Új Néplap, 1991. október (2. évfolyam, 229-255. szám)

1991-10-07 / 234. szám

10 Sportextra 1991. OKTÓBER 7. í l V s .■v. 1 l1 w M A pécsi Cagliari kereskedelmi és szol­gáltató GMK sajtótájékoztatót tartott, amelyen a december 7-8-iki pécsi terem­labdarugó tornáról volt szó. Virág Iván, a torna menedzsere elmondta, hogy a Pécsi MSC, a Tatabányai Bányász, a Diósgyőri VTK, a Vasas, a Rába ETO, a Siófoki Bányász és az UTE részvételével megren­dezendő viadalra eljön a csehszlovák Du­­najska Streda csapata is. A verseny fősz­ponzora a cég igazgatója, Putz László és a Renault cég. A női tornára négy NB I-es csapat kapott meghívást: a Femina SC, a László Kórház SC, a Renova Spartacus és a Fortuna. Új sportcsarnokot avatott dr. Pusztai János főigazgató pénteken Szombathe­lyen, a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán. A 20 éve várt új létesítmény nagyban elősegíti a testnevelőtanár­képzést, a verseny- és szabadidősport méltó körülmények közé kerülését. A tágas, impozáns sportcsarnok ragasz­tott faszerkezetű, hajlított ívekkel épült. A játékterem 48x30 méteres, há­rom részre választható, parkettás tala­jú, de hozzá lelátó nem készült. Az alagsorban 55 méteres, négysávos fu­tófolyosó, erősítőhelyiség és több edzőterem áll rendelkezésre. Öltözők, tanszéki termek, raktárak, valamint klubszoba és könyvtárszoba teszik összkomfortossá a létesítményt. A sportcsarnok 107 millió forintba ke­rült. Nem mindennapi körülmények között tartotta bajnoki díjkiosztó ünnepségét a Magyar Sportlövő Szövetség. A szeptem­berben megrendezett országos bajnokság érmeseit - beleértve a felnőttektől a serdü­lőkig az összes korosztályt - a Táncsics sétahajóra invitálták, ahol bensőséges hangulatú ünnepségen köszöntötték a sportág honi legjobbjait. A díjkiosztás ér­dekessége, hogy a múlt és a jelen világ- és Európa-bajnokai mintegy 50 tiszteletdíjat ajánlottak fel a fiatal bajnokoknak, akik így a medálon kívül még egy emléket őrizhetnek az idei versenyről. Az OB hi­vatalos szponzora, a Tervber a legeredmé­nyesebb férfi és női sportlövőnek ígért különdíjat. A Tervber Kupát az eredmé­nyek összevetése alapján a futócéllövő Sí­ké József és a puskás Zsótér Judit érdemel­te ki. Hajdúszoboszlón, a Gcothcnn Szál­lóban zajlik a női sakkvilágbajnoki zó­­naverseny. amelynek keretében a ne­gyedik forduló mérkőzéseit bonyolí­tották le. A román Dana Nutu ezúttal is győzött, s így továbbra is pontveszle­­ség nélkül áll az élen. A magyarok kö­zül csak Verőéi Zsuzsa tudott nyerni. - Eredmények: A-esoport: Verőci Zsu­zsa - Grochot (lengyel) 1:0 Porubszky Mária - Foisor (román) 0:1 Cloeseva (bolgár) - Repkova (csehszlovák) dön­tetlen Ivánka Mária - Lupu (román) 0:1. A csoportban Verőci és Repkova áll a legjobban, mindketten három pon­tot gyűjtöttek. B-csoport: Voiszkalbol­­gár) - Mádl Ildikó döntetlen Koen (bol­gár) - Kubikova (csehszlovák) döntet­len Stanciu (román) - Rajesányi Zita 1:0 Nutu (román) - Jagodzinska (len­gyel) 1:0 Az élcsoport: Nutu 4. Koen 3.5. Mádl 3 pont. Szombaton Dunaújvárosban rendezték a shotokan-karatézók országos bajnoksá­gát. - Eredmények: női kata: 1. Diósi Pál­ma (Novotrade SE) 2. Badacsonyi Melin­da (Dunaújvárosi Papír) 3. Pákozdi Zsuzsa (Unicentrál) férfi kata: 1. Schneider Lász­ló (Dunaújvárosi Papír) 2. Scher Tamás (Unicentrál) 3. Zárai Tamás (Ercsi) kumi­­te: 1'. Hecker Balázs (Novotrade SE) 2. Molnár Tamás (Novotrade SE) 3. Krajcsi László (Novotrade SE). London: Ismét megműtötték a ki­ütéses veresége óta kómában fekvő brit profi ökölvívót, Michael Wat­­sont. Az újabb beavatkozással a sze­rencsétlenül járt sportoló önálló lég­zését kívánják elősegíteni, hiszen kórházba szállítása óta lélegeztető gép tartja életben. (Reuter) LABDARÚGÁS NB I. Kupaformában a Honvéd, a Fradi messze elmaradt szerdai önmagától Kispest-Honvéd FC - Siófoki Bányász 3-0 (1-0) Bozsik stadion, 10 ezer néző. V: Puhl gólszerzők: Negrau (42.p.), Maro­zsán (49.), Vincze (90.) sárga lap: Negrau (2.), illetve Meksz (36.) piros lap: Negrau (75.) jók: Plókai, Bérczy, Pisont, illetve Dúró, Fodor Kispest-Honvéd: Tarlósi - Csábi, Csepregi, Bérczy - Plókai, Kovács, Urbányi, Pisont, Marozsán - Vincze, Negrau Siófok: Bíró - Olajos (Kámán, 77.p.), Zare, Kolovics - Meksz (Kirchmayer, 50.), Keszeg, Fodor, Dúró, Wolf - Fischer, Gregor A Honvéd helyzetei alapján ekkora különbséggel is rászolgált a győzelem­re. BVSC-MÁVTRANS­­SPED - Vasas 3-1 (2-1) Szőnyi út, 6 ezer néző. V: Vad gólszerzők: Farkas, (21. p.), Gracsov (28.), Huszák (53.) illetve Klink (34.) sárga lap: Farkas (30.), illetve Claude (40.) piros lap: Galaschek (63.) jók: Pintér, Farkas, Farkasházy, Gra­csov, illetve Claude Kisteleki „szerelvénye” egyre gyor­sabban száguld BVSC: Erdélyi - Kroner, Pintér, Iscsak, Nyikiforov - Balogh (Garas 81.), Nahóczky, Farkasházy, Huszák (Morzsa, 85.) Farkas, - Gracsov Vasas: Babócsy - Turbék, Juhár, Mészöly, Klink - Pecha (Kecskés 53.), Gubucz (Nagy 63.), Galaschek - Co­­co-Aires, Sirinbekov, Claude Nem véletlen, hogy a BVSC előkelő helyen áll a bajnokságban, ezúttal is remek játékkal rukkolt ki, s ha még több szerencsével használja ki a helyzeteit, súlyosabb vereséget mérhetett volna a Vasasra. Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 0-0 Zalaegerszeg, 3000 néző. V: Vavika sárga lap: Németh (66.p.), Molnár (68.) jók: Halápi, Fújsz, illetve Gábor, Ker­tész, Kisér ZTE: Tóth - Dobos, Pecsics, Halápi - Fújsz, Németh, Rózsa, Szabó II. Zs., Karbuczky (Ballai, 54.) - Kovács J., Gyurkics (Pálcsa, 62.) DVTK: Knotz - Bém, Csizi, Ker­tész, Szabó Zs. - Molnár (Huszák, 75.), Petcu, Gábor (Czigankov, 80.), Danes - Szvisztun, Kisér Alacsony színvonalú küzdelmes mér­kőzésen a DVTK hetven percen át kul­turáltabban játszott. Videoton-Waltham - Ferencváros 0-0 Székesfehérvár, 10 ezer néző. V: Stamler sárga lap: Németh (23.), Kuttor (75.), ill. Kuznyecov (51.) piros lap: Telek (26.) jók: Németh, Bekő, Takács, ill. Si­mon, Lipcsei, Keller Videoton: Mitring - Molnár, Né­meth, Kuttor, Vadász - Dubecz (Hor­váth 61.), Sallói, Csucsánszky, Bekő - Takács, Vajda (Földes 70.) FTC: Balogh - Simon, Telek, Kuz­nyecov (Szenes 58.) - Páling, Lipcsei, Patkós, Keller - Schneider, Albert, Deszatnik (Wukovics 82.) Igazságos döntetlen született, a Fradi messze elmaradt szerdai önmagától. Győri Rába ETO - Veszprém FC 0-0 Győr, 5000 néző. V: Márton sárga lap: Csornai (15. p.), Csík (16.), Bimbó (67.), Tóth (72.), Rugovics (72.), illetve Andorka (88.) Plotár nem tudta góllal üdvözölni egykori játszótársait jók: Végh, Bimbó, illetve Lantai és Csík Rába ETO: Végh - Berta, Bimbó, Urbán, Csikós (Ördög, 68.) - Rugo­vics, Bognár, Virág - Csertői (Tóth, 46.), Plotár, Farkas Veszprém FC: Andorka - Varga (Horváth, 49.), Lantai, Csík, Pécsi - Csornai, Bánki (Lehota, 79.), Perger, Kelemen - Sülé, Kénoszt A volt veszprémiekkel együtt a Rába nem tudta bizonyítani, hogy jobb a je­lenlegi Veszprémnél, amely erőteljes védekezéssel, megérdemelten vitte ha­za az egyik bajnoki pontot. Haladás VSE - Váci Izzó 1-1 (0-0) Szombathely, 9 ezer néző. V: Kovács L. gólszerzők: Berbás (80. p.), illetve Orosz (67.) sárga lap: Berbás (23. p.), illetve Hahn (11.), Füle (75.) jók: Tóth, Illés, Marton, illetve Vígh, Romanek, Zombori Haladás: Kutasi - Neudl, Talapa, Tóth, Szekér - Marton, Illés, Topor, Elekes - Schaffer (Halmosi, 86. p.), Berbás. Vác: Koszta - Kriska, Nagy, Szalai - Zombori, Horváth (Puglits, 80.), Romanek, Hahn, Vígh - Répási (Orosz, 27.), Füle. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzé­sen a látottak alapján igazságos ered­mény született. Újpesti TE - Tatabányai Bányász 3-0 (2-0) Megyeri út, 4000 néző. V: Szilágyi gólszerzők: Cigan (21.), Eszenyi (35.), Szlezák (89.) sárga lap: Miovecz (14.), Bácsi (23.) piros lap: Cigan (47.) jók: Szőnyi, Szabó, Eszenyi, Szlezák, ill. Váczi, Simon UTE: Brockhauser - Tomka, Sző­nyi, Kaspar, Szabó - Miovecz, Ru­­bold, Szlezák - Cigan, Bácsi (Lovász 58.), Eszenyi Tatabánya: Tőkés - Hegedűs, Vá­czi, Udvardi, Csanálosi (Kiszi 77.) - Lázár, Simon, Klausz - Süveges (Ba­­nica 77.), Szendrei, Szekeres A TBSC a tíz emberrel játszó UTE ellen sem tudta kihasználni helyzeteit, sőt a ki támadó vendégcsapat a hajrában megkapta a kegyelemdöfést. Pécsi MSC - MTK VM 0-0 Pécs, 6 ezer néző. V: Vágner sárga lap: Mörtel (84.), ill. Horváth (9.), Kriszt (4L), Balog T. (47.), Ke­resztúri (67.) jók: Braun, Balog Z., ill. Zsiborás, Kriszt, Vancsa PMSC: Bodnár - Kónya, Balog Z., Braun, Palaczky - Ulveczki (Medgyes 60.), Jenei, Bódog, Czéh - Mörtel, Be­­lansky (Kocsis 82.) MTK VM: Zsiborás - Kriszt, Hires, Bognár - Ivanics, Horváth (Gerendái a szünetben), Balog T., Vancsa, Kecs­kés - Keresztúri, Szabó (Mogyorós 77.) Az MTK VM döntetlenre játszott, azt különösebb erőfeszítés nélkül el is érte. A pécsiek akartak ugyan, de görcsösen futballoztak, s emiatt nem nyertek. NB II. Keleti csoport Kiesett a MÁV(MTE) kereke Nyíregyháza-Szolnoki MÁV MTE 5-0 (4-0) Nyíregyháza, 4000 n., v.: Ádám (Nagy, Nyilas) NYVSC: Bíró-Szatke, Drobni, Ker­tész, Cselószki-Csehi I., Molnár, Ko­­vács-Szkunc, Cservonij, Malisenkó. Edző: Sándor István Szolnok: Ladánvi-Petö, Földi, Ágh, Birinyi-Lajkovics, Kántor, Horváth, Moldván-Rostás, Tóth. Edző: Lódi László Csere: Lajkovics h. Vadkerti a 32., Biri­­nyi h. Mihályi a 60., Szkunc h. Zubanics a 65., Szatke h. Besenyei a 70. percben. Gólszerző: Molnár, Szkunc, Kovács, Csehi I.. Malisenkó Sárga lap: Pető az 1., Cselószki a 17., Szatke a 45., Kovács a 64. percben Már az első labdaérintés után villant a sárga lap: Pető kapta Szkunc kíméletlen felvágásáért. A 10. percben Rostás 24 mé­teres lövése a felső kapufáról pattant vissza, a védők nehezen mentettek. A ha­zaiak kezdeményeztek, Szolnok ellentá­madásokkal próbálkozott. A 21. percben megszületett az első gól. Egy jobbról be­lőtt szabadrúgást az előrehúzódó Molnár éles fejessel küldött a jobb sarokba, 1-0. Eseménytelen mezőnyjáték után növeke­dett a hazai előny. A 29. percben bal oldali partdobást követően Szkunc elé került a labda, a csatár tisztára játszotta magát, majd öt méterről a bal sarokba lőtt, 2-0. A 33. percben újabb találat következett. Ez­úttal Csehi I. iramodott el a jobb oldalon, beadását Kovács hét méterről, kapásból a kapu közepébe vágta, 3-0. A 34. percben egy távoli lövés a kapufáról pattant vissza, Csehi közbeugrott és közelről a kapuba továbbított, 3-0. Láthatóan megzavarodott a MÁV MTE, a félidő hátralévő részében inkább véde­kezéssel foglalkoztak. A 40. percben Ko­vács tizennyolc méteres lövése a bal oldali kapufáról pattant vissza. Két perccel ké­sőbb Rostás huszonkét méteres szabadrú­gással kísérletezett, de labdája a sorfalról pattant szögletre. A 45. percben gyors ha­zai támadás során Szkunc jól ívelt közép­re, Malisenkó Cservonij elé továbbított, a csatár tíz méterről Ladányi kapust találta telibe. (Félidőben sorsolták a Renault Clio sze­mélygépkocsit, amelyet a 17.342 szám tu­lajdonosa nyert.) Az 50. percben Rostás huszonnégy mé­teres szabadrúgása jelentette az eseményt, a labda azonban elkerülte Bíró kapuját. A 67. percben újra hazai gólnak tapsolhattak a nézők. Ezúttal Zubanics adott jó labdát Cservonijnak, ő egyből Malisenkóhoz to­vábbított, a csatár erős lövést küldött a hálóba, 5-0. Szétesett a szolnoki csapatjá­ték, nagy nyomás nehezedett kapujukra. A 80. percben Csehi átadását Zubanics rálőt­te, Ladányi ezúttal a helyén volt. Az első játékrészben a nyírségiek látvá­nyos akcióik révén jelentős előnyre tettek szert, a Tisza-partiak néhány ellenakció­val kísérleteztek. Fordulás után továbbra is a Cservonij irányította Nyíregyháza szorongatott, s bár csak egy gól született ebben az időszakban, klassziskülönbség volt a két csapat között. Jók: Cservonij, Molnár, Kovács, Drob­ni, Malisenkó, ill. Ladányi, Moldván. Sándor István: - Úgy gondolom a nagyszámú közönség meg lehetett eléged­ve a látottakkal. Lódi László: - A Nyíregyháza minden tekintetben jobb volt, ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Kovács Gy. NB III; Alföldi csoport Mezőtúri AFC­­Csongrád SC 1-0 (0-0) Mezőtúr, 400 n. V.: Varsányi Mezőtúr: Tüskés-Liszkai, Szabó, Erdei, Botyánszki-Bodó, Vékony, Ba­­racsi (Szegedi)-Bagosi, Juhász (Var­ga), Forgács. Edző: Dávid Tibor 19. perc: Forgács beadását Erdei tiszta helyzetben fölé vágta. 27. perc: Kiss nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. 64. perc: Bal oldali beadást Forgács Bagosi elé fejelte, aki a kapu előtt ke­­resztbejátszott és a jól érkező Forgács közelről a hálóba lőtt, 1 -0. 65 perc: Gól után a kezdést követően a vendégek előreívelték a labdát, azt Fe­hér kapta, lövését Tüskés bravúrral hárí­totta. 89. perc: Kisst Liszkaival szemben el­követett szándékos szabálytalanságért kiállították. Kiegyenlített első félidőt követően a hazaiak kerültek fölénybe és fegyelme­zettjátékukkal rászolgáltak a győzelem­re. Jók: Erdei, Bodó, Tüskés, ill. Gábor, Fehér Dávid Tibor: - Tudom, nem mindig lesz így, de egyre jobban érzem magam a kispadon. Kajtár István: - A fegyelmezettebb és a győzelmet jobban akaró csapat nyerte a mérkőzést. Ifi: Mezőtúr-Csongrád 1-0 Bűzi