Új Néplap, 1993. április (4. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-05 / 79. szám

12 Sportextra 1993. április 5., hétfő NB l-es labdarúgó bajnokság Ennyi gól még egy meccsen is kevés BVSC-Dreher - Vác FC-Samsung 0-0 Szőnyi út, 2000 néző, V: Márton sárga lap: Kroner (42. p.), Garaba (66.), illetve Hahn (55.) A két csapatból senkit sem lehet kie­melni. BVSC-Dreher: Lippai - Kroner, Garaba (Cseh 75.), Csepregi, Iscsak - Urbánvi, Nagy P„ Bognár, Farkas - Borgulya, Szekula (Capatina a szü­netben) Vác FC-Samsung: Koszta - Bánfi, Nagy T., Hahn, Szalay - Nyilas, Kriska, Simon, Aranyos - Sallai (Hor­váth 69.), Szedlacsek (Zsinka 81.) A tartalékos Vác csak mezőnyfölényt tu­dott kiharcolni, gólt Ígérő helyzetre nem futotta a listavezető erejéből. A BVSC szenvedett, kínlódott - és szerzett egy pontot. Rába ETO FC ­Csepel-Kordax 2-0 (1-0) Győr, 5000 néző, V: Pillér gólszerzők: Csertői (39. p.), Pena (87.) sárga lap: Csertői (43.), Virág (56.) Bordás (60.), illetve Somogyi (8.), Tyu- kodi (46.), (Váczi 78.) piros lap: Pintér (55.), illetve Somogyi (60.) jók: Bordás, Csertői, illetve Tyu- kodi Rába ETO FC: Vígh - Csikós, Pin­tér, Rezi (Makkos 25.), Virág - Miri- uta, Bordás, Mikóczi (Radics 62.) - Csertői, Pena, Klausz Csepel-Kordax: dr. Szieben - Nagy (Szekeres 72.), Váczi, Ács, Mikler (Ja­kab 46.) - Tyukodi, Bognár, Somogyi, Szabó - Stefanov, Süveges A Rába a maga számára nehézzé tett mérkőzésen elsősorban a győzelemnek és a küzdeni tudásának örülhet, a játék­nak még javulni kell. PMSC-Fordan ­Ferencváros 0-1 (0-1) Pécs, 10 000 néző, V: Nagy L. gólszerző: Albert (21.) sárga lap: Braun (35.), Azoitei (49.), illetve Albert (84.), Vanicsek (90.) jók: Vókó, Medgyes, Azoitei, illetve Horváth, Keller, Albert PMSC-Fordan: Csaban - Bódog, Braun, Vókó - Ulveczki, Dienes, Med­gyes, Túri (Toloeskó 78.), Kocsis - Lengyel (Magyar, 61.), Azoitei Ferencváros: Horváth - Simon, Te­lek, Szekeres - Szűcs (Vanicsek 71.), Albert, Lipcsei, Fodor, Keller - Gre­gor, Cigan (Wukovics 61.) A második félidőre feljavult PMSC- Fordan ellen a Ferencváros győzelme szerencsésnek mondható. Albert: győztes gól Diósgyőri FC - Videoton-Waltham 0-1(0-0) Diósgyőr, 8000 néző, V: Szilágyi S. gólszerző: Földes (60.) sárga lap: Szvisztun (30.), Csizi (37.), illetve Takács (28.) Varga (70.) jók: Danes, Adzsojev, illetve László, Földes, Czéh Diósgyőri FC: Dohot - Szabó, Csizi, Danes, Budai (Vitelki 67.) - Farkas, Tóth, Kiser, Szilágyi (Subin 46.) - Szvisztun, Adzsojev Videoton-Waltham: Mitring Varga, László, Lőrincz, Vadász - Kut- tor, Földes (Jónás 75.), Czéh, Salacz - Horváth (Pálfi 63.), Takács A mérkőzés jelentős részében a haza­iak rohamoztak, de tehetetlen támadójá­tékuk miatt a kapura nem tudtak igazán veszélyesek lenni. A Videoton érettebb csapatjátékot mutatott. Siófoki Bányász ­Békéscsabai Előre FC 2-2 (1-0) Siófok, 2000 néző, V: Tóth V. gólszerzők: Kovács (26.), Kámán (60.), illetve Fodor (48.) Maracskó (86.) sárga lap: Bimbó (40.), Kámán (43.) jók: Bimbó, Jenei, Olajos, Elekes, Kovács, illetve Horváth, Kosik, Fabulya, Uljanov, Maracskó Siófoki Bányász: Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Marozsán - Barna, Elekes (CSák 70.), Jenei - Kovács, Meksz (Varsányi 70.), Kámán Békéscsabai Előre FC: Horváth - Szenti, Uljanov, Fabulya (Nagy 85.), Kosik (Dávid 75.) - Gricanjuk, Szar­vas, Fodor - Kulcsár, Vancea, Ma­racskó Igen jó és végig változatos mérkőzést vívott a két jól felkészített csapat. A Sió­fok kétszer is vezetéshez jutott, de a vé­gén pár perccel a befejezés előtt, egy vé­delmi fegyelmezetlenség következtében most sem sikerült a régóta óhajtott győ­zelem. Veszprém LC - Nyíregyházi FC 1-1 (0-0) Veszprém, 4000 néző, V: Varga L. gólszerzők: Reichard (88.), illetve Drobni (83.) sárga lap: Vasziljevics (24.), Rugovics (37.), illetve Kovács (37.), Molnár (53.), Tóth (70.) piros lap: Vasziljevics (74.), Kelemen (75.), Lantai (75.), illetve Csehi Z. (87.) jók: Lantai, Kelemen, illetve Drobni, Kertész, Molnár Veszprém LC: Andorka - Bognár, Lantai, Csik, Perger - Csornai, Gazsó (Reichard 76.), Kelemen - Rugovics, Vasziljevics, Lehota (Horváth 67.) Nyíregyházi FC: Biró - Molnár, Drobni, Kertész, Kovács - Erdei, Dur- chel (Ivanics 18.), Szatke, Nagy - Tóth, Csehi Z. A kiesés ellen küzdő, ideges, rosszul játszó két csapat igen-igen gyengécske mérkőzést vívott. Valójában csak a kiál­lítást követő események okoztak izgal­mat, gyorsították föl a játékot. A Nyí­regyháza végül is többet támadott, de a nyolc emberrel kivívott döntetlenért a veszprémiek rászolgáltak az egy pontra. Újpesti TE - Kispest-Honvéd FC 0-l(0-0) Garami gondban van Megyeri út. 5000 néző, V: Molnár gólszerzők: Halmai (76. p.) sárga lap: Molnár (24.), Lovász (27.), Aczél (38.), illetve Csábi (22.), Plókai (4L) jók: Molnár, illetve Duró, Márton Újpesti TE: Bodnár - Szlezák, Tomka, Aczél, Molnár - Szanyó (Vé- ber 80.), Cantona, Bérczy, Miovecz - Rosu, Lovász (Hetesi 71.) Kispest-Honvéd FC: Vezér - Már­ton - Kovács E., Plókai - Csábi, Pisont (Négrau a szünetben) Halmai, Illés, Duró - Vincze (Fischer 67.), Orosz Újabb vereségével az Újpest egyre ki­látástalanabb helyzetbe került, az NB II. réme fenyegeti a lila-fehéreket. A Kis­pest-Honvéd visfcont tovább folytatja menetelését, mint a bajnoki cím egyik esélyese. MTK - Vasas- Smirnoff 1-0 (0-0) Hungária körút, 4000 néző. V.: Varga S. gólszerző: Talapa sárga lap: Híres, ill. Erős Jó:Zsiborás, Talapa, Horváth, Vancsa, illetve Pecha, Nagy, Kecskés. MTK: Zsiborás-Híres, Turbék, Sztanó, Talapa, Horváth, Vancsa, Ba­logh, Keresztúri, Hámori, Zsivótczky (Szabó). Vasas-Smirnoff: Babócsy - Na- hóczky, Juhár, Mészöly, Pecha, Erős, Kecskés, Nagy, Galaschek, Zvara, Cloude. Igazi helyosztó mérkőzés volt a vasár­nap délelőtti, mintha a két csapat kivárta volna a szombati eredményeket. Ez a vá­rakozás azonban a pályán is megmutat­kozott, a válogatott kudarca miatti nyo­mott hangulatot jobb tévé-meccsel kel­lett volna feledtetni. Hogy ez nem sike­rült, abban jócskán ludas mindkét csapat. Az MTK csupán annyival volt jobb, hogy szerzett egy gólt és vele két pontot. Nők: Szolnoki TE - Pepita Sárkányok 0-1 (0-0) Szolnok, 100 n. V.:Pintér SZTE: Vincze-Szikszainé,Lajkó, Mustár, Csernai-Mező, Szajkó (Nagy), Lévai. Molnár-Pádár? Akna­iné. Edző: Munkácsi József. Pepita: Radeczky-Dauda, Bu­kovszkiné, Jónás, Dudás-Macskásyné, Tornyos, Mészárosné-Maticza, Búj, Ferenczi. Edző: Kollár Sándor. 8. perc: Lévainé tiszta helyzetben a kapust találta el a labdával. 52. perc: Macskásyné huszonöt méte­res szabadrúgását Vincze csak kiütni tudta, a kipattanót a szemfüles Bu- kovszkyné a hálóba helyezte, 0-1. 64. perc: Kapu előtti kavarodás során, Aknainé a gólvonalon vétette el a labdát. Egyenlítési alkalom volt. Küzdelmes találkozón az egységesebb csapatjátékot nyújtó vendégcsapat job­ban akart. Jók: Szikszainé, Csemai, Nagy, il­letve: Bukovszkiné, Búj, Jónás, Mészá- rosné. Munkácsi József: - A győzelmet ke­vés óhajtani, a pályán tenni is kell érte. Kollár Sándor: - Egy góllal minden­képpen jobbak voltunk mai ellenfelünk­nél. Munkácsi NB III. Mátra-csoport Kézilabda NB I/B Csömör KSK- T örökszentmiklós 27-27 (14-10) Gyömrő, 100 n., v.: Kardos, Ólmán TSE: Tajti-Sipos 2, Gulyás 6, Danyi 5, Csuti 6, Kiss, Bukta 7. Csere:Fejes (kapus), Zsíros 1, Medgyesi, Baranyi, Búzás. Edző: Kocsis Lajos. A több egykori válogatott já­tékost felvonultató Csömör is ugyanabban a hajóban úszik, mint a TSE. Nincs csarnoka és így Gyomron rendezi hazai mérkőzéseit. Az egykori „oroszlánbarlang” publikuma - 1000-1500 hazai vérmes néző - helyett mintegy 50 fős, de rend­kívül hangos törzsközönség adta meg az alaphangulatot. Meg is látszott, mert a miklósi fiúk kezdetben túlzottan tisztel­ték ellenfelüket és az 5. percben 3-1-re, a 11.-ben 5-2-re vezetett a Csömör. A túlzottan kemény­kedő hazaiak ezt követően is tartani tudták az előnyt, főleg Zöldi és Boskó eredményessége révén. A vendégek részéről Bukta tudott lépést tarani és négy találatának köszönhető, hogy mindössze négygólos előnnyel fordultak a hazaiak. A második félidő elején to­vább tartott a vesszőfutás, az első hat perc eredménye 4-1, s így már hétgólos volt a hazaiak előnye. Ekkor taktikát váltott a TSE. Átszervezte védekezését és rendkívüli figyelmet fordított az indításokra. Óriási iramára a Csömörnek nem volt válasza, 21-23-ra fordítottak a vendé­gek. Innen még Tarjányi és Taga góljával egyenlítettek a hazaiak, majd felváltva estek a gólok. Az utolsó pillanatokban óriási izgalmak közepette há­rom másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlítettek a haza­iak. Jók: Bukta és a második fél­időben Danyi, Gulyás, Csuti, ill. Boskó 9, Taga 3, Tarjányi 5. Hajik Férfi röplabda NB I Kazincbarcika- Sz. Vegyiművek 2:3 (-12, 5,-4,10, -5) Kazincbarcika, 200 n., v.: Sille, Juhász Kazincbarcika: Berzi, Di- mitru, Bencsik, Kovalek, Tóth, Kiss. Csere: Pálinkás. Berkes. Edző. Dudás András. Vegyiművek: Budai, Ja- nuscsika. Papp, Hajdú, Ma­kai, Gulyás. Csere: Surányi, Szűcs. Edző: Péter Ferenc. A két A-csoportos csapat mérkőzését változatos küzde­lem jellemezte a 9-12. helyért, melyben a nagyobb rutinnal rendelkező szolnokiak, az ötö­dik szettben nyújtott parádés já­tékkal, meglepő győzelmet arat­tak. Ezzel a Tisza-parti gárda továbbra is az A-csoportban szerepel, a hátralévő mérkőzés­től függetlenül. A csapat min­den tagja dicséretet érdemel lel­kes játékáért, amelyben külön kiemelhető Januscsika, Hajdú, Gulyás, Budai és Surá­nyi. Csomós VIVICITTA-KONTRAX A hűvös időben is 3196-an vettek részt a fővárosi város­védő futáson. Férfiak: 1. Konovalov (orosz), 2. Berkovics (DE- DAC), 3. Havranesku (román), 4. Struganov (orosz), 5. Oltanu (román), 6. Sági (BVSC), 7. Hóiba (UTE), 8. Vágó (MTK), 9. Háger (Nyíregyháza), 10. Pintér (UTE). Nők: 1. Barócsi Heléna (Sz.MÁV MTE), 2. Fiorina (román), 3. Dóczi (DEDAC), 4. Apetre (román), 5. Farkas (Hu­nyadi DSE), 6. Jaros (Videoton SC), 7. Butoczky (BVSC), 8. Kalinyik (román), 9. Pásztor (DMTE), 10. Tóth (Csepel SC). Sz. Cukorgyár- Heréd 5-0 (2-0) Szolnok, 200 n., v.: Schob- lochner Sz. Cukorgyár: Smidéli- usz-Tákos, Silye, Szikszai (Szabó), Csizmadia, Szeberé- nyi, Peszeki, Kiss, Kovács, Tubák, Vadicska. Edző: Se­bők György. 29. perc: Tákos jobb oldali beadását Tubák hét méterről fe­jelte a kapu közepébe, 1 -0. 39. perc: Jobb oldali támadás után Szeberényi labdáját Pe­szeki a hosszú sarokba vágta, 2-0. 61. perc: Vadicska visszagu- rítását Tubák lekezelte, majd 18 méterről nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába, 3-0. 82. perc: Szeberényi cselez­getett a tizenhatos előterében, majd lövésre szánta el magát és a labda kipókhálózta a jobb felső sarkot, 4-0. 84. perc: Vadicska lépett ki a védők közül, a kiinduló kapus mellett a jobb alsó sarokba gurí­tott, 5-0. A minden csapatrészben jó teljesítményt nyújtó cukorgyári csapat ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott. Jók: az egész hazai gárdát di­cséret illeti, ill. a vendégektől senkit. Sebők György: - Nagyon örülök a győzelemnek és kö­szönöm a fiúknak, hogy átérez- ték a mérkőzés fontosságát. Nagy Vilmos: - Futballisták Peszeki penteken került vissza a cukorgyáriakhoz és mind­járt gólt szerzett nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. Ifi: Sz. Cukorgyár-Heréd 6-0 Sokvári Törökszent miklós-Balassa gyarmat 1-0 (0-0) Törökszentmiklós, 600 n., v.: Darnyik Törökszentmiklós: Né­meth-Rimóczi, Csontos, Er- dősi. Rajt, Pócsi (Molnár), Mihályi, Rupa (Katona), Sze- csei, Ramos, Lóié (Csatári). Edző: Porhanda János 14. perc: Csontos 25 méter­ről szabadrúgása alig szállt mellé. 44. perc: Pócsi húsz métertől leadott lövése a felső kapufát érintve került az alapvonalon túlra. 65. perc: Csontos labdáját Erdősi 16 méterről egyből vágta a bal felső sarokba, 1 -0. 69. perc: Rajtnak a játékve­zető piros lapot mutatta fel. 78. perc: Mátyás lövését Szecsei a gólvonalról vágta ki. Közepes iramú, de a végén igen izgalmassá váló mérkőzé­sen a többet támadó miklósiak győzelme megérdemelt. Jók: Németh (a mezőny leg­jobbja), Szecsei, Rimóczi, Csontos, illetve Szűcs, Mátyás, Kalicka. Porhanda János: - Gratulá­lok a csapatnak, hogy létfontos­ságú mérkőzésen sikerült itthon tartani a két pontot. Bérezi József: - A látottak és a helyzetek alapján simán kel­lett volna nyernünk. Ifi: Törökszentmiklós-Balas- sagyarmat 2-1 Nagy K. Füzesabony - Sz.MÁV MTE 1-0 (1-0) Füzesabony, 800 n. V.:Bogár MÁV MTE: Hatvani - Zsemberi, Mészáros, Major, Mihályi, Draskóczi (Fodor), Tasev. Horváth. Bontovics, Bu­rai (Varga), Novikov. Edző: Lódi László. 24. perc: Csőke elviharzott a bal oldalon Mihályi kíséreté­ben, a keresztező Mészáros nem tudott közbeavatkozni, így a csatár középre gurított, az ér­kező Fehér a kapu közepébe bombázott, 1-0. 37. perc: Tasev a jobb olda­lon egyedül tört kapu felé, ám lövés helyett Bontovicshoz passzolt, a szolnoki támadó ka­páslövését Varga bravúros mozdulattal a gólvonal elől há­rította. 67. perc: Horváth baloldali beadását Mészáros a kereszt­lécre fejelte. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, azonban a szolnoki vé­delem egy alkalomtól eltekintve jól tartotta magát. Szünet után a MÁV MTE irányította a játé­kot, mondhatni: egy kapuzott el­lenfelével. A csatárok gyámol­talanságát látva Fortuna iste­nasszony sem tett lépéseket a vendégek ügyében. Jók: Polgár, Sima, ill. Tasev, Major, Fodor. Álbert Csaba: - Mezőnyben jobb volt a Szolnok, de mi rúg­tuk a gólt. Lódi László: - Hiába a me­zőnyfölény, ha nincs aki apró­pénzre váltsa. IFt: Füzesabony - Szolnoki USE 1-2 Kovács