Új Néplap, 1993. június (4. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

12 Sportextra 1993. június 1., kedd Kispályás foci A szolnoki I. osztályban egyre élesedik a hajrá. A NE- FAG SE tíz góllal terhelte meg az AC/DC hálóját, újabb győ­zelmével a második helyre jött föl a Kórház III. A második vonalban a jelenleg dobogós csapatok vetélkedésébe más együttes már nem szólhat bele, ugyanis a negyedik Vízmű Központ hátránya már hét pontra nőtt az előtte álló Tisza Taxival szemben. A III. osztályban a Szolnoki Sólymok előnye újabb ponttal nőtt. Az öregfiúknál a Bontóker Kft. egy fordulóval a bajnokság vége előtt már megnyerte a baj­nokságot. Eredmények: 1. osztály^ 19, forduló: Centrum Étte­rem-Nyomda 3-2, Járműja- vító-Thermotechnik 1 -1, Ép- villszer Kft-Pannon Petrol 0-1, AC/DC-NEFAG SE 1-10, Kór­ház III.-FC Aréna 6-1. Az él­csoport állása: 1. NEFAG SE 26, 2. Kórház III. 24, 3. Bercsé­nyi SE 24 ponttal. II. osztály, 18. forduló: Ki­lián II.-2.sz. Posta 6-4, Geodé­zia-Vízmű Központ 3-0, Kór­ház I.-Lakóterület 0-5, Tisza Taxi-MÁV Állomás 5-0, Tódi SE-Szilikát 6-2, Sz.n.: Pizzá­kért. Az élcsoport állása: 1. Pizzakert 30, 2. Tódi SE 26, 3. Tisza Taxi 24 ponttal. III. osztály, 19. forduló: Ví- dia RT-MRFK 2-1, Kórház II.-Dinamó Legyek 1-6, Ele- gant-Skála 1-3, Szolnoki Sóly- mok-FC Rió 5-2, Rot-Blau 90-Halak 2-2. Az élcsoport ál­lása: I. Szolnoki Sólymok 28, 2. Halak 26, 3.Vízmű II. 23 ponttal. Senior osztály, 17. forduló: Járműjavító-Vegyiművek 6-1, Mezőgép-Elegant 5-2, Épület- felújító Kft-Megatron 3-0, Rá- kóczi-Lakóterület 6-0, Bontó­ker Kft-Belvárosi SC 0-1. Az élcsoport állása: 1. Bontóker Kft 29, 2. Rákóczi 22, 3. Jármű­javító 21 ponttal. Tenisz OB II. A múlt héten kétszer mérkőz­tek idegenben a SZUSE teni­szezői. A testnevelési egyete­mistákkal valódi maratoni csa­tát vívtak, az esőszünetekkel tarkított találkozót délelőtt tíztől este hatig tartott. Szinte minden egyéni mérkőzésen volt esélye a szolnokiaknak, de az egyete­misták jobban bírták idegekkel, így az egyénik után (4:2) hazai vezetés alakult ki. A szolnokiak új páros felállítással próbálkoz­tak, de csak két mérkőzést tud­tak nyerni. így a hazaiak örül­hettek 54-es győzelmüknek. A szolnokiakét egyéniben Petőfi, Újhidi, párosban a Petőfi, Szász és az Újhidi, Tanka duó sze­rezte. A következő fordulóra és egyben az utolsó tavaszi mér­kőzésre Kecskeméten került sor. Az első pályán a tehetséges Petőfi küzdeni tudásból jelesre vizsgázva, a 6:0-ra vesztett első játszma után talpra állt és az első egyéni győzelmet hozta a szolnokiaknak. Tanka könnye­dén, Palócz döntő játszmában, de ismét győzni tudott, így a pá­rosok előtt 3:3-ra állt a csapatta­lálkozó. A párosok vendégek elképzelései szerint alakultak. Az új összeállítású Petőfi-Szász és Újhidi-Tanka pár ismét bizo­nyított, biztosították SZUSE 5:4-es győzelmét. Ezzel a szol­nokiak csoportjukban a Rákos­liget mögött, Kecskeméttel holtversenyben, másodikként várhatják az őszt. Kecskemét-SZUSE 4:5 Bardóczki-Petőfi 6:0, 1:6, 5:7, Tóth-Kováts 7:5, 6:2, Noel-Radócz 4:6, 6:4, 1:6, Tóth-Kolláth 6:1 6:0, Sze­lei-Újhidi 6:3, 5:7, 6:1, Tóth-Tanka 5:7, 3:6. Párosok: Bardóczki, Tóth-Kováts, Ra- dócz 4:6, 6:4, 7:6, Noel, Sze- lei-Petőfi, Szász 3:6, 6:7, Tóth M., Tóth B.-Újhidi, Tanka 6:4, 3:6,4:6 Labdarúgás Puskás-mágia Dublinban Írország-Magyarország 2—4 (2-0) Szombaton délután a dublini Lansdowne Road stadionban ti­zenegyedik alkalommal mérkő­zött egymással az ír és magyar labdarúgó válogatott. Írország: A. Kelly - Morris, O,Leary, Kernaghan, Staun­ton - Keane, Whelan, McGoldrick, Sheedy - Quinn, D. Kelly Magyarország: Petry - Te­lek - Csábi, Lörincz - Bánfi, Pisont, Urbán, Márton, Ke­resztúri - Orosz, Eszenyi Ijesztően rosszul indult a ta­lálkozó, hiszen a 15. másod­percben Keane remekül szóló­zott, és az ír futball jelenlegi legjobbja 16 m-ről a kapu bal oldalába zúdított (1-0). A 4. percben D. Kelly és Quinn passzolgatott a magyar védelem nem tudott tisztázni, és Quinn négy lépésről laposan a kapu bal oldalába csúsztatott (2-0). A 12. percben jobboldali szög­letnél Petry csaknem a hálóba ejtette a labdát, de Lőrincz fel­szabadított. A 15. percben a gólszerző Keane lement, McLoughlin állt be helyette. Három perc elteltével Márton szabadrúgása ír védőt ért, A. Kelly megfogta a labdát. Lassan szűnt a magyarok kínzó bénult­sága. A 24. percben Pisont szögletét Orosz nem sokkal fe­jelte fölé. Öt perc múlva D. Kelly lesgólt rúgott, majd a 33. és 38. percben újabb ír cserék következtek - előbb Kernaghan helyett Babb, majd Staunton he­lyett Hardy lépett gyepre. A szünetben Puskás Ferenc Eszenyi és Bánfi helyett Ha­marnak és Balognak szavazott bizalmat, s mint utóbb kiderült, ez két nagyszerű cserének bizo­nyult! A 49. percben Hamar, aki Dublinban mutatkozott be a magyar válogatottban, mutatós, jobboldali akció végén Balogh- tól kapott labdát, s négy lépés­ről szépen a kapu közepébe he­lyezett (2-1). Az 51. percben D. Kelly helyett Cascarino lépett pályára, Charlton kapitány tehát Puskás ópiumot adagolt a szünetben? tovább magasította támadóso­rát. A sok csere azonban nem használt az íreknek, egyre in­kább a magyar csapat kezébe került az irányítás. Az 58. perc­ben Keresztúri ballábas lövése csaknem megtréfálta az ír ka­pust. A 66. percben ismét egy kifogástalan magyar akció kö­vetkezett, Urbán továbbított balról Hamar elé, aki 6 méterről lapos lövéssel egyenlített (2-2). Három perc múlva Balog közé­pen áttörte az ír védelmet, sze­relték - akár tizenegyest is kap­hatott volna ezért a magyar vá­logatott. A 71. percben Whelan helyett Byme állt játékba, egy perc múlva Balog nagy helyzet­ben a bal sarok mellé helyezett. Kifejezetten élvezetes, jó futball szórakoztatta a nézőket. Ami a hajrában történt, az maga a csoda. A 83. percben Keresz­túri balról továbbított középre, egy ír védőn megcsúszott a labda, Balog 13 m-ről bevette a bal alsó sarkot (2-3). Az írek­nek Byme révén volt egyenlí­tési alkalmuk, ám a 86. percben bombáját Petry védte. Három perccel a lefújás előtt Urbán tank módjára törte át a védel­met, remek cseleket követően 11 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (2—4). Szombaton tiszaligeti stadi­onban rendezték a Góliát FC szabadtéri gyermekfoci torná­ját. Januárban teremben játsza­nak, ilyenkor májusban pedig a szabadban. Csak az játszhat, aki a Góliát FC tagja, ha iskolájá­nak nincs csapata, akkor egy másikban szerepelhet. Ezek a gyerekek, akik között lányok is lehetnek, testnevelők vagy szü­lők vezetésével hetenként két­szer tartanak edzést és év köz­ben is rendeznek viadalokat. Válogató jellege is volt a torná­nak, itt jelölték ki azokat a csa­patokat, amelyek részt vesznek június 10-12 között a Népsta­dionban a Góliát FC nemzet­közi tornán. Mivel a környéken csak a megyeszékhelyen műkö­dik Góliát FC, eljöttek Tiszafü­redről is négy, Kunszentmár- tonból pedig egy csapattal. A rendezéshez sok segítséget kap­tak a városi sportcentrumtól, megyei labdarúgó szövetségtől és több kft.-től. A torna végül elsöprő tiszafüredi sikerrel zá­rult. Az elsőben jobban kontrázva győztek a többel támadó Szan- daszőlős ellen. így a végső sor­rend: 1. Tiszafüred II (testne­velő: Bártfai István), 2. Szan- daszőlős Á. I„ 3. Fiumei Á. I., 4. Eötvös Á. I., 5. Tiszafüred I, 6. Zöld Á. I. Különdíjak: a gól­király Fehér Péter (Szandasző- lős) 8 találattal, a legjobb ka­pus Gönczöl Gábor (Szanda­szőlős), a legjobb mezőnyjáté­kos Kovács Ádám (Tiszafüred II). A másodikban négy cso­portba osztották a csapatokat és a győztesek kerültek az elődön­tőbe, amelyek eredményei: Ti­szafüred I-Eötvös 3-0, Újvá­rosi-Mátyás 1-0. A 3. helyért: Mátyás-Éötvös 3-1-. A döntő­ben: Tiszafüred I-Újvárosi 3-0. A további sorrend: 5. Tiszafü­red II, 6. Fiumei Á.I., 7. Szé­chenyi Á. L, 8. Tallinn Körzeti Á. L, 9. Kassai Á. I., 10. Kun- szentmárton, 11. Szandaszőlős, 12. Zöld Á. I. Gólkirály Far­kas Tamás (Újvárosi) 6 találat­tal. A legjobb kapus Oczella Gábor (Tiszafüred), a legjobb mezőnyjátékos Ábel Péter (Eötvös). Mindkét csoport első három csapatának a megyei la- badarúgó szövetség nevében Kálmán László titkár há­rom-három, az amerikai vb-re készülő emblémával ellátott labdát adott. A győzteseknek a kupát a Delta Coop Kft. és az NSV Kft., a különdíjakat pedig a Savanyító Kft., Delta Coop Kft., Géczi Lajos vállalkozó és a Csóti-Pati Kft. ajánlotta fel. A nemzetközi tornára való készülődés jegyében mindkét csoportban megmérkőzött Szolnok és Tiszafüred váloga­tottja is. Végül Szalay Ferenc igazgató a sportiskola nevében átvette és megajándékozta a leg­tehetségesebbeket. (pi) Pécsi siker a döntőn Kunhegyes adott otthont a 11-12 éves focisták országos döntőjének. Huszonnégy csapat részvételével került sor a finá­léra (19 megyei és 5 budapesti iskola). A 24 csapat hatszor né­gyes csoportban, sorsolás után, körmérkőzésen döntötte el a he­lyezéseket. A hat első helyezett csapat két hármas csoportban mérkőzött tovább. Az ott kiala­kult sorrend alapján az azonos helyezettek mérkőztek egymás­sal az 1-6. helyezések eldönté­séért. Végeredmény: 1. TÁSI (Pécs), 2. l.sz. AI. (Szarvas)'3. Keresztúry úti Ál. (Bp.), 4. 2.sz. ÁI. (Szekszárd), 5. Pesti úti Ál. (Bp.), 6. Balassi Bálint Ál. (Eger). A különdíjakat Pillér Sán­dor, az MLSZ UB. vezetője, Bodó István, a Kunhegyesi Egységes SE ügyvezető elnöke és Nemes György, a szervező bizottság tagja adta át az alábbi­aknak adta át. Gólkirály: Moldván Krisz­tián (Szarvas), legjobb me­zőnyjátékosok: Pokornyi Ede (Bp., Keresztúry ÁL), Hegedős Attila (Szekszárd), Fónay Ba­lázs (Pécs). Legsportszerűbb csapatok: Pesti úti Ál. (Bp.), Balassi Bálint Ál. (Eger). Szabó András, az MLSZ Utánpótlás Bizottságának tagja: - Nagyon nagy eredménynek tartom, hogy a sok-sok szócsép- lés után harmadik alkalommal meg tudtuk rendezni az 5-6. osztályos gyermekekeknek az országos bajnokságot. Meggyő­ződésem. hogy elindultunk egy olyan úton, amely a magyar labdarúgás fokozatos megújulá­sához vezethet. Jelentős erőfe­szítéseket teszünk azért, hogy hatékonyabb utánpótlásnevelést tudjunk biztosítani. Horváth Lajos szakfelü­gyelő, a versenybizottság el­nöke: - A rendezés példás, a színvonal közepes volt. Nagyon sajnálom, hogy a kunhegyesi Dózsa György Ál. tehetséges futballpalántái nem kerültek a döntőbe. Tiszafüred palántái a dobogó tetején Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Dunakeszi VSE - Sz. MÁV MTE 0-0 Dunakeszi, 100 n., v.: Kóródi Szolnok: Hatvani-Draskóczi, Mé­száros, Major, Zsemberi (Burai), Fo­dor, Tasev, Horváth (Fehér), Birinyi (Honfi), Bontovics, Novikov. Edző: Lódi László. 43. perc: Novikov a bal oldalon becse­lezte magát a 16-os vonaláig, beadása tisztán Bontovics elé került, de a csatár a jobb kapufa mellé lőtt. 45. perc: Bontovics már csak a kapus­sal állt szemben, azonban ismét elhibázta a lehetőséget. 61. perc: Tasev „eladott” labdáját Tör- teli a kapu fölé emelte. 90. perc: Danyi elől Draskóczi önfe­láldozó becsúszással mentett. Végig erős iramú, de közepes színvo­nalú mérkőzést vívott a két jóképességű csapat. Mindkét oldalon akadtak gól­szerzési lehetőségek, amelyek azonban kimaradtak. Jók: Adi, Törteli, ill. Mészáros, Dras­kóczi, Bontovics, Major. Steidl Sándor: - A látottak alapján igazságos eredmény született. Lódi László: - Ha a gólhelyzeteinket kihasználjuk, nyerhettünk volna. # Ifi: Dunakeszi-SZUSE 2-4 Kovács Szolnoki Cukorgyár- Pásztói SE 2-0 (0-0) Szolnok, 200 n., v.: Bakos Cukorgyár: Smidéliusz-Tákos, Szabó, Szikszai, Csizmadia, Szeberé- nyi, Kovács, Rigó (Zsidai), Kis, Tu­bák, Vadicska. Edző: Sebők György 21. perc: Vadicska lendületesen futott el a félpályától, jobb külsővel lőtt a ti­zenhatos bal sarkáról, labdája centiméte­rekkel kerülte el a kaput. 48. perc: A csereként beállt Zsidai vá­ratlanul lövésre szánta el magát, labdája egy védőn megpattant és az elmozduló kapus már csak a hálóba tudta segíteni, 1-0. 51. perc: Gubánt buktatták a hazai vé­dők a tizenhatoson belül, a büntetőt Andó Smidéliuszba rúgta. 85. perc: Tubák a félpályán három védő között kilépett, s a kimozduló ka­pus mellett gurított a hálóba, 2-0. 88. perc: Forgó utolsó emberként kéz­zel ért a labdába, ezért kiállították. Mindkét félidőben az a csapat volt a jobb, amelyiket a viharos erejű szél tá­mogatta. Jók: Kovács, Kiss, Vadicska, ill. Gu­bán Sebők György: - Küzdeni akarásunk­nak köszönhetjük győzelmünket. Kiss Károly: - Gratulálok a hazaiak­nak, magunkat vertük meg. Ifi: Sz. Cukorgyár-Pásztó 4-3 Szentmiklósi Jászapáti-Karcag 0-0 Jászapáti, 500 n., v.: Balogh Jászapáti: Tajti J.-Tóth L., Borics, Zsemberi, Kálé, Tóth L, Urbán, Utasi, Deme (Rideg), Szabari (Kiss), Németh. Mb. edző: Kovács László Karcag: Móga-Tatár, Tóth T., Ágh, Lajkovics (Varga), Kocsis, Békési, An­tal, Tóth J., Bárány, Albert. Edző: Só­lyom Vilmos 1. perc: Bárány már csak a kapussal állt szembe, de óriási helyzetben mellé lőtt. 8. perc: Ismét Bárány puskázott el egy kecsegtető lehetőséget. 20. perc: Deme szögletét Urbán hét méterről fejelte a felső lécre. Karcag technikai fölényben játszott és sok helyzetet dolgozott ki, de az utolsó percig határtalanul lelkes Jászapáti méltó ellenfélnek bizonyult. Kitűnően szóra­kozott a lelkes közönség. Jók: Tajti J. (a mezőny legjobbja), Zsemberi, Utasi, Tóth L., ill. Ágh, Ko­csis, Tóth T. Kovács László: - Örülök az egyik pontnak, gratulálok a fiúknak. Sólyom Vilmos: - Bosszantóan sokat hibáztunk az ellenfél kapuja előtt. Ifi: Jászapáti-Karcag 2-2 Illés Rákóczifalva- Füzesabony 2-1 (0-1) Rákóczifalva, 250 n., v.: Schoblacker Rákóczivalva: Kupeczki-Erdei, Bartucz, Kácser, Tóvizi, Romvári (Banka), Szénási, Bujdosó (Ladányi), Majzik, Mikula, Molnár. Edző: Ladá­nyi István 25. perc: Molnár kilépett és a kapusba lőtt. 42. perc: Fehér hosszú indítását Nagy a kifutó kapus fölött a kapuba emelte, 0-1. 67. perc: Mikula beadását Majzik kö­zelről a kapuba fejelte, 1-1. 85. perc: Szénási bal oldali beadását Majzik 9 méterről a hosszú sarokba lőtte, 2-1. Jók: az egész csapat, ill. Fehér, Bocsi Korrekt játékvezetés mellett a győ­zelmet jobban akaró hazai csapat megér­demelten nyert az élcsoportba tartozó vendégek ellen. Ladányi István: - Gratulálok az egész csapatnak, végre megszakadt nyeretlen­ségi sorozatunk. Albert Csaba: - A lelkesen játszó ha­zai csapat megérdemelten győzött. Ifi: Rákóczifalva-Füzesabony 1-3 Bagi Gyöngyös- Jászberény 1-0 (0-0) Gyöngyös, 700 n., v.: Ágoston Jászberény: Rácz-Németh F., Ba­logh J., Gólya, Nagy, Lukácsi, Ludasi, Tasi, Mosonyi, Ládi, Vasas (Balogh G.). Edző: Sárközi Gyula. 9. perc: Gömöri visszafejelését a ven­dégvédők érték el előbb az ötösön és fel­szabadítottak. 30. perc: Mosonyi elrobogott a bal szélen, de beadását a hazai védők szög­letre hárították. 52. perc: Bal oldali belőtt szabadrúgás után kipattant a labda, Vasas tizenhat méterről ballal csúnyán mellé durrantott. 79. perc: Balogh G. elfutott a bal olda­lon, de beadása Labancz zsákmánya lett. 81. perc: Majzik tisztára játszotta ma­gát, már az alapvonalnál járt, visszaadta a labdát a tizenhatosra, ahonnan Vona egyből a jobb sarokban zúdított, 1-0. Jók: Vona, Nagy Gy., Majzik, ill. Ba­logh J., Rácz, Mosonyi. Szomszédvári rangadón a dobogós he­lyezésért való küzdelemben a mezőny­ben egyenrangú és azonos erőket képvi­selő csapatok közül a hazaiak tartották otthon a két pontot. Ács János: - Egyenlő erők küzdelmé­ből a szerencsésebb csapat győzött. Sárközi Gyula: - A vereség ellenére nincs miért elmarasztalnom a csapatot. Ifi: Gyöngyös-Jászberényi SE 5-2 Szalóki Salgótarján- Törökszentmiklós 0-0 Salgótarján, 100 n., v.: Major Törökszentmiklós: Németh-Mol­nár, Csontos, Erdősi, Szecsei, Pécsi, Lóié, Mihályi, Rimóczi (Rajt), Csatári (Katona), Ramos. Edző: Porhanda János 18. perc: Pócsi jó ütemben ugratta ki Lóiét, aki a fekvő kapust találta telibe. 37. perc: Zséli tizenöt méterről leadott lövése a bal kapufáról vágódott a me­zőnybe. 53. perc: Ramos az alapvonalról visz- szagurított, Pócsi egyből lőtt, a jobb felső sarokba tartó labdát Rigó nagy bra­vúrral szögletre mentette. 57. perc: Ramos lépett ki a védők kö­zül, lövését a_hazaiak kapusa védte. 66. perc: Ramos labdája tisztán találta Lóiét, aki gyatrán mellé lőtt. Alacsony színvonalú, néha csap­kodó játék jellemezte a kiesési ranga­dót. A miklósiak kicsi több figyelem­mel a másik pontot is hazavihették volna. Jók: Kerényi, Zsé, Szeles, Fancsik, ill. Pócsi Horváth Gyula: - A helyzetek alapján teljesen reális az eredmény. Porhanda János: - Ez a mai játék ke­vés az NB Ill-ban. Ifi: Salgótarján-Törökszentmiklós 2-5 Nagy K. Hódított a Góliát FC