Új Néplap, 1993. április (4. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

1993. április 26., hétfő Sportextra 13 Labdarúgás - megyei I. osztály Táblázatok Kunhegyes - Besenyszög 2-1 (0-0) Kunhegyes, 300 n., v.: Mezei Kunhegyes: Bodnár-Fá­bián, Füt'ó, Varga, Szabó P., Lakatos, Bohács, Kovrig, Szabó Gy., Csillag, Kis S. Edző: Varga László. Besenyszög: Csajbók-Lévai, Hajdú, Koncsik, Danyi, Szabó, Horváth Tóth (Sziráki), Boros, Molnár, Ficsor (Nagy). Edző: Baráth István. 55. pefc: Ficsor fejesből szerzett vezetést, 0-1. 82. perc: Kovrig beadását Bohács a hosszú sarokba csúsz­tatta, 1-1. 88. perc: Kovrig szabadrúgá­sát Szabó Gy. visszafejelte és az érkező Bohács a kapuba gurí­tott, 2-1. A rengeteg helyzetet kidol­gozó hazai csapat nehezen győ­zött a lelkes vendégegyüttessel szemben. Jók: Bohács, Szabó Gy., Kovrig, ill. az egész csapat. Varga László: - Ezt a mér­kőzést gólokkal kellett volna nyerni, az eredmény nem tük­rözi a pályán látottakat. Baráth István: - Olyan kö­rülmények közt, amilyenben most voltunk, nagyszerűen helytállt csapatom. Ifi: Kunhegyes-Besenyszög 4-2 Kovrig Jászkisér - Jászalsószentgyörgy 0-3 (0-1) Jászkisér, 300 n., v.: Ferenczi Jászkisér: Agócs-Farkas F., Kimák, Drávucz, Rentier, Ur- bán (Volosilovszki), Farkas L. (Duka), Otta, Nemes, Papp, Tarkó. Edző: Bója György Jászalsószentgyörgy: Ba­lázs-Szita. Kiss T. II, Győr, Györgyei, Varga, Kiss T. I, Bankó (Veres), Kátai, Bathó, Gólya. Edző: Szabó Béla 24. perc: Bathó jobbról belőtt labdájába Kimák rosszul ért bele és róla saját kapujába pat­tant a labda, 0-1. 71. perc: Gyors vendégtáma­dás végén a jobbról beadott lab­dát Gólya öt méterről fejelte a hosszú sarokba, 0-2. 85. perc: Gólya ismételt, de ezúttal lábbal volt eredményes, 0-3. Mai napon a hazai csapat tel­jesen szétesően, minden elkép­Heréd ­T örökszentmiklós 5-1 (3-0) Lőrinci, 200 n., v.: Horváth. Törökszentmiklós: Né­meth-MoInár, Csontos, Er- dősi, Rajt (Katona), Lóié, Mi­hályi (Rimóczi), Rupa, Sze- csei, Ramos, Csatári (Len­gyel). Edző: Porhanda János. 2. perc: Gyors hazai támadás végén Tóth a miklósi védőket megelőzve fejelt a jobb felső sa­rokba, 1-0. 16. perc: Szekeres 20 méter­ről nagy .gólt lőtt, 2-0. 31. perc: A miklósiak hibáját Kovács használta ki, 3-0. 52. perc: Baranyi a védők közül kilépve a bal alsó sarokba bombázott, 4-0. 61. perc: Kovács a kifutó Németh fölött emelt a kapu kö­zepébe, 5-0. 80. perc: Csontos 28 méteres szabadrúgása a bal sarokban kö­tött ki, 5-1. A hazaiak lelkes játékkal biz­tosan nyerték a találkozót, a ta­vaszi szezon leggyengébb játé­kát mutató miklósiakkal szem­ben. Jók: Kovács I., Szekeres, Sáfrány, ill. senki. Nagy Vilmos: - A sok mun­kának egyszer ki kellett jönnie. Porhanda János: - A győ­zelmet jobban akaró hazaiak zelés nélkül játszott, megérde­melt vendégsiker született. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Bója György: - Jászkiséren még a mai nap is Szent György napja volt. Szabó Béla: - Sok befektetett munkánkból végre valami már megtérült. Ifi: Jászkisér-Jászalsószent- györgy 1-1 Gócza Szajol - Martfű 2-1 (1-0) Szajol, 300 n., v.: Pemyész Szajol: Gerhát-Sipos, Bódi, Nagy, Dobos, Horgosi (Ber- nát), Tóth, Sós, Csörgő (Ri­deg), Hegedűs, Fehér. Edző: Somogyvári József Martfű: Sagáth-Benedek, Hellenpach, Nagy A., Bartus (Palcsó), Szántai, Sólyom (Drávucz), Kesjár, Honti (Hor­váth), Nagy J., Hábensusz. Edző: Kardos Mihály 43. perc: Sós jobb oldali szöglete egy védő fejéről csú­szott a hálóba, öngól, 1-0. 56. perc: Nagy J. egy csellel tisztára játszotta magát, majd ballal a hosszú sarokba lőtt, 1- 1. 78. perc: Bemáth lövése a védőkről Fehér elé pattant, aki az ötösről a léc alá helyezett, 2- 1. Számtalan gólhelyzetet kiha­gyó hazai csapat megérdemel­ten tartotta otthon a számára nagyon fontos két bajnoki pon­tot. Jók: az egész csapat, ill. Szántai. Somogyvári József: - Gratu­lálok csapatomnak, a gólhelyze­tek kihasználása terén azonban van még javítani valónk. Kardos Mihály: - Nem ját­szottunk jól, de a döntetlent megérdemeltük volna. Ifi: Szajol-Martfű 1-0 Török Tiszafüred - Újszász 4-1(3-0) Tiszafüred, 600 n., v.: Gulá­csi Tiszafüred: Gál Z.-Gál B., Gál L. (Herbály), Földvári, Görbe, Dajka, Csuhay, Király (Szatmári), Békési, Kondria, Molnár (László). Edző: Jeczó András. Újszász: Rézsó-Kónyár (Konka), Makai, Viola, Szönyi, Szilvási, Erdei, Nagy L, ilyen különbséggel is megér­demelten nyertek. Ifi: Heréd-TSE 0-9 Nagy K. Szolnoki MÁV MTE - Pásztó 2-0 (1-0) Szolnok, 300 n., v.: Jenei Szolnok: Hatvani-Zsem­beri, Mészáros, Mihályi, Draskóczi iBurai), Fodor (Bi- rinyi), Major, Tasev, Hor­váth, Novikov, Bontovics (Méri). Edző: Lódi László. 24. perc: Horváth 17 méteres szabadrúgása a felső lécen csat­tant. 37. perc: Draskóczi jobb ol­dali beadását Fodor pörgette kapura, de a kétségbeesett vé­dők a gólvonalról menteni tud­tak. 40. perc: Novikov az alapvo­nalról beívelt, a jól érkező Fo­dor két lépésről a kapuba bólin­tott, 1-0. 66. perc: Novikov 14 méter­ről az elmélázó vendégvédők között a kapu bal oldalába bombázott, 2-0. 79. perc: Növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Fodor a felső lécre fejelte Burai jobb oldali beadását. Szinte egy kapura játszottak a hazaiak, a vendégek alig fejtet­tek ki komoly ellenállást. Jók: Mészáros, Fodor, Novi­kov, ill. Andó, Gubán. F.Tóth, Nagy Gy., Mérész. Edző: Mérész. József. 12. perc: Ügyes kombináció végén Molnár szép mozdulattal szerzett vezetést csapatának, 1- 0. 26. perc: Király átadását Kondria fordulásból nagy erő­vel a bal felső sarokba bom­bázta, 2-0. 44. perc: Formás hazai akció végén Csuhay elegánsan helye­zett a jobb sarokba, 3-0. 72. perc: Molnár visszagurí- tását Dajka lőtte a hálóba, 4—0. 84. perc: Kondriát buktatták a tizenhatoson belül, a játékve­zető sípja azonban néma ma­radt. 89. perc: Szilvási begurítását Erdei pofozta a hálóba, 4—1. Nagyszerű iramú, jó színvo­nalú mérkőzésen Tiszafüred biztosan nyerte a rangadót a sportszerűen küzdő és mezőny­ben egyenrangú Újszász ellené­ben. Jók: Csuhay (a mezőny leg­jobbja), Földvári, Gál B., Dajka, Kondria, Görbe, ill. Ba­kai, Nagy Gy., Viola. Jeczó András: - Ha helyze­teinket értékesítjük, két héttel ezelőtti eredmény születhetett volna. Mérész József: - Tiszafüred jobb csapat, megérdemelten nyert. Ifi: Tiszafüred-Újszász 0-4 Ifj.Szabó Tószeg - Sz. Vegyiművek 3-1 (0-1) Tószeg, 300 n., v.: Oláh Tószeg: Bottyán-Buchnicz, Pető, Csútár. Szilágyi, Kiss (Vágó), Kolozsi, Erkán (Gaj­dos), Tóth (Vincze), Rózsavöl­gyi, Pálinkás. Edző: Rózsavöl­gyi László. Vegyiművek: Szabó (Barsi)- Felföldi, Busi, Kun, Klamáth, Bálint (Zsigmond), Jámosi, Vadkerti, Bíró, Sós, Német. Edző .-Hajdú Gábor. 40. perc: Busi kapura gurí­tott labdáját Csútár segítette a hálóba, 0-1. 70. perc: Csútár húzott el a bal szélen, beadását Erkán a hosszú sarokba lőtte, 1-1. 78. perc: Rózsavölgyi 26 mé­teres szabadrúgása a kapuba vágódott, 2-1. 79. perc: A kitörő Kolozsit Szabó kapus felvágta - ezért ki­állították -, a jogos tizenegyest Rózsavölgyi értékesítette, 3-1. 83. perc: Kolozsit a bíró rek­lamálásért kiállította. Lódi László: - A második félidőben enerváltabban játszot­tunk, sajnos, a helyzetek soka­ságát hagytuk ki. Kis Károly: - A hazaiak megérdemelten nyertek. Ifi: SZUSE-Pásztó 4-1 Szentmiklósi Monor - Rákóczifalva 3-0 (1-0) Monor, 800 n., v.: Kóródi Rákóczifalva: Kupeczki­Banka, Bartucz, Bujdosó (Ku- izs). Romvári, Szénási, Bíró, Szokolai, Nikula (Májer), Molnár, Majzik. Edző: Ladá­nyi István. 32. perc: Jobb oldali támadás végén Koval ik közelről a ka­puba fejelt, 1-0. 51. perc: Bal olodali támadás ismét Kovalik bólintott a léc alá, 2-0. 76. perc: Kovalik tizen­egyesből növelte az előnyt, 3-0. Egyenlő erők küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat győzött. Elgondol­kodtató, hogy Rákóczifalván egyes játékosok semmibe nem nézik a csapatot, és vidékre nem utaznak el. Jók: Koltai, Kovalik, Ko­vács, ill. Szénási, Kupeczki Elekes József: - Gyenge já­tékkal biztos győzelem. Ladányi István: - Ilyen tarta­lékosán is becsületesen helytállt a csapat. Ifi: Monor-R.falva 6-0Bagi Ellentétes félidők után a jobb erőnléttel rendelkező hazaiak kerültek ki győztesen. Jók: Szilágyi, Bottyán, Kis, Pető, ill. Busi, Sós. Rózsavölgyi László: - Eny- nyivel jobb csapat vagyunk az őszinél. Hajdú Gábor: - Én azt nyi­latkozom, amit a játékvezető húsz ember füle hallatára mon­dott: „köszönjétek ezt az újságí­róknak”. Ifi: Tószeg-Sz. Vegyiművek 4-3 Sulyok Jánoshida - Tiszajenő 4-0 (3-0) Jánoshida, 450 n., v.: Hagyó Jánoshida: Kisbakonyi­Tóth P., Varga, Göblyös (Fe­jes), Eszes, Berceli, Gerhát, Szabó J., Tóth G., Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre Tiszajenő: Kocsis-Jenei, Ba­lázs, Fehér, János, Sebestyén, Makai, Pálinkás, Polgár, Ka­tona, Farsang. Edző: Szalai István 4. perc: Kapu elé ívelt labdát Gerhát fejelt az üres kapuba, 1- 0. 30. perc: Szabó a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 2-0. A gól után a reklamáló Katonát a játékvezető kiállította. 45. perc: Jobb oldali beadást Tóth Cs. fejelte a hálóba, 3-0. 60. perc: Tóth J. felvágásáért megítélt büntetőt Gerhát a léc alá vágta, 4-0. A vendég Far­sangot reklamálásért a játékve­zető kiállította. Jók: senki, ill. Kocsis (a me­zőny legjobbja), Pálinkás, Se­bestyén. Kitűnő játékvezetés melleit a hazaiak az utolsó félórában nem kevesebb, mint tíz száz-száza­lékos helyzetet hibáztak el. Szabó Imre: - A két pontot itthon tartottuk, de a mérkőzést gyorsan felejtsük el. Szalai István: - Köszönöm az itt lévőknek a lelkes helytál­lást és szégyelljék magukat akik a csapatot cserbenhagyták. • Ifi: Jánoshida-Tiszajenő 10­0 Mátyás Kunszentmárton -Kisújszállás 0-0 Kunszentmárton 350 n., v.: Farkas Kunszentmárton: Gácsi­Kiss, Pálinkás, Demeter, Tóth Z., Bartucz, Határ, Felföldi, Varga (Sipos), Garáz, Király (Valkai). Edző: B. Tóth András Kisújszállás: Varga I-Kása, Földi, Kállai, Tóth S., Farkas, Kolics (Boros), Hídvégi, S. Nagy Z., S. Nagy K., Dán. Edző: Miia Konstantin 56. perc: Bartucz Határt indí­totta, akit a vendégvédők leta­postak, (kórházba is szállítot­tak), csak Farkas játékvezető nem látta az eseményt. Magas színvonalú játék köz­ben egyik csapat sem tudott gólt elérni. A hajrában, a sérülten is játékot vállaló Valkai lábában volt a két pont sorsa. Jók: Kiss Zs„ Pálinkás, Bar­tucz, Valkai, ill. az egész csapat B. Tóth András: - Jól felké­szített csapat ellen igazságos a döntetlen. Miia Konstantin: - Gratulá­lok csapatomnak a jó játékért. Ifi: KUTE-Kisújszállás 2-4 Lázi Szászberek - Mezőtúr 2-1 (1-0) Szászberek, 200 n., v.: Kö­kény Szászberek: Farkas-Tóth, Kovács, Gara, Pomázi, Vasas, Újfalusi, Göblyös, Kántor, Bezzeg, Nagy (Burda). Edző: Laki Imre. Mezőtúr: Nagy (Kegyes)- Liskai, Vékony, Oláh, Kocsis (Tanács), Klenyár, Szegedi (Bihari), Závoda, Forgács, Szűcs, Bagosi. Edző: Dávid Ti­bor. 4. perc: Gyors hazai támadás végén a beadást Kántor 10 mé­terről kapásból a léc alá vágta, 1-0. 60. perc: Biharit és Göblyöst a játékvezető kakaskodásért ki­állította. 62. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Tanács közelről egyen­lített, 1-1. 70. perc: Jobb oldali táma­dásból Tóth a hosszú sarokba fejelt, 2-1. 76. perc: Vékonyt a játékve­zető kiállította. Végig a hazai csapat játszott jobban, több góllal nyerhett volna. Jók: Bezzeg, Tóth. Gara, ill. Kegyes, Liszkai. Laki Imre: - A látottak alap­ján úgy érzem, nem fér kétség győzelmünkhöz, Dávid Tibor: - Nemcsak napfény alatt kell a csapatot se­gíteni, hanem borús időben is. Ifi: Szászberek-Mezőtúr 1-2 Laki NB III. Mátra-csoport l.REAC 22 14 5 3 46-20 33 2Jászberény 22 13 5 4 44-16 31 3.Gyöngyös 22 13 4 5 45-23 30 4.Füzesabony 22 11 7 4 26-19 29 5.Dunakeszi 22 11 4 7 35-19 26 ó.Sz.MÁV MTE 22 11 4 7 36-24 26 7. Karcag 22 11 3 8 41-27 25 8.Monor 22 10 5 7 34-25 25 9. B. gyarmat 22 94 9 28-2822 lO.Pásztó 22 76 9 26-30 20 11 .Sz.Cukorgyár 22 67 9 25-24 19 12.Heréd 22 7 4 11 34-38 18 13.T.miklós 22 7 3 12 29-48 17 14. Jászapáti 22 4 5 13 13-43 13 15.St.Kohász 22 44 14 26-61 12 16.Rákóczi SE 22 1 4 17 22-65 6 További eredmények: V Gyöngyös-Rákospalota 2-3. A 23. forduló: Május 1-jén (szombaton) 16.30 órakor: Törökszentmik- lós-Füzesabony, Gál I.; Szol­noki Cukorgyár-Karcag, Inges; St. Kohász-Szolnoki MÁV MTE, Mezei; Pásztó-Heréd, Ba­logh; Dunakeszi-Gyöngyös, Molnár L. Május 2-án (vasárnap) 16.30 órakor: Rákospalota-Monor, Földi; Jászapáti-Jászberény, Farkas; Rákóczifalva-Balassa- gyarmat, Csorba. Megyei I, osztály ÖV V 1. Tiszafüred 22 17 4 1 69-24 38 2. Kisújszállás 22 12 5 5 41 -20 29 3.Sz. Vegyiművek 22 12 4 6 41-23 28 4. KUTE 22 12 4 6 35-23 28 5. Újszász 22 10 7 5 36-24 27 6. Martfű 22 11 4 7 43-26 26 7Jánoshida 22 12 1 9 56-39 25 8. Szászberek 22 9 3 10 26-24 21 9.Ja.szentgy. 22 8 4 10 37-43 20 10. Kunhegyes 22 8 4 10 36-44 20 11 .Jászkisér 22 7 6 9 35-44 20 12. Mezőtúr 22 6 6 10 36-30 18 13. Besenyszög 22 7 4 11 23-36 18 14.Szajol 22 6 6 10 29-47 18 15.Tószeg 22 4 5 13 28-53 13 ló.Tiszajenő 22 1 1 20 11-82 3 A 23. forduló: Május 1-jén (szombaton) 16.30 órakor: Mezőtúr-Tiszafü- red, Martfű-Jászkisér, Kisúj­szállás, Szolnoki Vegyiművek. Május 2-án (vasárnap) 16.30 órakor: Tiszajenő-Tószeg, Be- senyszög-Jánoshida, Új­szász-Kunhegyes, Jászalsó- szentgyörgy-Szászberek, Kun- szentmárton-Szajol. Ifjúságiak l.KUTE 22 182 2 67-16 OO co 2 . Kis új száll ás 22 15 3 4 78-32 33 3. Mezőtúr 22 135 4 50-23 31 4. Új szász 22 12 3 7 61-24 27 5.Jánoshida 22 12 3 7 55-28 27 6.Martfű 22 122 8 48-34 26 7.Sz.Vegyiművek 22 12 1 9 87-36 25 8.Besenyszög 22 11 2 9 52-38 24 9.Tiszafüred 22 10 3 9 61-29 23 lO.Ja.szentgy. 22 85 9 33-52 21 11.Szajol 22 66 10 28-46 18 12. Jászkisér 22 82 12 32-55 18 13.Szászberek 22 54 13 15-72 14 14.Tószeg 22 42 16 27-69 10 15.Kunhegyes 22 4 1 17 22-98 9 ló.Tiszajenő 22 24 16 13-78 8 Totóeredmények V l.Dresden-VfB Stuttgart X 2.Frankfurt-Nürnberg X 3.Hamburg-Dortmund 2 4.Kaiserslautern-Leverkusen 1 5.Schalke 04-Bochum 2 6.Uerdingen-Karlsruhe X 7.Freisburg-Hesta BSC 1 8.Jena-Duisburg X 9.Mannheim-Mainz 1 lO.Foggia-Torino X 11 .Atalanta-Sampdoria 2 12.Napoli-Cagliari 1 13.Parma-Roma 1 • +1 14.Udinese-Milan X NB /., nők Szolnoki TE - László Kórház II 3-2 (2-0) Szolnok, 50 n., v.: Tombor SZTE: Vincze-Vajkó, Szajkó (Nagy), Mustár, Csernai, Mező, Aknainé (Szentesi), Lévai, Pádár, Pálszabó, Molnár. Edző: Munkácsi József. László Kórház: Kövesi- Kóródi, Horváth, Milasin, Heim, Selmeci (Boda), Fa­ragóné, Deli (Süpeki O.), Szalma, Ruff, Süpeki K. Edző: Magyari László. 15. perc: Lévai 30 m-ről lövésre szánta el magát, bom­bája a meglepett Kövesi fölött a bal felső sarokban kötött ki, 1-0. 38. perc: Mező bal oldali beadását Mustár a hosszú sa­rokba fejelte, 2-0. 50. perc: Ruff lőtte élesen a kapu előterébe a labdát, amelybe a menteni igyekvő Aknainé olyan szerencsétle­nül ért bele, hogy a játékszer lábáról a bal alsó sarokba vá­gódott. Öngól, 2-1. 52. perc: A kilépő Süpeki K. a tizenhatos bal sarkáról hatalmas gólt ragasztót a bal sarokba, 2-2. 61. perc: Lévai szinte le­másolta első találatát, hu­szonöt méterről kilőtte a bal felső sarkot, 3-2. Jók: Lévai (a mezőny leg­jobbja), Mustár, Molnár, Mező, ill. Kövesi, Faragóné. Ha az első félidőben csak helyzetei felét értékesíti a ha­zai együttes, 4—5 gólos előny­nyel fordulhatott volna. Mun­kácsi mester lányai így is nyugodtan kezdték a második játékrészt, azonban a szeren­csétlen öngól láthatólag meg­zavarta őket. Az ellenfél élt a kínálkozó lehetőséggel, és egy remekbe szabott találattal egyenlített. A szolnoki csapat ekkor mozgósította tartalék energiáját, Lévai vezérletével újra a maga javára fordította az eredményt. Összességében a minden csapatrészében jobb SZTE megérdemelten tartotta otthonában a két pontot. Munkácsi József: - Már az első félidőben meg kellett volna nyernünk a meccset, azonban az öngóllal nagyon felhoztuk az ellenfelet. Na­gyon örülök a győzelemnek. Magyari László: - Ez a csapat a mi harmadik vona­lunk. Ehhez képest jól hely­tálltunk, gratulálok a Szol­noknak. Urbán NB III. Mátra-csoport