Új Néplap, 1990. szeptember (1. évfolyam, 124-148. szám)

1990-09-03 / 125. szám

8 1990. SZEPTEMBER 3. Nagy (Törökszentmiklósi gólt lö Kuizsnak LABADARÚGÁS MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Pontot ért a lelkesedés Tisza Cipő SE-Jászalsószentgyörgy 0-0, Martfű, 300 n. V.: Varga Tisza Cipő SE: Majer - Drávucz, Há- bensusz, Dávid, Sipos - Láda (Palcsó), Szántai, Vári - Rózsa (Takács), Dömök (Tigyi), Oláh. Edző: Földesi János. Jászalsószentgyörgy: Csecsei - Filip- csei, Kiss B., Győr, Mosonyi - Kiss II. T., Gál, Bathó - Tóth, Kiss I. T., Simon (Szi­ta, Szaszkó). Edző: BordácsJenő. 43. perc: Kiss II. T. megjegyzést tett a bíróra, aki azt sárga lappal honorálta. Újabb véleményéért á játékvezető le- küldte a pályáról a magáról megfeledke­zett játékost. 67. perc: Óriási hazai tűzijáték után Palcsó lövése kerülte el a kaput. Táma­dott a Martfű, beszorította ellenfelét, de a védelem állta a hazai rohamokat. 89. perc: Egy jobbról beívelt labdát Bathó a lécre fejelte. Jók: Dávid, Oláh, illetve a vendégcsa­pat valamennyi játékosa. Bordács Jenő: Az egész csapat lelke­sen és időnként jól játszva szerezte meg az egyik pontot. Földesi János: A tíz emberrel játszó jászsági csapat pontszerzése igazságos. Ifi: Tisza Cipő SE-Jászalsószent- györgy 8-2 (2-2).- Lepsényi ­Túrkevén megúszta a Füred Karcag nyerte a kunok küzdelmét 10. perc: Pálinkás 18 méterről lőtt szabadrúgása vágódott a léc alá, 1 -0. 12. perc: Ugyanazon szögből és tá­volságról Sándor gurulós szabadrúgásá­ból egyenlített Karcag, 1-1. 45. perc: Antal a balszélső helyén le­futotta a védelmet és vezetést szerzett, 1-2. 48. perc: Zsákai a jobbszélen lekopí- rozta Antal teljesítményét és 1-3-ra ala­kította az eredményt. 75. perc: Kettős csere után feljavult a KTE támadósora,és a cserejátékos, Tóth M. beadását Lovas perdítette a kapuba. Jók: Pálinkás, Bállá, Varga, illetve Zsákai (a mezőny legjobbja), Török, Bé­kési. Szarvák Lajos: Egyenlő erők küzdel­méből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. Sólyom Vilmos: Nagyon boldoggá tesz csapatom csupaszív, fegyelmezett játéka. Ifi: Kunszentmárton-Karcag 5-0 (0-0). 2-0 után a meccs végéig négy kar­cagijátékos került kiállításra!- Lázi ­Tíz emberrel is jobb volt Besenyszög Túrkeve-Tiszafüred 1-1 (1-0) Túrkeve, 150 n., V.: Bognár. Túrkeve.Nagy-Ducza R., Kormos, Ducza G., Homoki- Szilágyi (Nemes), Kiss, Bodó (Kalmár)-Fekete, Laskai, Ta­kács. Szaktanácsadó: Bencsik Gyula. Tiszafüred: Kiss A.-Dajka, Fazekas, Kovács M., Laurencsik-Kontra (Postás), Nemes, Szatmári-BallaJGss L., Kovács J.(Farkas). Edző: Jeczó András 29.perc: Takács bal oldalról lőtte be a labdát, amit Fekete közelről a léc alá vá­gott, 1-0. 43.perc: Takács középen kiugrott, de százszázalékos helyzetben a kapusba lőtt. 65.perc: Kiss László a bal oldalról cselezte be magát és éles szögből egyen­lített, 1-1. 68.perc: Bállá tizenöt méterről a ka­pufát találta el. Végig élénk volt az iram, az első játékrészben a hazaiak, a máso­dikban a vendégek játszottak fölényben. Tiszafüred érettebb csapat benyomását keltette. Jók: Homoki, Ducza R., Ducza G., ill. Kiss L., Nemes, Fazekas. Bencsik Gyula: Két ellentétes félidőt láttunk, az eredmény igazságos. Jeczó András: Nekünk ezt a mérkő­zést gólokkal kellett volna nyerni. Ifi: Túrkeve-Tiszafüred 4-1.- Márki ­Fehér duplázott Kunszentmárton-Karcag 2-3 (2-1) Kunszentmárton, 300 n. V.: Pintér. KTE: Gácsi-Határ, Szarvák, Varga, Kiss-Fekecs (Sipos)), Valkai, Balla-Bar- tucz (Tóth M.), Király (Lovas), Pálinkás. Edző: Szarvák Lajos. Karcag: Csomós-Kocsis, Sándor, Mé­hes, Békési-Ferenczi, Antal, Zsákai-Tö- rök (Béres), Tóth, Dobos. Edző: Sólyom Vilmos. Szajol-Jászladány 3-1 (1-1) Szajol, 250 n. V.: Ferenczi. Szajol: Gerhart - Cselleng, Bódi, Kun, Nagy, Golyha, Török (Bernáth), Fehér, Hegedűs, Antal (Balogh), Sós. Edző: Németh Ferenc. Jászladány: Földvári - Varga (Ma­kai, Kalmár), Nagy, Göblyös, Kiss, Tóth, Fodor (Czibak), Vincze, Dankó, Gémesi, Gólya. Edző: Major 4. perc: Formás bal oldali támadás végén Sós beadásán Fehér értékesítene, 1-0. 30. perc: A hazai kapu előtti tömörü­lésből a lepattanó labdát Dankó be- vágta,l-l. 60. perc: Fehér ismét vezetést szer­zett. 89. perc: A vendégek öngólt vétettek. Összességében a hazai csapat megér­demelt győzelmet aratott. Jók: Cselleng, Bódi, Nagy, Hegedűs, ill. Göblyös. Németh Ferenc: Korrekt játékvezetés mellett megérdemelt győzelem. Major Antal: A hazai csapat megér­demelt győzelmet aratott az indiszponált vendégek ellen. Ifi: Szajol-Jászladány 1-0- Török ­Megtört a jég Újszászon Besenyszög-Tiszaföldvár 4-2 (2-1) Besenyszög, 350 n. V.: Gulácsi. Besenyszög: Kiss Z. - Honáth (Hajdú P.), Csajbók, Dobos, Danyi T. - Ecseki, Szabó, Draskóczi - Boros, Danyi K., Varga Gy. Edző: Nász Mihály Tiszaföldvár: Libor - Pataki, Herkó L., Herkó Z., Magyar - Hegedűs, Gál (Kecs­kés), Jakab - Balogh, Dutkon, Szűcs (Bí­ró). Edző: Váraljai János. 8. perc: A széltől támogatott vendé­gek Balogh révén előnyt szereztek, 0-1. 16. perc: Szabó beadását Ecseki érté­kesítette, 1-1. 28. perc: Varga Gy. kiugratta Szabót, aki 12 méterről nem hibázott, 2-1. 54. perc: Varga Gy. elfutott a bal szé­len, és beadását Boros Gy. mintaszerűen a jobb sarokba fejelte, 3-1. 59. perc: Hajdú Pétert a játékvezető utánrúgásért kiállította. 65. perc: Danyi K.-ról egy lövés irányt változtatva került Kiss kapujába, 3-2. 68. perc: Varga Gy. a félpályáról in­dulva, az összes védőt kicselezve szép gólt lőtt, 4-2. A jobban játszó hazai csapat biztos győzelmet aratott a helyenként gyengél­kedő Tiszaföldvár ellen. Jók: Dobos, Draskóczi, Varga Gy., il­letve Balogh, Gál, Dutkon, Jakab. Nász Mihály: Csak a gólhelyzetek tö­redékét használtuk ki, de így is megérde­melten nyertünk. Váraljai János: Sajnos a tarta­lékcsapat erejéből ennyire futotta. Gyer­meteg gólokat kaptunk. Ifi: Besenyszög-Tiszaföldvár 6-1.- Kosaras ­Újszász-Szászberek 1-0 (1-0) Újszász, 500 n., v.: Tóth B. Ujszász: Gál-Vígh, Nánási, Antal, F.Tóth-Nagy, Kerekes, Erdei (Földi)- Szilvási, Gulyás, Merész. Edző: Mérész József. Szászberek: Farkas-Pomázi, Tóth, Donkó, Alföldi-Bezzeg, Vasas, Burda- Kántor, Gara, Nagy. Edző: Laki Imre. 8.perc: Mérész tizenhárom méterről ígéretes támadás végén mellé fejelt. 23. perc: Nagy beadásából Gulyás el­vetődve, kapásból nagy gólt ragasztott a szászbereki kapuba, 1-0. 33. perc: Vendégtámadás végén, ne­héz helyzetben Vígh tisztázott. 40. perc: Gulyás tíz méterről a jól ki­vetődő Farkas kapusba lőtt. 56. perc: Alföldit a játékvezető rekla­málásért kiállította. 72. perc: Szilvási huszonöt méteres lövése a kapufáról, majd a gólvonalról kivágódott. 79. perc: Szászbereki támadás végén Nánási nagy helyzetben tisztázott. A két szomszédvár találkozóján igen kemény, sportszerű mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem született. Jók: Gál, Nánási, Kerekes, ill. a vendégeknél nem volt kiemelkedő tel­jesítmény. Mérész József: A kemény munkának az eredményekben is meg kell mutat­kozni, megérdemelten nyertünk. Laki Imre: Az utóbbi idők egyik leggyengébb játékát nyújtottuk. Úgy nem lehet játszani, hogy éjjel szórako- zok, nappal pedig építkezek. Ifi: Újszász-Szászberek 1-0.-Kaló­Huszáros hajrával Jászapáti-Jászárokszállás 2-0 (0-0) Jászapáti, 500 n., v.: Balázs. Jászapáti: Tajti I.(Tajti G.)-Csöke, Tóth /.. Zsemberi, Vágó-Urbán (Adám), Illés, Borics, Kálé (Tóth B ), Németh Z„ Szabari (Gulyás). Edző: Szabó Lajos. Jászárokszállás: Tóth-Kárpáti, Major, Szedmák, Sziráki-Onután, Fodor (Kozma), Kaszab-Kiss, Fekete, Ivony (Dóka). Edző: Sárközi Gyula. 68. perc: A bal oldalról beívelt szabad­rúgást Németh Z. tíz méterről fejelte a ka­puba, 1-0. 75. perc: Ismét szabadrúgás - ezúttal szöglet -, melyet Németh Z. bólintott a há­lóba, 2-0. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen szerezte meg első bajnoki küz­delmét Jászapáti. Jók: Csőke, Zsemberi, Németh Z., ill. Kárpáti, Kaszab. Szabó Lajos: Győzelmünk lendületet kell, hogy adjon további játékunknak. Sárközi Gyula: Hetven percig egyen­rangú ellenfelek voltunk, ezután a hazaiak megérdemelten nyertek.fi: Jászapáti-Jászá­rokszállás 2-2. -Illés­-------------------------------------------------------------------------------------------\ Labdarúgás NB III Mátra-csoport Török(szentmiklósi) fogságban Rákóczi(falva) Törökszentmiklósi SE-Volán Rá­kóczi 3-0 (3-0) Törökszentmiklós, 1000 n. V.: Márton. Törökszentmiklós: Németh - Por­tlands, Csontos, Szilágyi, Szecsei - Ru- pa (Pócsi), Sebők (Békési), László, Ló­ié - Nagy, Ramos. Edző: Bana János. Volán Rákóczi: Kuizs - Erdei, La­dányi, Mihályi A., Tóvizi (Bencsik) - Ruskó, Mihályi T., Menyhárt, Vadics- ka - Tubák, Molnár. Edző: Sebők György. I. perc: Sebők jobb oldalról élesen belőtt, Kuizs kiütötte a labdát, a jókor ér­Porhanda közel a negyvenhez is elnyühetet- len kező Nagy a kapu közepébe helyezett, 1-0. 32. perc: Rupa szerzett meg egy át­adást a félpályánál, átcselezte magát a védelmen, és a kifutó hálóőr alatt köny- nyedén passzolt a bal sarokba, 2-0. 39. perc: Formás hazai támadást kö­vetően Rupa pontosan ívelt be a jobb ol­dalról, Ramos időben érkezett, s a kapust megelőzve szerezte csapata harmadik gólját, 3-0. 61. perc: Molnár tíz méterről leadott lövése a bal oldali kapufáról vágódott a mezőnybe. 80. perc: A Pécsitől kapott jó labdá­val Ramos iramodott meg a szélen, nagy helyzetbe került, ám lövése az oldalháló­ban kötött ki. Az első félidőben az történt a pályán, amit a Miklós akart. A második játék­részt is szinte végig a hazai csapat irá­nyította, a Volán Rákóczi teljesen ve­szélytelen volt kapujukra. Jó iramú, kö­zepes színvonalú mérkőzésen biztos tö­rökszentmiklósi győzelem született. Dobozi Gyula szakosztályelnök: - A játék minden részében jobbak voltunk, győzelmünk egyértelmű. Sebők György: - Ezen a találkozón nem volt esélyünk a győzelemre, gratu­lálok a miklósiaknak. Jók: Porhanda (a mezőny legjobbja), de a miklósiak valamennyi játékosa di­csérendő, ill. Kuizs, Erdei, Ruskó. Ifi: Törökszentmiklós-Volán Rákóczi 3-0 (1-0) -Nagy­Borsodban nem termett babér Borsodnádasd-Jászberényi SE 2-1 (1-1) Borsodnádasd, 250 n. V.: Mohácsi. Jászberényi SE: Tajti - Szalma, Hor­váth, Balogh J., Viola - Németh, Bató, Szabó, Győré - Mosonyi (Vasas), Ládi. Edző: Kádár Lajos. 1. perc: A középkezdés után az előretö­rő Viola baloldali beadásába a védők bele­léptek, a labda Ládi elé került, aki habozás nélkül a kapuba lőtt, 0-1. 15. perc: Igó bal oldali beívelését Káplár mellel levette, és tizenhárom méterről sen­kitől sem zavartatva a hosszú sarokba he­lyezett, 1-1. 25. perc: Káplár kilépett a lesre játszó védők közül, tizennégy méteres bombáját Tajti bravúrral mellé tenyerelte. 47. perc: Ládi a hazai tizenhatoson belül elcsípett egy rossz átadást, a labdát elhúzta a kivetődő kapus mellett is, de az ötös sar­kán szerelték. 64. perc: Alexát a játékvezető utánrúgá­sért kiállította. 83. perc: Egy baloldali lövést Tajti csak kitenyerelni tudott, a berobbanó Kovács D. a jobb felső sarokba emelt, 2-1. A gyors vezetés és a kiállítás adta előny is a herényieket lepte meg jobban. A gyá­moltalan játék eredménye csak vereség le­hetett. Bilesch Gyula: - A szív diadala volt ez a győzelem, és azt hiszem, megérdemelt is volt egy jó csapat ellen. Kádár Lajos: - Ennyire vagyunk képe­sek jelen pillanatban. Jók: Balázs, Kakuk, Káplár, Kovács I., a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Ifi: Borsodnádasd-Jászberényi SE 1-3 (0-3).- Pomázi • Kiállítás, tizenegyes Szolnoki Cukorgyár-Balassagyarmat 2-2 (2-1) Szolnok, 250 n. V.: Födi. Cukorgyár: Smidéliusz (Valló) - Szebe- rényi, Gulyás, Módos, Csizmadia, - Szik­szói (Zsidai J.), Silye, Szabó, Kovács (Zsi­dói R.), - Horváth, Bárány. Edző: Kovács Gyula. 10. perc: Bárány kapott jó indítást a bal oldalon, sorra cselezte ki a rátámadó védő­ket, beadását Horváth egy méterről pasz- szolta a jobb sarokba, 1-0. 13. perc: Gyors balassagyarmati akció után a kapu elé vágott labdát a hosszú sa­roknál jókor érkező Sági passzolta a háló­ba, 1-1. 33. perc: Módos ügyes kényszerítőzés után visszakapta a lasztit, betört a tizenha­toson belülre, ahol csak szabálytalanul tud­ták szerelni. A büntetőt Bárány higgadtan helyezte a bal sarokba, 2-1. 47. perc: Horváth egy ellene elkövetett szabálytalanság után visszarúgott, ezért a kiállítás sorsára jutott 84. perc: A csereként beállt Kurishoz került a labda, aki büntetőterületen belül a védők gyűrűjében elesett. A játékvezető szabálytalannak minősítette a szerelést és 11-est adott, amit Szűcs vágott a hálóba, 2-2. A hazai játékosokon látni lehetett a szer­dai 120 perces kupamérkőzés fáradalmait. Ezt még csak tetézte Horváth fegyelmezet­lensége, amivel nehéz helyzetbe hozta tár­sait. Jók: Gulyás, Kovács I., illetve Szűcs, Sági, Molnár. Kovács Gyula: Küzdeni tudásból jeles­re vizsgáztunk. Vidomusz Tibor: Küzdelmes mérkőzé­sen igazságos döntetlen. Ifi: Cukorgyár—Balassagyarmat 1-3 (0-2). - Sokvári ­Alföldi-csoport Gyámoltalan támadók Mezőtúri HSE-Gyulai SE 0-0 Mező­túr, 400 n. V.: Holló. Mezőtúr: Nagy - Földeák, Szabó, Ma­gyar, Kalvach - Juhász (Teleki), Liszkai, Király - Horváth, Szilágyi, Varró (Be- recz). Edző: Kajtár István 14. perc: Varró baloldali beadását Szilá­gyi tizenhat méterről a kapuba vágta, de a játékvezető les címén szabadrúgást ítélt. 37. perc: Burai nagyszerűen indította Steigerwaldot, Szabó a tizenhatoson belül nehéz helyzetben tisztázott. 60. perc: Király ívelt be a szögletet, Ju­hász kapásból lőtt, és Burai a gólvonalról szerencsésen kifejelte a labdát. 75. perc Kanyári tisztára játszotta ma­gát, de Nagy kapus bravúros kivetődéssel mentett. A mezőtúriak ugyan végig többet támadtak, de nem volt igazi átütő erő a csa­patban. A vendégek szervezetten, hiba nél­kül védekeztek, a látottak alapján az ered­mény igazságos. Kajtári István: - Nem volt elég tűz csapatomban, a gólhelyzeteket kihagytuk, így nem érdemeltünk volna győzelmet. Moós János: - Fegyelmezett védekezés­sel meg tudtuk akadályozni a hazai gól­szerzést, értékes pontot szereztünk. Jók: Kalvach, Szabó, Berecz, ill. Burai, Steigervald, Kanyári.A Mezőtúr-Gyula if­júsági mérkőzést szeptember 5-én játszák.- Bűzi -