Új Néplap, 1992. június (3. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-22 / 146. szám

1992. JÚNIUS 22. Sportextra 7 Táblázatok Labdarúgás NB I. Bajnok az FTC, kiesett a Tatabánya Vác FC-Samsung - Veszprém LC 1-0 (1-0) Vác, 6000 néző, v: Huták gólszerző: Füle (9.) sárga lap: Szécsi (45.), Kozma (49.) jók: Nagy, Puglits, Zombori, Füle, il­letve Lantai, Szécsi Vác: Koszta - Nagy - Puglits, Hahn, Bereczky - Zombori (Nyilas 78.), Kriska, Simon (Répási 57.), Romanek - Orosz, Füle. Veszprém: Andorka-Gersics, Lan­tai, Csik, Szécsi - Kozma (Pál 53.), Kiss (Lehota 72.), Perger, Kelemen - Czuczu, Sülé. Ezen a mérkőzésen ugyan kevés örö­mük volt a játékban a hazai nézőknek, de a Vác egész évi szereplésével végül is elégedettek lehettek. Diósgyőri FC - Ferencvárosi TC 0-2 (0-2) Diósgyőr, 30 000 néző, v: Puhl gólszerző: Wukovics (3., 29.) sárga lap: Simon (6.) jók: Leskó, Bém, illetve Telek, Si­mon, Kuznyecov, Páling, Wukovics Diósgyőr: Knotz - Bém, Leskó, Csi- zi, Szabó Zs. - Molnár, Petcu (Gábor 71.), Kisér, Danes - Szvisztun (Váczi 67.), Vitelki. FTC: Balogh T. - Simon, Telek, Kuznyecov - Lipcsei, Fodor, Albert (Vaszil 81.), Keller - Páling, Balogh G., Wukovics (Nagy Zs. 66.). Egyetlen pillanatig sem volt vitás, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. A zöld-fehérek gyors gólja megzavarta a diósgyőrieket, akik jobbára csak kó­vályogtak a pályán, és megnehezíteni sem tudták az FTC dolgát. BVSC-Novép - MTK 1-1 (0-0) Szőnyi út, 500 néző, v: Varga L. gólszerzők: Bognár (90.), illetve Sza­bó (59. p.) sárga lap: Molnár (75.), illetve Híres (14. p.), Hámori (29.), Kecskés (85.) jók: Iscsak, Borgulya, Nahóczky, ill. Zsiborás, Vincze, Szabó BVSC: Erdélyi - Kroner, Na­hóczky, Iscsak, Huszák - Garas, Bog­nár Gy., Tuboly (Várhidi 50.p.), Far­kas - Borgulya, Balogh (Molnár a szü­netben). MTK: Zsiborás - Talapa, Híres, Vincze, Kecskés - Ivanics, Bognár Z., Vancsa - Hámori (Keresztúri 71.), Morozov (Jován a szünetben). Szabó. Két búcsúzó edző (Kisteleki István, illetve Verebes József) találkozott a Szőnyi úton, a válás egyformán sikerült, hiszen a két csapat megosztozott a pon­tokon. Siófoki Bányász - Pécsi MSC 3-2 (1-1) Siófok, 2500 néző, v: Kovács L. gólszerzők: Fischer (32. p. 64. - 11- esből), Kámán (65.), illetve Jenei (20. 70.) sárga lap: Lőrincz (34.) jók: Keszeg, Zare, Fischer, Kirch- mayer, illetve Kovacsevics, Balogh, Je­nei, Vókó Siófok: Bíró - Keszeg, Zare, Olajos - Máriási (Varsányi 69.), Gregor, Meksz, Duró, Kirchmayer (Ruskó 61.) - Kámán, Fischer. PMSC: Kovacsevics - Kónya, Ba­logh, Lőrincz - Jenei, Dienes (Braun 63.), Túri, Medgyes, Vókó - Hanzs (Dárdai 73.), Magyar. A nagy hőségben közepes iramú és színvonalú mérkőzést játszott a két csa­pat, az első 30 percet leszámítva csak a hazaiak voltak a pályán. Kispest-Honvéd FC - Videoton-Waltham 4-1 (0-1) Bozsik-stadion, 2000 néző, v: Varga S. gólszerzők: Vincze (49. p.), Kovács E. (78.), Cseh (80.), Pisont (90.), illetve Takács (19.) sárga lap: Kovács E. (42.), illetve Sál­iéi (23.), Takács (4L), Molnár (68.), Varga (75.) jók: Cseh, Vincze, Negrau, illetve Mitring Kispest HFC: Gulyás - Bérczy (Pló- kai 85.), Márton, Bánfi - Pisont, Ko­vács E., Halmai (Urbányi a szünet­ben), Cseh - Kovács K., Negrau, Vin­cze. Videoton: Mitring - Molnár, Né­meth, Vadász - Kuttor, László, Sa- lacz, Vajda (Varga 70.) - Horváth F. (Jónás 75.), Sallói, Takács. Második félidei teljesítményükkel méltán köszöntek el a Honvéd játékosai leköszönő edzőjüktől, dr. Mezey Györgytől. Vasas - Tatabányai SC 4-1 (3-0) Fáy u., 2000 néző, v: Vágner gólszerzők: Coco-Aires (29.), Zvara (35., 88.), Galaschek (11-esből, 45.), il­letve Süveges (55.) sárga lap: Turbék (32.), Zvara (84.), Babócsy (88.), illetve Kákóczky (43.), Csima (63.), Ignácz (72.) piros lap: Váczi (88.) jók: Galaschek, Zvara, Coco-Aires, Claude, illetve Süveges Vasas: Babócsy - Juhár - Turbék, Mészöly, Pecha - Nagy T. (Kecskés 73.), Sirinbekov, Coco-Aires - Zvara (Szilveszter 88.), Galaschek, Claude. Tatabánya: Józsa - Sass (Csanálosi a szünetben), Váczi, Udvardi - Hege­dűs - Ignácz, Járfás (Sebők 53.), Si­mon, Csima - Süveges, Kákóczky. A lefújás után a Vasas játékosai a levegőbe dobálták Gellei Imrét, bár ezen a találkozón csak mérsékelt telje­sítménnyel győztek, z. Haladás VSE - Újpes­ti TE 1-0 (1-0) Szombathely, 8000 néző, v: Hart­mann gólszerző: Illés (42.) sárga lap: Szekér (52.), Berbás (61.), Tóth (66.), illetve Tiefenbach (32.), Szlezák (76.), Miovecz (81.) jók: Görög, Somfalvi, Illés, illetve Aczél, Szabó, Miovecz Haladás: Kutasi - Szekér, Mikos, Ja- godics, Görög - Marton, Somfalvi, Illés, Tóth - Scha:ffer, Berbás (Kiricsi 71.). UTE: Brockhauser - Tomka, Aczél, Szabó - Milisits, Szlezák, Véber, Mi­ovecz, Balázs (Zsivótzky 73.) - Tiefan- bach (Bácsi 73.), Eszenyi. A győzelmet jobban akaró, az NB I-es létéért küzdő Haladás ezen a találkozón azt nyújtotta, amit elvárt tőle szurkoló- tábora, és megérdemelten győzte le az első félidőben enerváltabban játszó fő­városi csapatot. Zalaegerszegi TE - Győ­ri Rába ETO 1-1 (0-0) Zalaegerszeg, 500 néző, v: Pillér gólszerzők: Kovács L. (60.), illetve Pena (49.) sárga lap: Szabó II. Zs. (20.), Horváth J. (54.), illetve Virágh (2.), Sántha (68.), Urbán (75.) jók: Halápi, Kovács L„ illetve Pena, Urbán ZTE: Vincze - Halápi, Horváth J., Szabó H. Zs. - Dobos, Varga R., Rózsa, Kovács L., Farkas (Pálcsa 52.) - Né­meth T., Kovács J. (Fújsz 79.). Győr: Végh - Bognár, Tóth L., Sán­tha - Urbán, Miriuta, Pena, Virágh, Szántó - Csertői (Herczeg 64.), Ördögh. Alacsony színvonalú, csapkodó játé­kot láthatott a kevés néző, a csapatok már erre a mérkőzésre kivették nyári vakációjukat. Az NB I. végeredménye l.FTC 30 18 10 2 61-19 46 2. Vác 30 19 7 4 54-27 45 3.Kispest-H. 30 19 4 7 61-27 42 4.Siófok 30 15 6 9 46-34 36 5. MTK 30 14 7 9 44-34 35 6-Vasas 30 10 13 7 40-29 33 7. Videoton 30 10 12 8 45-40 32 8.ÚTE 30 8 13 9 41-38 29 9.PMSC 30 10 9 11 27-34 29 10.BVSC 30 7 12 11 29-34 26 11. Rába ETO 30 8 10 12 34-43 26 12. Veszprém 30 7 10 13 20-42 24 13. Haladás 30 7 8 15 27-42 22 14.Diósgyőr 30 6 10 14 24-44 22 15.Tatabánya 30 6 8 16 27-53 20 16.ZTE 30 3 7 20 20-60 13 A vonal alatti csapatok kiestek Megyei I. osztály végeredménye 1 Jászapáti 30 17 10 3 27-33 44 2.K.szállás 30 17 6 7 52-30 42 3.KUTE 30 17 6 7 52-30 40 4.Jaszt.györgy 30 12 15 3 54-31 39 5. Újszász 30 13 8 9 43-31 34 ó.Tiszafüred 30 13 7 10 55-47 33 7. Szászberek 30 10 11 9 32-29 31 8. Besenyszög 30 11 9 10 48-46 31 9.Martfű 30 9 11 10 41-55 29 lO.Kunhegyes 30 9 11 10 41-55 29 11.Szajol 30 10 8 12 43-50 28 12. Jászkisér 30 11 4 15 49-48 26 13.Sz.Vegyi 30 9 7 14 55-58 25 14.R.újfalu 30 5 10 15 28-55 20 15.Túrkeve 30 5 10 15 32-60 20 16. Jászladány 30 3 3 24 18-83 9 A vonal alatti csapatok kiestek Totóeredmények 1. BVSC-MTK X 2. Diósgyőr-FTC 2 3. Haladás-Újpest 1 4. Kispest-Videoton 1 5.Siófok-Pécs 1 6. Vasas-Tatabánya 1 7. Zalaegerszeg-Rába ETO X 8. Brann-Molde 2 9. Kongsvinger-Tromsö 2 10. Lilleström-Ham-Kam 1 11 .Start-Mjöndalen 1 12.Viking-Rosenborg 1 13.Sogndal-Lyn 2 +1 14.Vác-Veszprém 1 Megyei I. osztály Martfű-Jászladány 5-0 (1-0) Martfű, 250 n., v.: Varga S. Martfii: Sagát-Mitykó (Szántai), Blaskó, Drávucz, Novák (Kurta), Oláh, Nagy A., Kesjár, Hábensusz, Békési (Angyal), Sipos. Edző: Kardos Mihály Jászladány: Ráti-Bíró, Katona, Dósa, Göblyös, Lázár, Nagy I. (Suki), Makai (Nagy L.), Bakos, Csikós, Pusamai. Edző: Bordács József 3. perc: Hábensusz tizenegyesből bizto­san lőtt a hálóba, 1 -0. 50. perc: Hábensusz átadását Oláh helyez­te a jobb alsó sarokba, 2-0. 70. perc: Nagy A. mesterien lőtt a hosszú sarokba, 3-0. 86. perc: Oláh bal oldali beadását Háben­susz védhetetlenül vágta a hálóba, 4-0. 87. perc: Hábensusz sarkalását Szántai óriási erővel bombázta a kapu közepébe, 5-0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a sportszerűen küzdő vendégek ellen biztos hazai győzelem született. Jók: Kesjár, Oláh, ill. Ráti, Katona, Göb­lyös. Kardos Mihály: - Sok hibával játszot­tunk, de győzelmünk ilyen arányban is meg­érdemelt. Bordács József: - A tabella mutatja játé­kos- és edzéshiányunkat. Ifi: A Jászladány nem tudott kiállni, ezért elmaradt. Juhász Sz.Vegyiművek- Rákócziújfalu 4-4 (3-0) Szolnok, 100 n., v.: Ferenczi Vegyiművek: Szabó-Tátrai (Szarvas), Ma­jor, Bálint, Mátrai, Felföldi, Vadkerti, Busi, Szarnák (Mihályi), Ecseki (Jánosi), Német. Edző: Németh Lajos Rákócziújfalu: Habara-Kiss, Horváth, Hellenpach (Fekete), Durda, Vadas, Zakar, Kollár J., Kollár Z., Vígh, Göncző. Edző: Fekete István 9. perc: Német megszerezte a vezetést. 1-0. 36. perc: Vadkerti szabadrúgása a hálóban kötött ki, 2-0. 41. perc: Busi csúsztatott a hálóba, 3-0. 46. perc: Felföldi elfektette a kapust, majd a hálóba gurított, 4-0. 53. perc: Göncző védelmi hiba után a há­lóba ívelt, 4-1. 61. perc: Vígh a kifutó kapus mellett lőtt gólt, 4-2. 64. perc: Szöglet után Vígh fejelt a léc alá, 4-3. 67. perc: Kollár J. bomba góllal egyenlí­tett, 4-4. A hazai csapat 46 percig jól játszott, utána lefékezett és a vendégek negyedóra alatt egyenlítettek. Jók: Német, Vadkerti, Felföldi, Busi, ill. Fekete, Vígh, Göncző, Kollár Z. Németh Lajos: Búcsúzom a csapattól és az egyesülettől, további sportsikereket kívá­nok. Fekete István: Jó játékvezetés mellett küzdeni tudásunknak köszönhetjük az egyik pontot. Ifi: Sz.Vegyiművek-Rákócziújfalu 7-0. Tóth Újszász-Kunhegyes 2-0 (0-0) Újszász 400 n., v.: Jancsó Újszász: Rézsó-Vígh, F. Tóth, Antal, Vio­la, Káló (Szőnyi), Nagy Gy. (Kerekes), Nagy I. (Konka), Erdei, Szilvási, Mérész. Edző: Mérész József Kunhegyes: Bodnár (Nagy)-Varga, Antal, Szabó P ..Szoboszlai (Bodnár), KissSz., Föl­des, Kiss S., Szabó Gy., Nemes, Péter. Edző: Gorzács Lukács 75. perc: Konka átadását Szilvási a kapus alatt a hálóba továbbította, 1-0. 85. perc: Konka beadását Erdei a kapu közepébe gurította, 2-0. A második félidei játék alapján megérde­melten nyert a hazai csapat. Jók: az egész csapat, ill. Nagy, Antal, SzabóP. Mérész József: Szépen búcsúztunk a ha­zai közönségtől. Gorzás Lukács: Első félidőbe négy száz- százalékos helyzetet hibáztunk el. Ifi: Újszász-Kunhegyes 10-0. Nagy Jászkisér-Szász- berek 5-2 (2-1) Jászkisér, 200 n., v.: Kóródi Jászkisér: Újfalusi (Agócs)-Kovács (Menyhárt), Kimák, Drávucz, Kövesdi (Bu- kovinszky), Nemes, Farkas, Bója, Busa, Papp, Tarkó. Edző: Bérezési József. Szászberek. Alapi-Kovács, Varga, Vasas Zs., Gara, Burda, Laki. Pomázi, Nagy, Bez­zeg, Vasas L. Edző: Laki Imre. 10. perc: Kövesdi éles szögből lőtt a rövid sarokba, 1-0. 21. perc: Vasas L. 12 méterről nagy gólt lőtt, 1-1. 36. perc: Nemes egyéni játék után szerzett vezetést, 2-1. . 65. perc: Kapu előtti kavarodás után Ne­mes passzolt a sarokba 3-1. 70. perc: Húszméteres szabadrúgást Papp lőtt a léc alá, 4-1. 71. perc: Tarkó a kifutó kapus fölött emelt a hálóba, 5-1. 80. perc: Bezzeg közelről szépített, 5-2. A hazai csapat ilyen arányban is megérde­melten nyert. Jók: az egész csapat, illetve senki. Bérezési József: Győzelmünkhöz nem férhet kétség. Laki Imre: A „malacgólokat” remélem megkaptuk a következő bajnokságra is. Ifi: Jászkisér-Szászberek 1-0. Gócza Kisújszállás-Tisza- füred 2-0 (1-0) Kisújszállás, 450 n„ v.: Szabari Kisújszállás: Miia (Horváth)-Kása, Mol­nár, Sotus, Lajtos, Kolics, Zsidei (Oros), Hídvégi, S.Nagy Zs., Kincs (Farkas), Kállai. Edző: Szepeshelyi Csaba Tiszafüred: Kiss-Gál, Fazekas, Hajnal, Görbe, Dajka, Antal, Szatmári, Óceán, Kiss L., Hídvégi (Kontra). Edző: Jeczó András 16. perc: Hídvégi lövését Kiss még hárí­totta, Kolics azonban jókor érkezett, 1-0. 48. perc: Hídvégi szabadrúgásból óriási gólt lőtt 2-0. Egész éves hazai veretlenségét most is biztosan őrizte a kisújszállási csapat. Szepeshelyi Csaba: Sok-sok év után vég­re ezüstérmet nyert a csapat. Jeczó András: Nagy csatában Kisújszál­lás csapata győzelemmel köszönte meg nagyszerű közönségének a buzdítást. Jók: Kásával, Hídvégivel az élen az egész csapat, ill. Kiss. Ifi: Kisújszállás-Tiszafüred 7-3. Boros Kunszentmártoni TE- Besenyszög 2-0 (1-0) Kunszentmárton, 250 n„ v.: Török KUTE: Gácsi-Hürkecz (Gödő), Sípos, Bállá, Kiss, Valkai (Tóth), Bartucz, Pálin­kás, Határ (Varga), Demeter, Király. Edző: B. Tóth András Besenyszög: Árvai-Csajbók (Benedek), Szabó A., Dobos, Danyi, Varga J., (Hor­váth), Draskóczi, Gilszki (Molnár), Boros, Szabó Gy. (Varga J.), Ficsór. Edző: Nász Mihály 44. perc: Egy elveszettnek tűnő labdát Bar­tucz pofozott a hálóba, 1-0. 50. perc: Határt a tizenhatos vonalán felvág­ták. a megítélt büntetőt Király értéksítette, 1-0. Közepes iramú, színvonalas és sportszerű, bronzérmet jelentő találkozót sikerült meg­nyernie a hazai csapatnak. Jók: Demeter, Bartucz, Kiss, Pálinkás, ill. Danyi, Draskóczi, Dobos. B. Tóth András: - Minden szponzornak és az önkormányzatnak is köszönöm a segít­séget. Nász Mihály: - Köszönöm a besenyszögi- eknek, különösen a játékosaimnak azt a négy évet, amit náluk tölthettem. Ifi: KUTE-Besenyszög 0-1 Lázi Szajol-Jászapáti 2-0 (0-0) Szajol, 400 n., v.: Somogyi Szajol: Mayer-Bernát, Bódi, Horgosi (Han­ti), Nagy, Kiss (Sós), Kun, Hegedűs, Antal, Csörgő, Orosz. Edző: Németh Ferenc Jászapáti: Tóth B. (Tajti)-Kiss, Borics, Csőké, Kálé, Rideg (Nagy), Urbán, Deme (Illés), Tóth, Németh, Szabari (Zsemberi). Edző: Szabó Lajos 60. perc: Sós beadását Antal fejelte a há­lóba. 89. perc: Hegedűs belőtt labdáját Csörgő pofozta a kapuba, 2-0. A hazaiak virággal köszöntötték a bajnok- csapatot, és elbúcsúztatták játékosukat, Kun Mihályt. A mérkőzésen a vendéglátók nem tisztelték a listavezetőt, s megérdemelten nyertek. Jók: az egész csapat, ill. Borics, Kálé. Németh Ferenc: Bravúros tavaszi szerep­lés csattanója volt a mai győzelem. Szabó Lajos: Ősztől nehéz dolgunk lesz, remélem méltóképpen képviseljük megyén­ket. Ifi: Szajol-Jászapáti 3-1. Török Jászalsószent- györgy-Túrkeve 2-0 (1-0) Jászalsószentgyörgy, 500 n., v.: Sebes­tyén Béla Jászalsószentgyörgy: Balázs-Filipcsei, Kiss B., Győr (Kátai), Szaszkó, Kiss T. II, Gál, Mosonyi A., Mosonyi Cs., Kiss T. I, Györgyei. Edző: Pecha Bertalan Túrkeve: Nagy-Takács, Homoki, Kalmár, Barna, Kiss, Gál, Fekete, Kormos, Bodó, Pálfi. Edző: Kozma Sándor 43 perc: Mosonyi Cs. hatalmas gólt lőtt, l-0. 56 perc: Mosonyi A. kapáslövése a felső sarokba vágódott, 2-0. A hazaiak győzelme nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Szaszkó (a mezőny legjobbja), Kiss T. I, Mosonyi A., ill. az egész csapat. Pecha Bertalan: Gratulálok a csapatnak egész évi teljesítményéért. Kozma Sándor: Küzdeni tudásukért di­cséret illeti játékosaimat. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Túrkeve 1-2. Pecha