Új Néplap, 1991. szeptember (2. évfolyam, 204-228. szám)

1991-09-16 / 216. szám

1991. SZEPTEMBER 16. Sportextra 11 Labdarúgás - Megyei I. osztály Martfű-Jászapáti 2-6 (0-4) Martfű, 300 n., v.: Pintér Martfű: Sagát-Drávucz, Krizsán (Ko­vács), Kesjár, Sipos, Palcsó, Szántai, Oláh (Szmutkó), Boros, Hábensusz, Bé­kési. Edző: Földesi János Jászapáti: Tajti-Tóth B., Adám (Nagypál), Borics, Zsemberi, Urbán, Tóth I., Kálé, Németh, Utasi, Rideg (Taj- ti L.). Edző: Szabó Lajos 2. perc: Utasi egyedül húzott kapura, lövése Sagát kezét érintve vágódott a hálóba, 0-1. 25. perc: Borics előreívelt szabadrú­gásából Tóth I. fejelt a ketrecbe, 0-2. 40. perc: Borics jobb oldali beívelését Németh bólintotta a kapuba, 0-3. 42. perc: Tóth I. beadását Adám kö­zelről pörgette a jobb alsó sarokba, 0-4. 46. perc: Hábensusz biztosan lőtt a léc alá, 1-4. 52. perc: Kapu előtti kavarodás után ' Németh közelről volt eredményes, 1-5. 85. perc: Békési beadását Kovács biztosan lőtte a lábak között a kapuba, 2-5. 90. perc: Egy jobb oldali beadást Né­meth csúsztatott a hálóba, 2-6. A szétesően játszó és rossz napot ki­fogó Martfű ellen a vendégcsapat tet­szés szerint érte el góljait. Jók: senki, illetve Utasi, Németh, Ur­bán. Kardos Mihály: - A vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Szabó Lajos: - Gondjaink ellenére remek teljesítményt nyújtottunk. Ifi: Martfű-Jászapáti 2-0 Juhász Rákócziújfalu-Újszász 0-0 Rákócziújfalu 300 n., v: Amblánczki Rákócziújfalu: Bálint-Kiss (Polgár L.), Vadas S. Durda, Hellenpach L, Pásztor, Pesti, Zakar (Hellenpach F.), Kollár, Horváth A.(Fekete L), Vadas A. Edző: Fekete István Újszász: Gál T.-Vígh, Földi, Antal, Nagy, Káló (Kónyár), Erdei, Viola, Ke­rekes, Gulyás, Mérész. Edző: Mérész József 22. perc: Hazai támadás után Pesti csukafejese hajszállal kerülte el a ka­put.. 89. perc: Bal oldali támadás után Mé­rész lábában maradt a győztes gól. Nagy iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Bálint, Vadas A., ill. Antal, Mé­rész. Fekete István: - Jó játékvezetés mel­lett reális eredmény. Mérész józsef: - Tartalékos csapatom nyerhetett volna. Ifi:Rákócziújfalu- Újszász 0-5. Kiss Besenyszög-Kunhegyes 3-0 (2-0) Besenyszög, 300 n., v.: Agócs Besenyszög: Csajbók-Horváth, Var­ga J. (Varga T.), Dobos, Danyi T., Tóth, Draskóczi, Molnár, Boros, Szabó, Var­ga Gy. Edző: Nász Mihály Kunhegyes: Végert-Kovács, Kálmán, Varga Gy., Fűtő, Szabó T. (Nemes), Tö­rök, Kőning, Szabó Gy., Kiss (Botos), Sípos. Edző: Gorzás Lukács 43. perc: Tóth beadását Szabó Gy. az üres kapuba passzolta, 1-0. 45. perc: Molnár jó cselek után Hor­váth elé sarkalt, aki hét méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-0. 55. perc: Török reklamálásért kiállí­tásra került. 85. perc: Boros Gy. szögletszerű be­adását Szabó közelről begurította, 3-0. Besenyszög nehezen törte fel a lelke­sen játszó vendégcsapat védelmét. Jók: Csajbók, Varga J., Szabó, ill. a lelkesen játszó egész vendégcsapat. Nász Mihály: - Félgőzzel is hoztuk ezt a mérkőzést... Gorzás Lukács: - Túl sok volt az ellenfél! Ifi: Besenyszög-Kunhegyes 5-0. Kosaras Jászladány-Jászalsó- szentgyörgy 1-1 (0-0) Jászladány, 600 n., v.: Ferenczi Jászladány: Víz-Balczer (Bagi), Kiss I.,Bíró, Makai (Lázár), Vincze, Kalmár, Dankó, Sziráki(Puzsamai), Tóth T.,Gó­lya. Edző: dr.Szántó László. Jászalsószentgyörgy: Balázs-Filip- csei, Urbán (Györgyei), Győr, Kátai (Deme), Kiss T., Gál, Mosonyi A., Pe- cha, Mosonyi Cs., Tóth Cs. Edző: Pecha Bertalan. 49. perc: Tóth Cs. és Makai párharca 11-essel végződött. A büntetőt Deme értékesítette, 0-1. 74. perc: Ragyogó hazai támadás vé­gén Vincze mintaszerűen bólintott a há­lóba, 1-1. A nagy érdeklődés mellett megrende­zett mérkőzésen a hazaiak végig parti­ban voltak a megerősödött Jászalsó- szentgyörgy ellen. Jó: Vinczével az élen az egész hazai csapat, ill. Gál, Balázs, Kiss T. Dr.Szántó László: - Balszerencsés mérkőzést játszottunk. Pecha Bertalan: - Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Ifi: Jászladány-Jászalsószentgyörgy 2-2. Démesi Tiszafüred-Túrkeve 4-1 (1-1) Tiszafüred, 600 n., v.: Tombor Tiszafüred: Kiss A.-Hídvégi, Fazekas, Kiss I. (Hajnal), Gál, Kontra, Könnyű (Wágner), Szatmári, Óceán, Kiss L., Molnár. Edző: Jeczó András. Túrkeve: Egri (Katona)-Farkas (Pál- fi), Homoki, Ducza, Barna, Kiss, Tímár, Fekete, Kormos, Laskai, Bodó. Szakta­nácsadó: Bencsik Gyula. 18. perc: Bodó szép cselekkel átját­szotta a hazai védelmet és a bal felső sarokba emelt, 0-1. 40. perc: Szatmári beadását Molnár a felső lécre fejelte, a kipattanó labdát Kontra a hálóba helyezte, 1-1. Dunakeszi-Szolnoki Cukorgyár 1-0 (1-0) Dunakeszi, 200 n., v.: Kovács Sz. Cukorgyár: Ollé-Szeberényi, Gu­lyás, Módos, Kovács I. (Ari), Kiss, Peszeki, Jegesi, Zsidai (Major), Keresztfalvi, Tu­bák. Edző: Szabó Zoltán. 14. perc: Jegesi a kaputól 15 méterre a kiinduló kapus mellett a bal kapufa mellé gurított. 22. perc: Törteli lépett ki egy hosszú indí­tással, betört a tizenhatoson belülre, majd a szerelni akaró Kovács mellett elesett. A ti­zenegyest Tóth értékesítette, 1-0. 76. perc: Jegesi bal oldali szögletét Módos öt méterről tisztán ráfejelhette, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az első félidei gyenge játék után nagyobb sebességre kapcsolt a Cukorgyár, szinte ál­landóan a hazaiak térfelén pattogott a labda, de a támadásokban kevés átütő erő volt. Jók: Luzsák, Ambrus, Török, Kiss, ill. Gulyás, Módos. Steidl Sándor: - Egy nagyon jó képességű csapat ellen szerencsés és értékes győzelmet arattunk. Szabó Zoltán: - Ezt a mérkőzést nem a hazaiak nyerték meg, hanem mi veszítettük el. Ifi: Dunakeszi-Sz. Cukorgyár 1-1 Sokvári Törökszentmiklós- Gyöngyös 2-0 (1-0) Törökszentmiklós, 700 n., v.: Herman Törökszentmiklós: Németh-Erdösi, Csontos, Szilágyi, Szecsei (Csatári), Pócsi, 50. perc: Szatmári beívelését Kiss L. mesterien fejelte a kapuba, 2-1. 60. perc: Formás hazai akció végén Óceán laposan a bal sarokba lőt(, 3-1. 85. perc: Gyönyörű támadás végén Molnár 7 méterről a kapuba fejelt, 4-1. Korrekt játékvezetés mellett Tiszafü­red ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jó: Az egész hazai csapat, ill. Egri, Bodó. Jeczó András: - Nehezen indult, de a vége sima győzelem. Bencsik Gyula: - Megérdemelten nyert Tiszafüred. " Ifi: Tiszafüred-Túrkeve 1-3. Szabó Szászberek- Kisújszállás 2-1 (1-0) Szászberek, 250 n., v.: Furcsa Szászberek: Farkas-Donkó, Kovács, Tóth, Pomázi, Burda, Újfalusi, Varga, Bezzeg, Fekete (Vasas), Nagy. Edző: Laki Imre Kisújszállás: Farkas-Kása (Nagy J.), Molnár, Sotus (Orsós), Lajtos, S. Nagy Zs., Hajdú, Hídvégi, Kolics (Tóth), S. Nagy K., Zsidei. Edző: Szepeshelyi Csa­ba 15. perc: Nagy beadását Varga hat méterről helyezte a hálóba, 1 -0. 70. perc: S. Nagy Zs. egy előrevágott labdával az alapvonalról lőtt a rövid sa­rokba, 1-1. 85. perc: Nagy beadását a védők kéz­zel ütötték ki, a büntetőt Vasas értékesí­tette, 2-1. Nagy iramú mérkőzésen a veszélye­sebben támadó hazaiaknak több helyze­tük volt. Jók: Varga, Bezzeg, Újfalusi, ill. S. Nagy Zs., Farkas. Laki Imre: - Jó csapatot fektettünk két vállra. Szepeshelyi Csaba: - A döntetlen igazságosabb lett volna. Ifi: Szászberek-Kisújszállás 0-5. Laki Szajol-KuTE 2-1 (1-1 Szajol, 250 n., v.: Tajthy Szajol: Gerhát-Bernáth, Sándor, Kun, Nagy? Hönti, Török (Zelei), Sós Cs., Orosz, Antal, Csörgő (Sós J.). Edző: Németh Ferenc Sebők, Rimóczi, Katona (Kóródi), Nagy (Ramos), Benedek. Edző: Porhanda Já­nos. 12. perc: Nagy tizennégy méteres lövését Labancz bravúrral védte. 35. perc: Sebők nagyerejű bombája a ka­pusról kipattant, az érkező Katona hat méter­ről fejjel nem hibázott, 1-0. 47. perc: Rimóczi a tizenegyes pontnál tartózkodó Nagyhoz továbbított, akinek lövé­se a kapusról kivágódott, ismételhetett és 2-0. Jó iramú, változatos mérkőzésen a mikló- siak küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak, megérdemelten tartották otthon a két bajnoki pontot. Jók: Németh, Szilágyi, Rimóczi, Pócsi, ill. a vendégek közül senki nem dicsérhető. Porhanda János: - Nagyon jó csapat ellen értékes két pontot szereztünk. Ács János: Mi vertük meg saját magunkat. Ifi: Törökszentmiklós-Gyöngyös 2-3 Nagy K. Jászberény-Heréd-Apc 6-0 (2-0) Jászberény, 400 n., v.: Mohácsi Jászberény: Rácz-Németh F., Balogh J., Juhász G., Gólya (Balogh G.)-Tasi, Bató (Karkusz), Szántai, Györe-Ládi, Vasas (Németh Gy.). Edző: Sárközi Gyula. 20. perc: Győré egy kényszerítőzés után kilépett a védők közül és 7 méterről laposan a kapuba gurított, 1-0. 37. perc: Győré szögletéből Ládi volt eredményes, 2-0. 47. perc: Győré bal oldali beadását Ládi fejelte a hálóba, 3-0. KuTE: Kardos-Hürkecz, Tóth, Kiss, Bállá, Sípos (Varga), Gellér(Sütő), Ga- ráz, Határ, Valkai, Pálinkás (Lovas). Edző: B. Tóth András 6. perc: Védefmi hiba után az aján­dékba kapott labdát Pálinkás rúgta a hosszú sarokba, 0-1. 8. perc: Sándor utánrúgásért kiállít­va. 12. perc: Antal a tizenhatosról ballal fordulásból lőtt a hálóba, 1-1. 65. perc: Sós Cs. huszonöt méteres szabadrúgása a sorfalat érintve került a kapuba, 2-1. Nyolcvankét percen keresztül a tíz emberrel játszó hazai csapat óriási lel­kesedése jó játékkal párosult, így meg­érdemelten verték a hosszú ideje veret­len KuTE-t. Jók: Gerhát, Nagy, Sós Cs. (a me­zőny legjobbja), Antal, ill. senki. Németh Ferenc: - Ma jó érzés volt a Szajol edzőjének lenni. B. Tóth András: - Tíz emberrel ver­tek meg bennünket. Ifi: Szajol-KuTE 2-0. Török Jászkisér-Szolnoki Vegyiművek 2-3 (1-2) Jászkisér, 200 n., v.: Hagyó Jászkisér: Újfalusi-Kovács, Kimák (Tarkó), Drávucz, Farkas L., Farkas J., Bója, Papp, Kövedi, Pásztor (Duka), Nemes. Edző: Bércesi József. Vegyiművek: Szabó-Szarvas, Busi, Bálint, Tátrai, Felföldi, Mátrai, Kun, Szabó, Ecseki, Vígh. Edző: Németh La­jos. 7. perc: Jobb oldali beadásból Szabó fejelt a sarokba, 0-1. 30. perc: Nemes átjátszotta védőjét és a hálóba bombázott, 1 -1. 40. perc: Szabadrúgás után a labda lecsorgott a sorfalról, s Tátrai nem hi­bázta el a lehetőséget, 1-2. 54. perc: Egy bal oldalról beívelt sza­badrúgást Tátrai csúsztatott a léc alá, 1-3. 56. perc: Papp tizenhét méterről ki­lőtte a bal sarkot, 2-3. A kapu előtti határozottság döntött. Jók: Senki, illetve az egész csapat. Bércesi József: - Figyelmetlensé­günk ára a vereség. Németh Lajos: - Jól mutatkoztunk be az új szakosztály vezetésnek. Ifi: Jászkisér-Sz. Vegyiművek 1-1 Ficzek 59. perc: Győré sarokrúgását Ládi bebó­lintotta, 4-0. 66. perc: Németh beadását Ládi visszafe­jelte, s Győré kapásból a kapu közepébe lőtt, 5- 0. 72. perc: Ládi 14 méterről a meglepett kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított, 6- 0. Ezen a délutánon nemcsak az eredmény­ben, hanem a játékban is osztálynyi különb­ség volt a két csapat között. Jó: Szántai A., Győré, Ládi, ill. Sármány, Őri. Sárközi Gyula: - Valamennyi játékosom­nak köszönöm az eddig tanúsított hozzáállá­sát. Kristyán István: - Minden csapatrészében jobb volt a Jászberény. Ifi: Jászberény-Heréd-Apc 8-0. Pomázi Gödöllő-Volán-Rákóczi 2-0 (0-0) Gödöllő, 400 n„ v.: Kalicz Volán-Rákóczi: Major-Csabai, Matúz, Mihályi, Erdei, Szokolai, Bagi, Bulyáki, Szénási, Vadicska, Molnár. Edző: Lódi László. 60. perc: Hazai szögletrúgásból Krasovsz- ki fejelt a jobb alsó sarokba, 1-0. 69. perc: Egy kezezés után a játékvezető 11-est ítélt, amit Kriskó értékesített, 2-0. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak győzelme megérdemelt a tartalékos vendégek ellen. Jó: Kriskó, Krasovszki, ill. Major, Ma­túz, Szénási, Mihályi. Ambróczy István: - Szívósan védekező gárda ellen nyertünk. Lódi László: - Hősiesen küzdött a fiatal csapat, de csak ennyire volt elég. Ifi: Gödöllő-Volán-Rákóczi 3-0. Matastik Táblázatok Az NB I. állása l.Vác 4 3 1­10-3 7 2.Siófok 4 3­1 8-4 6 3.MTK VM 4 2 1 1 6-3 5 4.UTE 4 1 3­7-5 5 5.Haladás 4 2 1 1 6-4 5 6. K.-Hon véd 4 2 1 1 7-6 5 7.FTC 4 1 3­4-3 5 8.PMSC 4 2 1 1 3-2 5 9. Vasas 4 2­2 6-5 4 10-1 l.BVSC 4 1 2 1 3-4 4 Veszprém 4 2­2 3-4 4 12.Rába 4 1 1 2 5-6 3 13.Tatabánya 4­2 2 3-7 2 14.Videoton 4 . ­2 2 1-5 2 15.ZTE 4­1 3 2-6 1 ló.Diósgyőr 4­1 3 2-9 1 NB II. Keleti csoport 1.Szeged 4 3 1 . 10-2 7 2.NYVSC 4 3­i 6-3 6 3.Szarvas 4 2 2 . 6-4 6 4.KSC 4 2 2­5-3 6 5.DVSC 4 2 1 i 12-4 5 ó.Hatvan 4 1 3­3-2 5 7.B.csaba 4 2­2 10-6 4 S.S/.olnok 4 2­2 5-4 4 9.Kaba 4 2­2 5-5 4 10. Eger 4 1 2 1 7-10 4 1 l.H.nánás 4 1 1 2 2-5 3 12.Bag 4 1 1 2 4-8 3 13.Salgglass 4 1­3 4-6 2 14.Miske 4­2 2 4-7 2 15.K.barcika 4 1­3 4-8 2 16. Budafok 4­1 3 4-14 1 További eredmények: Szarvas-Haj- dúnánás 1-0, Salgglas-Miske 2-0, NYVSC-Kaba 1-0, Eger-Békéscsaba 2- 1, Hatvan-Szeged 1-1, DVSC-Budafok 7-0, KSC-Kazincbarcika 2-1. NB III. Mátra-csoport 1 .Gödöllő 4 4­9-3 8 2.Jászberény 4 3 1­15-3 7 3.Sz.Cukor 4 2 1 1 9-3 5 4.Dunakeszi 4 2 1 1 6-3 5 5.Nagyréde 4 2 1 1 5-2 5 6.SVTSC 4 2 1 1 5-3 5 7.S. Kohász 4 2 1 1 5-6 5 8.Gyöngyös 4 2­2 7-4 4 9.T.miklós 3 1 1 1 3-4 3 lO.V.Rákóczi 4 1 1 2 4-6 3 ll.SBTC 4, 1 1 2 3-8 3 12.B.gyarmat 4 1 1 2 1-7 3 13.S.bábony 3­2 1 1-2 2 14.B.falva 4­2 2 3-7 2 15.T.lelesz 4­’ 2 2 1-5 2 ló.H.Apc 4­­4 2-13 0 További eredmények: SBTC-St.Ko- hász 1-1, SVTSC-Tamalelesz 1-0, Sajó- bábony-Bélapátfalva 0-0, Nagyréde-Ba- lassagyarmat 3-0. Tisza-csoport l.Ózd 4 3 1­13-6 7 2.Rakamaz 4 3 1­9-3 7 3.T.vasvári 4 3­1 12-1 6 4.M.szalka 4 2 1 1 10-7 5 5.MVSC 4 2 1 1 7-6 5 ó.Szerencs 3 1 2­4-2 4 7.B.Ép. 4 2­2 6-5 4 8.Levelek 4 2­2 4-4 4 9.H.szoboszló 4 1 2 1 8-9 4 lO.Edelény 4 2­2 3-4 4 1 l.B.újváros 4 1 1 2 4-5 3 12.Kisvárda 4 1­3 6-7 2 13.T.újváros 3­2 1 3-6 2 14.D.Kinizsi 4 1­3 1-6 2 15. Karcag 4 1­3 5-16 2 ló.N.halász 4­1 2 2-10 1 További eredmények: MVSC-D. Ki­nizsi 1-0, B. Építők-Edelény 2-0, Nagy- halász-Mátészalka 2-4, Kisvárda-Raka- maz 0-2, Ózd-Hajdúszoboszló 5-3, Le- velek-Balmazúj város 2-1. Megyei I. osztály l.Sz. Vegyi 4 3­1 10-5 6 2.Jasztgy. 4 2 2­5-2 6 3. Jászapáti 4 2 1 1 13-8 5 4. Besenyszög 4 2 1 1 8-5 5 5.KuTE 4 2 1 1 6-3 5 ó.K.hegyes 4 2 1 1 7-7 5 7.Sz.berek 4 2 1 1 3-3 5 8.T.füred 4 1 2 1 7-6 4 9.K.szállás 4 2­2 6-7 4 lO.Martfű 4 1 2 1 5-7 4 11.Jászkisér 4 1 1 2 5-6 3 12.Újszász 4­3 1 4-5 3 13.Szajol 4 1 1 2 3-5 3 l4.R.újfalu 4 1 1 2 2-4 3 15.Túrkeve 4­2 2 6-10 2 ló.J.ladány 4­1 3 4-9 1 TOTÓ-eredmények 1 .Siófok-BVSC 1 2.Tatabánya-Kispest-HFC 2 3.1 .FC Köln-VfB Stuttgart X 4.Hamburg-B. München 1 5.S. Kickers-Bremen 1 6.Schalke 04-Leverkusen X 7.Dresden-Wattenscheid 1 8.Bari-Sampdoria X 9.Cagliari-Roma 2 10.Cremonese-Torino 2 11.Juventus-Milan X 12.Cosenza-Piga 1 13. Piacenza-Avellino + 1 14. Diósgyőr-Vasas 1 2 NB III. Mátra-csoport