Új Néplap, 1992. november (3. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-12 / 267. szám

1992. NOVEMBER 12. 15 Sport—hirdetés Labdarúgó világbajnoki selejtező Mennyit ér az egy pont? 1 :.(■> I .1 II Görögország - Magyarország 0-0 Szaloniki, 45.000 néző, vezet­te: Don (angol) Görögország: Mirtsos - Ma- nolas - Kolitsidakis, Pahatouri- dis - Apostolakis, Tsalouhidis, Niobliasz, Toursounidis (Frant- zeskos), Tsiantakis - Dimitriadis (Vaitszisz), Mitropoulos. Szöv. kap.: Alketas Panagoulias. Magyarország: Petry - Disztl - Nagy T., Lőrincz, Urbán - Ba­log T., Limperger, Mészáros (Páling), Lipcsei - Kiprich (Sal- lói), Kovács K. Szöv. kap.: Jenei Imre. Sárga lap: Mitropoulos a 36., Lipcsei a 45., Limperger a 67., Urbán a 82., Sallói a 84. percben Kiállítva: Lipcsei a 75. perc­ben Az utolsó pillanatban eredeti elképzelése megváltoztatására kényszerült Jenei kapitány, mivel a balhátvédként számításba vett Duró belázasodott. így Urbán lé­pett egy sorral hátrébb, míg az MTK-s Balogh a középpályán ka­pott feladatot. Meglepően higgadtan kezdett a magyar csapat, ezzel sikerült ki­csit visszafogni a várt görög roha­mokat. Egészen a 12. percig esé­lyük sem volt a házigazdáknak a gólszerzésre, ekkor azonban Apostolakis az ötös sarkáról, tiszta helyzetben Petry lábát találta el. Az ellentámadásból bebizonyítot­tuk, zavarba hozható a hazai véde­lem, ám Mészáros ajtó-ablak hely­zetben fölé durrantott. Még két al­kalommal kellett Fortunához fo­hászkodnunk az első félidőben, előbb Toursounidis, majd Dimitri­adis állt szembe tisztán kapunkkal, de mindketten elvétették az irány- zékot. Sajnos fél óra elteltével a magyar együttes Détári után el­vesztette másik kulcsemberét, Kiprich szenvedett bokasérülést. Fordulás után óriási vehemen­ciával kezdett a görög gárda, Lő- rinczék azonban felvették a kesz­tyűt, nem ijedtek meg a nagy roha­moktól. Igaz Tourdsounidis zicce­rénél bennük is meghűlt a vér, de Petry szenzációs reflexszel hárí­tott. A 65. percben meccslabdát hibázott Sallói, Balogh beívelését mesterien vette át, majd senkitől sem zavartatva az oldalhálóba bombázott. Frantzeskos zúgó ka­pufáját követően ha lehet, még erősödött a hazai nyomás, s ezt Lipcsei nem bírta idegileg elvisel­ni, meggondolatlanul belerúgott ellenfelébe, ezért Don bíró jogo­san kiállította. A hátralévő tíz percben Petry-parádénak lehettek tanúi a nézők, s ez a magyar válo­gatott pontszerzését eredményez­te. (gj) Jégkorong OB I Tucat az NSZE-nek Lehel HC - NSZE 12-0 (5-0,2-0,5-0) Jászberény, 500 n., v.: Szabi­na, Bellus, Szaicz Lehel HC: Mihonik-Nagy 1 (1), Vargyas 1 (2), Vorobjev 1, Selihov 2 (1), Vodopjanov 4 (3), Bállá, Bugyi (1), Bálint (1), Antal 3, Sipos, Szerdahelyi, Szajka, Simon, Oláh, Csontos, F odor, Szabados, Lajkó. Edző: Kereső Csaba, Alexander Vla- szov. NSZE: Csoknyai-Bató, Zi- ma, Zsitva, Mayer, Laki, Tor­nyai, Garbóczi, Szakács, Ger­gely, Petrán, Kővári, Banai, Pichler, Szabó, Magyar. Edző: Kovács Csaba. Kiállítások: 6, ill. 6 perc + 10 perc fegyelmi. A jégkészítés elhúzódása mi­att közel fél órát csúszott a kez­dés. Vodopjanov a 6. percben kezdte meg a gólgyártást, majd Nagy a kék vonalról bombázott a jobb alsó sarokba. Viszonylag kényelmes tempóban hokizott a Lehel, ami a lelkesen harcoló NSZE-nek sok volt. Kapujuk előtere állandó pergőtűzben állt, míg a másik oldalon Mihonik akár fagyszabadságra mehetett volna. Különösen a gólerős Vo­dopjanov akcióit nézte tehetetle­nül a vendégvédelem az első harmadban. A középső Selihov közeli találatával indult. A foly­tatásban kettős emberelőnyt ha­gyott büntetlenül a fővárosi együttes, ellenben a kiegészült Lehel HC Vodopjanov negyedik góljával tovább növelte előnyét a játékrész közepén. Némi ját­szadozás után, a harmadik har­mad csupán csak formaságnak bizonyult. Ennek szellemében a kék-fehérek pihentették ászaikat a pénteki UTE elleni rangadóra, helyt adva a fiataloknak. Miután a gólfelelősök begurították a ma­gukét - 36 másodperc alatt há­rom gólt lőtt gyors egymásután­ban Antal és Selihov - a csere­padra ültek. Közepes iramú összecsapá­son, félgőzzel is fölényesen nyertek a jászberényiek. Tehát az első, hazai közönség előtt le­játszott találkozón jól mutatkoz­tak be az új szerzemények. (ni) Röplabda NB I. A-csoport GYORS GYŐZELEM Nők: Lehel SC - TFSE 3:0 (0, 7,13) Jászberény, 50 n., v.: Szekér, Bíró Lehel SC: Sápi, Arisena, Pes­ti, Nagy M., Göblyös, Petliak. Csere: Hallgat, Agócs, László. Edző: Szőke Péter. TFSE: Nagy K., Gödri, Szvet- nyik, Dunszt, Marek, Halász. Cse­re: Baraksó, Papp, Lenner. Edző: Formann József. Úgy kezdődött a találkozó, ahogy azt a legoptimistább jászbe­rényi szurkolók remélték, nyolc percen keresztül csak hazai pontok születtek. A vendégek, talán fur­csán hangzik, de labdához jófor­mán csak a nyitásfogadás során jutottak. Joggal ötlött föl a nézők­ben a gondolat, hogyan kaphatott ki szeptemberben ettől az együt­testől a Lehel SC 3:0-ra. A későb­biek során aztán választ kaptak a szurkolók fel nem tett kérdésükre. Különösebb gond nélkül ugyan, de már nehezebben nyerte a máso­dik szettet a kék-fehér gárda. Első­sorban Arisena, Petliak és Sápi jár­tak élen a pontgyűjtésben és egy- egy látványos megoldásuk méltán kapott tapsot. A harmadik játsz­mában aztán kiderült, mennyire két arcú a herényi együttes. A TFSE bár semmi különlegeset nem nyújtott, már 10-6-ra vezetett, amikor Szőke edző időkéréssel és cserével próbálkozott. Ez ezúttal meghozta hatását, fordítottak a vendéglátók. Saját magának tette nehézzé az egyébként könnyűnek ígérkező mérkőzést a jászsági gárda, mely a látottak alapján játékerőben maga­san a TFSE felett áll. (Szántai) Gyújtsd a kilométert, óra lesz belőle! Május elejétől szeptember vé­géig tartott a Magyar Hitel Bank Kilométerkötvény akciója, mely­ben huszonhárom esemény sze­repelt. A távolságokat és az azok teljesítését igazoló szelvényeket tizenkét futóversenyen - mint például az Ibusz Maratonin, a ta­tai mini maratonin, a Futapesten -, az olimpiai ötpróba gyalog-, kerékpár- és vízitúráin, a Bala- ton-átúszáson és néhány fonto­sabb triatlon viadalon lehetett gyűjteni. A sok rendezvény közül min­denki szabadon választhatta meg a magának leginkább megfelelőt. Aki a próbák teljesítés után némi kis adminisztrációra is vállalko­zott, és kitöltött kötvényét a bu­dapesti Sportmarketing irodába beküldte, az értékes nyereményre is számíthatott. A közzétett sta­tisztikák szerint a 23 eseményen mintegy 32 ezren vettek részt. Száz kilométernél többet 695 in­duló gyűjtött, 175-en pedig még a 200 km-t is túlteljesítettek. A méterek gyűjtögetésre kü­lönféle taktikák alakultak ki. Az újszászi Barta István például egyetlen versenyen, a hosszútávú triatlonon hagyott maga mögött 226 km-t. Fiatalabb klubtársai­nak, Baky Orsolyának és Oleár- nyik Tamásnak viszont nyolc próbán kellett résztvennie ahhoz, hogy a bűvös százas határ fölé kerüljenek. A nemrég lebonyolított sorso­láson a legjobbak közt száz darab remek Casio órát sorsoltak ki, míg a száz kilométert teljesítők MHB trikókat - Új szászon össze­sen huszonhatan - nyertek. A győztesek névsora azt bizo­nyítja, megyénkből is sokan vet­tek részt az új akcióban, mely rugalmas rendszere miatt - több sportágban, több indulási lehető­séget biztosít - emberek ezreit megmozgató sorozattá nőheti ki magát jövőre. A szerencse több sportolónkra rámosolygott, órát nyert Bugyi János, Berkó Zoltán, Balogh István, Bugyi László, Csemai István, Harangozó And­rás Szolnokról, Barta István és ifj. Fehér János Újszászról, vala­mint Fehér Károly Kisújszállás­ról. Az idei viadalokon rajthoz állt versenyzők minden bizony­nyal jó propagandistái lesznek a további kilométerkötvény futa­moknak. Fehér Labdarúgás - Megyei II. osztály Túrkeve elszenvedte első vereségét Jászsági csoport Pusztamonostor-Jászárok szállás 2-0 (2-0) Pusztamonostor, 400 n., v.: Durst Gólszerzők: Balázs, Jenes Kemény, férfias küzdelem­ben megérdemelt hazai siker szü­letett. Ifi: Pusztamonostor-Jász- árokszállás 1-2 Jászladány-Jászágó 3-1 (3-1) Jászladány, 300 n., v.: Csató Gólszerzők: Nagy, Katona, Csikós, ill. Meleg Sportszerű összecsapáson a vendégeknek esélyük sem volt a pontszerzésre. Ifi: Jászladány-Jászágó 0-3 Kő telek-Jász boldogháza 0-3 (0-1) Kőtelek, 200 n„ v.: Kolláth Gólszerzők: Fekete 3 A helyzeteit jobban értékesítő boldogháziak biztosan nyertek a jó iramú mérkőzésen. Ifi: Kőtelek-Jászboldogháza 2-3 * í' Zagy var ékas-Jászfény - szaru 1-0 (0-0) Zagyvarékas, 350 n., v.: Isz- mailovszki O'vú Gólszerző: Mihplyi Kiállítva: Horváth Z. (Jász- fényszaru) A vendégek lelkesedése ke­vésnek bizonyult a hazaiak na­gyobb győzniakarásával szem­ben. Ifi: Zagyvarékas-Jászfény- szaru 8-1 Alattyán-Jászdózsa 4-2 (2-2) Alattyán, 500 n., v.: Jancsó Gólszerzők: Mosonyi Cs. 2, Mosonyi A., Mosonyi L., ill. Gyurkó, Lagner A rangadón a kapu előtti ha­tározottság döntőnek bizonyult, a vendégek csak egy félideig bír­ták az alattyániak tempóját. Ifi: Alattyán-Jászdózsa 2-1 Jászjákóhalma-Jászszent- andrás 1-2 (1-2) Jászjákóhalma, 400 n., v.: Kovács Gólszerzők: Szabó, ill. Szar­ka, Csikós en a két csapat közti különbséget. Ifi: Jászjákóhalma-Jászszent- andrás 0-2 Kunsági csoport Kengyel-Tiszaörs 2-3 (1-3) Kengyel, 200 n., v.: Molnár Gólszerzők: Rimóczi, Hor­váth, ill. Kovács, Barna, Fényes A döntetlen igazságosabb lett volna. Ifi: Kengyel-Tiszaörs 4-0 Nagy körű-Rákóczi új falu 1- 4 (1-2) Nagykörű, 150 n., v.: Gyurko- vics Gólszerzők: Osztás, ill. Vígh 3, Szabó Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelten nyer­tek. Ifi: Nagykörü-Rákócziújfalu 0- 3 Abádszalók-Tiszaderzs 3-1 (1-1) Abádszalók, 150 n., v.: Nagy R. Gólszerzők: Tóth 1.2, Kovács, ill. Szombati A nagyobb játékerőt képviselő szalókiak a második félidőben gyorsan eldöntötték a két pont sorsát. Ifi: Abádszalók-Tiszaderzs 2- 1 Tiszagyenda-Fegy vernek 1- 1 (0-1) Tiszagyenda, 200 n., v.: Deák Gólszerzők: Héder, ill. Vona Alacsony színvonalú mérkő­zésen egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Ifi: Tiszagyenda-Fegyvemek 3-2 Kenderes-Cibakháza 2-2 (1-1) Kenderes, 150 n., v.: Amb- lánczki Gólszerzők: Kugler, Szeren­csi, ill. Horváth L., Varga L. Az egyenlő erők küzdelme megérdemelt pontosztozkodás­sal zárult. Ifi: Kenderes-Cibakháza 1-0 Túrkeve-Tiszaföldvár 1-2 (0-0) Túrkeve, 300 n., v.: Gulácsi Gólszerzők: Takács, ill. Her- kó, Szikora Kiállítva: Dutkon (Tiszaföld- vár) Óriási meglepetés a hazaiak veresége a tíz emberrel harcoló Tiszaföldvárral szemben. Ifi: Túrkeve-Tiszaföldvár 2-1 Az őszi végeredmény Jászsági csoport - felnőttek 1. Alattyán 2. Jászdózsa 3. Jb.háza 4. P.monostor 5. Jj. halma ő.Jsz.andrás 7. Kőtelek 8. Z.rékas 9. Já.szállás 10. Jf. szaru 11. Jászladány 12. Jászágó 11641 23-10 16 11 6 2 3 20-13 14 11461 11-6 14 116 14 18-17 13 11 4 4 3 21-13 12 11434 14-12 11 11434 13-17 11 11425 14-21 10 11335 14-11 9 10 3 2 5 16-12 8 102 4 4 11-17 8 11 1 2 8 4-30 4­A Jászfényszaru-Jászla- dány mérkőzést november 15- én játszák. Ifjúságiak l.Já. szállás 11 9 2-41-15 20 2.Alattyán 11 9­2 45-13 18 3.P.monostor 11 8 1 2 24-13 17 4.Jsz.andrás 11 7 2 2 24-9 16 5.Z.rékas 11 5 2 4 34-25 12 6Jf.szaru 11 5 1 5 22-33 H 7.Jb.háza 11 4 2 5 21-19 10 8.Jászágó 11 4 1 6 13-26 9 9.Jászdózsa 11 2 3 6 19-25 7 10. Jj. halma 11 2 1 8 21-39 5 11.Kőtelek 11 2 1 8 20-43 5 12. Jászladány 11­2 9 16-40 2 Kunsági csoport'- felnőttek l.R.újfalu 11 7 3 1 36-13 17 2.T.földvár 11 7 3 1 31-9 17 3.Kenderes 11 7 2 2 32-10 16 4.Túrkeve 11 6 4 1 31-12 16 5.Kengyel 11 5 3 3 15-16 13 6.C.háza 1 1 4 4 3 20-16 12 7.Tiszaőrs 11 5 1 5 21-18 11 8.Nagykörű 11 3 2 6 20-27 8 9.Abádszalók 1 1 2 4 5 14-27 8 lO.T.gyenda 11 2 3 6 10-24 7 11 .Fegyvernek 11 1 3 7 11-37 5 12.Tiszaderzs 11­2 9 6-38 2 Ifjúságiak 1.Túrkeve 1110 1- 54-10 21 2.T.földvár 11 9­2 57-13 18 3.Kengyel 11 8­3 35-15 16 4. Kenderes 11 6 3 2 28-14 15 5. Abádszalók 11 5 2 4 18-17 12 ő.C.háza 11 5 2 4 23-29 12 7.R.újfalu 11 4 1 6 17-14 9 8.T.gyenda 11 3 3 5 19-37 9 9.Fegyvemek 11 3 1 7 23-26 7 lO.Tiszaőrs 11 2 1 8 12-34 5 11.Nagykörű 11 2­9 13-42 4 12.Tiszaderzs 11 1 2 8 13-61 4 Asztalitenisz Hová lettek a felnőtt nők? Sakk ✓ Érvényesült a papírforma A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Asztalitenisz Szövetség Szolnokon, az Olajbányász sportcsarnokban rendezte meg az idei megyei II.-III. osztályú egyéni bajnokságot, valamint a Tisza Kupa újonc fiú és leány egyéni verseny első fordulóját. Nyolc egyesület mintegy 90 in­dulója közül a felnőtteknél szol­noki, míg az újoncoknál kisúj­szállási sikerek születtek. Feltű­nő volt, hogy a felnőtt női szá­mokban csupán utánpótlás-ko- rúak indultak. A kérdés: az év egyik legrangosabb megyei ese­ményén vajon miért maradtak távol a Jászkun-Volán NB Il-es együttesének felnőtt női ver­senyzői? Eredmények: II. o. férfi egyes: (29) 1. Csiszár Csaba, 2. Pataki, 3. Fehér (mind Tisza HSE) és Zentai (Jászkun-Vo­lán). II. o. női egyes (16): 1. He­gedűs Beáta, 2. Bozsó (mindket­tő Jászkun-Volán), 3. Báhiczki (Kisújszállási MÁV SE) és For­gács (Martfű Városi SE). III. o. férfi egyes (32): 1. Börzsei Krisztián (Tisza HSE), 2. dr. Sá­gi, 3. Gazdag (Szikra SE, Szol­nok) és Emmer (Jászkun-Vo­lán). III. o. női egyes (16): 1. He­gedűs Beáta, 2. Bozsó (mindket­tő Jászkun-Vo­lán), 3. Forgács (Martfű) és Bá­hiczki (Kisújsz.). Senior férfi egyes (40 év felettiek. 8): 1. Bodor La­jos (Jászkun-Vo­lán), 2. Magyar (Szikra), 3. Vass (Martfű) és dr. Sági (Szikra). Se­nior férfi egyes (50 év felettiek, 6): 1. Balatoni László, 2. Kovács (mindkettő Jász­kun-Volán), 3. Pál, 4. Kardos (mindkettő Kül­ker Főiskola TE). Újonc fiú egyes (22): 1. Belukács Gábor, 2. Bognár (mindkettő Kis- csiszár Csaba a megyei másodosztály baj- ujsz.), 3. Guba es noka J Molnár (Tisza HSE). Újonc leány egyes (21): 1. (Tisza HSE), 3. Lukács (Mezo- Tóth Anikó (Kisújsz.), 2. Hajdú túr>és Gönczl (Jászkun-Volán). A megyei bajnokságban is­mét a papírformának megfelelő­en alakultak az eredények. Azért némi meglepetést keltett, hogy Karcag tartalékosán is biztosan érte el nagy arányú győzelmét, mellyel a tabella élére került. Kunhegyes nem tudott ellenállni a Szolnok I. rohamainak és meg­semmisítő vereséget szenvedett, míg a Szolnok II. Mezőtúr meg­táltosodott csapatával szemben tévesztett lépést. Újszász II. megfiatalított együttese hősies küzdelmet vívott a jobb erőkből álló Martfű ellen. Erőfeszítése eredményeként, megúszta egy kis arányú vereséggel, verseny­zői emelt fejjel állhatták fel az asztaltól. A második forduló eredmé­nyei: Kunhegyes-Szolnok I 2,5:7,5, Újszász II-Martfű 4,5:5,5,Túrkeve-Karcag 1,5:8,5, Szolnok II-Mezőtúr 4:6. A bajnokság állása: 1. Kar­cag 16,2. Mezőtúr 14.5,3. Szol­nok I. 14.5,4. Szolnok II. 11,5. Martfű 8.5, 6. Újszász II. 7, 7. Kunhegyes 5.5, 8. Túrkeve 3 pont. Ragó