Új Néplap, 1991. szeptember (2. évfolyam, 204-228. szám)

1991-09-23 / 222. szám

10 Sportextra 1991. SZEPTEMBER 23. I _______________Labdarúgás NB I._________________ B otrány a Fáy utcában, Fradi-henger Egerszegen, lefokozták a Siófokot Szombathely, 12 000 néző, V: Drigán gólszerző: Marton (42.) sárga lap: Berbás (5.), Tóth (70.), Mi­kos (73.), ill. Duró (12.) piros lap: Topor (13.) jók: Kutasi, Mikos, Nagy M., Illés, ill. Keszeg, Fodor, Menze Haladás: Kutasi - Szekér, Mikos, Nagy M., Görög (Neudl 46.) - Marton, Illés, Topor, Tóth - Schaffer, Berbás (Elekes 24.) Siófok: Biró - Keszeg, Zare, Olajos, Wolf - Menze, Fodor, Meksz (Kirch- mayer 57.), Duró (Kolovics 79.) - Gre­gor, Fischer A nyolcvan percig tíz emberrel játszó Haladást lelkes közönsége szinte bele­hajszolta a győzelembe. ZTE-FTC 0-4 (0-1) Zalaegerszeg, 12 000 néző, V: V ágner gólszerzők: Albert (42., 66., 72. ), Lipcsei (89.) sárga lap: Dobos (44.), Fújsz (74.), ill. Telek (39.), Albert (83.) jók: Szabói, ill. Albert, Telek, Lipcsei ZTE: Tóth - Dobos, Szabó I., Pe- csics (Kovács 53.), Belső (Zalys 66.) - Rózsa, Fújsz, Halápi, Karbuczky - Gyurkity, Szabó II. FTC: Szeder - Simon, Telek, Kuz- nyecov - Páling, Patkós (Szenes 67.), Lipcsei, Keller - Nagy, Albert, Deszat- nik A ZTE lehangoló látványt nyújtott, nem tudta felvenni a lépést a sokat futó vendégekkel. Vasas - Váci Izzó 1-1 (0-0) Fáy u., 7000 néző, V: Márton gólszerző: Claude (46.), ill. Orosz (95.) sárga lap: Gubucz (5.), Sirinbekov (60.), Nagy Tamás (77.), ill. Horváth (79.) piros lap: Geress, Nagy Tamás (a ta­lálkozó után) jók: Babócsy, Sirinbekov, Claude, ill. Nagy Tibor, Kriska, Vig Vasas: Babócsy - Juhár - Turbék, Mészöly - Kecskés (Pecha 62.), Sirin­bekov, Geress, Gubucz, Klink - Szil­veszter (Nagy Tamás a szünetben), Claude Vác: Koszta - Carlos - Nagy Tibor (Horváth L. 70.), Szalai - Zombori, Romanek, Kriska, Hahn, Vig (Simon 44.) - Orosz, Füle Nem lett volna igazságos, ha a Vasas nyer, mert a váciak Víg sérüléséig nagy­szerűenjátszottak. A találkozó után bot­rányos jelenetek zajlottak le a Fáy utcá­ban, ennek következménye a két kiállí­tás, Kispest-Honvéd FC - Veszprém FC 2-0 (1-0) Kispest, 5000 néző, V: Bognár gólszerzők: Halmai (16.), Vincze (90.) sárga lap: Csábi (13.), Bérczy (4L), Csehi (76.), ill. Csornai (23.) jók: Kovács, Pisont, Vincze ill. Lan- tai, Perger Kispest-Honvéd: Gulyás - Csábi, Csepregi, Plókai - Pisont, Bérczy, Ko­vács, Halmai (Komódi 73.) - Urbányi (Csehi a szünetben), Negrau, Vincze Veszprém: Andorka - Szécsi, Lan- tai, Csik, Kelemen - Csornai (Kiss 34.), Varga (Kénbszt 71.), Bánki, Perger - Lehota, Horváth Látszatra sovány győzelmet aratott a kispesti csapat, a mutatott formák alap­Győri Rába ETO - MTK-VM 1-0 (1-0) Győr, 7000 néző, V: Kovács L. gólszerző: Virág (35.) sárga lap: Uurbán (44.), Bimbó (51.), Berta (61.) piros lap: Ivanics (49.), Kecskés (81.) jók: Urbán, Virág, Farkas, ill. Kecs­kés, Bognár Rába ETO: Végh - Berta, Bimbó, Urbán (Szántó 78.) - Csikós, Rugo- vics, Bognár, Virág - Csertői (Chirat- cu 79.), Plotár, Farkas MTK VM: Zsiborás - Kriszt, Hires, Bognár, Kecskés - Ivanics, Balogh, Vancsa (Gerendái 64.), Pölöskei, Ke­resztúri (Szabó 64.) - Hámori A vendégek első kiállításukig tudato­san játszottak, utána elvesztették tartá­sukat, a feljavult Rába megérdemelten győzött. BVSC-MÁVTRANS- SPED - Diósgyőri VTK 2-1 (1-1) Szőnyi út, 2000 néző, V: Varga S. gólszerzők: Farkasházy (39.), Pintér (49.), ill. Petcu (13.) sárga lap: Budai (74.) jók: Pintér, Huszák, Gracsov, ill. Pet­cu, Gábor BVSC: Erdélyi - Kincses (Garas 35.), Pintér, Iscsak, Kroner - Huszák, Balogh (Nahóczky 86.), Farkas, Nyi- kiforov - Farkasházy, Gracsov DVTK: Knotz - Bém, Parhomenko (Budai 44.), Szabó, Kertész - Csizi, Vitelki, Molnár - Petcu, Gábor, Kiser (Cigankov 67.) A BVSC végigtámadta a mérkőzést, a DVTK ezúttal is csak a vezetést tudta megszerezni. A hazai győzelem megér­demelt. Pécsi MSC - Újpesti TE 1-0 (0-0) Pécs, 6000 néző, V: Stamler gólszerző: Mörtel (68.) sárga lap: Kónya (61.), Braun (64.), ill. Véber (30.) jók: Bódog, Palaczky, Jenei, Czéh, Mörtel, ill. Brockhauser, Tomka, Szabó PMSC: Bodnár (Bogyay a szünet­ben) - Kónya, Balog, Braun, Bódog - Jenei, Czérna, Palaczky - Magyar (Mörtel 65.), Czéh, Belansky UTE: Brockhauser - Tomka, Sző­nyi, Kaspar, Szabó - Miovecz, Véber (Rubold a szünetben), Szlezák - Ci- gan, Eszenyi, Zsivótzky (Tóth 63.) Küzdelmes, jó mérkőzésen a többet kezdeményező hazaiak rászolgáltak a győzelemre. Videoton-Waltham - Tatabányai Bányász 2-2 (0-1) Székesfehérvár, 4000 néző, V: Bay gólszerzők: Kuttor (72.), Sallói (89., 1 l-esből), ill. Váczi (5., 1 l-esből), Lá­zár (66.) sárga lap: Németh Z. (63.), Kuttor (78.), ill. Banica (80.) jók: Csucsánszky, Vadász, Horváth F., ill. Tőkés, Váczi, Süveges Videoton: Mitring - Molnár, Kut­tor, Németh Z., Vadász - Dubec, Csu­csánszky, Sallói, Bekő (Horváth F. 69.) - Földes, Takács Tatabánya: Tőkés - Miksi, Váczi, Udvardi - Lázár, Máté, Banica (Si­mon 83.), Csanálosi - Süveges (Hor­váth T. a szünetben), Kiszi, Szekeres Kilátástalan helyzetből, remek hajrá­jának köszönhetően tartotta otthon az egyik pontot a Videoton-Waltham. Kézilabda NB I. Ficánkoltak a csikók Szolnoki Olajbányász-Hargita KC 23-13 (10-6) Szolnok, 500 n., v.: Babos, Mózer. Sz. Olajbányász: Semenov-Rigó 2, Vozár 9 (5), Woth, Maklajec 2, Harta Maklajec - a „legfrissebb igazolás” - jól irányította a szolnoki legénységet 6 (3), Bendó. Csere: Köteles (kapus) Mezei 2, Simon, Kotormán 2. Edző: Zsiga Gyula Hargita KC: Hemela-Móré 1 (1), Vecsernyés 2, Adorján 1, Klemán 2, Roczó 2, Grundmann 2. Csere: Fodor (kapus), Elek 3 (2), Debrovits, Páll. Edző: Győrfi János. Kiállítás: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 10/8, ill. 4/3. Öt percen át kőkemény védekezés volt a jellemző, mindkét oldalon szilárdan és elszántan tartották állásaikat az együtte­sek, mígnem Harta Béla elengedte „bal borzasztó”-ját és vezetést szerzett, 1-0. Fél percre rá Semenov hetest hárított, Rigó pedig Vozár indítását fejezte be góllal. Nagy iramot diktált a fiatal „csi­kók’ ’ alkotta Olajbányász, a nem titkol­tan győzelmi szándékkal pályára lépő fővárosiak csalódottan vették tudomá­sul, hogy Vozár büntetője és Harta má­sodik perzselő bombája nyomán 4-0 a 10. percben. Negyed óra múltával lőtte első gólját a Hargita, s némileg kiegyen­lítődött a mezőnyjáték, a kapu előtt azonban továbbra is az Olaj volt határo­zottabb, ziccereit kizárólgosan csak hét­méteresek árán tudták meghiúsítani, ám Vozár biztos kézzel vágta azokat a háló­ba. Szünet előtt láthatóan csökkent a tempó néhány percre, Vecsernyés volt eredményes kétszer (8-5), de még mi­előtt szorosabb lett volna az eredmény, Rigó és Vozár gondoskodott az ötgólos előnyről, amire Grundmann válaszolt. Fordulás után Harta bizonyította be végérvényesen, hogy leigazolás jó hú­zásnak bizonyult, a „jó öreg” Varga Pistára emlékeztető módon szaggatta a hálót. Nem különben a csapatkapitány Vozár, Semenov pedig egyenesen ka­pusparádét mutatott be. Tartósan jól ját­szottak a bányászok, nyoma sem volt a felkészülési mérkőzéseken tapasztalt „hullámzásnak’ ’. A 47. percben hét gól­lal vezettek (15-8), mikor kettős hát­rányba kerültek. Bendó ekkor sem ijedt meg, büntetőt harcolt ki, Harta nem hi­bázott, közvetlenül utána Kotormán sem. A tetemes előny meghozta a fiúk türelmét, az 50. percben tízgólos (20-10) vezetésnél is ugyanolyan fegyelmezet­tek voltak mint a kezdő sípjelet követő­en. A hajrába belecsúszott ugyan egy­két bosszantó hiba, azonban a vastaps jogosan csattant fel a győztesek tisztele­tére, akik közül ezúttal Semenov, Vo­zár, Mezei és Harta tűnt ki a sok jó teljesítményt nyújtó hazai kézilabdás közül. (néder) NB l/B. Törökszentmiklós- Dunakeszi VSE 29-22 (15-9) Törökszentmiklós, 500 n„ v.: Ladá- nyi-Mikházi. TSE: Fejes-Zsíros 1, Sipos 3, Danyi 4, Csuti 6, Mester 8 (4), Kiss 1, Med- gyesi 5, Gyányi 1, Laki, Kocsis, Taj- thi. Edző: Kocsis Lajos. A mérkőzésre kijelölt játékvezetők a várakozási idő kezdetéig nem érkeztek meg, ezért két hazai NB-s kerettag „ug­rott be ”, és vezette le a mérkőzést mind­két fél megelégedésére. A közel kétórás várakozás után rögtön a hazaiak léptek föl aktívabban és a szí­vós dunakeszi legénységet folyamato­san felőrölték; 12. perc 6-4, 20. 9-6, 24. 13-8, majd két igazán látványos szélső ejtés után - Sipos és Mester a végrehaj­tók - alakult ki a félidei eredmény. A második játékrészben a biztos előny tudatában a „figurákra” fektették a fő hangsúlyt a miklósiak. Hogy még van gyakorolni való, azt bizonyítja, hogy 20-12-es vezetésük után 20-17-re feljött a vendégcsapat, mert mindig va­lami közbejött a támadásszövésnél. Itt ismét lépést váltott a TSE, helyenként sziporkázó játékot produkálva biztosan nyerte a mérkőzést. Jók: az egész hazai csapat, ill. Németh 7, Sebestyén 5.- Hajik ­Kosárlabda NB l/B. Jobban gazdálkodott az újonc Nők: Szolnoki MÁV MTE-Közgaz- dasági Egyetem SC 90-85 (57-51) Szolnok, 100 n., v.: Mustos, Matlári Szolnok: Szalai 24, Szőcs 23, Czeg- lédi 6, Krasznai 20, Telepovszki 11/9. Csere: Németh, Pintér 6. Edző: Hege­dűs Mária. Közg. SC: Hermann 18, Szuchy 18, Tamás 10, Bánki 9/3, Viszota 17/3. Csere: Boda 1, Kormány 9, László 3/3. Edző: Lakits György. Új bajnokság, új szerelés, új csapat, mondhattuk volna a szombati nyitány előtt, hiszen alaposan átalakult az újonc szolnokiak összeállítása az NB Il-ben aranyérmet nyert gárdához képest. Másfél percet kellett várni az első ha­zai kosár megszületéséig, utána azon­ban nagyon belelendült mindkét együt­tes. Megfelelő védekezés híján szinte számolatlanul érték el a találatokat a játékosok. Szerencsére a vendéglátók dobószázaléka ugrásszerűen feljavult a felkészülési tornákon látottakhoz viszo­nyítva, így nemcsak, hogy a lépést tudta Krasznai két ellenféltől szorongatva szerez pontot a hazaiaknak Fotó: No- vák tartani a vendégekkel, a félidő közepétől kezdve már rendre a piros-kékeknél volt az előny. Kezdetben Szőcs, majd Krasz­nai és Szalai vette hátára a csapatot (48- 40), de a többiek is dicséretet érdemel­nek akarásukért, lelkesedésükért. Fordulás után, megnyugtatónak lát­szó nyolcpontos előnyük tudatában ért­hetetlenül megtorpantak Telepovszki- ék, ezzel felhozták az egykori váloga­tott, Szuchy vezérelte egyetemistákat. A döntő pillanatban azonban ismét megta­lálták az elveszetnek hitt fonalat a Tisza- partiak, s már biztos győztesnek látszot­tak, mikor újra talpra álltak a fővárosiak. Izgalmasan alakult a hajrá, senki nem vállalkozott dobásra a szolnokiak közül. Végül Szőcs unta meg leghamarabb a passzolgatást, és egy lefordulás után be­biztosította az újonc győzelmét.- Ha a további találkozókon is ilyen remek százalékban dobálnának Hege­dűs Mária tanítványai, a védekezésben is sikerülne feljavulniuk, nyugodt ősz elé néznének. Röplabda, férfiak, NB l/B-csoport A Persil-fiúk nem haboztak Szolnoki Vegyimüvek-Dukoplast ifjúsági válogatott 3-0 (6,6,9) Szolnok, 50 n., v.: Zách, Policsányi. Szolnok: Sármán, Hajdú, Gulyás, Szűcs T., Illés, Tóth. Csere: Makai, Császi, Pásztor. Edző: Liszi Ferenc. Ifjúsági válogatott: Szűcs R., Csí­kos, Zádor, Urbauer, Zarka, Gubik. Csere: Takács, Berkes, Vass, Katona. Edző: Németh Lajos. A szerény számú „nézőközönség” is­merős arcokat fedezhetett fel az ellenfél soraiban, hiszen néhányukat a júliusi ifjúsági vb-selejtezőn is láthatta a szol­noki publikum. Azóta kissé elszokhat­tak egymástól a fiatalok, így a sorozato­san elrontott nyitásfogadásokat követő­en 8-0-ig meg sem tudták állítani a per- siles fiúkat. Az UTE-hoz igazolt Soós helyén Illés keze jött lendületbe, hol nyitásait centizte ki, hol leütéseire nem tudtak lépni az ifjúságiak. Gulyás ha­sonlóan feltalálta magát a pályán, az ő pontot érő ütése vetett véget a játszmá­nak is. A második szettben a válogatott szer­zett először pontot, ám az összhang kö­zöttük továbbra sem volt teljesnek mod- ható. Ettől függetlenül 8-6-ig jóval küz­delmesebb és látványosabb labdamene­tet vívtak, mint az előző menetben, on­nantól azonban szemmel láthatóan a na­gyobb rutin, az erőteljesebb, lendülete­sebb ütések szétzilálták játékukat. A harmadik játszma elején mindkét gárda lassan gyarapította pontjainak számát. Az összeállításokban is változás történt: a szolnokiaknál Sármánt Makai váltotta fel a feladó posztján - jól is játszott -, Hajdú helyén Császi próbál­kozott, sőt próbára tették a volt tungsra- mos Pásztort is, aki éppen katonaidejét tölti a Tisza partján. A kísérletezések­nek megfelelően a pontok csak csordo­gáltak, a csapatok rendre visszavették egymástól a nyitás jogát. Gulyás azon­ban 8-8-nál felrázta társait és onnan már nem volt kérdéses a mérkőzés végkime­netele. Jók: IUés, Gulyás, Sármán, ill. Szűcs R. (ko-) ján ég és föld volt a különbség a két gárda között. Haladás VSE - Siófoki Bányász 1-0 (1-0)