Új Néplap, 1993. május (4. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-03 / 101. szám

1993. május 3., hétfő Sportextra 13 Labdarúgás - megyei I. osztály Martfű - Jászkisér 7-0 (4-0) Martfű, 300 n., v.: Markóth Martfű: Sagáth-Horváth A. (Palcsó), Kesjár, Hellenpach, Nagy A., Drávucz P., (Erdélyi), Hábensusz, Szántai, Mitykó (Némedi), Benedek, Nagy J. Edző: Kardos Mihály. Jászkisér: Agócs-Fárkas J., Duka, Drávucz T., Rentier (Vo­­losinovszki), Gólya, Farkas L., Otta (Urbán), Nemes, Papp, Tarkó. Edző: Bója György. 11. perc: Szántai lövése egy védőről lepattant, és,a szemfü­les Benedek a hálóba vágta a labdát, 1-0. 32. perc: Hellenpach beadá­sát Nagy J. nagyszerű fejessel juttatta a léc alá, 2-0. 36. perc: Hábensusz szabad­rúgása a kapufáról kipattant, a jókor érkező Benedek nem hi­bázott. 3-0. 38. perc: Mitykó bal oldali beadását Hábensusz kapásból lőtte a kapuba, 4-0. 47. perc: Benedek jobb oldali beadását Nagy J. passzolta a sa­rokba, 5-0. 80. perc: Erdélyi beadását Hábensusz futtából lőtte a bal hálóba, 6-0. 89. perc: A vendégkapus hi­báját kihasználva Hábensusz ál­lította be a végeredményt, 7-0. Magabiztos hazai győzelem, itt-ott sziporkázó játékkal fűsze­rezve. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kardos Mihály: - Sok prob­lémával küszködünk, de a mai napon a játékosok megmutat­ták, hogy nehéz helyzetben is képesek összefogni és nagyon akarni. Köszönet érte! Bója György: - Gratulálok a hazaiaknak. rx: ifi* M^%iÄ5eF;3-Q /hí l?)r}t>ö.'\., ■ (1 JuJjŰSZ,, Mezőtúr - Tiszafüred 1-2 (0-1) Mezőtúr, 300 n., v.: Török Mezőtúr: Kegyes-Liszkai, Vékony, Klenyár (Múzsái), Oláh, Szűcs (Panyik), Závoda, Forgács, Tanács, Bagosi (Ko­csis), Juhász. Edző: Dávid Ti­bor Tiszafüred: Gál Z.-Gál B., Gál L., Földvári, Görbe, Dajka, Békési, Csuhay, Kond­­ria (Szatmári), Király, Molnár (László). Edző: Jeczó András 10. perc: Vékony és Kondria ütközött az alapvonalon, a csa­tár a földre került, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Ezt Ki­rály értékesített, 0-1. 55. perc: Dajka közeli lövé­sét Kegyes kiütötte. Molnár ér­kezett és a bal sarokba fejelt, 0-2. 75. perc: Juhász egy csellel becsapta védőjét, majd Gálon is átemelt, de a kapufa mentett. 80. perc: A két Gál egymásra várt, Forgács pedig tizenöt mé­terről a hosszú sarokba lőtt, 1- 2. Az első negyvenöt percben a vendégek játszottak fölényben. a másodikban a hazaiak kitá­madtak és közel álltak a pont­mentéshez. Jók: Vékony, Oláh, Tanács, Múzsái, ill. Földvári, Dajka, Békési, Csuhay Dávid Tibor: - Ezúttal jobb csapattól szenvedtünk veresé­get. Jeczó András: - A jó iramú mérkőzésen a fiúk csak annyit hoztak ki magukból, ami a győ­zelemhez kellett. Ifi: Mezőtúr-Fiszafüred 1-1 Buzi Kisújszállás - Sz. Vegyiművek 6-1 (5-0) Kisújszállás, 600 n., v.: Ege­­resi Kisújszállás: Varga I.-Kása, Földi, Kátai, Tóth G., Farkas, (Tóth L.), Paszternák (Oros), Hídvégi, S. Nagy Zs., S. Nagy K., Dán. Edző: Miia Constan­tin Vegyiművek: Szabó (Ácsi- Mátrai, Busi, Kun, Ecseki, Bá­lint, Sós, Vadkerti, Bíró (Zsig­­mond), Felföldi, Német. Edző: Hajdú Gábor 7. perc: Paszternák 20 méter­ről kilőtte a jobb alsó sarkot 1- 0. 8. perc: A kapusról kipattanó labdára Paszternák érkezett a leghamarabb, 2-0. 9. perc: Hídvégi remek át­adásából S.nagy Zs. lőtt a ka­puba, 3-0. 17. perc: S. Nagy K. kapás­lövéséből növelte az előnyt, 4— 0. 20. perc: Kása szép becsú­szását követően meglepetésre a játékvezető tizenegyest ítélt. Vadkerti laposan meglőtt bünte­tőjét a nagy formában védő Varga I. megfogta. 30. perc: Földi 18 méteres szabadrúgása a felső kapufáról pattant a hálóba. 5 0. 55. perc: Szabadrúgást köve­tően Felföldi csúsztatott a léc alá, 5-1. 64. perc: Dán óriási lövése a kapuba vágódott, 6-1. 70. perc: A két sárga lapot begyűjtött Tóth G.-t a játékve­zető kiállította. 72. perc: A kapura törő S. Nagy Zs. felrúgásáért Busit Eg­resi bíró piros lappal jutalmazta. Ilyen különbséggel is megér­demelt a hazai győzelem, bár a vendégcsapattól ezen a napon a szerencse is elpártolt. Miia Constantin: - Gratulá­lok csapatomnak a nagyszerű játékért és külön öröm a szá­momra, hogy végre gólokat is tudtunk rúgni. Hajdú Gábor: - Három ka­pufa, egy kihagyott tizenegyes, az eredmény 6-1. Jók: Varga J. vezényletével az egész csapat, illetve senki. Ifi: Kisújszállás-Sz. Vegyi­művek 6-0 D.T. ✓ Ujszász - Kunhegyes 2-2(0-0) Újszász, 600 n., v.: Tombor Újszász: Rézsó-Kónyár, Makai, Viola, Szönyi, Pető, Szilvási (Erdei), Nagy I. (Káló), F.Tóth, (Nagy Gy. (Konka), Mérész. Edző: Mérész József. Kunhegyes: Bodnár-Fá­bián, Fűtő, Varga, Szabó P., Bohács, Lakatos , Baráth, Kovrig, Szabó Gy., Csillag (Kis). Edző: Varga László. 51. perc: Csillag szabadrú­gása a bal felső sarokba vágó­dott, 0-1. 60. perc: Bohács egyedül ve­zette végig a labdát, és a bal alsó sarokba gurított, 0-2. 80. perc: Szilvási szabadrú­gásból gyönyörű gólt rúgott, 1- 2. 81. perc: A kapu előtti kava­rodás után Viola védhetetlen gólt fejelt, 2-2. A rengeteg helyzetet kidol­gozó hazai csapat nehezen tudta otthon tartani az egy pontot a lelkes vendégekkel szemben. Jók: senki, ill. Bodnár, Varga, Szabó Gy. Mérész József: - Közepes teljesítménnyel a sírból hoztuk vissza a meccset. Varga László: - Egy pontot mi hagytunk itt. A látottak alap­ján igazságos döntetlen szüle­tett. Ifi: Újszász-Kunhegyes 8-0 Nagy K. Tiszajenő - Tószeg 0-2 (0-1) Tiszajenő, 300 n., v.: Molnár Tiszajenő: Szarvák-Jenei, Balázs, Fehér, Zatkó, Sebes­tyén, Pálinkás, Vígh (Burján), Polgár, Kocsis, Péter. Edző: Szalai István Tószeg: Bottyán-Buknich, Pető, Csutár, Kiss, Szilágyi, Tóth (Gajdos), Vincze (Vágó), Erkán, Rózsavölgyi, Lődi. Edző: Rózsavölgyi László 5. perc: Jobb oldali beadás után Szilágyi a hálóba csúszta­tott, 0-L.^,,, ...... 53. perc: Erkán lövését Szarvák bravúrral védte. '' -60. perc: Rózsavölgyi beadá­sát Erkán fejelte a hálóba, 0-2. Jobbak voltak a vendégek. Szalai István: - Küzdelmes mérkőzés után úgy érzem, jö­vőre revansot tudunk venni a megyei II. osztályban. Rózsavölgyi László: - Meg­érdemelten győztünk. Jók: senki, ill. Szarvák P., Erkán, Szilágyi, Pető Ifi: Tiszajenő-Tószeg 2-0. Sepsi Ki volt a legjobb? A Szolnoki Olajbányász kosárlabdázóinak Baráti Köre sza­vazásra invitálja a piros-fekete színek szurkolóit. Ki volt az elmúlt bajnoki esztendő legjobb felnőtt és ifjúsági korú ko­sárlabdázója? A voksokat kizárólagosan a lapunkból kivágott cédulákon lehet leadni a Kaposvár elleni Magyar Kupa mérkő­zés alatt, a Tiszaligeti Sportcsarnokban elhelyezett urnákba. A rajongók által legjobbnak tartott kosárlabdázók az azután kö­vetkező hazai összecsapáson vehetik át jutalmukat. Szavazócé­dulánkat a Kaposvár elleni mérkőzés napján, május 7-i lapszá­munkban még megtalálhatják. A legjobb felnőtt játékos: A legjobb ifjúsági játékos: Jászalsószentgyörgy - Szászberek 2-0 (2-0) Jászalsószentgyörgy, 400 n., v.: Szabó S. Jászalsószentgyörgy: Ba­lázs-Filipcsei (Varga), Kiss T. II., Győr, Györgyei, Szita, Kis T. /., Bankó (Veres), Kátai (Kó­lái), Bathó, Gólya. Edző: Szabó Béla. Szászberek: Farkas-Kovács, Gara, Kántor (Donkó), Tóth, Göblyös, Újfalusi, Pomázi, Burda, Bezzeg, Vasas. Edző: Laki Imre. 11. perc: Györgyeit a tizen­hatoson belül felvágták, a bün­tetőt Gólya értékesítette^ 1-0. 35. perc: Győr beadását Gó­lya közelről kotorta a hálóba, 2- 0. 80. perc: Bezzeg tizenegye­sét Balázs kivédte. A hazaiak már az első félidő­ben eldöntötték a találkozó sor­sát. Jók: Györgyei. Bathó, Gólya, ill. Vasas Szabó Béla: - Presztízs­meccset nyertünk. Laki Imre: - Az idény legy­­gyengébb játékát nyújtottuk. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Szászberek 3-3 Kátai Kunszentmárton - Szajol 3-3 (3-0) Kunszentmárton, 300 n., v.: Csipe Kunszentmárton: Kardos- Kiss, Pálinkás, Demeter, Tóth Szövetségi hírek Megtartotta első hivatalos elnökségi ülését a megyei labdarúgó szövetség. A napi­rendek sorát dr. Mosonyi Géza elnöki hozzászólása nyi­totta, néhány vezetési elvre, módszerre kitérve. Helyet­tese, Bognár Ferenc a négyé­ves ciklus munkatervéről adott tájékoztatást, míg Mol­nár Ferenc tett néhány prakti­kus javaslatot a szövetség gazdálkodásának tisztább ügyvitele érdekében. Varga Ferenc főtitkár megköszönte munkáját hat korábbi elnök­ségi tagnak, név szerint: Gombos Bélának, Rátfai Józsfnek, Kiss Györgynek, Szántó Józsefnek, Nagy Kál­mánnak és Mérész Józsefnek. Valamennyien jutalomban is részesültek. Az elnökségi tagok területi felosztását követően személyi kérdésekben döntött a vezető­ség, majd a megyei testneve­lési sporthivatallal kötöttek szerződést az ügyvitel biztosí­tására. A különböző bizottságok vezetői és munkatársai - szö­vetségi hivatal: Oláh György titkár. Kálmán László titkár, számvizsgálók: Molnár Fe­renc, dr. Sebők György, Csapó László, játékvezetők: Marosvári Csaba, Varga Sán­dor, Szabad Miklós, Pintér Béla, Almási János, Somogyi Géza, Balázs János, Inges Já­nos, versenybizottság: Bognár Ferenc, Oláh György. Rátfai József, átigazoló: Oláh György, utánpótlás: ifj. Hor­váth Lajos, kispályás: itj. Durszt János, női: Túróczi Sándor, tájékoztatási: Néder István. A feilebbviteli, edző és fegyelmi bizottságok veze­tőit a következő elnökségi ülésen jelölik ki, amely a ter­vek szerint júniusban Tiszafü­reden lesz. V., Bartucz (Hiirkecz), Határ (Varga), Felföldi, Valkai, Ga­­ráz (Sipos), Király. Edző: B.Tóth András. Szajol: Gerhát-Sipos, Bódi, Nagy, Dobos, Tóth, (Török ), Horgosi (Bállá), Hegedűs, Csörgő, Sós, Fehér. Edző: So­­mogyvári József. 7. perc: Pálinkás szögletét Király csúsztatta a hosszú sa­rokba, 1-0. 11. perc: Király élesen belőtt labdáját Határ kotorta a kapuba, 2-0. 25. perc: Egy védőn megpat­tant labdát Határ pofozott Ger­­hát mögé, 3-0. 53. perc: Jobb oldali támadás után Fehér talált.a.hálóba, 3-1. ( 70. perc: Középre-adott iab­~ dából CsWgő tette* szorossá az eredményt, 3-2. 85. perc: Az egyenlítő gólt Sós szerezte, 3-3. A 3-0 után elbizakodott helyi csapat a második játékrészben nem tudta tartani a jobban ját­szó szajol iakat. Jók: Demeter, Király, Bar­tucz, ill. az egész csapat. B.Tóth András: - Az önfe­jűségünk. taktikai fegyelmezet­lenségünk miatt vesztettünk egy pontot. Somogvvári József: - Dicsé­ret illeti az egész csapatot a má­sodik félidei teljesítményéért. Ifi: Kunszentmárton-Szajol 4-1 Lázi Besenyszög - Jánoshida 1-3 (0-1) Besenyszög, 250 n., v.: Kar­csú Besenyszög: Csajbók-Bene­­dek, Hajdú, Koncsik, Danyi, Szabó, Horváth, Tóth (Mol­nár), Boros, Lévai, Ficsór. Edző: Baráth István Jánoshida: Kisbakonyi-Tóth P., Varga, Fejes, Eszes, B erezeti, Kisnémeth, Szabó, Tóth G., Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre 37. perc: Partdobást köve­tően az elmélázó védők között Tóth G. közelről fejelt a hazai kapuba, 0-1. 60. perc: Szabó átadását Lé­vai a tizenhatos sarkáról lőtte a hosszú sarokba, 1-1. 80. perc: Kisnémeth bombá­zott a bal sarokba, 1-2. 85. perc: Danyi a tizenhato­son belül szabálytalankodott, Szabó a tizenegyest értékesí­tette, 1-3. A hazaiak idegesen, kap­kodva játszottak, és az adódó helyzeteiket sorra elrontották. Baráth István. - A vendé­gek nagyobb játékerőt képvisel­tek. Szabó Imre: - Úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet., Jók: Csajbók, Benedek, Bo­ros, ill. az egész csapat. Ifi: Besenyszög-Jánoshida 0-1 Kosaras NB III. Mátra-csoport Jászapáti-Jászberény 1-0(0-0Í Jászapáti, 600 n., v.: Farkas Jászapáti: Tóth J.-Tóth L., Borics, Zsemberi, Kaié, Elő­hegy i, Utasi, Tóth L, Deme (Tóth B.), Németh (Csőke), Szabari. mb.edző: Kovács László Jászberény: Rácz-Németh F., Balogh J., Gólya, Mosonyi, Szántai, Ludasi, Lukácsi, Vígh (Balogh G.), Ládi, Vasas ► (Németh Gy.). Edző: Sárközi Gyula 11. perc: Balogh kézzel ütötte el a labdát a gólhelyzet­ben lévő Szabari elől, amiért Farkas játékvezető teljesen jo­gosan kiállította. 80. perc: Deme 16 méteres szabadrúgásból mesterien csa­vart a meglepett Rácz mellett a hálóba, 1-0. A korai kiállítás szemmmel láthatóan megbontotta a jászbe­rényi csapat egységes szerkeze­tét, amit a lelkesen játszó Jásza­páti teljes mértékben kihasznált. Kovács László: - Taktikai­lag fegyelmezett, lelkes játé­kunk két pontot eredményezett. Sárközi Gyula: - Most jobb, ha nem moncjok semmit. Jók: valamennyi játékos, il­letve Szántai. Lukácsi, Vígh. Ifi: Jászapáli-Jászberény 0-3. Illés Rákóczifalva-Balassagyarmat 0-2 (0-1) Rákóczifalva, 200 n., v.: Csorba Rákóczifalva: Kupeczki-Er­­dei, Bartucz, Kácser, Tóvizi, Romvári, Szénási, Bíró. Majzik, Mikula (Bujdosó), Molnár. Edző: Ladányi István 34. perc: Oláh tizenegyesből megszerezte a vezetést 0-1. 35. perc: Erdeit a Rákóczi­­falvából kiállították. 59. perc: A bizonytalankodó hazai védők között Úrbán gyors mozdulattal kiugrott és hat mé­terről a kapuba helyezett, 0-2. Alacsony színvonalú és rendkívül ideges hangulatú mérkőzést vívott egymással a két csapat. Sajnos, hogy a já­tékvezető tévedései döntően be­folyásolták a mérkőzés alakulá­sát és végeredményét. Ladányi István: - Ismételten beleszaladtunk egy bírói önbí­ráskodásba. Bérezi József: - Amiért jöt­tünk, teljesítettük. Jók: Tóvizi, Kácser, Majzik, Szénási, ill. Szalai, Mohácsi, Kalicka Ifi: Rákóczifalva-Balassa­gyarmat: 0-3. Bagi Táblázatok Az NB I. állása 1. Vác 2. FTC 3. Kispest 4. Videoton 5. MTK 6. Békéscsaba 7. Csepel 8. Rába ETO 9. Vasas 10. Siófok 11. PMSC 12. Diósgyőr 13. UTE 14. BVSC 15. Nyíregyháza 16. Veszprém 24 15 5 4 40-21 35 23 16 2 5 37-17 34 24 14 5 5 37-23 33 24 13 4 7 37-27 30 24 10 7 7 40-27 27 23 9 9 5 33-25 27 24 9 5 10 23-28 23 24 7 8 9 28-3122 24 6 9 9 24-27 21 24 8 5 11 26-32 21 24 8 4 12 28-32 20 24 7 6 1121-34 20 24 4 10 10 22-31 18 24 6 6 12 19-29 18 24 3 11 10 14-27 17 24 5 6 13 21-39 16 TOTÓ-eredmények 1. Veszprém-Újpest 2 2. Vác-Videoton-Waltham x 3. Diósgyőr-Ferencváros 2 4. 1. PC Köln-Nürnberg 1 5. Dresden-Leverkusen 1 6. Hamburg-Mönchengladbach 2 7. Kaiserslautern-Bochum 1 8. Uerdingen-Schalke 04 1 9. Wattenscheid-Bremen X 10. Hannover-Rostock X 11. Düsseldorf-Unterhaching 1 12. Mainz-Duisburg x 13. Monza-Lecce x 14. Pisa-Cosenza 2 NB III. Mátra-csoport 1. REAC 2. Jászberény 3. Gyöngyös 4. Füzesabony 5. Dunakeszi 11. Pásztó 12. Sz.Cukorgyár 13. T.miklós 14. Jászapáti 15. St.Kohász 16. Rákóczi SE 23 15 5 3 49-20 35 23 13 5 5 44-17 31 23 13 5 5 46-24 31 22 11 7 4 26-19 29 23 11 5 7 36-20 27 23 12 3 8 43-28 27 7 36-24 27 8 34-28 25 9 30-28 24 23 8 4 11 35-38 20 23 7 6 10 26-31 20 23 6 7 10 26-26 19 22 7 3 12 29-48 17 23 5 5 13 14-43 15 23 4 5 14 26-61 13 23 14 18 22-67 6 6. Karcag 7. Szó.MÁV MTE 23 11 5 8. Monor 23 10 5 9. Balassagyarmat 23 10 4 10. Heréd A Törökszenmuklös-J’uzesabony fél­beszakadt mérkőzés* ■ hem számítottuk bél - z) > H' v 'ofOÚ'R További eredmények: Pásztó-Heréd 0-1, Dunake­szi-Gyöngyös 1-1, Rákospa­­lota-Monor 3-0. 24. forduló május 8., 16,30: Füzesabony-Pásztó, Balassa­­gyarmal-Rákospalota. Jászbe­­rény-Rákóczifalva. Május 9., 16,30: Heréd-St.Kohász, Kar­­cag-Törökszentmiklds, Mo­­nor-Dunakeszi, Gyön­gyös-Sz.Cukorgyár, Sz.MÁV MTE-Jászapáti. Megyei I. osztály 1. Tiszafüred 2. Kisújszállás 3. KUTE 4. Martfű 23 18 4 23 13 5 23 12 5 23 12 4 5. Sz.Vegyiművek 23 12 4 6. Újszász 23 10 8 7. Jánoshida 23131 8. J.szentgyörgy 23 9. Szászberek 23 10. Kunhegyes 23 11. Jászkisér 23 12. Szajol 23 13. Mezőtúr 23 14. Besenyszög 23 15. Tószeg 23 16. Tiszajenő 23 1 71-25 40 5 47-21 31 6 38-26 29 7 50-26 28 7 42-29 28 5 38-26 28 9 59-40 27 9 4 10 39-43 22 93 11 26-26 21 8 5 10 38-46 21 7 6 10 35-51 20 6 7 10 32-50 19 66 11 37-32 18 . 7 4 12 24-40 18 5 5 13 30-53 15 1 1 21 11-84 3 24. forduló május 8., 16,30: Sz.Vegyiművek-Tiszajenő. Május 9., 16,30: Kunhe­gyes-Mezőtúr, Szászbe­rek-Martfű, Jánoshida-Újszász, Tószeg-Besenyszög, Jászki­­sér-KUTE. Tiszafüred-Jászal­­sószentgyörgy, Szajol-Kisúj­­szállás. Ifjúságiak 1. KUTE 2. Kisújszállás 3. Mezőtúr 4. Újszász 5. Jánoshida 6. Martfű 23 19 2 2 71- 17 40. 23 16 3 4 84- 32 35 23 14 5 4 53- 23 33 23 13 3 7 70- 24 29 23 13 3 7 56- 28 29 23 13 3 7 53- 35 29 7. Sz.Vegyiműved 12 1 10 87- 42 25 8. Besenyszög 9. Tiszafüred 10. J.sztgyörgy 11. Jászkisér 12. Szajol 13. Szászberek 14. Tószeg 15. Tiszajenő 16. Kunhegyes 23 11 2 10 52- 39 24 23 10 3 10 61- 32 23 23 8 6 9 36- 55 22 23 8 3 12 33- 56 19 23 7 2 14 30- 54 16 23 5 5 13 18- 76 15 23 4 2 17 28- 71 10 23 3 4 16 15- 79 10 23 4 1 18 22-106 9