Új Néplap, 1992. március (3. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-30 / 76. szám

1992. MÁRCIUS 30. Sportextra 9 Labdarúgás. Megyei I. osztály Tovább tart Jászapáti és Kisújszállás ádáz csatája a feljutásért Jászkisér-Martfü 3-1 (2-0) Jászkisér, 200 n., v.: Markóth István Jászkísér: Újfalusi - Bukovinszki, Pász­tor, Nemes (Drávucz), Tarkó (Nagy), Hol­ló, Farkas L., Bolya, Kövesdi, Papp, Otta (Horváth). Edző: Bércest József Martfű: Sagát - Rózsa, Blaskó, Drávucz, Kurta, Oláh, Kóródi, Tóth, Hábensusz, Békési, Sípos. Edző: Földesi János 19. perc: Gyors hazai akció után Tarkó lőtt a kapuba, 1-0. 26. perc: Papp egyéni akció végén okos találatot szerzett, 2-0. 59. perc: Kóródi közelről szépített, 2-1. 88. perc: Papp ismét egyéni játék után nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 3-1. Kitűnő játékvezetés mellett egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, a hely­zeteit jobban kihasználó csapat nyert. Jók: Holló, Farkas L., Papp, Pásztor, ill. Oláh, Drávucz. Bércesi József: - Ha nehezen is, de meg­érdemelten nyertünk. Földesi János: - A mai napon nem volt szerencsénk. Ifi: Jászkisér-Martfű 1-4 Gócza Rákócziújfalu-Jászalsó- szentgyörgy 2-2 (0-1) Rákócziújfalu, 200 n., v.: Pintér Rákócziújfalu: Bálint-Kollár J., Zakar, Durda, Hellenpach /., Pásztor (Fekete), Hellenpach FVadas A., Kolár Z., Hor­váth, Gönczö (Vígh). Edző: Fekete István Jásza!sószentgyörgy: Balázs-Kátai, KissB., Bankó Z., Szaszkó, Kiss II. T., Gál, Mosonyi A., Mosonyi Cs., Kiss I. T., Or­bán. Edző: Pecha Bertalan 33. perc: Bal oldali szöglet után Kiss 1. T. térdéről a kapu közepébe pattant a lab­da, 0-1. 60. perc: Tizenegyesből Kiss I. T. a kapu jobb sarkába lőtt, 0-2. 69. perc: Fekete szögletét Vígh a hálóba pöccintette, 1-2. 70. perc: Kollár J. szögletét Vígh élesen fejelte a jobb sarokba, 2-2. Rákóczi SE-Gödöllő 2-2 (2-1) Rákóczifalva, 200 n., v.: Mezei Rákóczi SE: Kupeczki- Erdei, Ben- csik, Tóvizi, Kiss, Bagi (Romvári), Szénási, Katona, Majzik, Vadicska, Molnár. Edző: Sebők György 4. perc: Kivanovics jobb oldali be­adását Kraszovszkij pörgette a jobb alsó sarokba, 0-1. 11. perc: Katona jobb oldali szögletét Tóvizi fejelte a kapu közepébe, 1 -1. 25. perc: Molnárt a tizenhatoson belül buktatták, a büntetőt Katona értékesítet­te, 2-1. 62. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Grezsák talált a kapuba, 2-2. 73. perc: Vadicska lépett ki a védők közül, lövése a bal kapufáról vágódott ki. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók:Katona, Molnár, Kupeczki, ill. Horváth, Seregi. Sebők György: - Egy hajtós mérkő­zésen a döntetlen igazságosnak mond­ható. Ambrózi István: - Csak gratulálni tu­dok a hazaiaknak lelkes játékukért. Ifi: Rákóczi SE-Gödöllő 2-1 Matastik Heréd-Jászberényi SE 1-1 (0-1) Heréd, 300 n., v.: Molnár Jászberény: Rácz-Németh F., Ba­logh J., Bató, Gólya, Tasi, Szántai, Karkusz, Győré, Ludasi (Lukácsi), Ládi. Edző: Sárközi Gyula. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Bálint, Durda, Vígh, Kollár Z., ill. Kiss I. T., Kiss II. T., Mosonyi A., Szasz­kó. Fekete István: - Kitűnő játékvezetés mellett, a mezőnyben jól játszó ellenféllel szemben nehezen szereztük meg az egyik pontot. Pecha Bertalan: - A második félidőben a nagy széllel nem tudtunk mit kezdeni. Ifi: Rákócziújfalu-Jászalsószentgyörgy 0-2 Kiss Besenyszög-Újszász 2-0 (2-0) Besenyszög, 250 n., v.: Farkas Besenyszög: Csajbók-Hajdú, Ficsúr (Varga T.), Dobos T., Danyi T., Horváth, Draskóczi, Szabó, Boros, Danyi K., Varga Gy. Edző: Nász Mihály Újszász: Gál (Rézsó)-Vígh, Antal, Vio­la, Káló, Sziráki, F. Tóth, Nagy I. (Földi), Nánási, Nagy Gy., Mérész. Edző: Mérész József 4. perc: Vargát a tizenhatoson belül buktatták, a tizenegyest Danyi K. értéke­sítette, 1-0. 20 perc: Szabó Gy. pörgetésével Varga kitört és tizenhárom méterről szép gólt lőtt, 2-0. 60. perc: Dobost kiállították. Kemény, harcias mérkőzésen az ered­mény hűen tükrözi a látottakat. Jók: Csajbók, Hajdú, Varga Gy. (a me­zőny legjobbja), ill. Antal, Viola és Nagy Gy. Nász Mihály: - Első félidei játékunkkal nyertük meg a mérkőzést. Mérész József: - Két súlyos egyéni vé­delmi hiba miatt vesztettünk. Ifi: Besenyszög-Újszász 1-1 Kosaras Jászladány-Kisúj- száliás 0-2 (0-1) Jászladány, 150 n., v.: Lánczos Jászladány: Kiss Cs.-Varga, Katona, Kiss FMakai, Kalmár, Vincze, Szűcs, 16. perc: A kapusról kipattanó labdát Ludasi lőtte a hálóba, 0 -1. 45. perc: Egyed elől Rácz merész ki­vetődéssel mentett az ötösön. 57. perc: Patóccsal szemben szabály­talankodtak a tizenhatoson belül, a bün­tetőt Kisbali a bal sarokba lőtte, 1-1. 73. perc: Ládi hét méterről nagy hely­zetben a kapus kezébe gurított. A több sérült játékossal a pályára lépő Berény nagy csatában megérdemelten szerzett pontot a jó erőkből álló Heréd ellen. Jók: Sáfrány, Ecker, Sármány, ill. Rácz, Szántai, Karkucz, Németh F. Kristyán István: - Küzdőszelle­münkkel kiszenvedtük a döntetlent. Sárközi Gyula: - Ez a Heréd már nem az őszi Heréd, ezért örülök az egy pont­nak. Ifi: Heréd-Jászberény 1-4. Pomázi Gyöngyös-T örökszentmiklós 2-0 (2-0) Gyöngyös, 500 n., v.: Mohácsi Törökszentmiklós: Németh - Erdő- si, Csontos, Mihályi (Barabás), Barta, Csatári, Szecsei, Katona, Birinyi, Nagy, Ramos. Edző: Porhanda János 6. perc: Borsányi 25 méterről leadott szabadrúgását Németh kiütötte, de az érkező Szekeres a kapu közepébe fejelt, 1-0. 44. perc: Szekeres a tizenhatoson be­lül Erdősivei ütközött, feldobta magát, és a játékvezető tizenegyest ítélt. A bün­tetőt Nagy T. értékesítette, 2-0. 78. perc: Csontos szabadrúgása alig kerülte el a felső lécet. Sziráki, Bíró, Puzsomai (Suki). Edző: Bagi István Kisújszállás: Horváth-Tóth, Molnár, Csepregi, Lajtos (Kása), Kolics, Zsidei, Hídvégi (Sotus), Farkas (Oros), S. Nagy K., Kállai. Edző: Szepeshelyi Csaba 42. perc: Óriási védelmi hiba után tizen­egyeshez jutottak a vendégek, melyet Híd­végi értékesített, 0-1. 55. perc: Tóth húszméteres lövése a hazai kapusról kipattant, S. Nagy K. ma­gabiztosan a hálóba emelt, 0-2. A töretlen lelkesedéssel játszó hazaiak­tól a szerencse is elpártolt ezen a mérkőzé­sen. Jók: Katona, Szűcs, ill. Horváth, S. Nagy K., Csepregi, Hídvégi. Bagi István: - Nem nyilatkozom! Szepeshelyi Csaba: - Tartalékos csapa­tommal nagyon örülök a győzelemnek. Ifi: Jászladány-Kisújszállás 4-3 Gémesi Tiszafüred-Kunhegyes 6-1 (3-0) Tiszafüred, 500 n., v.: Tombor Tiszafüred: Kiss A. - Gát, Fazekas, Gör­be, Hajnal, Nemes (Antal), Szatmári, Daj­Szünetben sem pihen a labda... Közepes iramú és színvonalú mérkő­zésen a hazaiak győzelme megérdemelt az igen gyenge napot kifogó miklósiak- kal szemben. Jók: Borsányi, Vajda, Nemoda, Cso­mós, ill. Katona, Barta. Ács János: - Orkánszerű szélben tete­mes előnyt szereztünk, melyet biztosan megtartottunk. Porhanda János: - A jobbik csapat nyert. Ifi: Gyöngyös-Törökszentmiklós 0-0 Nagy K. Tisza-csoport Karcag-Tiszavasvári 0-0 Karcag, 700 n., v.: Pecze Karcag: Móga - Ferenczi, Kocsis, Rapcsok, Varga L., Varga J., Tóth J., Békési, Tatár, Bárány (Rupa), Ra­mos. Edző: Sólyom Vilmos 25. perc: Mintaszerű baloldali táma­dás végén Bárány beadását Ramos öt méterről alig fejelte mellé. A hazaiak szoros emberfogást alkal­mazva játszották végig a mérkőzést. Egyenlő erők küzdelmében a döntetlen igazságosnak mondható a nem túl ma­gas színvonalú mérkőzésen. Jók: Kocsis, Varga L., Ferenczi, ill. Széki, Szarka. Sólyom Vilmos: - Nagy taktikai csa­tában igazságos döntetlen született. Szikszai Lajos: - A mérkőzés képé­nek a döntetlen megfelelt, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Ifi: Karcag-Tiszavasvári 1-4 Bihari ka, Kiss L., Viorel (Óceán), Molnár (Vág- ner). Edző: Jeczó András Kunhegyes: Nagy - Kovács, Varga, Kál­mán, Kiss Sz., Antal, Török, Sipos, Szabó, Kiss S., Ladányi (Bodnár). Edző: Gorzás Lukács 6. perc: Kiss L. beadását Dajka a bal sarokba lőtte, 1-0. 12. perc: Szatmári beívelését Kiss L. mesterien csúsztatta a hálóba, 2-0. 20. perc: Kiss L. buktatásáért jogosan megítélt tizenegyest Viorel értékesítette, 3-0. 56. perc: Kapu előtti kavarodás után Török szépített, 3-1. 70. perc: Szatmári szép gólt lőtt, 4-1. 72. perc: Kiss L. egyéni játék után nö­velte az előnyt, 5-1. 88. perc: Kiss L. átadását Óceán értéke­sítette, 6-1. Tiszafüred jó játékkal és szép gólokkal örvendeztette meg közönségét. Jók: Kiss L. (a mezőny legjobbja), Haj­nal, Görbe, Gál, ill. az ellenfélnél nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Jeczó András: - Igazi nézőcsalogató mérkőzés volt. Gorzás Lukács: - Fegyelmezetlen és akaratgyenge játékunk eredménye a sú­lyos vereség. Ifi: Tiszafüred-Kunhegyes 0-0 Szabó Túrkeve-Jászapáti 1-3 (1-2) Túrkeve, 300 n., v.: Molnár Túrkeve: Egri - Pálfi, Kormos, Ökrös, Homoki, Jandó, Kiss (Eperjesi), Barna, Gaál, Bodó, Takács (Vass). Edző: Kozma Sándor Jászapáti: Tajti (Tóth B.) - Kiss, Szabari (Csőke), Borics, Deme, Illés, Tóth L.Kálé, Németh, Utasi, Rideg (Adám). Edző: Sza­bó Lajos 16. perc: Bal oldali szöglet után Tóth I. fejelt a hálóba, 0-1. 32. perc: Jobbról íveltek be szögletrú­gást a vendégek, Németh négy méterről a kapuba pofozta a labdát, 0-2. 45. perc: Bodó éles szögből a bal sarok­ba talált, 1-2. 67. perc: Rideg nyolc méterről küldött lövése a felső kapufa lapjáról vágódott a gólvonal mögé, 1-3. A tabella két végén álló csapatok „rang­adóján” a várt és valós eredmény szüle­tett. Jók: A helyi együttesből senki, ill. Bo­rics, Tóth I. Kozma Sándor: - Továbbra is gyenge játék és góliszony jellemzi játékunkat. Szabó Lajos: - Küzdeni tudásáért min­den játékosom dicséretet érdemel. Ifi: Túrkeve-Jászapáti 1-2 Márki Szajol-Szolnoki Vegyiművek 1-2 (1-1) Szajol, 250 n., v.: Sebestyén Szajol: Mayer-Honti, Bódi, Nagy, Kun M. (Zelei), Hegedűs, Horgosi, Soós Cs., Bernát (Fehér), Orosz, Antal. Edző: Né­meth Ferenc Sz. Vegyiművek: Fényi-Darvas, Tátrai, Bálint, Soós J., Kun, Pintér, Tárnák, Ecse- ki (Felföldi), Busi, Jánosi (Vadkerti). Edző: Németh Lajos 24. perc: Bal oldali beadást gurított Ecseki a hálóba, 0-1. 25. perc: Soós Cs. beívelését Antal fe­jelte a léc alá, 1-1. 82. perc: Bálint húsz méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1 -2. Az erős szél zavarta a folyamatos játé­kot. A hazai csapat a második félidőben három ziccert kihagyott, amit a hajrában Bálint megbosszult. Jók: Bódi, Nagy Hegedűs, ill. Fényi, Tátrai, Pintér. Németh Ferenc: - Félek, hogy a végel­számolásnál drágán fizetünk a két pontért. Németh Lajos: - Egy pontért jöttünk, és kettő lett belőle. Ifi: Szajol-Sz. Vegyiművek 0-3 Török Szászberek-Kunszent marton 2-2 (2-1) Szászberek, 200 n., v.: Gyurkovics Szászberek: Farkas-Burda, Kovács, Tóth L., Gara (Vasas Zs.), Újfalusi, Vasas L., Pomázi, Bezzeg, Varga, Nagy. Edző: Laki Imre Kunszentmárton: Gácsi-Karkucz, Si­pos, Balia, Kiss, Tóth, Határ, Pálinkás, Király, Velkai, Varga (Demeter). Edző: Tóth B. András 20. perc: Varga a kapust is kicselezve gurított a kapu közepébe, 1-0. 33. perc: A kitörő Nagyot felvágták, a büntetőt ő értékesítette, 2-0. 40. perc: Egy szöglet után Farkast a kapu torkában letaglózták, Tóth az üres kapuba fejelt, 2-1. 74. perc: Egy beívelt szabadrúgást Ha­tár tíz méterről a léc alá vágott. Nagy iramú, kemény mérkőzésen, a helyzetek alapján a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Tóth L., ill. Sipos Laki Imre: - Most nem szabad nyilat­koznom. Tóth B. András: - A döntetlen igazsá­gos. Ifi: Szászberek-Kunszentmárton 0-5 Laki NB II. Keleti csoport Bag FC-SzoInoki MÁV MTE 2-1 (0-1) Bag, 1500 n., v.: dr. Bozóki (Birin- csik, Márta) Bag: Lippai-Mészáros, Kovács, Cseke, Metzger-Kincses, Mundi, Ta­más, Gerendai-Tímár, Győri. Edző: Both József Szolnoki MÁV MTE: Hatvani- Kántor, Ágh, Pető Z., Földi-Lajko- vics, Ofella, Horváth, Seres-Rózsa­völgyi, Tóth. Edző: Lódi László Csere: Tamás h. Lipcsei a szünetben, Seres h. Varga a 66., Horváth h. Burai a 85., Gerendái h. Huszárik a 87. perc­ben. Gólszerző: Seres (egy előreívelt lab­dát fordulásból lőtt a jobb sarokba a 33percben. (0-1), Gerendái (egy beívelt labdát fejelt a bal felső sarokba) a 49. (1-1), Metzger (szabadrúgásból beívelt labdát fordulásból szenzációsan lőtt a jobb sarokba) a 66. percben (2-1). Sárga lap: Ofella az 58., Seres a 62., Cseke a 75., Hatvani a 76., Földi a 88. percben. Az orkánszerű széllel támogatott ven­dégek ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést, az enerváltan játszó hazaiakkal szemben. Vezető góljuk után újabb le­hetőségeik is akadtak, melyeket elpus­káztak. Fordulás után már a régi Bagót láthatták a pályán, azonnal átvették a játék irányítását, a kapujuk elé szegez­ték ellenfelüket és gyorsan sikerült egyenlíteniük. Ezt követően több nagy gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki és rontottak el. Metzger élményszámba menő gólja végül is a hazaiak javára döntötte el a találkozót, melyet a máso­dik félidőben nyújtott teljesítményük alapján teljesen megérdemelten nyertek meg. Both Józ.sef: - Értékes két pontot sze­reztünk a nagyon lelkes Szolnok ellen. Lódi László: - Egygólos vezetésünk után hit is kellett volna. Könczöl