Új Néplap, 1993. február (4. évfolyam, 26-47. szám)

1993-02-22 / 42. szám

993. február 22., hétfő Sportextra 7 Labdarúgás NB 1. —--------------------------------------------—-------------------------------------:---------------------------------------------------------------------------------------------------­Tavaszi forduló a téli pályákon Újpesti TE - Nyíregyházi FC 0-0 Megyeri út, 2.000 néző, v.: Varga S. sárga lap: Balázs (67. p.) illetve izatke (27.) jók: Szlezák, illetve Bíró UTE: Borsos - Szőnyi, Aczél, Szle­­;ák - Balázs, Tomka, Katona (Mio­­ecz 70.), Cantona, Kecskés - Rosu, Tiefenbach (Miklya 61.) NYFC: Bíró - Szatke, Drobni, Cse­­ószki (Kovács I. - a szünetben) - Jsehi I., Molnár, Ivanics (Csehi Z. Í8.), Erdei, Nagy - Tóth Gy., Ká­­tóczki A gól nélküli döntetlen végül is meg­­elel a játék képének, mivel az UTE nem alálta meg a zárt nyíregyházi védelem illenszerét. A vendégek küzdőszellem­től jelesre vizsgáztak, s ez reményt ad­tat számukra a folytatáshoz. Pécsi MSC-Fordan - Videoton-Waltham 2-0 (1-0) Pécs, 5.000 néző, v.: Márton gólszerzők: Balog (40., 11-esből), Túri (60.) sárga lap: Medgyes (81.), illetve Lő­­rincz (46.), Muzsnay (66.) piros lap: Lőrincz (70.) jók: Braun, Túri, Barborik, Azoitei, il­­etve Németh, Vadász PMSC: Csaban - Braun, Balog, Pa­­aczky - Ulveczki, Medgyes, Túri Dárdai 76.), Kocsis (Lengyel, 88.), Vókó - Barborik, Azoitei Videoton: Mitring - Molnár, Né­meth, Muzsnay - Kuttor (Földes 62.), Czéh, Salacz, Lőrincz, Vadász - Pálfi Takács 62.), Horváth A szellemesebben, ötletesebben fut- Dallozó PMSC győzelme megérdemelt­­iek mondható, a Videoton játéka csaló­dást keltett. Ferencváros - Csepel SC 0-1 (0-0) Üllői út, 17. 000 néző, v.: Bognár gólszerző: Váczi (57. p.) sárga lap: Balogh T. (55. p.), Kuznye­­;ov (55.), Balogh G. (65.), illetve Somo­gyi (14.) jók: Telek, Fodor, illetve Váczi FTC: Balogh - Simon, Telek, Kuz-Keller lecserélése nem segített a Fradin nyecov - Páling, Lipcsei, Keller (De­­szatnik a szünetben), Szenes (Fony­­nyadt a szünetben) - Gregor, Fodor, Balogh G. Csepel: dr. Szieben - Nagy, Váczi, Ács - Somogyi, Mikler, Stefanov (Ja­kab 81. p.), Tyukodi - Süveges, Pala­­cian (Gyimesi 77.), Szekeres A tabella második helyén állt Ferenc­város támadott többet, Balogh kapus ve­szélyes labdaszerzésének köszönhetően azonban a vendéglátók nagy meglepe­tésre két pontot „loptak” az Üllői útról. Siófoki Bányász - Vác FC-Samsung 1-1 (1-0) Siófok, 3.000 néző, v.: Pillér gólszerzők: Kámán (23.), illetve Hahn (48.) sárga lap: Kovács (80.), Olajos (53.), illetve Szalai (68.), Bánfi (75.) jók: Bimbó, Zare, Marozsán, Meksz, illetve Koszta, Nagy, Hahn, Répási Siófok: Bíró - Bimbó, Zare, Olajos, Marozsán - Elekes, Varsányi (Czi­­gány 88.), Halzov (Szabadi 75.), Meksz - Kámán, Kovács Vác: Koszta - Bánfi, Nagy, Hahn, Aranyos (Horváth 46.) - Kriska, Si­mon (Zsinka 75.), Szalai - Nyilas, Ré­pási, Füle A körülményekhez képest jó talajú pá­lyán változatos és jóiramú mérkőzést ví­vott a két csapat. A listavezetőtől szebb és jobb játékot vártak Siófokon. Kispest-Honvéd - Békéscsabai Előre FC 1-0 (0-0) Bozsik stadion, 5.000 néző, v.: Molnár László gólszerző: Márton (57. p.) sárga lap: Fabulya (66. p.), Usmajev (88.) jók: Pisont, Márton, illetve Horváth Kispest-Honvéd: Brockhauser - Plókai, Márton, Csábi, Kovács - Sza­bados, Halmai, Pisont, Duró - Fischer (Orosz 79. p.), Negrau (Hamar 74.) Békéscsaba: Horváth - Usmajev, Mracskó, Fabulya, Szenti - Váczi, Ka­­sik, Csató, Vancea (Szarvas 79. p.) - Kulcsár, Fodor (Gricajuk 70.) A Honvéd végülis második félidei tel­jesítménye alapján megérdemelten sze­rezte meg a két pontot. Rába ETO FC - Vasas-Smirnoff 2-2 (1-1) Győr, 7.000 néző, v.: Varga L. gólszerzők: Miriuta (25., 77. p.), il­letve Bácsi (35.), Nahóczky (89., 11-es­­ből) sárga lap: Virág (58.), illetve Bácsi (12.), Kecskés (23.), Mészöly (61.) . jók: Miriuta, Máriási, illetve Juhár, Si­­rinbekov, Zvara Rába ETO: Végh - Lakos, Pintér, B. Szabó, Virág - Máriási, Miriuta, Szántó (Tóth 68.), Bordás (Klausz 46.)- Csertői, Pena Vasas: Babócsy - Nahóczky, Juhár, Mészöly - Kecskés, Sirinbekov, Geres, Galaschek, Claude - Zvara, Bácsi (Tuboly 89.) Nem volt elég a Rába akarása a győze­lemhez a kissé kényelmesen játszó ven­dégek ellen, akik csak akkor gyorsítottak — sikerrel - a tempón, amikor vesztésre álltak. Veszprém LC - MTK 1-1 (0-1) Veszprém, 2.000 néző, v.: Nagy L. gólszerzők: Gazsó (73.), illetve Ke­resztúri (5.) sárga lap: Lehota (55.), Vasziljevics (60.), illetve Horváth Cs. (75.), Balog (78.), Komódi (79.) jók: Lantai, Rugovics, Vasziljevics, il­letve Híres, Zsivótzky, Vancsa Veszprém: Andorka - Gersics, Lan­tai, Csík, Perger - Kiss (Sülé 72.), Herbály (Vasziljevics (23.), Kelemen - Rugovics, Gazsó, Lehota MTK: Zsiborás - Turbék, Híres, Horváth Cs., Keresztúri - Talapa (Kovács 82.), Vancsa, Balog, Zsi­vótzky - Szabó (Komódi 62.), Hámori Gyengébb első félidő után a második negyvenöt percben jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthattak a nézők. A hajrában kialakított helyzeteik alapján a veszpré­miek nyerhettek volna. Diósgyőri FC -BVSC-Dreher 0-1 (0-1) Diósgyőr, 5.000 néző, v.: Vad gólszerzők: Garaba (39.) sárga lap: Kiser (8.), illetve Garaba (31.), Farkas J. (34.) jók: Danes, Adzsojev, Subin, illetve Csepregi, Garaba, Cseh Diósgyőr: Dohot - Szlifka (Szilágyi 57.), Leskó, Budai - Danes, Farkas, Tóth, Kiser (Molnár 46.), Vitelki - Subin, Adzsojev BVSC: Vezér - Kroner, Csepregi, Garaba, Cseh - Urbányi, Farkasházy, Kosa, Bognár, Farkas - Borgulya (Mundi 66.) A hazai együttes legalább nyolcvan percet töltött ellenfele térfelén, de egy­síkú támadójátéka miatt próbálkozásai nem vezethettek eredményre, így Dohot kapus hibája döntött. A bajnokság állása 1. Vác 16 11 2 3 28--14 24 2. Kispest 16 0 3 3 25--15 23 3. FTC 16 10 2 4 23--12 22 4. Videoton 16 8 3 5 25--19 19 5. Vasas 16 6 7 3 21--17 19 6. MTK 16 5 6 5 26-20 16 7. B.csaba 16 5 6 5 20-19 16 8. Csepel 16 6 4 6 18--18 16 9. BVSC 16 6 3 7 15--17 15 10. Diósgyőr 16 5 5 6 18--22 15 11. Pécs 16 6 2 8 18--20 14 12. Siófok 16 5 3 8 16-22 13 13. Rába 16 3 7 6 15--21 13 14. UTE 16 2 8 6 16-21 12 15. Veszprém 16 3 4 9 16-31 10 16. NYFC 16 2 5 9 9--21 9 Női röplabda NB I. - rájátszás Idegenben változatlanul nem megy BVSC - Lehel SC 3:2 (-11,11,-13,8,10) Budapest, 100 néző, v.: lirabner, Hóbor BVSC: LENGYEL, Varga, sZÍJJÁRTÓ, Szél, MOL­NÁR, GORBACSOVA. Csere: Kiefer, Mátrai. Edző: dr. Kotsis Attiláné. Lehel SC: ORISENA, GÖBLYÖS, Nagy, Petliak, Sápi, PESTI. Csere: Hallgat, \gócs, László. Edző: Szőke Péter. A találkozó nagy kérdése yolt, vajon már a páros össze­csapás harmadik mérkőzésén eldől—e a továbbjutás kérdése tvagy talpra áll a jászberényi együttes, s kiharcolja a folyta­it. Kezdetben úgy tűnt, az esély­­:elenség megnyugtatta a lehele­teket, „oroszlánként” küzdöttek Göblyösék. Ez meglepte a könnyebb meccsre számító ha­zaiakat, akik későn kapcsoltak, t mire magukhoz tértek ámula­­mkból, elvesztették az első szét­üt. Természetesen ez nem azt jelentette, hogy kétségbeesett a BVSC, összekapták magukat Szíjjártóék, s nagy küzdelem­ben ugyan, de kiegyenlítették hátrányukat. A harmadik menet ismét a vendég kék-fehérek el­képzelése szerint alakult, remek játékkal pillanatok alatt 13-2-re elhúztak. Már-már a következő játszmára készülődtek a heré­nyiek, mikor minden energiáját mozgósítva megkezdte a felzár­kózást a fővárosi együttes. Ez olyan jól sikerült számukra, hogy még a győzelemre is esé­lyük lett. A szerencse azonban ezúttal kegyeibe fogadta a heré­nyieket, s egy órai küzdelem után 1:2-t mutatott az ered­ményjelzőtábla. Túl sok erőt emészthetett fel a vezetés meg­szerzése, így percek alatt újra egyenlített a vasutascsapat. Óri­ási izgalmak közepette zajlott le a mindent eldöntő utolsó szett. Hiába vezettek már három pont­tal is Petliakék, a BVSC fordí­tani tudott. Ez a győzelem azt jelenti, hogy a budapesti együt­tes jutott a legjobb négy közé, míg a Lehel SC a BSE-vel mérkőzik az 5-6. helyért. dr. Kotsis Attiláné: - Ma nagyon jól játszott a Lehel, győzelmünket a szerencsének is köszönhetjük. Szőke Péter: - Csalódott va­gyok, úgy érzem csapatom többre képes, mint amit a három mérkőzésen nyújtott. (G.J) TFSE - Sz. Vegyiművek 3:2 (9, -14, -1,13,12) Budapest, 100 néző, v.: Szabó, Huszti TFSE: HALÁSZ, Lenner, Szvetnyik, Tóth, NAGY, Ma­rek. Csere: Puhr. Edző: For­mán József. Vegyiművek: Lőrinczné, Csertán, ILLÉSNÉ, KMÉ­­ZIC, dr. Sikéné, Hajdúné. Csere: Vasicsek, Gergelyfi. Edző: Vasicsek János. A szolnoki röpis lányokat is utolérte a „B” vírus, ennek elle­nére huszáros tempóban kezd­ték a két együttes harmadik ösz­­szecsapását. Sajnos 8-2-es ve­zetésüknél elfogyott lendületük, és vendéglátóik nemcsak befog­ták, de le is hagyták őket. A má­sodik szett nagy küzdelmet, lát­ványos labdameneteket hozott. A TF minimális előnyét Csertán szerváival kiegyenlítette, majd Kmézic és Lőrinczné leütései révén a Vegyiművek megnyerte a menetet. Régi szép napjait idézte a szolnoki csapat a harmadik játszmában, levegőhöz sem en­gedte jutni ellenfelét, s pillana­tok alatt tett szert a vezetésre. A jól előkészített támadások ellen tehetetlenek voltak a diákok. Ebben az időszakban tudásának megfelelően játszott a Tisza­­parti együttes, a jó egyéni telje­sítmények egységes csapat­munkával egészültek ki. Lendü­lete a negyedik szett közepéig tartott (7-12), ekkor azonban néhány hiba visszavetette az addig remekül játszó csapatot. Egy-egy játékos rövidzárlata átragadt a többiekre, s az öt pon­tos előny percek alatt semmivé foszlott. A döntő menetben ugyan di­cséretesen küzdött a Szolnok, de az influenzával küszködő vegyis lányok ellen az egyre magabiztosabb egyetemisták kihasználták erőnléti fölényü­ket, éltek a felkínált lehetőség­gel. A TFSE győzelme azt jelenti, 2-1-re áll a két csapat páros­mérkőzése. A folytatásra ma délután 17 órakor kerül sor a Tiszaligetben. (Vasicsek) Teke NB /. Fütyült a Rigó Inotai GYSC - Szolnoki MÁV Clips-Coop 2:6 (4103- 4119) Inota: Habi 681, Völgyi 710, Horváth 688, Kecskés-Szentes 651, Tóth 696, Zólyomi 677. Szolnok: Dedrák 642, Má­tyás 694, Tihanyi 698, Kántor 673, Rigó 750, Klak 692. A Clips-Coop bajnokaspiráns tekézői a több váratlan győzel­met arató Inotához látogattak. A mérkőzés elején 55 fás előnyre tettek szert a lelkes kö­zönségüktől támogatott haza­iak. A szurkolók már-már bol­dogan ünnepelték volna csapa­tukat, mikor a középső párok küzdelmében Tihanyi és Kántor ledolgozta a hátrány nagy ré­szét, ezzel ismét nyílttá tették a befejezést. Rigó Dezső régen lá­tott remek egyéni teljesítmé­nyéhez Klak ponterős játékkal járult hozzá, s ez elegendőnek bizonyult a győzelemhez. Ifjúságiak: Inotai GYSC - Szolnoki MÁV Clips-Coop 4:0 (1312-1174). A Nádas, Szabó összeállítású Tisza—parti együttes a nehéz pályán sima vereséget szenvedett. PEPITA Ismert, hetek óta folynak a tárgyalások a szombathelyi Ä Haladás VSE atlétikai szak­osztálya, valamint Gécsek Ti­bor kalapácsvető, Horváth Attila diszkoszvető és az edző, Németh Pál között a további szerződéskötés ügyében. Úgy néz ki, az olimpián is szerepelt atléták és szakvezetőjük nem tudnak megegyezni a Vas me­gyei klubvezetéssel, így beje­lentkeztek a szomszéd Zala megyében, pontosabban a Za­laegerszegi Atlétikai Clubnál. A zalai egyesület részéről Szakály István elmondta: a je­les versenyzők esetleges leiga­zolása plusz anyagiak előte­remtését teszi szükségessé. így még egyelőre bizonytalan, hogy létrejön-e a két dobóat­léta és edzőjük egerszegi „há­zassága”. Legyőzték az AC Milant! Igaz, az olasz labdarúgó baj­nokságban 55 mérkőzés óta ve­retlen csapat nem tulajdonít nagy jelentőséget a fiaskónak. A milánóiak ugyanis egy ba­rátságos mérkőzésen kaptak ki 2-0-ra a spanyol Athletic Bil­­baótól úgy, hogy a két gólt az utolsó öt percben kapták. Amíg a hazaiak 19 játékost szerepel­tettek, addig azAC Milan nyolc kulcsjátékosa hiányzott. A háromszoros Forma-l-es világbajnok autóversenyző, Ayrton Senna Londonba érke­zett, hogy a héten tesztelje az új McLaren kocsikat. A brazil pi­lóta találkozott Ron Dennis „ is­­tállófónökkel”, majd azt nyilat­kozta, a tesztelések után dönt arról, indul-e az idei sorozaton. Senna arról is szólt, hogy egy év kiesés nem tenne jót pályafutá­sának, mert most érzi magát a csúcson. Mint ismert, a McLa­ren az amerikai Michael And­retti és a finn Mika Häkkinen mellett Sennát nevezte harma­dikként a március 14—én Kya­­lamiban, a Dél-afrikai Nagydíj­jal kezdődő idei pontvadá­szatra. A svédországi Falunban zajló északi sí világbajnokság első férfi sífutószáma azt iga­zolta, hogy ebben a szakágban folytatódik a norvégok el­söprő fölénye. A klasszikus 30 km-es versenyben az albert­­ville-i olimpia két legeredmé­nyesebb versenyzője (az egy­aránt háromszoros aranyér­mes) döntötte el egymás kö­zött az elsőség sorsát. A leg­jobb idővel a tavalyi Világ Kupa győztese, az idei pont­­vadászat éllovasa, a 32 éves Björn Dahlie ért célba, elég tekintélyes előnnyel a síki­rálynak becézett Vegaard Ul­­vang előtt. Ulvang volt a szám nagy esélyese, miután éppen egy éve, az olimpián ő dia­dalmaskodott ezen a távon. Most viszont mindössze 0.3 mp-en múlott, hogy ezüstér­mes lett, miután csak ennyivel maradt el tőle a most már ka­­zah színekben versenyző Vita­­lij Szmirnov. Hatalmas érdeklődéssel kí­sért sajtótájékoztatón mutatko­zott be a japán nagyközönség­nek Gary Lineker. A sokszoros angol válogatott labdarúgó Londonból érkezett meg a Fel­kelő Nap országába, ahol a májusban induló új profi baj­nokságban erősíti a Grampus Eight együttes színeit. Lineker biztos benne, hogy a megerő­södő japán labdarúgásnak ko­moly esélyei vannak a 2002. évi vb—döntő megrendezésére. Ami a 32 éves focista magánéletét illeti, Lineker közölte, hogy második gyermeke minden bi­zonnyal Japánban fog megszü­letni. Várandós felesége fiával együtt márciusban követi Li­­nekert.)