Új Néplap, 1992. szeptember (3. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-14 / 217. szám

1992. SZEPTEMBER 14. Sportextra 9 Labdarúgás. Megyei I. osztály Mezőtúr AFC-Szajol 5-1 (2-0) Mezőtúr, 200 n. V.: Agócs Mezőtúr: Nagy Zs. - Liszkai, Szabó, He­gyi, Dávid, Sőrés, Záwda, Barna, Múzsái, Bagosi (Máté), Forgács (Bihari). Edző: Rácz Tamás Szajol: Májer - Bernáth, Bódi, Nagy L., Balta (Kácsor), Zelei, Horgosi (Hellen- pach), Soós, Szőlősi, Török, Fehér. Edző: Németh Ferenc 24. perc: Múzsái jobb oldali beadását Forgács a bal sarokba vágta, 1-0. 37. perc: Múzsái beadását kapu előtti kavarodás után Bagosi helyezte a hálóba, 2-0. 53. perc: Soós 18 méteres szabadrúgása az egyik hazai védőn irányt változtatva hullott a bal sarokba, 2-1. 64. perc: A vendégvédelmet Závoda le­futotta, és biztosan gurított a jobb sarokba, 3-1. 69. perc: Forgács jobb oldali beadását Múzsái a léc alá fejelte, 4-1. 79. perc: Múzsái a 16-os vonalán becse­lezte magát a kapu előterébe, és jobbról a hosszú sarokba lőtt, 5-1. Közepes iramú és színvonalú mérkőzé­sen megérdemelt mezőtúri győzelem szüle­tett. Jók: Múzsái, Szabó, Závoda, ill. Bódi, Májer. Rácz Tamás: - Ez a győzelem talán visszaadja önbizalmunkat Németh Ferenc: - Ilyen dicstelen ered­mény után úgy érzem, nincs rám szükség. Ifi: Elmaradt, a vendégek orvosi igazolá­sa nem volt rendben. Bűzi Rákóczifalva-Dunakeszi 2-1 (2-1) Rákóczifalva, 500 n. V.: Molnár László Rákóczifalva: Kupeczki - Balogh, Ladá­nyi, Erdei, Tóvizi, Kácser, Bencsik (Kolo- zsi), Bartucz (Csabai), Szakali, Majzik, Molnár (Balázs). Edző: Ladányi István 3. perc: Tóvizi szép indítása után Maj­zik a kapuba lőtt, 1 -0. 20. perc: A rákóczifalvi kapu előtti ka­varodás után Törteli hat méterről egyenlí­tett, 1-1. 45. perc: Bartucz 18 méteres szabadrú­gásból a jobb sarokba emelt, 2-1. 89. perc: Szakali 8 méteres lövését a ka­pus bravúrral védte. A lelkesebben játszó Rákóczifalva meg­érdemelten győzött. Jók: az egész hazai csapat, ill. Steidl A., Steinrich. Ladányi István: - Gratulálok a csapat lelkes játékáért Úgy érzem, a közös munka meghozza a gyümölcsét. Steidl Sándor: - Grtatulálok' Rákóczi- falvának, jobban akarták a sikert. Ifi: Rákóczifalva-Dunakeszi 0-6 Bagi Tisza jenő-Tiszafüred 0-1 (0-0) Tiszajenő, 100 n., v.: Kormos Tiszajenő: Szarvák-Sebestyén (Jónás), Katona R., Zatkó, Balázs, Eszes, Koleszár, Pálinkás, Pallagi, Katona K, Farsang (Kocsis). Edző: Szalai István Tiszafüred: Kiss A.-Gál, Fazekas, Her- bály, Görbe, Dajka, Kontra, Óceán, Szat­mári, Kiss, Békési. Edző: Jeczó András 3. perc: Katona K. nagy helyzetben a kapust találta el. 8.perc: Békési lövését Szarvák bravúr­ral védte. 35. perc: Dajka labdája a kapufát érint­ve vágódott az alapvonalon túlra. 57. perc: Pallagi tiszta helyzetben emelt a háló fölé. 63. perc: Óceán lesgyanús helyzetben szerezte meg csapata győztes gólját 0-1. Mindkét együttes helyzetek tömkelegét hagyta ki, sportszerű mérkőzésen a szeren­csésebb Tiszafüred győzött. Jók: Szarvák, Pálinkás, Pallagi, ill. Daj­ka, Óceán, Fazekas. Szalai István: - A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jeczó András: - Egy szezonra való gól­helyzetet hagytunk ki. Ifi: Tiszajenő-Tiszafüred 0-2 Sepsi Besenyszög-Szászberek 1-0 (1-0) Besenyszög, 200 n., v.: Sulyok Besenyszög: Csajbók-Benedek, Hajdú, Koncsik, Tóth, Retter, Horváth, Danyi K., Boros, Molnár (Lévai), Ficsór, Edző: Ba- ráth István Szászberek: Alapi-Kovács, Göblyös (Re­ntier ), Gara (Bokor), Tóth, Donkó, Ador­ján, Pomázi, Nagy, Bezzeg, Vasas (Laki). Edző: Laki Imre 25. perc: Boros legurításos szögletét Retter 25 méterről rálőtte, Danyi K. a lábát beletette, s a labda a hálóba vágódott, 1-0. 43. perc: Danyi K. 22 méteres lövését szépen védte Alapi. A hazaiak megizzadtak a két pontért, de az első félidei játékuk alapján megérdemel­ték a győzelmet. Jók: Csajbók, Danyi K., Retter, ill. Ala­pi. Baráth István: - Első félideji jó játé­kunk elég volt a győzelemhez. Laki Imre: - Nem nyilatkozom. Ifi: Besenyszög-Szászberek 9-0 Kosaras Tószeg-Jánoshida 0-3 (0-3) Tószeg, 450. n. V.: Pintér Tószeg: Bottyán - Gál (Fekete), Csizma­dia, Müller (Farkas), Volter, Buchnicz, Mészáros, Wenrauch, Pálinkás, Erkán (Lő- di), Vincze. Edző: Somogyvári József Jánoshida: Kisbakonyi (Túróczi) - Fe­jes, Varga, Gazsi, Beszteri (Berecz), Tóth Cs. (Zrupkó), Kisnémeth, Szabó (Gerhát), Tóth L, Göblyös, Tóth ff. Edző: Szabó Imre 8. perc: Szabó I. szemfüles góljával 0-1. 10. perc: Tóth G. maradt őrizetlenül, és védhetetlenül lőtt, 0-2. 30. perc: Tóth Cs. volt eredményes, 0-3. A vendégcsapat megérdemelten győzött a tartalékos hazaiak ellen. Jók: az egész vendégegyüttest dicséret illeti, a hazaiak közül Bottyán, Csizmadia és Fekete játéka emelhető ki. Somogyvári József: - Jobb volt a ven­dégegyüttes. Szabó Imre: - Megérdemelten nyer­tünk. Ifi: Tószeg-Jánoshida 2-3 Somogyvári Szolnoki Vegyiművek- Kunhegyes 1-0 (0-0) Szolnok, 100 n., v.: Hagyó Vegyiművek: Szabó-Sós, Busi, Kun, Mátrai, Ecseki, Felföldi (Németh), Vadker­ti, Pintér (Halla), Jánosi (Tátrai), Szarnák. Edző: Hajdú Gábor Kunhegyes: Bodnár-Szoboszlai, Varga, Halász, Kiss Sz., (Fábián), Szabó Gy., , Kovrig, Balogh, Kovács Z. (Szívós), Kiss S., Török (Kiss F, Edző: Varga László 52. perc: Szarnák három csel után elfu­tott, beadását Felföldi a léc alsó lapjára fe­jelte, a gólvonalon pattogó labdát Bodnár kapus elcsípte. 61. perc: Vadkerti jobb oldalról belőtt szabadrúgását Mátrai bravúros teljesít­ménnyel a hosszú sarokba fejelte, 1 -0. 73. perc: Tátrai a 75. percben hibázott nagy gólhelyzetben. 86. perc: Szarnák bomba lövése a felső kapufán csattant. A Vegyiművek csapata a második fél­idei jó játéka alapján nagyobb különbség­gel is megnyerhette volna a mérkőzést. Jók: Szarnák, Pintér, Mátrai, Busi, ill. lelkes játékáért az egész vendégcsapat. Hajdú Gábor: - Csak a második félidei játék alapján érdemeltük meg a győzelmet. Varga László: - A hazai csapat jobb erőnléte miatt megérdemelten nyert. Ifi: Szolnoki Vegyiművek-Kunhegyes 13-3 A játékvezető 20 perccel a befejezés előtt komolytalan játék miatt lefújta a mér­kőzést. Tóth Újszász-Jászkisér 5-1 (2-0) Újszász, 500 n., v.: Szabó S. Újszász: Rézsó-Vígh, Antal, Nagy Gy., (Szabó), Szőnyi (Makai), Viola, Kerekes (Káló), Erdei, Nagy /., Konka, Mérész. Edző: Mérész József Jászkisér: Újfalusi-Duka J., Kimák, Vo- losinovszki, Holló (Duka '/..), Nemes, Papp, Otta, Tóth, Kövesdi, Pásztor. Edző: Bér­ezési József 3. perc: Viola beadását Konka a hálóba bólintotta, 1-0. 41. perc: Szöglet után a lepattanó labdát Mérész a hálóba vágta, 2-0. 47. perc: Bal oldali kényszerítőzés után Viola a hosszú sarokba bombázott, 3-0. 56. perc: Viola a hátvédeket kicselezve a bal alsó sarokba gurította a labdát, 4-0. 74. perc: Szöglet után Papp kapásból a bal felső sarokba helyezett, 4-1. 85. perc: Nagy visszagurítását Erdei 16 méterről a jobb felső sarokba zúdította, 5-1. Jó játékkal, látványos gólokkal megér­demelten győzött a hazai csapat. Jók: Rézsó, Viola (a mezőny legjobbja). Nagy I., Erdei, Mérész, ill. senki. Mérész József: - Jó játékvezetés mellett közepes játékkal, tartalékosán is biztosan nyertük a mérkőzést. Bérezési József: - A bajnoki mérkőzést egyes játékosok szórakozásnak tekintik. Ifi: Újszász-Jászkisér 8-0 Nagy Kisújszállás-Martfű 4-1 (2-0) Kisújszállás, 400 n. V.: Hajdú Kisújszállás: Mim - Kása, Földi, Rap- csok, Tóth, Kállai, Kolics, Hídvégi, S. Nagy Zs., S. Nagy K., Zsidei (Farkas). Edző: Kádár József Martfű: Sagáth - Drávucz, Mitykó (Kur­ta), Nagy A., Hábensusz, Oláh, Szántai (Palcsó), Kesjár, Honti, Balogh, Nagy J. (Kóródi). Edző: Kardos Mihály 14. perc: Egy lecsurgó labdát Hídvégi vágott a hálóba, 1 -0. 25. perc: Tóth mesteri átadásából ismét Hídvégi talált a kapuba, 2-0. 52. perc: Hídvégi egy kipattanó labdá­ból bombagólt lőtt, 3-0. 55. perc: Jobb oldali támadás végén Hídvégi beadását S. Nagy Zs. értékesítette, 4-0. 82. perc: Honti tizenegyesből szépített, 4-1. Jók: Hídvégi, Földi, S. Nagy K., Tóth, ill. a vendégcsapatból senki. A kissé „nagyuras” futballt játszó ven­dégek ellen teljesen megérdemelt a hazai győzelem. Kádár József: - Jó játékkal végre sike­rült Martfű ellen győzni. Kardos Mihály: - Teljesen megérde­melt a hazaiak sikere. Ifi: Kisújszállás-Martfű 6-2 Boros Jászalsószentgyörgy- Kunszentmárton 2-1 (2-0) Jászalsószentgyörgy, 350 n., v.: Kovács Jászalsószentgyörgy: Balázs-dr.Berecz, Kiss B., Szita, Szaszkó, Kiss T„ Györgyei, Bankó (Kátai), Csirke, Varga, Gólya. Edző: Pecha Bertalan KUTE: Gácsi-Hürkecz, Sipos, Bállá, Kiss, Demeter, Határ, Felföldi, Pálinkás, Garáz, Király. Edző: B. Tóth András 14. perc: A kitörő Györgyeit Bállá sza­bálytalanul szerelte, a játékvezető kiállítot­ta a vendégjátékost. 20. perc: Gólya hatalmas lövéssel meg­szerezte a vezetést, 1-0. 36. perc: Gólya 20 méteres bombáját Gácsi hatalmas bravúrral hárította. 45. perc: Bankó beadását Gólya 10 mé­terről a felső sarokba helyezte, 2-0. 54. perc: Határ a kifutó Balázs mellett 7 méterről a hálóba gurított, 2-1. Nagy iramú méricőzésen megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat Jók: Balázs, Szita, Szaszkó, Györgyei, ill. Gácsi, Demeter, Kiss Zs. Pecha Bertalan: - Nem vagyok babo­nás, megérdemelt hazai siker született a jó képessségű vendégcsapat ellen. B. Tóth András: - Fegyelmezetlensé­günknek is köszönhetjük a vereséget. Ifi: Jászalsószentgyörgy-KUTE 1-4 Pecha Táblázatok Az NB I. állása l.Vác 5 4­1 12-5 8 2. Vasas 5 3 2­9-4 8 3.MTK 5 2 3­9-5 7 4.FTC 5 3 1 I 5-3 7 5.Videoton 5 3­2 8-5 6 ó.Siófok 5 3­2 8-7 6 7.PMSC 5 3­2 7-6 6 8.NYVSC 5 2 2 1 6-5 6 9.Diósgyőr 5 2 1 2 7-9 5 10.Kispest-H. 5 1 2 2 7-7 4 ll.UTE 5­4 1 2-4 4 12.Csepel 4 1 1 2 4-4 3 13.Békéscsaba 5 1 1 3 6-8 3 14.Veszprém 5 1 1 3 4-11 3 15.RábaETO 4­1 3 2-7 1 16.BVSC 5 - NB III. Mátra-csoport 1 4 2-8 1 l.Monor 5 2 2 1 12-6 6 2.Füzesabony 5 3 1 1 5-3 7 3.Pásztó 5 2 3­4-2 7 4.Gyöngyös 5 4­1 13-2 6 5.REAC 5 2 2 1 12-6 6 6. Dunakeszi 5 2 2 1 8-3 6 7.Sz. Cukor 5 2 2 1 4-2 6 8.MÁV MTE 5 2 2 1 7-6 6 9.B.gyarmat 5 2 1 2 44 5 10.SKSE 5 1 2 2 9-9 4 11. Jásza páti 5 2­3 4-12 4 12. Karcag 5 1 1 3 6-8 3 13Jászberény S 1 1 3 5-9 3 14.T.miklós 5 1 1 3 4-10 3 15.Heréd 5­2 3 4-8 2 16. Rákóczi 5 1­4 4-16 2 További eredmények: Salgótarjáni KSE-Monor 1-2, Pásztó-Balassagyarmat 1-0, Füzesabony-Heréd 1-0 Megyei I. osztály 1.Tiszafüred 5 4 1­15-t 9 2.Kiújsz. 5 4­1 164 8 3.Újszász 5 3 2­11-2 8 4.Sz. Vegyi 5 4­1 12-5 8 5.KUTE 5 3 1 1 10-8 7 6.Jánoshida 5 3­2 17-10 6 7.Martfű 5 2 2 1 10-6 6 8.Jaszt.györgy 5 2 1 2 5-10 5 9.Szászberek 5 2­3 8-4 4 lO.Mezőtúr 5 1 2 2 9-8 4 11 Jászkisér 5 1 2 2 8-11 4 12.Besenyszög 5 2­3 7-10 4 13.Tószeg 5 1 2 2 7-13 4 14.Szajol 5 1­4 7-15 2 15.Tiszajenő 5­1 4 1-13 1 lö.Kunhegyes 5­­5 2-21 0 Totóeredmények 1.Kispest-Újpest X 2.Csepel-Rába ETO X .l.Ancona-Sampdoria 2 4.Brescia-Torino X S.Foggia-Napoli 2 6.Genoa-Roma X 7.Inter-Cagliari 1 8.J u ven tus-Atalanta 1 9.Lazio-Fiorentina X lO.Parma-Udinese I ll.Pescara-Milan 2 12.Pisa-Piacenza 1 LJ.Spal-Ascoli +1 X 14.FTC-Pécs 2 NB III. Mátra-csoport Szolnoki Cukorgyár - REAC 2-0* (1-0) Szolnok, 300 n. V.: Ágoston Sz. Cukorgyár: Öllé - Tákos, Silye, Szikszai (Zsidai), Kovács, Pócsi (Rigó), Kis, Szeberényi, Szabó (Keresztfalvi), Tubák, Jegesi Edző: Sebők György 25. perc: Szabó egyéni játék után közel­ről a kifutó Olléba lőtte a labdát, amely a léc fölé pattant. 32. perc: Jobb oldali bedobás után Sze­berényi kipókhálózta a bal felső sarkot, 1-0. 42. perc: Harasztiét reklamálásért kiállí­totta Ágoston játékvezető. 60. perc: Szeberényi átcselezte magát a teljes vendégvédelmen, majd Keresztfalvi­hoz továbbított, aki könnyedén átemelt a kapus fölött, 2-0. 80. perc: Joó utánrúgás miatt jutott a ki­állítás sorsára. A mérkőzés elején többet birtokolta a labdát a listavezető REAC, a félidő köze­pére aztán „felébredt” a szolnoki gárda is. Egyre veszélyesebb támadásokat vezettek, és - elsősorban Szeberényinek köszönhető­en - kétgólos előnyhöz jutottak. A főváro­siak nehezen viselték el, hogy ezen az ösz- szecsapáson statisztaszerepre kárhoztatták őket. Jók: Szeberényi (a mezőny legjobbja), Jegesi, Pócsi ill. Markóczi. Sebők György: - Úgy érzem, jó csapat ellen reális eredményt értünk el, megérde­meltük a győzelmet. Dalnoki József: - Csapatom játéka kriti­kán aluli volt, de az eredmény alakulásáért a bírói hármas is felelős, akik szerintem a megyei I. osztály szintjét sem ütötték meg működésükkel. Ifi: Sz. Cukorgyár - REAC 0-5 Szilvási Jászapáti-Gyöngyös 0-3 (0-1) Jászapáti, 400 n. V.: Bogár Jászapáti: Tajti J. - Kiss, Borics, Zsemberi, Kálé, Tóth I., Urbán (Csőke), Szabari, Rideg (Tóth B.), Németh (Tajti G.), Utasi. Edző: Szabó Lajos 25. perc: Tajti J. a kitörő csatárt elhúzta, amiért piros lap és tizenegyes járt. A bünte­tőt Nagy értékesítette, 0-1. 46. perc: Gömöri fejesével növelte elő­nyét Gyöngyös, 0-2. 80. perc: Szerdahelyi négy méterről he­lyezett a kapuba, 0-3. 90. perc: Utasi tizenegyesét Labancz hárította. Jók:Kiss, Borics, Zsemberi, ill. La­bancz, Majzik. Jászapáti dicséretet érdemel lelkes játé­káért. Szabó Lajos: - Ha nekünk lett volna 65 percnyi emberelőnyünk, szorosabb az eredmény. Ács János: - Nehéz küzdelemben nyer­tünk a tíz emberrel is lelkesen játszó Jász­apáti ellen. Ifi: Jászapáti-Gyöngyös 3-4 ülés Karcag - Szolnoki MÁV MTE 2-3 (1-0) Karcag, 800 n„ v.: Tóth S. Karcag: Móga-Kocsis, Czinege, Ágh, Módos, Albert, Tatár (Dobos), Antal, Tóth J., Bárány, Békési. Edző: Sólyom Vilmos MÁV MTE: Hatvani-Uszman, Kosz- tantin, Major, Mészáros Pataki (Pesze- ki), Draskóczi, Mihályi, Birinyi (Szar­vas), Burai, Horváth. Edző: Lódi László 15. perc: Albert nagyszerűen kígyózott át a védelmen, a 16-oson belül csak sza­bálytalanul tudták szerelni. A jogos bünte­tőt Tóth J. a kapu bal oldalába helyzete, 1-0. 55. perc: Egy előrevágott labdát Ágh rosszul vett át, amire Birinyi lecsapott, és ballal a léc alá lőtt, 1-1. 60. perc: Burai nagyszerűen ment el a jobb oldalon, beadását a jókor érkező Hor­váth a jobb sarokba pörgette, 1-2. 76. perc: Formás jobb oldali támadás végén Horváth Kosztárain elé tálalt, aki 16 méterről okosan a hosszú sarokba nyeste a labdát, 1-3. ■ 89. perc: Ágh jó cselekkel tört be a 16- oson belülre, az alapvonalról belőtt labdája Kocsishoz került, aki az ötösről a léc alá bombázott, 2-3. Az első félidő kiegyenlített játékot ho­zott, a másodikra a vendégek teljesítmé­nye feljavult, és három gyors kontratáma­dással megérdemelten szerezték meg a kö­zepes színvonalú mérkőzésen a két pontot. Jók: A hazai együttesből senki játéka nem dicsélhető, ill. Guszman, Kosztárain, Major, Burai. Sólyom Vilmos: - Fájó vereség. Lódi László: - Nagyon értékes győ­zelem. Ifi: Karcag-Szolnoki MÁV MTE 1-2 Tóth Rákóczifalva-Dunakeszi 2-1 (2-1) Rákóczifalva, 500 n. V.: Molnár László Rákóczifalva: Kupeczki - Balogh, La­dányi, Erdei, Tóvizi, Kácser, Bencsik (Kolozsi), Bartucz (Csabai), Szakali, Majzik, Molnár (Balázs). Edző: Ladányi István 3. perc: Tóvizi szép indítása után Maj­zik a kapuba lőtt, 1-0. 20. perc: A rákóczifalvi kapu előtti ka­varodás után Törteli hat méterről egyenlí­tett, 1-1. 45. perc: Bartucz 18 méteres szabadrú­gásból a jobb sarokba emelt, 2-1. 89. perc: Szakali 8 méteres lövését a ka­pus bravúrral védte. A lelkesebben játszó Rákóczifalva meg­érdemelten győzött. Jók: az egész hazai csapat, ill. Steidl Á„ Steinrich. Ifi: Rákóczifalva-Dunakeszi 0-6 Bagi