Új Néplap, 1991. október (2. évfolyam, 229-255. szám)

1991-10-07 / 234. szám

1991. OKTÓBER 7. Sportextra ii Labdarúgás megyei I. osztály Jászapáti-Besenyszög 4-3 (3-2) Jászapáti, 300 n., v.: Tóth. Jászapáti: Tajti Gy. - Vágó, Adám (Nagypál), Borics (Kiss), Zseniben, Ur­­bán, Tóthl.,Kálé, Németh, Utasi, Rideg (Tóth B.). Edző: Szabó Lajos. Besenyszög: Árvái - Csajbók, Varga S., Dobos, Horváth, Tóth, Draskóczi, Kiss B., Boros, Szabó, Varga Gy. Edző: Nász Mihály. 20. perc: Szép vendégtámadás végén Draskóczi helyezett a hálóba, 0-1. 29. perc: Vágó negyven méterről a felső lécet találta el, akipattanót Németh vágta a hálóba, 1-1. 37. perc: Utasi szögletét Urbán min­taszerűen fejelte a hálóba, 2-1. 39. perc: Németh ügyesen visszafe­jelt egy labdát, s Rideg tizenhat méterről a lábak között talált a hálóba, 3-1. 42. perc: Ajándék-tizenegyesből Varga Gy. lőtt a hálóba, 3-2. 73. perc: Németh Z-t buktatták a ti­zenhatoson belül, a büntetőt Utasi érté­kesítette, 4-2. 88. perc: Jobb oldali szöglet után Do­bos fejelt a hálóba, 4-3. Jók: Tajti, Tóth I., Utasi, ill. Draskó­czi, Boros, Varga Gy. Szabó Lajos: - Ritkán látható nagy iramú mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Nász Mihály: - A vereség is benne van a „pakliban”. Ifi: Jászapáti-Besenyszög 0-1 Illés Tiszafüred-Rákóczi­­újfalu 2-1 (1-0) Tiszafüred, 500 n., v.: Balogh Tiszafüred: Varga-Hídvégi, Fazekas, ■ Kontra (Kiss I.), Gál, Wágner, Nemes, Szatmári, Óceán, KissL., Molnár. Edző: Jeczó András Rákócziújfalu: Bálint-Kiss, Hellen­­pach F., Durda, Hellenpach L, Pásztor (Kollár J.), Zakar, Fekete, Kollár, Hor­váth, Vadas (Májer). Edző: Fekete Ist­ván 29. perc: Szatmári indításával Óceán kilépett és a kifutó kapus felett a hálóba emelt, 1-0. 50. perc: Nemes beívelését Óceán centiméterekkel lőtte a kapu mellé. 60. perc: Nemes szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a büntetőt Kollár J. értékesítette, 1-1. 70. perc: Kiss L. beadását Óceán lőtte a kapu közepébe, 2-1. Közepes színvonalú mérkőzésen Ti­szafüred a helyzetek alapján megérde­melten nyert. Jók: Óceán (a mezőny legjobbja), Varga, Fazekas, ill. Hellenpach I., Pász­tor Jeczó András: - Két pont a lényeg, a többit felejtsük el! NB III. Mátra-csoport SZOLNOKI CUKORGYÁR-JÁSZBE­­RÉNY 3-1 (2-0) Szolnok, 600 n., v.: Láncos Cukorgyár: Smidéliusz-Szeberényi, Gu­lyás, Szikszai (Zsidai), Kovács, Peszeki, Mó-. dós, Kiss (Major), Jegesi, Keresztfalvi (Tá­­kos), Tubák. Edző: Szabó Zoltán Jászberény: Rácz-Juhász, Balogh J., Gó­lya, Németh, Karkusz, Tasi (Vígh), Győré, Szántai, Ládi, Vasas (Németh). Edző: Sárkö­zi Gyula 10. perc: A védők röviden szabadítottak fel, Peszeki 16 méterről kilőtte a jobb sarkot, 1-0. 12. perc: Jobb oldali beadást Kiss lekezelt, majd fordulásból a kapuba emelt, 2-0. 37. perc: Tubák elvette a labdát Baloghtól, kapu felé tört, bombája azonban a az oldallécről kivágódott. 64. perc: Kiss „forintos ” átadás után a há­lóba passzolt, 3-0. 82. perc: Jobb oldali beívelést Győré fejelt a sarokba, 3-1. A végig fölényben játszó Cukorgyár magá­­biztosan kerekedett felül a rangadón. Szabó Zoltán: - Úgy érzem, győzelmünk jogosságához nem férhet kétség. Sárközi Gyula: - Mire felébredtünk, már 2-0 volt az eredmény. Ifi: Sz. Cukorgyár-Jászberény 0-1 Sokvári Fekete István: - Gratulálok Tiszafü­red megérdemelt győzelméhez. Ifi: Tiszafüred-Rákócziújfalu 3-1 Szabó Kunszentmárton-Sz. Vegyiművek 2-0 (1-0) Kunszentmárton, 100 n., v.: Zsíros. Kunszentmárton: Gácsi - Hürkecz, Pálinkás, Sípos, Kiss, Tóth (Lovas), Ha­tár, Gellér, Valkai, Garáz (Bállá), Ki­rály (Varga). Edző: B. Tóth András. Szolnoki Vegyiművek: Szabó I. - Szar­vas, Busi, Seszták, Bálint, Szabó S., Ecseki, Felföldi, Bíró Z. (Bíró S ), Vígh, Mátrai. Edző: Németh Lajos. 6. perc: Bálint felső léc alá tartó lövé­sét öklözte szögletre Gácsi. 32. perc: Király átadását két védő közül kiugorva vágta a kapuba Határ, 1-0. 65. perc: Gellér Valkai elé adott, aki a kimozduló kapus és a hátvédek fölött kapuba emelte a labdát, 2-0. Közepes iramú, időnként kemény mérkőzésen a helyzeteit ügyesebben ki­használó csapat győzött. Jók: Határ, Kiss, Hürkecz, Pálinkás, ill. Bálint, Szabó S., Ecseki. B. Tóth András: - Folytattuk több mint egy éve tartó hazai veretlenségi sorozatunkat. Németh Lajos: - A csapat küzdőszel­lemét dicsérhetem, nem érdemeltünk vereséget. Ifi: Kunszentmárton-Szolnoki Vegyi­művek 1-1 Lázi Jászalsószent­­györgy-Jászkisér 2-1 (0-1) Jászalsószentgyörgy, 400 n., v.: Mol­nár A. Jászalsószentgyörgy: Balázs-Kátai, Kiss, Győr, Deme, Kiss T., Gál (Szasz­­kó), Mosonyi A., Pecha R. (dr. Berecz), Mosonyi Cs., Urbán (Györgyei). Edző: Pecha Bertalan. Jászkisér: Újfalusi-Farkas, Kiimák, Drávucz, Kovács, Nagy, Farkas L., Bó­ja, Kövesdi (Otta), Papp, Tarkó (Duka). Edző: Bércesi József 5. perc: Mosonyi Cs.-t a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték, a tizen­egyest a sértett kihagyta. 14. perc: Papp S. tízméteres lövését Balázs lábbal védte. 40. perc: Urbán szabálytalankodott a tizenhatoson belül és a tizenegyest, Papp S. értékesítette, 0-1. 53. perc: Pecha R. beadását Kiss T. öt méterről bombafejessel küldte a hálóba, 1-1. 66. perc: Deme tizennégy méterről futtából nagy gólt lőtt, 2-1. A második félidő alapján a sok hely­zetet kidolgozó hazai csapat megérde­­melten győzött.______________________ SALGÓTARJÁNI KOHÁSZ-TÖRÖK­­SZENTMIKLÓS 2-2 (1-0) Salgótarján, 600 n., v.: Kóródi Törökszentmiklós: Németh-Benedek, Csontos, Szilágyi, Szecsei, Pócsi (Kóródi), Ri­­móczi (Csatári), Menyhárt, Katona, Nagy, Sebők. Edző: Porhanda János 15. perc: Jobb oldalról belőtt labdát Smelkó fejelte 8 méterről a bal alsó sarokba, 1 -0. 54. perc: Egy Kohász szabadrúgásból a vé­dőket megelőzve Kalicka fejelte a hálóba, 2-0. 75. perc: Palkovicsot kiállították. 80. perc: Naggyal szemben történt szabály­talanság a tizenhatoson belül, a tizenegyest Nagy értékesítette, 2-1. 85. perc: Menyhárt a védők közül kilépve a kapu közepébe helyezett, 2-2. 89. perc: Kóródi elfektette védőjét, de tizen­négy méterről leadott lövése a kapus mellett a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. Mérsékelt színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született, bár a legjobb helyzetet a miklósiak hagyták ki. Jók: Kalicka, Andó, ill. Szilágyi, Menyhárt. Horváth Gyula: - Tizenöt perc fegyelmezet­lenség elég volt a pontvesztéshez. Porhanda János: - Idegenben értékes pontot szereztünk. Ifi: Salgótaijáni Kohász-Törökszentmiklós 4-0 Nagy K. Jók: Mosonyi A. (a mezőny legjobb­ja), Kiss T., Deme, Györgyei, ill. Urbán, Farkas, Tarkó. Pecha Bertalan: - A kihagyott tizen­egyes után nehezen állt talpra a csapat. Bércesi József: - Akaratgyenge játék eredménye a vereség. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Jászkisér 3-3 Kátai Kisújszállás-Martfű 1-1 (1-1) Kisújszállás, 400 n., v.: Ferenczi N. Kisújszállás: Mia-Tóth, Molnár, Kó­lái, Kincs-S. Nagy Zs., Hajdú (Kása), Hídvégi (Oros), Kolks, S. Nagy K., Zsi­­dei. Edző: Szepeshelyi Csaba Martfű: Benedek-Boros (Palcsó), Crisán, Dávid, Nagy, Oláh, Szántai, Drávucz, Hábensusz (Kurta), Kovács, Sipos. Edző: Földesi János 7. perc: Kapu előtti kavarodás után Hídvégi fejelt a hálóba, 1-0. 14. perc: Szántai 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 1 -1. 32. perc: S. Nagy Károly közeli feje­sét védte bravúrral Benedek. 75. perc: Drávuczot kiállították. 85. perc: Sípost kiállították. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak nem tudták gólra váltani me­zőnyfölényüket, az olykor durván véde­kező vendégek ellen. Jók: Molnár, Tóth,ill. Benedek, Dá­vid, Oláh, Szántai. Földesi János: - Lelkesedésünk dia­dala az egyik pont. Szepeshelyi Csaba: - A Martfű kí­méletlen játékát a játékvezető nem tudta időben megfékezni és ez egy pontunkba került. Ifi: Kisújszállás-Martfű 5-2 Boros Kunhegyes- Szászberek 2-1 (1-1) Kunhegyes, 300 n., v.: Nagy R. Kunhegyes: Gőz - Kovács, Fütő, Sza­bó P., Kálmán (Nemes), Kovrig, Varga, Sípos (Fábián), Kiss, Szabó Gy., Török. Edző: Gorzás Lukács. Szászberek: Farkas - Kovács, Varga, Fekete, Tóth, Burda, Újfalusi, Poniázi (Vasas), Nagy, Bezzeg, Donkó. Edző: Laki Imre. 2. perc: A vendégek háromszor ishi­báztak óriási helyzetekben. 21. perc: Kálmán szerelését Nagy R. játékvezető tizenegyesnek minősítette, a büntetőt Nagy lőtte a kapuba, 0-1. 32. perc: Több kihagyott hazai hely­zet után Török pontos beadását Varga fejjel juttatja Farkas kapujába, 1-1. 67. perc: Kapu előtti kavarodás után Varga beállította a végeredményt, 2-1. Közepes iramú, sok szabálytalanság­gal tarkított mérkőzés volt. Jók: Varga, ill. Tóth. VOLÁN RÁKÓCZI-DUNAKESZI2-3 (0-3) Rákóczifalva, 250 n„ v.: Bogár. Volán Rákóczi: Kupeczki - Ladányi, Ben­­csik (Matúz), Mihályi, Rácz, Erdei, Tóvizi, Szénási (Romvári), Majzik, Vadicska, Bujá­­ki. Edző: Sebők György. 27. perc: Tóvizi kezezéséért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Törteli értékesítet­te, 0-1. 30. perc: Szőke jobb oldali szabadrúgását Steidl pörgette a kapu közepébe, 0-2. 43. perc: Bencsik lábáról Törteli elé pattant a labda, aki nyolc méterről a bal alsó sarokba gurította, 0-3. 54. perc: Vadicska a kapust is kicselezte, és tizenhat méterről a kapu közepébe helyezett, 1-3. 65. perc: Egy védőről Majzik elé pattant a labda, aki egy csel után a jobb alsó sarokba helyezett, 2-3. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Vadicska, Majzik, Tóvizi, ill. Törteli, Kiss J., Steidl Á. Sebők György: - Ha az első félidőben is úgy játszunk, mint a másodikban, akkor legalább az egy pontra jók vagyunk. Steidl Sándor: - Magunknak tettük nehézzé a második félidőt. Ifi: Volán Rákóczi-Dunakeszi 1-3 Matastik Gorzás Lukács: - Nehezen, de meg­érdemelten nyertünk. Laki Imre: - Igazságos eredmény született. Ifi: Kunhegyes-Szászberek 1-2 Gorzás Túrkeve-Jászladány 3-1 (3-0) Túrkeve, 300 n., v.: Terenyei Túrkeve: Egri-Kiss, Tímár, Ducza, Ökrös (Fekete)-Bodó, Kormos, Barna- Farkas, Laskai, Takács (Kalmár). Szak­­tanácsadó: Bencsik Gyula Jászladány: Víz-Bíró, Varga, Kiss F., Göblyös-Vincze, Kiss L, Dankó-Sziráki (Nagy), Kalmár, Balezer. Edző: dr.Szántó László 10. perc: Jobb oldali szöglet után Laskai csúsztatott fejese a jobb kapufa mellett jutott a hálóba, 1-0. 19. perc: Bodó tizenhét méteres lövé­se a kapu jobb oldalában kötött ki, 2-0. 33. perc: Váratlanul Kormoshoz ke­rült a labda, Víz nem ért vissza helyére, a középpályás harminc méterről a háló­ba ívelt, 3-0. 65. perc: Kalmár huszonöt méterről gurított kapura, az Egri kezéből kiper­dült labdát Kiss F. a hálóba lőtte, 3-1. Túrkeve friss, eredményes játékkal lepte meg a vendégcsapatot, többgólos vezetése megérdemelt volt. A második félidőre a hazaiak ereje elfogyott és Jászladány egyenrangú partner tudott lenni. Jók: Tímár, Barna, Laskai, Kormos, ill. a vendégcsapatból senki. Bencsik Gyula: - Sajnálom, hogy a második félidőben leállt a csapat. dr. Szántó László: - Rossz első fél­idei játékunk miatt megérdemeltük a vereséget. Ifi: Túrkeve-Jászladány 9-0 Márki Újszász-Szajol 1-1 (1-0) Újszász, 600 n., v.: Sebestyén. Újszász: Gál - Vígh, Antal, Viola, Nagy Gy., Kerekes, Káló, Erdei, Gulyás (Földi), Szilvási, Mérész. Edző: Mérész József. Szajol: Antal - Bernáth, Honti, Kun, Tóth L, Sós, Zelei, Tóth Zs., Dudás, Sándor (Csörgő), Orosz. Edző: Németh Ferenc. 20. perc: Szilvási szabadrúgása a vendégkapusról kipattant, Mérész egy­ből a sarokba gurított, 1-0. 23. perc: Az egyedül kapura törő Szilvási a kapufát találta telibe. 47. perc: Hazai támadás végén Káló lövése a felső lécen csattant. 85. perc: A hazai kapu előtti kavaro­dás után Orosz a hálóba gurított, 1-1. A hazai csapat nyomasztó fölényét nem tudta gólokra váltani. Jók: Gál, Vígh, Káló, ill. Antal, Hon­ti, Kun. Mérész József: - A kihasználatlanul hagyott helyzetek miatt ajándékoztunk egy pontot. Németh Ferenc: - Végre megismer­tük az idegenbeli pontszerzés ízét is. Ifi: Újszász-Szajol 3-0 Káló NB III. Tisza-csoport Karcag-Nagyhalász 1-1 (0-0) Karcag, 600 n„ v.: Bobkó. Karcag: Móga - Kocsis, Koroknál, Méhes, Tóth G., Dobos (Sándor), Rupa, Ramos, Tóth, Varga (Balogh), Békési. Edző: Sólyom Vilmos. Nagyhalász: Vitkai - Hermán, Hegyes, Nagy, Árokszállási (Szabó), Tanyi, Visontai (Mihályfalvi), Budaházi, Oláh, Csorna, Kor­pái. Edző: Hegedűs János. 57. perc: Koroknál saját magát szórakoztatta, majd a rátámadó Tanyi elvette tőle a labdát, és a tehetetlen kapus mellett a hálóba lőtt, 0-1. 58. perc: Tóth, Dobos, Békési volt a labda útja, utóbbi okosan lőtt a háló jobb oldalába, 1-1. Minden szakmai elképzelést nélkülöző, igazi nézőbosszantó, alacsony színvonalú mérkőzés volt. A hazaiak nagy lehetőséget szalasztottak el. Jók: Rupa, Tóth, ill. Hegyes, Budaházi, Oláh. Kiállítva: Hegyes a 74. percben Ramos felvá­gásáért. Sólyom Vilmos: - Nem volt átütő erő a játé­kunkban, örülhetünk a döntetlennek. Hegedűs János: - Ebben a helyzetben szá­munkra a döntetlen győzelemmel ér fel. Ifi: Karcag-Nagyhalász 4-4 Bihari Táblázatok Az NB I. állása l.Váci Izzó 7 3 4-13-6 10 2.Kispest-H. 7 4 2 1 12-6 10 3.Ferenc város 7 2 5-8-3 9 4.BVSC-MÁV. 7 3 3 1 9-7 9 5.Újpesti TE . 7 2 4 1 12-8 8 ó.Siófok 7 4-3 12-9 8 7.Haladás 7 3 2 2 9-7 8 8.Pécsi MSC 7 3 2 2 4-5 8 9. Vas as 7 3 1 3 11-9 7 10.MTK VM 7 2 3 2 8-6 7 1 l.Rába ETO 7 2 3 2 6-6 7 12. Veszprém 7 2 2 3 7-10 6 13. Videoton-W. 7-5 2 7-11 5 14-15.Tatabánya 7-4 3 5-12 4 Diósgyőr 7 1 2 4 5-12 4 ló.Zalaegerszeg 7 2 5 3-14 2 NB II. Keleti csoport 1.Szeged 7 5 2-12-2 12 2.NYVSC 7 5-2 23-6 10 3.Kaba 7 5 2 15-8 10 4.B.csaba 7 4 1 2 17-7 9 5.Hatvan 7 3 3 1 8-5 9 6.KSC 7 2 4 1 7-6 8 7.Szarv as 7 3 2 2 8-9 8 8.DVSC 7 2 3 2 14-8 7 9.H.nánás 7 2 3 2 6-8 7 lO.K.barcika 7 3-4 9-11 6 11.Bag . 7 2 2 3 9-12 6 12.Eger 7 2 2 3 10-16 6 13.Salgglass 7 1 2 4 5-10 4 14.Szolnok 7 2-5 5-16 4 15.Miske 7-3 4 6-11 3 ló.Budafok 7 1 1 5 7-17 3 További eredmények: Bag-Szarvas 4-1, Ka­­ba-DVSC 3-1, Kazincbarcika-Eger 1-2, Buda­­fok-Salgglass‘3-0, Szeged-KSC 1-.0, Hajdúná-­­nás-Miske 2-1, Békéscsaba-Hatvan 2-0. NB III. Mátra-csoport 1.Gödöllő 7 6-i 16-6 12 2.Jászberény 7 5 1 i 26-6 11 3.Sz.Cukor 7 4 2 i 13-3 10 4.Dunakeszi 7 4 1 2 11-7 9 5.SBTC 7 4 1 2 13-12 9 ó.Gyöngyös 7 3 2 2 9-5 8 7.SVTSC 7 3 2 2 9-7 8 8.S.Kohász 7 3 2 2 10-11 8 9.T.miklós 6 2 2 2 10-10 6 lO.Nagyréde 7 2 1 4 6.-8 5 1 l.Bélapátf. 7 1 3 3 7-10 5 12.B.gyarmat 7 • 2 1 4 5-19 5 13.V.Rákóczi 7 1 2 4 8-14 4 14.Tamalelesz 7 1 2 4 5-15 4 15.S.bábony 6-3 3 2-5 3 ló.H-Apc 7 1 1 5 4-15 3 További eredmények: Balassagyarmat- SQTC 1-3, Bélapátfalva-Gyöngyös 1-1, Heréd- Apc-Gödöllő 1-0, Tamalelesz-Sajóbábony 2-1, Nagyréde-St. Tűzhelygyár 1-2. Tisza-csoport l.Ózd 7 4 3-18-10 11 2.Rakamaz 7 5 1 1 14-6 11 3.T. vasvári 7 5-2 20-8 10 4.M.szalka 7 4 2 1 19-9 10 5.Szerencs 7 3 4-14-7 10 ó.Edelény 7 3 2 2 5-5 8 7.B .Építők 7 3 1 3 11-9 7 8.MVSC 7 2 3 2 10-11 7 9.H.szoboszló ■ 7 2 3 2 14-16 7 lO.Levelek 7 3-4 8-13 6 1 l.Kisvárda 7 2 1 4 13-12 5 12.D.Kinizsi 7 2 1 4 6-9 5 13.Karcag 7 1 3 3 12-23 5 14.B.új város 7 1 2 4 6-11 4 15.01efin 7-3 4 3-13 3 16. Nagy halász 7-3 4 5-16 3 További eredmények: Tiszaújváros-Ózd 0-1, Szerencs-Hegyalja-Kisvárda 2-1, Balma­­zújváros-Tiszavasvári 2-3, Hajdúszoboszló- Borsodi Építők 1-0, Rakamaz-Miskolci VSC 2- 0, Edelény-Debreceni Kinizsi 1-0, Mátészalka- Levelek 4-1. Megyei I. osztály 1 Jászapáti 7 5 1 i 24-12 11 2.KuTE 7 5 1 i 12-7 11 3.Besenyszög 7 4 1 2 16-10 9 4J.asztgyörgy 7 3 3 1 8-6 9 5.Kunhegyes 7 4 1 2 13-12 9 ó.Kisújsz. 7 3 2 2 13-9 8 7.Újszász 7 2 4 1 9-6 8 8.Martfű 7 2 3 2 10-12 7 9.Sz.Vegyi 7 3-4-13-15 6 10. Szászberek 7 2 2 3 4-6 6 ll.T.füred 7 2 2 3 9-12 6 12.Szajol 7 2 2 3 7-12 6 13.R.újfalu 7 2 1 4 5-10 5 14. Jászkisér 7 1 2 4 8-11 4 15.Túrkeve 7 1 2 4 10-15 4 16. Jászladány 7 1 1 5 9-15 3 T otó-eredmények 1 .Videoton-Ferencváros X 2. Haladás-Vác X 3.VfB Stuttgart-Frankfurt 2 4. Wattenscheid-K.lautern 1 5.Hertha BSC-Brandenburg 1 6.Ascoli-Napoli 2 7.Bari-Cremonese X 8.Genoa-Juventus 1 9.lnternazionale-Fiorentina X 10. Parma-Sampdoria 1 11.Roma-Lazio X 12.Torino-Foggia 1 13.Verona-Cagliari 1 +1 14.Atalanta-Milan 2