Új Néplap, 1993. augusztus (4. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-09 / 184. szám

Labdarúgó Magyar Kupa 8 Sportextra 1993. augusztus 9., hétfő Jó hangulatú mérkőzéseken érvényesült a papírforma Jánoshida- Csepel Kordax 0-8 (0-3) Jánoshida, 1300 n., v.: dr. Bozóky Jánoshida: Herédi-Tóth P., Zrupkó, Fejes, Gazsi, Berczeli (Beszteri), Kisnémeth, Tóth J., Tóth Cs., Molnár, Tóth G. Edző: Szabó Imre Csepel: Hajdú-Váczi, Tompos (Mikler), Acs, Szabó, Süveges (Balogh Z.), Somogyi, Medgyes, Szekeres, Jakab, Kámán. Edző: Varga István 13. perc: Kámán buktatásáért ítélt tizenegyest a játékvezető, melyet Váczi biztosan értékesí­tett, 0-1. 29. perc: Jakab két lépésről gurított a hálóba, 0-2. 39. perc: Kámán lefutotta a hazai védelmet, önzetlenül kö­zépre adott, Jakab ezúttal sem hibázott, 0-3. 51. perc: Kámán védők gyű­rűjében öt méterről lőtt a há­lóba, 0-4. 54. perc: Somogyi lapos bombája felpattant a kapus előtt, így az akadálytalanul vá­gódott a hálóba, 0-5. 57. perc: Kámán szöglet után növelte fejesből a fővárosiak előnyét, 0-6. 61. perc: A csereként beállt Balogh Z. a kapujából kiinduló Herédi mellett betalált, 0-7. 63. perc: Somogyi sakk-matt helyzet után passzolt a kapu kö­zepébe, 0-8. 75. perc: Szépíthettek volna a hazaiak. Molnárt a tizenhato­son belül Mikler buktatta, Tóth büntetőjét Hajdú hárította. Az első tíz perc kiegyenlített játéka után hamar eldöntötte a Csepel a mérkőzés sorsát. A há­romosztálynyi különbség végig meglátszott a mérkőzés során, sajnos szépítő gólt nem sikerült elémiünk a hazaiaknak. Jók: Herédi, Molnár, ill. Ja­kab, Szekeres, Somogyi. Szabó Imre: - Sokat tanul­tunk ezen a kupameccsen, vér­mes reményeink nem voltak, nekünk a bajnokságban kell bi­zonyítanunk. Varga István: - Győztünk. Ez volt a lényeg. Szentmiklósi Martfűi VSE- Vasas SC 1-7 (0-3) Martfű, 2000 n., v.: Bede Martfű: Sagáth-Hellenpach I., Nagy A., Horváth, Bartus, Szántai T. (Palcsó), Honti, Hábensusz, Rupa, Benedek, nagy F. (Drávucz). Edző: Kardos Mihály Vasas SC: Babócsy-Sirin- bekov, Geress, Juhár, Kecs­kés, Szenes, Galaschnek, Clo­ude, Maczó-Zvara (Tímár), Lendvai (Vermeesch). Edző: Mészöly Kálmán 11. perc: Galaschek a kapu jobb oldalába nyesett, 0-1. 38. perc: Maczó jó labdával futtatta Galascheket, így ismét a középpályás gurított a hálóba, 0-2. 40. perc: Zvara Claude elé fejelt, aki nem hibázott, 0-3. 58. perc: Maczó középre lőtt, az érkező Lendvai közelről a kapu közepébe bombázott, 0-4. 61. perc: Geress lépett ki a tétovázó védők közül, és köny­nyedén gurított a jobb alsó sa­rokba, 0-5. 70. perc: Szenes üresen kapta a labdát, így akadálytalanul lő­hetett kapura, 0-6. 72. perc: Vermeesch vissza­gurított Tímárnak, akinek már nem okozott gondot az üres ka­puba továbbítani, 0-7. 76. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Babócsy és Honti együtt rajtoltak a labdáért. A martfűi játékos érte el előbb, és közelről a hálóba passzírozta a játékszert, 1-7. 78. perc: Vermeescht a já­tékvezető utánrúgásért kiállí­totta. A mérkőzés ünnepséggel kezdődött, a több mint két évti­zedes pályafutás után visszavo­nuló Szántai Tibort búcsúztat­ták. Nem sokáig tartott a mart­fűiek öröme, az angyalföldiek számolatlanul dolgozták ki helyzeteiket, de a befejezésekbe mindig hiba csúszott. A félidő végére mégis tetemes előnyhöz jutott a Vasas. A második játék­részben aztán a teljesen elfáradt martfűiek ellen tetszés szerint érték el találataikat a vendégek. Jók: Nagy J., Szántai T., ill. Galaschnek, Kecskés, Geress. Kardos Mihály: - Neves fő­városi ellenfelünkkel szemben elsősorban gyorsaságban és fej­ben maradtunk alul. Sok sikert kívánok a Vasasnak a bajnok­ságban. Mészöly Kálmán: - Tudtuk, hogy kemény lesz a meccs, amíg a hazaiak erővel bírják. Komolyan vettük a talákozót, de sajnos a végére egy kicsit visszavettünk az iramból. Nem értem, hogy Vermeescht miért állították ki. < Urbán Kisújszállás- BVSC-Dréher 1-5 (1-1) Kisújszállás, 1000 n., v.: Szi­lágyi Kisújszállás: Gyé­mánt-Hídvégi, Kása, Kállai, Farkas, S. Nagy K., Oros (Ka- lics), Varga, Dán (Rapcsok), Paszternák, S. Nagy Zs. Edző: Porhanda János. BVSC Dreher: Balássi-B. Szabó, Kosa, Árki, Zentai, Farkas, Borgulya (Urbányi), Farkasházy, Boda, Mundi, Negrau. Edző: Garaba Imre 14. perc: Negrau felhőfejesét a kapus nem védhette, 0-1. 46. perc: S. Nagy Zs. a há­lóba talált, 1-1. 49. perc: Farkasházy ívelését Boda a hálóba bólintotta, 1-2. 79. perc: Zentai fejese a ka­puban kötött ki, 1-3. 81. perc: Hídvégi lábáról sa­ját kapujába vágódott a labda, öngól, 1-4. 86. perc: Farkas kiugrott, s biztosan helyezett a hálóba, 1-5. A BVSC azonnal magához ra­gadta a kezdeményezést, a tá­madások gyorsan góllá értek. Ezután a hazai vasutasok is ve­zettek néhány gyors ellenakciót, sőt ki is egyenlítettek. Fordulás. után a hazaiak egyre inkább el­fáradtak. Jók: Gyémánt, S. Nagy Zs., ill. Zentai, Farkas, Negrau. Porhanda János: - Mindent megtettünk, ám a BVSC meg­érdemelten nyert. Garaba Imre: - Az első fél­időben nehézzé tettük magunk­nak a mérkőzést. Balogh Tisza Kupa Vízilabda Eb-döntő Újabb színvonalas teniszverseny Szolnokon Nemzetközi korosztályos versenynek adott otthont a hét végén a tiszaligeti tenisz- stadion. A Tisza Kupa egyik főszer­vezője, Kovács Zsolt teniszszakember külön kife­jezte örömét amiatt, hogy végre kiemelt tornát rendezhetett a megyeszékhelyen. Az eseményt a testvérváros, Nagybánya hét­fős sportolói küldöttsége, vala­mint a szlovákiai Rimaszombat ifjú teniszezőinek részvétele tette nemzetközivé. A kupa egyébként négy lány és öt fiú kategória, azaz a 8-18 éves korig terjedő korosztály számára rendezték meg a küz­delmeket. A legnívósabb mezőny az újonc lányoknál jött össze. Eb­ben a kategóriában indult pél­dául Sauska Nóra, aki nemré­gen tért haza az Egyesült Álla­mokból, Floridából, ahol a nagynevű Bolettieri teniszisko­lában nevelkedett. Az iskola nevét többek között Agassi és Courier neve fémjelzi, akik szintén itt sajátítottk el a sportág alapjait. Az újoncoknál és a gyerme­keknél neveztek a legtöbben, náluk mind a fiúk, mind pedig a lányok harminckét fős tábláról indultak. A többi kategóriában tizenhat fős mezőnyök mérték össze tudásukat. Elmondható, hogy a Tisza Kupán legalább olyan erős ver­senyzői gárda jött össze, mint a három héttel ezelőtt megrende­zett Sportcentrum Kupán. A háromnapos viadal pénte­ken kezdődött, majd szombaton a legjobb nyolc között játszot­tak a versenyzők, ezek után va­sárnap került sor a helyosztókra és a döntőkre. A legszínvonalasabb mér­kőzéseket a kiemelt újonc ka­tegóriában láthatták a nézők. A rendkívül tömör mezőny­ben szolnoki, illetve Jász-Nagykun-Szolnok me­gyei sikerek is születtek: 10 éves fiúk: 3. Bagi Péter (Szol­nok), 12 éves lányok: 3. Baláti Anita (Szolnok), 14 éves fiúk: 3. Czeglédi László (Túrkeve), 14 éves lány páros: 3. Zaja-Majoros (Jászberény), 18 éves fiú vegyes páros: 3. Borsányi (Szolnok) - Rusen (Nagybánya). Kovács Zsolt elmondta, hogy a Tisza Kupának kialakult a hosszú évek óta visszatérő törzsversenyzői gárdája, akik természetesen az idén is eljöt­tek. Ez a társaság feltétlenül biztosítékot kell, hogy jelentsen a kupa jövőben való prolongá­lására. A vasárnapi döntők lapzár­tánk után fejeződtek be, így a keddi lapszámunkban tudunk beszámolni arról, hogy az egyetlen fináléba jutott szolno­kinak, Rigó Balázsnak sike­rült-e megnyerni a versenyt a 18 évesek kategóriájában. Urbán Sebastian Simion, a legjobb nagybányai Az ezüst is szépen csillog Tíz esztendő után ismét Eu- rópa-bajnoki döntőt játszhatott a magyar válogatott. Áz ellenfél a barcelonai olimpiai bajnok, Olaszország csapata volt. A ráúszásnál Vincze Balázs hozta el a labdát. Káprázatosán keztek a magyarok, az első ne­gyed négy gólján Dala és Bene­dek testvériesen' megosztozott, míg az olaszok nem igazán tud­tak mit kezdeni emberelőnyös helyzeteikkel. A második ne­gyed elején az itáliaiak magukra találtak, fej fej mellett haladt a két gárda. A kezdeti magyaros lendület elfogyott, az olimpiai bajnok gárda pedig kétgólos előnyt szerzett. Egyedül Né­meth tartotta a lelket válogatot­tunkban, két góljával vala­mennyire tartottuk a lépést, a mérkőzés felénél pedig 7-6-ra vezetett az olasz csapat. A kö­vetkező játékrészt Monostori nyitotta meg góljával, ám utána már semmi sem sikerült váloga­tottunknak. Kapufák és meg nem adott gólok jellemezték a negyedet, az olaszok pedig egyre inkább elhúztak. A hajrát háromgólos hátrányból kezdte a magyar csapat, amelyből csu­pán egyet tudott lefaragni. Végül Olaszország 9-11-re, megérdemelten nyerte a talál­kozót és vele az Európa-bajnok- ságot a fiatal magyar válogatott ellen. Női labdarúgás Ha akkor nem babával játszanak... Szombaton délután olyat lát­hattak a jászdózsai érdeklődők, amilyet eddig soha. A helybeli AFC női nagypályás focicsapat vívta első OB I-es mérkőzését a fővárosi IRIS SC FORMAX el­len. Az első félidőben nagy len­dülettel kezdett mindkét csapat, és igen szoros küzdelem árán sikerült a vendégeknek 0-1-et elérniük. A játékidő második felére már látszott a fáradtság, elsősorban a hazaiakon. Szokat­lan még a nagy pálya, és bizony sok jó helyzet a bizonytalanko­dás miatt úszott el. A végered­mény 3-0 lett a vendégek ja­vára, ami nem nagy vereség, ha figyelembe vesszük a rutinbeli különbségeket. A dózsai női focicsapat 1991 óta létezik. Először csak „buli­ból” kezdtek focizni a lányok, kispályán. Öt bajnokságból né­gyen taroltak, és a maradék egyen is csak a második helyre szorultak. Ezért merte a veze­tőség az országos bajnokságon indítani a hölgyeket. Az anya­giakkal ugyan van gond, de szorgalmasan keresik a szpon­zorokat, néhányat már találtak, de remélnek támogatást az ön- kormányzattól is. A falubeliek vegyes érzelmekkel fogadták leányaik új kedvtelését, de re­mélhetőleg az eredményes sze­replés meg fogja változtatni A második félidőben lassult a tempó ezt. A csapat vezető edzője elégedett, elsősorban a lelkese­dést tartja a játékosok fő eré­nyének. Szerinte, ha háromé­ves korukban nem babával, ha­nem labdával kezdtek volna játszani, akkor most nem le­hetne előttük akadály. Nagy József vállalkozó Jászapátiról 20 ezer forintért megvásárolta a mérkőzés kez­dőrúgását. Mint elmondta, na­gyon büszke arra, hogy szű- kebb pátriájában, a Jászságban ilyen kezdeményezések van­nak, valamint, hogy személye­sen is támogatást nyújthat a női labdarúgáshoz. Szerinte a vál­lalkozók sokáig afféle „társa­dalmon kívüli lovagok” voltak, és itt az ideje, hogy átvegyék azokat a feladatokat, amit ré­gen állami vállalatok és szö­vetkezetek végeztek a sport és az önszerveződés terén. Egyébként egy jó vállalkozás­nak ennél jóval több reklám- költsége van, márpedig a sport támogatása reklámnak sem utolsó. A csapat idei célja az, hogy ne legyenek utolsók az OB I-ben, a távlati tervben en­nél magasabb a mérce. Imre Lajos Jánoshidán - csakúgy, mint a többi megyei találkozón - népes tábor buzdította a hazaiakat