Új Néplap, 1992. augusztus (3. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-17 / 194. szám

1992. AUGUSZTUS 17. Sportextra 9 Labdarúqás — me Idegenbeli sikerek a nyitányon Mezőtúri AFC-Kisújszállás 1-3 (0-3) Mezőtúr, 400 n., v:: Gulácsi Mezőtúr: Nagy - Liszkai, Szabó, He­gyi, Ari, Juhász, Barna, Závoda (Biha­ri), Múzsái, Forgács, Panyik (Nánási). Edző: Rácz Tamás. Kisújszállás: Miia - Rape sok, Földi, Kállai, Tóth, Zsidei (Farkas), Kolics, Hídvégi, S. Nagy Zs., S. Nagy K., Kincs (Peszternák). Edző: Kádár József. 4. perc: Partdobást követően S. Nagy K. továbbcsúsztatta a labdát, és az elalvó hazai kapus mellett Hídvégi négy méterről a hálóba fejelt, 0-1. 26. perc: S. Nagy K. jól indította testvérét, S. Nagy Zs.-t, aki nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 0-2. 33. perc: Egy lágyan előreívelt lab­dát Kincs szabadon bólintott a hálóba, 0-3. 49. perc: Múzsái átjátszotta védőjét, és a kifutó Miia mellett laposan a jobb alsó sarokba gurított, 1-3. Mezőtúr csapata végig többet táma­dott, ám ezek a próbálkozások lassúak, körülményesek és pontatlanok voltak. A vendég kisújszállásiak az első félidőben nagyszerűen kihasználták a hazai véde­lem megingásait, így megérdemelten nyertek. Jók: Szabó, Múzsái, Barna, ill. Miia, Kolics, S. Nagy Zs. Rácz Tamás: - Az első félidőben gyermeteg gólokat kaptunk, második félidei fölényünket pedig nem tudtuk kihasználni. Kádár József: - Remek negyvenöt perc után a másodikban feledhető játé­kot produkáltunk, de így is értékes győ­zelmet szereztünk. Ifi: Mezőtúr-Kisújszállás 0-2 Bűzi Szolnoki Vegyimüvek-Szajol 5-0 (3-0) Vegyiművek-pálya, 100 n., v.: Nagy S. Szolnoki Vegyiművek: Szabó - Sós, Musi, Kun, Ecseki, Bálint (Németh Cs.), Felföldi (Tátrai), Vadkerti (Halla), Pin­tér (Szarnák), Német M., Jánosi. Edző: Hajdú Gábor. Szajol: Májer - Bernáth, Bódi, Bállá, Nagy, Kiss, Antal, Török (Zelei), Soós, Csörgő, Fehér. Edző: Németh Ferenc. 3. perc: Német M. kidolgozott hely­zetéből Jánosi szerzett vezetést, 1-0. 17. perc: Felföldi jobb oldali beadá­sát Bálint a kapuba vágta, 2-0. 21. perc: Felföldi a jobb felső sarok­ba bombázott, 3-0. 72 perc: Szarnák az ellenfél hibáját kihasználva ügyesen ívelt a léc alá, 4- 0. 75. perc: Német M. mintaszerű be­adásából Vadkerti gyönyörű gólt fejelt, 5- 0. Jó játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen megérdemelten szerezte meg a hazai csapat a győzelmet. ók: Musi, Vadkerti, Kun, Bálint, ill. Balia. Hajdú Gábor: - Egy biztató kezdés mindig jól jön. Németh Ferenc: - Kritikán aluli já­tékunkért nem csak a jelenlévők okolha­tók. Ifi: Szolnoki Vegyiművek-Szajol Tószeg-Jászkisér 2-2 (0-2) Tószeg, 300 n., v.:.Molnár Tószeg: Karkus-Abel, Csizmadia, Csútán, Volter, Buchnicz, Mészáros, Weingrauch (Lődi), Vágó, Pálinkás, Vincze. Edző: Somogyvári József. Jászkisér: Újfalusi-Bukovinszki (Ot- ta), Kimák, Holló, Pásztor, Nemes, Far­kas, Papp, Duka J., Kövesdi, Tarkó (Du­ka Z.). Bérezési József. 6. perc: Papp remekül tálalta Nemes elé a labdát, aki egyből a jobb felső sarokba bombázott, 0-1. 34. perc: Közvetett szabadrúgásból Pásztor Papp elé gurított, és a középpá­lyás laposan a bal alsó sarokba lőtt, 0-2. 51. perc: Kapu előtti kavarodás után Pálinkás közelről a kapuba helyezett, 1-2. 66. perc: Buchnicz kapu elé ívelt szabadrúgását az őrizetlenül hagyott Pá­linkás a hosszú sarokba passzolta, 2-2. Az első játékrészben az egységesebb, szervezettebb, Jászkisér több gólt is lő­hetett volna, szünet után a ritmust vesz­tett vendégek ellen Tószeg megérdemel­ten egyenlített. Jók: Csizmadia, Buchnicz, Pálinkás, illetve, Nemes, Papp, Kövesdi Somogyvári József: - Tartalékos csapatom a második félidő játéka alap­ján rászolgált az egyik pontra. Bérezési József: - Szerintem mi vesztettünk egy pontot. Ifi: Tószeg-Jászkisér 1-3 (Pataki) Besenyszög-Martfű 0-3 (0-0) Besenyszög 200 n., v.: Tombor Besenyszög: Sziráki-Csajbók, Haj­dú, Koncsik, Szabó, Horváth, Tóth, Fi­csór, Boros, Danyi (Molnár), Lévai (Retter). Edző: Baráth István. Martfű: Sagát-Nagy J., Drávucz, Nagy A., Hábensusz, Oláh (Novák), Szántai, Kesjár, Honti (Tóth), Balogh, Sipos. Edző: Kardos Mihály. 52. perc: Nagy J. a kapufára emelt. 55. perc: Honti a kapufáról kipattant labdát közelről bepasszolta, 0-1. 77. perc: Balogh egy beadást tizen­két méterről fejjel értékesített, 0-2. 83. perc: Bal oldali beadás után Nagy J. közelről növelte a vendégek előnyét, 0-3. A megfiatalított hazaiak nem bírtak a nagyobb játékerőt képviselő vendé­gekkel. Jók: Hajdú, Koncsik, Ficsór, ill. Kesjár, Szántai, Novák. Baráth István: - Gratulálok az ellen­félnek. Kardos Mihály: - Közepes játékkal is biztosan győztünk! Ifi: Besenyszög-Martfű 0-1 Kosaras Tiszajenő-Kunszentmárton 1-2 (0-1) Tiszajenő, 150 n., v.: Agócs J. Tiszajenő: Szarvák-Katona, Péter, Gulyás, Balázs, Sebestyén, Zabkó, Pá­linkás, Pallagi, Eszes (Kocsis) Farsang. Edző: Szalai István. Kunszentmárton: Benit-Hiirkecz, Si­pos, Balia, Demeter, Tóth, Bartucz, Pá­linkás, Határ, Felföldi, Király. Edző: B. Tóth András. 15. perc: Balázs szögletét Pálinkás kapufára fejelte. 20. perc: Tóth beadása nagy kavaro­dás után a kapuba hullott, 0-1. 27. perc: Sebestyén 11 méterről könnyű helyzetben a kapu mellé lőtt. 37. perc: Király lövését bravúrral védte Szarvák. 60. perc: Király találata eldöntötte a mérkőzés sorsát, 0-2. 87. perc: Sebestyén beadásából Far­sang szépített, 1 -2. Szalai István: - Lesz ez még jobb is. B. Tóth András: - Nehéz küzdelem­ben sikerült győznünk az igen harcos ellenféllel szemben. Ifi: Tiszajenő-Kunszentmárton 0-2 Sepsi Jánoshida-Szászberek 1-0 (1-0) Jánoshida, 400 n., v.: Pernyész Jánoshida: Kisbakonyi-Tóth P., Var­ga, Gazsi, Beszteri, Kisnémet, Eszes, Szabó, Tóth Cs., Göblyös B., Tóth J. (Tóth G.). Edző: Szabó Imre. Szászberek: Alapi-Kovács, Göblyös M., Gara, Tóth L., Burda (Donkó), Zsá- kai (Rentier), Pomázi, Nagy, Bezzeg, Vasas L. Edző: Laki Imre. 32. perc: Göblyös B. bal oldali be­adását Tóth Cs. tíz méterről bombafejes­sel küldte a hálóba, 1-0. 52. perc: Tóth Cs. huszonöt méterről hatalmas kapufát lőtt. A kapura sokkal veszélyesebb újonc­csapat helyenként parádés játékkal győ­zött. Jók: az egész csapat, illetve Alapi, Gara Szabó Imre: - Jól védekező együt­test sikerült legyőznünk. Örülünk a jó bemutatkozásnak. Laki Imre: - Rossz periódusban ta­lálkoztunk, jobb volt az ellenfél. Ifi: Jánoshida-Szászberek 1-2 (Szabó B.) Újszász-Jászalsószent- ______györgy 3-0 (1-0)______ Ú jszász, 800 n., v.: Tóth B. Újszász: Rézsó-Antal, F. Tóth. (Vígh), Viola, Makai,Nagy/.,Nagy Gy., Erdei (Kerekes), Káló (Földi), Konka, Mér ész. Edző: Mér ész József. Jászalsószentgyörgy: Balázs-Filip- csei,.Kiss B., Fekete (Varga), Szaszkó, Kiss T., Bankó, Csirke, Györgyei, Gó­lya, Szita. Edző: Pecha Bertalan. 3. perc: Viola remek beadását Mé- rész a jobb alsó sarokba rúgta, 1-0. 12. perc: Nagy I. lövését a kapus bravúrosan hárította. 47. perc: Nagy I. beadását Erdei a kapusba vágta, a kipattanót Konka könnyedén bepasszolta, 2-0. 49. perc: Nagy I. bombagóllal nö­velte az előnyt, 3-0. Az őszi szezon első mérkőzését a hazai csapat megérdemelten nyerte. Jók: Antal, Viola, Nagy I., Konka, Mérész, ill. Balázs (a mezőny legjobb­ja), Szita. Mérész József: - Kezdetnek nem volt rossz, de még több góllal kellett volna nyerni ezt a mérkőzést. Pecha Bertalan: - Hat meghatározó játékost nélkülöztünk. Ifi: Újszász-Jászalsószentgyörgy 7-0 Nagy Kunhegyes-Tiszafüred 0-3 (0-2) Kunhegyes, 400 n., v.: Jancsó Kunhegyes: Bodnár - Szász, Szabó Gy., Varga, Fábián (Szívós), Földes (Kis Sz.), Szoboszlai, Kiss S., Ladányi, Török, Péter (Kovács). Edző: Gorzás Lukács. Tiszafüred: Kiss A.- Hál, Fazekas, Görbe, Hajnal, Dajka, Kontra (Hídvé­gi), Békési, Szatmári, Kiss L., Molnár (Tóth), (Herbály). Edző: Jeczó András. 11. perc: Kiss L. az egymásra váró védők között az üres kapuba emelt. 0-1. 43. perc: Kiss L. egyéni játék után közelről a kapus fölött a hálóba lőtt, 0-2. 48. perc: A kapusról kipattanó lab­dát Kiss L. 18 méterről az üres kapuba vágta, 0-3. Jó: Szoboszlai, ill. Kiss L. (a me­zőny legjobbja), és az egész csapat. Jeczó András: - Ha helyzeteinket kihasználjuk, nagyobb lett volna a kü­lönbség. Gorzás Lukács: - A felkészültebb csapat megérdemelten nyert. Ifi: Kunhegyes-Tiszafüred 0-5 Gorzás Táblázatok Az NB I. állása l.MTK 1 T ­4-1 2 Vasas 1 - ­4-1 2 3.FTC 1 - ­2-0 2 4. Vác 1 -‘ ­2-1 2 Videoton 1 - ­2-1 2 ó.Diósgyőr 1 - ­1-0 2 7.Békéscsaba- 1 ­2-2 1 Kispest-H.- 1 ­2-2 1 9.NYVSC- 1 ­1-1 1 UTE- 1 ­1-1 1 ll.PMSC- - 1 1-2­Siófok- - 1 1-2­13.BVSC- - 1 0-1­14.Csepel- - 1 0-2­15.Rába- - 1 1-4­Veszprém- - 1 1-4­NB III. Mátra-csoport l.SKSE 1 1 - ­6-0 2 2.B.gyarmat 1 - ­3-1 2 3.Dunakeszi 1 - ­2-0 2 4.Gyöngyös 1 - ­1-0 2 Jászapáti 1 - ­1-0 2 Sz-MÁV MTE 1 - ­1-0 2 7.Pásztó- 1 ­1-1 1 REAC- 1 ­1-1 1 9.Füzesabony- 1 ­0-0 1 Monor- 1 ­0-0 1 11. Jászberény- - 1 0-1 Karcag- - 1 0-1 Sz.Cukor- - 1 0-1 lá.Heréd- - 1 1-3­lS.T.miklós- -0-2­ló.Rákóczi 1- -0-6­További eredmények: Pásztó-RE AC 1-1, Füzesabony-Monor0-0, Heréd Balassagyarmat 1-3. Megyei I. osztály l.Sz.Vegyi 1 1 - ­5-0 2 2.Martfű 1 1 - ­3-0 2 Tiszafüred 1 1 - ­3-0 2 Újszász 1 1 , ­3-0 2 5.Kisújszállás 1 1 - ­3-1 2 6.KUTE 1 1 - ­2-1 2 7.Jánoshida 1 1 - ­1-0 2 8.Jászkisér 1- 1 ­2-2 1 Tószeg 1- 1 ­2-2 1 lO.Tiszajenő 1- - 1 1-2­11 .Szászberek 1- - 1 0-1­12.Mezőtúr 1- - 1 1-3­13.Besenyszög 1- - 1 0-3­J.a.györgy 1- - 1 0-3­Kunhegyes 1- - 1 0-3­16. Szajol 1- - 1 0-5­Totóeredmények I .Csepel - Ferencváros 2 2. Békéscsaba - Kispest X 3. Nyíregyháza - Újpest X 4. Videoton - Pécs 1 5. Vác - Siófok 1 6. Frankfurt - Dresden X 7. Bochum - Dortmund X 8. Hamburg - VfB Stuttgart X 9. Karlsruhe - M.gladbach 1 lO.Schalke - Wattenscheid 2 II .Uerdingen - B. München 2 12. Chemnitz - Jena 1 13. Wolfsburg - Mannheim 1 +1 14. Düsseldorf - St. Pauli 1 NB III. Mátra-csoport Reméljük, lesz jobb is Szolnok - Jászberény 1-0 (1-0) Szolnok, 500 n. V.: Tóth Szolnok: Hatvani - Pataki, Mészáros, Orosz - Draskóczi, Major, Menyhárt, Biri- nyi, Horváth - Burai, Méri. Edző: Lódi Lász­ló Jászberény: Rácz - Balogh G., Balogh J., Bató, Karkusz - Lukácsi, Szántai, Ludasi - Németh, Ládi, Juhász. Edző: Sárközi Gyula Gólszerző: Burai a 30. percben. Sárga lap: Orosz, Pataki, Méri ill. Bató. ■ Csere: Horváth h. Honos, Méri h. Peszeki (mindkettő a szünetben), Menyhárt h. Honti a 62. percben. 7. perc: Ludasi szöglete a védőkről Szántai elé pattant, a középpályás közeli perdítése Mé­szárosról vágódott az alapvonalon túlra. 10. perc: Horváth húszméteres, nagy erejű lövése centiméterekkel süvített el a jobb kapufa mellett. 26. perc: Draskóczi elviharzott a jobb szé­len, keresztbe íveléséről ketten is lemaradtak, végül Burai gyatrán Rácz ölébe emelt hat mé­terről. 30. perc: Draskóczi-Birinyi összjáték után előbbi pontosan centerezett az ötösre, ahonnan a berobbanó Burai nem hibázott, 1-0. 34. perc: Ludasi jól tempírozott átadásával. Ládi faképnél hagyta Oroszt, a tavalyi gólkirály azonban a kifutó Hatvani mellett nem tudta a hálóba juttatni a labdát. 52. perc: Balogh hibájából Draskóczi ira­modott meg a jobb oldalon, középre gurítását a fiatal Menyhárt az elé vetődő Ráczba lőtte. 75. perc: Németh cselezte ki a jobb oldali védelmet, beadása a kapu torkában csúszott el Juhász talpa alatt. 81. perc: Az előre húzódó Karkusz huszonöt méteres bombája a jobb kapufát érintve süvített a játéktéren túlra. 89. perc: Bató átadását Ludasi balról kanya- rította a kapu elé, ahol Lukácsi a kaputól három méterre a szintén bevetődő Patakit találta telibe. Már kezdetben megpróbálták érvényesí­teni 4 hazai pálya előnyét a szolnokiak, ám öt perc múltával talpra állt a Jászberény, és szemre is tetszetősebben kombinált, főleg a középpályán. Gólhelyzetet is előbb terem­tett, mint vendéglátója, mégis a pályaválasz­tók jutottak vezetéshez. Szünet után szinte egykapuzott a JSE, a Szolnok jobbára csak védekezett, olykor nem kevés szerencsével. A játékrész derekától fokozatosan csökkent az iram, s miután a kék-fehérek ebben a félidő­ben is góliszonyban szenvedtek, a Szolnok megmentette mindkét pontot. Jó: Hatvani, Burai ill. Szántai, Ludasi, Né­meth. Lódi László: - Remélem, ez a győzelem hitet ad, persze a munka továbbra sem maradhat el. Sárközi Gyula: - Gondjainktól függetlenül gyenge teljesítményt nyújtott a csapat. Ifi: Szolnok - Jászberény 3-0 (néder) Az „öreg” Mészáros megállítja Lukácsit. (Fotó: n. k.)