann, Né­meth, Horváth L., Czéh - Horváth F., Takács (Salacz 68.) Az őszi szezon eddigi leggyengébb já­tékát produkálta a válogatottakkal tűz­delt Verebes-legénység, és egy szeren­csés szabadrúgással sikerült csak meg­mentenie az egyik bajnoki pontot. MTK - Vasas SC 0-3 (O-l) Hungária krt., 3000 néző, v.: Vágner gólszerzők: Claude (29.), Zvara (49.), Juhár (68.) sárga lap: Vancsa (40.), illetve Földes (87.) piros lap: Galaschek (89.) jók: Juhár, Sirinbekov, Claude, illetve az MTK-ból senkit nem lehetett kie­melni MTK: Piel - Híres - Talapa (Ta­mási 36.), Turbék, Nagy S. (Szabó T. 53.) - Komódi, Horváth Cs., Vancsa, Zsivótzky - Jován, Kenesei Vasas SC: Babócsy - Juhár, Geress, Maczó, Pecha - Mónos (Kecskés - a szünetben), Galaschek, Sirinbekov (Erőss 73.), Claude - Zvara, Földes A kék-fehérek ezen a találkozón csak az első gólig voltak egyenrangú ellenfe­lei a vendégeknek, a folytatásban mind­inkább elfáradtak, amiben valószínűleg közrejátszott a szerdai mecheleni kupa­szereplés is. A Vasas második félidei já­téka alapján akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna. Kispest-Honvéd - EMDSZ-Sopron LC 3-1 (l-O) Bozsik-stadion, 6000 néző, v.: Vavika gólszerzők: Illés (1. p.), Orosz (46. és 78.), illetve Varga (59.) sárga lap: Orosz (78.) jók: Orosz, Duró, Illés, illetve Majo­ros Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Szabados (Hamar - szünetben), Bánfi, Csábi, Csehi - Stefanov, Illés, Duró, Vincze - Sallói (Forrai 67.), Orosz EMDSZ-Sopron LC: Milchram ­Varsányi, Nagy, Varga, Kovács T. - Kovács L., Szántó, Chiratcu, Katona - Ördög, Majoros (Horváth 57.) Mindkét játékrész elején gyors gólt szerzett a hazai csapat, a soproniak még a közepes iramú mérkőzés tempóját sem tudták felvenni. A vendégek egyetlen gólja a piros-feketék kényelmeskedő stí­lusának volt köszönhető, de a bajnoki címvédő biztos győzelme mindezek el­lenére nem forgott veszélyben. PMSC-Fordan - Debreceni VSC 2-1 (O-O) Pécs, 5000 néző, v.: Vad gólszerzők: Azoitei (77.), Rózsa (88.), illetve Dombi (48.) sárga lap: Azoitei (62.), Braun (68.), Rózsa (89), illetve Nagy (42.) piros lap: Horváth (77.) jók: Bódog, Rózsa, Csoboth, Azoitei, illetve Gojan, Dombi, Sándor T. PMSC-Fordan: Csaban - Dienes, Bódog, Braun - Pest (Tököli - a szü­netben), Ulveczki, Rózsa, Csoboth, Vókó - Azoitei, Tolocskó (Kocsis 72.) Debreceni VSC: Horváth - Balogh, Gojan, Pető - Dombi, Sándor T., Sán­dor Cs., Nagy, Madar - Gracsov (Tóth 69), Medvid (Raducu 12.) Érdekes mérkőzésen a kiállítás meg­pecsételte az addig fölényben játszó vendégek sorsát, azt követően nem fér­hetett kétség a pécsiek sikeréhez. Békéscsabai EFC - Csepel-Kordax 6-1 (4-1) Békéscsaba, 7000 néző, v.: Marosvári gólszerzők: Szarvas (4., 53. p.), Ár- gyelán (23.), Fodor (4L, 71.), Szenti (45.), illetve Pena (36.) sárga lap: Fabulya (13.), Szarvas (27.), illetve Somogyi (7.), Kámán (13.), Tom­pos (28.), Süveges (40.), Szabó (78.) jók: Fodor (a mezőny legjobbja), Szenti, Csató, Árgyelán, Szarvas, Váczi, illetve Pena Békéscsabai EFC: Baji - Mracskó, Usmajev, Szenti (Gyura 58.), Fabulya (Zahorán 46.) - Fodor, Csató, Szarvas, Árgyelán - Váczi Z., Kulcsár Csepel-Kordax: Hajdú - Bereczki, Váczi D., Tompos (Jakab 67.), Pala- cian - Süveges (Tyukodi 46.), Med­gyes, Somogyi, Szabó - Kámán, Pena E délutánon a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A korszerűbb, jobb fut­ballt játszó Békéscsaba a széleken veze­tett gyors akciókból sokszor megoldha­tatlan feladat elé állította a csepeli vé­delmet. Jobb helyzetkihasználás esetén győzelmük még nagyobb különbségű is lehetett volna. Vác FC-Samsung - BVSC-Dreher 3-2 (1-1) Vác, 4000 néző, v.: Varga S. gólszerzők: Répási (37. p.), Füle (48.), Rontanék (53.), illetve Nagy P. (10.), Anania (51.) sárga lap: Urbányi (15.), B. Szabó (24.), Mundi (26.), Zentai (86.) jók: Romanek, Füle, illetve Nagy P. Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy T. - Puglits, Aranyos - Nyilas, Hahn, Kriska, Simon, Romanek (Molnár 62.) - Füle, Répási (Kasza 87.) BVSC-Dreher: Balássi - Kosa - B. Szabó, Zentai - Nagy P., Mundi, Ur­bányi, Bognár, Cseh - Borgulya (Neg- rau 62.), Anania A Vác irányította a találkozót, miután a vendéggól felébresztette játékosait. A lehetőségeket ugyan kihasználták, de a hibák mindig szorossá tették a találko­zót. Győzelmük mindezek figyelembe­vételével is jogos. Siófoki Bányász - Haladás VSE 1-1 (O-O) Siófok, 3000 néző, v.: Bozóky gólszerzők: Pervusin (89. p.), illetve Farkas (1 l-esből, 57.) sárga lap: Király (63.), illetve Szekér (78.) jók: Bíró, Bimbó, Szabadi, Király, il­letve Derdák, Jagodics, Elekes, Farkas Siófoki Bányász SE: Bíró - Keszeg, Bimbó, Szabadi, Barna - Varsányi, Kovács (Csák 75.), Meksz (Pervusin 70.), Király - Hausner, Fischer Haladás VSE: Derdák - Nagy, Ja­godics, Bognár, Sánta - Szekér, Híd­végi (Berbás 73.), Kenesei - Elekes, Tóth Gy., Farkas A második félidőben nyújtott játékuk alapján a vendégek közelebb álltak a győzelemhez, az egy pontot óriási sze­rencsével szerezte meg a hazai csapat. Jobb hajrával Jászberény nyerte a megyei rangadót NB III. Mátra-csoport Jászberény- Karcag 3-1 (O-O) Jászberény, 400 n., v.: Kóródi Jászberény SE: Rácz-Balogh G., Balogh J., Karkusz, Juhász G., Szán­tai, Ludasi, Bató, Lukácsi, Ládi, Ju­hász R. (Vasas). Edző: Sárközi Gyula Karcag: Móga-Tóth T., Antal, Sze- csei, Lajkovics J., L.Kiss, Varga, Bé­kési, Tóth J. (Módos), Ramos, Albert. Edző: Sólyom Vilmos 3. perc: Ramos az elcsúszó Balogh J. mellett elvitte a labdát, a tizenhatoson belülről lőtt, de Rácz védett. 8. perc: Lukácsi a jobb összekötő he­lyéről jó lövést eresztett meg, de Móga szögletre tornázta. A pontrúgást Juhász G. a hosszú saroknál csúnyán fölé lőtte. 45. perc: Lukácsi beadását Ládi az ötösről óriási helyzetben senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelte. 50. perc: Juhász R. 18 méterről várat­lanul kapura lőtt, a labda a kapu közepén vágódott a léc alá, 1-0. 70. perc: Balogh G. az alapvonal kö­zelében a cselező Tóth T.-t akasztotta, a büntetőt a sértett helyezte a kapu bal ol­dalába, 1-1. 80. perc: Ládit felvágták a tizenhato­son belül, a tizenegyest ugyanő végezte el, s az ellenkező irányba mozduló Móga mellett a jobb sarokba gurított, 2-1. 86. perc: Szántai beadását Vasas a rö­vid sarokba fejelte, 3-1. A megyei rangadón az első félidőben főleg a két tizenhatos között folyt a játék. Küzdelmes mérkőzésen, jobb mezőny­munkával ilyen különbséggel is megér­demelten győzte le a hazai csapat. Jók: Juhász G., Balogh J., Ládi, ill. Tóth T., Antal, Lajkovics J. Móga. Sárközi Gyula: - Dicséret illeti a csa­patot, hogy kényszerhelyzetből, tartalé­kosán felállva is begyűjtötte a két pontot. Sólyom Vilmos: - Lelkesen játszot­tunk, egy kis szerencsével döntetlen le­hetett volna. Ifi: Jászberényi SE-Karacagi SE 5-1 Balogh József nemcsak a Karcag ellen, hanem évek óta megbízhatóan sepre- get a Jászberényi SE portáján Kartal­Sz. Borovi Cukor. 1-0 (O-O) Kartal, 200 n., v.: Molnár Sz. Cukorgyár: Kis Z.-Pálinkás, Kiss A., Kiss Cs., Szeberényi, Tákos, Peszeki, Tubák, Pintó, Vadicska, Sza- bady. Edző: Nász Mihály 18. perc: Tubák szabadrúgása lepat­tant a sorfalról, Szeberényi lecsapott a labdára és a kapus mellett a kapuba emelt, de a játékvezető les címén nem adott gólt. 29. perc: Vadicska jobb oldali beadá­sáról Tubák centiméterekkel maradt le. 47. perc: Szabadi visszagurított labdá­ját Peszeki tizenhat méterről a jobb ka­pufa mellé lőtte. 55. perc: Tákos a tizenegyes pontnál mellel levette a labdát, majd kapásból a léc fölé bombázott. 78. perc: Szabadi lépett ki a védők közül és tizenhat méteres lövését bravúr­ral védte a hazaiak kapusa. 86. perc: Jobb oldali szabadrúgást kö­vetően az elalvó védők között Kécza ka­pásból lőtt a kapu bal oldalába, 1-0. A helyzetek sokaságát kihagyó cukor­gyáriak legalább egy pontot érdemeltek volna. Jók: Kécza, Sós, Tóth, Augusztin, ill. Tákos, Pintó, Pálinkás Dobesch Attila: - Gyenge mérkőzé­sen szerencsés győzelmet arattunk. Nász Mihály: - Bízom benne, hogy a játékosok is úgy gondolják, a remény hal meg utoljára. Ifi: Kartal-Sz. Cukorgyár 2-0 Sokvári Alföldi-csoport TSE­Kalocsa 0-2 (O-O) Törökszentmiklós. 400 n„ v.: Majoros Törökszentmiklós: Németh-Mol­nár, Csontos, Katona (Balogh), Csubra A. (Kóródi), Gál, Lóié, Pócsi, Tatár, Csatári, Babella. Edző: Csontos Lajos Kalocsa: Farkas L.-Iván, Aradi, Pa­letta, Farkas Z., Márton (Bolvári), Evanics, Miskolci, Facskó, Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc 14. perc: Formás miklósi támadás vé­gén Lóié 18 méteres lövését Farkas bra­vúrral védte. 34. perc: Miskolci egyedül vezette kapura a labdát, de Németh bátor vető­déssel mentett. 84. perc: Gyor9 vendégtámadás végén Vén tizennégy méterről kilőtte a rövid sarkot, 0-1. 86. perc: Németh a tizenhatoson belül ütközött Facskóval, a játékvezető tizen­egyest ítélt, a büntetőt Vén értékesítette, 0-2. Nagy szüksége lett volna a hazaiaknak a győzelemre, hiszen egyik ellenlábasuk a Kartal, éppen az ugyancsak nehéz helyzetben lévő kiesőjelöltet, a szolnoki cukorgyáriakat verte szerencsés körül­mények között mindössze egyetlen gól­lal. A miklósiak végig meggyőző me­zőnyfölényben játszottak, de a jónál jobb gólszerzési alkalmakat is kihagyták. Csa­táraik nem összpontosítanak kellőkép­pen, így hétről hétre nehezebb a TSE élete. A vendég kalocsaiak kevés lehető­ségeik közül legalább kettőt kihasználtak az utolsó percekben, ezért megérdemel­ten győztek. Jók: Csontos, Csatári, Gál, ill. Vén, Miskolci, Paletta. Bana János: - Töretlen harci szelle­münk is kevésnek bizonyult egy jobban felkészült csapat ellenében. Molnár Ferenc: - A vártnál sokkal nehezebben született meg kötelező győ­zelmünk a végig lelkesebben játszó, de talán kissé szerencsétlen hazaiakkal szemben. Ifi: Törökszentmiklós-Kalocsa 1-0 Nagy K.