Új Néplap, 1991. április (2. évfolyam, 75-99. szám)

1991-04-29 / 98. szám

10 Sportextra » 1991. ÁPRILIS 29. Szenzációs hírt röpítettek világgá a nagy hírügynökségek: minden idők egyik legjobb labdarúgóját, az argentin Diego Maradonát (30) pénteken Buenos Aires egyik külvárosában, Caballitóban kábító­szerbirtoklás vádjával letartóztatták. Az első jelentések szerint az „isteni Diego" az argentin fővárosban, az egyik kis üzlethe­lyiségben egy fél kilogramm kokaint tar­talmazó táskát vett át. Az esettel kapcso­latban további két személyt őrizetbe vet­tek. Ismert: Diego Maradonát, az SSC Na­poli vendégjátékosát az Olasz Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága április 6- án 15 hónapra eltiltotta a játéktól, mert az egyik márciusi bajnoki mérkőzés után el­végzett doppingvizsgálat során a tőle vett anyagban a tiltott szerek közé tartozó ko­kain származékait mutatták ki. Közgyűlést tartott a Magyar Olimpiai Bizottság a Hélia-Thermál Hotel kongresszusi termében, s első napirendi pontként Schmitt Pál, a MOB elnöke foglalta össze a legutób­bi, a februári közgyűlés óta történte­ket. Elmondta: a magyar olimpiai mozgalmat irányító testület illetéke­sei 25, a magyar sport szempontjából meghatározó egyesület vezetőivel ül­tek tárgyalóasztalhoz, vitatták meg közös gondjaikat, s igyekeztek meg­találni a megoldás kulcsát. Örömteli eseménynek minősítette azt a pénte­ken született megállapodást, amelyet az OTSH részéről Gallov Rezső he­lyettes államtitkár, a hivatal elnöke, a MOB képviseletében pedig maga Schmitt Pál látott el kézjegyével, s amely az együttműködés főbb terüle­teit és elveit határozza meg. Egyértel­művé vált, hogy a magyar sportot irányító intézmény, illetve a társada­lmi alapokon nyugvó MOB közös cselekvési programjának alapvető elve a kölcsönösen megnyilvánuló jó­hiszeműség, a teljes bizalmon alapu­ló konstruktív szándék, illetve egy­más feladat- és hatáskörének köl­csönös elismerése. A Kereskedelmi Bank Rt. szolnoki fi­ókja gyorsan reagált a város legfrissebb sportsikerére, a férfi kosárlabda-bajnok­ság megnyerésére. A népszerűség reklám­hatását kihasználandó, a szolnoki bankfi­ók százezer forintot ajánlott fel a Tisza Kupa nemzetközi férfi kosárlabdatoma tá­mogatására, ennek fejében a magyar válo­gatott az összecsapásokon mezén viseli a Kereskedelmi Bank emblémáját. Az ötlet nyomán a pénzintézet budapesti központja is gondolkodik rajta, milyen keretek kö­zött vehet részt a kosárlabda-sport szpon­zorálásában. Labdarúgás NB I MTK VM-öröm az örökrangadón, távozni készül a Vasas MTK-VM ­Ferencváros 1-0 (0-0) Hungária krt., 4 000 néző, v: Németh Lajos. gólszerző: Balogh Gábor (82. p., 11- esből) sárga lap: Limperger (74. p.) jók: Zsiborás, Talapa, Hannich, illet­ve Keller, Nacer, Keresztúri MTK-VM: Zsiborás - Talapa, Hí­A kis Flóri sem tudta megváltani a Fradit res, Hahn, Preszeller - Horváth, Han­nich, Hámori - Cservenkai (Balogh Gábor, 53. p), Jován (Balog Tibor, 66. p), Pölöskei Ferencváros: Balogh - Vaszil (Al­bert - a szünetben), Pintér, Keller - Telek, Limperger, Keresztúri, Sze­nes - Nacer, Dzurják (Kiss István, 64. p), Dukon Küzdelem és harc - néhány szép je­lenettel fűszerezve - bőven akadt a Hun­gária körútón, a játék színvonala azon­ban messze elmaradt a várakozástól. Pécsi MSC - Tatabánya 1-0 (1-0) Pécs, 6000 néző, V: Vágner gólszerző: Klausz (öngól, 22. p.) sárga lap: Tőkés (56.) jók: Palaczky, Czéh, Takács, illetve Udvardi, Lázár Pécsi MSC: Bodnár - Kónya, Ba­log, Braun, Palaczky - Megyeri, Bó­dog, Kocsis (Takács a szünetben) - Lovász, Czéh, Belansky Tatabánya: Tőkés - Vincze (Hege­dűs 34. p.), Lázár, Udvardi, Tóth - Járfás, Kiszi, Klausz, Simon - Süve­ges (Kanyok 73. p.), Szekeres A közepes iramú és színvonalú mér­kőzésen megérdemelten nyert a több helyzetet kidolgozó PMSC. Váci Izzó - Békéscsaba 0-0 Vác, 3000 néző, V: Márton sárga lap: Zahorán (71. p.), Nagy I. (88.) jók: Talapa, Gyimesi, illetve Gulyás, Csanálosi Váci Izzó: Koszta - Zirko, Talapa, Csima (Szalai 38. p.) - Zombori, Nagy T,, Gyimesi, Víg (Kerekes 73. p.), Ro­ntanék - Répási, Füle Békéscsaba: Gulyás - Mracskó, Ottlakán, Zahorán - dr. Kovács, Csa­tó, Szenti, Csanálosi, Horváth - Nagy I. (Major L. 89. p.), Miklya (Kuruc/, 65.) is voltak kísérletei, de a legbizto­sabb helyzeteket is elhibázták. Összességében egy olyan csapatnak, amely titkon már érmes helyezésben gondolkodik, többet kellett volna nyúj­tania. Az igazsághoz az is hozzátarto­zik, hogy a váciak a kötelező győzelem felelősségével léptek pályára, s úgy tű­nik. ezt a pszichikai terhet nem bírták elviselni. Siófok - Debreceni VSC 2-1 (1-1) Siófok, 3000 néző, V: Stamler gólszerzők: Meksz (7.), Keszeg (70.), illetve Gracsov (13.) sárga lap: Meksz (14.) jók: Biró, Zare, Meksz, Fodor, Zsa- dányi, illetve Mező, Szűcs, Nagy, Van- csa, Gracsov Siófok: Biró - Keszeg, Zare, Ola­jos, Szabó - Ozsváth (Magyar 70.), Fodor, Zsadányi, Meksz - Kirch- mayer (Somogyi 55.), Kámán Debreceni VSC: Mező - Földvári, Szilágyi, Szűcs, Nagy - Sándor, Ul- veczki (Mogyorós 77.), Vancsa, Csi­szár (Balogh 80.) - Marginean, Gra­csov Végig változatos és jó iramú mérkő­zésen a játék képe és helyzetei alapján a jó formában lévő Bányász teljesen meg­érdemelten győzte le a lelkes debreceni csapatot. Videoton-Waltham - Veszprém FC1-0 (0-0) Székesfehérvár, 7000 néző, V: Bay gólszerző: Kultor (84.) sárga lap: Molnár (9.), illetve Kiss (28.), Csik (34.) jók: Mitring, Németh, Kuttor, Va­dász, ill. Bimbó, Kiss, Rugovics Videoton-Waltham: Mitring - Molnár, Németh, Kuttor, Horváth - Sallói, Muzsnay, Bekő, Vadász - Föl­des, Takács (Halmai 70.) Veszprém FC: Végh - Bognár, Bimbó, Szécsi - Csornai, Kiss, Csik, Kelemen - Rugovics (Horváth I. L. 69.), Plotár, Lehota Végig küzdelem, de elég sok hiba jellemezte a mérkőzést, többet támadott a fehérvári együttes, a rendkívül szerve­zetten és jól védekező veszprémiek azonban rendre meghiúsították a hazai­ak gólszerzési kísérleteit. A hajrában azonban a védelem egyetlen hibája a vendégek vesztét okozta. Bp. Honvéd - UTE 1-0 (1-0) Bozsik-stadion, 8000 néző, V: Roxin gólszerzők: Balázs (öngól, 12. p.) sárga lap: Marozsán (59. p.), illetve Balázs (35.), Zsinka (62.) jók: Bognár, Vancea, illetve Zsinka Bp. Honvéd: Petry - Urbányi, Csepregi, Bognár, Cseh - Kovács, Pi- sont (Sikesdi 85.), Marozsán - Gre­gor, Vancea, Vincze (Komódi a szü­netben) UTE: Brockhauser - Colesniuc, Szőnyi, Szabó, Szlezák - Kosa, Varga, Balázs (Rubold 80.) - Zsinka, Bácsi, Eszenyi (Vigh 80.) A Honvéd adós maradt a jó játékkal, talán a döntetlen igazságosabb lett volna. Győri Rába ETO - Volán FC 1-1 (1-0) Győr, 5000 néző, V: Molnár L. gólszerzők: Bordás (30. p. - 11-es- ből), illetve Bérczy (58.) sárga lap: Kecskés (33. p.), Varga (63.) jók: Huszár, Vaidean, illetve Urbán, Bérczy Győri Rába ETO: Huszár - Csi­kós, Pecsics, Sánta - Tóth (Mörtel 75. p.), Vaidean, Bordás, Virág - Csertői, Bíró (Petres 62. p.), Farkas Volán FC: Gróf - Mészáros, Ur­bán, Kalmár, Kecskés - Jenei, Bérczy, Varga, Farkas (Bücs 57. p.) - Fábry (Borgulya 90. p.), Kajdy A Rába nem tudta megismételni egy héttel ezelőtti, Vasas elleni jó játékát, míg a Volán szimpatikus benyomást keltett, így megérdemelt a pontszerzése. Ezzel a játékkal, ha állandósulna, nem lenne kiesési gondja. Vasas - Szeged SC 1-1 (1-0) Fáy u„ 2500 néző, V: Puhl gólszerzők: Galaschek (IO., I Les­ből), ill. Bogdán (66.) sárga lap: Dozmorov (17.), Galas­chek (78.), illetve Takács Z. (18.), Cigan (74.) jók: Geress, Kecskés, ill. Bogdán, Sallai, Cigan Vasas: Babócsy - Ketskés, Juhár, Geress, Klink - Nagy (Turbék 54.), Sirinbekov, Galaschek, Duró - Doz­morov, Claude (Markóczi 72.) Szeged SC: Leboniczky - Hurguly, Bogdán, Sallai, Takács J. - Puskás (Kemenes 46.), Kun, Kovács (Hegyes­halmi 37.) - Takács Z., Apró, Cigan A Vasas nem csak pontot vesztett, hanem úgy tűnik NB I-es „jogosítvá­nyától” is elbúcsúzik. Azeglio Vicini, az olasz labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya, csa­pata hátralévő öt Európa-bajnoki selejtezőjére 10 pont megszerzését irányozta elő! Ebből az is kiderül, hogy Vicini a százszázalékos teljesít­mény reményében biztos győzelmet vár a jövő szerdai salernói olasz - magyartól is, ahol „biztonsági” csa­pat kiállítását tervezi. Hogy ez mit jelent? Egyértelműen azt, hogy ha­zai pályán sem próbálkozik újoncok kipróbálásával, ehelyett tapasztalt „öreg rókákra”, leginkább rutinos játékosaira épít. Ezt már 18-as kere­tének kijelölésével igazolta, amely­ben olyan nevek szerepelnek, mint Zenga, Baresi, Bergomi, Baggio, de Napoli, Donadoni, Giannini, Manci­nk Schilacci és Vialli. Rotterdam városa vegyes érzelmekkel néz a május 15-i labdarúgó KEK-döntő elé. A megtisztelő házigazda szerep ugyanis nem kis kockázattal jár. hiszen a második legrangosabb trófeáért folyó küzdelemben a spanyol Barcelona mellett az angol Manchester United maradt állva a végküzdelmekre. Márpedig az angol csapat csak a mostani kiírásban térhetett vissza az európai kupaporondra a hat év­vel ezelőtti, emlékezetes Heysel stadion­beli katasztrófa óta. Akkor, a Liverpool- Juventus BEK-döntő előtti zavargások­ban 39 szurkoló lelte halálát a brüsszeli stadionban. A „rehabilitált” Manchester United szurkolói iránt az előzmények után némi előítélettel viseltetnek a rendezők, bár egyáltalán nem félnek a kihívástól, és biztosak benne, hogy eleget tudnak tenni a szükséges biztonsági intézkedéseknek. NB II Keleti csoport Moldván megtette a magáét Metripond—Szolnoki MÁV MTE 1-2 (0-0) Hódmezővásárhely, 800 n„ v.: Ba- lajti (Vavika, Kovács N.). MSE: Tóth-Talmácsi, Tasi, Csáki, Kovács-Bódi, Vass, Verók-Földvári, V. Pop, Brindas. Edző: Lukács József. MÁV MTE: Ladányi-Lajkovics, Ágh, Csató, Földi-Varga, Moldván, Horváth, Bontovics, Rostás, Rózsa­völgyi. Edző: Szatmári János. Csere: Verók h. Kandó 55.p„ Hor­váth h. Pethő a 68. percben, Tasi h. Szűcs a 71., Rózsavölgyi h. Kántor a 74. percben. Gólszerzők: Vas 63., Rózsavölgyi 69., Moldván 72. percben. Sárga lap: Rostás 19., Varga 48., Ró­zsavölgyi 60., Ágh 62., V. Pop 68., Tóth 78. percben. Vásárhelyi fölénnyel kezdődött a mérkőzés, mégis a ne­gyedik perc­ben Rostás 22 méteres szabadrúgása volt az első esemény, lö­vése azonban a sorfalon megakadt. Ugyanő a 19. percben Brindas föl­vágásáért sárga lapot kapott. Csáki 30 méteres szabadrúgása mellészállt a 25. percben. Ezután hazai helyzetek maradtak ki, viszont a 39. és 41. percben Rostás és Lajkovics távoli lövésével Tóthnak meggyűlt a baja. Fordulás után elevenebbé vált Szolnok játéka, a 47. percben Varga közelről lőtt fölé, utána ő is sárga lapot kapott. Az 50. percben Kovács Tibor 22 méteres szabadrúgása a jobb kapufán csattant. A 60. percben Rózsavölgyi is „besárgult” Földvári felrúgása-miatt. Két perc múlva Ágh kezezésért kapott ugyanilyen lapot. A 63. perc vezetést hozott a hazai csapatnak. Vass 14 méterről a bal alsó sarokba talált, 0-1. A MÁV MTE nem adta fel, minden mindegy alapon támad­ni kezdett, s a 69. percben Rózsavölgyi huszonöt méteres bombája a hazai kapu jobb alsó sarkában kötött ki, I -1. Három perccel később már vezetett Szolnok. Moldván a bal oldalon egyedül kitört, s a tizenhatoson belül a kifutó Tóth fölött a léc alá ívelte a labdát, 1-2. Az utolsó negyedórában inkább a MÁV MTE támadott többet, a hazaiak már hitehagyottan, gyengén játszottak, a szolnokiak győzelmét nem tudták ve­szélyeztetni. A 83. perctől hosszú ideig állt a játék, mert egy hazai nézőt a ren­dezők csak üggyel-bajjal tudtak keríté­sen kívülre tessékelni. Ezzel a győzelemmel a MÁV MTE Moldván Miklós megszolgálta már legalább a felét vételárának, hiszen győztes góljával feltámasthatja a MÁV MTE-t még reménykedhet a bentmaradásban, a kiesési rangadón aratott győzelmével felzárkózhat, a Metripond viszont ké­szülhet az NB IlI-ra. Jó: Vass, Csáki, ill. Rostás, Mold­ván, Csató, Ágh. Lukács József: - Fiatal csapatunk csak ennyire képes... Szatmári János: - Nagy küzdelem­ben, fontos és értékes győzelmet arat­tunk! dr. Halmai