Új Néplap, 1991. október (2. évfolyam, 229-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

1991. OKTÓBER 14. Sportextra 9 Labdarúgás - Megyei I. osztály Rákócziújfalu-Besenyszög 0-5 (0-2) Rákócziújfalu, 300 n., v.: Hagyó Rákócziújfalu: Bálint-Hellenpach F., Fekete (Zakar), Durda, Hellenpach /., Pásztor (Vígh), Kiss (Pesti), Kollár J., Kollár Z., Horváth, Vadas. Edző: Fekete István Besenyszög: Árvái-Csajbók, Varga J. (Kiss B.), Dobos, Danyi, Horváth, Dras­­kóczi, Ficsór (Varga T.), Boros, Szabó Gy., Varga Gy. Edző: Nász Mihály 11. perc: Előre vágott labdából Szabó Gy. 20 méterről nagy gólt lőtt, 0-1. 32. perc: Bal oldalról keresztbe gurí­tott átadást Szabó Gy. passzolt a hálóba, 0-2. 60. perc: Jobbról átívelt beadást Var­ga Gy. a sarokba pöckölt, 0-3. 65. perc: Boros beadását Bálint be­védte, 0-4. 69. perc: Szöglet után Varga Gy. ta­lált a kapuba, 0-5. Ebben az osztályban már nem kíván­ságműsor az összeállítás. Jók: hazai csapatból senki, ill. Boros (a mezőny legjobbja), Szabó Gy., Varga Gy., Horváth. Fekete István: - fiyen arányban is megérdemelt a Besenyszög győzelme. Nász Mihály: - Gratulálok a csapa­tomnak! Ifi: Rákócziújfalu-Besenyszög 2-4 Kiss Szászberek-Túrkeve 1-0 (0-0) Szászberek, 200 n., v.: Agócs Szászberek: Alapi-Tóth, Donkó, Ko­vács, Vasas, Burda, Újfalusi (Fekete), Bezzegh, Pomázi, Varga, Nagy. Edző: Laki Imre Túrkeve: Egri-Kiss, Tímár, Ducza, Ökrös (Kalmár), Fekete, Pálfi, Kormos, Bodó, Gál (Homoki), Laskai. Szakta­nácsadó: Bencsik Gyula 35. perc: Vasas kapáslövése a kapu­fán csattant. 79. perc: Nagy beadásából Varga fe­jelt a léc alá, 1 -0. A végig nyomasztó fölényben játszó hazaiak helyzeteiket elkapkodták. Jók: Varga, Vasas, Bezzeg, ill. Egri, Tímár. Laki Imre: - Győzelmünk jogosságá­hoz nem félhet kétség. Bencsik Gyula: - Két ziccert is ki­hagytunk, a gól figyelmetlenségünk kö­vetkezménye. Ifi: Szászberek-Túrkeve 1-6 Laki Sz. Vegyiművek SE-Kisúj­­szállási Egyetértés SE 0-1 (0-0) után félbeszakadt Szolnok, 150 n., v.: Pemyész Vegyiművek: Fényi-Lesták, Major, Bálint, Mátrai, Felföldi, Kun, Bíró Z., Szabó B. (Szarvas), Ecseki (Jánosi), Vígh. Edző: Németh Lajos Kisújszállás: Mia-Kása, Molnár, Oros, Kállai, Tóth, S. Nagy K., Hídvégi, Zsidei, S. Nagy Zs„ Kincs (Kolics). Edző: Szepeshelyi Csaba 49. perc: Kolics 30 méteres lövése egy védőn megpattant, és a hálóba vágó­dott, 0-1. 75. perc: A lesgyanús helyzetben lé­vő S. Nagy Zs. kitört, a 16-oson belül Fényi elütötte, 11-es. Bálint, a Vegyimű­vek csapatkapitánya reklamálva kisza­ladt a partjelzőhöz, és két kézzel meg­lökte. A játékvezetőt kihívatta a partjel­ző, aki ezt követően lefújta a mérkőzést, és Bálintot piros lap felmutatása nélkül kiállítottnak nyilvánította. A kijelölt Tóth Sándor játékvezető nem érkezett meg, így Pemyész vezette az összecsa­pást. Jó: Major, Kun, Lesták, ill. Molnár, S. Nagy K., Zsidei. Németh Lajos: - Számomra érthetet­len a játékvezető ítélete. Ilyen esetben nem volna szabad befejezettnek minősí­teni a mérkőzést. Szepeshelyi Csaba: - Úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Az idő előtti befejezést viszont nagyon sajnálom. Ifi: Sz. Vegyiművek-Kisújszállás 1-1 Tóth Martfű-Jászalsószent­­györgy 2-2 (2-0) Martfű, 300 n., v.: Tajti Martfű: Benedek-Palcsó, Krizsán, Dávid, Sipos, Nagy (Erdélyi), Oláh, Szántai, Boros, Hábensusz, Kovács (Kurta). Edző: Földesi János Jászalsószentgyörgy: Balázs-Györ­gyei (Pecha), Kiss B. (Kátai), Győr, De­rne, Kiss T„ Gál, Mosonyi A., Urbán (dr. Berecz), Mosonyi Cs. Tóth. Edző: Pecha Bertalan 43. perc: Szántai szögletét Dávid a bal sarokba fejelte, 1-0. 44. perc: Oláh szabadrúgását Háben­susz csúsztatta a léc alá, 2-0. 55. perc: Jobb oldali támadás után Mosonyi Cs. közelről passzolt a hálóba, 2-1. 68. perc: Mosonyi Cs. az elalvó vé­dők díszkíséretében higgadtan gurított a jobb sarokba, 2-2. Az első félidőben eldönthette volna a találkozót a hazai csapat. Jók: Szántai, Dávid, Oláh, ill. Balázs, Kiss T., Győr, Mosonyi Cs. Földesi János: - Sajnos nem sikerült megismételnünk az első félidei remek játékot. Pecha Bertalan: - Jó játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Ifi: Martfű-Jászalsószentgyörgy 8-0 Juhász Jászladány-Tiszafüred 2-1 (2-1) Jászladány, 200 n., v.: Várallyay Jászladány: Víz-Makai, Kalmár, Göb­­lyös, Bíró, Sziráki, Varga L., Kiss I. (Nagy), Dankó, Balezer, Kiss F. Edző: dr. Szántó László Tiszafüred: Varga A.-Hídvégi, Faze­kas, Kiss /. (Könnyű), Kontra (Hajnal), Vágner, Nemes, Szatmári, Óceán, Kiss L., Molnár. Edző: Jeczó András 4. perc: Kiss L. Óceán elé tálalt, aki nem hibázott, 0-1. 22. perc: Göblyös lefejelt labdáját Balezer ollózta a kapuba, 1 -1. 43. perc: Balczert gólhelyzetben le­rántották, a büntetőt Varga L. biztosan értékesítette, 2-1. Öt percig tartott a füredi tűz, ezután a hazaiak végig irányították a mérkőzést. Jók: Kalmár, Víz, Balezer, Makai, Dankó, ill. a fürediek közül senki. Dr. Szabó László: - Küzdelmes mér­kőzésen, megérdemelten győztünk! Jeczó András: - Ettől a csapattól szé­gyen volt kikapni. Ifi: Jászladány-Tiszafüred 4-2 Gémesi KUTE-Jászapáti 1-1 (0-1) Kunszentmárton, 200 n., v.: Pintér Kunszentmárton: Gácsi-Hürkecz, Pá­linkás, Sípos (Garáz), Kiss, Tóth Z. (Lo­vas), Határ, Gellér, Valkai, Bállá, Király (Varga). Edző: B. Tóth András Jászapáti: Tajthi-Vágó, Kiss, Borics, Zsemberi, Urbán, Tóth /., Kálé, Németh, Utasi, Rideg (Csőke). Edző: Szabó Lajos 32. perc: Egy elveszettnek tűnő lab­dát Kálé bepasszolt, 0-1. 87. perc: Bal oldali támadás után Varga egyenlített, 1-1. Nagy taktikai küzdelemben, színvona­las mérkőzést vívott a két jelenlegi él­csapat. Jók: Határ, Hürkecz, Bállá, Pálinkás, ill. Tajthyval az élen az egész vendég­csapat. B. Tóth András: - Sok helyzetünkből csak egyet sikerült értékesíteni. Szabó Lajos: - Küzdelmes mérkőzés­ről értékes ponttal távozhattunk. Ifi: Kunszentmárton-Jászapáti 3-0 Lázi Szajol-Kunhegyes 1-2 (0-1) Szajol, 250 n., v.: Földi Szajol: Gerhát-Bernáth, Honti, Zelei, Nagy, (Tóth), Kun, Török (Cselleng), Dudás (Csörgő), Antal, Sós, Orosz. Edző: Németh Ferenc Kunhegyes: Végert-Kovács, Varga, Szabó P., Kálmán, Kiss Sz. (Szoboszlai), Kovrig, Szabó Gy., Kiss S., Sípos, Török. Edző: Gorzás Lukács 30. perc: Szögletrúgás után Sípos 16 méterről lőtt a hálóba, 0-1. 69. perc: Egy kényszerítőzés után is­mét Sípos volt eredményes, 0-2. 71. perc: Tizenegyesből Orosz szépí­tett, 1-2. A szajoli csapat nem tudta hozni hazai pályán megszokott formáját. Jók: Honti, Nagy, ill. Varga, Kovács. Németh Ferenc: - Remélhetőleg a ki­józanító „pofont” időben kaptuk. Gorzás Lukács: - Helyzeteink alap­ján megérdemelten nyertünk. Ifi: Szajol-Kunhegyes 2-0 Török A Jászkisér-Újszász (1-2) találkozó­ról tudósítás nem érkezett. NB III. Mátra-csoport Törökszentmiklós- Tarnalelesz 3-0 (2-0) Törökszentmiklós, 500 n., v.: Kiss T. Törökszentmiklós: Németh-Benedek, Csontos, Szilágyi, Szecsei, Pécsi (Erdősi), Lóié (Ramos), Rimóczi, Menyhárt, Nagy (Csatári), Sebök. Edző: Porhanda János 18. perc: Lóié bal oldalról beívelt labdá­ját Nagy fejelte a jobb alsó sarokba, 1-0. 23. perc: Menyhárt kitűnő labdával szöktette középen Lóiét, aki nem hibázott, 2-0. 28. perc: Sebők tizenhat méterről leadott lövése a bal kapufáról vágódott a mezőny­be. 80. perc: Sebők balról élesen belőtt lab­dáját Erdősi pofozta a kapu közepébe, 3-0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzé­sen a törökszentmiklósiak 75 percig egyka­­puztak, a gólkülönbség a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Rimóczi, Szecsei, Menyhárt, Szilá­gyi, Lóié, ill. Ferencsák, Suma, Utasi. Porhanda János: - A kötelező győzel­met hoztuk. Murányi István: - A jobb erőben lévő hazaiak megérdemelten győztek. Ki: Törökszentklós-Tamalelesz 6-0 Nagy K. Gyöngyös—Volán-Rákóczi 3-1 (3-0) Gyöngyös, 500 n„ v.: Mohácsi Volán-Rákóczi: Kupeczki (Kuizs)-La­­dányi, Bencsik, Mihályi, Rácz-Tóvizi, Kiss Matúz (Bulyáki)-Majzik, Vadicska, Molnár. Edző: Sebők György. 20. perc: Márkus jó labdával ugratta ki Bezzeget, aki az üres kapuba emelt, 1-0. 26. perc: Csomós ugratta ki Bezzeget, aki ezúttal sem hibázott, 2-0. 30. perc: Bezzeg a jobb oldalról kilőtte a hosszú sarkot, 3-0. 88. perc: Molnár beadását Mihályi vágta a kapuba, 3-1. A hazaiak az első félidő alapján megér­demelten nyertek. Jó: Kuizs, Bencsik, Mihályi, ill. Bezzeg, Borsányi, Vajda. Ács János: - Győzelmünk megérdemelt. Sebők György: - Ezen a mérkőzésen számunkra nem termett babér. Ifi: Gyöngyös—Volán-Rákóczi 4-0 (1-0) Matastik. Béiapátfalva- Sz. Cukorgyár 2-1 (1-1) Bélapátfalva, 300 n., v.: Gál Sz. Cukorgyár: Smidéliusz-Szeberé­­nyi (Zsidai), Gulyás, Szikszai, Kovács, Módos (Major), Peszeki, Kiss Jegesi (Tákos), Keresztfalvi, Tubák. Edző: Sza­bó Zoltán 35. perc: Kovács első szabálytalan meg­mozdulását a játékvezető piros lappal „ju­talmazta”. A szabadrúgást Csanádi 18 mé­terről a léc alá vágta, 1 -0. 36. perc: Jegesi kapott egy labdát a bal oldalon, kicselezte a rátámadó védőket, és nyolc méterről a jobb sarokba lőtt, 1 -1. 58. perc: A tizenhatos vonalon ide-oda pattogott a labda, ami végül Csanádi elé került, aki a jobb alsó sarokba helyezett, 2-1. A kiállítás után emberfölényben játszó hazai csapat egygólos győzelme megérde­melt. Jók: Csanádi, Szabó, Fürjes, ill. Jegesi, Módos, Peszeki. Albert Csaba: - Jó iramú mérkőzésen megérdemelten győztünk a csoport egyik legjobbja ellen. Szabó Zoltán: - A kiállítás és az ebből kapott gól eldöntötte a mérkőzést. Ifi: Bélapátfalva-Sz. Cukorgyár 1-1 Sokvári St. Tűzhely-Jászberény 1-1 (1-1) Salgótarján, 200 n„ v.: Szabad Jászberényi SE: Rácz-Juhász, Balogh, Bolya, Német F. (Karkusz), Bathó, Tasi (Németh Gy.), Győré, Szántai, Ládi, Va­sas. Edző: Sárközi Gyula 14. perc: Egy vízbe ragadt labdára Ládi rárajtolt, és 18 méterről az üres kapuba lőtt, 0-1. 17. perc: Ládi egyedül tört kapura, lövé­sét a hazaiak kapusa kitenyerelte, az ismét­lés nem sikerült. 33. perc: A hazaiak távoli lövése meg­állt a kapu előtti vízben, Mákos közelről a hálóba talált, 1-1. 50. perc: Vasas tizennyolc méteres sza­badrúgása mellészállt. 85. Németh visszagurítását Vasas tizen­hét méterről ballal a kapufa mellé durran­­totta. Az alaposan felázott, víztócsákkal tarkí­tott pályán mostoha körülmények között küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Jók: Simon, Mákos, Hajdú, ill. Juhász, Szántai Szalai Miklós: - Lelkesedéssel próbál­tuk az ellenfél nagyobb tudását kiegyenlíte­ni. Sárközi Gyula: - A körülményeket fi­gyelembe véve, az eredménnyel elégedett vagyok. Ifi: St. Tűzhely-Jászberényi SE 2-3 Pomázi Tisza-csoport Debreceni Kinizsi-Karcag 2-2 (1-0) Debrecen, 100 n„ v.: Nagy József Karcag: Móga-Koroknai, Kocsis, Méhes, Rapcsók, Balogh (Sándor), Békési, Tóth, Varga, Dobos, Ra­mos. Edző: Sólyom Vilmos 22. perc: Tréfa jobb oldali szögle­tét Darányi pofozta a hálóba, 1 -0. 60. perc: Váci jobb oldali beadását a védők közül többen elvétették, és a berobbanó Papp közelről nem hibá­zott, 2-0. 78. perc: Tóth Ramost szöktette a jobb oldalon, aki elvitte védője mel­lett a labdát, majd a tehetetlen kapus mellett a hálóba helyezett, 2-1. 90. perc: A zuhogó esőben min­denki a méikőzés végét várta, nem így Tóth, aki Vargát szöktette, aki a bal összekötő helyéről a hosszú sarok­ba lőtt, 2-2. A közel azonos képességű csapatok közül Karcag több helyzetet dolgozott ki, de ezeket az első félidőben sorra elpuskázta. Végül kétgólos hátrányát lelkesen, taktikusan ledolgozta, és megérdemelten hozta el az egyik pon­tot. Jók: Juhász, ill. Tóth (a mezőny legjobbja), Ramos, Kocsis. Szabó Lajos: - Megérdemelte Kar­cag az egyik pontot, sokkal lelkeseb­ben játszott. Sólyom Vilmos: - Ha jobban kon­centrálunk, győzhettünk volna. Ifi: D. Kinizsi-Karcag 6-2 Bihari ____________________J Táblázatok Az NB I. állása l.Vác 8 4 4-18-8 12 2.Kispest 8 5 2 1 16-7 12 3.FTC 8 3 5-■ 10-4 11 4.BVSC 8 3 4 1 9-7 10 5.MTK-VM 8 3 3 2 11-6 9 6.UTE 8 2 5 1 12-8 9 7.Siófok 8 4 1 3 12-9 9 8.Haladás 8 3 3 2 9-7 9 9.PMSC 8 3 3 2 4-5 9 10. Vasas 8 3 2 3 11-9 8 11.Rába ETO 8 2 3 3 7-8 7 12. Veszprém 8 2 3 3 7-10 7 13. Videoton 8-6 2 7-11 6 14.DVTK 8 1 2 5 6-16 4 15.Tatabánya 8-4 4 5-15 4 16.ZTE 8 NB D. Keleti- 2 csoport 6 5-19 2 1.Szeged 8 6 2-13-2 14 2.B .csaba 8 5 1 2 22-8 11 3.NYVSC 8 5 1 2 13-6 11 4.Hatvan 8 4 3 1 10-5 11 5.Kaba 8 5 .. 3 15-9 10 ó.H.nánás 8 3 3 2 8-9 9 7.DVSC 8 2 4 2 14-8 8 8.KSC 8 2 4 2 9-9 8 9.Bag 8 3 2 3 11-12 8 10. Szarvas 8 3 2 3 9-14 8 11.Eger 8 2 3 3 10-16 7 12.K.barcika 8 3-5 10-13 6 13.Budafok 8 2 1 5 10-19 5 14.Szolnok 8 2 1 5 5-16 5 15.Salgglass 8 1 2 5 5-12 4 16. Miske 8-3 5 6-12 3 További eredmények: Szarvas-Békés­­csaba 1-5, Debreceni VSC-Nyíregyházi VSC 0-0, Salgglass-Bag 0-2, Miske-Szeged 0-1, Kecskeméti SC-Budafok 2-3, Hajdú­­nánás-Kazincbarcika 2-1, Hatvan-Kaba 2-0. NB ÜL Mátra-csoport 1.Gödöllő 8 7-1 18-6 14 2Jászberény 8 5 2 1 27-7 12 3.SBTC 8 5 1 2 18-13 11 4.Sz. Cukor 8 4 2 2 14-6 10 5.Gyöngyös 8 4 2 2 12-6 10 6. Dunakeszi 8 4 2 2 14-10 10 7.SVTSC 8 3 3 2 10-8 9 8.S. Kohász 8 3 3 2 13-14 9 9.T.miklós 7 3 2 2 13-10 8 lO.B.falva 8 2 3 3 9-11 7 ll.Nagyréde 8 2 1 5 7-13 5 12.B.gyarmat 8 2 1 5 5-21 5 13.V. Rákóczi 8 1 2 5 9-17 4 14.Tamalelesz 8 1-2 5 5-18 4 15. Sajóbábony 6-3 3 2-5 3 ló.H.Apc 7 1 1 5 4-15 3 További eredmények: SBTC-Nagyréde 5-1, Dunakeszi-SKSE 3-3, GödöUő-Balas­­sagyarmat 2-0, a Sajóbábony—Heréd-Apc mérkőzés elmaradt. Tisza-csoport l.Ózd 8 5 3 . 24-10 13 2.Rakamaz 8 6 1 i 17-7 13 3.T.vasvári 8 5-3 21-12 10 4.Mátészalka 8 4 2 2 19-10 10 5.Szerencs 8 3 4 1 15-9 10 ó.Edelény 8 4 2 2 6-5 10 7.H.szoboszló 8 3 3 2 15-16 9 8.B. Építők 8 3 2 3 14-12 8 9.Kisvárda 8 3 1 4 17-13 7 10.MVSC 8 2 3 3 10-12 7 ll.D. Kinizsi 8 2 2 4 8-11 6 12.Karcag 8 1 4 3 14-25 6 13.Levelek 8 3 4 5 8-19 6 14.B.újváros 8 1 3 4 10-15 5 15. Nagyhalász 8-3 5 6-19 3 ló.Olefin 8-3 5 4-17 3 További eredmények: MVSC-Hajdú­­szoboszló 0-1, Borsodi Építők-Balmazújvá­ros 3-3, Edelény-Mátészalka 1-0, Nagyha­­lász-Rakamaz 1-3, Tiszavasvári-Szerencs 2-1, Kisvárda-Tiszaújváros 4-1, Ózd-Leve­­lek 6-0. Megyei I. osztály 1. Jászapáti 8 5 2 1 25-13 12 2.KUTE 8 5 2 1 13-8 12 3.Besenyszög 8 5 1 2 21-10 11 4.Kunhegyes 8 5 1 2 15-13 11 5.Jasztgyörgy 8 3 4 1 20-8 10 ó.Ujszász 8 3 4 1 11-17 10 7.K,szállás 7 3 2 2 13-9 8 8.Szászberek 8 3 2 3 5-6 8 9. Martfű 8 2 4 2 12-14 8 lO.Sz. Vegyi 7 3-4 13-15 6 ll.T.fiired 8 2 2 4 10-14 6 12. Szajol 8 2 2 4 8-14 6 13.JászIadány 8 2 “ 1 5 11-16 5 14.R.újfalu 8 2 1 5 5-15 5 15.Jászkisér 8 1 2 5 9-13 4 ló.Túrkeve 8 1 2 5 10-16 4 A Sz. Vegyiművek-Kisújszállás mér­kőzés félbeszakadt Totóeredmények I. Dresden-Bremen 1 2.Schalke 04-Rostock 1 3. Bayem München-Dortmund 2 4. Hamburg-Wattenscheid 2 5. K.lautern-Leverkusen 1 6. FC Köln-Duisburg X 7.S. Kickers-Düsseldorf 2 8. Erfurt-FC Homburg X 9. Leipzig-1860 München 2 10. Braunschweig-Hertha 1 II. Brandenburg-Remscheid 2 12.Blau Weiss-Oldenburg 1 13.Saarbrücken-Jena 1 + 1 14.BVSC-Pécs X _L