Új Néplap, 1993. július (4. évfolyam, 151-177. szám)

1993-07-26 / 172. szám

Látványos sportversenyek az abádszalóki sportparadicsomban Karnevál földön, vízen, levegőben — Ki nyerte az aranyozott küllőt? rális Egyesület szervezte azt a bemutatót, ahol valóban neves íjászok. Kovács Judit tizenegy­szeres magyar bajnok és csa­patban Európa-bajnoki bron­zérmes mesterlövész és az idei magyar bajnokság győztese, Kiss Tímea parádézott az érdek­lődők nagy örömére. Lutzenba- cher Sándor, az egyesület el­nöke elmondta, hogy már jö­vőre nemzetközivé akarják ki­szélesíteni az Attila Arany Nyila íjászversenyt. A kulturá­lis egyesület szervezte azt a crossz-kontri terepkerékpár versenyt, ahol 32-en álltak rajt­hoz a szép, ám a versenyzők szerint igen nehéz terepen, hogy megszerezzék a győzteseknek járó 18 karátos, arannyal befut­tatott küllőt. Ifjúsági kategóriában: 1. Csi­kós Attila Budapest Slalom SE, 2. Duga Marcel Pedál Mecsek SC, 3. Schlett Győző Gyulai R.Sport. Nőknél: 1. Seregély Márta FTC Blaczky BCA, 2. Jakubi Edit MEAFC, 3. Molnár Edit Budapest Slalom. Férfiak­nál: 1. Ottó József Pedál Me­csek SC, 2. Hirt József Pécsi Hercules, 3. Zoltay Zsolt Buda­pest Slalom. A karnevál igazi látványos­sága volt a jet-ski verseny. A szombati zord idő után. vasár­nap felzúghattak a motorok az ország egyik legszebb pályáján. A negyedik országos bajnoki futamon egy valódi újdonságot A hét utolsó napján a jó idő már valóban több ezer embert csalogatott ki a partra. A jelen­lévőket látványosnál látványo­sabb programok szórakoztatták Az Attila Arany Nyila Kultu­Tülekedés a rajtnál Kovács Judit vezettek be Abádszalókon a szervezők. Digitális órával indí­tották a mezőnyt, az újdonság el is érte hatását - csupán egy ki­ugrás volt, igaz ezután a 101 -es rajtszámot viselő versenyzőt ki is zárták. Négy versenyszámban szereztek magyar bajnoki pon­tokat a versenyzők. Álló modified kategória: 1. Sümegi László Four SE Buda­pest, 55 p., 2. Koncz Gergely Király SE Budapest, 54 p., 3. Jeliszlatov Szergej Four SE, 47 p. Linited állókategória: I. Varga István Viking SE, Szent­endre, 55 p., 2. Pellei Sándor Erzsébet SE Dunakeszi, 52 p., 3. Varga Viktor Viking SE, Szentendre, 47 p. X-2-es kate­gória: 1. Major Sándor Király SE Budapest, 60 p., 2. Czapkó József Viking SE Szentendre, 47 p., 3. Medgyesi László Vi­king SE Szentendre, 43 p. Ülő­kategória: 1. Seres László Four SE Budapest, 52 p., 2. Csepregi György Four SE, 50 p., 3. Hai- bach László Four SE Budapest, 49 p. Ä jet-ski versenyzők még négy bajnoki futamon mérik össze tudásukat. Elmondták, hogy nagyon jól érezték magu­kat Abádszalókon, jó felkészü- lis lehetőséget nyújtott ez a ver­seny a következő angliai EB-fu- tamra, ahol többen képviselik közülük Magyarországot. A két nap alatt kulturális ren­dezvények is szórakoztatták a közönséget. A szombat esti színpompás tűzijátékon, amit az Egri Heted-7 Kft. szervezett, több ezren vettek részt. A sza­badtéri színpadon D. Nagy La­jos és a Frakció jól ismert Biki- kini és Rollsz-slágereket jászott mindenki megelégedésére. A Közép-Tiszai Intéző Bizottság és a szalóki polgármesteri hiva­tal a rendezvényt nemzetközivé akarja kiszélesíteni a ’96-os Expo idejére. Ez a hét vége va­lóban jó főpróba volt, amihez az Eldorádó Holding segítsége és szervező munkája nagy segítsé­get nyújtott. Jól érezte magát az, aki ezen a hét végén Abádsza- lókra látogatott. Üldözés közben a bolyát is kerülni kell Forma 1 Prost az utolsó körben előzte Hill-t A Német GP-rajt pillanatát a Williams-pilóta brit Damon Hill kapta el a legjobban. Azonnal élre vágott. Prost nem nagyon érezte a start tempóját. Ezt jelezte, hogy nagy „kakas­kodás” alakult ki a francia vete­rán és a brazil Senna között. Csaknem egymás kerekét „csi­szolták”, de végül mentek to­vább a maguk útján. (Más kér­dés, kaptak egy-egy figyelmez­tetést.) Hill pompásan forgatta a vo­lánt, nagy iramot diktált. Úgy festett, döntésre viszi a dolgot, és nyer, de másfél körrel a vége előtt a gumija defektet kapott. Csak arra volt már lehetősége, hogy a 15. helyen „bevánszo­rogjon” a depóba. Ritka balsze­rencsés pilóta, hiszen pályafu­tása első GP-győzelmének ör­vendhetett volna Hockenheim- ben. Ugyanígy járt egyébiránt Silverstone-ban, a Brit Grand Prix száguldásán. Akkor a mo­torja gyulladt ki. „Saját pályán” Hill az 59 kö­rös verseny során 41 körön ke­resztül állt élen, amikor jött a tűz... A defekt után Prost élt a lehetőséggel, remekül finiseit, és idei hetedik GP-viadalát nyerte meg. Az sem kis bravúr, hogy megszakítás nélküli ne­gyedik győzelmét ünnepelhette vasárnap. Értelemszerűen jelen­tős előnnyel vezet a pontver­senyben is. Az igazi hős Derek Warwick, aki a csaknem végze­tes katasztrófával indult dél- előttje után a 17. helyen ért célba. A Német Grand Prix eredményei: 1. Alain Prost (francia - Williams Renault) 1:18:40.885 óra 2. Michael Schmucaher (német - Benetton Ford) 1:18:57.549 3. Mark Blundell (brit - Ligier Renault) 1:19:40.234 4. Ayrton Senna (brazil - McLaren Ford) 1:19:49.114 5. Riccardo Patrese (olasz - Benetton Ford) 1:20:12.481 6. Gerhard Berger (osztrák - Ferrari) 1:20:15.639 A vb-pontverseny: 1. Prost 77 pont 2. Senna 50 3. Schumacher 36 4. Hill 28 5. Patrese 11 6. Blundell 10. A konstruktőrök versenye: 1. Williams-Renault Elf 1Ö5 pont 2. Marlboro McLaren Ford 53 3. Benetton Ford 47 4. Ligier Renault Elf 19 5. Lotus Ford, Ferrari 10-10. M'MifUm Schumacher második helyével is elégedett volt a német közöznség Megyei sikerek a lovaspályán Tiszteletkor a verseny után Szintén az abádszalóki karnevál keretében rendezték meg a meg- területi lovas bajnokság soros fordulóját is. A díjugrató versenyen a szombati eredményei: közép- kattegória, 1. Fodor István Szolnok, Bokréta nevű lován, 2. Fülöp Sándor Szirák(Hűtlen), 3. Krucsó Balázs Mezőtúr(Ef- fenci), könnyű B. kategória: 1. Takács Szabolcs, Wesselényi Klub, 2. Fodor István Szolnok (Roger), 3. Fodor István, aki Tamaméra színeiben Alex nevű lován. Ifi B. kategória: 1. Kru­csó Balázs Mezőtúr, (Effendi), 2. Krucsó Szabolcs Mezőtúr (Hullám), 3. Urbán Attila Tö- rökszentmiklós, (Tárnok). A lo­vasok vasárnap folytatták a ver­senyt, ekkor már valóban tom­bolt a kánikula és gyűlt a néző­sereg a Tisza-tó partján, a lo­vaspályán is. Könnyű B. kate­góriában Fodor István már a második elsőségét szerezte meg Rogerrel, 2. Miklósvári Tamás Jászárokszállás (Szajkó), 3. Cseh Frigyes SziWesselényi Klub, (Java). A stílusverseny könnyű A. kategóriában: 1. Hatvani Lajos Encspuszta, (Sá­rika), 2. Ugrin György Jászbe­rény, (Avtor), 3. Hatvani Lajos Encspuszta, (Treff). Ifi kezdők: 1. Csordás Péter Jászárokszál­lás, (Remény), 2. Huszár Attila Palóc ESE, (Harmat), 3. Bánáti Miklós Jászárokszállás, (Naila). Díjlovaglásban: 1. Fülöp Sán­dor (fogathajtó világbajnokunk fia) Wesselényi Klub, 2. Hat­vani Lajos Encspuszta, 3. Urbán Attila Törökszentmiklós. A va­sárnapi versenyeken még egy ifi bajnoki és középfokú díjugra­tásban volt verseny.