Új Néplap, 1993. április (4. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-13 / 85. szám

12 Sportextra 1993. április 13., kedd Kosárlabda ÓIK Debrecenben rendezték az 1993 évi ÓIK kosárlabda elő­döntő egyik mérkőzéssorzatát. Az egri csapat visszalépése mi­att a továbbjutást jelentő két he­lyért három csapat játszott egymás ellen. Olajbányász SE - Miskolci EAFC 84-48 (37-23) Csősz (12/9), Szolnoki (3/3), Balogh (18/6), Újvári (6), Tóth I. (11). Csere: Katona(2), Barsi (11/3), Tóth II. (0), Csé- csei (19), Fehérvári (2), Hege­dűs, Elek. A védekezésüket állandóan váltogató szolnoki fiatalok je­lentős zavart keltettek az ellen­fél soraiban, ezért nem jelentett különösebb gondot a győzelem megszerzése. Olajbányász SE - Debre­ceni Sí 80-73 (37-33) Balogh (16/6), Újvári (7/3), Csécsei (25/12), Tóth I. (6), Fehérvári (10). Csere: Csősz (10/6), Barsi (6), Hegedűs (0). Rövid pihenő után került sor a hazai csapat elleni mérkő­zésre, amely egyébként az NB I./B. csoport I. helyezettje volt. Izgalmasan alakuló mérkőzésen szerezte meg végig vezetve újabb győzelmét a Tisza-parti csapat, s ezzel az elődöntő első helyét. Az országos döntőt, amely a legjobb nyolc együttes részvéte­lével zajlik, május 21-24 között rendezi az MKOSZ, amelynek helyszíne a közeljövőben kerül kijelölésre. Sakk OB II. Befejeződött az országos bajnokság, amelynek Tóth Lászlóról elnevetzett csoportjá­ban Újszász együttese az ezüs­térmet szerezte meg. 1. Szeged 10 10 — 81.5 2. Újszász 10 6-4 70.5 3. Dunaharaszti 10 6 1 3 67 4. Kecskemét 10 6 1 3 66.5 5. Szentes 10 6-4 63 6. Gyula 10 6 6 - 4 63 7. Orosháza 10 5-5 60.5 8. Kiskunhalas 10 6-4 56 9. TÁKISZ 10 2 17 49.5 10. Jászberény 10 1 1 8 45 11. H.vásárhely 10 1 -9 37.5 Az 1992-93-as versenykií­rás szerint a bajnok feljut az OB I/B-be. Az idény végén annyi kiesőjelölt van, ahány buda­pesti és megyei bajnok indulni kíván. Ők oda-vissza alapon megmérkőznek az OB II. négy csoportjának kiesőjelöltjeivel, a párosítást sorsolással döntik el. A rájátszásban csak azok a versenyzők szerepelhetnek, akik nem rendelkeznek OB-s játékengedéllyel. Időpont: ápri­lis 18 és május 2-a közötti ter­minus. I. Szász Kupa Újszászon A XXVIII. Szabad Föld Kupa országos sakkdöntőjének sikeres megrendezése után újabb rangos rendezvény lebo­nyolítására kapott megbízást az Ujszász. I. Szász Kupa elnevezéssel a település történetében először rendeznek pénzdíjas veresenyt április 16-18 között. Frideri- kusz szlogenjével élve, „ez a műsor nem jöhetett volna létre” az önkormányzat, Tigáz, Paróc- zai Zoltán vállakozó, a Korona Kft. és a Szászakku támogatása nélkül, amelynek rendezője az az USE sakkszakosztálya, helye a Szász étterem. A harmincezer forintos díja­lappal induló versenyre várako­záson felüli érdeklődés mutat­kozik. Már leadta nevezését Kiss Pál és Németh Zoltán nemzetközi mester, akik közül utóbbi annak idején a szolnoki Mezőgép elsőosztályú siker­csapatának volt erőssége. A ki- lencfordulós svájci rendszere­ben folyó verseny játékideje 2x1 óra. Nevezni a helyszínen is lehet. Ragó NB l-es labdarúgó-bajnokság Elindult az UTE, tovább toporog a Rába, zuhan a Siófok Vasas-Smirnoff­Kispest-Honvéd FC 1-2 (1-1) Fáy u., 3000 néző. V: Hartmann gólszerzők: Nahóczky (43. p.), illetve Plókai (31.), Orosz (84.) sárga lap: Nagy T. (28.), illetve Hal­mai (6.), Kovács E. (59.) jók: Galaschek, illetve Pisont Vasas-Smirnoff: Sáfár - Nahóczky, Juhár, Mészöly - Nagy T., Galaschek, Sirinbekov, Pecha, Claude (Zombori 66.) - Zvara, Bácsi (Lendvai - a szü­netben) Kispest-Honvéd FC: Vezér - Csábi (Orosz 64.), Kovács E., Márton, Plókai- Pisont, Illés, Halmai, Duró - Negrau (Fischer - a szünetben), Vincze Esélyeshez méltó módon kezdett a vendégcsapat, amelynek játékosai több jó lehetőséget dolgoztak ki. Összességé­ben mind a három gól jelentős kapushi­bából esett. Az első félidő után fokozato­san, s érthetetlen módon „leeresztő” Kispest-Honvéd végül is megérdemelte a győzelmet. Csepel-Kordax - Veszprém LC 0-0 Csepel, 1000 néző. V: Puhl sárga lap: Kiss (36.), Rugovics (51.) jók: Bognár Z., illetve Rugovics Csepel-Kordax: dr. Szieben - Tyu- kodi, Váczi, Ács, Mikler - Stefanov, Bognár Z., Jakab, Szabó (Tompos 67.)- Molnár, Szekeres (Süveges 72.) Veszprém LC: Andorka - Bognár P., Reichard, Csik, Perger - Csornai, Kiss, Kelemen - Rugovics, Gazsó (Horváth 81.), Lehota (Kozma 88.) A rendkívül alacsony színvonalú ta­lálkozón a kiesőjelölt Veszprém megér­demelten szerezte meg az egyik pontot. Nyíregyházi FC - Diósgyőri FC 0-0 Nyíregyháza, 12 000 néző. V: Ständer sárga lap: Sedecaru (15- p ), Szatkq (19.), illetve Máriási (11.), Budai (48.), Szabó (64.), Csizi (64.) jók: Molnár, Kertész, Sedecaru, illetve Máriási, Danes, Tóth M. Nyíregyházi FC: Bíró - Molnár, Drobni, Kertész - Barna, Szatke, Burhel, Sedecaru, Csehi I. (Kákóczky, szünetben) - Tóth Gy., Csehi T. (Er­dei, 85.) Diósgyőri FC: Dohot - Budai, Csizi, Szabó - Bém, Máriási (Farkas, 87. p.), Danes, Tóth M., Kiser - Szvisztun (Leskó, 89.), Adzsojev Mindkét oldalon adódott volna lehető­ség a mérkőzés eldöntésére, ám a kapuk érintetlenek maradtak. Igen küzdelmes találkozón a játék színvonala elmaradt a várakozástól, a döntetlen igazságos eredmény. Vác FC-Samsung - MTK 2-0 (1-0) Vác, 3000 néző. V: Kovács L. gólszerző: Répási (22., 71. p.) sárga lap: Horváth L. (34.), Aranyos (63.), Simon (80.), illetve Híres (70.) piros lap: Simon (88.) jók: Koszta, Nagy, Aranyos, Répási, illetve Zsiborás, Turbék, Sztanó Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy T. - Hahn, Puglits - Nyilas (Romanek, 71. p.), Sallai, Simon, Horváth L., Aranyos - Répási (Szalai, 76.), Szedla- csek MTK: Zsiborás - Híres - Turbék, Keresztúri - Talapa (Cservenkai, 71. p.), Horváth Cs., Sztanó, Vancsa, Zsi- vótzky (Szabó, 70.) - Balog, Hámori A vendégek szorgos iparosoknak bi­zonyultak, a szürke eminenciások szere­pét kellő lelkiismeretességgel betöltve. Ám ez kevés volt a jól játszó Vác ellen. A fővárosiak többször is csak tisztátalan eszközökkel tudták a hazaiakat elválasz­tani a labdától, s ebben mintha partnerük lett volna Kovács játékvezető, aki nem tudta kézben tartani a mérkőzést. koszta kapus ziccereket fogott és bün­tetőt hárított Békéscsabai EFC - Rába ETO FC 2-0 (1-0) Békéscsaba, 6000 néző, V: Marosvári gólszerzők: Szenti (39.), Szarvas (81.) sárga lap: Gricajuk (21.), Vancea (85.), illetve Radics (52.), Ivanics (72.), Miriuta (89.) piros lap: Csikós (81.) jók: Szenti, Usmajev, Mracskó, Szar­vas, Kulcsár, illetve Csertői, Ivanics, Vi­rág Békéscsabai EFC: Horváth - Szenti, Usmajev, Fabulya - Mracskó, Fodor, Vancea, Szarvas (Nagy 84.), Árgyelán - Gricajuk (Kasik 66.), Kulcsár Rába ETO FC: Végh - Lakos, Bor­dás, Radics - Csikós, Csertői, Miriuta, Ivanics, Virág - Pena (Herczeg 66.), Klausz § A közepes iramú és színvonalú talál­kozón a győriek valamivel többet támad­tak, a csabaiak viszont sokkal veszélye­sebben és eredményesebben játszottak. A játék összképe alapján a korszerűbb focit mutató Békéscsaba sikere megér­demelt a sokat körülményeskedő Rába ellen. Videoton-Waltham - BVSC-Dreher 2-1 (1-1) Székesfehérvár,4500 néző. V: Bay gólszerzők: Kuttor (45. p.), Horváth F. (62.), illetve Bognár (17.) sárga lap: Dubecz (67.) jók: Vadász, László, Takács, Muzs- nay, illetve Garaba, Bognár, Lippai Videoton-Waltham: Mitring ­Varga, Lőrincz, László, Vadász - Kut­tor (Dubecz 61.), Muzsnay, Czéh (Föl­des 77.), Salacz - Takács, Horváth F. BVSC-Dreher: Lippai - Kroner, Kosa, Garaba, Iscsak - Urbányi (Cseh 82.), Csepregi, Bognár, Farkas - Bor­gulya, Mundi (Szekula 65.) Á közepes iramú és színvonalú mér­kőzésen az első félidőben a BVSC-nek volt több helyzete, azonban csak egyet értékesített, a hajrában pompás góllal egyenlített a Videoton. Szünet után alig negyedórás kitűnő játékkal sikerült fordí­taniuk a fehérváriaknak, s végül is meg­érdemelten győztek. Újpesti TE - PMSC-Fordan 1-0 (1-0) Megyeri út, 1500 néző. V: Bognár gólszerző: Lovász (13. p.) sárga lap: Rosu (74,), Lovász (81.), il­letve Dienes (82.) jók: Szlezák, Bérczy, Cantona, illetve Braun, Medgyes, Kocsis Újpesti TE: Bodnár - Tomka, Fü­zesi, Molnár, Szlezák - Miovecz, Bérczy, Kecskés (Hetesi, 75. p.), Can­tona - Lovász, Rosu (Véber, 90.) PMSC-Fordan: Csaban - Braun - Ulveczky (Szabó, 57.), Vókó, Dienes, Bódog - Túri, Medgyes, Kocsis - Ma­gyar (Lengyel, 73.), Ázoitei Küzdelmes, de gyenge színvonalú ta­lálkozón megérdemelten szerezte meg tavaszi első győzelmét az UTE. Ferencváros - Siófok 2-1 (1-0) Wukovics méltán boldog, ő lőtte a Fradi második gólját Üllői út, 15000 néző. V: Pillér gólszerzők: Barna (32. p. - öngól), Wukovics (57.), illetve Kovács J. (68.) sárga lap: Lipcsei (23.), illetve Bimbó (24.), Zare (36.), Meksz (44.) piros lap: Albert (44.) jók: Szekeres, Szűcs, Wukovics, il­letve Keszeg Ferencváros: Horváth - Simon, Te­lek, Szekeres - Páling, Albert, Lipcsei, Fodor, Keller (Szűcs 6.) - Wukovics (Cigan 64.), Gregor Siófok: Biró - Bimbó, Zare, Olajos - Elekes (Varsányi 18.), Marozsán (Meksz 34.), Keszeg, Jenei, Barna - Kovács J., Kámán A sokszor provokatív Siófok ugyan mindent megpróbált, ami tőle telt, de a különösen a második félidőben jól is ját­szó hazaiak ellen még úgy sem boldo­gult, hogy egy félidőnyi emberelőnyt él­vezett. A gyakori szikrázó jelenetek elő­idézéséért bírálható Pillér játékvezető is, aki feltűnően későn kezdte el megto­rolni a megengedett határokat túllépő be- lemenéseket. Erénytelensége nagyban közrejátszott abban, hogy mindvégig a kelleténél feszültebb hangulat uralkodott a gyepen. A Ferencváros az elmaradt bé­késcsabai meccset leszámítva is tartja a lépést a Kispesttel és a Váccal. Túl a ta­vaszi szezon harmadán elmondható, iz­galmas küzdelemre van kilátás a dobo­gós helyekért. NB III. Mátra-csoport Jászberényi SE - Törökszentmiklós 2-0 (1-0) Jászberény, 500 n., v.: Bogár Jászberény: Rácz-Németh F., Balogh J., Mosonyi, Ju­hász G., Szántai, Ludasi, Vígh (Balogh G.), Németh Gy., Ládi, Vasas (Juhász R.). Edző: Sárközi Gyula. Törökszentmiklós: Német I.— Rimóczi, Csontos, Rajt (Molnár), Mihályi, Szecsei, Rupa (Ramos B.) Erdősi, Csa­tári, Pócsi, Lóié. Edző: Por- handa János. 20. perc: Rupa-Lólé kény­szerítőzés után a jobbról belőtt labdát Mihályi küldte kapura, Rácz vetődve mentett szögletre. 26. perc: Ludasi szabadrúgá­sát Németh Gy. tiszta helyzet­ből, az ötösről fölé fejelte. 30. perc: Németh Gy. lövése a kapusról kipattant, az ügyele­tes gólszerző, Ládi érkezett és a hálóba emelt, 1-0. 36. perc: Szecsei lövését Rácz merész kivetődéssel bra­vúrral mentette. 62. perc: Szántai szöktette Ludasit, akinek bal oldali kö­zépre ívelését Németh Gy. megcsúsztatta, Ládi pedig nyolc méterről a bebólintotta, 2-0. 63. perc: Csatári feleslege­sen elkaszálta Ludasit, ezért megkapta második sárga lapját, mely így már pirosat ért, s me­hetett zuhanyozni. 80. perc: Németh Gy. beadá­sát Juhász R. a felső lécre csúsz­tatta. 85. perc: Szántai szögletét Juhász G. fejelte kapufára. Jók: Szántai, Ludasi, Né­meth Gy., Ládi, ill. Szecsei. Egy félidőn keresztül tar­totta magát a kiesés rémétől fenyegetett miklósi gárda a megyei rangadón. Mezőnyben felnőttek lényegesen esélye­sebbnek tartott vendéglátójuk mellé, de a kapu elé már alig-alig jutottak el. Nem ját­szott jól ezúttal a hazai együt­tes sem, de sokkal lendülete­sebb, gyorsabb focit produ­kált, s különösen a második felvonásban akkor alakított ki gólhelyzetet, amikor akart. Igaz, ezeket kettő kivételével el is hibázták, de győzelmük jogosságához így sem férhet kétség.Külön ki kell emelni Bogár játékvezető teljesítmé­nyét, aki ugyan nem engedte a kemény, férfias játékot, de mindvégig akcióközeiben volt, és a legapróbb szabálytalan­ságot is azonnal észrevette. Sárközi Gyula: - Idei legy- gyengébb játékunkkal is bizto­san győztünk. Porhanda János: - Jobb csapat a Jászberény, de úgy ér­zem megtettük a magunkét. Ifi: JSE - TSE 2-4 géléi Gyöngyös ­Jászapáti 2-0 (1-0) Gyöngyös, 400 n., v.: Ágos­ton Jászapáti: Tajti J. - Kiss, Szabó, Borics, Zsemberi, Kálé, Urbán, Utasi (Tóth L.), Tóth I, Németh, Szabari. Edző: Szabó Lajos. 30. perc: Gömöri egy bal ol­dali beadást nyolc méterről mesterien fejelt a hosszú sa­rokba, 1-0. 42. perc: Zsemberi sárga la­pos figyelmeztetés után meg­jegyzést tett a játékvezetőre, aki kiállította. 83. perc: Kapu előtti kavaro­dást kihasználva, Szepanics könnyedén passzolt a bal sa­rokba, 2-0. Jászapáti lelkesedése kevés­nek bizonyult még a gyenge tel­jesítményt nyújtó Gyöngyös el­len is. Ha a jövőben nem javul a góllövésben, nehéz napok kö­vetkezhetnek a sérülésektől ti­zedelt Jászapáti számára. Jók: Hegedűs, ill. Tajti J., Tóth I. Ács János: - Gyenge mérkő­zésen mélyen formánk alatt ját­szottunk. Szabó Lajos: - Hiába haj­tunk, küzdünk, gólt nem tudunk rúgni, ráadásul ellenfeleink sze­rencsésebbek is. Ifi: Gyöngyös-Jászapáti 3-1 Illés REAC- Sz. Cukorgyár 2-0 (2-0) Rákospalota, 200 n., v.: Ka- licz Sz. Cukorgyár: Smidéliusz - Tákos, Silye, Pálinkás, Ko­vács, Mihályi, Peszeki, Kis, Szeberényi, Tubák (Gulyás), Vadicska. Edző: Sebők György 9. perc: Jobb oldali hazai szabadrúgás után Varsányi 8 méterről fejelt a hálóba, 1-0 28. perc: A földön fekvő Kisbe szándékosan belerúgtak. A játékvezető csak sárga lappal „jutalmazott”. 40. perc: Jobb oldali hazai támadást követően a belőtt lab­dát nagy kavarodás közepette Markóczi vágta a kapuba, 2-0 43. perc: Tubák közvetett szabadrúgásból a felső sarokba csavart, de a játékvezető ér­vénytelenítette a találatot. Küzdelmes mérkőzésen, a sok játékosát nélkülöző cukor­gyári csapat ellen ha szerencsés gólokkal is, de megérdemelt hazai siker született. Jók: Herceg, Morzsa, Kapu, ill. Silye, Kovács. Dálnoki József: - Gyenge teljesítményt nyújtottunk, de a lényeg a győzelem. Sebők György: - Sajnos nem tudtuk megismételni múlt heti jó játékunkat. Ifi: REAC-Cukorgyár 3-0 Sokvári Dunakeszi- Rákóczifalva 6-0 (3-0) Dunakeszi, 300 n., v.: Jenei Rákóczifalva: Kupeczki - Erdei, Szénási, Kácser, Bar- tucz (Bujdosó), Romvári (Banka), Szokolai, Bíró, Maj- zik, Mikula, Molnár. Edző: Ladányi István 9. perc: Jobb oldalról beadott labdát Szűcs hat méterről a ka­puba kotorta, 1-0. 10. perc: Adi középen kilé­pett és a kapuba helyezett, 2-0. 14. perc: Törteli a lesre ját­szó védők között kilépett és a kapuba lőtt, 3-0. 58. perc: Adi beadásából Szűcs a kapuba gurított, 4-0. 71. perc: Törteli kicselezte a Rákóczi védelmét és a kapuba helyezett, 5-0. 88. perc: Steidl szöglete után Lucsák közvetlen közelről a ka­puba fejelt, 6-0. A szétesően és a lélek nélkül játszó Rákóczifalva megérde­melte a súlyos veresége). Jók: Szűcs, Damyi, Töreli, ill. Erdei Steidl Sándor: - Úgy érzem, ilyen különbséggel is megér­demelten nyertünk, volt mit tör- lesztenünk. Ladányi István: - Nem kí­vánom játékosaimnak, ha va­laha a kispadra ülnek edzőként, hogy ilyen szégyent éljenek át. Ifi: Dunakeszi-Rákóczifalva 5-0 Bagi