Új Néplap, 1993. június (4. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-07 / 130. szám

12 Sportextra 1993. június 7., hétfő Kispályás foci A szolnoki szenior osz­tályban múlt hét szerdán befe­jeződtek a küzdelmek. A cso­portbajnokságot meggyőző fölénnyel, mindössze egyet­len vereséget begyűjtve a Bontóker Kft. csapata nyerte. Egy-két kisiklástól eltekintve kiegyensúlyozott teljesít­ményt nyújtva szerezte meg az ezüstérmét a Rákóczi. A dobogó harmadik fokára ta­vaszi remek szereplésének köszönhetően a Járműjavító kapaszkodott fel. A többi osztályban is a haj­rához érkezett a mezőny. Az első vonalban-a végső győze­lemmel is kacérkodó Bercsé­nyi SE egyre távolabb került az első helytől, míg a Kórház III. komoly esélyessé lépett elő. Rendkívül szoros a me­zőny, hiszen még a hetedik Centrum Étteremnek is san­sza van valamelyik érem el- csípésére. A másodosztályban a Tisza Taxi a Vízmű Központ felett aratott győzelmével úgy ala­kította a véghajrát, hogy az élen állókon kívül más együt­tesnek már ne lehessen bele­szólása az első három hely sorsába. A harmadik ligában a Ha­lak és a Sólymok helycserés játékában jelenleg éppen a Halak gárdája a kedvezmé­nyezett. Eredmények: I. osztály, 20. forduló: Kórház III. - Pannon Petrol 3-1, Centrum Étterem - Épvillszer Kft. 0-2, NEFAG SE - Bercsényi SE 3-1, Thermotechnik - ÁC/DC 3- 1, FC Aréna - Járműjavító 4- 2, Kilián I. - Nyomda 1-1. Az élcsoport állása: 1. NEFAG SE 28, 2. Kórház III. 26, 3. Épvillszer Kft. 24. II. osztály, 19. forduló: Lakóterület - Tódi SE 2-2, 2. sz.^ Posta - Kórház I. 0-6, MÁV Állomás - Pidzakert 0-6, Vízműközpont - Tisza Taxi 1-4, Szilikát - Geodézia 3- 2, szn.: Kilián II. Áz élcsoport állása: 1. Pizzakert 32, 2. Tódi SE 27, 3. Tisza Taxi 26. III. osztály, 20. forduló: Skála - Vízmű II. 3-3, MRFK - Elegant 1-4, Dinamó Le­gyek - Szolnoki Sólymok 2-1, Halak - Kórház II. 4-0, Bú­torgyár - Rotblau ’90 8-3, FC Rió - Vídia Rt. 1-6. Az élcsoport állása: I. Halak 28, 2. Szolnoki Sóly­mok 28, 3. Vízmű II. 25. Szenior osztály, 18. for­duló: Megatron - Járműjavító 4- 4, Vegyiművek - Bontóker Kft. 5-10, Belvárosi SC - Me­zőgép 2-L, Elegant - Lakóte­rület 6-0, Épületfelújító Kft. - Rákóczi 1-5. Végeredmény: 1. Bontó­ker Kft. 31,2. Rákóczi 25, 3. Járműjavító 22, 4. Belvárosi SC 20, 5. Épültfelújító Kft. 19, 6. Lakóterület 16, 7. Megatron 15, 8. Vegyiművek 14, 9. Elegant 10. Mezőgép 8. Werder harmadszor A Bundesliga történetében harmadszor lett bajnok a Werder Bremen. A kikötővá­ros együttese először 1965-ben volt aranyérmes, aztán 1988-ban, most ötévi várakozás után lett újból első. A Bayern München számára csalódás a második hely, hi­szen az első fordulótól az utolsó előttiig az élen állt. A bajnoki eredmények alapján a VfL Bochum, a Bayer Uerdingen és az 1. FC Saarbrücken a kieső. Biztos • feljutó már az SC Freiburg és az MSV Duisburg, míg a harmadik első osztályú helyre a VfB Leipzig vagy a Wald- hof Mannheim kerül. A bré­maiak vesznek részt a BEK-ben, a Bayem Mün­chen, az Eintracht Frankfurt, a Borussia Dortmund és a Bayer Leverkusen vagy az SC Karlsruhe indul az UEFA Kupában. Attól függően, hogy a Bayer Leverkusen a június tizenhetediki kupadön­tőn győz vagy veszít a berlini Hertha BSC amatőr gárdája ellen. Labdarúgás, NB I. Helycsere az élen, nehéz helyzetben a Nyíregyháza MTK ­PMSC-Fordan M (1-0) Hungária krt., 1000 néző, v.: Maros­vári gólszerzők: Komódi (13. p.), illetve Medgyes (77.-11-esből) sárga lap: Horváth (51.), illetve Pa- laczky (67.) jók: Talapa, Vancsa, illetve Braun, Azoitei MTK: Zsiborás - Híres - Turbék, Nagy - Talapa, Horváth (Kovács Z. 54.), Vancsa, Sztanó, Zsivótzky - Há­mori, Komódi (Vincze 61.) PMSC-Fordan: Csaban - Bódog - Braun, Dienes - Ulveczki, Dárdai (Túri 56.), Medgyes, Rózsa, Palaczky - Magyar (Tolocskó 61.), Azoitei Könnyen felejthető előadás, igazságos pontosztozkodás. Vác FC-Samsung - Ferencváros 1-3 (0-2) Vác, 13.000 néző, v.: Hartmann gólszerzők: Szedlacsek (84.), illetve Wukovics (19.), Gregor (45.), Simon (57.) sárga lap: Albert (40.) jók: Koszta, illetve Horváth D., Telek, Simon, Albert, Gregor Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy T. - Bánfi, Szalai - Nyilas, Kriska, Hahn (Szedlacsek 50.), Simon (Hor­váth L. 35.), Romanek - Répási, Füle Ferencváros: Horváth D. - Telek, Simon, Kuznvecov - Páling, Albert, Lipcsei, Fodor (Vanicsek 66.), Keller - Gregor, Wukovics (Nagy Zs. 77.) A Vác játéka nagy csalódást okozott. A nagy tét alaposan rányomta bélyegét a NB III. Mátra-csoport Sz. MÁ V MTE- Gyöngyös 1-0 (0-0) Szolnok, 500 n. V.: Kiss Gy. MÁV MTE: Hatvani-Zsemberi, Mé­száros, Major, Draskóczi (Mihályi), Ta- sev, Fodor, Novikov, Burai (Birinyi), Bontovics, Horváth (Fehér). Edző: Lódi László. 13. perc: Horváth egy percen belül kétszer ívelt be szögletet, a második után Draskóczi fejesét barvúrral hárította a vendégkapus. 39. perc: A tizenhatoson belül egy le­vágódó labdát lőtt újra kapura Dras­kóczi, de mielőtt a hálóba ért volna, Bor- sányi a kapu torkában mentett. 74. perc: Kemény Tasev-belépő miatt elszabadultak az indulatok, lökdösődés támadt a játéktéren, három perc szünet után sikerült rendet teremteni. 80. perc: A vendégvédőkről ismét Draskóczi elé pattant a labda, a szolnoki középpályás 12 méteres lövése Majzik- ról vágódott a kapu bal oldalába, 1-0. Végig egykapuzott a MÁV MTE, ám csatárai sorozatosan elhibázták a kínál­kozó lehetőségeket. Szünet után is igen kemény rangadót láthatott a szépszámú közönség, amely a vezető gól után pank­hazaiak teljesítményére. Amíg a Ferenc­város nyugodtan, felszabadultan, tetsze­tősen játszott, Bánfiék enerváltan futbal­loztak. BVSC-Dreher - Siófok 1-2 (0-0) Szőnyi út, 1000 néző, v.: Varga L. gólszerzők: Farkasházy (77.), illetve Elekes (50.), Kirchmayer (89.) sárga lap: Cseh (37.), illetve Meksz (84.) jók: Farkas, Bognár, Gracsov, illetve Olajos, Kovács, Elekes BVSC-Dreher: Vezér - Kosa - Is- csak, Cseh, Kroner - Farkas, Urbányi, Szekula - Mundi (Farkasházy 60.), Bognár, Borgulya (Gracsov 53.) Siófok: Biró - Keszeg, Bimbó, Ola­jos, Barna - Marozsán (Elekes 16.), Jenei (Kirchmayer 79.), Meksz, Király - Kovács, Kámán § A Siófok nyugodtabb, higgadtabb, tervszerű játékával, veszélyes kontráival értékes és megérdemelt győzelmet ara­tott, bár az első gól után kicsit „ráült” az eredményre. A BVSC erőlködéséből csak mezőnyfölényre és egy kissé talált gólra futotta. Videoton-Waltham - Békéscsabai EFC 0-0 Székesfehérvár, 4500 néző, v.: Bognár sárga lap: Muzsnay (21.), Lőrincz (58.), illetve Csató (34.), Dávid (70.) jók: Muzsnay, László, Takács, illetve Baji, Ionut, Vancea Videoton-Waltham: Mitring­Varga, László, Vadász-Kuttor (Földes 75.), Lőrincz, Muzsnay, Sallói (Haus­ner 75.), Czéh-Horváth, Takács Békéscsabai EFC: Baji - Szenti, Io­nut, Dávid - Mracskó, Árgyelán (Fo­Jók: Zsembert, Draskóczi, lasev, il­letve: Labancz, Borsányi. Lódi László: - Megint bebizonyította a csapat, hogy több figyelmet érdemelne. Ács János: - A nagy múltú Szolnok­nak nem lenne szüksége a játékvezető segítségére. A mérkőzés után a Hozam Rt. el­nök-vezérigazgatója, Ondrék András nyújtotta át a prémiumot Mészáros Géza csapatkapitánynak. Ifi: SZUSE-Gyöngyös 4-1 Szentmiklósi Törökszentmiklós- Jászapáti 9-1 (2-1) Törökszentmiklós, 600 n., v.: Farkas Törökszentmiklós: Németh-Molnár, Csontos, Erdősi (Lengyel), Szecsei, Pó- csi (Ramos A.), Mihályi, Lóié, Rimóczi (Rajt), Ramos B., Barabás. Edző: Por- handa János Jászapáti: Tajti I. (Tajti G.)-Tóth L., Urbán, Zsemberi (Kiss), Borics, Szabari, Tóth I., Kálé, Deme, Németh, Utasi. Edző: Kovács László 5. perc: Lóié nagyszerű labdáját Ra­mos B. a jobb alsó sarokba vágta, 1-0. 15. perc: Gyors vendégtámadás végén Németh lőtt a kapu közepébe, 1-1. 33. perc: Szecsei a kivetődő Tajti fo­dor 77.), Csató, Vancea, Kasik - Szar­vas, Kulcsár (Usmajev 86.) A végig nagy fölényben játszó fehér­vári együttes képtelen volt a kínálkozó lehetőséget kihasználni, fölényét a 15:l-es szögletarány is bizonyítja. A bé­késcsabaiak nem játszottak szép labda­rúgást, védekezésből viszont jelesre vizsgáztak. Ez döntött, így értékes pontot szereztek. Vasas-Smirnoff - Újpesti TE 3-1 (1-0) Fáy utca, 4000 néző, v.: Kovács L. gólszerzők: Galaschek (44., 64. - mindkettőt 11-esből), Nagy T. (77.), il­letve Tiefenbach (79.) sárga lap: Sirinbekov (81.), illetve Miovecz (32.), Bodnár (43.), Füzesi (44.) piros lap: Miovecz (76.) jók: Sirinbekov, Nagy T., illetve Mol­nár Vasas-Smirnoff: Babócsy - Na- hóczky, Sirinbekov, Mészöly - Geress, Nagy T., Galaschek, Juhár - Zvara, Lendvai, Claude (Erőss 76.) Újpesti TE: Bodnár - Tomka, Mol­nár, Füzesi, Szlezák - Miovecz, Can­tona, Bérczy, Kecskés - Lovász (Hetesi 58.), Tiefenbach A csapatok megcáfolták a döntetlenről szóló mendemondát. Nyíregyházi FC - Csepel-Kordax 1-2 (1-1) Nyíregyháza, 6000 néző, v.: Szilágyi gólszerzők: Szatke (19. p.), illetve Szabó (45.), Jakab (47.) sárga lap: Burchel (25.), Szatke (44.), illetve Somogyi (39.), Bognár (61.), Ács (71.) jók: Drobni, Kovács, illetve Szieben, Szabó, Süveges Nyíregyházi FC: Biró - Drobni, Kertész, Cselószki - Szatke (Kákóczi 53.), Erdei, Kovács, Burchel, Molnár - Tóth, Csehi T. (Csehi Z. 59.) Csepel-Kordax: Szieben - Ács, Bognár, Nagy - Süveges, Tyukodi, Somogyi, Tompos, Szabó - Stefanov (Palacian 87.), Jakab (Gyimesi 65.) Annak ellenére, hogy a nyíregyháziak kikaptak, még mindig van valami re­mény, hiszen az újpestiek is vereséget szenvedtek. A higgadtabban játszó cse­peliek nem érdemtelenül szerezték meg a két pontot. Diósgyőri FC - Rába ETO FC 0-1 (0-0) Diósgyőr, 7000 néző, v.: Márton gólszerző: Csertői (55.) sárga lap: Bém (89.), illetve Ivanics (2.), Csertői (22.), Pintér (42.) piros lap: Csikós (14.) jók: a hazaiak közül senki, illetve Végh (a mezőny legjobbja), B. Szabó, Csertői, Miriuta Diósgyőri FC: Dohot - Bém, Csizi, Danes, Szabó - Farkas (Subin 54.), Molnár, Vitelki (Szilágyi 63.), Budai ­47. perc: Barabás ügyesen a bal teisö sarokba lőtt, 3-1. 53. perc: Barabás egyéni játék után a kapu közepébe vágta a labdát, 4-1. 66. perc: Kapu előtti kavarodásban Barabás talált a hálóba, 5-1. 72. perc: Barabás 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 6-1. 75. perc: A kitörő Ramos B.-t Borics a tizenhatoson belül buktatta, a büntetőt Barabás biztosan értékesítette, 7-1. 79. perc: Barabás 18 méterről kipók- hálózta a jobb felső sarkot, 8-1. 84. perc: Lengyel a védőket kicse­lezve helyezett a jobb alsó sarokba, 9-1. A második játékrészben a miklósiak tetszés szerint érték el góljaikat. Jók: Németh, Ramos B., Barabás (mesterhatosával a mezőny legjobbja), ill. senki. Porhanda János: - Végre sikerült százszázalékosan kihasználni a helyze­teket, gratulálok a csapatnak. Kovács László: - Szégyellem magam, remélem, a játékosok is így éreznek. Ifi: Törökszentmiklós-Jászapáti 5-2 Nagy Jászberény-Monor 2-0 (2-0) Jászberény, 500 n., v.: Kalicz Szvisztun, Kiser Rába ETO FC: Végh - Csikós, Pin­tér, B. Szabó, Virág - Bordás, Csertői, Miriuta, Ivanics (Lakos 51.) - Pena (Herczeg 77.), Klausz A hazaiak képtelenek voltak kihasz­nálni emberelőnyüket, görcsösen pró­bálkoztak, de a győriek nyújtottak stílu­sosabb labdarúgást, így győzelmük meg­érdemelt. Veszprém LC - Kispest-Honvéd FC 1-2 (0-1) Veszprém, 3000 néző, v.: Stamler gólszerzők: Rugovics (50.), illetve Halmai (25.), Pető (88. - öngól) sárga lap: Gazsó (19.), Gersics (21.), Rugovics (59.), illetve Szabados (34.), Il­lés (44.) piros lap: Rugovics (81.) jók: Rótt, Perger, Vasziljevics, illetve Halmai, Márton, Illés Veszprém LC: Rótt - Gersics, Rei- chard, Csik, Perger - Csornai (Pető 62.), Kozma, Gazsó (Lehota 82.) - Ru­govics, Vasziljevics, Szrecsak Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Szabados (Csábi 46.), Márton, Plókai - Pisont (Fischer 75.), Illés, Halmai, Kovács, Vincze - Orosz, Hamar Az első félidőben elég kényelmesen játszó Honvéd nem tudott ellenfele fölé kerekedni. A hazaiak egyenlítését köve­tően jobban rákapcsoltak a vendégek. Nagy iramot diktáltak, de az elszántan küzdő veszprémi csapat minden táma­dási kísérletüket meghiúsította. Látszott, a Honvéd a jobbik csapat, de a jól véde­kező hazaiak megérdemelték volna az egyik pontot. Női NB I. László K.I.-SZTE 6-0 (5-0) Budapest, 100 n., v.: Major Szolnoki TE: Vincze - Csernai, Lajku, Mustár, Kovács (Tóth) - Szajkó, Aknainé (Szentesi), Pádár, Lévai - Nagy, Molnár. Edző. Munká­csi József. 5. perc: Kovácsévá teljesítményét Ma­jorjátékvezető büntetővel honorálta, me­lyet Stefán értékesített, 1 -0. 24. perc: Parauánu beadását Vrábel fejelte a kapuba. 2-0. 28. perc: Kovácsévá középre adott labdáját, Szarka védőjét megelőzve kö­zelről a kapuba lőtte, 3-0. 30. perc: Marinau szép egyéni alakítás végén 14 méterről nagy gólt lőtt, 4-0. 40. perc: Mester zavartalanul vezet­hette fel a labdát, majd 30 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 5-0. 70. perc: Az igen agresszíven játszó Kovácsévá elvette a labdát Csemaitól és 8 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 6-0. A nagy melegben lejátszott mérkőzé­sen a tartalékos szolnoki csapat nem tu­dott felnőni a kilenc válogatottat adó fő­városi „sztárcsapat” játéktudásához. Jók: Mester, Marinau és Parauánu, il­letve Vincze, Lévai Munkácsi József: Körülményeinket figyelembe véve nincs miért szégyen­keznünk, hiszen a legjobbtól kaptunk ki. Urbán J., Gólya, Mosonyi, l ast, Lukácsi, Vigh, Németh Gy. (Juhász R.), Ládi, Vasas. Edző: Sárközi Gyula 9. perc: Tasi visszagurított labdáját Ládi a kapufára lőtte, a kipattanót Vasas tíz méterről helyezte a kapu közepébe, 1-0. 11. perc: Vígh elment a bal oldalon, a kapu előtt keresztbe gurított, és a hosszú saroknál érkező Ládi lőtt az üres kapuba, 2-0. 13. perc: Jobbról belőtt szabadrúgást 15 méterről Jancsika fejelte kapura, de Rácz remekül védett. 37. perc: Vasas egyedül vezette ka­pura a labdát, a tizenhatosról lőtt a kifutó Palkovics kezébe. 79. perc: Védelmi hiba után László belőtt labdáját Rottenbiller vágta kapura, de Rácz bravúrosan védett. A két gyors gól után volt még több helyzete is a hazai csapatnak, de főleg a mezőnyben folyt a játék. A nagy meleg rányomta bélyegét a mérkőzésre, de har­coltak, küzdöttek a játékosok. A lelkes hazai csapat teljes mértékben megérde­melte a győzelmet. Jók: Balogh J., Rácz, ill. Ohát, Rot- tenbiller, Koltai Sárközi Gyula: - Dicséret illeti a csa­patot, hogy több meghatározó játékosát nélkülözve is itthon tartotta a két pontot. Elekes József: - Az első tizenöt perc rövidzárlata eldöntötte a mérkőzést. Ifi: Jászberény-Monor 2-2 Szalóki A két balhátvéd, Szalai és Keller ritka párharcának egyike