Új Néplap, 1991. november (2. évfolyam, 256-282. szám)

1991-11-18 / 270. szám

1991. NOVEMBER 18. Sportextra 7 Női kézilabda NB I. A-csoport Örömkönnyek izzadságcseppek árán » JTKF Lehel SC - Békéscsabai KC 21-19 (13-10) Jászberény, 300 n. V.: Bednár, Ka­­nyok Jászberény: Lenhardt - Tarjáni 3 (2), Molnár 4, Szegő 3, Zuborjeva 1, Fjodorova 8 (1), Esik. Csere: Krehlik (kapus), Esztáriné 2, Fekete. Edző: Ugrin György Békéscsaba: Nagy - Kovács 3, Hochraiter 9 (4), Hankóné, Bohus 3 (2), Sávolt 2, Salamon 2. Csere: Hod­­roga (kapus), Viczián, Kulcsár. Edző: Csulik Pálné Kiállítás: 8 ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 11/7 A játékvezetők késése miatt kissé „csúszott” a kezdés, addig Ugrin mes­terrel a hazaiak esélyeiről váltottunk szót. - Stabil második a Békéscsaba a táblázaton, mindössze két vereséget szenvedett idáig, vannak egykori és mai válogatottjai, tehát nem lesz könnyű el­lenfél. Győznünk kellene, hiszen a mö­göttünk toporgó Dunaújváros, amelyhez szerdán utazunk, tegnapi győzelmével pontszámban utolért bennünket. Láthatóan tartott egymástól a két csa­pat, az első találat a 4. percben esett az apró termetű Fjodorova bevetődése nyo­mán, amit a válogatott Hochraiter hetes­ből egalizált, majd Tatjáni szerzett má­sodszor vezetést a hazaiaknak, Szegő 3-1-re alakította az állást a 6. percben. Kel­lemes meglepetésként a JTKF Lehel diktálta a tempót, a vendégek a 10. perc­hez közeledve álltak „talpra”, és Kovács révén egyenlítettek, 4-4, sőt Hochraiter harmadik büntetőjével a vezetést is át­vették (utoljára). Ekkor Fjodorova szél­ről zúdította a léc alá a labdát, Szegő a jobb „pipába”, a másik oldalon Kovács használta ki Nagy indítását, Salamon Lenhardt figyelmetlenségét „büntette”, a helyére beállt Krehlik Salamon hetesét hárította. Felváltva zörögtek a hálók, jó néhány technikai hiba csúszott a küzde­lembe, mígnem Fjodorova és Molnár góljaival 11-9 a 25. percben. A kétgólos Esztáriné a szünet előtt kevéssel fontos gólt szerez Hankóné lábai alatt Szegő veszi célba a kaput előnyből egy maradt, mikor Esztáriné szerzett fontos találatot, az örökmozgó Fjodorova hasonlóan tett. Szünet után Hochraiter hetesét védte kitűnően Krehlik, hálából Esztáriné rá­molt be egyet a bal felső sarokba, 14-10. Egyértelmű esélyesnek látszott ekkor a hazai együttes, a közönség hangja is megjött Fjodorova újab két gólja után, amire Sávolt válaszolt, majd Salamon csökkentette a csabai hátrányt. Továbbra sem rohantak a herényiek, támadásaikat ziccerig próbálták kijátszani, a védeke­zés Zuborjeva kőkemény szereléseivel és Krehlik parádés védéseivel „fűszerez­ve” stabilnak bizonyult. Szegő ápolása idején akadtak ugyan kisebb problémák, ám Mariann visszatért, és hatalmas gól­lal jelezte gyógyulását, 20-14. Emberfo­gásra váltottak a csabaiak a hajrában. Et­től kezdve a birkózás került előtérbe, a folyamatos játék tördelésére törekedtek a hazaiak, hét perccel a vége előtt Zubor­­jevát végleg kiállították. Rendkívüli iz­­galamak közepette, csigalassússággal teltek az utolsó percek, az idegileg „el­készült” lehelesek ajándéklabdáival 20-18-ra feljött a Békéscsaba, mikor a me­zőny legjobbjává „előlépett” Krehlik újabb hetest hárított, Molnár pedig hal­latlan hidegvérrel ejtett ellenfele hálójá­ba. Hochraiter gólja már csak szépségta­pasz lehetett. Nem várt, ezért is bravú­rosnak mondható győzelemt aratott a Jászberény, játékosai a finist leszámítva végig irányították a találkozó menetét, küzdőszellemben pedig messze felül­múlták nagy hírű ellenfelüket. Csapatuk valamennyi tagja kitett magáért, de kü­lönösen Fjodorova, Krehlik és Molnár teljesítménye emelhető ki. Ugrin György: - Akarásban jobbak voltunk, egy nagyobb játékerőt képviselő együttest sikerült legyőzni, az utolsó tíz percben emberfeletti küzdelemben. Csulik Pálné: - Ellenfelünk jobban akarta a sikert, nálunk mindenki tudása alatt játszott. Néder I.-----------------------------------------------------------------------------------------­Olga és Maja Két szovjet légiós erősíti ősztől az együttest. Leigazolásuk ezen a találkozón muta­tott játékuk alapján is jó húzásnak bizonyult. Főleg azért is, mert a tavalyi átlövő gól­zsák Larisza Poljah már nincs a Zagyva-partiaknál. (Játékjogát két esztendőre felfüg­gesztették, mert önkényesen Szegedre távozott.) Mindketten alaposan kitettek magu­kért, mondhatni jó példát mutattak társaiknak minden tekintetben. Olga Zuborjeva: A 33 esztendős, kétgyermekes, hetvenötszörös válogatott, egy­szeres olimpiai és kétszeres világbajnoknő Kijevben töltötte pályafutásának legjavát Igor Turcsin tanítványaként. Akitől többek között azt tanulta: csak százszázalékos helyzetben szabad ellőni a labdát. A védelem közepén kimagaslott, szinte áttörhetet­­len falat húzott a jászberényi kapu elé, mezőnyben pedig tanári módon szervezett, ha kellet, kiporolta az ellenfél hálóját.- Kezdetben nem éreztem biztosan helyemet a csapatban, de mivel a kispad világa számomra ismeretlen, Ugrin edző bizalmát hétről hétre igyekszem javuló játékkal és gólokkal meghálálni. Maja Fjodorova: Keresztnevét azért kapta, mert május elsején született. A 28 esz­tendős balszélső a szuper ligás Galicsanka Lvov csapatának volt egyik maghatározó játékosa. Szinte követhetetlen higanymozgására csak ritkán tudnak reagálni testőrei. O az együttes legeredményesebb játékosa, s annak ellenére, hogy kényszerből irányí­tót is kell játszania betörésekből és a szélről egyformán gólveszélyes. Megtudtuk, hogy mindketten igazi közösségi emberek, tehát nemcsak játékban, hanem csapatszellemben is erősödött velük a JTKF Lehel SC. V________________________________________ Jégkorong OB I. Asztalitenisz, megyei „A” Tízek-bajnoksága Csak a különbség volt kérdéses „Henya” nem henyélt Lehel HC - Miskolc HC 12-3 (6-0, 2-2,4-1) Jászberény, 800 n. V.: Bartha, Bellus, Szaicz Lehel HC: Mihonik - Donka 1 (1), Kulikov 2 (4), Vlaszov 2 (2), Puskarjov 2, Nagy (1), Vargyas (1), Bálint 2, Anal (1), Szajka, Balia 1, Bató, Bugyi (2), Sípos 2, Simon (2), Lajkó (kapus). Edző: Kereső Csaba Miskolci HC: Vad - Petricskó, Ro­­kaly, Szabó (1), Csíki 3, Bíró (1), Mé­száros, Cselényi, Világi, Verba, Nyes­te, Tardi, Juhász. Edző: Bíró Ignác Kiállítás: 14+10. perc fegyelmi, ill. 21. perc. A váratlan székesfehérvári vereséget követően sem pártoltak el a szurkolók kedvenceiktől, hiszen még erre a különö­sebb izgalmakat nem ígérő találkozóra is sokan voltak kíváncsiak. Gólszüretet vártak a kék-fehér hívők, de a mindössze két sorral játszó vendégek ellen csak nem akart megszületni az első hazai talá­lat. Egy kihagyott emberelőnyt követően aztán Sípos lövése végre az 5. percben utat talált Vad kapujába, Kulikov növelte az előnyt, majd a 9. perc elején ismét Sí­pos volt eredményes. Ötperces ered­ménytelen mezőnyjátékot követően 49 másodperc alatt megduplázta előnyét a jászberényi gárda. Mindenki további gólokat várt a má­sodik harmadban, de visszaesett az iram. Ezt használta ki a vendégek legjobbja, Csíki, és kétszer megtréfálta Mihonikot. Kedélyes játszadozás folyt ekkor a jé­gen, melyet egy sajnálatosan súlyos sé­rülés szakított meg. Donika és Bíró ütkö­zött a harmad végét jelző dudaszó előtt 28 másodperccel. A vendégek játékosa szabálytalanul lökte a jászságiak idegen­­légiósát, aki olyan szerencsétlenül esett, hogy vállsérüléssel kórházba kellett szál­lítani. Várhatóan hetekig harcképtelen lesz. Szándékosságról szó sem volt! A befejező 20 percben tovább növelte előnyét a Lehel HC, bár játékosai na­gyon sok helyzetet elhibáztak. Sajnos a játék színvonalát sok felesleges szabály­talanság rontotta. Ez azért volt érthetet­len, mert a mérkőzés kimenetele egy percig sem volt vitás. Kétségtelen, hogy a látottak alapján a jászberényiek győ­zelme ekkora különbséggel is megérde­melt, de játékukon még mindig nagyon érződik a jeges edzések hiánya. Az biz­tos, hogy az UTE-101 Nap elleni holna­pi rangadón lényegesen jobb teljesít­ményt kell nyújtania a jászberényi csa­patnak, ha meg akarja szerezni a két baj­noki pontot. Ez a találkozó - csakúgy, mint a többi hazai mérkőzés - 18 óra 30 perckor kezdődik Jászberényben. Szántai Úgy tűnik, az asztaliteniszezők egyet­len hétvégét sem tudnak meglenni ver­seny nélkül. Az elmúlt hetek eseményei legalábbis ezt igazolják, hiszen ha üres bajnoki forduló akadt, jöhettek a külön­féle megyei bajnokságok. így került sor pénteken és szombaton - a miskolci nemzetközi viadallal egy időben - az 1991. évi Jász-Nagykun Szolnok megyei férfi „A” Tízek-bajnokságára, ami azzal kezdődött, hogy kilencek parádéjára re­dukálódott. Tóth Bálint a Tisza HSE-ből ugyanis továbbra sem épült fel sérülésé­ből, így a családot ezúttal egyedül öccse, Henrik képviselte. A személyi változá­sok sora ezzel nem ért véget, miután Csajbók Tibor (Volán-Rákóczi) vissza­lépésre kényszerült, helyét Pataki Ferenc (Tisza HSE) foglalta el. A tarta­lékszereplő poszt ellenére huszárosra si­keredett fellépése, hiszen a „B” Tízek­­beli mérsékelt szereplése után egyike volt azoknak, aki a meglepetésekről gondoskodott. A másik „adu” az Er­délyből érkezett, játékos-edző Csiszár Csaba volt, aki javuló játékkal lepte meg saját csapattársait is. Meglehet többen azzal érvelnek majd, a „háziversenyen” jelenleg talán az ő stílusát ismerték leg­kevésbé a vetélytárpak, ez azonban a lé­nyegen mit sem változtat. A megyei asztálitenisz szövetség és a Tisza HSE közös rendezvényén egyéb­ként a mindenki mindenki ellen elve ér­vényesült, így a bajnoki cím a legtöbb győzelmet szerzett játékos „zsebébe” vándorolt. Amennyiben többek neve mellé azonos szám került, az egymás el­leni eredmény vitte dűlőre a végső he­lyezést. Ez Tóth Henriknek kedvezett leginkább, annak ellenére, hogy Krebstől sima vereséget szenvedett, többi meccsét azonban hozta „Henya”. Csamai szintén hétszer került ki győztesen, viszont vere­ségét éppen Tóth Henriktől szenvedte el, így neki csak az ezüstérem jutott. Az el­ső helyezett a pénzdíj mellett egy pár Butterfly asztalitenisz-cipővel ballagha­tott haza, míg a többiek szintén vasta­gabb bukszával távoztak. Végeredmény: 1. Tóth Henrik 7 győ­zelem, 2. Csamai 7,3. Csiszár 5,4. Mol­nár 4, 5. Krebs 4, 6. Pataki 3, 7. Fehér 3, 8. ifj. Lesskó 3 (mind Tisza HSE), 9. Ba­rátit 0 (Volán-Rákóczi) (ko-) Maja Fjodorova Olga Zuborjeva Vlaszov elégedetten korcsolyázik visz­­sza miután bevette Vad kapuját