Új Néplap, 1991. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1991-05-08 / 105. szám

1991. MÁJUS 8. Sport — hirdetés Gvászhírek FÁJDALOMMAL tudatjuk, hogy MAKAIKÁROLYNÉ szül: Ragó Róza 78 éves korában elhunyt. Temetése 1991„május 9- én 14,30 órakor lesz a szolnoki Kö­rösi úti temetőben. Gyászoló csa- lád.*53798/2* FÁJÓ szívvel tudatjuk mindazok­kal, akik ismerték és tisztelték, hogy BARÓCSI JENŐ tanár életének 55. évében váratla­nul elhunyt. Temetése május 9-én csütörtökön 12,30 órakor Szolno­kon, a Körösi úti temetőben lesz. A gyászoló család. I,*1 \ ] AJÁNDÉK . /a CENTRUMTÓL \ / BALLAGÁSRA ' \ / május 8-10-ig Óarany ékszerek grammonként 200 Ft árengedménnyel, VÁSÁROLHATÓK nyakláncok medálok gyűrűk karkötők fülbevalók CENTRUM TÖLTSE SZABADIDEJÉT A ZEMPLÉN KAPUJÁBAN! Romantikus falu, hegyvidéki környezet, érintetlen erdő, kristálytiszta levegő. Olcsó egyéni és csoportos szálláslehetőség a BOLDOGKŐ VÁRALJAI VÁR turistaszállójában. Felvilágosításjelentkezés: ADYTON BT. Miskolc, Derkovits u. 3. Tel.: 46/66-365. *52508/1* Kosárlabda A végén hamisan szólt a síp NB II. Férfi: Mezőberényi SE-Karcag Épkar SE 73-74 (37-47) MCzőberény, 200 n., v.: dr. Papy, Darida. Karcag: Tóth 4, Molnár 23/3, Poór 9/3, Kiss 12/6, Föld­vári 24/15. Csere: Őrlös 2, Ga- csal, Nagy K. Edző: Palkovits Tamás. Az első félidőben a tavaszi idény legjobb teljesítményét produkálva szerzett megnyugta­tó előnyt a vendégcsapat. Ekkor fegyelmezett, taktikus játékkal bénították meg a hazaiak táma­dásait, és a lepattanók szerzésé­ben is élen jártak az „épkaro­sok”. A 34. percig úgy tűnt, hogy hiába próbálkoznak a hazaiak, ezen az estén nem lehet megállí­tani a karcagiakat. Aztán az utol­só öt percben „gondoltak egyet” a játékvezetők, és a hazai palán- kot megközelíthetetlenné tették. Szerencsére a tetemes előnyből egy pont még maradt a mérkőzés végére. Ezzel a mérkőzéssel a karcagi csapat befejezte a bajnoki küz­delmeket, 14 győzelemmel és 10 vereséggel jelenleg az ötödik. Mai műsor Kosárlabda. NB II., női: SZMÁV MTE II-Kisújszál- lás, Szolnok, Véső u„ 16.30. Labdarúgás. Előkészüle­ti mérkőzések: Szolnoki MÁV MTE-Jászberényi SE, Véső u„ 16.00. Martfű-Tö- rökszentmiklós, Martfű, 14.30. NYERJEWÜS vagy legalább a l (0 ö o KONZUMBANK letéti jegyének. A bank 1990. szeptember 3-án, 500 000 000 f. értékben 5 000 ,10 000,50 000,100 000 Ft címletű kamatózó letéti jegyeket bocsátott Id. A Konzumbank letéti jegyek három sorsoláson vesznek részt, ahol összesen 10 000 000 Ft névértékű kamatozó letéti jegy kerül kihúzásra. A második sorsoláson, amelynek időpontja 1991. május 15., a már az első sorsoláson is részt vett letéti jegyeken kívül az 1991. február 15-ig megvásárolt, cs a sorsolás napjáig vissza nem váltott leteti jegyek szerepelnek.1 Ha szerencséje van, letéti jegyének értékét akár meg is hússzorozhatja. HA NEM NYER, AKKOR IS NYER, 34% _____ K onzumbank letéti jegy mert a letéti jegy kamata így pénze megőrzi az értékét. Egy nyerő befektetés KONZUMBANK RT. Vízilabda A hölgyek rájátszásban, a fiúk kupáért viaskodtak Szombaton és vasárnap Szol­nokon, a Damjanich uszodában rendezték meg a női vízilabda OB I. második felének a rájátszá- • sát Eger, Dunaújváros, Tatabá­nya és Szolnok csapatának a részvételével. Először a Tisza- partiak az egriekkel mérték össze erejüket. A Vízügy SE gár­dája lelkes játékkal, Ábel 4, Romhányi 3, Balázs 2 és Budai egy góljával megérdemelt győ­zelmet aratott. Dunaújváros ellen csak az el­ső és az utolsó negyedben volt egyenrangú a Vízügy SE. A két középső negyedben csak három góllal tudott válaszolni a vendé­gek kilenc találatára. A Vízügy SE gólszerzői: Balázs 5, Ábel, Lugossy, Kovács B, Kovács G. 1-1. Vasárnap az utolsó mérkőzés­re - Budai sérülése miatt - tarta­lékosán állt ki a Vízügy gárdája. Végig hatalmas, öldöklő küzde­lemben felváltva estek a gólok. Ez érthető is, hiszen a második helyért küzdöttek a csapatok. Az utolsó negyed volt a döntő, amely a Vízügy leányai részére nem a legjobban sikerült. A tata­bányai csapat helyzeteit jobban kihasználva, váratlan győzelmet aratott. A döntetlen jobban meg­felelt volna a mutatott játék ké­pének. Szolnok góllövői: Ábel 5, Balázs 2 és Romhányi 1. A ráját­szás legfiatalabb csapata, a Víz­ügy SE lelkesen játszott, de úszás-és technikai fogyatékos­ságai, valamint rossz helyzetki­használása miatt nem ért el jobb eredményt. A hátralévő egri, ta­tabányai és dunaújvárosi ráját­szás még lehetőséget nyújt a fej­lődésére és a jobb helyezés eléré­sére. Eredmények: Szolnok-Eger 10-9, Dunaúj város-Tatabánya 7- 0, Dunaújváros-Szolnok 14-9, Tatabánya-Szolnok 10-8, Duna- újváros-Eger 5-4. A szolnoki csapatban Vincze, Budai, Török, Kovács G„ Kovács B„ Lugossi, Ábel, Romhányi, Farkas, Ba­lázs, Vígh, Herkes és Kókai ját­szott, edző: Berkes Péter. Az el­ső rájátszás végeredménye: 1. Dunaújváros, 2. Tatabánya, 3. Szolnok, 4. Eger. Az Országos Serdülő Kupa egyik selejtező fordulóját Szol­nokon a Vízügy SE rendezte, amelyen Szeged, Szentes, Szol­nok és a Tungsram II. csapata vett volna részt. Az eredeti prog­ramot azonban meg kellett vál­toztatni, mivel Szentes bejelen­tés nélkül távol maradt. A nyitó mérkőzést Szeged és Szolnok játszotta, végig változa­tos küzdelemben az első negyed kiegyenlített játéka után a ven­dégek három gólos előnnyel for­dultak a harmadik kilenc perc­ben. Ekkor rákapcsoltak a Víz­ügy fiataljai, és a gólerős Cseh irányításával az utolsó percben nemcsak kiegyenlítettek, hanem büntetővel a győzelmet is meg­szerezték. A második mérkőzé­sen Szeged fölényes győzelmet aratott a Tungsram II. ellen. A nagy érdeklődéssel várt Szol- nok-Tungsram II. találkozó nagy küzdelmet hozott. Az első ne­gyedben a Tisza-parti csapat volt eredményes, a következőkben fordult a találkozó sorsa, és el­dőlt a mérkőzés kimenetele. A fővárosiak negyedenként növel­ték előnyüket, és biztos győzel­met arattak. Eredmények: Szolnok-Sze- ged 13-12, Szeged-Tungsram II. 15-6, Tungsram Il.-Szolnok IS­II. A szolnoki csapat tagjai: Ná- nai, Czeczo, Ecseki, Fazekas A., Mag, Varga, Fazekas F„ Szűcs, Szalai, Hidasi, Vincze, Cseh. Edző: Cseh Sándor. A szolnoki góllövők: Cseh 18, Vincze 2, Hi­dasi, Szalai, Szűcs, Fazekas A. Végeredmény 1.Szeged 2 1 - 1 27-19 2 2.Tungsram 2 1 - 1 24-26 2 3.Szolnok 2 1 - 1 24-30 2 Az eredmények alapján mind a három csapat továbbjutott a kö­zépdöntőbe. B. I. A hazánkban egyre népszerűbb és a nemzetközi szinten is sikereket elérő kick-box karate szol­noki meghonosításán fáradozik a Testedző és Szabadidős Egyesület. A közel ötven tagot számlá­ló szakosztályának szombati házi versenyét Békéscsaba és Cegléd meghívott kick-boxosai színe­sítették. A kezdők lazább versenyei mellett néhány rutinosabb „kemény fiú” tette színvonalas­sá, izgalmassá a küzdelmeket. Végül is a csapatgy özei met a békéscsabaiak nyerték, a legtechni­kásabb versenyzőnek pedig a ceglédi Halmi Imre (képünkön jobbra) bizonyult. (Fotó: Szívós) TÁBLÁZATOK Méplap Hirdessen nálunk, mert lapunk a leggyorsabb és a legolcsóbb! Axel Springer - Magyarország Kft. Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Irodája VÍZILABDA OB I. l.UTE 18 ­- 254-169 36 2.Szentes 13 1 4 264-217 27 3.Tungsr. 12 1 5 257-180 25 4.FTC-T. 9 4 5 256-225 22 5.Vasas 10 2 6 251-223 22 6.BVSC 8 2 8 208-214 18 7.Szeged 8 1 9 235-216 17 8.Szolnok 7 2 9 233-231 16 9.Eger 6 2 10 222-241 14 10.OSC-B. 5 1 12 207-234 11 11.Bp. Sp. 4 ­14 232-299 8 12.Tatab. 18 186-354 0 KOSÁRLABDA NB II. NŐI 1 .Szolnok I 23 3 2200-1349 49 2.KSC II. 17 7 1377-1206 41 3.Debrecen 17 7 1455-1337 41 4.Szeg.TK 18 4 1528-1106 40 5.Nyír. TK 18 2 1710-1154 38 ő.Békés 15 7 1664-1340 37 7.KSC III. 1311 1462-1288 37 8.Kiskunf. 1210 1457-1335 34 9.Mezőber. 914 1284-1277 32 lO.Nyír. MG : 914 1377-1482 32 11 .Nagykór. 717 1321-1555 31 12.Szolnok II. 322 1159-1965 28 13.Kisújsz. 222 947-1704 26 14.Gyula-23 852-1695 23 Megjegyzés: a Szolnoki MÁV MTE I. már megnyerte a bajnokságot, és feljutott az NB I.-be.