Új Néplap, 1993. március (4. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-29 / 73. szám

SPORT ^ , * 'A, ^ * ", 1 v: > d m ÉSfS ■ .*»\ . . ‘ í , T» t - é //’: jv A. Vízilabda OB I. Megy ez még majd sokkal jobban is Férfi kézilabda MK a nyolc közé jutásért Búcsúzni szebben is lehetett volna Szolnoki Olajbányász - Pick Szeged 18-21 (8-10) Kiss A. (12) ravasz góllal nyitott Szolnok, 600 n. V.: Ladiszlai, Tavamay Szolnoki Olajbányász: Szemenov - GRUNDMANN '3, Woth 2, Kotormán 4 (2), Kende, Klemán 2, Bendó. Csere: Harta 1, SZÉP KISS 3, Rigó 2, Molnár 1. Edző: Zsiga Gyula. Pick Szeged: Fekete, Osz­­lánczi 1, Sándor 2 (1), Mezei 4, Brsodi BARTÓK 7, AVAR 4 (2). Csere: DOBOS (kapus), Nagy 2, Ördögh 1 (1). Edző: Kővári Árpád. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4. Kiállítások: 6, ill 2 perc. A múlt szerdán elszenvedett ötgólos vereség visszavágóján a vártnál sokkal kevesebb ideig volt esélye a Szolnoknak a to­vábbjutásra. A hatodik percre ugyanis 0-2 volt az állás, Avar kettese nyomán, tehát összesí­tésben már héttel elment a Sze­ged. Mintha a kelleténél jobban megnyugodtak volna tőle játé­kosai. Ezt kihasználva, Kotor­mán hetese után Grundmann szép szélsőgóllal egalizált. Osz­­lánczi látványos ejtése elkerülte Szemenov kapuját, így az ellen­­támadás nyomán Bendó akár vezetést szerezhetett volna, ha gyors egymásutánban nem ta­lálja telibe az ellenfél kapusát, mint ahogy Klemán is tette ha­sonlóan tiszta helyzetben. Bar­tók már nem volt ennyire udva­rias, két távoli, elemi erejű su­hintásánál a védők csak asszisz­táltak. Szemenov szintén. Számtalan szabálytalanság tör­delte a játékot, gólok csupán át­­lövésből estek, mint pédául újra Bartók vagy a csereként pályára lépő Molnár esetében, akinek első és egyben utolsó találata volt a felsősarkos átlövés. Me­zőnyben nem volt szembetűnő különbség a két csapat között, a kapuk előtt annál nagyobb. Míg a szegediek a helyzetgyanús pozíciókból is eredményesek tudtak lenni, addig a hazaiak legjobb esetben minden harma­dik ziccerüket használták ki, el­adott labdáik száma az eget ost­romolta, a kihagyott büntetőket legfeljebb mellékesen említve. A második félidő elején Csa­var tekert egyet Kotormán nya­kán, nem tudni milyen szán­dékkal, a gólt mégis Woth sze­rezte, no meg a megfoghatatlan Bartók, aki játékával kimagas­lott a mezőnyből. A svédországi világbajnokságról visszatért Mezei (kapott is eleget az ottani szereplés miatt) sem kevésbé, ő inkább a termetével, ám a haza­iaknál nemigen akadt közepes­nél jobb teljesítmény. Kotor­mán kipréselt magából egy szép rövidsorozatot, Molnár a vere­beket ostromolta, Harta még mindidg nem a régi, Woth pe­dig a játékvezetőkre tehetett megjegyzést, mert egyszerűen érvénytelenítették szabályosnak látszó góljait. Zsiga edző nem is bírta cérnával, a piros lap után hátulnézetből szemlélhette né­mán játékosait. Köztük a két csere, Szép Kiss és Rigó vitt némi lendületet a társulatba. A negyedik negyedórában fokozatosan növelte előnyét a Pick, a 36. percben 14—17—t mu­tatott az eredményjelző. A hát­ralévő idő elég lett volna arra, hogy az Olajbányász szebb bú­csút vegyen a Magyar Kupától, ám a morálisan nem a legjobb formáját mutató piros-fekete együttes sem taktikailag, sem erőnlétileg nem volt olyan álla­potban, ami ezt az óhajt reali­zálhatta volna. Teljesen megér­demelten jutott tovább a dél-al­földi gárda. Határozottabb és ebből adódóan eredményesebb támadójátékával, tervszerűbb védekezésével minden tekintet­ben rászolgált a kettős győze­lemre. Néder Vasas-Plaket - Elektrosoft SE Szolnok 13-11 (4-4, 2-1, 2-1, 5-5) Hajós Alfréd uszoda, 200 n., v.: Németh, Szentgyörgyi. Vasas: Kósz-Liebhauser, TÓTH L. 5, Gorskov 2, Koz­lov, Tóth F. 2, MARTINO­VICS 3. Csere: Konrád 1, Matusek, Ngy. Edző. dr. Csapó Gábor. Szolnok: Bodrogi-MOHI 3, Lukács 2, Varga T. 2, Tóth Cs., Nagy T. 2, Kiss A. 1. Csere: Vargyas, Pintér Z. 1. Edző: Cseh Sándor. Gól emberelőnyből: 11/4, ill. 11/3. Négyméteresből: 1/1, ill. 3/2. Az UTE elleni vereség után döntetlen kiharcolásának remé­nyében utazott el a szolnoki együttes. Taktikailag megpró­báltak felkészülni a lefordulásos támadások kivédekezésére és arra, hogy a kulcsjátékosok szi­gorú őrizetet kapjanak. Nagyon jól kezdett a Szol­nok, Kiss A. már az első táma­dásnál Kosz hóna alatt a hálóba lőtt. Utána Bodrogi ellen négyméterest ítéltek, majd a tisztán maradt Tóth L. lőtt gólt és fordított a Vasas. Mohi re­mek távoli bombával egyenlí­tett, Varga T. pedig előnyből vezetést szerzett, 2-3. Ebben az időszakban jól védekeztt a SZESE, bár Martinovics elő­nyös helyzetből kiegyenlített, Nagy T. balról, szinte a me­dence széléről lőtt bombagólt a válogatott kapusának. Ezzel utoljára vezetett a Szolnok, mert a következő három ne­gyedben csak megközelíteni tudta ellenfelét. A rossz átadá­sok és a célt tévesztett lövéseket a Vasas szemfülesen kihasz­nálta és a második negyedtől átvette a vezetést. A gólerős Tóth L. révén jutott előnyhöz a fővárosi gárda, amit Matusek hasonló helyzetből tovább nö­velt, 6-4. Varga T. létszámfö­lényben még szorossá tette az állást, de a szolnokiak két hibá­ját Gorskov kihasználta és már­is 8-5 lett az eremdény. Elő­nyös helyzetben büntetőhöz ju­tott a Szolnok, ám Varga T. lö­vését Kosz védte, a következő négyméterest viszont már Mohi lőtte s két gólra csökkent a fő­városiak előnye. Az utolsó hét perc valóságos gólpárbajt ho­zott. Minden Vasas Piákét gólra válaszolt a Szolnok, de a há­romgólos előnye maradt az utolsó percig, amikor Pintér Zoltán ügyes találatával alakult ki a 13-11-es végeredmény. A szolnoki csapat mintha le­­kopírozta volna az őszi rajtot. Akkor is a két legjobb magyar együttes ellen kezdett, mindkét­szer vereséget szenvedett és csak utána kezdte meg a pont­gyűjtést olyannyira, hogy meg sem állt a harmadik helyig. Remélhetően most sem alakul másképp a helyzet, hiszen ez­után viszonylag könnyebb el­lenfelek következnek, s vélhe­tően a csapat játéka is tovább csiszolódik. A Vasas ellen sem játszott alárendelt szerepet, a mezőnyben teljesen egyenrangú partnere volt a piros-kékeknek, és ha végig az első és az utolsó negyedben látott teljesítményét hozza, nem kis meglepetést okozhatott volna. Tóth Csaba csapatkapitány a mérkőzés vé­gén azon bosszankodott, hogy míg a Szolnokból egy fault után is kiállították a játékost, addig a Vasasból négy után sem. És soknak tartotta a centerposztról kapott gólt. Bodrogi azért mél­tatlankodott, hogy a legjobb magyar középcsatámak többet megengednek, mint egy ke­vésbé ismert játékosnak. Min­denesetre két nehéz mérkőzésen túl van a csapat, most már vár­hatóan szebb idők következnek. Ezen az összecsapáson az is hátrányára volt a szolnoki csa­patnak, hogy Mohi váll­­izomhúzódással bajlódott, ahogy elmondta, a múlt héten, még a sapkát sem tudta a fejére tenni. A katonai idejét töltő Magyar István számos edzést kihagyott az utóbbi időben, hosszú időbe telik, míg utoléri társait és önmagát. Játékára egyelőre nem számíthat a szak­vezetés. Ennél fogva Cseh mes­ter kevés vízilabdással számol­hat, kényszerből csak ritkábban cserélhet, mint máskor. Szombaton a tavaszi szezon harmadik fordulója következik. Ekkor a szomszédvár, Cegléd együttese vendégszerepei a Damjanich uszodában. Haszno­sék a Magyar Kupa páros mér­kőzésén megszorongatták a Ti­­sza-partiakat, sőt szombaton megszerezték első bajnoki győ­zelmüket is, méghozzá idegen­ben az OSC otthonában. Nem szabad tehát félvállról venni a ceglédieket, akik feljövőben vannak, amit elsősorban két új­pestről igazolt junior válogatott játékosuknak köszönhetnek. És hát,igen jól ismerik a szolnoki­akat, mert rendszeresen edző­mérkőzéseket játszanak velük. Dr. Csapó Gábor: - Jó mér­kőzésen, derekasan helytállt a Szolnok, annak ellenére, hogy mi százszázalékos helyzeteket kihagytunk. Az egész mérkőzés végig nyílt volt. Cseh Sándor: - Mi is sokat hibáztunk, de sajnos, terhűnkre a két játékvezető is. (pi) Bartók itt fentakad ugyan a szolnoki védőfalon, ám ennek ellenére ő volt a mezőny legjobbja (Fotó: Novák) Serdülő fiú kézilabda az országos döntőbe jutásért Berkó hetese a legjobbkor jött Szolnoki Olajbányász - Mizse KC 21-21 (12-12) Szolnok, 100 n. V. Nádas, Kovács Sz: Olajbányász: Kórer - Szepesik 4 (2), VICZIÁN 4, Moldvai 3. MÁKAI 4, Polgár 1, LESKÓ 4. Csere: Hajdú (kapus), Berkó 1 (1). Edző: Szigeti Sándor. Mizse KC: FAZEKAS - Ulicska 1, MOLNÁR 3, KÓSA 6 (3), Csőr 3 (1), Hüf­ner 2, SZABADOS 6. Csere: Szabó, Csikó. Edző: Móra Fe­renc Hétméteresek: 5/3, ill. 4/1. Kiállítások: 0, ill 2 perc. Akár a felnőtteknél, itt is a továbbjutás dőlt el a mérkőzé­sen azzal a lényeges különbség­gel, hogy a gyerkőcök az ide­genbeli találkozón egygólos előnyt szereztek (24-23), amelyből arra lehetett következ­tetni, a visszavágón gólzáporos győzelem születik. Sajnos a meccs előtt derült ki, hogy az egyik leggólerősebb játékosát pihentetnie kell Szigeti mester­nek. Berkó Lajos derékbántal­­mai miatt csak vésztartalékként jött számításba. Makai Máté négygólos Moldvai az első percben ki­hagyott egy büntetőt, ámitől a hazaiak szemlátomást zavarba jöttek. Bár Viczián még meg­szerezte a vezetést, azt köve­tően azonban végig az egyenlí­tés volt az első számú feladat. Ezt rendszerint teljesítették, de azt már nem, hogy meggyőzőbb támadásokkal, szorosabb véde­kezéssel sima mérkőzést vívja­nak. Minden labdáért foggal, körömmel kellet harcolni, hi­szen a másik oldalön Szabados, Kosa és Molnár egyáltalán nem volt megilletődve. Szünet után sem nem változott a helyzet, a Mizse KC rendre egy góllal ve­zetett, a szolnokiak pedig kitar­tóan nyomultak utánuk a sar­kukban lihegve. Az utolsó percben 20-21-nál Molnár el­vétette a büntetőt, míg a másik oldalon a sérült Berkó nem hi­bázott. A döntetlen pedig elég volt. (ni) Férfi teke NB I. Egyetlen győzelemre a1 :1':' J Szolnoki MÁV Clips-Coop - Dombóvár 6:2 (4140-3993) Szolnok, 100 néző Szolnok: Mészáros 693, Mátyás 700, Tihanyi 705, Klak 684, Derdák 678, Kántor 680. Dombóvár: Csuka 679, Illés 625, Horváth 683, Lehmann 656, Pozsonyi 686, Lukács 664. A múlt heti váratlan kapos­vári vereség után egyértelmű­nek tűnt, ha a szolnoki tekézők valóban bajnokságot akarnak nyerni, hazai környezetben nem hibázhatnak a sereghajtó dom­bóváriakkal szemben. Néhány esztendővel ezelőtt a két együt­tes összecsapása még kiesési rangadónak számított, az erővi­szonyok azonban alaposan megváltoztak azóta a szombati vendéglátók javára. A lelkes szurkolótábor előtt lejátszott összecsapáson a baj­nokaspiráns MÁV Clips-Coop legénysége végig kezében tar­totta a mérkőzés irányítását. Már az első párosok guntásai után nyilvánvalóvá vált, jobb csapat a Szolnok, de Tihanyi még Mátyás remek teljesítmé­nyét is képes volt túlszárnyalni. A befejező kettősök csatájában a piros-kékeknek csak arra kel­lett vigyázni, nehogy túl közel kerüljenek hozzájuk a vendé­gek, ám a rutinos Kántoréknak ez nem okozhatott megoldhatat­lan feladatot. Mészároséknak a hátralévő találkozókon - Nyíregyháza, Erőmű - elegendő egyetlen győzelmet aratniuk, hogy kitű­zött céljukat, a bajnoki arany­érmet elérjék. Legközelebb április 10-én lépnek gurítóállásba a Ti­­sza-partiak, már a Nyírségben megpróbálják bebiztosítani el­sőségüket. Ifjúságiak: Szol­­nok-Dombóvár 1:3 Tihanyi a „tarolókirály”