Új Néplap, 1991. április (2. évfolyam, 75-99. szám)

1991-04-15 / 86. szám

1991. ÁPRILIS 15. Sportextra 7 Vízilabda OB I Heroikus küzdelmek Szolnoki VSE - FTC-Törley 11-11 (2-4, 3-3, 2-4, 4-0) Szolnok 200 n. V.: Koós, Vindisch. SZVSE: Kiss T. - Molnár P., Mohi 3, Magyar 1, Tóth Cs. 1, Dudás 2, Li- hótzky 1, Kiss A. 1, Lukács 2. Edző: Cseh Sándor. FTC-Törley: Szakonyi - Pardi 1, Loványi 3, Vad 2, Varga 1, Bíró 1, Csizmadia 3, Molnár R., Fazakas, Pet- rovics. Edző: Juhász Károly. Gól-emberelőnyből: 7/4 ill. 8/4. Négy­méteresből: 3/2 ill. 0. Gyors megúszás után Lihótzky közel­ről a kapufára vágta a labdát, majd Tóth Csaba megszerezte a hazai együttes első gólját. Ezt követően izgalmas, gyors tá­madások során Csizmadia, Bíró majd Varga pókhálózta le a szolnoki kapu fel­ső sarkát. Mohi idegnyugtató válasza nem késett sokáig, s így 4-2-es Fradi ve­zetéssel fordultak a csapatok. A második játékrészben a vendéglátók nem tudták csökkenteni hátrányukat. Mohi bomba­góljára Loványi azonnal válaszolt, majd Vad újból háromra növelte a fővárosi gárda előnyét. De nem adta fel a Szol­nok. Dudás jó védőmunkáját Kiss A. szép találattal honorálta, majd 13 perc után a Vízügy első előnyét Mohi bizto­san értékesítette. Több lehetőség is adó­dott az egyenlítésre 6-5-ös Fradi vezetés­nél. Előbb Tóth Cs. pöckölt az oldalháló­ba, majd Lihótzky lőtte el elhamarkodot­tan a labdát. S mint ahogyan az lenni szokott, néhány másodperccel a negyed befejezése előtt Pardi közelről a hálóba lőtt, s így 6-6 helyett, 7-5-ös fővárosi ve­zetéssel zárult a második játékrész. Sze­rencsétlenül folytatta a Cseh-legénység, ugyanis Mohi a megítélt négyméterest kapura sem tudta lőni, kiejtette a kezéből a labdát (?). Tóth húzása kipattant a ka­pufáról, majd Kiss A. előnyből a kapus­ba bombázott. A másik oldalon viszont Csizmadia kegyetlenül erős és helyezett lövésével szemben Kiss T.-nek nem volt ellenszere, így 10-5-re, majd 11-6-ra el­húzott a Ferencváros. Pedig akartak a fi­úk! Szakonyi kapuja előtt valóságos tű­zijáték alakult ki, de Pardiék tartani tud­ták előnyüket. Az FTC játékosai is elkönyvelhették a győzelmet, mert az utolsó negyedben so­kat könnyelműsködtek, Tóthék viszont óriási iramot diktáltak. Előbb Magyar, majd Dudás találatával két gólra megkö­zelítették a Fradit. Tóth Cs.-t kétszer is gólhelyzetben visszahúzták, de néma maradt a bírói síp. Hátul Kiss T. megtál­tosodott, és Lukács gólját követően már szinte forrt a víz az uszodában. A játék­vezetők ebben a kiélezett helyzetben két előnyt is adtak a fővárosi csapatnak, de Szolnok hősiesen állta az ostromot. így a negyedik negyedben mutatott kiváló já­tékával és küzdeni tudásával megérde­melten tartotta itthon az egyik pontot a Vízügy. Szolnok-Szentes 10-10 (1-2, 2-3,1-1, 6-4) Szolnok, 200 n., v.: Császár, Székely Szolnok: Kiss T.- Mohi, Lukács 1, Dudás, Magyar 4, Tóth Cs., Lihótzky 2. Csere: Molnár 3, Kiss A., Krasznai. esett gól. Mohi, Lihótzky, majd Magyar sem tudott jó helyzetből egyenlíteni, de szerencsére az ellenfél is sokat hibázott. Egy perccel a harmadik negyed lefújása előtt kettős emberelőnyt is kivédekezett a hazai csapat, ám Horváth Csaba négy- méteresből 6-4-re alakította az állást. Öl­döklő iram jellemezte az utolsó játék­Mohi célba veszi a szentesi kaput Edző: Cseh Sándor. Szentes: Podhánszky-Melkuhn 1, Cseh 2, Tari 2, Tóth L. 2, Pellei 1, Horváth Cs. 2. Csere: Berki, Berezvai, Zentai, Kozák. Edző: dr.Tóth Gyula, Fülöp Tibor. Gól emberelőnyből: 15/6, ill. 16/7. Négyméteresből: 3/3, ill. 1/1. Szolnoki támadásokkal indult a vidéki rangadó, pólósaink többet birtokolták a labdát. Dudás jól tartotta a válogatott center Tóth Lászlót, ám Kiss Tamás Cseh. majd Tari lövésével szemben tehe­tetlen volt. Állandósult az egy-kétgólos szentesi vezetés, a Szolnoknak csak szé­pítésre futotta az erejéből. Császár játék­vezető sorra küldte ki a medencéből a já­tékosokat, és Horváth Csabáék precízeb­ben értékesítették az előnyöket. Nagyon akart viszont a Cseh-legénység, nem en­gedte elhúzni ellenfelét. Fordulópontot jelentett a harmadik negyed, amelyben 5-4-es szentesi vezetésnél percekig nem részt, sok úszással és kiállítással. Magyar István négyméteresből kétszer is a háló­ba talált, és így visszaadta a reményt együttesének. Ezt követően felváltva es­tek a gólok, egyik csapat sem tudott el­lenfele fölé kerekedni. Elményszámba ment Magyar negyedik gólja, amikor Szívós-féle mozdulattal a kapuba ejtette a labdát. Másfél perccel a mérkőzés vége előtt Tari egygólos vezetéshez juttatta a Szentest, ám Lihótzky kiélezett helyzet­ben is egyenlíteni tudott. A találkozóból már csak 17 másodperc volt hátra, de Mohiék szoros védekezésükkel kihúzták a hátralévő időt gól nélkül. A fiatal, tehetséges szolnoki gárda ezen a mérkőzésen is - akárcsak az FTC ellen - szívvel-lélekkel harcolt. Akaratuk diadalaként értékelhető a rutinosabb és nagyobb játékerőt képviselő, dobogóra esélyes Szentes elleni győzelemmel fel­érő döntetlen. (Dávid) ________________Kézilabda NB I________________ G yenge védekezés, széteső támadások Férfiak:Békéscsaba - Szolnoki Olaj­bányász 24-22 (16-10) Békéscsaba: 500 n., v.: Dzsipoff, Kiss. Békéscsaba: Tóth Gy.- Balogh 3, Debnár 5, Lovász 5/4, Szabó 2, Bogár- di 5, Pocsai 2. Csere: Tyetyák (kapus), Mohácsi 2, Gedó, Kiss. Edző: Ska- linszki László. Szolnok: Szemenov - Rigó 2, Vozár 5, Vizsnyiczai 7, Mezei 3, Berényi, Vi­tális 1. Csere: Fejes (kapus), Danyi, Szép Kiss 1, Gulyás 3. Edző: Kiss Sán­dor. Kiállítás: 10. perc, ill. 12. perc. Hét­méteres: 4/4, ill, 1/0. A szolnokiak számára kedvezőtlen el­őjellel indult a találkozó, Busa József, a csapat kapusa a pénteki edzésen megsé­rült, így csak gipszcsizmában tudta elkí­sérni társait. Hazai kezdés után Bogárdi szerezte az első gólt, majd Rigó ügyes egyéni akció után egyenlített. A szolnoki támadósor gyors húzás után Vitálist hoz­ta helyzetbe, ám a játékos szabálytalan­ságot követett el és oda lett a lehetőség, míg az ellenfél higgadtan támadott, rendre kihasználta a védelmi zavarokat. Főleg a gyors szélsőket tudták nehezen tartani a vendégek, csupán tíz perc eltel­te után (5-2) talált magára az Ólaj, Vizs­nyiczai révén 5-4-re szépített. A védeke­zés továbbra is sok kívánnivalót hagyott maga után, több váltási hiba, késői kilé­pés miatt a Csaba 9-5-re elhúzott. Nem véletlenül, mert fegyelmezetten játszotta sokmozgásos támadási rendszerét. Kiss edző cserékkel próbálta rendezni csapata sorait, némi sikerrel, mert Vozár 10-6-ra szépített. A félidő vége felé felváltva es­tek a gólok, így maradt a viharsarki el­őny. Fordulás után több ziccert hibázott el a Szolnok, aminek következménye: maradt a hatgólos hátrány. A kissé ke­ményen védekező vendéglátók ember- hátrányát Vizsnyiczai jól használta ki, Vozár egymás után kétszer látványos gólt lőtt, ami újra reményi adott a felzár­kózásra Szemenovval az élen javult a Tisza-partiak védekezése, a félidő köze­pén 19-17 volt az eredmény. A folytatást néhány vitatható játékvezetői ítélet aka­dályozta meg. Az utolsó öt percben már csak a szépítésre maradt lehetőség. A vereség oka főleg a gyenge védekezés­ben és a széteső támadójátékban kere­sendő. Ifi: Békéscsaba - Olajbányász 21-24 (11-12) Szolnoki góllövők: Hódosi 8, Bendó 6, Tóvizi 5, Horváth 3, Fekete 2.- Horváth ­NBI/B Pirosra állították a szemafort Nők:JTKF Lehel SC-MVSC 28-21 (15-11) Jászberény, 250 n., v.: Kómár, Petyus. JTKF: Lenhardt - Molnár 2, Poljah 5/3, Tóth, Esztáriné 9/4, Tarjáni 3, Esik 1. Csere: Döltl (kapus), Vona 2, Krisztóf 3, Patay 1, Szegő 2. Edző: Ug- rin György Kiállítás 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/6, ill.4/3. Esélyeshez illően rajtcél győzelmet aratott a hazai csapat, amely nagy lendü­lettel kezdett és már az 5. percben három góllal (4-1) vezetett. A JTKF Lehel SC harcikedve az első negyedóra végén kez­dett csökkenni. Az MVSC 10-4-es jász­berényi vezetésnél sem adta fel, és a fél­idő végére 4 gólra csökkentette hátrá­nyát. A szívósan küzdő, de nem nagy já­tékerőt képviselő vasutasok ellen helyen­ként szép gólokat szereztek a hazaiak, azonban védekezésük közel sem volt tö­kéletes. A második harminc perc elején támadásban is akadozott a jászsági gépe­zet, de a vendégek még így is csak 3 gól­ra tudták megközelíteni ellenfelüket.Sok volt a szabálytalanság, hétméteresek, ki­állítások és sérülések tarkították a talál­kozót. A 40. perctől aztán ismét rákap­csoltak a hazaiak és növelni kezdték elő­nyüket. A találkozó végére alaposan el­fáradtak a 6. helyen tanyázó vendégek, derekasan állták ugyan a sarat, de nem tudták megakadályozni a JTKF Lehel SC nagyarányú győzelmét. A találkozó talán legérdekesebb pillanatát is a mis­kolciak produkálták. Sarokdobást végez­tek el a második félidő közepén, Pataki Krisztóf csereként is háromszor „csenge­tett” kapus a kapuját elhagyva - körülbelül 10 méterre attól - várta a labdát játékostár­sától, akinek átadása olyan jól sikerült, hogy a labda átpattant a hálóőrön és a közönség nagy derültségére, centiméte­rekkel kerülte el a kaput. Ha bemegy, ak­kor joggal pályázhatott volna ez a találat az év öngóljára. A közepes színvonalú találkozón egyébként a lényegesen nagyobb játéke­rőt képviselő hazaiak különösebb erőfe­szítés nélkül könnyen nyertek. A több­nyire átlagteljesítményt nyújtó játékosok közül Esztáriné emelhető ki, aki biztos kézzel értékesítette a büntetőket, és betö­résből is számos gólt ért el. A JTKF Le­hel SC győzelmével továbbra is ott lohol a bajnokságban vezető Postás SE nya­kán. Sz.T. Asztalitenisz NB I B-csoport PEAC-Zöldért SE-Szolnoki Tisza HSE 15-10 Sakk Kupasiker Kardoskúton A Szabad Föld kupagyőztesek tornája országos versenyének Kardoskút adott otthont. Eddigi eredményei alapján a ku­paspecialistának tartott Ujszászt is meg­hívták a rendezők. A Nagy János által vezetett négyes csapat Varga László, Sinka István, Molnár László, Hőgye Im­re összeállításban vette fel a harcot a jó erőket felvonultató ellenfelekkel szem­ben. A háromnapos rendezvény nagy feladat elé állította a benevezett tizenhat csapat valamennyi játékosát. A kétszer húszperces játék érdekes küzdelmeket és izgalmas mérkőzéseket hozott. A játéko­sok nem csak az ellenféllel, hanem az idővel is nagy haarcban álltak. A kör­mérkőzés formában lebonyolított torna végül is kimagasló újszászi sikert hozott, ezúttal is a hagyományokhoz méltóan szerepelt a gárda. A második fordulóban átvette a vezetést, és végig az élen halad­va, imponáló fölénnyel nyerte a ver­senyt, megszerezve a Szabad Föld szer­kesztősége által alapított kupát. A mér­kőzéssorozaton egyetlen vereséget szen­vedett a Zalaegerszeg I. csapatától, 2,5- l,5 arányban. A többi ellenfelet maga­biztosan, nyolc 4-0-ás győzelmet aratva fektette kétvállra az újszászi együttes, amelynek kitűnő szereplését bizonyítja, hogy Sinka a második, Molnár a harma­dik, Hőgye a negyedik táblán legtöbb pontot elérő játékos tábladíjas lett, míg Varga az első táblán mint második leg­jobb lett díjas. A tehetséges fiatalokból álló csapat ismét bebizonyította, hogy nem érdemtelenül élvezi a sportkör és a helyi önkormányzat támogatását. A verseny végeredménye: 1. Újszász TSZSK 51,2. Szeged TC 43, 3. Oroshá­zi MTK 41, 4. Zalaegerszeg I. 41, 5. Igazságügy Bp. 40, 6. Kardoskút 39 pont. Az országos verseny lebonyolítására Kardoskút kitűnő házigazdának bizo­nyult. A szervezőbizottság eddigi ered­ményei alapján Újszászt meghívta a jövő évi kupagyőztesek tornájára. Ragó Győz: dr.Szita 5, Gyén 4, Túri 3. Dió- fási 2, Bocz 1, ill- Csamai 4, Tóth H. 3, Ágoston 1, Farkas 1, Lesskó 1. A pécsi egyetemi tornacsarnokban nagy érdeklődés mellett zajlott a kiesésre álló Szolnok és a harmadik helyezett Zöldért közötti mérkőzés. Az igen jó ne­vekből álló és patinás NB I-es együttes­sel szemben harcosan kezdett a vendég­csapat, nem tisztelve az ellenfél eddigi kiemelkedő eredményeit. Az első körben 2-3-ra, a másodikban 5-5-re alakult az eredmény. Ekkor Csamai jeleskedett, aki győzni tudott Gyén és Diófási ellen is. A harmadik fordulóban nem sikerült az eredményt tartani, a hazai pálya előnye a pécsiek felé billentette a mérleg nyelvét. A Csamai-dr.Szita mérkőzésen a döntő szettben 20 pont felett necces labdák se­gítették győzelemhez a pécsiek legjobb­ját. Lesskó Gyén ellen ugyancsak a dön­tő szettben, már 14-11-re vezetett, de ez az előny sem volt elég a sikerhez. A két, győzelem nélkül álló fiatal, Bocz és Far­kas összecsapásán hazai diadal kereke­dett. A 9-6-os fordulópontot Ágostonnak az ifjúsági Túri elleni meglepő veresége szállította. A szolnokiak ezután sem adták fel. Igaz ugyan, hogy már 11-6-ra alakult közben az eredmény, de meglepetésre Farkas győzni tudott Diófási ellen, vala­mint Ágoston és Csamai is nyert. így 11- 9-re sikerült a felzárkózás. A pécsiek ez­után egymás utáni hármas győzelmükkel eldöntötték a két bajnoki pont sorsát. A helyi érdeklődők szerint ez a talál­kozó magas színvonalú összecsapásokat hozott és szépségdíjasnak minősíthető. A vendégekre nézve ez ugyan hízelgő, de sajnos, a bajnoki pontokért tartó küz­delemben ezt sehol sem jegyzik! A bajnokság utolsó két fordulójában - április 27-28-án - hazai pályán találkoz­nak a Tisza HSE asztaliteniszezői a Győri ÁEV, valamint a Kecskeméti Épí- tők-Spartacussal. - Lesskó ­Fotó: I.Cs. Csarnai négy győzelmet aratott