Új Néplap, 1990. szeptember (1. évfolyam, 124-148. szám)

1990-09-10 / 131. szám

1990. SZEPTEMBER 10. Néplap LABDARÚGÁS NB I Videoton vesszőfutás, Vasas bravúr Tatabányán Videoton-Waltham - Váci Izzó 0:2 (0:0) Székesfehérvár, 4000 néző, V: Storn­ier gólszerzők: Víg a (63.p.), Répási (76.) .sárga lap: Muzsnay (32.), illetve Szá­lai (60.) jók: Muzsnay, illetve Koszta, Zombo- ri, Gyimesi, Talapa Videoton-Waltham: Gróf - Takács J., László, Horváth - Kuttor, Emmer, Muzsnay, Németh - Sallói (Gyenti, 81.), Halmai, Babai (Takács L., 65.) Vác: Koszta - Kosztolnik, Talapa, Szalai - Zombori, Nagy, Gyimesi, Ro­ntanék (Bánföldi, 51.), Víg - Répási (Sima, 79.), Füle A mérkőzés nagy részében a vendég Váci Izzó csapata játszott jobban, lát­szott az együttesen, hogy lényegesen összeszokottobb, és erre a találkozóra igen alaposan felkészültek. A Videoton­ban több játékos influenzásán szerepelt, és ez is meglátszott a hetek óta gyengél­kedő együttesen. Tatabányai B. - Vasas 2:4 (1:2) Tatabánya, 4000 néző, V: Varga S. gólszerzők: Kiszi (18.p.), Váczi (11- esből 56.), illetve Szalánszky (1.), Dúró (8. és 68.), Zvara (90.) sárga lap: Linka (6.), Gubucz (27.), Zentai (37.), Geres s (52.) jók: Kiss, Szalma, Simon, illetve Há­mori, Dúró, Gubucz Tatabánya: Tőkés - Vincze (Udvar- di, 71.), Váczi, Szalma - Járfás (Hege­dűs, 62.) Simon, Kiss, Klausz - Süve­ges, Kiszi, Horváth Vasas: Hámori - Geress, Zentai, Gubucz, Klink - Turbék, Galaschek, Linka (Hídvégi, 46.), Szalánszky - Zvara, Dúró (Tuboly, 85.) A Vasasnak jó napja volt Tatabányán, ugyanis három védelmi hibából szerezte góljait. A Bányász sorozata ezzel meg­szakadt. Rába ETO - MTK VM 3:1 (2:0) Győr, 10000 néző, V: Plasek gólszerzők: Tóth (8.p.), Csertői (13.), Freppán (85.), illetve Cservenkai (73.) sárga lap: Farkas (14.), Mörtel (55.), Csertői (69.), Freppán (84.), illetve Han- nich (29.), Híres (69.), Balogh (87.) piros lap: Híres (70.) jók: Bordás, Tóth, Somogyi, illetve Cservenkai Rába ETO: Boros - Csikós (Virág, 46.), Pecsics, Udvardi, Bordás - Tóth, Freppán, Somogyi, Farkas - Mörtel, Csertői (Vaidea, 82.) MTK VM: Zsiborás - Szőllősi (La­katos, 46.), Híres, Hahn, Talapa - Ba­logh, Hannich, Kardos, Pölöskei - Cservenkai, Jován (Wendler, 46.) A Rába magabiztos, és főleg az első félidei eredményes játékával megérde­melten verte a nem sokat mutató MTK VM - et. Ú. Dózsa - Debreceni VSC 1:0 (1:0) Megyeri ut, 1500 néző, V: Roxin gólszerző: Kecskés (39.p.) sárga lap: Miovecz (69.), illetve Csi­szár (11.) Moldván (37.) Balogh (75.) jók: a két csapatban senki sem nyúj­tott kiemelkedő teljesítményt. Ú. Dózsa: Brockhauser - Varga A. (Huszárik 56.), Kósza, Szabó Gy., Szlezák - Miovecz, Eszenyi, Kecskés ­Oroszki, Bácsi (Véber a szünetben), Zsivótzky DVSC: Horváth B. - Plókai, Nagy, Sándor, Balogh - Moldván (Földvári a szünetben), Csiszár (Márton, 64.), Vancsa, Szilágyi - Rostás, Tulba Gyenge mérkőzésen, egy jól eltalált lövés két ponthoz juttatta a bajnokot. Veszprémi FC - Pécsi MSC 1:0 (0:0) Veszprém, 4500 néző, V: Rácz gólszerző: Rugovics (80.) sárga lap: Bognár (89.), illetve Szabó (63.) jók: Végh, Bimbó, Szécsi, Kelemen, Kiss Zs., illetve Braun, Megyeri, Bérczy Veszprém: Végh - Bognár, Bimbó, Csik, Szécsi - Csornai (Kiss Zs. 18.), Szeibert, Kelemen - Rugovics, Sülé (Plotár 62.), Claude PMSC: Bodnár - Kónya, Balogh, Braun, Vokó - Megyeri, Szabó (HÜ- ber 84.), Bérczy - Lehota (Lovász 79.), Czéh, Belansky Eseménytelen első félidő után felja­vultak a csapatok, két kihagyott pécsi helyzetet követően szerezte győztes gól­ját a Veszprém. Békéscsaba - Siófok 2:1 (0:0) Békéscsaba, 6000 néző, V: Drigán gólszerzők: Horváth (57.), Csathó (84.), illetve Magyar (66.) sárga lap: Miklya (86.) jók: Ottlakán, Csathó, Csanálosi, Hor­váth, illetve Biró, Aczél, Magyar Békéscsaba: Gulyás - Mracskó, Ott­lakán, Zahorán - Csathó, Szenti, Csa­nálosi, Horváth - Miklya, dr. Kovács, Nagy (Bel von 67.) Siófok: Biró - Kolovics, Aczél, Ola­jos, Szabó - Marozsán (Osváth 65.), Zare, Zsadányi - Magyar, Czigány, Páli (Keszeg 79.) A védekezésre berendezkedett siófo­kiak ellen ha nehezen is, de megérde­melten nyertek a többet támadó békés­csabaiak. Bp. Volán - Bp. Honvéd 0:4 (0:1) Czabán Samu tér, 3000 néző, V: Puhl gólszerzők: Kovács E. (39.p., 57.), Fodor (54.), Kámán (69.) sárga lap: Csepregi (32.) jók: Szabó, illetve Pisont, Kovács E., Urbányi, Fodor Bp. Volán: Berecz - Szőllősi, Varga J., Szabó, Waszner - Schneider, Far­kas (Simon a szünetben), Dukon - Varga L., Urbán (Kenesei, 68.), Kajdy Bp. Honvéd: Petry - Jenei, Bognár Z., Csepregi, Csábi - Pisont, Fodor, Kovács E. (Komódi, 70.), Urbányi - Gregor, Vancea (Kámán, 61.) Egyoldalú játékot láthatott a közön­ség, a képzettebb kispestiek magabizto­san vitték el a két pontot. Ferencváros - Szeged SC 3:1 (2:0) gólszerzők: Szenes (6.), Fonnyadt (43.), Topor (75.), illetve Takács (56.) sárga lap: Limperger (35.), illetve Ta­kács (15.) jók: Simon, Telek, Topor, Limperger, illetve Takács, Sallai FTC: Józsa - Simon, Telek, Lim­perger, Keller - Topor, Bánki (Patkós 58.), Szenes - Páling, Fischer, Fony- nyadt Szeged: Tóth - Hurguly, Kemenes, Bogdán, Publik - Hegyeshalmi, Miha- lache, Sallai (Barna 88.), Kovács (Tö­rök 79.) - Takács, Apró Veresége ellenére nem keltett csaló­dást az olykor stílusos futballt előadó Szeged, de balszerencséjére a Fradi min­dig akkor rúgott gólt, amikor arra éppen a legnagyobb szükség volt. NB II Keleti-csoport Baj volt az irányzékkal Szolnoki MÁV MTE-Szarvasi Va­sas 0-0 Szolnok 600 n. V.: Ádám (Sze­keres, Veress) Szolnok: Ladányi-Kántor, Ágh, Kis, Rózsavölgyi-Vadicska, Pető, Varga- Hegedűs, Mészáros, Kecsmarik. Edző: Szatmári János Szarvas: Hanyecz-Nagy M., Boda, Holp, Szemere-Fekete, Szarvas, Lu- zsák, Bress,-Csalos, Kovács. Edző: Pallagi Róbert Csere: Kovács helyett Csák 30, Mé­száros helyett Nagy I. 63, Vadicska he­lyett Horváth 72, Bress helyett Braksza- tórisz 74 percben. Sárga lap: Nagy 15, Rózsavölgyi 65, Pető 85 percben Egyperces néma vigyázállással kezdő­dött a találkozó a napokban elhunyt 50 esztendős B.Nagy Mihály emlékére, aki az egykori MÁV kitűnő fedezete volt. A hazaiak öltözőjében egy újonc is készülődött első NB U-es fellépésére, Pető Sándor személyében. - Szeretnék győztes csapatban bemutatkozni, és megragadni a kezdőcsapatban - bizako­dott a 22 esztendős középpályás. Rózsavölgyi lapos szabadrúgása már az első percben megtomáztotta Ha- nyeczot. Széllel szemben is a hazaiak kezdeményeztek többet, mégis az első helyzetet Csalos ügyetlenkedte el az 5. percben, majd Kis keresztlabdájáról ma­radt le a kapu előtt Kecsmarik. Negyed­óra után élénkült a tempó, a kivárásra berendezkedett Szarvas is bátrabban kezdeményezett, sőt egy szöglet után Rózsavölgyi a gólvonal előtt mentett. A túlsó kapunál Mészáros ballábas kapás­lövése vágódott fölé. A 21.percben újra Mészáros volt a főszereplő, mintaszerű elfutás után pontosan centerezett Vadics­Légipárbaj a szarvasi kapu előtt Az NB I állása TÁBLÁZATOK 1. Bp.Honvéd 4 3­1 11-3 6 FTC 4 3­1 11-3 6 3. Rába ETO 4 3­1 8-5 6 4. Tatabánya 4 3­1 9-7 6 5. Váci Izzó 4 3 1 7-6 6 6. Siófok 4 2 1 1 5-3 5 7. Veszprém 4 1 3­3-2 5 8. Szeged SC 4 2 1 1 4-4 5 9. Békéscsaba 4 2­2 7-5 4 10. PMSC 4 2­2 4-3 4 11. Vasas 4 2­2 9-10 4 12. Ú.Dózsa 4 2­2 7-10 4 13. MTK-VM 4 1­3 5-8 2 14. Debrecen 4­1 3 2-8 1 15. Videoton 4­­4 1-8 0 16. Bp.Volán 4­­4 9« 0 NB III Mátra csoport NB II Keleti csoport: 1. St.Kohász 2. Tmiklós 3. Bag 4. SBTC 5. B.gyarmat 6. Pásztó 7. Jászberény 8. Gyöngyös 9. Dány V.Rákóczi 11. B.nádasd 12. Romhány 13. B.apátfalva 14. Sz.Cukorgyár 15. Gáspár SE 16. Apc 4 3-1 8-26 4 2 11 9-4 5 4 2 11 7-2 5 4 2 11 6-4 5 4 2 11 5-4 5 4 2 11 4-3 5 4 2 - 2 7-4 4 4 12 1 4-3 4 4 2 - 2 8-8 4 4 2 - 2 8-8 4 4 2 - 2 6-7 4 4 2 - 2 3-5 4 4 112 4-9 3 4 - 2 2 4-8 2 4 1-3 2-62 4 1-3 4-10 2 Megyei I. osztály 1. Besen yszög 4 2. Ksztmárton 4 3. J.alsósztgyörgy 4 4. Kisújszállás 4 5. J.ladány 4 Szajol 4 7. Jászapáti 4 8. Karcag 4 9. Tisza Cipő 4 10. Újszász 4 11. J.árokszállás 4 Tiszafüred 4 13. Tiszaföldvár 4 14. Túrkeve 4 15. Szászberek 4 Sz.Vegyimüvek 4 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 - - 2 1 - - 1 11-4 7 9-4 6 8-3 6 7-3 5 5-4 5-4 5-4 4-6 1-2 4- 6 3-5 3-5 5- 8 2-6 2-6 2-6 1.DMTE 4 3 1­11-2 7 2. Csepel 4 3 1­8-3 7 3. Kaba 4 2 2­6-1 6 4. DVTK 4 2 2­7-5 6 5. Nyíregyháza 4 2 1 1 8-1 5 6. Salg. Siküveg 4 2 1 1 6-4 5 7. BVSC 4 2 1 1 4-4 5 8. Szarvas 4 2 1 1 6-9 5 9. Eger 4 2­2 9-7 4 10. Kecskeméti SC 4­3 1 2-5 3 11. Kazincbarcika 4 1 1 2 2-7 3 12. Baja 4­2 2 1-3 2 13. Kecskeméti TE 4 1­3 3-7 2 14. Szolnok 4­2 2 2-9 2 15. Hatvan 4­1 3 3-7 1 16. Metripond További eredmények: 4­1 3 1-5 1 További eredmények: Bélapátfalva- SBTC 2-2, St.Kohász-Borsodnádasd 4- 0, Gyöngyös-Romhány 2-0, Dány-Pász- tó 2-1, Bag-H.Gáspár SE 4-0. Alföldi csoport Kecskeméti SC - Nyíregyházi VSC 0-0, Debreceni MTE - Eger 2-0, Metri- pond - Kecskeméti TE 0-2, Salgótarjáni Síküveg - Kaba 1-2, Kazincbarcika - DVTK 1-1, Hatvan - BVSC 0-1, Csepel- Baja 1 -0. Nyugati -csoport: BKV Előre - Nagykanizsa 3-1, Ill.ker. 1 I VE - Ajka 1-0, Szekszárd - Oroszlány 2-l,Dunaferr - BMTE-Törley 7-1, ZTE- Dorog 2-0, Mohács - Komló 1-1, Sop­ron - Haladás 2-3, Sabaria - Paks 1-2. 1. Miske 4 3 1­8-0 7 2. Mezőtúr 4 3 1­8-1 7 3. Mk.háza 4 2 1 1 5-3 5 Sz. Dózsa 4 1 3­5-3 5 5. Gyula 4 1 3­4-2 5 6. Kiskőrös 4 2 1 1 5-4 5 7. Dabas 4 1 2 1 6-5 4 8. Csongrád 4 1 2 1 5-5 4 Kkfélegyháza 4 1 2 1 5-5 4 10. Dömsöd 4 1 2 1 6-7 4 11. Cegléd 4 2­2 5-6 4 12. Nagyszénás 4­3 1 3-5 3 13. Orosháza 4 1 1 2 2-6 3 14. M.hegyes 4 1­3 6-9 2 15. Határőr Dózsa 4­1 3 3-8 1 16. Kk.dorozsma 4­1 3 2-9 1 További eredmények: Gyula-Kiskő- rös 0-0, Mezőhegyes-Csongrád 3-1, Orosháza-Dabas 1-1, Kiskunfélegyháza- Nagyszénás 0-0, Dömsöd-Határőr Dó­zsa 2-1, Szegedi Dózsa-Miske 0-0, Me- zőkovácsháza-Cegléd 2-1. 1. Veszprém-Pécs 1 2. Rába ETO-MTK-VM 1 3. Frankfúrt-Bremen x 4. Herta BSC-Düsseldorf 2 5. Wattenscheid-1 .FC Köln 2 6. Freiburg-Braunschweig 1 7. Oldenburg-Havelse x 8. Stuttgarter K.-Mannheim 1 9. Parma-Juventus 2 10. Lecce-Napoli x 11. Cagliari-Inter 2 12. Lucchese-Udinese 1 13. Taranto-Pescara x + 1 14. Reggina-Reggiana 1 ka fejére, ő azonban nem eléggé helye­zett, Hanyecz örömére. -Ugyanúgy tapsot váltott ki Ágh becsúszó szerelése, a gól­helyzetbe került Kovács elől mentett ön- feláldozóan. Félóránál pontban, egy ka­pu előtti tömörülésből Kecsmarik emelt centiméterekkel a jobb felső sarok fölé, a másik portán Ladányinak adott munkát Nagy M. szabadrúgása. Szünetig szinte csak a szarvasi kapu előtt pattogott a lab­da, azonban az önfeláldozó védők és a gyámoltalan támadók jóvoltából érintet­len maradt Szarvas hálója. Fordulás után is a MÁV MTE diktálta a tempót, a ven­dégek körömszakadtáig védték kapujuk előterét, támadásokra kevés figyelmet szenteltek, kivéve ha kontralehetőséget kínált az időnként fellazult védelem. Az 55 percben Varga szögletét Kis fejelte fölé sokat ígérő helyzetben, aztán Ha­nyecz kiejtett labdáját vágta a mezőnybe Boda. Felbillenni látszott a pálya, a hazai kapus kivételével, többször mindkét csa­pat tagjai a szarvasi térfélen tanyáztok. Nem csoda, hogy igazi szélsőjáték híján a játékszer nem találta útját a háló irá­nyába. A 67. percben Hegedűs pontrúgá­sát bravúrral ütötte szögletre a szarvasi hálóőr. Nem volt átütő erő a támadók­ban, körülményes akcióikat kiismerték a védők, esetleges hibáikra pedig nem csaptak le azonnal. A hajrá perceiben mintha feltámadtak volna a vendégek, de a góllövés ezen a találkozón nekik sem sikerült. Mindkét tábor közönsége csaló­dással hagyta el a stadiont, mert a játék sója a gól hiánya, ezúttal is íztelenné vál­toztatta az összecsapást. Jók: Ágh, Pető, Kis ill. Nagy M., Bo­da, Szemere Szatmári János : - Csak az akarat di­cséretes, játékban sokat kell még javul­nunk. Pallagi Róbert: - Ideges hangulatban, csapkodó játék, igazságos döntetlen. (néder) Totó­eredmények