Új Néplap, 1993. május (4. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-10 / 107. szám

12 Sportextra 1993. május 10., hétfő Kispályás foci Még csak a negyedik forduló mérkőzéseit játszották a csapa­tok a jászberényi városi kispá­lyás labdarúgó-bajnokság küz­delmei során, de már eddig is számos váratlan eredmény szü­letett. Jó kezdés után immár második vereségét szenvedte el az elsőosztályban a fiatalokból álló Kurrencia, míg legyőzőjük, a Sánta Falatozó továbbra is remekül szerepel. Ez az egyet­len csapat a harminc együttes közül, amely még gólt sem ka­pott. Meglepetésnek számít, hogy az Aprítógépgyár évek óta jó védekezéséről ismert gárdája a bajnokság eddigi legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el, tíz gólt kapott a DMSC-Tűz­­oltóktól. Nyert az Áfész-Elekt­­ronik csapata, s így a tabellát továbbra is két száz-százalékos együttes vezeti. A 4. forduló eredményei: lOOxSzép-Jászteleki SC 2-2, Kurrencia-Sánta Falatozó 0-2, Fair Play-Takeft Gösser 0-8, Célgépterv-H. Egyetértés 0-1, Áfész Elektronik-Jb. Vasas 3-1, Aprítógépgyár-DMSC Tűzol­tók 2-10. A bajnokság élmezőnyének állása: 1. DMSC Tűzoltók 8, 2. Áfész Elektronik 8,3. Sánta Fa­latozó 7, 4. Takeft Gösser 6, 5. Jászteleki SC 4, 6. H. Egyetér­tés 4 pont. A góllövőlista élmezőnye: 4 gólos: Litkei (Kurrencia), Raf­fael F. (Sánta Falatozó), Váradi G. (lOOxSzép), Fekete T. (Ta­keft Gösser), Tóth G. és Sződi A. (DMSC Tűzoltók). Váratlan eredmények egész sorát hozta a második osztály­ban a negyedik játéknap. A leg­nagyobb meglepetés kétségkí­vül a bajnokság toronymagas esélyesének számító Hotel Le­hel Gyöngye veresége volt az ELTEX Kft. csapatától. Elvesz­tette veretlenségét ebben a for­dulóban a Plasztik-Kulacs és a Fészek Büfé is, s így már csak a Metallica áll pontveszteség nél­kül. Mögöttük nem kevesebb mint hat csapatnak van 6 pontja. Már négy forduló után megálla­pítható, óriási küzdelem lesz a bajnokság következő fordulói­ban a legjobb 6 közé kerülésért, hiszen az eddigi eredmények azt bizonyítják, nincsenek előre lefutott mérkőzések. A 4. forduló eredményei: Építőmester Kft- +Torlás 1-1, Apropó Origó-Plasztik-Kulacs 1-0, H. Lehel Gyöngye-ELTEX Kft 1-2, Fészek Büfé-PHV 2-6, Dréher-Világhírű SC 5-1, Norma-Lehelux Amstel 4-2, Amatőr FC-Jász Casinó 1-1, Tere fere Club-Trans Ideál 1-0, Metallica-Peres SC 7-0. A bajnokság élmezőnyének állása: 1. Metallica 8, 2. H. Le­hel Gyöngye 6, 3. Norma 6, 4. Tere-fere Club 6, 5. PHV 6, 6. Fészek Büfé 6 pont. A góllövőlista élmezőnye: 6 gólos: Varga Zs. (+Torlás), Hamar Zs. (H. Lehel Gyöngye), Fodor S. (Fészek Büfé), 5 gó­los: Vass I. (Tere-fere Club), Radnai I. (Lehelus-Amsstel), Lajkó R. (Metallica). Szántai Gullit marad, Vialli távozik A holland válogatott rastafri­­zurás sztárja, Ruud Gullit to­vábbra is a sokak szerint a világ jelenlegi legjobb labda­rúgó-klubcsapatának tartott AC Milan játékosa marad. Erről az olasz televízió számolt be heti sportműsorában. Gullit, aki szeptemberben lesz 31 éves, jú­niusban lejáró szerződését hosszabbítja meg egy esztendő­vel. Az 1,4 millió dollárt tartal­mazó megállapodást a jövő hé­ten látja el kézjegyével. Ugyancsak az itáliai élvonal­beli futball híre, hogy Gianluca Vialli, aki a Sampdoriától iga­zolt át a Juventusba, visszatér régi klubjához - legalábbis a Gazzetta dello Sport ismeretei szerint. Labdarúgó NB I. • • Vasutasnapot tartottak a sörösök az Üllői úton Újpesti TE-Diósgyőri FC 2-2 (0-0) Megyeri út, 3000 néző. V: Hartmann gólszerzők: Szlezák (74. p.), Rosu (83.), illetve Máriási (46.), Farkas (84.) sárga lap: Tiefenbach (53. p.), Kecs­kés (85.), illetve Szabó Zs. (9.), Csizi (60.), Bém (66.) jók: Kecskés, Szanyó, illetve Máriási, Budai Újpesti TE: Bodnár - Tomka (Rosu 64. p.), Molnár, Szőnyi, Szlezák - Bérczy, Cantona, Kecskés - Lovász, Tiefenbach, Hetesi (Szanyó 64.) Diósgyőri FC: Dohot - Bém, Leskó, Csizi, Szabó Zs. - Danes, Budai, Mári­ási, Tóth M. - Szvisztun (Farkas 61. p.), Adzsojev (Subin 89.) Gyenge színvonalú első játékrész után a második elején jött diósgyőri gól fel­gyorsította a játékot. Az Újpest teljes erejéből támadott, s meg is fordította a mérkőzést. Bodnár kapus tétovázása mi­att azonban a vendégek egy ponttal tá­vozhattak. Csepel-Kordax-Vasas-Smirnoff 1-1 (1-0) Csepel, 1000 néző. V: Varga L. gólszerzők: Stefanov (38. p.), illetve Galaschek (77.) sárga lap: Mészöly (23.), Sirinbekov (40.), Pecha (47.) jók: Váczi, Somogyi, Szekeres, illetve Sirinbekov, Mészöly, Galaschek Csepel-Kordax: Bakó - Nagy S., Váczi, Ács, Mikler (Tompos 65.) - Ste­fanov, Bognár, Somogyi, Szabó (Jakab 69.) - Süveges, Szekeres Vasas-Smirnoff: Babócsy - Juhár - Zentai (Bácsi 61.), Nahóczky (Nagy T. 61.), Pecha - Sirinbekov, Geress, Mé­szöly, Gubucz - Galaschek, Claude Kegyeletes megemlékezéssel kezdő­dött a találkozó. Hegedűs Bello, több fő­városi étterem tulajdonosa 50 ezer forin­tért vette meg a kezdőrugás jogát, az ösz­­szeget a közelmúltban elhunyt Fogarasi Tamás tv-operatőr árvájának ajánlották fel. A mérkőzés értékelése egy mondat­ban: a Csepel pontot vesztett, míg a Va­sas pontot talált. Nyíregyházi FC­­Vác FC-Samsung 1-1 (1-1) Nyíregyháza, 10 000 néző, V: Varga S. gólszerzők: Csehi Z. (21. p.), illetve Bánfi (3.) jók: Drobni, Molnár, Kovács, illetve Nagy T., Hahn, Bánfi Nyíregyházi FC: Bíró - Drobni, Kertész, Cselószki - Barna (Burchel 74.), Kovács, Molnár, Erdei, Papp - Tóth, Csehi Z. (Kákóczki 87.) Vác FC-Samsung: Koszta - Bánfi, Nagy T., Szalai (Nyilas 34.) - Puglits, Hahn, Horváth, Simon, Aranyos - Répási, Szedlacsek (Zsinka 68.) Érdekes mérkőzést láthatott a publi­kum, az első játékrészben a kieséstől menekülő hazaiak játszottak jobban, szünet után viszont a listavezető. Répási, a Vác gólfelelöse nem ismé­telte meg múlt heti eredményességét Békéscsaba- MTK 3-1 (1-1) Békéscsaba, 6000 néző. V: Bognár gólszerzők: Vancea (18. p.), Turbók (57. - öngól), Kasik (90.), illetve Balog (30.) sárga lap: Árgyelán (20.), Fabulya (58.), illetve Híres (43.), Szabó (66.), Komódi (78.), Zsivótzky (83.) jók: Vancea, Kasik, Szarvas, Kulcsár, illetve Talapa, Balog Békéscsabai EFC: Horváth B. - Mracskó, Usmajev, Dávid, Fabulya - Árgyelán (Fodor 73.), Vancea, Csató, Kasik - Szarvas (Ionut 81.), Kulcsár MTK: Zsiborás - Híres - Turbék, Nagy - Talapa, Vancsa, Sztanó, Hor­váth Cs. (Kovács 60.), Zsivótzky - Szabó (Komódi 68.), Balog Jó iramú, helyenként színvonalas ta­lálkozón az MTK a mezőnyben valami­vel szebben, tervszerűbben játszott, de a kihagyott helyzetek és az elhibázott bün­tető megbosszulták magukat. Végül is a határtalan akarással küzdő Békéscsaba megérdemelten tartotta otthon a két pon­tot. Siófok-Rába ETO FC 1-1 (0-0) Siófok, 5000 néző. V: Kovács L. gólszerzők: Jenei (68. p.), illetve Bor­dás (47.) sárga lap: B. Szabó (40.) jók: Bimbó, Meksz, Jenei, Elekes, il­letve Bordás, Miriuta, Klausz, Pintér Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Sza­badi, Barna - Jenei, Kovács I. (Elekes 53.), Meksz, Király - Kovács J., Ká­­mán (Kirchmayer 64.) Rába ETO: Végh - Csikós, Pintér, B. Szabó, Virág - Bordás, Csertői, Pena (Herczeg 79.), Klausz - Miriuta, Ivanics (Mikóczi 67.) A hazaiak két biztos gólhelyzetüket nem tudták gólra váltani, így kénytele­nek voltak megelégedni a döntetlennel, amely teljesen reálisnak mondható. Ferencváros - BVSC­­Dreher 0-2 (0-1) Üllői út, 13 000 néző. V: Bay gólszerzők: Győri (23. p.), Borgulya (70.) sárga lap: Borgulya (26. p.), Farkas (27.), Urbányi (87.) jók: a Ferencvárosból senkit sem le­het kiemelni, illetve Győri, Bognár, Ur­bányi Ferencváros: Balogh T. - Telek - Szekeres, Kuznyecov - Páling, Albert (Balogh G., 49. p.) Lipcsei, Fodor, Kel­ler - Gregor (Nagy Zs., a szünetben), Wukovics BVSC-Dreher: Vezér - Kosa - Kroner, Győri, Iscsak - Mundi, Csep­­regi, Farkas (Dukon, 69.), Urbányi - Bognár, Borgulya (Szekula, 75.) A találkozó előtt ünnepelt az Üllői út (utána nem). Az FTC Magyar Kupa­győztes női kézilabda csapata vastaps mellett sétált tiszteletkört. A Ferencváros gyenge, széteső, szer­vezetlen játéka ellen a BVSC nem szép, de hasznos taktikával szerzett megérde­melt győzelmet. Kispest-Honvéd Videoton-Waltham 3-0 (1-0) Bozsik-stadion, 5000 néző. V: Puhl gólszerzők: Orosz (43. p., 73.), Már­ton (51.) sárga lap: Hamar (83. p.), illetve Varga (77.) jók: Plókai, Orosz, illetve Vadász Kispest-Honvéd FC: Tarlósi - Már­ton (Hamar, 76. p.) - Szabados, Plókai- Csábi, Pisont (Árki, 67), Halmai, Il­lés, Duró - Vincze, Orosz Videoton-Waltham: Mitring -Molnár, Varga, Németh, Vadász - Dubecz (Pálfi, 63.), Kuttor, Czéh, Bekő (Földes, 63.) - Takács, Horváth Három kulcsemberének hiányát végül is nem bírta el a székesfehérvári együt­tes, amely 40 percen keresztül így is méltó ellenfele volt a bajnokjelölt Kis­pestnek. A bekapott gól után azonban már nem tudtak újítani a vendégek, s ezért teljesen megérdemelt a fővárosiak magabiztos győzelme. PMSC-Fordan-Veszprém LC 1-0 (0-0) Pécs, 3000 néző. V: Márton S. gólszerző: Magyar (55. p.) sárga lap: Azoitei (31.p.), illetve Ger­­sics (3.), Csík (39.) piros lap: Kocsis (31.) jók: Magyar, Medgyes, Ulveczki, Braun, illetve Rótt, Csornai, Csík PMSC-Fordan: Csaban - Dienes, Braun, Bódog - Ulveczki, Rózsa (Dár­dai, 72. p.), Medgyes, Kocsis, Palaczky- Magyar (Tolocsko, 72.), Azoitei Veszprém LC: Rótt - Gersics, Rei­chard, Lantai - Csornai (Sztrecsak, 73.), Csík, Rugovics, Bognár (Herbály, 50.), Kelemen - Vasziljevics, Lehota Megérdemelten tartotta otthon a két pontot Pécs. Nők Szolnoki TE­­Szeged TC 0-0 Szolnok, 50 n., v.: Balogh S. SZTE: Vincze-Csernai, Mező, Mus­tár, Szentesi-Szajkó, Aknainé (Tóth), Lévai-Nagy (Kovács), Pálszabó, Pá­dár. Edző: Munkácsi József Jók: Vincze (a mezőny legjobbja), Mező, Mustár, Lévai, ill. Fodor, Szabó. A mérkőzés előtt a sportiskolái előké­szítő csapatok bemutató mérkőzését ren­dezték 8-10 éveseknek. A város vala­mennyi iskolájából, negyvennyolc kis­diák vett részt a tehetségkutatón. A szolnoki hölgyek meddő csatárjáté­kuknak, erőtlen középpályás soruknak és a mezőny legjobbjának bizonyuló Mező kapusnak köszönhetik a döntetlent, mely a középmezőnyben megerősítette helyü­ket a tabellán. Munkácsi József: - Izgalmas mérkő­zésen mind a két oldalon voltak helyze­tek. Igazságos döntetlen született. Molnár Ferenc: - Esélyesként hagy­tunk ki sok helyzetet. Sportszerű, jó küz­delemben lett döntetlen. Sz. L. NB III. Mátra-csoport Jászberényi SE - Rákóczifalva 2-0 (0-0) Jászberény, 600 n. V.: Kalicz Jászberény :Rácz - NÉ­METH F., Balogh J., Nagy (TASI), Gólya - LUKÁCSI (Juhász R.), Mosonyi, Ludasi- VASAS, Szántai, Ládi. Edző: Sárközi Gyula. Rákóczifalva: MÁJER - SZÉNÁSI - Kácser, Romvári- Szokolai, ERDEI, Bíró, Bar­­tucz, MOLNÁR - Majzik, Ni­­kula. Edző: Ladányi István. A kezdőrúgást Urbán Szabó László vállakozó vásárolta meg, amelyet serdülő korú fia végzett el. 26. perc: Lukácsi remek át­adásával Ládi nézett farkassze­met Májerrel, a veterán kapus önfeláldozóan belevetődött az erőtlen labda útjába. 29. perc: Vasas húzott el a bal oldalon, tíz méterről leadott éles lövése az oldalhálóról ke­rült játéktéren kívülre. 38. perc: Lukácsi nagy len­dülettel viharzott el a jobb szé­len, keresztlabdáját Ludasi csú­nyán kapu mellé vágta. 47. perc: Szántai szögletét az üresen hagyott Ludasi hat mé­terről mellé fejelte, majd még ugyanebben a percben Tasi mértani pontosságú centerezé­­sét hibázta el szintén fejjel. 51. perc: A balösszekötő he­lyén Vasas cselezte ki sorra a védőket, a tizenhatoson belül Németh Ferenc megbízható védekezése mellett felfutá­sokra is vállalkozott keresztbe gurított, de Ládi­­nak ezúttal sem volt szeren­cséje, estében kapura kanalazta a labdát, amely Májemak cse­mege volt. 58. perc: Lukácsi partdobá­sával Szántai az ötös sarkáig „besétált”, lágy emelését a ven­dégek portása bravúros mozdu­lattal kiütötte. 62. perc: A jó formában lévő Vasas becselezte magát a bünte­tőterületen belülre, ahol Nikula szabálytalan becsúszással akasztotta, a büntetőt Ludasi he­lyezte higgadtan a jobb alsó sa­rokba, 1-0. 70. perc: A szétnyíló rá­­kóczi- falvi védők között Vasas tálalt az örörkmozgó Tasi elé, az apró termetű középpályás szép lövése (mintha zsinórón húzták volna) a hosszú sarok­ban kötött ki, 2-0. 74. perc: Vasas-Tasi-Ládi akció végén a hazaiak csapat­­kapitánya a kapu előteréből az „égbe” emelt. Ha valaki a mérkőzés előtt nem tudta volna, hogy a két csapat között a táblázaton mek­kora a különbség, vélhetően nem tudta volna eldönteni, leg­alább is az első félidő alapján, melyik a kiesett együttes. Ebben a játékrészben az első negyedórában a kezdőrúgáson és Éukácsi távoli lövésén kívül nem történt feljegyzehető ese­mény. Jobbára a rákóczisok tér­felén vándorolt a labda gólve­szély nélkül. Enervált csapatjá­tékot mutatott a Jászberény, amelynek láttán a zömében fia­tal srácokból álló vendégek bá­torsága, az idő múlásával egye­nes arányban nőtt. Középen ügyesen szállták meg kapujuk előterét, s miután a szélsőjáté­kot nem „fedezte” még fel ak­kor a JSE, a kapott gólok elke­rülését egyszerű eszközökkel maradéktalanul sikerült megva­lósítani. Az egykori csatárigéret Szénási, söprögetőként jól he­lyezkedett, Ládi lassú és kiis­merhető cseleire nem volt „vevő”, a két emberfogó pedig (Kácser és Romvári) szintén jól rombolt. A középpályán Erdei futott sokat, ám a labdák meg­őrzésére és valamelyest veszé­lyes támadásokra Molnár volt képes. Szünet után azonban már jó­val feltűnőbb volt a jászságiak fölénye, az állandó presszió alatt tartott hátsó alakzatok két megingását kihasználva alapo­san megdolgoztak a két pontért. Simának egyáltalán nem nevez­hető összcsapáson a vitathatat­lanul képzettebb csapat kereke­dett felül. Dicséret illeti az utolsó pillanatig rendkívül lel­kesen és főleg sportszerűen küzdő Rákóczit, amelynek sora­iban jó néhány tehetséges fiatal kergeti a labdát. És a kapuban Májer Gyula személyében olyan kipróbált negyvenen fel­üli régi harcos áll a háló előtt, aki sokadik visszatérése után is bebizonyította, ha szükség van, reá lehet számítani. Sárközi Gyula: - Rendesen megizzadtunk ezért a két pontért. Ladányi István: - Gratulá­lok csapatomnak a lelkes játé­kért, a jászberényieknek pedig további sikereket kívánok. Ifi: Jászberény - Rákóczi­falva 8-0 Megfigyelők Ahol komolyan teszik a dolgukat, ott nagyon keve­set híznak a véletlenre. Ti­szafüred eddigi eredményei alapján nem lesz meglepő, ha ősztől az NB III-ban szerzi pontjait. Reményei­met, amelyek egyben kíván­ságok is, az táplálja, hogy a jászberényi mérkőzésen ta­lálkoztam dr. Szabó Ottóval és Abrahám Tamással, a fü­rediek két „frontemberé­vel”. Nincs ebben árulás, hisz nem inkognitóban szemlélődtek. Személyesen próbálták megtapasztalni, milyen a légkör egy osztál­lyal magasabban, megfe­lelő-e játékosállományuk, milyenk a játékvezetők s még sorolhatnám. Ezzel a szemlélettel ma­gam is rokonszenvezem. Főorvos úrék nem várják meg a bajnokság végét, és majd akkor, mint hivatalo­san is NB lll-as csapat kez­dik meg a felkészülést. In­kább előre terveznek. Eleve úgy indultak neki a megyei bajnokságnak, hogy az idén feljussanak, Csuhay leiga­zolásával (aki edzői képesí­téssel is rendelkezik) pedig egyértelműen annak adták tanújelét: távlatokban is gondolkodnak. Úgy látszik, Füreden van jövője a futballnak. néder