Új Néplap, 1992. november (3. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-02 / 258. szám

í SPORT EXTRA Férfi kézilabda NB I. Vízállásjelentés Ceglédről Biokontakt Cegléd • Szolnoki Olajbányász elmaradt Cegléd, 800 néző, vezette (volna): Klucsó, Lekrinszki 17.00 óra: A sporcsarnokban derült, nedves az idő, csapadéknyom a já­téktér szélein, a hatoson meghaladja az ötven millimétert. A tető alatt ti­zenkét esőfogó műanyagvödör füg- geszkedik, tehát alatta kézilabdacsa­patok találkozása tilos, hajóvontáké nem. 17.10: A Tyson-frizurás Bendóval az élen, elindul melegíteni az Olajbá­nyász, hátha eláll az eső odakint. Zsi­ga edző nem vetkőzik, mintha sejte­ne valamit. 17.15: Veres Attila létesítményigazgató (és szakosztályvezető) nedves író­asztala mögül elárulja, nemcsak a nyáron rendezett nemzetközi férfi tornát kellett először megszakítani az égi áldás miatt. Ez az állapot már tíz éve tart. (Mentségére: később kide­rült, csak kilenc az a tíz.) 17.20: Megérkezik a Biokontakt együt­tese és a szokásos módon középre vonulva, egysoros vonalban köszön­ti a közönséget. (Lényeges a jó kon­taktus.) 17.30: A ceglédiek megkezdik a speci­ális melegítést, a szaggatottra elhe­lyezett bádogdobozok között slalo- moznak, oda-vissza. A másik olda­lon Móré bal lábbal kilövi a jobb felső sarkot. Semenov ráripakodik, közben Klemán kötényt ad a vele cicázó Kötelesnek. 17.35: Semenov megunja a maszatolást, és átmegy az ellenfél jobbszélsőjé­hez, a szintén orosz Gladcsenkóhoz és elpanaszolja neki, hogy Magyar- országon nem kap családi pótlékot két gyereke után. 17.35: Erősödő morajlás a nézőtéren, a büféből jövő bátrak egyike beordít: - mi lesz már, talán én hozzak nektek esernyőt? 17.45: Játékvezetők sehol. Lehet, olyan kocsival indultak, amelyik ugyan­csak beázik? 17.55: Végre betoppannak a sípmeste­rek. Táskát le, civilben pályavizit. Lekrinszki kipróbálja mennyire csú­szik a parketta. Szerencséjére visz- szanyeri egyensúlyát. 18.00: Veres Attila hangosbemondón közli a nézőkkel (ez is az ő feladata), hogy a játékvezetők hetven perces (az egész meccs plusz tíz perc) vára­kozást rendeltek el. Harsány tünte­tés, a beszélőt nem zavarja. 18.30: Kifogy a büfé minden tartaléka, a közelben lakók kezdenek vissza­szállingózni a lelátóra. A tudósító megérkezik az állomásról, mert a csarnok direktora (természetesen az is Veres úr) nem engedte megtelefo­nálni lapjához rövid közlendőjét: fi­úk, az eredményt nyolcra ne várjá­tok! 18.50: Egyezkedni kezd a két fél az újrajátszás időpontjáról. Veres be­mondja a neki megfelelőt, amely ter­mészetesen az Olajbányásznak nem alkalmas. 19.10: Lekrinszki Tivadar utolsó szem­lét tart, aztán pantallóban és bőrdzse- Jdben félreérthetetlen kézmozdula­tokkal „lefújja’ ’ a meccset. A közön­ség, a mikrofonon jó éjszakát kívánó Veres urat fütyüli ki. Tömör válasz: .... anyátokat, hülye ..zi abonyiak. A tetőszerkezet javításáról zajló évti­zedes tárgyalások száraz, meleg helyi­ségekben folytatódnak. Az ifjúságiak találkozója 14-3-as szolnoki vezetésnél a 23. percben félbeszakadt. Néder NB l/B Törökszentmiklósi SE - Debreceni Medicor 27-19(14-7) Szolnok, 200 n., v.: Ónodi, Zrinszki TSE: Tajthi - Gulyás 9, Csuti 4, Danyi 7/1, Szécsi 1, Sipos 4, Burányi 2. Csere: Fejes (kapus), Zsíros, Kiss. Edző: Kocsis Ferenc. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3 Öt meghatározó játékosa nélkül lépett pályára a táb­lázat hátsó régiójában tanyázó debreceniek ellen a TSE, így az általában csak támadások alatt szereplő Csuti ezúttal kénytelen volt védekezni is. Az első per­cek a kezdeti tekintélyt parancsoló belépők jegyében teltek, ebben a vendégek jártak az élen. Szécsi többet feküdt a parketten, mint amennyit kétlábon töltött a védőfalban. A játékvezetők szerencsére szigorúan büntették a durvaságokat, s az emberelőnyt maradék­talanul kihasználó miklósiak Gulyás vezérletével te­kintélyes előnyre tettek szert. Jól pörgött ebben az időszakban a Kocsis-legénység, hol bombaerős átlö- vésből, hol látványos ejtésből szaporította góljai szá­mát. Fordulás után még egy darabig szárnyalt a Török - szentmiklós, majd amikor már úgy gondolta, hogy elvette ellenfele kedvét a játéktól, alaposan visszavett rohanó tempójából. A cserék is lehetőséget kaptak a bizonyításra, ám ez nem tett jót a csapatmunkának. Egyre több lett a hiba, s a becsületesen küzdő hajdúsá­giak csökkentették hátrányukat. A gyenge játékerőt képviselő Medicor ellen egy félidő is elég volt a győzelem kivívásához. Gulyás és időnként Danyi nyújtott átlagon felüli teljesítményt, a többiek ezúttal nem brillíroztak. <ÍÜ> Képünkön Baranyi, aki minden meccsen meglövi a maga két gólját Vízilabda OB I. Pontmentés az utolsó percben SZENTESI SC-SZOLNOKI VÍZÜGY RC-COLA 11-11 (4-3, 2-2, Szentes, 300 n., v.: Szentgyörgyi, Székely. Szentes: Podhánszky-Dongó L. 4, Melkun 2, Berki 1, Bulla, Halápi 3, Tari 1. Csere: Dongó T., Kiss, Kozák, Lantos. Edző: dr. Tóth Gyula, Fülöp Tibor. Szolnok: Bodrogi-Mohi, Lukács 1, Tóth Cs., Magyar 3, Nagy T. 2, Kiss A. Csere: Varga 4, Pintér Z. 1, ifj. Cseh. Edző: Cseh Sándor. Gól emberelőnyből: 10/3, ill. 10/6. Négyméteresből: 4/3, ill. 2/1. Szolnoki szempontból álomszépen kezdődött a mérkőzés. Nagy T. gyorsan a sarokba lőtt, ezt Szentes négyméteres­ből még kiegyenlítette, de aztán Lukács akcióból, Nagy T. előnyből szerzett gólt, máris 1-3. Szentes kettes embere­lőnyből szépített, Mohi egy négyméte­rest a felső lécre vágott, majd egy újabb négyméteresből egyenlítettek a hazaiak. Berki állította be az első negyed vég­eredményét. A másodikban Varga ugyancsak büntetőből egyenlített, ezt követően nagy úszóverseny alakult ki, mindkét részről kihasznált és kihagyott helyzetekkel. Küzdelmes, változatosjó volt a mérkőzés. Szentes csak a harma­dik negyed elején tudott kétgólos előnyt szerezni, de ezt a jó formában lévő Ma­gyar előnyből csökkentette, az irányzé- kot pontosan beállító Varga pedig látvá­nyos távoli lövéssel egyenlítette. A ha­zai egygólos vezetést a szolnoki gárda rendre behozta, miközben több hátrá­nyos helyzetet nagyszerűen hárított. Az utolsó hét percben egy szentesi előny kivédekezése után Varga egyenlített, 8- 8, de Nagy T. kipontozódása után 9-8-ra módosult az állás. A kettős emberelőny­höz jutott Szolnok Varga révén egali­zált, azonban Halápi távoli lövése ismét Szentest juttatta vezetéshez. Magyar el­őnyből egyenlített, 10-10, de miután őt is kipontozták, a hazai csapat gyorsan kihasználta, 11-10. Előre vetette árnyé­kát a vereség, amikor Lukácsot is kipon­2-2, 3-4) Magyar (10) előnyöket harcolt ki és három gólt lőtt tozták és négyméterest ítéltek a Szolnok ellen. Bodrogi azonan remek érzékkel hárított, előnyös helyzetben pedig jTojtlí Cs. a kapusba húzta a labdát. Bemond- ták az utolsó percet, a Szolnok támadott és Pintér Z. minden dühét beleadva a hálóba vágta az egyenlítő gólt. Mindösz- sze 23 másodperc volt már csak hátra, maradt a döntetlen. A BVSC elleni bravúros győzelem után ismét dicséretes teljesítménnyel rukkolt ki a szolnoki együttes. Szentes­ről még fénykorában is nehezen tudott pontot vagy pontokat rabolni, most vi­szont a győzelme sem lett volna megle­petés. Már az elején kitűnt, hogy a Ví­zügy RC Cola képzettebb, felkészül­tebb, jobb képességű játékosokból áll mint ellenfele. Egységes csapatjátékot nyújtott, harcosan, lelkesen küzdött, csupán a hazai pálya előnyének tulajdo­nítható, hogy végül is döntetlen szüle­tett. A szolnoki csapat valamennyi játé­kosát dicséret illeti. (pi) Férfi teke NB I. Klakék rátettek egy lapáttal Budapesti Hőerőmű - Szolnoki MÁV Clips-Coop 1:7 (3854-4075) Hőerőmű: Wagner 656, Holcer 662, Krémer 616, Sütő 642, Ferencz 632, Zo­nes 646. Clips-Coop: Mészáros 670, Mátyás 675, Klak 728, Tihanyi 649, Kántor 663, Rigó 690. Ismerős helyszínen, a MOM budapesti Rigó Dezső utolsóként nyugodtan guríthatott csarnokában állt ismét gurítóállásba a lis­tavezető szolnoki gárda. Ellenfele az előző fordulóban meglepetés-győzelmet aratott Dombóváron, így vérmesebb szurkolói bíztak benne, hogy kedvenceik megszakít­ják a Tisza-partiak veretlenségi sorozatát. A kezdő párosok küzdelme ugyan csak minimális vendégelőnnyel zárult, de ez alapvetően meghatározta a mérkőzés ki­menetelét. Mészáros és Mátyás higgadt, taktikus játékkal szerzett rendkívül fontos pontot. Őket követő társaik, Klak és Tiha­nyi mint már annyiszor, ezúttal is eldön­tötték a győzelem sorsát. Sorozatban nyúj­tott remek teljesítményük nagyban hozzá­járul a csapat eredményes szerepléséhez. A befejező kettős számára nem maradt más feladat, mint a különbség növelése, illetve a siker bebiztosítása. A bajnokság egy harmada után még min­dig nem talált legyőzőre a MÁV Clips-Co­op legénysége. Ha a hátralévő három őszi fordulóban - melyből kettőt Szolnokon vív - megőrzi veretlenségét a gárda, olyan előnyre tehet szert, melyet a tavasszal szin­te lehetetlen „elherdálni”. Ifjúságiak Bp. Hőerőmű - Szolnoki MÁV Clips-Coop 4:0 (1239-1122) Hőerőmű: Aranyosi 633, Zomhori 605 Szolnok: Bíró-Mátyás 594, Nádas 528 Megérdemelten aratott fölényes győzel­met a hazaiak ifjúsági csapata, az önmagu­kat alulmúló vendégekkel szemben. (Kántor)